Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) SpaceJam válasza Cs1csó (#48600) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem magamnak keresem. Személy szerint az OBS-t rendszeresen használom.

Csak az a fura, hogy vagy mind szerencsétlen, vagy erre a szimpla feladatra, hogy felvegyen egy régiót, nincs egyszerű program. Az oCam kb. jó lenne, ha nem akarna még letiltott net mellett is böngészőt nyitogatni, vagy ha lenne benne egyszerű szerkesztő. És akkor nem is beszélek arról, hogy csak nagyon kevés tudja azt, hogy adott ablakot választhass ki, ne csak manuálisan méretezhesd rá. Szóval ingyen elég limitáltak a megoldások, de még keresgélek.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48602) qwertly válasza bluemirage (#48598) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat megnézem..
Köszi [csicso82] feltettem működik.

(#48603) cigam válasza SpaceJam (#48601) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A Windows10 beépítettje nem jó? Plusz egy próbát megér az ashampoo nap. A régebbi verzióit gyakran promózzárk, pl. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48604) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!

Egyszerű alaprajzok készítéséhez, illetve ezek alapján tűzvédelemhez kapcsolódó menekülési rajzok készítéséhez keresnék megfelelő szoftvert. Adott lenne a ArchiCAD, de elsősorban jogtiszta beszerzés érdekelne, illetve az ArchiCAD kb. 1%-át sem használnám ki ezzel az igénnyel.
Tudnátok ajánlani valamit?
Köszönöm előre is!

(#48605) cigam válasza M3aN (#48604) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

LibreCAD

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48606) Vesa válasza M3aN (#48604) üzenetére


Vesa
veterán

Esetleg FreeCad, vagy CADPro

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#48607) JóGéza válasza M3aN (#48604) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Inkscape. Én azt használtam hasonló célra.

(#48608) poirot válasza JóGéza (#48607) üzenetére


poirot
senior tag

+1. Magyarul tud, van hozzá magyar oktató anyag is a net-en. Rétegekkel dolgozik, de lehet menteni képformátumban is akár az egészet, akár külön a rétegeket, eleve megadhatod, hogy mekkora lapméreten dolgozzál, stb. stb. Amire Neked kell, arra tökéletes. Egy kis utána olvasás nem árt.

(#48609) iguana válasza M3aN (#48604) üzenetére


iguana
őstag

[Sketchup] lehet, hogy az ingyenes neked elég a célra. próbát megér.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#48610) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Két Windows 10 alkalmazást keresek:

1. To Do List - A Microsoft To Do programhoz hasonló ingyenes megoldást keresek a munkámhoz. Lényeg az, hogy több projekt van, amelyekhez külön-külön szeretném rögzíteni a teendőket. Mit tudnátok ajánlani? Fontos, hogy ingyenes legyen vagy egy alkalommal egy kisebb összegért meg lehessen venni. Az sem hátrány, ha az adatok nem kerülnek fel felhőbe lévén, hogy munkához kapcsolódó adatok.

2. Notes Alkalmazás - Olyan alkalmazásra lenne szükségem ami alap esetben nem zavar. Pl az óra mellett a jobb alsó sarokban van egy ikon és ha rákattintok akkor feljön egy lista, hogy melyik notes ablakot szeretném megnyitni és kattintásra megnyílik. Van is egy ilyen program: [link]
Viszont ez annyira régi, hogy sokszor nem bír vele a Windows 10. (kifagy, nem működik, stb....)
Ebbe is munkával kapcsolatos adatokat rögzítenék, szóval itt is előny ha nem kerül sehova tovább az adat, csak lokálisan marad meg.

Köszönöm szépen előre is a segítséget. :R

(#48611) Vesa válasza smallmer (#48610) üzenetére


Vesa
veterán

1. 2Day
Desk List (fizetős verziója, nagyobb tudással)

2. Simple Sticky Notes
Global Note

A tudomány a valóság költészete!

(#48612) SpaceJam válasza smallmer (#48610) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

1. Trello - Ez egy rendes projectekhez illő cucc, az ilyen todo hülyeségeket felejtsd el szerintem. Böngészőben használós, de kooperatív szükség szerint és ingyenesen az egyik legjobb. Mobilra van külön app (Android + iOS).

Táblákat hozhats létre a különféle projecteknek, azokon belül oszlopokat, ahova pedig kártyák kerülnek. Egy-egy kártya tartalma lehet egy kis jegyzet, kép vagy bármi, ezeket időzíteni lehet, kioszthatod a társaidnak, hozzá lehet szólni stb. Ha nincs sok projected, vagy nem kell nagyon heavy kártyázás, akkor azt is csinálhatod, hogy csak egy táblát használsz, és a különféle oszlopok lesznek a feladataid. Te igazítod a hierarchiát a követelményekhez.

Két trükk: deaktiváld azt a power-upot, amit alapból mellékelnek a táblához, ezután hozzá tudsz adni ingyenesen egy naptár nézetet. Ami hasznos még hozzá, az a Card Delete. Ez a kettő pont belefér az ingyenességbe.

2. ResophNotes - A system tray-ben ül, egyszerű. Ha nem adsz meg Simplenotes accountot, akkor lokálisan marad.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48613) milu válasza JóGéza (#48607) üzenetére


milu
aktív tag

+ pont az Inkscape-hoz! Elkezded használni, meglátod, nagyon kezesbárány és a rajzolással és képekkel kapcsolatban nem lesz szükséged más programra! Mindent meg tudsz rajzolni és ami nagy előny, hogy vektorgrafikus! (Persze, lehet menteni .png-be is!) A napokban láttam egy felhasználót, (ha érdekel, keress meg) aki tűzoltó és hasonló feladatokra használja, segítőkész nagyon és van segédvideója a youtube-n.

[ Szerkesztve ]

(#48614) Cs1csó válasza iguana (#46600) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R :R :R

ELképppeszttő!!

Van egy sorozat: OZ (börtönös sorozat amibe integrálva van az angol jó felirat és van egy rosszul időzített de amúgy jó magyar felirat és ezzel végre szinkronba került, respect!

(#48615) Vesa válasza iguana (#46600) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt én is köszönöm! :C

A tudomány a valóság költészete!

(#48616) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Létezik olyan (ingyenes)program, ami két monitoros üzemmódban az egyik monitoron teljes képernyőn játsza a YouTube videót, a másik ablakban pedig tudom vezérelni. Hogy melyik videót játssza, hogy hol tart a lejátszásban, play, stop, pause.
Próbálkoztam a Firefox-al, hogy kiteszem kis ablakba, de nem jutottam vele eredményre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48617) mezis válasza cigam (#48616) üzenetére


mezis
nagyúr

A nagy sikerű disc jockey mintájára Te lennél az első YouTube jockey ;] :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48618) Dr.NX válasza cigam (#48616) üzenetére


Dr.NX
addikt

És melyik az?

Elfogadom a sütiket.

(#48619) JóGéza válasza Dr.NX (#48618) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy mit szeretne mondani/kérdezni, de én például a Firefox böngészőt használom ilyesmire.

(#48620) cigam válasza Dr.NX (#48618) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hahaha...

A mondat vége helyesen:
... mutatja, hogy hol tart a lejátszásban, tudom vezérelni(play, stop, pause)?

JóGéza
Hogyan oldod meg, hogy a "lebegő" videó a második monitoron jelenjen meg teljes képernyőn, és a ff ablaka megmarad az első monitoron?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48621) JóGéza válasza cigam (#48620) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A videót PiP módba rakom, innentől azt már át is lehet rakni a másik monitorra.

(#48622) cigam válasza JóGéza (#48621) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor megint nekifutok. Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48623) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Létezik még ingyenes, értelmes audio konverter, ami nem hulladék és frissítik is? Már egy órája keresgélek és semmi. A fre:ac is kiesett. Otromba a felülete és beletört a bicskája a szimpla FLAC-okba is, csak pörgette a HDD-t a semmiért. A foobar2000 10 mp alatt elbánt ugyanezzel az albummal az MP3-ba alakítással. :D

EZ CD Audio Converter Free még mindig a legjobb, de már nagyon nem mai darab, sok évesek a codec-ek benne. A VSDC féle konverter meg szimpla szálon fut, ráadásul FLAC-ba se képes konvertálni, ami elég vicces. A felületük meg tipikusan begliccsel, már nem az első ilyen programot kell tálcáról bezárnom.

Nyilván én a foobar-t használom, de a szoftvert nem magamnak keresem.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48624) SpaceJam válasza SpaceJam (#48623) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Végre találtam egyet: MediaHuman Audio Converter

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48625) liszi70 válasza cigam (#48603) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A Windows10 beépítettje nem jó?"

Hol van a win10-ben képernyőfelvevő? A game bar-ra gondolsz?

(#48626) SpaceJam válasza cigam (#48603) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ezt a hsz-t csak most látom... A Win 10-é semmire se jó. Illetve az ingyenesség volt az alap feltevés, nem egy – feltételezhetően – bloatware pénzért.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48627) cigam válasza liszi70 (#48625) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Igen arra. Eddig nekem sikerült pár perces felvételt készíteni a böngészőről. Másra nem kellett nincs vele tapasztalatom, de bármit felvesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48628) LNikol88


LNikol88
újonc

Sziasztok, Olyan programot keresek ami egy éppen játszódó felvételt felvesz. Probléma: Teamsen mentett videók nem letölthetők, csak megnézhetők, ehhez kellene program, amivel lejátszás közben fel tudom venni. Vagy ötleteket, hogy hogyan tudnám letölteni, felvenni. Kérném segítségeteket. Előre is köszönöm, Nikol

[ Szerkesztve ]

(#48629) SpaceJam válasza LNikol88 (#48628) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Olyan videofelvevőre lesz szükséged, amivel kijelölhetsz egy adott területet a felvételhez.

Pont ilyet kerestem a napokban, ami a lehető a legegyszerűbb és több mindent tud reklám nélkül, de ilyet egyelőre nem leltem, de ami a legközelebb áll ehhez, az az oCam. Innen töltsd, mert ez a közvetlen telepítő, a hivatalos oldalról kicsit komplikáltabb beszerezni (az onnan leszedhető telepítő-letöltő jelen pillanatban rendesen engedélyezett net mellett sem akar működni).

Kicsit reklámozni fog (ez mérsékelhető, ha letiltod tűzfalban), cserébe egyszerű és jó minőségű. Amint megnyitod, máris bedobja a terület-kijelölő téglalapot és csak a Felvételre kell kattintanod. A Leállítás után a Dokumentumok/oCam mappában fogod találni a felvételt. Ne felejtsd el a hang gombon átállítani a forrást "What you hear"-re!

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48630) SpaceJam válasza SpaceJam (#48629) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A Captura néz még ki nagyon ígéretesen, de tavaly abbahagyták a fejlesztését. :s

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48631) SpaceJam válasza Cs1csó (#48600) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Azért a foobar2000 megtalálása nem lehetett akkora talány. :)

A VLC akkor jó, ha egzotikus / hibás videofájlokat szeretnél lejátszani, mindent megeszik. Illetve ami a többi lejátszóból hiányzik általában: a hangerő duplázás. De általánosságban az MPC-BE jobb, gyorsabb.

A HoneyView az egy érdekes jószág, nálam elég furán kezelte a színprofilokat. Nézegetésre inkább a legújabb IrfanView, annál gyorsabb még mindig nincs.

Ha képmetsző alatt a screenshot készítést érted, akkor arra egyértelműen ShareX. Fél MB RAM-ot eszik, rohadt jól beállítható (nálam global hotkey-en van az, hogy az aktuális ablakot kivágva PNG-t generáljon az asztalra) és játékok alatt is működik. Mellesleg ezer hasznos tool van mnég benne.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48632) C. s. válasza LNikol88 (#48628) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Esetleg itt is érdeklődhetsz.

(#48633) liszi70 válasza cigam (#48627) üzenetére


liszi70
nagyúr

A game bar nálam nem működik, pontosabban a felvétel opció nem működik. Azt írja ki, hogy a gépem nem felel meg a klipfelvétel hardverkövetelményeinek. :F Ez egy asztali PC, nem új, de erős vas. Fogalmam sincs, milyen hardverkövetelmény kellene egy sima képernyőfelvételhez... Az igaz, mikrofon és kamera nincs csatolva, de egy egyszerű képernyőfelvételhez minek kellene?

[ Szerkesztve ]

(#48634) liszi70 válasza liszi70 (#48633) üzenetére


liszi70
nagyúr

Most megnéztem a laptopomon is, ott is ugyanezt írja ki a game bar, tehát nem a kamerát és mikrofont hiányolja. De akkor mi lehet a kínja, mind a két gépen? :F

[ Szerkesztve ]

(#48635) dqdb válasza liszi70 (#48633) üzenetére


dqdb
nagyúr

Fogalmam sincs, milyen hardverkövetelmény kellene egy sima képernyőfelvételhez.
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48636) liszi70 válasza dqdb (#48635) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, akkor valószínűleg a videókártyák régiek neki. Hát, ez van, emiatt nem veszek újabb gépeket. :)

(#48637) Cs1csó válasza SpaceJam (#48631) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért van az Aimp, MusicBEE stb.

Vagy PotPlayer, MPV

A HoneyView-ban azt tetszik, hogy extrém minimalista, a színeket nem figyeltem, de ott is van ugye Xnview vagy számos más.

A SharX-et próbáltam de valamiért nem jött be a PickPick azt csinálja amit kell, itt is van gyorsgomb - az alapértelmezett maradt tehát a PrintScreen gomb ekkor csinál egy teljes képernyős mentést.

(#48638) SpaceJam válasza Cs1csó (#48637) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Igen, vannak még elavult, gagyi video playerek, persze. :)

A ShareX viszont tényleg a top. Ami elsőre ijesztő lehet, az a beállítások mennyisége. Nyilván beállítható a Prt Src kezelésére, és már automatikusan dobja is a képet a kívánt formátumban oda, ahova szeretnéd. Meg se kell nyitni ehhez a programot.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48639) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Ma meg szerettem volna nyitni a Youtube oldalát,és ez a kép méret fogadott... Én nem babráltam semmit,és fogalmam sincs,miként lehet visszaállítani normál méretre. Minden más oldal normális kép méretet tölt be. Mi lehet a gond?

Üdv: Attila

(#48640) Fire/SOUL/CD válasza tillatrilla (#48639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elsőre (bocsi), nyomkodd a CTRL+ PLUSZ billetnyű kombót...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48641) SpaceJam válasza tillatrilla (#48639) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ctrl + 0 az a billentyűkombináció minden böngészőben, ami alap méretezésre (100%) állítja vissza az adott weboldalt és annak aloldalait.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48642) tillatrilla válasza SpaceJam (#48641) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!! Köszönöm a segítséget,rá nem jöttem volna magamtól!! Senki nem piszkálja a gépemet itthon,mitől változott meg?

Üdv: Attila

(#48643) Fire/SOUL/CD válasza tillatrilla (#48642) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Háziállat? :DDD
Nálam 1x a macskusz melegedett a gépek mellett, aztán ráfeküdt a bill.-re. (Akkor 2 nagy gép volt, 1600W-os tápokkal, ventik meg fújták a meleget)
Én is furcsán néztem 2 nap múlva, mikor hazaértem... :DDD
(Még jó, hogy nem törölte a vínyó(ka)t :)) )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48644) Vesa válasza tillatrilla (#48642) üzenetére


Vesa
veterán

Vagy Ctrl nyomva tart, közben egérgörgő teker. Úgy is lehet zoomolni

A tudomány a valóság költészete!

(#48645) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Ti milyen jegyzetelőprogramot használtok?

Egyszerű, offline, ingyenes és modern kell (tehát nem Keep, nem EverNote). Ha tud Markdown-t a formázáshoz, még jobb. Az elavult ResophNotes-ot cserélném vele.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48646) SpaceJam válasza Vesa (#48611) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A Simple Sticky Notes amúgy állat - már annak, aki szereti a cetlizést.

Modernebb és szebb, mint ami a weboldalon látszik belőle.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#48647) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan program, ami virtual monitort csinál, virtual desktop helyett? Ultrawide monitor vásárláson gondolkodom, viszont ha "csak" virtual desktop-ra bontom fel a natív felbontást, akkor pl. az RDP ezt nem érzékeli és szintén a natív felbontás alapján scale-eli az RDP méretét. Ami ugye nem jó, mert nem lesz látható minden.

Sajnos ha ezt nem tudom normálisan megoldani, akkor el kell engedjem az UW témát. :(

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#48648) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Keresgélem a megfelelő topicot a kérdésemnek, ennél jobbat nem találtam :).
50 fős vállalkozásnál lenne szükség valamilyen webalapú vagy telepíthető szoftverre ami megoldja az alábbi kommunikációt a cégnél:
- szobák létrehozása a különböző munkaterületeknek, vezetőknek
- a szobákba egyénileg lehessen hozzáférést kiosztani a dolgozóknak, melyet admin kezelne
- windows oprendszerek használata van, jó lenne ha 1-1 üzenet esetén felvillanna egy értesítés vagy a tálcán elhelyezett link más színen jelezne
- előny ha még mobilapplikációja is lenne

Lan Messengert próbáltuk, nem tudjuk megoldani a szobákat/csoportokat

Discord eddig a legszimpatikusabb viszont a Windows beállításokban az Értesítés láthatóságának ideje max 5 perc, ez kevés mivel ha a kolléga nincs gép előtt és később ér oda akkor lehet nem veszi észre.

SAP-t nem használunk.

Skype még felmerült ötletként, de egyelőre nem teszteltük le.

Lenne valakinek ötlete?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48649) JóGéza válasza JoceeHunt (#48648) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Whatsapp.
Mobilos üzenetküldő alkalmazás, böngészőben is használható, értesítést is tud. Telefonszám kell hozzá, a böngészőben QR kóddal tudsz belépni.

(#48650) JoceeHunt válasza JóGéza (#48649) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ezt mobilról ismerem, bár nem tudtam hogy erre a célra megfelelő lehet. Tud olyat hogy egy ablakban egész addig megjelenik az üzenet a csoport tagjának asztali gépén amíg el nem olvassa?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.