Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) SpaceJam válasza kovacs65 (#49100) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ez az egyszerűbb verzió a TinyTask-ból: neszetools.hu/tinytask

Ugyanis ez egy darab EXE (ZIP-be csomagolva), míg a portableapps verzió az a keretrendszerükbe van ágyazva tök fölöslegesen.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49102) iguana válasza dellfanboy (#49099) üzenetére


iguana
őstag

baromi egyszerű, baromi jó: [screenrec]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#49103) milu válasza iguana (#49102) üzenetére


milu
aktív tag

Ez a screenrec teljesen ingyenes? Vagy bizonyos méret felvételig? (2GB?)

(#49104) iguana válasza milu (#49103) üzenetére


iguana
őstag

a 2 GB az a cloud tárhely, ha regisztrálsz...de nem használtam ilyen "nagy" méreteket eddig

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#49105) GIJoe


GIJoe
addikt

sziasztok, vettem egy használt üzleti gépet, egyszerűen nincs időm újratelepíteni win 10 pro van rajta, tudok ajánlani 2-3 appot, ami alaposan átfésüli... :R

(#49106) Cs1csó válasza GIJoe (#49105) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van olyan opció, hogy "alapra állítás" ez mindent töröl és olyan lesz a gép mint újratelepítés után.
Amúgy átvizsgálásra: Emisoft EK, AdwCleaner, DrWebCureIt

(#49107) milu


milu
aktív tag

Win10 van a gépemen, ezen több éve használom a PDF24-et a pdf dokumentumok összefűzésére, oldalak szétszedésére, a dokumentum méretének csökkentésére.....stb.

Tudtok-e javasolni olyan programot, ami szintén ingyenes, hasonló feladatok elvégzésére alkalmas, de MAC oprendszerekre (is) használható?
(Vannak kollégáim, ismerőseim, akiknek jól jönne)

(#49108) Fire/SOUL/CD válasza milu (#49107) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Talán a PDFsam Basic megfelelhet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49109) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Tud valaki olyan programot ami megemeli a hangerőt a laptopon? Nagyon halk az egész, minden új driver fent van. HP-naá pl ha az IDT-t feltettem hozzá ott lehetett erősíteni és úgy jó volt, de Fuji-ra nem találok ilyet. Külső progiból a Sound Boostert találtam, ami akár jó is lehet, de valami másra gondolnék ami kicsi, és semmi mást nem csinál csak erősít. Tud valaki ilyesmit?

(#49110) ollie válasza mexel (#49109) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Equalizer APO

De minden update után újra kell majd telepítened, mert bizonyos rendszerfájlokat ír felül a windowsban (és utána a gép újraindítása), szóval elég macerás.

Itt van egy jó UI is az EAPO-hoz: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#49111) milu válasza mexel (#49109) üzenetére


milu
aktív tag

Bár a javaslatom összetettebb feladatokra is alkalmas és kevésbé vagyok ebben a kérdésben szakmailag járatos, esetleg a VoiceMeeter Banana...?

Nekem már jó ideje remekül teszi a dolgát a kérdésben leírt feladatra is!

[ Szerkesztve ]

(#49112) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat! Közben én is az Equalizer APO-t találtam még meg, ez úgy tűnik jó lesz. Ha jól sejtem ( csak éppen kipróbáltam) ez nem fog futni a háttérben, hanem a beállításokat valóban a rendszerben írja felül és így is marad elvileg újraindításnál is.
Simán elég a GAIN-t nullára tekerni mert alapból -6-on van. Így a hangerő éppen elég már.
Utánanézek még ennek a proginak hogy mit érdemes tudni róla, de eddig meggyőző.
Köszönöm a segítségeket!

Azért a második progit is letesztelem majd.
:R

[ Szerkesztve ]

(#49113) ollie válasza mexel (#49112) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Maga az equalizer nem fog futni a háttérben.

***

(#49114) mexel válasza ollie (#49113) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Akkor az nagyon jó. Meg is van így a megoldás :) Olvasgattam a progiról és mindenhol dicsérik. ( magyar nyelvi fájlt nem tud valaki hozzá? Nem nekem lesz a progi)

[ Szerkesztve ]

(#49115) artiny


artiny
őstag

Olyan ingyenes programot keresek, amivel youtube videokat lehet letolteni, playlistet - letezik, mondanatok ilyet ?

(#49116) C. s. válasza artiny (#49115) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

A JDownloader 2-t használom erre.

Más:

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani W10-hez egy ingyenes és jó RSS-olvasót, amit nem csak a Store-ból lehet letölteni? A Reddithez kellene, ha számít.

(#49117) csferke válasza milu (#49107) üzenetére


csferke
senior tag

pdf24
[link]
az oldalon picit lejeb mindent megtalálsz

[ Szerkesztve ]

(#49118) SpaceJam válasza artiny (#49115) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A JDownloader-t nem ismerem különösebben, de Java kell hozzá (abból amúgy ez jó). Pplaylist-ek letöltésére én ezt használom: Youtube-DLG. Állíthatod az elnevezést, tud sorszámozni, nem kell hozzá Java stb.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49119) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok! Nem tudjátok mi vokt a neve annak a böngésző pluginnek ami vizuálisan mutatta 3D-ben, ahogy egyes oldalak a cookiekkal hogyan kapcsolódnak egymáshoz?

(#49120) milu válasza csferke (#49117) üzenetére


milu
aktív tag

Csferke! Köszi a választ, de a MAC OSX-hez a letöltést nem találom, de ha arra gondolsz, hogy a felhőbe feltöltve rendszerfüggetlen, akkor így érthető!

(#49121) C. s. válasza SpaceJam (#49118) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Derengett, hogy valamiért nem szereted. Próbáltam a netről kiokosodni, de nem jött össze. Mi a probléma a Javával? Annyit találtam, hogy sok programozó túl primitívnek találja, de ehhez nem értek. Fölhasználói oldalról mi a probléma vele? (Régebben ki akartam próbálni a Youtube-DLG-t, települt, de valamiért nem indult el, azóta még nem foglalkoztam vele.)

[ Szerkesztve ]

(#49122) Cs1csó válasza C. s. (#49121) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet annyi gondja van vele, hogy egy újabb program amit telepíteni, kell tehát megoldhatták volna olyan környezetben is amit már alapban tartalmaz a Windows.

(#49123) C. s. válasza Cs1csó (#49122) üzenetére


C. s.
addikt

Valami más is lehet, mert ajánlott helyette egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#49124) Cs1csó válasza C. s. (#49123) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit ajánlott helyette, ahhoz kell Java?

(#49125) Fire/SOUL/CD válasza milu (#49120) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, online használat esetén platformfüggetlen.
(Bocs, csak mivel korábban kollégákat említettél, ezért Én automatikusan céges használatra gondoltam, céges adatokat is tartalmazó "doksikat" meg nem szokás ki tudja hova feltöltögetni, ezért javasoltam offline cuccot) :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49126) SpaceJam válasza Cs1csó (#49124) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Írtam a hozzászólásban, nyilván ez a lényeg, hogy nem kell. Meg hát elég sok program alapja a Youtube-DLG, nem véletlen. Egyszer nekifutottam a JD-nek is, de már nem emlékszem, mi riasztott vissza a plusz fölösleges program telepítésén túl.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49127) C. s. válasza Cs1csó (#49124) üzenetére


C. s.
addikt

Az AdoptOpenJDK-t ajánlotta. Arra értetem. :)

SpaceJam:

Akkor nem kimondottan a Java a bűnös?

[ Szerkesztve ]

(#49128) milu válasza Fire/SOUL/CD (#49125) üzenetére


milu
aktív tag

Fire/SOUL/CD!
Sajnos szokásom, hogy az ismerőseimet alkalmanként "kollégák"-nak nevezem. (Magánszemélyeknek kell!)

(#49129) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Fénykép editor programból kellene olyan, aminek van normális élesítő tool-ja.

Mentettem egy facebook login gombot .png-be. Azt szeretném két színű pixel sharp-ra alakítani (kék / fehér).

Ami sharp tool-okat találtam, nekiállnak harmadik színt húzni a képre meg hasonlók - nem az igazik.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#49130) coco2


coco2
őstag

Png transzparens maszk szerkesztésre létezik valami freeware tool ?

Gyártottam egy pixel éles login gombot, aminek vannak lekerekített sarkai. Azokat a sarkokat szeretném transzparenssé tenni. 30 ezernyi pixel-ből 40-et (darabra pontosan). A problémám, hogy az egész gomb mindössze 2 színű. Kék és fehér. A felirat a gombon belül is ugyan az a fehér, mint a lekerekítésnél. A transparens tool-ok a feliratot is kiszedik, nem csak a gomb sarok lekerekítéseket. Amiket találtam eddig online azok nem tudják megcsinálni, hogy csak a gomb sarkokat rakni alfára. Valami olyasmi lenne jó, mint a standard windows picture editor, ahol pixelenként ceruzázhatok. Tök jó lenne, ha az a ceruza tudna alfára is színezni, de sajnos nem tud :(((

Ha valaki ismer handy tool-t a probléma megoldására, egy jelzésnek örülnék.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#49131) AtHoS válasza coco2 (#49130) üzenetére


AtHoS
nagyúr

PhotoFiltre-ben van lehetőség általad választott színt átlátszóként kezelni /Kép menü/ illetve radírral megoldható az is amit szeretnél [link]

read-only mode on the forum

(#49132) C. s. válasza coco2 (#49130) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

A másik lehetőség, hogy a már meglévő, és a szövegnél is átlátszó kép alá beraksz egy kisebb méretű fehér réteget, ami a szöveg méretéhez passzol. Válaszd azt a módszert, amelyik egyszerűbb számodra, mert mindkettő megoldás jó.

[ Szerkesztve ]

(#49133) ollie válasza coco2 (#49130) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

paint.net

Eraser tool, opacity - alpha-t 255-re állítod.

[ Szerkesztve ]

***

(#49134) SpaceJam válasza coco2 (#49130) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Vagy dobd át a PNG-ket és fél perc alatt megcsinálom PS-ben, mert ez így elég szarul hangzik. :)

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49135) coco2 válasza SpaceJam (#49134) üzenetére


coco2
őstag

A photo filtre megoldotta, de köszönöm a felajánlást :) Ha kell pixel éles fb login button, szólj, free.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#49136) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Hordozható zenelejátszóval kapcsolatos problémám van. Kettő teljesen más típussal is kísérleteztem,eredmény semmi.Sajnos ezeken nincs random lejátszási lehetőség,ezért elég unalmas mindig sorrendben hallgatni a zenét.Tudom,hogy mi következik....Próbáltam már időszerint növekvő sorrendbe rakni,név szerinti sorrendbe a pendrive-on,de akkor is abc sorrendben következnek egymás után. Mi a logikája ennek?Milyen megoldással lehetne random lejátszást kieszközölni?

Üdv: Attila

(#49137) AtHoS válasza tillatrilla (#49136) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Foobar2000 portable [link]

Nem próbáltam, hogy működik-e a random lejátszás, de feltételezem, hogy igen :B

read-only mode on the forum

(#49138) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Egy olyan programra lenne szükségem, ami szövegből kreál vonalkódot nagy felbontásban, hogy mondjuk A4-ben kinyomtatva is jó legyen még. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49139) SpaceJam válasza tillatrilla (#49136) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

foobar2000: playback > order > random vagy shuffle

De az AIMP-ben is teljesen alap, hogy a lejátszási listát random játsza le.

Az utóbbiból is van portable verzió a linkelt oldalon közvetlenül, de mindkét zenelejátszó telepítőjében kiválasztható a portable mód.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#49140) milu válasza Winne (#49138) üzenetére


milu
aktív tag

Inkscape? Vannak nagyon jó kiegészítők, konkrétan, amit keresel, töltsd le!
Mind a program, mind a kiegészítők költség mentesek!

(#49141) Winne válasza milu (#49140) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, működik tökéletesen. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49142) tillatrilla válasza SpaceJam (#49139) üzenetére


tillatrilla
senior tag

SpaceJam,és AtHoS! Köszi a válaszokat ,de lehet,hogy rosszul fogalmaztam,vagy én nem értem... A zenedoboznak (hordozható BT speaker) gondolom saját lejátszóprogramja van,azzal én nem tudok mit csinálni.USB port-ba dugott pendrive-ra másolt számokat akármilyen feltételekkel keverem össze,az a dög akkor is abc sorrendben játsza le. Erre keresnék megoldást.

Amúgy az AIMP lejátszó nagyon szuper,évek óta használom! :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#49143) AtHoS válasza tillatrilla (#49142) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezen topik témakörében a hordozható zenelejátszó = portable audio player software

Tényleg rosszul fogalmaztál ill. rossz topikban vagy. Itt PC-s szoftvereket keresnek egyéni problémák megoldására. Nálad meg mint kiderül szar a BT hangszóród lejátszása, az szvsz. nem ezen topikba tartozó témakör

Hacsak nem a pendrive-ra másolt fájlok véletlenszerű átnevezésére keresel szoftvert. De akkor ezt kellett volna írnod ;)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#49144) milu


milu
aktív tag

Olyan (jobb esetben ingyenes) programot keresek, ami a fájlokban is keres szavakra (sokszor csak a szóra emlékszem, sajnos arra már nem, hogy melyik dokumentumban tartalmazza). Jó lenne, ha pdf-ben is tudna keresni nem csak az általános kiterjesztésű dokumentumokban. (.doc.xls...)

(#49145) Jarod1 válasza milu (#49144) üzenetére


Jarod1
addikt

Total commander tudja

(#49146) milu válasza Jarod1 (#49145) üzenetére


milu
aktív tag

Jarod1! Köszi a gyors választ, ki is próbálom!

(#49147) RandomName


RandomName
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom pontosan mire is lenne szükségem, azért megpóbálom szóba önteni a feladatot.

Egy W10-et futtató gépen vannak jelszavazott dokumentumok. Eddig minden jelszót fejben őrzött a felhasználó.
de ezeknek a dokumentumoknak a száma egyre nő.
Felmerült a jogos igény, hogy ezeket egy jelszókezelővel kellene használni.
Illetve ezt a jelszókezelőt lehessen telefonról valamilyen Authenticator-al (pl.: Microsoft authenticator) jóváhagyni, azaz ne kelljen látható módon jelszavakat beírni.

Remélem érthetően írtam le. :)

A gép egy laptop, a telefon pedig egy sima GMS-el rendelkező Android telefon.

Van erre valami ingyenes gyári megoldás, vagy elemekből össze lehet ezt barkácsolni?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#49148) milu válasza milu (#49146) üzenetére


milu
aktív tag

Kipróbáltam, beírtam egy olyan szót, ami nagy valószínűséggel más dokumentumban nem szerepel, nem volt találat. Ha a fájl nevekre kerestetetk rá, azokat megtalálja.

(#49149) AtHoS válasza milu (#49148) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ezt szarul állítottad be, mivel csak Milu szót tartalmazó fájlnévvel rendelkező fájlokban keresne, de szöveget nem írtál be mit keressen

Nyomj egy F1-et a kereső ablakban és olvasd végig a HELP-et

Amit keres: hagyd üresen vagy csak egy darab *
Pipa + Szöveg mellé: keresendő szöveg kerüljön

szerk.

PDF-ben szerintem nem keres ill. nem talál ... hacsak nincs valami beépülő ehhez

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#49150) ollie válasza AtHoS (#49149) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van PDF search plugin: [link]

***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.