Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#98301) KBear válasza szabonagyur (#98287) üzenetére


KBear
tag

Köszönöm!
És 17'3-as méretben van valamilyen ajánlott esetleg?

Látom, olvasom, hogy a fuji milyen jól össze van rakva, de a nagyobb képméret tényleg jól jönne...
A 130ezer nagyon a felső határ, a nagy HP-t 125 körül win-el együtt el tudnám hozni.

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#98302) Tikakukac válasza Ciccuka (#98298) üzenetére


Tikakukac
titán

Az ajánlásokba bele sem szólok, de ha már mindenképpen tolni kell az igét, legalább menjen bele kis helyesírás is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98303) szabonagyur válasza KBear (#98301) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezért a keretért nincs ajánlható. A 17,3-as ajánlható gépek inkább a gémer, 300e +-os kategória.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#98304) IMIIKE1998 válasza AmunRa (#98300) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:DD Pedig én csak ismereteimet szeretném bővíteni, amire a fórum tökéletes, bár néhány topikban ezt nem annyira szívlelik. :/ :R
[link]

[ Szerkesztve ]

(#98305) KBear válasza szabonagyur (#98303) üzenetére


KBear
tag

Játékra egyáltalán nem lenne használva..., naponta néhány óra net, skype, office, ilyenek...
A HP 125ezer lenne op rendszerrel, így sem szabad belevágni? Annyira gagyi minőség? Vagy annyira alulmotorizált is lenne?

Alapvetően a legolcsóbb 90-ezres kategóriát nézegettük, egy ősrégi xp-s asztalit váltana le. Az asus 110-ért tűnt jobb vételnek, mint a legalapabb legolcsóbb cuccok, a 130 környéke már a nagyobb kijelzőméret miatt lett kimondva (nem én veszem, nem én fizetem).

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#98306) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Továbbítom az ajánlásokat.
Köszönöm mindannyiótoknak! :R

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#98307) szabonagyur válasza IMIIKE1998 (#98304) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na kezdődik a ferdítés... nem csoda, hogy egyre kevesebben ajánlunk itt... Nálad csupán arról van szó, hogy 1 hónapja ami létezik gép berakod, megkérdezel mindent de úgysem veszed meg. A kérdésed pedig nem ide tartozik. Nem milliós, végtelen kereted van, hogy ugrálhass a gépek között. Ami van lehetőség megkaptad, innentől felesleges ennyire rugózni rajta, ha nem tetszik vegyél amit szeretnél.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#98308) szabonagyur válasza KBear (#98305) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor utoljára leírom...

1. Nincs 17-es ajánlható gép ennyiért.
2. Az említett Fujitsu alatt nincs olyan gép amit jó szívvel ajánlana bárki is.
3. Ha nektek nem felel meg akkor vegyétek ami tetszik, de azt ne várjátok el, hogy itt bárki is áldását adja rá.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#98309) Tikakukac válasza IMIIKE1998 (#98304) üzenetére


Tikakukac
titán

Ismeretbővítésre nem ez a notis topik való. Ez a vásárlóknak van, megelőzendő: az, hogy x év múlva veszel valamit nem számít annak. Tucat olyan visszatérő ügyfél van aki szerintem napokat töltött már el ezzel, de nem vett soha semmit.

Nem kicsit OFF, hanem nagyon OFF. Nem hiszem, hogy ennyire nehéz ránézni mikből lehet válogatni témák közül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98310) IMIIKE1998 válasza szabonagyur (#98307) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Rendben, kicsit OFF, de nem venni akarok, csak érdekel a téma, ezért kérdezek a "Veteránoktól". :/

(#98311) Ciccuka válasza szabonagyur (#98299) üzenetére


Ciccuka
veterán

100-120-ból hogy veszel időtálló gépet?

Ott a videóban simán fut azon a cpu-n egy játék, akkor általános célokkal könnyen megbirkózik. Egy lány mire használja a gépet? Szerintem fősulis dolgok és netezés, és office kábé. Arra meg sokan ma is egy sima kétmagos Core2Dou-s laptopot használnak.

Meg azt se felejtsd el, hogy a fenti gépben van egy dedikált vga is. Ezen az áron nem lehet csodát tenni. Komoly kompromisszumot kell kötnie.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#98312) KBear válasza szabonagyur (#98308) üzenetére


KBear
tag

Nem akartam értetlennek tűnni, értem amit mondasz, a mi árkategóriánkban a fuji jó minőségű, a többi meg nem az. Köszönöm még egyszer!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#98313) python1


python1
veterán

Üdv Mindenkinek!
Hogy legyen pozitív visszajelzés is,megvettem ajánlásotokra a HP EliteBook 8460p használt,de gyönyörű állapotú notebookot.
Első benyomások igen pozitívak.Szeretném megköszönni nektek az útbaigazítást. :R

Üdv:Egy elégedett ügyfél

(#98314) szabonagyur válasza Ciccuka (#98311) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát ha felrakok egy videót amiben sehol sem látod csak a leírásban a gépet akkor el is hiszed, hogy azon futott a játék mondjuk? Ez aztán szakértelem, rakom is fel az i7-4770K-val játszott gameplayeket a T61 szekcióba, hogy ez bizony azon ment így.
És amúgy ha lehet jobb, erősebb gépet venni akkor ne ezt a gyenge cuccot ajánljuk már úgy, mint valami megváltó csodát. dvga? Minek? Mi értelme? Semmi.

(#98310) IMIIKE1998: ehhez elég olvasgatni. A téma Milyen notebookot vegyek, nem a Kérdezz a notebook hardverekről téma.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#98315) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv!

Két gép között gondolkodom jelenleg, segítséget kérnék!
Dell 5558
HP 350 G1

Az Dellben ugye a kijelző ami csábító, utóbbiban az erősebb hardver, a fém és a minőség. Az érdekelne, mivel egyiket sem láttam/próbáltam még élőben, hogy milyen a két gép kijelző, hardver illetve minőség tekintetében összehasonlítva?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#98316) szabonagyur válasza Johnny194 (#98315) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Lehet meglep majd, de a kinézett HP-ban a csavar max a fém, a minőség meg a kartondoboz amiben kapod...

Ha meg azt mondom hardverben kb egy szinten vannak mit szólsz? Mellé a Dell kijelző kategória egyik legjobbja, minőségben és gariban sokkal jobb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#98317) Ciccuka válasza szabonagyur (#98314) üzenetére


Ciccuka
veterán

Több videó is van.
Az a lényeg, hogy annyira azért nem gyenge teljesítményű, mint ahogy te beállítod.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#98318) szabonagyur válasza Ciccuka (#98317) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még egyszer és utoljára, ezzel zárom a témát és magamat is innen, mivel egyszerűen már unom.

HOL látod te a videóban, hogy azon a gépen fut amit leírnak alá?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#98319) Johnny194 válasza szabonagyur (#98316) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Köszi szépen!
Hát akkor ennyit arról, hogy Probook, marad a Dell. :(

(#98320) szabonagyur: Közben rájöttem, hogy kategorizálták a Probookokat, nekem még egy 4535s van, ott egy kategória volt még tudomásom szerint. Úgy tűnik akkor váltok az üzleti vonalról.

[ Szerkesztve ]

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#98320) szabonagyur válasza Johnny194 (#98319) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez csak nevében Probook, a 350-es széria eléggé gyenge, a 450 a belépő kategória, ez alatta van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#98321) Khelben válasza Johnny194 (#98315) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dell minden szempontból jobb.

(#98322) Ciccuka válasza Johnny194 (#98319) üzenetére


Ciccuka
veterán

HP 350 az még nem Probook!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#98323) Tbor


Tbor
tag

Szerintetek melyik a legjobb üzleti HP ultrabook?

(#98324) Tikakukac válasza Tbor (#98323) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen sok üzleti HP ultrabook lenne?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98325) Tbor válasza Tikakukac (#98324) üzenetére


Tbor
tag

Gondolom nem, de mit javasoltok HP fronton? Kis tömeg, modern hardver, ezek érdekelnének.

(#98326) Khelben válasza Tbor (#98325) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mi a kicsi tömeg? Mi a modern hardver? Mi lenne, ha kitöltenéd az összefoglalót?

(#98327) atatax


atatax
csendes tag

Szevasztok!

Előre is köszönöm a segítségeteket, már nem először.

Tehát, a következőről van szó.

1. Mostanában venném a gépet (egy 6 éve jól működő, de már igen gyűrött dell inspiron 1525 helyett)

2. 100-120e Ft-ot szánok rá.

3. Szövegszerkesztésre, blogolásra, filmnézésre, zenehallgatásra használnám.

4. Játékra semmiképp.

5. Ehhez nem értek igazán, azt hiszem egy mezei 15,6 colos kijelzővel elégedett vagyok (persze ha nagyobb, az csak jó)

6. Rendszeresen (hetente) hordanám ide-oda, de útközben nem használnám.

7. Windows lenne a legoptimálisabb.

8. 500 GB tárhelyet kultiválnék és minimum 4 GB RAM-ot. Optikai meghajtóra szükségem volna, de nem kizáró, ha nincs.

9. Webkamera tartozzon a géphez, illetve állja a strapát, ha ilyesmi elvárható ebben az árkategóriában.

10. Nekem elsősorban egy minimum 1 éves garancia a fontos, de ha ez 3 év, attól még nyugodtabb vagyok. Vagy érdemesebb inkább megbízhatóbb márkát venni kevesebb garanciával?

Még egyszer köszi!

Üdv,
Attila

[ Szerkesztve ]

(#98328) birdy21


birdy21
újonc

Sziasztok!

Remélem tudtok majd segíteni, új vagyok a fórumon és előre is köszi a helpet!

(1) A lapit jövőhéten venném.
(2) A gépre 200-230e Ft-ot szánnék rá, attól függően milyenek vannak legjobb ár/érték-ben.
(3) Felhasználás: Főleg játékra, programozásra (egyetem), filmezésre, netezésre.
(4) Jó lenne, ha futnának rajta a mai játékok max felbontáson kb. mediumon minimum 30-60 fps-el.
(5) Kijelző mérete: 15.6 lenne a legoptimálisabb, max 17.3-as, felbontása: minimum 1366x768 , lehetőleg matt kijelző, TN vagy IPS-ehhez nem igazán értek, amelyik szerintetek jobb és belefér az árba.
(6) Heti párszor valószínűleg hordozva lesz a notebook, de valószínűleg csak helyben fogom használni.
(7) Operációs rendszer : Linux/semmi/ DOS - olyan, ami ingyenes
(8) Tárhely mérete és típusa: HDD, SSD nem fontos, minimum 500GB, memória (RAM) mennyisége: minimum 8GB, optikai meghajtó jó lenne, ha lenne, de ha ezen múlik a gép, akkor nem olyan fontos.
(9) Webkamera legyen benne.
(10) Mindenképp új gépet szeretnék venni minimum 2-3 év garanciával és még hozzátenném, hogy fontos lenne, hogy részletre tudjam venni, másképp nem megy, ha tudtok boltot is ajánlani, megköszönném.

Egyébként márkában asus, dell illetve acer-en gondolkodtam, de nyitott vagyok más alternatívákra is, többet is ajánlhattok.

Üdv,
Geri

[ Szerkesztve ]

(#98329) vizimento


vizimento
senior tag

Nagyjából azonos árképzés mellett melyik lehet a jobb választás?

Lenovo T420/4Gb RAM/i5-2540m/128GB SSD/Nvidia NVS 4200M
vagy
HP Elitebook 8460p/8Gb RAM/i5-2410m/320GB HDD/HD3000

Az SSD "nem számít", mert a jelenlegi asztali gépemből a HP-ba is átültetésre kerülne (szintén 128Gb)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#98330) Khelben válasza atatax (#98327) üzenetére


Khelben
nagyúr

Thinkpad T420 + 6 hó garancia 8000-ért. 120-ból még kijön bele egy ssd és egy magyar billentyűzet is, de kérheted matricázva, elég jól megcsinálják. És 300k-ig ver mindent az új gépek között.

(#98329) vizimento : nem ártana tudni, hogy mire kell. De úgy általában a Thinkpadokat nem szokták javasolni dedikált vga-val.

(#98328) birdy21 : a játékos igényedhez olyan 300k körül kezdődnek a gépek. Ha a játékot elhagyom, akkor új gépből Dell 5558, a fullhd ips kijelző jól fog jönni programozáshoz. De megint az a helyzet, hogy ilyen kevés pénzből programozásra meg hordozásra sokkal jobb használt, garanciális üzleti gépet kapnál, mint újat. Pl.

[ Szerkesztve ]

(#98331) #32577792


#32577792
törölt tag

Üdv
Szeptember végéig keresek notit
Keret 200k a plafon
15,6" lehetőség szerint FHD, de nem feltétel
Min. 4GB RAM - (8 is opciós lehet)
Háttér tár: itt viszont a HDD/SSD páros lenne az igény, akár utólagos SSD lehetőségével)
Játék: szinte csak online.
Fontos a halk és jó hűtés
A gép 7/24-ben fog menni, és nem fél évre tervezem.
Mit ajánlotok?

(#98332) Chaser válasza vizimento (#98329) üzenetére


Chaser
titán

mindkettő jó gép
ettől az nvidiától nem kell tartani, korábbi modelljük volt defektes, valamennyivel azért rizikósabb mint az intel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98333) Khelben válasza #32577792 (#98331) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbálj meg addig még 200k-t össszespórolni. Az online játék meg elég tág fogalom.

[ Szerkesztve ]

(#98334) Gergosz2 válasza #32577792 (#98331) üzenetére


Gergosz2
veterán

húha, a 24/7 azért elég komoly gépet követel meg. Újonnan nem hiszem, hogy lesz ilyen, ebből csak használt lesz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#98335) #32577792 válasza Gergosz2 (#98334) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igen?
Probook 4530s
Ez is igy megy. Csak ujrainditas van amikor, azt keri.

Akkor atfogalmazom, nincs jatek, mert amit hasznalok, ezt egy core2 is tudja.
Ha erre 400k-s gepet tudnatok, akkor ..

(#98336) #32577792 válasza Khelben (#98333) üzenetére


#32577792
törölt tag

Koszonom.
Majd megoldom.:)

(#98337) Chaser válasza #32577792 (#98336) üzenetére


Chaser
titán

dell 5558 fhd ips verziója 200k alatt van kicsivel, 3 év garival
mennyire halk a hűtése azt nem tudom, hogy mennyire bírja a 24/7-et az majd elválik, ez már munkagép kategória, az meg tényleg nem 200k körül van
ettől független akár bírhatja bármilyen gép, ha épp olyan alkatrészekből lett összerakva és legyártva, amiknek kedvezett a csillagok állása:) de ez nem törvényszerű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98338) kázi


kázi
csendes tag

Sziasztok

Ez átlagos használatra szerintetek jó vétel?
http://www.notebook.hu/hp-pavilion-15-p253nh-m0b76ea

Arra gondoltam, hogy még rakok bele egy ssd-t.

Köszi.

(#98339) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv újra!

Laptopszalonnál ilyesmit kezdtek el magyarázni, hogyha céges számlára veszek gépet, akkor kell hozzá venni számlás windows-t és céges office-t, mert ha az nincs, akkor beleköthet a NAV. Ez mennyire igaz, használhatok saját windows-t és office-t, vagy tényleg ki kéne dobni rájuk + 100 000 forintot?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#98340) Chaser válasza Johnny194 (#98339) üzenetére


Chaser
titán

beleköthetnek azok mindenbe:D
céges gépnél minden sw nyilván csak jogtiszta lehet
kötelezően nyilván nem kell venni semmit, nincs előírva milyen sw-rel használd a gépet, na még az lenne a szép, van lehetőség linux+oppen officera, de ha virágbolti verziókat akartál használni ms cuccból az felejtős

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98341) Johnny194 válasza Chaser (#98340) üzenetére


Johnny194
aktív tag

van saját licenszem mindkettőre, az lenne használva, csak ugye az nem a cég nevén van

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#98343) Tikakukac válasza Johnny194 (#98339) üzenetére


Tikakukac
titán

Részigazságok. Tudni kéne szóról-szóra ki mit mondott, mert így ez pongyola.

Egyébként igen, csak legál cuccaid lehetnek, de ha neked van számlás mindegyikből és van matricád a gépen akkor nem lehet belőle gond. De majd egy jogászhüllőgyík megmondja, én ennyit tudok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98344) Johnny194 válasza Tikakukac (#98343) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Köszi a válaszokat, sajnos jogilag ilyen téren még nem vagyok ennyira képzett :)

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#98345) Tikakukac válasza Johnny194 (#98344) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha minden legál akkor nincs búbolás. Win-hez a gépen kell lennie a matricának ami a dobozban volt és azzal kell aktiváltnak lennie.

Office meg kulcs stimmelős legyen és asszem ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98346) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Ismerős keres gépet az alábbi paraméterekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A nem túl távoli jövőben, mert a jelenleginek már kezd behalni a billentyűzete és az akksija.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
100-200eFt

(3) Felhasználás?
Net, office és egy minimális hw igényű tervező (ács) progi.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", egyéb kívánság nincs.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz, de ez inkább a jó akku(idő), mint a cipelhetőség miatt fontos. Utazás közben nem lesz használva.

(7) Operációs rendszer?
Windows lesz rá, ha esetleg benne van az árban az jó, de nem elvárás inkább a hw legyen jobb (esetleg SSD).

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nincs különösebb elvárás (SSD bővítés valószínű), ODD kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Elsősorban új. Szóba jöhet a használt is, de csak jó állapotú és 2+ év garival.

Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#98347) meone válasza Khelben (#98222) üzenetére


meone
tag

A választ köszönöm.
Át adtam a kollégának.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#98348) [CS]Blade2 válasza Johnny194 (#98341) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

És, ha írsz egy adásvételit, hogy 5Ft-ért eladtad(elajándékoztad jelképes összegért a cégednek?) Nem értek hozzá, csak ez a problémát megoldaná, hogy a cégé lenne a sw. Kérdéses, hogy egyébként lehet-e így eladni Windows-t és Officet, meg, hogy abba nem kötnének-e bele, hogy ez nem 5Ft.

(#98349) Tbor válasza Khelben (#98326) üzenetére


Tbor
tag

Gondoltam ezeket te is tudod, csak egy egyszerű kérdésnek szántam.
Elnézést a zavarásért.

(#98350) Khelben válasza Tbor (#98349) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nézd, az én melós gépem 3,5 kg, ezt cipelem minden nap melóba. Most szervizben van, kaptam helyette egy 2,7 kilós gépet, nekem ez már kis tömeg. Van, aki meg az 1,8 kilós gépét akarja 1,4 kilósra cserélni, mert leszakad a keze. Modern hardver pl. a Core M processzorok, de internetezésen kívül nem jók kb. semmire. Akkor mi számít modern hardvernek?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.