Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27701) Tikakukac válasza jolti05 (#27700) üzenetére


Tikakukac
titán

Interfész ugyanúgy sata, hogy ez most dvd, vagy hdd a lényegen nem sokat változtat. Cserébe így lesz tárhelyed és gyors belső tárad is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27702) Chaser válasza jolti05 (#27700) üzenetére


Chaser
titán

A leírásból úgy vettem ki, hogy ezt a leányzó még szeretné sokáig így tudni. Persze lehet játszani metro2033-mal is olyan vga-n, más kérdés hogy csúcs gépeken is kb szenvedés, akkor milyen lehet egy mobil gt635-ön? Nem az átlag FPS számít, hanem a minimum. Csak szóltam, nehogy csalódás legyen a dologból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27703) Tikakukac válasza jolti05 (#27700) üzenetére


Tikakukac
titán

Az mondjuk biztos, hogy csodák nincsenek, tehát az a 25fps nyakamat ráteszem, hogy néha kegyetlenül bedroppol, a metrohoz olyan konfig kell a rendes futáshoz, hogy laptopban 200k alatt reménytelen bármit is kezdeni a dologgal.
Kompromisszumokkal természetesen ez is fut, de ezt én alapnak tekintem, ennyiből senki se várjon komoly futást. Aláírásba is kitenném, de az idézetem túl jó, nem akaródzik cserélni már vagy x éve :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27704) jolti05 válasza Tikakukac (#27701) üzenetére


jolti05
őstag

Ez jómagamnak egy hasznos infó, már ezért megérte érdeklődnöm :)

Chaser: Így van. A leányzó szeretné, ha örökre futna minden azon a gépen, amit fenni készül :)
630M esetében minimum fps-nek medium beállítások mellett ~25 fps-t látok. Az még nagyjából jó. (Mindenképp csalódás lesz a vége, az elégedetlenség elkerülhetetlen :( )

Tikakukac: Igazából a hölgyemény csak a lehetőségét szeretné annak fenntartani, hogy ha játszana, akkor tudjon akár egy Metróval is játszani. Azt kifelejtettem a regényeimből, hogy én 10 hónap alatt 3x láttam játszani, abból az egyik az Abe egyik epizódja volt, a másik a Still Life, a harmadik pedig a Machinarium :DDD

De gonosz vagyok :) Lehet azért, mert éppen fasírtban vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27705) Re37 válasza Dhampir (#27699) üzenetére


Re37
csendes tag

Köszi, de nincs sok gépük, semmi választék notik terén. amúgy meg nem ismerek korrekt márkákat-típusokat amik hoznák azt amit szeretnék, ezért írtam ide, hátha valaki tud segíteni ebben.

(#27706) Dhampir válasza Re37 (#27705) üzenetére


Dhampir
félisten

Mit szeretnél? :)

(#27707) Tikakukac válasza jolti05 (#27704) üzenetére


Tikakukac
titán

Vágom, sokan vannak így vele.

Csak ilyenkor fáj a szívem, mert 128k-ért most van T510 aprón, ami azért pfuuuu.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27708) Chaser válasza jolti05 (#27704) üzenetére


Chaser
titán

Annál a játéknál a min. FPS erősen cpu függő is, csóri pentiummal lesz az 20FPS is vagy kevesebb, mert ennél a játéknál pl minden számít. Csak ezért bátorkodtam szólni. Nehogy nagyobb fasírt legyen a vége egy hülye laptop miatt :U :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27709) Dhampir válasza Tikakukac (#27707) üzenetére


Dhampir
félisten

15,6" a kijelző 1366x768 remek felbontással. :U

(#27710) jolti05 válasza Tikakukac (#27707) üzenetére


jolti05
őstag

Ránéztem a T510-re. Ha nekem lenne szükségem most laptopra, azt mondanám, kiváló, egyedül a videokarijával nem lennék megelégedve :)

Chaser: Köszönöm. Mindenképp fogok neki jelezni :) A fasírthoz pedig egy lágy szellő is elegendő, hát még ha ~rábeszélem egy olyan laptopra, ami nem tökéletes :))

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27711) Tikakukac válasza Dhampir (#27709) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyakorlatilag nem létező gépről beszélünk, szóval még csak hasonló sincs a környéken sem. Persze, remek lenne egy faja nagyfelbontásos változat, de azért legyünk talajhoz kötve, ebből a gépből fehér holló szerűen bukkannak fel darabok.

Volt anno 135k-ért 1600-as panellal, NVS-es 8440 is, de abból sem láttam azóta sem eladót értelmes áron, ha van rendes gép, azt el kell hozni azonnal, x200s-ből én is rohantam anno megvenni az első normálisabb példányt, mert az is kult gép.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27712) Re37 válasza Dhampir (#27706) üzenetére


Re37
csendes tag

#27683 - itt leírtam részletesen a szempontokat. (bocsi hogy nem linkelve)

(#27713) Dhampir válasza Tikakukac (#27711) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek NVIDIA NVS 3100M VGA-val is szoktak menni, ha ilyen lenne, akkor már birkóznék érte. :R

(#27712) Re37

Rendben! Elnézést, hogy átugrottam. :R

[ Szerkesztve ]

(#27714) SzalaiG válasza Tikakukac (#27707) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezt h miért nem 2hete tette fel.... :W

Ebből a szériából melyik a legerősebb VGA?

(#27715) piRate_nEx válasza jolti05 (#27704) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Általam mért 635M (630M) teszt, pár játékkal.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#27716) B-L-A-C-K válasza SzalaiG (#27714) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mármint a T szériban kérdezed, vagy a T510-be konkrétan?

T szériában van amúgy NVS 5400M ami nem egy nagyon alap, de E szériákban már találni GT635M-et is.

(#27717) Dhampir válasza piRate_nEx (#27715) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz! :C
A melegedés, ventillátorzaj hogyan alakult?

(#27718) piRate_nEx válasza Dhampir (#27717) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát, most már gyűröm 2 hónapja a dögöt.
A hőmérséklet teljesen rendben van, azt hiszem CPU 50-55 fok körül, GPU 70-75 körül szokott lenni, már régebben mértem, amúgy hűtőpad nélkül. A csuklótámasz egyáltalán nem melegedik, a touchpad viszont kicsit langyosabb szokott lenni, oldalt viszont fújja a meleg levegőt, szóval az már jó dolog. :)
Ventizaj nem vészes, bár lényeges összehasonlítást majd akkor tudok mondani, amikor megnézem haver K55VJ gépét. :P

Egy dolog nem hagy nyugodni. Tudni illik, én minden hülyeséget észreveszek a gépen, ami nem 100%-osan működik. Amikor a kurzort elhúzom egy képen, vagy akár csak úgy simán, a kijelző halk, tompa sípoló hangot ad ki. Kétlem, hogy bárki tapasztalt volna már ilyet, mert neten nem találok róla semmit. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#27719) Borote válasza SzalaiG (#27714) üzenetére


Borote
addikt

EliteBok 8440p-t még olcsóbban is kapsz, illetve ugyanennyiért megkapod dGPU-val is. Ami mondjuk nem egy erőbajnok, az tény :DDD

(#27718) Namiren: mi történik akkor, ha lejjebb, vagy feljebb veszed a kijelző fényerejét? Milyen maximális fényerőn, akkor is hallod? És kikapcsolt kijelző mellett?

(#27720) Dhampir válasza piRate_nEx (#27718) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen furcsaságot most hallok először. Egérrel vagy az érintőpaddal húzod el a kurzort?

Ide is feldobhatod a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#27721) Dhampir válasza Dhampir (#27720) üzenetére


Dhampir
félisten

Tévedtem: IDE LEHET:

(#27722) piRate_nEx válasza Dhampir (#27720) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Egérrel. Az előbb próbáltam touchpadon, ott semmi gond nincs. Gondoltam hogy valamilyen elektromos interferencia, megnéztem nem ér-e hozzá a kábel a tápkábelhez, de nem. Átdugtam másik USB portba, ugyanaz. Mikrofon, hangszóró letilt, frekvenciaváltás, ugyanaz.

Viszont ha feljebb viszem a fényerőt, akkor halkabb lesz.
Érdekes, mert az asztali monitoroknál is megjelenik egyfajta zaj, ha sok fekete karakter jelenik meg fehér alapon, mint mondjuk egy Wikipedia oldal esetében.
Szerintem egyfajta "coil whine" a nagy titok, és mondjuk lehet az sem tetszik már neki, hogy 12 órája megy.

Így viszont nincs megmagyarázva, hogy miért csak egérnél jelentkezik. Főleg mivel még nem is egy szar, Razer, fonott kábellel, aranyozott USB csatlakozóval.
Esetleg a 3500 DPI lehet a baj. A touchpad jóval kevesebb, na ezt letesztelem mindjárt.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#27723) piRate_nEx válasza piRate_nEx (#27722) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Csökkentett DPI-nál még durvább. Kikapcsolt kijelzőnél is zenél amúgy.

The glass is already broken.

(#27724) Dhampir válasza piRate_nEx (#27722) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem egyfajta "coil whine" a nagy titok

Avagy "white noise", és "odaátról" fel akarják venni veled a kapcsolatot, a kijelződ ilyenkor egyfajta "Ouija-táblaként" funkcionál. :D

Komolyra fordítva:
Sztatikus elektromosság?

(#27725) piRate_nEx válasza Dhampir (#27724) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ne szórakozz, egyedül vagyok otthon!

Nem tudom amúgy, nincs rajta semmi, amitől feltöltődhetne benne bármi is. Meg akkor már nem hinném, hogy annyira üzemképes lenne a gép. :D

The glass is already broken.

(#27726) Dhampir válasza piRate_nEx (#27725) üzenetére


Dhampir
félisten

Még az azonnali notebookos kérdések órája fórumszálban érdemes lehet megkérdezni.

(#27727) piRate_nEx válasza Dhampir (#27726) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Közben bemásoltam már oda is. :)

No, amúgy a teszthez még hozzá lehet adni:
Diablo 3 - high - 50-60 fps

The glass is already broken.

(#27728) piRate_nEx válasza piRate_nEx (#27727) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

AZTAROHADT...
Az egér 1000Hz-es válaszidőn kommunikál, na, hát ez a gondja ennek. Levettem 500Hz-re, és megjavult.

The glass is already broken.

(#27729) Dhampir válasza piRate_nEx (#27728) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

Érdemes volt feltenni oda a kérdést, bár amint látom magadtól jöttél rá, ügyes vagy!

Nagyon jók az FPS eredményeid. Ár/érték arányban jó választás volt az a kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#27730) piRate_nEx válasza Dhampir (#27729) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ez most pont a Google javára megy. :D

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#27731) Dhampir válasza SzalaiG (#27714) üzenetére


Dhampir
félisten

Tipp: -Kisember-nél is szétnézhetsz.

(#27732) jolti05 válasza piRate_nEx (#27715) üzenetére


jolti05
őstag

Ez zsír! Tök jól megy minden :)
Ha jól sejtem, az i3-mas a G580 egy picit drágább kiadásra. Amit 120 környékén vesztegetnek, azokba leginkább B960-as Pentiumot szeretnek tenni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27733) piRate_nEx válasza jolti05 (#27732) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

140.000 az i3-as verzió, viszont amikor én vettem, akkor a B960-as 130.000 volt. Arra a 10 ezerre még azt mondtam ok, nekem annyit megér a HyperThreading, mert lehet kelleni fog, általában sok dolog fut.

Mondjuk egy nőnek, aki nem jár mélyebben az informatikában, annak nem lesz szüksége rá. Játékokban pedig nincs különbség a kettő között.

The glass is already broken.

(#27734) zolee3000


zolee3000
tag

Üdv,
Meg tudnátok mondani, hogy a Dell Vostro 3560 sorozat modelljein van-e elkülönített numerikus billentyűzet? Számomra, a vásárlás szempontjából fontos lenne az infó.

(#27735) Chaser válasza SzalaiG (#27714) üzenetére


Chaser
titán

Ebből FHD-sat kell venni. Volt is nem olyan rég 140-145k-ért. De ezeket egyből elviszik persze:)

zolee3000 Tippelj :P

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27736) premete válasza Chaser (#27735) üzenetére


premete
veterán

Túl egyszerű lenne beírni a google-be ennyit: Dell Vostro 3560. :)
Biztos jobban esik neki megkérdezni több topikban, vagy nincs kereső a gépén (net vélhetően működik, ha már ide tudott írni.)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27737) kacsip


kacsip
tag

hali
Erről a gépről tudna valaki valamit mondani? Mennyire bírja, teljesítmény,minőség milyen?
[erről lenne szó]

(#27738) pero19910606 válasza kacsip (#27737) üzenetére


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm anyukája szeretne venni magának egy laptopot, amit igazából csak netezésre, filmnézésre meg alap dolgokra használná.

Elkezdtem keresgélni és már ilyen 60-70 körül is találtam, ami szerintem jó lenne. A kérdés az, hogy ilyen használatra tényleg megfelelőek ezek a gépek?

Itt az egyik amit találtam: Egy Acer gép

Vagy ez: [link]

Ár érték arányban megfelelő lenne? És ha csak alap dolgokra van használva bőven jó lesz ez még 2-3 év múlva is nem?

Köszönöm!

(#27739) _adaml21_ válasza pero19910606 (#27738) üzenetére


_adaml21_
őstag

60-80 körül érdemesebb használt üzleti gépekben gondolkozni, ugyanis azok jó eséllyel fogják bírni 2-3 év múlva is, míg ez az általad linkelt asus-ról és acer-ről nem biztos, hogy elmondható.

(#27740) runner 125 válasza kacsip (#27737) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ennyiért nem jó vétel.
G580 i5-GT635M párossal valahol 160 környékén már kapható, vagy még olcsóbban B960-nal.
Ha, meg 190-200 körül szánsz rá, a Z500 ennél a Samsung-nál sokkal jobb vétel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27741) pero19910606 válasza _adaml21_ (#27739) üzenetére


pero19910606
csendes tag

Az a gond,hogy hitelre szeretnék venni, és most Auchan-ba és Tescoba is van 0% THM-es akció 0% önrésszel. Ezért nem igazán jöhet szóba sajnos használt gép. Ilyen esetben, akkor milyen konfigok lehetnek jók nagyon max 100 ezerért?

(#27742) kacsip válasza runner 125 (#27740) üzenetére


kacsip
tag

Az a baj, hogy nekem fontos hogy vékony fajta legyen, továbbá hogy a media marktban lehessen kapni

(#27743) runner 125 válasza pero19910606 (#27741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo G580, vagy esetleg Series 3, de nagy a gyanúm, h sem a sima, sem a madaras teszkóban nincs ezekből, csak a legalja.

kacsip

Miért ragaszkodsz a MM-hoz?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27744) kacsip válasza runner 125 (#27743) üzenetére


kacsip
tag

Mert ott van most 0%os hitel, és azzal tudnék csak gépet venni.

(#27745) Pocok256 válasza kacsip (#27742) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha itt veszed máris olcsóbb lesz és jó vétel :))

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27746) kapi12


kapi12
tag

Azt meg tudnátok nekem mondani, hogy az acer v3-asok közül pontosan melyik típus kapott IPS kijelzőt? Egyet találtam a laptopszalonnál, ami 15"-os de engem inkább 17-es érdekelne, németből is jó lenne, onnan is tudnék rendelni, illetve ha valaki nagyon vágja a jelöléseit a gépeknek akkor egy rövid tájékoztatót írhatna, hogy mit jelentenek a laptopok kódjában a DCAII, MAKK, MAII, SCAII jelölések. ELőre is köszönöm a választ.

(#27747) lsc válasza Pocok256 (#27745) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért a 45%-os thm nem rossz, akkor inkább az MM, ott tényleg 0 %, igaz a cucc drágább.

Az élet kegyetlen .

(#27748) kacsip


kacsip
tag

De egyébként maga a laptop milyen? Amiket kérdeztem az elején, minőség, teljesítmény, tartósság, stb?

[ Szerkesztve ]

(#27749) Tikakukac válasza kacsip (#27748) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem az egész ph-n nincs ember akinek ilyenje lenne, annyira új, szóval ezekre a kérdésekre nem nagyon lehet válaszolni.

kapi12: Ugyanez. Annyira új, hogy gyk. senki sem tud róla semmit. Az alap V3 nem volt nagy pukkantás az biztos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27750) lsc válasza kacsip (#27748) üzenetére


lsc
nagyúr

Ilyet [link] vettem szintén az mm-ben, ez eddig nem rossz, kapott még 4 Gb memóriát meg egy ssd-t, win7-el nekem egy darabig elég lesz.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.