Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27201) AxBattler válasza Keksz03 (#27199) üzenetére


AxBattler
félisten

HP Probook 4340s Radeonnal, vagy anélkül, Ivy Bridge-dzsel.
Dell Latitude E5430 Ivy Bridge-dzsel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27202) Borote válasza kerekfej (#27200) üzenetére


Borote
addikt

Én ezt írtam (mert %-os felsorolást másoltál be):
"Az a gond amúgy ezekkel a tesztekkel, hogy nem ugyanaz a tesztelő, így a %-okat elég bajos összehasonlítani, ráadásul a gép teljesítménye is beleszól ebbe a %-olásba, ami így minőségbeli összehasonlításra totál alkalmatlan (hacsak nem számolja össze az ember egyesével a releváns %-okat)."

Te erre ezt válaszoltad:
"ezekben az értékelésekbe az ár is fontos tényező."

Ami nyilvánvalóan nincs így.

"Ez a végére van odaírva: no other notebook featuring the same form factor offers comparable performance for the same price." - ne röhögtessél már ki, ezer euróért ennél sokkal jobb gépeket kapni, még itthon nálunk is. A "Not very sturdy" kijelentés amúgy feltűnt?
Őszintén, Te gondolkozol is olyankor amikor írsz vagy olvasol valamit?

"Tehát mindenképpen az értékelésbe beleszámít valamilyen szinten a gép ára." - a százalékos értékelésbe, amit írtál, abba egyáltalán nem számít. (NBC-s tesztekben).

[ Szerkesztve ]

(#27203) Perillustris válasza AxBattler (#27166) üzenetére


Perillustris
senior tag

Jónak tűnik ez: HP Elitebook 6930P. Még 20-25-öt rádobva (+2GB RAM, HDD>>>SSD120GB) 85K körül lenne az ára. Thinkpad-em volt, szerettem, ég és föld az amúgy sokéve használt és hibátlanul működő Fujitsu 5535-höz képest a "fogása", értem miért ajánlják sokan a használt, de felsőbb kategóriás gépeket. :R

Perillustris

(#27205) kerekfej válasza Borote (#27202) üzenetére


kerekfej
addikt

Price/value
This category evaluates whether the relation of price and value is good or not.

Ez a százalékos szám ami a végén kijön az a gép ár érték aránya az adott időpontban. Legalábbis korábban még úgy volt.

ne röhögtessél már ki, ezer euróért ennél sokkal jobb gépeket kapni, még itthon nálunk is. A "Not very sturdy" kijelentés amúgy feltűnt?
Ők írták a teszt végére a Verdikt-hez nem én!

[ Szerkesztve ]

(#27206) varosivadasz


varosivadasz
csendes tag

laptopot szeretnek venni penteken. lenovo z500 http://www.pcworld.co.uk/gbuk/lenovo-ideapad-z500-15-6-laptop-dark-chocolate-19430682-pdt.html vagy HP ENVY m6 http://www.pcworld.co.uk/gbuk/hp-envy-m6-1178sa-15-6-laptop-17419990-pdt.html mit tippeltek?

[ Szerkesztve ]

(#27207) Borote válasza kerekfej (#27205) üzenetére


Borote
addikt

És azt Te "Ipse dixit" módon el is hiszed?
Jó, hogy vannak ezek a tesztek, de ha az ember mindent feltétel nélkül elhisz, az nem okés. Sosem árt végiggondolni, hogy mit írtak le. 1000 euróért ennél a gépnél bőven lehet jobbat találni, főleg, ha azt nézed, hogy kemény 10%-kal drágábban már klasszisokkal jobb Y580-t és Y500-t kapsz. (Legalábbis az NBC-s feltüntetett árak alapján, itthon ugye más a helyzet).

(#27206) varosivadasz: Envy-t sajnos nem nagyon ismerjük mi itthon :(
Azzal a Series 5 Samsung-gal amit mutattam (GT650M-mel), mi volt a gond? Ha játszani is szeretnél, azt is érdemes számításba venni.
A képen amúgy Z500 helyett Y500 van.

[ Szerkesztve ]

(#27208) olomhuszar


olomhuszar
csendes tag

Egy Lenovo Z500 vásárlásán gondolkozom, és alkalomadtán szeretném majd 4-ről 8G-ra bővíteni, ill. a HDD helyett SSD-re cserélni a vinyót.
Viszont láttam a hardware manualban, hogy elég összetett dolog a szétszedése, amitől persze nem ilyedek meg, de azért 2 dolog aggaszt:
- Ugye fel kell nyitni az egész gépet. Hogyha igényesen megcsinálom, nem cseszek el semmit, a garanciám ugrik? Vagy hogyha visszarakom esetleg az eredeti konfigot, akkor még reménykedhetem? Vagy nem kell emiatt aggódni, teljesen legális az effajta tuning?
- A manualban írja (30. oldalon) , hogy a használt csavarokat kiszedés után nem szabad visszarakni, hanem újakat kell belerakni. Ez most komoly? Hol a rákba szerzek én olyat?

Íme a Manual.(csavarral kapcsolatos rész a 30. oldalon).

Eddig a laptopszalon-nál találtam meg legolcsóbban a gépet, ők beleraknának 38k-ért egy ssd-t, meg 8e ftért +4 gigát, de az az ár irreálisan magas, magamnak megoldom 28e-ből, kérdés a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#27209) Borote válasza olomhuszar (#27208) üzenetére


Borote
addikt

Garancia megmarad, ha Te bővíted, az olcsóbb :)
Csak ne törjön semmi se :D

(#27210) Tikakukac válasza kerekfej (#27179) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha fontos a kijelző minősége, akkor nem tudom miért vetted azt, amit. Megfordítva: ha a samud kijelzője minőségi, akkor a piacon lévő gépek 90%-ban minőségi kijelző van. Ami nettó baromság.

Azt meg ugye tudod, hogy ha NBC-s teszteket olvasol, akkor egy totál más országban tesztelt-árult-gariztatott-blabla dolgot nézel, ami messze nem mérvadó itthon is. Amire ők jók, az maga a vesézés, iránymutatás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27211) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Mi a különbség a fényes és a matt kijelző között?
Mi az előnyük illetve a hátrányuk egymáshoz képest?

Attila

(#27212) kerekfej válasza Atimester (#27211) üzenetére


kerekfej
addikt

A fényes kijelző tükröződik és olyan hatása van néha, mintha üveg lenne előtted, ha kicsit rásüt a nap akkor alig látni valamit és idegesítő, valamint a szemnek se jó, de legalább jól mutat (este nincs vele gond). Néha lehet orvosolni egy matt (anti glare) képernyő-védőfóliával.

A matt kijelző nem tükröződik annyira és nem zavaró.

Tükröződő vagy matt kijelző a frankóbb?
http://www.technet.hu/appleblog/20091015/tukrozodo_vagy_matt_kijelzo_a_frankobb/

[ Szerkesztve ]

(#27213) Atimester válasza kerekfej (#27212) üzenetére


Atimester
aktív tag

Köszi a linket. Ez segített dönteni a kijelző típusát illetően. Én is matt kijelzőt keresek majd.

Attila

(#27214) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Van arról infótok, hogy a Toshiba Satellite L850/855 ill. a C855 sorozat tagjai milyen kijelzőt kaptak?
Sajnos helyben egyikkel sem találkoztam a boltokban. Spec. alapján ezeket néztem ki, de alap kritérium lenne a matt kijelző is.

(#27215) spyduck válasza olomhuszar (#27208) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Z500-at te ugyan szét nem szeded. Kb 20 csavar, még a gumitalpak alatt is van + roppantgatni is kell.

(#27216) suspect válasza suspect (#27172) üzenetére


suspect
aktív tag

Erre valaki? :U

(#27217) Chaser válasza olomhuszar (#27208) üzenetére


Chaser
titán

Ha ez megnyugtat és nem lehet belenyúlni a gépbe akkor laptopszalon sem nyúlhat bele ugyanúgy, ők nem hivatalos szerviz. Ha nem tudod megcsinálni keress valami spant aki bevállalja pár sörért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27218) spyduck válasza Chaser (#27217) üzenetére


spyduck
nagyúr

Részigazság, mert Pest hivatalos Dell szerviz, Pécs pedig hivatalos Dell es Toshiba szerviz, de a garancián túli javitasokat mindegyik gyártónál vállalják.

(#27219) Chaser válasza spyduck (#27218) üzenetére


Chaser
titán

Lenovoról volt szó nem? :P én kérek elnézést ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27220) olomhuszar válasza Chaser (#27217) üzenetére


olomhuszar
csendes tag

Nekem megvannak az ambícióim, csináltam is már hasonlót.
Egyedül az aggaszt, hogy azt írják a csavarról, hogy nem szabad visszarakni azt, ami benne volt. Hol tudok ugyanolyat szerezni, újat?
Illetve hogy a garancia megmarad-e?

(#27221) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv! Laptopra lenne szüksége barátomnak :) Gondoltam a profiktól kérnék egy kis segítséget ha van rá lehetőség.

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?

100 000 Ft környékén gondolkozik (ha egy 10-esen múlik a sokkal jobb ár/érték, akkor persze a 110 is belefér).

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?

Normál kijelzőméret lenne a legjobb (olyan 15-16 coll környékén). Felbontásnak minimum 1280*800 jó lenne, de fölötte se gond. :) Fényes, matt mindegy.

(3) Notebook súlya?

Szinte mindegy, nem sokat lenne hordozva.

(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?

Leginkább csak netezésre lenne használva, filmnézésre és excelezésre. Semmi Paksot is igénybevevő munka. :)

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?

Talán az előző kérdés válaszából fakadóan a megbízhatóság a fontosabb.

(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?

FreeDOS, Linux, bármi lehet rajta, csak ne kelljen fizetni az oprendszerért, mert az már meg van véve régebbről. Még formázatlan vinyó se gond :)

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?

Tárhelynek olyan 500GB-tól bőven elegendő lenne, RAM-ban pedig úgy érzem minimum 2GB-ot illene tartalmaznia egy mai gépnek. Főleg az ilyen jól megtervezett webböngészők korában (irónia) :D

(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Webkamera fontos lenne, ezen kívül minden plusz csatolófelület jól jön, de nem szükséges.

(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)

Nem nagyon nézegettem, mert itt mindig a legjobb tippeket kapom és azt veszem, amit írtok :)

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Vásárlás 1 hónapon belül esedékes lenne.

Köszi a válaszokat! Itt hamar válaszolok, ha van még kérdés. :R

Tomikapc

(#27222) Chaser válasza olomhuszar (#27220) üzenetére


Chaser
titán

Talán ebayen. De én nem foglalkoznék túlzottan vele. Nyilván festékbe van mártva a csavar vége, de az egyszeri kiszedéssel még nem fog eltűnni. Ha meg véletlen szervizbe kerül és ők szedik ki ugyanúgy fog lemenni valamennyi belőle. A csavarokat zsebkendőbe csavart csavarhúzóval szedd ki és akkor nem marad nyoma.

Tomikapc: Fujitsu A512. Celeronos verzióban 90k-tól, pentiumosban 105k körül. 2 év gar, matt kijelző és kaszni, jó szervizháttér. Egyedül a hangszórók minőségébe lehet belekötni komolyabban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27223) kissit


kissit
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, 2 notebook-ra szűkítettem a választást:
1. lenovo z500
2. lenovo z580

A z500 mellett szól a matt kijelző és a plusz 1 év garancia, viszont gyengébb a proci benne, és mivel új típus, előfordulhatnak esetleg típushibák.
A z580 kifutó típus, elvileg megbízható ilyen szempontból, erősebb a proci, viszont nem matt a kijelző és csak 2 év gari van rá és egy tízessel drágább is.
Kérdésem lenne még, hogy mindkettőben az átnevezett gt630 dolgozik?
Felhasználási terület: 2d-s, 3d-s tervezés (archicad, atlantis), ezeknek lehet kellene az i5, valamint néha játék is. Esetleg még ez is szóba jöhet: dell e5530, bár ebben nincs külön gpu.
Ha esetleg tudtok ajánlani jobb alternatívát ebben az árban, szívesen fogadom a segítséget.
Köszönöm előre is.
Szép napot Nektek.

[ Szerkesztve ]

(#27224) rgeorge válasza Chaser (#27222) üzenetére


rgeorge
addikt

Én annó az USANotebook-nál vettem memóriát az R61-be, és rákérdeztem a csavarokra. Azt mondták, hogy nem érdekes, egyébként (ezt nem tőlük tudom), tényleg spéci anyaggal vannak beborítva, hogy jobban tartsanak becsavarva. Ha jól emlékszem, évekkel ezelőtt néztem ennek utána.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27225) spyduck válasza rgeorge (#27224) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egy Thinkpadnak a csavarjai normalisak es nem latszodik rajta ha bármit is cserelsz, viszont a többit direkt a leg lagyabb anyagu csavarral szerelik. Igazabol nem kell vele foglalkozni, nem hallottam meg egy olyan esetrol sem amikor emiatt ugrott volna a gari. Olvastam mar hasonlokrol forumon de azok sztem csak mendemondak.

(#27226) ityam válasza spyduck (#27225) üzenetére


ityam
senior tag

arról nem beszéve hogy nem ugorhat olyantól a gari hogy kicsavartál pár csavart, csak ha ezzel rontottad el! Azzan önmagában nem idézel elő hibát hogy szétszeded a gépet. Ha nem tudod utána összerakni azzal már igen. az nem garis hiba. De ha a szétszedés előtt is és utána is megy akkor nem okoztál hibát.Ha később lesz valami baja a notinak akkor elvileg az eladónak kell bizonyítani hogy te tetted tönkre és hogy az ok-okozati összefüggés fennáll a te szétszedésed és a hiba jellege között.

Az persze más kérdés hogy mindig az erősebb kutya b@szik és ha nem akarják kicserélni akkor senkinek sincs kedve emiatt békéltető testülethez vagy bíróságra járni hogy pereskedjen.

[ Szerkesztve ]

(#27227) KBear válasza Drughi (#27004) üzenetére


KBear
tag

Szia,
azt szeretném kérdezni, hogy a Samsung NP350-edben előre telepített windows volt-e, és ha igen, akkor melyik verzió? Ha volt rendszer hozzá, akkor partíción a HDD-n vagy külön hordozón adták? HDD-ről SSD-re cserélésnél át lehet valahogy rakni a géphez kapott rendszert az új vinyóra?

A win8-as OS-el hirdetett samsung NP350-on milyen win8 található (pro vagy nem pro)? Akinek ilyen van, meg tudná mondani, hogy ezzel el lehet érni a távoli asztalt (valahol azt olvastam, hogy sima win8-al nem, csak a pro verzióval)?

Köszönöm a segítséget!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27228) Dhampir válasza spyduck (#27225) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!
Szerinted kapható lesz nálunk is A10 procival szerelt Lenovo Ideapad Z585?

(#27229) spyduck válasza Dhampir (#27228) üzenetére


spyduck
nagyúr

Minek? Egy i3 szétalázza :)

(#27230) Pocok256 válasza spyduck (#27229) üzenetére


Pocok256
veterán

HAHAHAHAHAHA :D

vs

Core i3 3120M 2,51pt

forrás

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27231) spyduck válasza Pocok256 (#27230) üzenetére


spyduck
nagyúr

A benchmarkok kamuk, ezt mar nagyon reg tudom. ;)

(#27232) Tikakukac válasza Pocok256 (#27230) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet, hogy haha, de ez egy 4 magos 4 szálas proci, míg a másik csak 2 mag és 4 szál. És mivel tudjuk, hogy a cibench egy nagyon remekül párhuzamosítható dolog, így igen gáz, hogy még így is szorongatja a tökeit szegény amd-nek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27233) Pocok256 válasza Tikakukac (#27232) üzenetére


Pocok256
veterán

PErsze, hoyg szorongatja soha nem is állítottam, hogy jobb, de az hoyg elalázza kissé durva főleg mert hétköznapi használat folyamán nem lehet észrevenni, hogy i3 vagy amd a4 vagy a8 vagy a10 vagy a6..

Gondolom Dhampir meg azért akar A10 es cpu val szereltet mert a DG képességeit akarja kihasználni. Amit egy i3 mellett nem igazán tudna meglépni. Vga téren meg egy i3 és 7670m között és egy A10 és 7670m között grafikai teljesítmény terén ég és föld a különbség az AMD javára.

Az, hogy anno spyduck kollégának nem sikerült a DG -t normálisan tesztelni mert alpavető driverek és programok hiányoztak akkor még a tesztelt gépről és emiatt rossz eredményeket hozott az nem a rendszer hibája. Bár megértem, hogy ezek után szkeptikus a technológia működésében. De nem kéne ettől függetlenül direkt trollkodó megjegyzést tenni aminek semmi alapja nincs semmilyen téren...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27234) Tikakukac válasza Pocok256 (#27233) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha Spyduck is képtelen volt "alapvető" dolgokra, akkor az átlag 1 bites user főleg képtelen lesz. Emiatt is izzadós nekem ez a DG dolog, mert olyan tesztet, ahol tényleg minden és mindenki klappolt továbbra sem láttam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27235) spyduck válasza Pocok256 (#27233) üzenetére


spyduck
nagyúr

Bizonyítsd be a tesztem ellenkezöjét ;)
És majd megírjuk a notebookcheck-es srácoknak meg a Prohardvernek is!

(#27236) Pocok256 válasza spyduck (#27235) üzenetére


Pocok256
veterán

Nézd meg kérlek, hogy az idő mulásával, ahogy jöttek ki a frissebb cata verziók mennyivel gyorsult a rendszer...

Emlékszem mikor még friss volt a cucc akkor még a DG -s pontszámok a notebookcheck szerint a 7670m alatt voltak. nézd meg most hol van ... Ahogy jönnek ki a friss tesztek friss catával úgy nő mindehol a pontszám és az fps.

Tiktakukac
De Dhampir -t nem 1 bites usernek ismerem ezért neki ajánlható mert ő szeret ügyködni a géppel. Másnak tudtommal soha nem is ajánlottam AMD -s Dg -s konfigot mert tényleg nem egyszerű belőni, és kell hozzá egy kis tökölés néha.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27237) Tikakukac válasza Pocok256 (#27236) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt kifelejted, hogy az NV driverek is hoznak azért bőven a konyhára, mert azokat is reszelik. Crysis és 9600M GT-ről tudok tapasztalatokat, ott 5 fps-t nyertem átlagban egy diver cserével.

Szóval még mindig árnyákos ez az egész dolog nekem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27238) spyduck válasza Pocok256 (#27236) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem pedig ha valaki egy idaig bebizonyított tényt nem tud megcáfolni bizonyítékokkal az az igazi troll ;]

(#27239) Pocok256 válasza Tikakukac (#27237) üzenetére


Pocok256
veterán

Itt meg azon nyernek, hogy a két kártyát szinkronizálják amit a CAP -ben találsz meg. De már ezt leírtam sokszor. :))

Régebben mikor még nézegettem nagyon szép eredménykeet találtam a forum.notebookreview.com -on felhasználóktól. Ahol többször is kitértek, hogy a probléma ott kezdődik, hogy DG -ben már sokszor a cpu erő fogy el nem pedig a gpu emiatt máshogy kell skálázni a játékokat mint egy normális esetben.

DE több szót nem akar erre vesztegetni egyedül a fölösleges trollkodáson akadtam ki. Sz*r az AMD cpu erőben ez tény de nem annyira, hogy elalázza egy i3 :D Azért tulzásokba ne essünk enynit akartam volna az egészből kihozni :)

Dg -s eredményeket meg majd linkelek ahogy időm engedi, mert látom nem nagyon hisztek nekem ami érthető is :)

(#27238) spyduck
ez meg már csak nézőpont kérdése... linkeltem adatot amivel az jön ki, hogy nem alázza -.- Persze mutathatsz 1 szálon lévő eredményt ott meg alázza, most kinek van igaza ? :U

Hétköznapi használatban megen semmi különbség nincs. Maradjunk annyiban, hogy az alázás kicsit durva fogalom volt.

Ui.: Kezdődő AMD fanatikus képét vélem felfedezni magamon asszem időszerű lenne orvoshoz mennem :DDD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27240) SzalaiG válasza kissit (#27223) üzenetére


SzalaiG
addikt

Szerintem Z500. :K

(#27241) Vision


Vision
veterán

Notebook vásárlását tervezem fél éven belül, de már most szeretnék tájékozódni. Szóval lássuk a listát:

(1) 300-350 ezer Ft. bruttónál többet nem szívesen szánnék rá.
(2) 13-15", lehetőleg matt.
(3) Minél könnyebb, ~1,5 kiló.
(4) Munka (programozás, időnként DTP)
(5) Inkább a megbízhatóság.
(6) Teljesen mindegy.
(7) Mindegy, van egy új 120-as SSD-m, azt mindenképp belepattintanám. Memória is lényegtelen, hiszen olcsón bővíthető, de minimum 4 giga azért legyen benne.
(8) Nincs
(9) Macbook Air/Pro 13".
(10) 6 hónapon belül.

További infó: az esetek 60%-ában külső monitorral (23"), egérrel, billel használnám. Tehát fontos, hogy döccenés nélkül tudja a FullHD-t, és akár az ilyen felbontású Flash videókat is gond nélkül lejátssza.

Azonban a maradék 40% is fontos, hiszen ekkor akkuról üzemelne a masina, ezért legalább 5-6 óráig bírja aktív használat mellett 1 töltéssel. Emellett lényeges a kis méret, és súly. Azt már félve jegyzem meg, hogy jó lenne, ha nem egy kupac fekete fröccsöntött műanyagot nyomkodnék - egyszóval legyen szép. :)

A kinézett Air-rel kapcsolatban teljesítménybeli aggályaim vannak, bár konkrét tapasztalatom nincs vele.

Szerk: az kimaradt, hogy a gyakori hurcolászás/otthoni munka miatt egy dokkolós gép sem lenne nagy hülyeség. Illetve ha tudna a FullHD-nál nagyobb felbontást, mondjuk ha 27"-os monitorra váltok.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#27242) AxBattler válasza Vision (#27241) üzenetére


AxBattler
félisten

Dell Latitude E6330, vagy E6430, tetszés szerint.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27243) Vision válasza AxBattler (#27242) üzenetére


Vision
veterán

Kicsit nehezek. Utóbbi már 2 kiló fölött van 4 cellás akkuval (ami gondolom messze elmarad az 5-6 órás elvárt üzemidőtől, szóval minimum 6 cellás kéne).

(#27244) #88471552


#88471552
törölt tag

Szaisztok.

Édsanyámnak aktuálissá vált a gépvétel és 2 gépet néztem ki neki netezésre flash játékokra lesz.

[link]

[link]

Sajnos a Fuji A512 amit először néztem b960-as procival már sehol sem lehet kapni.
Ha esetleg tudtok más alternatívát ebbe a 105k-s keretbe azt is megköszönném.

(#27245) AxBattler válasza Vision (#27243) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, tudtommal a munkagépek nem sokkal könnyebbek... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27246) don pardon válasza Pocok256 (#27127) üzenetére


don pardon
aktív tag

Lemondtam a matt képernyőről mert többnyire külső monitort fogok használni. Ezt találtam még ami szerintem elég jó: lenovo g580
Szerinted?

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#27247) Tikakukac válasza Vision (#27243) üzenetére


Tikakukac
titán

Hááát, subnoti a vége, azok 9 cellával is lazán 2 kiló alatt vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27248) Chaser válasza Vision (#27243) üzenetére


Chaser
titán

E6230, x230. De ha fél éven belül kell addig még lehet ott más is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27249) Buják


Buják
csendes tag

Sziasztok, az alábbi paraméterek alapján keresek laptopot:Tudtok segíteni?

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100-115 ezer (Persze lehet olcsóbb is :))
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
1280x768/800 felbontás, ennek megfelelő kijelző méret
egyéb jellemzők nem relevánsak
(3) Notebook súlya?
Nincs jelentősége számomra
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Otthoni tevékenység: levelezés, internet, fotó és film tárolás. Esetenként játék is (pl. FIFA)
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Megbízhatóság mellett a teljesítmény is az időnkénti játékok miatt
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Win7 - de ezet valszeg céges, munkahelyi forrásból be tudom szerezni
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
300 GB feletti HDD és min. 4 GB RAM de persze lehetne több is
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI - igen, webkamera - igen, USB portok - igen, soros port - nem feltétlen szükséges, eSata - nem szükséges
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül

Segítségeteket előre is köszönöm

(#27250) Sonic*


Sonic*
aktív tag

A Packard Bell Easynote 81tk milyen szerintetek? Egy olyan üti a markomat a hétvégén.

Majd kiderül..vagy beborul!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.