Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27551) Watto1991 válasza Kreash (#27550) üzenetére


Watto1991
senior tag

[link]

"ez-az" elfut rajta, jó kis gép :)

Ha nem kell játék, akkor ez lesz a jó 3 év garanciával. [link]

[ Szerkesztve ]

(#27552) Chaser válasza Kreash (#27550) üzenetére


Chaser
titán

Minden mai gépben LED-es kijelző van, egy gond letudva. Ha valamennyire játszani akar akkor lenovo G580 125-ért pentiummal, GT635-tel.
Gyakorlatilag LED-es kijelző pedig egy notebookban sincs, csak LED háttér világítású LCD TFT panelek vannak. Az OLED még odébb van. Amiket LED-ként reklámoznak notik, tv-k, parasztvakítás. Egyigazi OLED tv min. fél milla ha van is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27553) surgyi válasza Tikakukac (#27546) üzenetére


surgyi
senior tag

Helló!

Minap ment a vita a Samsung laptopok garancia vesztés nélküli hdd-sdd cseréjéről. Mondtad másnap utána jársz a dolgoknak. Vagy átsiklottam fölötte, vagy nem sikerült kideríteni? Tudsz biztosat akkor ezzel kapcsolatban? :R
Illetve másik kérdés, mindegyik Samsung laptopra él a 3 napos pixel garancia?

(#27554) Tikakukac válasza Dhampir (#27548) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, a ddr2 drága, azért van a dv5-ben is gyári felállásom.

Egyáltalán nem rosszabb, én kifejezetten vennék most másik gépnek egy 8530-at, csak ugye hangszóró meg dupla jack és egyéb dolgok, azok kötnek nagyon. Amúgy patent gép, nyilván van indok mindkét gép ellen és mellett, ezt inkább egyénre konfigolnám.

Jó volt a hang 8530-ban is, de azért ahhoz képest a mostani minőségem és hangom valódi koncert-stúdió. Külső hangfalat nem akarok, ezért kell egy jobb muzsikáltató, biliárd közben is erről tolom idefent :K

surgyi: Perpill sajnos az optikusokra kellett borítanom az asztalt, csináltattam szemüveget géphez, mert éreztem, hogy gyilkolja a szemem a sok nézés, és most cserélik az 5. lencsét a keretben, mert valaki nem tud írni rendesen. Szóval első körben ezért rohangáltam, emailben nem kaptam újabbakat, gondolom fel lett adva a lecke nekik is. Végigkérdeztem ismerősi szálakat, gyakorlatilag mindenhol van ilyen-olyan beépített ember, samunál egy sem. Most ph-ról próbálom levadászni az alkalmazottjukat, emlékeim volt itt is egy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27555) Dhampir válasza Tikakukac (#27554) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ADI audio elég jó ezekben a HP gépekben. :U

T61 is van NVidia Quadro FX 570M 256 MB VGA-val, de ha jól emlékszem, ezekkel a dGPU-kal szokott baj lenni?

1680x1050 felbontást lejjebb véve nagyon homályos lesz a kép? :F

[ Szerkesztve ]

(#27556) Chaser válasza Dhampir (#27555) üzenetére


Chaser
titán

T61p van quadroval. T61 csak nvs140-nel van. Igen, a legtöbb nvs140 szériahibás, 1-2 éve el kezdtek kidögleni. De integrált intel vga-s gépek amúgy is jobban bírják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27557) Dhampir válasza Chaser (#27556) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, csak munkára integrált grafikával tökéletes. Nekem a kedvencem a régi gépek hagyományos kijelzőmérete, a szélesvásznú mostaniakat rühellem.

1680x1050 lejjebb véve 1280-ra nagyon életlen lesz a kép?

ATi mobility Radeon HD 3650/512MB HyperMemory vagy NVidia Quadro FX 570M 256 MB a nyerőbb?

Avagy HP Elitebook 8530P vagy ThinkPad T61p? :F

[ Szerkesztve ]

(#27558) Tim82 válasza Dhampir (#27555) üzenetére


Tim82
nagyúr

T61 is van NVidia Quadro FX 570M 256 MB VGA-val, de ha jól emlékszem, ezekkel a dGPU-kal szokott baj lenni?

A rev. A02 verziókkal nem nagyon, a revíziót pedig az Aida megbízhatóan meg tudja állapítani. [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27559) Tikakukac válasza Dhampir (#27557) üzenetére


Tikakukac
titán

Játékok alatt annyira nem vészes. Munka és egyéb dolgoknál nekem bántja a szememet a t60 is levéve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27560) Dhampir válasza Tim82 (#27558) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, ez alapos infó! :R

(#27559) Tikakukac

Köszönöm az eddigi válaszaidat! :R

A DDR2 miatt inkább egy T500 vagy W500 jobb lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#27561) Chaser válasza Dhampir (#27557) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is, ezért van 4:3-as IPS kijelzős gépem:)
Én nem szeretem a lebutított felbontást,sztem csúnya.
3650 meg az 570m kb egy kutya. Előbbi asztali 3650/HD2600XT körüli, utóbbi meg 8600GT. Ramjuk kicsit lentebb van, de haver simán desktop órajel fölé hajtotta a T61p quadroját, én meg a T500-as 3650-ét.

szerk: Talán a 2008 május utáni nvs140-ek már nem érintett a problémában, de fene tudja, én nem vennék nvs140-nel gépet. Fűteni fűt, de a dxva mód se igazán működik benne.

szerk2: igen, elég horror ára van a ddr2-nek, HP elég későn lépett át ddr3-ra, 6930p-ben is ddr2 van. 8GB ddr2 ára egyenesen arcátlanság:D sajnos ez van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27562) Dhampir válasza Chaser (#27561) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívet melengető a hozzászólásod! :) :R

Csak az a DDR2 bánt... :U

[ Szerkesztve ]

(#27563) Tikakukac válasza Dhampir (#27562) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszeri költség (jobb esetben), ez van sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27564) Nixon18


Nixon18
senior tag

Srácok! Tudnátok nekem segíteni? Láttam ma egy Lenovo TP-t, de nem volt időm normálisan megvizsgálni, csak rápillantottam. Viszont megakadt a szemem azon, hogy a vastagsága a Macbook air-ekkel vetekedik. A kijelzője 14-15" körül lehetett és persze megvolt az elmaradhatatlan pöcökegér.

(#27565) B-L-A-C-K válasza Nixon18 (#27564) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2x ment el (sorry)

[ Szerkesztve ]

(#27566) B-L-A-C-K válasza Nixon18 (#27564) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Örülök hogy megosztottad velünk az élménybeszámolódat, de mit kellene segítenünk ezzel kapcsolatban?

Vagy az lenne a kérdés melyik ez a típus? Ha igen szerintem a Lenovo ThinkPad X1-re gondoltál...

(#27567) Nixon18 válasza B-L-A-C-K (#27565) üzenetére


Nixon18
senior tag

Oh persze... a lényeg lemaradt. Miféle gép ez? :D

(#27568) btudos válasza Nixon18 (#27564) üzenetére


btudos
veterán

X1/X1 Carbon, esetleg T430u lehetett, ezek állnak közel vékonyságban az Air-hez.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#27569) Nixon18 válasza btudos (#27568) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi! Ez az X1 lesz (vagy Carbon). Hát... lehet, hogy nem most fogok ilyesmire beruházni :D

(#27570) Dhampir válasza Tikakukac (#27554) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen laptopot használsz, amiben ennyire kiemelkedő a hangzás? :F

(#27571) btudos válasza Dhampir (#27570) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo ThinkPad X200 ;] Viccet félretéve ha jól tudom egy HP Pavilion DV5-öt hajt az X200 mellett, vélhetően annak van elég jó hangzása, mivel multimédiás gépnek született.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#27572) Chaser válasza Dhampir (#27570) üzenetére


Chaser
titán

Brutál jó hangzás van pl az L502 XPS-ben. Ha jól rémlik 2x5W stereo meg 1x10W Sub. Az ára is brutál:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27573) Tikakukac válasza Dhampir (#27570) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, ahogy mondják az x200s mellett egy DV5-öm van saját használatban.

Üzleti gépekből azért olyan nem nagyon van, ami ezt üti. Ez egy anno telivér multimédiás gép volt, és ma is vihető annak. Nyilván van egy raklap 10.9-es csicsamicsa gép, ami ennél jobb, de nem ez a célom, csak egy bizonyos szint elérése. De ez a gép úgyis marad nálam, nincs szívem cserélni, az első, az első marad :B
Meg azért mondom a dupla hang kimenet, távkapcsoló, firewire, esata meg egyéb nyalánkságok marasztalnak nagyon, mert egyben így kevés gépet tudnék összehozni.

Elviekben amúgy Altec Lansing a cucc, gyakorlatban szerintem made in gagyi, de abból határozottan jobbféle.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27574) Dhampir válasza Tikakukac (#27573) üzenetére


Dhampir
félisten

Már az is szép, hogy egyáltalán évek óta kiszolgál. Talán csak nem SeniorTillánál szerezted be a DV5-öt? :)

Tavaly Alfánál volt HP Workstation kategóriájú lapos (a pontos típusát elfelejtettem), amiben JBL-hangszórók kaptak helyett, és elég szépen szóltak notebook-kategóriában, vagyis átlagon felül.

Például az Y570 (JBL) és az M4600 is jól szólnak.

(#27572) Chaser

Biztosan nem rosszak. :K
Viszont egy jó fejessel vagy egy átlagos, 10 Wattos külső sztereó hangfallal könnyedén lehet orvosolni az apró hangszórók nyomorúságát.

[ Szerkesztve ]

(#27575) Chaser válasza Dhampir (#27574) üzenetére


Chaser
titán

Igen, a pocsék HD TN kijelzőt is egy 23"-os FHD IPS monitorral, a nyomoronc besüppedős, karakter kihagyós billzetet is egy csodás asztalival. Nos, azok a notebookok amik nem szorulnak ilyenekre, azok a notebookok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27576) Dhampir válasza Chaser (#27575) üzenetére


Dhampir
félisten

Így is lehet gondolkodni, de extrém felhasználók igényeitől eltekintve igazából egy olyan laptop is elég az emberfiának, amit Németországban kilóra mérnek a leselejtezés után. :D

(#27577) Dhampir válasza Chaser (#27572) üzenetére


Dhampir
félisten

DELL XPS L702X 17" 230 körül kevesebb, mint egy év garanciával beszerezhető.

(#27578) kerekfej válasza Kreash (#27550) üzenetére


kerekfej
addikt

(#27580) brumi1024 válasza kerekfej (#27578) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha már linkeled akkor legalább raknál bele más gépeket is nem csak a Samsungjaid és a két kiharcolt másik modellt. 160k-ig pl. nagyon jó vétel az A532, jobb minőséggel mint a linkeltek, de valahogy kimaradt, mint az összes többi értelmes gép ebben az árkategóriában. És aztán úgy mutogatod ezt az "ajánlást", mint valami szentírást, függetlenül attól milyen igényei vannak a kérdezőnek.

[ Szerkesztve ]

(#27581) kerekfej válasza brumi1024 (#27580) üzenetére


kerekfej
addikt

Írtam, hogy rakjatok be konkrét linkeket! Azért linkeltem mert lehet, hogy valakinek segít a választásban. Korábban is írtam, hogy a legtöbbet ajánlott (ami sokaknak megfelelhet), megbízható gépeket egy hozzászólásba össze lehetne gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#27582) Chaser válasza Dhampir (#27577) üzenetére


Chaser
titán

Aki kiad 230k-t 1 év garis gépért vegye bátran ;] nekem nem kéne újan se mert 17" és glossy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27583) KBear


KBear
tag

Sziasztok!

Tegnap végül megvettem a Samsung NP350-est, köszönöm mindenki segítségét, aki tanácsot adott a végső döntés meghozatalában!

A gép első blikkre szép, jó és kényelmes, főleg az eddig használt és mostanra ezer sebből vérző régi HP-hez képest. A win8-at, amit járt hozzá, még szoknom és tanulnom kell...

Ha valakinek kérdése lesz ezzel a konfigurációva szerelt géppel kapcsolatban (pentium 970, hd7670m), annak szívesen válaszolok, segítek ha tudok.

Az itt kapott tanácsok inspirálására (és némi utánaolvasás után) beszereztem a géphez egy SSD tárat is. Ezzel kapcsolatban lenne egy némileg off kérdésem, amit egy másik topicban is feltettem, de mivel az a nem igen pörög, gondoltam Titeket is megkérdezlek, hátha van valakinek tapasztalata, ötlete:

"Sziasztok!

Látom nem nagyon pörög a topic, de azért próbálkozom.
Vettem egy Samsung NP350-es notebookot gyári win 8-al és ajánlottak mellé egy Samsung 128 GB SSD-, hogy ezzel hasítani fog. Vettem még egy külső HDD házat is (WinTech 3.0), hogy a csere után abba építsem be a HDD-t. Az eladó azt tanácsolta, hogy az első indítás előtt cseréljem ki a tárakat, és a külső házba pakolt HDD-ről telepítsem a win-t az SSD-re. Utoljára XP-t telepítettem egy asztali gépre évekkel ezelőtt, nincs nagy tapasztalatom, mindenesetre az eladó biztatott, hogy nem lesz gond, a win8 telepítése csak néhány kattintás.
Sajna ez a módszer nem jött be, a csere után a gép nem kezdte el a telepítést, hanem errort jelzett. Visszatettem a gépbe a HDD-t és simán felment rá a win8. De én csak azért is szeretném azt az SSD-t valahogy belepakolni. Az SSD-hez adott négy képből álló (! :)) szerelési útmutató szerint, ha egy megfelelő csatlakozóval összekötöm a notebookkal, akkor a hozzá adott CD segítségével át tudnám migrálni a szoftvereimet, reményeim szerint a win8-at is. Közben a belefutottam a notebook recovery programjába is, ott is írva van, hogy pl. SSD-re lehet rendszermentést csinálni. CSak csatlakozóm nincs, amivel az SSD-t rá tudnám kötni a notebookra. Próbáltam a Wintech házba betenni az SSD-t, de nem jártam sikerrel, a leírása szerint valóban csak HDD-t kezel. Ráadásul a WinTech ház elvileg csak win7-ig írja a kompatibilitást. Létezik az, hogy win8 alatt nem fog működni és akkor kukázhatom (vistára rádugva kapásból települt a driver)!

Szóval a nagy kérdés: Szerintetek mit kéne tennem, hogy az SSD bekerüljön a gépbe és rá tudjam operálni a win8-at valahogy a legegyszerűbb módon?
Vegyek egy megfelelő csatlakozót, amivel az SSD-t és a notit össze tudom dugni és recoveryvel csináljak egy lemezmásolást rá, aztán mehet a HDD helyére? Vagy egy sima pendrivera/DVD-re csináljak recoveryt (helyreállítólemezt), rakjam be az SSD-t a HDD helyyére, majd próbáljam meg azokról arról a rendszert újrarakni (Pendrive-ról is be tud bootoltathatom?)? ESetleg próbáljam kicserélni a WinTech házat egy olyanra, ami SSD fogadására is alkalmas és akkor nem kell külön csatlakozót vadásznom?

Ha valakinek van tapasztalata, esetleg ütközött már hasonló problémába és talált rá megoldást, akkor kérem segítsen!"

kbl2112

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27584) KBear válasza surgyi (#27553) üzenetére


KBear
tag

Szia,
tegnap rákérdeztem ezekre a kereskedőnél, akinél vettem az új gépemet és ő áttelefonált a szomszédos samsung szervizbe, ahol pontosan ugyan azt mondták, mint ami infót korábban már olvashattunk. Olyan gépek esetén, ahol van külön leszedhető HDD borítás, azt szerelheti az user házilag és garivesztés nélkül.
Az SSD csere okán olvasgatok most én is és a samsung recovery program súgójában találtam egy erre vonatkozó részt: "

"Amikor a mentés elkészült, vegye le a merevlemez borítását, és cserélje ki a régi merevlemezt az újra.
(Megjegyzés) A nem eltávolítható merevlemezzel rendelkező rendszerek esetén kérje a szolgáltatóközpont segítségét. Ez költséggel járhat."

Én ezt nem tudom másképp értelmezni, mint hogy bizonyos típusoknál, ahol egy csavarral eltávolítható a háttértár borítása, ott garivesztés nélkül szerelheted magad.

Pixelgaranciára is rákérdeztem, azt mondták, hogy minden samsungra érvényes ez (de az NP350-re biztosan)

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27585) Chaser válasza KBear (#27583) üzenetére


Chaser
titán

Két vari van. USB Bootot beállítottad? De ha igen, akkor is lehetséges, hogy az előtelepített win úgy nem megy. Sztem ez az esélyesebb. Másik verzió, hogy a win a hdd-hez van kötve, d ettől még telepíteni még lehetne, csak aktiválni nem. Tölts le vagy kérj kölcsön - nem, nem warez - egy eredeti olyan verziós wint amit a géphez adtak. Azt DVD-ről vagy pendriveról egész biztos fel tudod tenni. A gépen levő seriallal pedig aktiválod. Vagy a hdd-n levő - gyanítom rejtett recovery - partíciót át kell másolni az ssd-re és úgy már feltelepül a win.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27586) madamka3


madamka3
csendes tag

Sziasztok egy fontos kérdéssel fordulnák hozzátok, azért ide írok mert ti javasoltátok nekem ezt a laptopot is ami most van, az írásokból következtetve elég jól értetek a dolgokhoz.
Szóval van nekem egy Lenovo G580GH laptopom Intel pentium b960 procival.
Ezen szeretnék egy kicsit fejleszteni: vegyek bele egy i5-ös procit, ezt néztem
http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i5-3320m-2-6ghz-socket-g2-p104149583/
Azért gondoltam erre mert az ezzel a procival szerelt laposok kb 200 fölött kezdődnek, a Leneovóban pedig szerintem elég jó videókari van(gt630m), így kapnák egy ütős gépet, meg mondjuk még 4gb ramot dobnák mellé a gépbe.( csak ez kb 75000Ft lenne)
Vagy vegyek a gépbe egy 120gb-os ssd-t (Pl samsung 840) amivel elvileg elég szép gyorsulást lehet elérni.
(ez kb 24000 Ft lenn) Szóval a kérdésem az lenne hogy melyikkel járnák jobban, van-e értelme kicserélni a procit?

(#27587) Tikakukac válasza kerekfej (#27581) üzenetére


Tikakukac
titán

Már ötszázszor el lett pofázva, hogy miért nem gyűjtjük ki a gépeket. Azért, mert akkor 90 és 160k között lenne úgy 150 gép. Szerinted annak van értelme? Igen, nincs.

Az, hogy televerted samus gépekkel azt a hsz,-t max abban segít, hogy valaki arra vigyél el, hogy a samus gépek vannak a piacon max a többi hugy.

KBear: Küldtem egy A4-es méretes levelet a nagy központi témába, onnan még csesztek visszaszólni, gondolom ott is vakarják a fejüket, miként fordulhat elő akkora anomália a rendszerben amekkorát találtunk :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27588) SzalaiG válasza madamka3 (#27586) üzenetére


SzalaiG
addikt

SSD-t vegyél!
Leginkább ez gyorsítja a rendszert. Olvass utána!

(#27589) B-L-A-C-K válasza madamka3 (#27586) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mivel még G580-ast nem szedtem szét így nem tudom neked 100% megmondani hogy cserélhető e egyáltalán a proci. Illetve ha processzor igényes programokat használsz akkor esetleg megérné a csere ha kivitelezhető, de ha csak játék akkor teljesen felesleges. SSD meg annyit ér hogy gyorsabban tölt be/áll le az oprendszer illetve a programok. Ezt neked kell eldönteni fontos e illetve megéri.

(#27590) Chaser válasza madamka3 (#27586) üzenetére


Chaser
titán

Ne csináld már. az intel pofátlan nagy felárat kér az i5 névért, már az i3-ért is. Asztali i5-höz semmi köze, nem 4 magos. 2 mag+2HT. Esetenként meg tudja emelni a gyári órajelét. Terhelés nélkül kevesebbet eszik mint a pentium, tartalmaz spéci utasításkészleteket, amiket játéknál nem fogsz kihasználni. Mindezen tulajdonságai alapján max duplájába kellene kerülnie mint egy pentium, ellenben 3-4x felára van. Garit szépen bukod is a cserével ha észreveszik. A GT630/635 notebook viszonylatban jó, de egyébként ma máregy igen alapnak számító video vezérlő. Asztali verzióban 20k-ért is klasszisokkal erősebbet kapsz amik reggelire megeszik.
SSD bele, esetleg a +4GB ram ami még célszerű, ennyi.

szerk: B-L-A-C-K: számomra is rejtély, hogy mért, de egyes játékoknál FPS-s is megugrik SSD-vel. Talán a diablo3 kapcsán számoltak be elég sokan, hogy SSD-vel megtáltosodott a játék. Jellemzően csak 1-5FPS-t hoz ha hoz, de azért vannak kivételek is. Igazából nem jöttem rá az összefüggésre.

szerk: Dhampir: hangzásban jók az XPS-ek, de nem az én világom, ha akarok találok én magamnak:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27591) Dhampir válasza Chaser (#27582) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt gondoltam nagyon favorizálod, akkor nesze! ;]

(#27592) Pocok256 válasza Chaser (#27590) üzenetére


Pocok256
veterán

Jaja diónak jót tesz az ssd, de csak a sok kis pályatöltés miatt. Emiatt a micro laggok megszűnnek mivel az ssd könnyebben veszi ugye az ilyen akadályokat.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27593) KBear válasza Chaser (#27585) üzenetére


KBear
tag

A boltban azt mondták, hogy nem lesz probléma, automatikusan bebootol majd az USBről. De helyette jött az error, ott volt egy gomb ami beengedett a Biosba, ott probáltam rájönni, hogy tudnám az usb-ről rávenni a telepítésre, de annyira nem értek hozzá, ezért nem kezdtem el állítgatni, helyette inkább visszapakoltam a HDD-t és úgy felment a win8. A korábbi vistához volt egy termékkulcs a gép alján, de ezen csak egy win8 matrica van, kulcsot, kódot nem látok. A telepítéskor nem is kért semmi ilyet. Ezért próbálnám konkrétan ezt a HDD-n lévő rendszert átvarázsolni az SSD-re. A recovery program súgójában írnak is erről, de annyire nem részletezik, hogy lemezmásolást vagy gyári lemezképet kellene-e inkább csinálnom, a leírás alapján én nem látok különbséget. A másik problémám, hogy nem tudom mivel kössem rá a notebookra az SSD-t, a WinTech külső házba hiába raktam be, nem történt semmi (vagy mert az nem tud SSD-t kezelni, esetleg tényleg csak win7-ig támogatott, ahogy annak a dobozán szerepel). Másik ötletem egy 32 gb-s pendrive volt, ahova tudnék recoveryvel mentést pakolni, az SSD csere után arról esetleg be tudnék bootolni, de akkor megint ott vagyok, hogy mit állítsak a biosban? Egyáltalán, hogy jutok be a Bios-ba megint? :U
Ezért tűnik szimpatikusnak a recoverys megoldás, hogy egyenest az SSD-re mentem a mentenivalót, de ehhez rá kéne tudnom csatlakoztatni úgy, hogy a HDD még a gépben van. Ehhez kéne egy megfelelő kábel az SSD leírása (rajza) szerint, de nem tudom az milyen? Erre nincs ötleted véletlenül?

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27594) Borote válasza Tikakukac (#27587) üzenetére


Borote
addikt

(#27583) KBear: én azt csinálnám, amit Chaser mond - SSD a gépben, Windows 8 képfájl (letöltve) pendrive-on, és USB-n keresztül telepíted az SSD-re.
Még aktiválnod sem kell, mert alaplaphoz jár a Win8 licensz.

(#27593) KBear: "Egyáltalán, hogy jutok be a Bios-ba megint?" - BIOS-ba csak teljes restart esetén tudsz bejutni, vagy akkor, ha lekapcsolod a 'gyors bekapcsolást' a Win8-ban, mert a leállítás nem jelent teljes leállítást, ezért az UEFI-t kikerüli boot közben.
Azért van csak matrica rajta, mert a licensz az alaplaphoz jár, nem lehet átpakolgatni, benne van az UEFI-ben (vagy valami hasonló :DDD )

(#27595) Chaser: serial? Üdv a Win8 korában :DDD

Az off részt töröltem.

[ Módosította: CoolMan ]

(#27595) Chaser válasza KBear (#27593) üzenetére


Chaser
titán

Ne variálj:D Olyan nincs, hogy nincs serial. Akkor az akku alatt van. Felmegy az nélküle, de nem lesz aktiválva.
Nyilván recoveryn van a win, az meg usb-ről nem fog menni. Olyan nincs, hogy nem támogat a win egy racket :F 1ébként mivel nincs is fenn rendszer, mi az ami nem támogatná?:)
Elmondtam mit kell tenni. A recoveryt fel kell tolni az ssd-re, úgy már menni fog az install. Pl particion magic ami eszembe jut, vagy easeus manager. De elképzelhető hogy az ssd-hez is adtak manager progikat.
Azt meg erősen megkérdőjelezném, hogy a géped alapból bootol usb-ről, mert általában az nincs bekapcsolva gyárilag. Lépj be biosba és nézd meg, ennyi. Ha végképp nem boldogulsz veszel egy optibayt, belerakod a hdd-t, és onnan telepíted a wint. Rack egyébként sem életbiztosítás, akkor tanultam meg mikor lerántottam a 2 napos 750 gigás usb3 hdd-t :W :D

szerk: Borote: Jogos, elfelejtettem hogy sok új gépnél már bios szinten van a licensz :R
Viszont tudok olyanról is, hogy csak VUP verziót adtak a noteszhez, ami ugye önmagában nem használható jogtisztaként, OEM verzióként feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27596) Borote válasza Chaser (#27595) üzenetére


Borote
addikt

(#27597) Chaser válasza Borote (#27596) üzenetére


Chaser
titán

De, kell hozzá egy előző rendszer. És volt olyan lenovo amit VUP-pal adtak el OEM-ként hirdetve.
Nem mondom, hogy ediginél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27598) Dhampir válasza Chaser (#27590) üzenetére


Dhampir
félisten

Te hoztad fel ebben a hozzászólásban, arra reagáltam. Nekem ingyen sem kellene ilyen "divat-laptop". :(

A T61p-t viszont elvitték, amíg gondolkodtam rajta. :W

[ Szerkesztve ]

(#27599) Borote válasza Chaser (#27597) üzenetére


Borote
addikt

De akkor azt úgy csinálták, hogy külön adtak a gyárilag OS nélkül jövő géphez egy VUP licenszt, nem?
Amit így gyakorlatilag bármihez fel lehetne használni? Nem mondom, hogy szép dolog...

(#27600) KBear válasza Borote (#27594) üzenetére


KBear
tag

Nekikezdtem a gyári lemezkép pendrivera másolásának. Reális, hogy 13,7 GB-nak írja? :Y
Ekkora a win8 vagy a mindenféle egyéb samsung cucc miatt lehet?
Mire lehet egy ilyet kimenteni? Nálam most van egy 32 gigás pendrive, de ezen azért nem őrizgetném hosszútávon. Amíg egy DVD-re ráfér, addig oké, de így!? Nem értem :F

Ha esetleg sikerrel járok és rákerül az SSD-re a win, akkor a HDD-vel mit tanácsoltok, formázzam vagy jobb ha marad, így rajta a rendszer, bármikor visszapakolható, ha az SSD-vel történne valami?

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.