Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27401) Tikakukac válasza zolee3000 (#27399) üzenetére


Tikakukac
titán

Milyen megfontolásból kéne Ivy? Jelen esetben semmi értelme, max 5%-al erősebb, meg van HD4000 de itt úgyis dedikált van.

Válogatni amúgy sem nagyon tudsz. Ezek olyan gépek, amik az újabb generációból 300k alatt nincsenek, csak egy rohadt brand név miatt kár volna kategóriákkal rosszabb gépet venni, mert bizony ennél már csak lentebb van, sokkal.

BRIKLY: Uramsegíts.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27402) Pocok256 válasza BRIKLY (#27400) üzenetére


Pocok256
veterán

Részvétem :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27403) BRIKLY válasza Pocok256 (#27402) üzenetére


BRIKLY
veterán

mi a gond vele?

http://www.aqua.hu/asus-x55vd-sx045d-notebook-fekete-197533.html

(#27404) _adaml21_ válasza BRIKLY (#27403) üzenetére


_adaml21_
őstag

1-2 évig biztosan el lehet azért vele lenni, csak pont minden szempontból megbukik azokban a dolgokban, amikre próbálunk téged, és minden kezdő laptopost megtanítani. Nevesen, hogy nem a hardver, meg a márka számít igazán, hanem a komfort, ergonómia, megbízhatóság, és ebben sokkal jobbak az üzleti gépek.

Akárkit kérdezel majd itt meg, azt fogják mondani - teljesen jogosan - , hogy sokkal jobban jártál volna egy használt üzletivel. Ez azonban nem azt jelenti, hogy minden perced gyötrelem lesz az új gépeddel, csak ne várj tőle túl sokat.

(#27405) Tikakukac válasza BRIKLY (#27403) üzenetére


Tikakukac
titán

Tekintve, hogy a drágább és Asus által is fentebb pozicionált K szériát is telinyomják szériahibák tömegével, így marad az ima és a remény, hogy nem futsz bele semmibe. Én mióta láttam azt az általuk használt ilyen érdes felületű műanyagot ripityára törni, kicsit félek tőlük. De majd elmormolok egy zsanérvédő imát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27406) BRIKLY válasza _adaml21_ (#27404) üzenetére


BRIKLY
veterán

tudom,tapogattam a lenovokat,más minőségű az tény. volt g570gh ha jól rémlik gyengébb procival,320-as HDD-vel 90-ért, nem tetszett a billentyűzete sem...ez külsőre is tetszik,és azt leszámítva hogy a kijelzője nem úgy áll,mit ha le lenne csavarozva,hanem pl ha rázom alatta az asztalt akkor billeg kicsit masszív gép.Majdnem megvettem a HP-t.. de nincs rajta numerikus billentyűzet se.. ránéztem erre,na mondom ezt vegye már ki nekem,had tapizzam meg. szép,tetszik.további részleteket később mondok ha érdekel valakit,bár ahogy elnézem bármit mondok,úgyis le van szólva az asus ebben az árban.

ja,és a háztól házig gari sem utolsó dolog..

az akksira azt mondták a boltban hogy formázzam kétszer, kikapcsolva töltsem,és ha tápról használom vegyem ki az akksit. így kell tényleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#27407) _adaml21_ válasza BRIKLY (#27406) üzenetére


_adaml21_
őstag

Le is lesz szólva, mert ezért az árért olyna üzletit tudtál volna venni használtan, amihez képest ez az asus egy kalap kaki, finoman szólva.

Az akksit meg nem kell formázni, meg ilyen hülyeségek, használd, és kész.

(#27408) Tikakukac válasza BRIKLY (#27406) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem le van szólva, csak fos.

Volt egy emlékezetes K53-asuk, tehát az előző modell, és eggyel drágább. Na ott a kijelző szanaszét tépte a gépet, zsanér úgy befeszült és vitte a kasztnit, az alaplapok sorozathibások voltak, mai napig képtelenek haveromét megcsinálni, mert a töltőrésze 2 hetente szétmegy, új alaplappal is. Rászolgáltak. Ezt a konkurencia ennyiből nem csinálja, így ennyi.

Háztól házig gari, az úgy kb. él az összes létező gépre. Igen, a lenovokra is. Ha helyszíni lenne, na akkor már bólogatnék. De hát na.

Formázni. Ómagasságosjóistenke. Érdemes ilyen helyekről vásárolni, ahol az eladók maximálisan dilettánsok, így tuti, hogy értelmes gépet senki sem fog venni a betévedtek közül.
Mivel kb. 7-8 éve alsó hangon nincs olyan akksi forgalomban amit formázni lehetne, így ettől eltekinthetsz. Esetleg resetelni lehetne a mérőt, de ugye ehhez elektronika is kell bele, ami nincs. Meg szoftver, ami nincs. Dugd rá, használd úgy, ahogy van. 2-3 éven belül úgyis meghal, mert nincs rendes vezérlés írva ezekbe az akksikba, a HP-m is megevett 3 év után egy akksit, ezek ilyenek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27409) Dhampir válasza Tikakukac (#27408) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovókhoz legalább van olyan program, amely által alacsonyabb szintre is tölthető az akkumulátor.

(#27410) mezis válasza Tikakukac (#27408) üzenetére


mezis
nagyúr

Minden akkumulátor formázható. Ugyanis feltöltöd, használod töltő nélkül lemerülésig, ismét feltöltöd,...

Az alacsonyabb szintre töltés azt jelentené, hogy utána kiveszed és csak tárolod. Li akkumulátorokra javasolt.

mezis

(#27411) Neurotoxin válasza BRIKLY (#27406) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"az akksira azt mondták a boltban hogy formázzam kétszer, kikapcsolva töltsem,és ha tápról használom vegyem ki az akksit. így kell tényleg?"

Nettó marhaság. A mai lithiumos akkukat csak használni kell, ez a "2x 16 óra és 1x8 töltés"-es téveszme még a kezdeti GSM-es időkből rögzült az emberekben.(az elektronika úgyse engedi túltölteni) A megboldogult nx-es HP-mnál is ilyeneket mondtak nekem a notebook.hu-s srácok. Vegyem ki az akkut, ha tápról használom. 92-95% alatt úgyis rátölt az elektronika, de ahogy írták ezek is tönkremennek egy idő után, de a legtöbb 15,6-os gép úgyis 80%-ban egy helyben, asztalon fog menni. A jelenlegi Acer 5315ösömben (fehér belsejű) 5 éve folyamatosan benne van az akku, még mindig átlag 1 órát elmegy akkuról.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#27412) Bozso68 válasza BRIKLY (#27384) üzenetére


Bozso68
senior tag

bocs mindenkitől az offért:

"nem veszek használtat.

a fentebb írt lista a választék. segítesz választani vagy nem? :U"

inkább no comment

(#27413) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv
Szeretnék vásárolni egy 14colos lapost, 210 környékén.
Feltételek Trinity 4 magos, alacsony tdp előny, usb 3 legyen rajta minimum 1, hdmi, lehetőleg ne tn paneles és ne fényes, masszív, nem recseg ropog ház, dakoratív külső és egy életképes akumlátor, dvga nem is szükséges, elég az apu ereje. SSD nem szükséges, elég a vinyó. Garancia 2év legyen minimum :)
Remélem tudtok segíteni. :B

Békesség, boldogság! x)

(#27414) Tikakukac válasza mezis (#27410) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit elsőnek leírtál az nem formázás. Ha te formáznál lítium akksit az nagyjából 3 alkalom után olyan zárlatos lenne, hogy csudijó. Totál más dolgok ezek, ne kavarjuk. Nikkeles akksikat lehet és nagyobb távonként kell formázni-sütni ki mit merre. A lítium alapú akksikat kifejezetten öli a szélsőséges töltés, tehát a 100% és 0% körüli állapot.

Ha minden áron ki akarja valaki venni, akkor kb. 50%-ra kell tölteni és elrakni a hűvösbe. De így is megdöglik. Ami rossz, az rossz. Pana cellás T60 akksik mai napig hoznak 70-80%-ot. 5 évesen 1000 ciklus körül. Hát ennyit ér a minőség és a jó töltőelektronika.

Wikoo: Könnyű a válasz: nincs.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27415) krisz95


krisz95
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni laptop vásárláshoz.
1, 130-140 ezer Ft maximum
2, 15,6-os
3, súly nem számít
4, felhasználási kör: filmnézés, internetezés, képszerkesztés, ha pár éves játékok futnak rajta nem hátrány
5, a teljesítmény fontosabb
6, operációs rendszer nem számít
7, min. 500 GB-os HDD, min. 4 GB RAM
8, numerikus bill., 3.0USB és webkamera előny de nem követelmény
9, eddig ezt néztem ki: [link]
10 közeljövőben lenne a vásárlás
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27416) Wikoo válasza Tikakukac (#27414) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Milyen kritériumtól kel megválnom h legyen?

Békesség, boldogság! x)

(#27417) Tikakukac válasza Wikoo (#27416) üzenetére


Tikakukac
titán

IPS-től mindenképpen. Vagy az árkerettől :DDD

krisz95: Jónak tűnik, ha mindenképp kell a nagy HDD akkor marad ez szvsz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27418) premete válasza Wikoo (#27416) üzenetére


premete
veterán

Dell Latitude e6220-as ips-sel, 32 hónap garanciával kijönne ennyiből, de nem új.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27419) Wikoo válasza Tikakukac (#27417) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Mennyi lenne az annyi ips el ?

premete: nem nekem lesz, bontatlan orientált akinek segítek.

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#27420) Tikakukac válasza Wikoo (#27419) üzenetére


Tikakukac
titán

A 14" öli meg a dolgot, ennyiért még dupla kerettel sem nagyon van gép. Nagyon rétegdolgot keresel. Olcsón.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27421) premete válasza Wikoo (#27419) üzenetére


premete
veterán

Az felejtős akkor, gyárilag nincs IPS-sel.
Defy-jal mit akarsz?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27422) Wikoo válasza premete (#27421) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Totál halott, mélyvízben sem tudtak már ötletet adni, de eltudtam intézni egy ingyen gariztatást. ( kiment a fejemből h lecseréljem az aláírásom :U )

Tikakukac: mekkora 13-15 ig jöhet a dolog, inkább ebből a kritériumból adok, mint másból.

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#27423) BRIKLY válasza Tikakukac (#27408) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha neked fos, akkor legyen az. Én eddig 100%-ban meg vagyok elégedve vele.A billentyűzet tökéletes, a hangja tökéletes,a kijelző szép. És még sorolhatnám, de minek,hát fos. :U

(#27424) Chaser válasza BRIKLY (#27406) üzenetére


Chaser
titán

"ja,és a háztól házig gari sem utolsó dolog.." Nem hát, az a legutolsó dolog:D...Tudod mit jelent? Felhívod a callcentert, elmondod a nyűgöd. Vagy megérti a diszpécser vagy nem...futár megy a gépért, elviszi. Jelenleg nem tudom asusnál épp Mo-ra vagy valahova kintre. Kinn megcsinálják ideális esetben, nem ideálisban ugyanazzal a hibával visszajön, rosszabb esetben még össze is barmolják. Nincs hova menned, semmi közöd a szervizhez. bolthoz csak akkor mehetsz ha rajtuk keresztöl intézted a gart. Ki is lyukadtunk oda, hogy kb semmi értelme a call centeres megoldásnak. Ezt előnyként tüntetik fel, a legtöbb vásárló úgy is éli meg, pedig ez egy rohadt nagy hátrány és a hozzá nem értésre és a lustaságra épít.

szerk: pl HDD-nél mondta boltos haver, hogy nem elég ám elküldeni a szerviznek a hibás HDD-t, az egész gépet küldeni kell asusnál

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27425) Pocok256 válasza Wikoo (#27413) üzenetére


Pocok256
veterán

Sony vaio -k között keresgélj ha ilyen elvárásaid vannak, de ott nem sok amd -t fogsz találni, de a többi még meglehet ennyiből is :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27426) BRIKLY válasza Chaser (#27424) üzenetére


BRIKLY
veterán

Jó,én kérek elnézést, nem tudtam részleteket,nekem csak a jó oldalát mondták, hogy nem kell sehová rohangálni vele, hanem érte jönnek.De abban bízom,hogy nem lesz rá szükség. :)

(#27427) udi24


udi24
tag

sziasztok!
notebook vásárlás előtt állok

amire kéne:
filmnézés (tudja akadás nélkül a full hd-t)
játék( fifa )
internet

ami mindenképpen legyen benne
intel i processor
widi re alkalmas wifi (ez az elsődleges szempont)

jól összeszerelt strapabíró külső (fém)
hordozható (lehetőleg vékony)
hosszú készenlét
kényelmes bill
keret
max 300e

válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv: udi24

(#27428) Tikakukac válasza BRIKLY (#27423) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért kezeljük helyén a dolgokat.

Naná, hogy meg vagy vele elégedve. 2 órája van nálad, mindenféle hasonlítási alap nélkül. Ha nekem is nyírnák a nyakam, én is örülnék neki. Bárminek.

billentyűzet tökéletes, a hangja tökéletes,a kijelző szép

A semmilyen billentyűzethez, a csendhez és a tejüveghez képest igen, ez mind igaz. Önigazolás kemény dolog, életedbe ne kerüljön eléd az a gép amit vehettél volna, és akkor tökéletes az illúzió. De azért ezt a műanyag kupacot ne fényezzük, mert kacagni fogok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27429) premete válasza udi24 (#27427) üzenetére


premete
veterán

Ez például egy sata3-as ssd-vel: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27430) BRIKLY válasza Tikakukac (#27428) üzenetére


BRIKLY
veterán

Épp az ilyen hozzászólásaid miatt tapogattam egy 170k-s lenovo-t..
De tudod mit,ez itt az utolsó hozzászólásom,majd ha panaszom lesz a gépre Te leszel az első,akivel közlöm,hogy igazad volt el kellett volna mennem Pestre egy használt gépért..

(#27431) Wikoo válasza Pocok256 (#27425) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Mindegyikre ráillik a jó anyag használat és jó hűtés? Megbízható típusokat nem tudtok ajánlani?

Régebben ha jól emlékszem olyanokat olvastam h 1-2 széria besült.

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#27432) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27403) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó választás volt, sokkal jobban megérte ez mint amit mondtam 85-ért (ami ugye 80-ért simán elvihető lett volna, azaz több mint 20 ezerrel lett volna olcsóbb)... ;] :N Sose fogom megérteni az ilyen embereket, na de ez van, nem az én pénzemből ment...:)

(#27423) BRIKLY: Mivel tapasztalatod nito terén ahogy nézem nem sok, ezért persze hogy megvagy vele elégedve, ha egy mégsz@rabb Dell N5010-et vettél volna arról is ugyan így vélekednél!

Na de mind1 nem is idegesítem magam ilyenkor, egészséggel használd ettől függetlenül...

[ Szerkesztve ]

(#27433) surgyi válasza Chaser (#27424) üzenetére


surgyi
senior tag

Nem szeretnék vitát kelteni, de akkor az elmondottak, a garanciás ügyintézés "legaljáról", az agyon magasztalt Lenovo IdeaPad-okra is igazak! ;]

(#27434) Tikakukac válasza BRIKLY (#27430) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak azt a sz@r gépét tudtad volna megnézni anyámnak, amit 43k-ért bugáztam karácsony előtt... sírógörcsöt kapnál, hogy mit vettél és mennyiért, nem zárnám ki az erős szuicid gondolatok megjelenését sem.

De legyen úgy, ha szerinted az a gép 100k-ért mindenben kiváló, akkor ennyi. 100k-ból ha jól emlékszem 8440p-ket dobálnak az ember után. A kérdés már csak az, hogy a Precision, Elitebook, Thinkpad és Latitude tulajok ezentúl milyen mellékneveket használjanak a gépeikre, mert bizony ez így probléma lesz.
Panaszod meg sohasem lesz. Mert mindent megszoksz és mivel nincs viszonyítási alapod, így az lesz a természetes. Tudom, mert mikor eljöttem asztaliról a kis málnaszörpkeverőim az égben voltak, hogy mekkora állat ez a laptop. Így most x év után bátran hülyézem le magamat, és szarozom az akkoriban is 200k-s laptopomat. Kopp-kopp mai napig szolgál, de ezt inkább a gondos tulajnak köszönheti, meg a DTR mivoltának, meg némi szerencsének. Szóval utóbbiból kívánok jó sokat, további boldogságot :R

utóirat: Fej falba verésére alkalmas link csak erős idegzetűeknek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27435) Chaser válasza surgyi (#27433) üzenetére


Chaser
titán

Így van és még sok gyártóra. De ez a mód a lustáknak való, be kell vinni a boltba és velük intéztetni. Nem véletlenül lett többször elmondva hogy csak megbízható helyről notebookot.

szerk: Új billt szokni kell..ma lecseréltem a magyar angolra a gépben hogy ne koptassam, hát köszönő viszonyban nincs a másikkal a mostani. Pedig ugyanaz a gép, de még IBM időkben sem egy beszállító volt alkatrészekből, meg is látszik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27436) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek szeretnék segíteni,laptopot szeretne venni. Igényei szerint 200-250-et szánna rá,újonnan,garanciálisan(lehetőleg minél hosszabb gariidővel). Én az Apple MacBook-ról beszéltem őt le a nevetséges áraik miatt,és mert a márkát fizetne,ami nem cél. Fontos még a jó anyaghasználat(érezze a minőséget) és az,hogy könnyű is legyen. Kijelzőméret 13-15"-ig lenne a megfelelő.

Teljesítmény szempontjából i5-ös (lehetőleg 3. szériás,de ha nincs akkor 2. széria is megfelel),4-8gb rammal,vagy SSD-vel (128GB) vagy 500GB HDD-vel(minimum),matt kijelzővel. USB portokról és egyéb csatlakozókról nem beszéltünk,de örülnk a 3.0 USB-nek,és HDMI-nek (gondolom ilyen árkategóriában ez alap)

szerk: Amire felhasználná,az jóformán minden. Videót vág néha,játszik is,netezik ,filmet néz. Ergó egy "társat" keres.

Én elsőre Ultrabookra gondoltam,de mivel nem vagyok tisztában a márkákkal ,és az előnyökkel-hátrányokkal,én is utána fogok nézni mindennek folyamatosan. :K

[ Szerkesztve ]

(#27437) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!
2012. novemberében laptopszalonnál vettem egy 7520-as Inspiront, akkor még billentyűzetvilágítás nélkül. Vásárlás előtt érdeklődtem, hogy érdemes-e várni bill világításos verzióra és azt válaszolták, hogy nem igen fog jönni magyar kiosztással. Kérdésem az lenne, milyen úton módon lehetne őket beperelni és rábírni egy cserére? :)

(#27438) Dexar007 válasza M3xx (#27437) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez ugye vicc akart lenni? ;]

Give me your cum,bull!

(#27439) B-L-A-C-K válasza Kiki18 (#27436) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a Lenovo Y500-aast, vagy Y580-ast ajánlanám erre a célra. Itt normális áron meg is tudjátok venni! i7-es procival lenne videóvágásra a legjobb, de ahogy nézem 250 ezerbe nem fog beleférni sehol sem.

M3xx: Beperelni???

Mint írtad elmondták nincs benne, azaz tudtad, illetve szintén elmondtad hogy nem kapnak ilyet, végül kaptak, de nem értem ennek mi köze a bepereléshez :F

[ Szerkesztve ]

(#27440) Pocok256 válasza Tikakukac (#27434) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a ár komoly ?! :C

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27441) M3xx válasza Dexar007 (#27438) üzenetére


M3xx
tag

Nem, tényleg zavar.

(#27442) Chaser válasza B-L-A-C-K (#27439) üzenetére


Chaser
titán

Egyik se matt.
Én első körben valamelyik Latitude-öt mondanám ha nem számlás gép kell, 250-ért elég jó darabok vannak aprón és NBD garanciával. Ha számlás kell akkor mehetünk tovább.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27443) B-L-A-C-K válasza Chaser (#27442) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Játékra? :)

(#27444) Kiki18 válasza B-L-A-C-K (#27439) üzenetére


Kiki18
őstag

Jó gépnek tűnik,de nehéz és meleg,így első ránézésre. Tudok olvasni róla valami személyes bejegyzést,vagy akinek van róla tapasztalata? :F

(#27445) Chaser válasza B-L-A-C-K (#27443) üzenetére


Chaser
titán

Igen, ezzel mi a baj pl? SSD-t lealkudja 250 körül megcsípheti. De volt ebből is 225-ért vagy 230-ért HDD-vel fenn, 8GB rammal nem is olyan rég. De mivel nem csak játékra használná nem hátrány a kiváló hűtés se az NBD gar. És ez matt FHD.
Igaz ez nem Latitude, hanem Precison :B

szerk: Kiki18: Ha játékra is alkalmas gép kell az mind nagy és nehéz lesz egy ultrabookhoz képest. Azon egyszerű oknál fogva, hogy erős 3D vga-t le is kell hűteni - mellette levő cpu-ról nem beszélve -, az meg nem fog menni 11-13"-ban. 14-ben se nagyon, 15-17-ben még megy.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27446) Tikakukac válasza Pocok256 (#27440) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát szerintem nem, mostanság sokat láttam 100k körül. De 1,5 év garival azért ez elég baba.

Dhampir: Naná :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27447) Dhampir válasza Tikakukac (#27434) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon komoly gép. :K
Attól függetlenül, hogy engem a 15" alatti kijelzőméret nem tud lázba hozni.
Ilyen áron ajándék!

(#27445) Chaser

Ez volt egykori gépem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27448) nash2 válasza Dexar007 (#27438) üzenetére


nash2
tag

Szerintem igaza van, ha szigorúan nézzük akkor ez megtévesztés, hiszen azért vette meg azt és akkor, mert azt mondták neki hogy ugyanaz a típus később sem lesz magyar háttérvilágításos bill.-el. Kérdés hogy azt hogy ez akkor így történt hogy tudja bizonyítani, és főleg annak a bizonyítása lenne fontos, hogy emiatt őt kár, és hogy mekkora kár érte, mivel akkor a kárértékre természetesen perelhetné. Szvsz. a kereskedő megérdemelné, de mivel amit mondott nem bizonyítható így továbbra is következmények nélkül mondhat amit csak akar. Következmények nélküli ország.

Nash

(#27449) Chaser válasza nash2 (#27448) üzenetére


Chaser
titán

Ez nem mindenben Ámérika:) Mi van ha a delltől kapták az infot? Ilyenen problémázni? Venni kell bele egy backlit billt és kész.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27450) nash2 válasza B-L-A-C-K (#27439) üzenetére


nash2
tag

Annyi a köze a bepereléshez, hogy megtévesztették : ugyanis a kereskedő amennyiben nem rendelkezett megfelelő információval ( és tételezzük fel hogy ez a jobbik eset ), akkor sem mondhatta volna egyértelműen azt, hogy NEM lesz ilyen változat. Azt kellett volna mondania, hogy nem tudja megmondani hogy lesz-e, mivel nincs róla információja. Másképp : a nem =/= a nem tudom-al.

Persze a vevő fejéhez sem fogott senki pisztolyt hogy vegye meg azonnal, de mivel semmilyen etikai kódex nincs a kereskedők magatartására vonatkozóan ezért a jogszabályi kereteken belül bármit megtehetnek/mondhatnak következmények nélkül, mint ebben az esetben is.

Nash

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.