Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27301) Tikakukac válasza JamesHolden (#27300) üzenetére


Tikakukac
titán

Multimédia kemény gémeket is takar? Vagy klasszikus multimédia only?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27302) Chaser válasza Tomikapc (#27299) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen.

JamesHolden: Multimédia alatt mit értesz pontosan? 160k körül van kisebb hdd-vel és 4GB rammal. Ram jelenleg 1x4GB 7000 körül van, 500-as vinyót eladod veszel bele olyan terást amilyet akarsz. Ilyen verziója biztos sok heyen elérhető.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27303) premete válasza JamesHolden (#27300) üzenetére


premete
veterán

Nem rossz a kinézett géped, garanciális problémákról sem nagyon szól a fáma, de ugye a Dell NBD-garanciája az überel mindent. Ha nem akarsz játszani, akkor egy hd300/hd4000 elég lehet. 190-ből, ~3 év garanciával alig használt Dell E6520/E6420/E6320/E6220-ast kaphatsz: ha ragaszkosz az újhoz, akkor marad a kinézett, de a HP Elitebookok is jók, csak nekem nem sikerült az állandó ventizajt megszoknom.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27304) Perillustris válasza Chaser (#27282) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ha olyan gépet veszel amiben van expresscard slot nem kell lemondani USB3-ról sem.

:R

Perillustris

(#27305) Chaser válasza Perillustris (#27304) üzenetére


Chaser
titán

(IMG:http://www.notebook.hu/lenovo-ideapad-g580ah-59-346857.html)(/IMG)
Nekem nagyon bevált. Az nem mind1 milyen vezérlős, NEC-ekkel sok jót nem tapasztaltam. ASMediaval nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27306) Perillustris válasza Chaser (#27305) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hogyé', hunnan? :R

Perillustris

(#27307) runner 125 válasza Perillustris (#27306) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ebay, 3-4-5 dollár.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27308) Chaser válasza Perillustris (#27306) üzenetére


Chaser
titán

Tőlem már nem, mert elfogyott.

runner 125: Te nagyon keversz valamit valamivel:) USB3+esata-t 5$-ért? :N még a legótvarabb NEC chipes szingli USB-mat se...

szerk: még Ł-ért se

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27309) Davzone


Davzone
senior tag

Lenovo s400/405 kerdes:
Melyik proci vga kombo a jobb?

[link]

vagy:

[link]

Az intel megoldasa a jobb vagy az AMD? fogyasztas teljesitmeny melegedes rendszer gordulekenysege. Ha barmelyik verziorol van tapasztalat szivesen meghallgatom.

Arban max 150, irodai felhasznalas netezessel filmnezessel.
Konnyu legyen ez a lenyeg, ez az 1.8kg nagyon jo. Ha van javaslat alternativara szivesen meghallgatom.14" min vagy 15.6". max2kg
Thx

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#27310) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Arra lennék kíváncsi, hogy az E5XXX-es, és E6XXX-es Latitude-ok vázának merevsége, és összeszerelési minőségük között mekkora a különbség? Tudom, kb. 100k a difi a kettő között, de azért mégis...

Másként: az E5XXX-es Latitude-ok mennyire strapabíróak? (Az E6XXX-eknél ez nem kérdés.)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27311) B-L-A-C-K válasza AxBattler (#27310) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2 hete néztem át tüzetesebben egy E6530-ast, röviden megfogalmazva, nem érnek annyival többet amennyibe kerülnek. Ha lenne pl egy E5520/E6520-as között ~30 ezer különbség azt mondanám ez még belefér és a 6520-at venném, de e felett inkább egy E5520-as + SSD.

"Másként: az E5XXX-es Latitude-ok mennyire strapabíróak?"

Mint már szinte mindenki tudja elég sokat foglalkozok ilyen gépekkel, és nem kérdéses hogy nagyon strapabíróak. Pl az előlap fém nem egy hajszálvékony valami ami egy műanyagra van ráhúzva, maga az egész fém, illetve az LCD-védőtömítést és körben ütközéscsillapítót is tartalmaz a képernyő jobb védelme érdekében. A belső borítás műanyag, de nagyon erős strapabíró az is. Szóval a strapabíróság nem kérdéses, én egyedül a sima HD kijelzővel nem vagyok megelégedve, az elég kis gagyira sikeredett, szóval csak HD feletti kijelzővel érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#27312) AxBattler válasza B-L-A-C-K (#27311) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, erre voltam kíváncsi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27313) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Nos,a helyzet váratlanul változott,holnapra kell egy noti..A keret továbbra is 90k,de webshop kilőve,Szolnokon kell találnom valamit.

(#27314) Chaser válasza BRIKLY (#27313) üzenetére


Chaser
titán

A512, ha nem találsz helyben akkor passz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27315) BRIKLY válasza Chaser (#27314) üzenetére


BRIKLY
veterán

Eddig én is eljutottam,de nem látok sok esélyt rá,hogy találok.
Inkább világosítsatok fel,hogy ebben az árban melyik márkának mi a nyűgje.Gondolok itt pl az Acer-re,amiből elég sok van a boltok polcain. Prociról már tudom,hogy legalább egy B830 kellene,brazos,atom kilőve, VGA meg lesz amilyen lesz...

(#27316) don pardon


don pardon
aktív tag

Sziasztok!

Még egy utolsó tanácsot szeretnék kérni. Ezek közül kéne döntenem, többnyire ti ajánlottátok korábban:
lenovo g580ah i3, lenovo g580ah i5 vagy lenovo z580

Otthoni használatra kéne, 720p videószerkesztésre és néha játékra is. Melyiket ajánljátok és miért?
Köszi az eddigi segítséget is :R

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#27317) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27313) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Pár hónapja abba hagytam az ajánlást mert sok dolgom volt, de most már újra elkezdem, ezért próbáltam visszaolvasni az igényidet, de jobban preferálnám ha leírnád akkor konkrétan nekem pár mondatba mire is lenne valójában szükséged, illetve használtan is jó e...Hátha tudok segíteni.

don pardon: Ha komolyan gondolod a videószerkesztést akkor oda az i5-ös is gyenguska, játékok alatt meg mind1 hogy i3 vagy i5. Így azt tanácsolom ha komolyabban akarsz videót szerkeszteni akkor vegyél egy erősebb i7-es gépet, ha pedig nem akkor bőven elég az i3-as is.

[ Szerkesztve ]

(#27318) BRIKLY válasza B-L-A-C-K (#27317) üzenetére


BRIKLY
veterán

Normál hétköznapi használat,netezés,filmezés,zenélés,és Virtual DJ.
Röviden tömören ennyi.Jó használt is,de csak legalább 1 év garanciával,de mivel szorít az idő,ma meg kellene vennem,így nem látok más választást,mint hogy boltban vegyek.

Egyéni igényem,hogy nézzen ki valahogy a gép,a TP-ket kizártam a körből.

Első utam a Media Markt lesz,ezért jó lenne néhány vélemény a legismertebb gépekről,mint Acer,Asus,HP,PakardBell,és egyebek.

(#27319) #88471552 válasza #88471552 (#27244) üzenetére


#88471552
törölt tag

Erre esetleg valaki?

(#27320) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27318) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

MM-ban nézelődhetsz, de venni ott ne vegyél, ott a legdrágább szinte, max ami akcióban van azokat érdemes ott venni, de az se mindig olcsó...

Maximális keret meddig mehet ki? 90 a legeslegfelső határ?

james17408: Mind2 gép ajánlott kategória ilyen árban, egyikkel se fogtok mellé nyúlni...

[ Szerkesztve ]

(#27321) BRIKLY válasza B-L-A-C-K (#27320) üzenetére


BRIKLY
veterán

Sajnos Szolnokot sem ismerem annyira,hogy hol érdemes nézni.. Várom a tippeket. :)

Igen,a 90-et vegyük nagyon felső határnak,de persze ha pár ezres választ el egy kihagyhatatlan ajánlattól,akkor belefér.

(#27322) Pocok256 válasza #88471552 (#27244) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem rossz az a lenovo annyiért :)
Esetleg még ezt nézd meg :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27323) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27321) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Neten is tudsz rendelni, és 1-2 nap alatt ott van, annyit még csak tudsz várni nem?

Még egy pontos méretet mondj már...

(#27324) BRIKLY válasza B-L-A-C-K (#27323) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az az 1-2 nap pont 4 nap lenne,de nekem holnap mindenképpen kell,mindjárt viszem postára a gépemet...

Méret nem lényeg,de 10"-os netbook nem kell. :D

Packard Bell gépekkel mi a helyzet? Találtam egyet a Win Investor-ban...

[ Szerkesztve ]

(#27325) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Rendeltem egy ilyen laptopot.

Intel® Core™ i3-2328M
1Tb HDD

119900 Ft szerintem jó ár most akcióban van.

(#27326) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27324) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valami használtat nézhetünk, ha van, akkor megkérded az eladót úgy adja fel hogy hétvégén is áttudd venni, vagy esetleg személyesen. MM-ban tényleg nem vennék még akkor sem, ha ez az 1 mód van rá.

De valami konkrétumot mondj már méretben még is, mi lenne a legjobb ez a 12-17-ig elég nagy az intervallum...

Gedeon31: Remélem tudod ez egy alap vga-s G580-as, ezért ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#27327) BRIKLY válasza B-L-A-C-K (#27326) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mint mondtam, holnap kell a gép.Néztem az aprót,de nem találtam semmi olyat,ami közel van,és át tudnám venni.De lassan mennem kell,még be kell csomagolnom,és elpostáznom a gépet,utána irány Szolnok,és üres kézzel nem szeretnék hazajönni.

15,6" lenne a legjobb.

(#27328) Gedeon31 válasza B-L-A-C-K (#27326) üzenetére


Gedeon31
addikt

Igen tudom , kinőtem már a gyerek korból nem játékra kell.

Intel® HD Graphics 3000 meg elég a HD filmekhez is.

(#27329) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27327) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, viszont nem értek veled egyet, gondolj bele több évre veszel gépet gondolom, azaz nem 2 hétre tervezel, és most kb úgy vagy vele mind1 mit veszek csak legyen valami. :N

Pl: ez is 80-ért már biztos elhozható....

Még most nézem szerkesztettél egy régebbi bejegyzést:

"Packard Bell gépekkel mi a helyzet?"

Felejtő, a noti márkák legalja...

Gedeon31: Igen arra bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#27330) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#27329) üzenetére


Pocok256
veterán

Egész kellemesen van árazva az a gép :K

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27331) Gedeon31 válasza B-L-A-C-K (#27329) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :)

(#27332) BRIKLY válasza B-L-A-C-K (#27329) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem, nem mindegy mit veszek. Megkérdeztem melyik gyártó gépeivel mi a probléma, miért ajánlott, miért nem. Teljesítményileg meg majd ha ott leszek kiválasztom a legjobbat amit találok.De ha nekem megtetszik például egy Asus gép, akkor nem tudom mi az oka,amiért nem azt kellene venni,mert nekem nincs vele tapasztalatom.A napokban kérdeztem,hogy miért nem ajánl senki Asus,vagy Acer gépet,csak annyi volt a válasz,hogy említést sem érdemel ebben az árban. De miért? Lehet,hogy engem pont nem érdekel a "gyenge pontja" :U

(#27334) Tikakukac: Na azért azt megnézném. :U Tehát akkor az összeszerelési minőséggel van gond? megtekergetem én azt a gépet a boltban..

[ Szerkesztve ]

(#27333) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#27329) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja linket lehagytam, vagyis szerkesztettem és eltűnt...

Javítanám akkor: Pl: ez is 80-ért már biztos elhozható.... link

(#27332) BRIKLY :

Minden márkában van jó és rossz széria. Asus alsó kategóriában nem a legjobbak, viszont felsőbb kategóriákban már jó. Szóval értem itt az alatt van 120 ezred abban az árkategóriában jelenleg nem az Asus a legajánltabb, és ez más márkákra is igaz ez.

[ Szerkesztve ]

(#27334) Tikakukac válasza BRIKLY (#27332) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha kezedben marad a komplett kijelző az szerintem téged is érdekelne. No ezért (is).
A példa kiragadott, természetesen nem mindegyiknek van ilyen gondja, van akinek más.
Kapkodott vásárlásnak mindig híg a leve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27335) runner 125 válasza Chaser (#27308) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahogy láttam az ExpressCard kapcsán az USB3.0-ról volt szó csak. Ilyen EC adapternek meg tényleg annyi az ára, legalábbis nem én annó ekörül vettem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27336) BRIKLY válasza B-L-A-C-K (#27333) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem elvárásom,hogy le lehessen önteni a gépet egy pohár vízzel, vagy át lehessen rajta menni kocsival. 90%-ban itt lenne az asztalon..
Tehát akkor az összeszerelési minőséggel van gond? megtekergetem én azt a gépet a boltban...Volt már a kezemben Acer,Asus olcsó gép,nekem teljesen megfelelőnek tűnt a minősége.

(#27337) B-L-A-C-K: Marhára nem mindegy,ezért jöttem ide megkérdezni a márkákról a negatív dolgokat,de érdekes,hogy egyet sem mond senki,de azért ne vegyek mást, csak Lenovo-t, vagy fuji-t. :U

[ Szerkesztve ]

(#27337) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27336) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor most már végképp nem értem miért vagy itt, ha ezek szerint tökmind1 mit veszel...

(#27338) don pardon válasza B-L-A-C-K (#27317) üzenetére


don pardon
aktív tag

Hát nagyjából, 2-3 videó évente, ez gondolom a komolytalan kategóriába tartozik :) Valószínű igazad van, nem nagyon éri meg az a +30e az i5ös processzorért...

Köszi

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#27339) Pocok256 válasza BRIKLY (#27336) üzenetére


Pocok256
veterán

Acer széthullik egyszerűen. Asusnak meg széttörik a zsanérja eltörik maga a gép műanyag váza stb stb.

Amit linkelt gépet Black kollega az teljesen jó lenne számodra nem tudom hova az a nagy sietség miért nem lehet 1 nappal később átvenni a gépet. De te tudod tovább én már nem koptatom a számat ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27340) B-L-A-C-K válasza don pardon (#27338) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor egyértelmű nem, vegyél inkább bele egy SSD-t lényegesebb javulást eredményez, ha nem tudnád miről beszélek, nézz utána...;)

(#27341) B-L-A-C-K válasza BRIKLY (#27336) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Marhára nem mindegy,ezért jöttem ide megkérdezni a márkákról a negatív dolgokat,de érdekes,hogy egyet sem mond senki,de azért ne vegyek mást, csak Lenovo-t, vagy fuji-t. :U"

Most mondhatnék 20 fajtát, de miért mondjak más fajtákat, ha jelenleg ezekkel jársz a legjobban. Ha ide bejön valaki nem azt várja el hogy 100 gép közül mondjam el neki az 55. legjobbat hanem az első 3 legajánlottabbat. Ott van linkeltem 85 ezerért egy számodra maximálisan megfelelőt (még1x mutatom). amiből alkudhatsz is gondolom, az eladót ismerve tudom korrekt is, valószínűnek tartom ha megbeszélitek akár futárral elküldeti neked, és még talán holnap is megkaphatod...

[ Szerkesztve ]

(#27342) surgyi


surgyi
senior tag

Helló B-L-A-C-K!

A véleményedre lennék kíváncsi, erről a laptopról mit gondolsz, viszont az ára 128K lenne, annyiért meg tudnám vásárolni.
A másik alternatíva a Lenovo G580AH lenne a B960-as procival. Előre is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#27343) Tikakukac válasza BRIKLY (#27336) üzenetére


Tikakukac
titán

Tonnaszám lettek felsorolva a hibák típusokra lebontva, plusz itt a kereső. Nem értelek akkor de tényleg.

A linkelt gépet vedd meg, alkudd bele a futárt és cső. Mindenki happy.

surgyi: Valaki vett már innen ilyet, keresd vissza és kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27344) B-L-A-C-K válasza surgyi (#27342) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megmondom őszintén ezzel semmi tapasztalatom sincs, sőt még nem is láttam ilyet, így nem mondanék róla semmi véleményt. Annyit viszont látok hogy hardveresen ár/teljesítmény alapon teljesen rendben van.

(#27345) surgyi válasza B-L-A-C-K (#27344) üzenetére


surgyi
senior tag

Értelek, köszönöm az őszinte választ! Valaki másnak esetleg tapasztalat, vélemény? :B

(#27346) don pardon válasza B-L-A-C-K (#27340) üzenetére


don pardon
aktív tag

Tudom miről beszélsz, de nem vagyok teljesen meggyőzve, hogy megéri-e venni egyet...

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#27347) Chaser válasza surgyi (#27345) üzenetére


Chaser
titán

Innentől érdekes a kérdés, azt írja ddr5 van a 7670m mellett, ami furcsa lenne. 3 év garival és még ddr3-as 7670-mel is korrekt az ár 3 év garral. hűtés, szerelés minősége más kérdés. Bár a cpu nagyon nem melegszik az biztos, vga hűtést meg tán csak nem bacták el, bár volt már erre is példa inspironnál. Mindenképpen megnézném valahol ahol ki lehet próbálni. Vagy lerendeled webshopból, ha nem tetszik 8 napod van rá hogy visszaadd. Más dolog, nekik meg 30 napjuk van rá hogy visszaadják a pénzt.

szerk: don pardon: SSD-t mindig érzed a gépben, ellentétben egy erős cpu-val. Bár drágának tűnik azonos kapacitás HDD melett, de ez nem HDD hanem egy sokkal gyorsabb eszköz. Kevesebb fogyasztással, hangtalan működéssel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27348) B-L-A-C-K válasza don pardon (#27346) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nincs rá igény hogy gyorsabban töltődjön be az oprendszer, illetve a programok, akkor tényleg felesleges.

(#27349) don pardon válasza B-L-A-C-K (#27348) üzenetére


don pardon
aktív tag

Egyelőre még nincs rá igény, max később rakok bele egyet, ha már nagyon lassúnak ítélem a gépet.

Chaser: Eddig ebbe bele se gondoltam, hogy halkabb/hűvösebb lehet tőle a gép. Köszi :DDD

Köszönöm mindenkinek a segítséget, vszínű most a hétvégén akkor veszek egy lenovo g580ah i3-mal.
:R

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#27350) Dexar007 válasza Chaser (#27347) üzenetére


Dexar007
veterán

Tesztek alapján viszont a 7670m nagyon elmarad néhány játékban a gt635m-től. :(

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.