Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27651) Tikakukac válasza KBear (#27650) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a gép nem hajlandó észrevenni, akkor gépvásárlással fürödtél be, nem az SSD-vel :N

Pocok256: Rég nem értem mi mit és hol nem vesz észre. Gyanítom itt gép szinten van valami eltolva.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27652) Pocok256 válasza KBear (#27650) üzenetére


Pocok256
veterán

Mert előtte formázni kell meg azelőtt betűjelet osztani neki. Lemezkezelővel windowsba.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27653) Borote válasza KBear (#27650) üzenetére


Borote
addikt

Én föladom... ha nem akarod a jót, akkor szenvedj :DDD

(#27652) Pocok256: na az is egy jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#27654) Akcept válasza laszlo168 (#27637) üzenetére


Akcept
tag

Én egy Fuji A530-ast használok, csak este hallom a ventit, amikor megy. És hűvös...

Pont azért böngészem a topicot, mert az A512 - A532 - LH532 (14 col) közt vacillálunk egyetemre általános felhasználásra, aza semmi extra, a lányomnak.

(#27655) Dhampir válasza Akcept (#27654) üzenetére


Dhampir
félisten

+1

A Fujitsu Lifebook A530-ról ugyanilyen jók a tapasztalataim. :K
Nem melegszik, és nagyon csendes gép. Csak a hangszóróit kell "elnémítani" egy külső párossal. :D

[ Szerkesztve ]

(#27656) KBear válasza Borote (#27653) üzenetére


KBear
tag

Elhiheted, hogy nem szórakozásból csinálom és hogy nagyjából mindent kipróbáltam ami eszembe jutott és javasoltatok. :)
Sajna nincs dobozos win8-am és letölteni sem tudom, hogy honnan tudnék, ha nem onnan, ami jogtiszán figyel a tegnap vásárolt gépemen. Csak azt az istennek nem tudom átrakni a másik vinyóra, pedig ennyi görcsölés után igazán sikerülhetett volna.
Mára elég volt, és tényleg bocs a sok off-ért!
Köszi még egyszer a sok segítséget, szép estét mindenkinek!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27657) laszlo168 válasza Akcept (#27654) üzenetére


laszlo168
senior tag

Na pont erről van szó, tehát mindenre van ellen példa.

(#27658) Tikakukac válasza laszlo168 (#27657) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez most mire is ellenpélda? Vesszek meg ha bírom követni amiket írsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27659) laszlo168 válasza Tikakukac (#27658) üzenetére


laszlo168
senior tag

Pedig ha követnéd, akkor még te is értelmesen tudnál néha hozzá szólni.

(#27660) piRate_nEx válasza Tikakukac (#27658) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát bazeg vesszek meg én is, ez az ember honnan jött? :D

The glass is already broken.

(#27661) Tikakukac válasza laszlo168 (#27659) üzenetére


Tikakukac
titán

Kövessem a mit? Arról volt szó, hogy a régi FUSI gépek sz@rok. Ezt szajkózzuk mi is.

A kollega azt írta az új sima Fuji gépéről, hogy faja. Mi is ezt mondjuk.

Hol az Istennyilában van itt ellenpélda? Könyörgöm, fejtsd ki.

még te is értelmesen tudnál néha hozzá szólni.

Havonta egyszer ideböfögsz valami hülyeséget, és én nem szólok a dolgokhoz értelmesen. Vágom.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27662) Szepi1979 válasza laszlo168 (#27659) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Arra mondta hogy minden gyártónál előfordulnak jó és rossz szériák...már ha jól értettem.

“ nem kell mindig nyerni “

(#27663) Borote válasza KBear (#27656) üzenetére


Borote
addikt

Bárhonnan letöltheted, akár még torrentről is (talán úgy polkorrektebb, ha nem osztod vissza), ebben semmi illegális nincs. Sőt, ha feltelepíted, abban sincs (tekintve, hogy x ideig jogtisztán használható licensz nélkül is) semmi ördögnek való, viszont ha licensz nélkül aktiválod, na akkor lesz illegális a móka, és értelem szerűen tabu is a fórum keretében.
Viszont ha letöltesz egy Window 8 telepítő ISO-t, rámásolod (az említett eszközzel) pendrive-ra, és arról telepítesz, akkor bumm, aktiválja magát, és lesz egy jogtiszta oprendszered. Természetesen fontos, hogy ne előre aktivált feltört változatot tölts le :)

(#27662) Szepi1979: csak benne az a tévképzet él, hogy a Fujik melegedősek, és erre gondolja, hogy ez ellenpélda. Nincs itt semmi ellenpélda :)
Szerintem márpedig az ég zöld - ja hogy ma kék volt? Kitűnő ellenpélda! - nagyjából ennyi értelme van.

(#27664) braunsim válasza KBear (#27650) üzenetére


braunsim
csendes tag

Kbear:

Bocs, de itt nem a te problémádról van szó?

http://forum.acronis.com/forum/40179

#11 hozzászólás

(#27665) Szepi1979 válasza Borote (#27663) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Gyakran vagdalkóznak itt emberek hogy ez a gyártó rossz, melegszik stb. Lehet még igaz is de ez egy nesze semmi fogd meg jól információ. Ha valaki ilyeneket ír jó lenne pontos típust megadni vagy szériaszámot, illetve a problémát is pontosítani, illetve ha a szervízben megoldották akkor az okot is. Az kevés hogy ez meg az szar mert. Ha melegszik nem bizos hogy a hardver a szar lehet Kínában péntek volt ( vagy vasárnap ) és kevesebb pasta került a cpu- ra. Ez egyedi probléma, ezér nem biztos el kell meszelni egy típust.

Ráértem tegnap és eltöltöttem egy órát az MM-ben a laptop soron. Amik szilárdnak tűntek és a billentyűzetük is jónak azok: 5520, 7720, g580, fujitsuk.
Amik még elég jól összeakottnak azok az asus k lapik, billentyűzet már felemás
Egész jó billentyűzet, nem annyira masszív testet találtam a samsung 3 esetében
3521 elég szörnyűnek tűnt, nyeklett meg a billentyűzete se volt megnyerő
Pacardok meg Acerek nagyon felemások.

Samu 5 series egész tetszetős de ultrabooknak nehéz, kijelzőt kicsit előre húzva és elengedve 3 centit remegett előre hátra. Series 7 nagyon korrekt, könnyű, bill.

Lenovo x201 műanyag palmrest, süpped, x202 fém nagyon masszív.

Haveroknak az aláhúzottakat fogom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#27666) Tikakukac válasza Szepi1979 (#27665) üzenetére


Tikakukac
titán

A szar anyagminőség az szar marad pénteken meg hétfőn is, mert azt gép csinálja, így rendelik. Ha leégeti a csuklódat a palmrest azon nem segít a paszta, csak egy mérnök-gárda. Ha fos a panel, az úgy marad végig, ha süpped a billzet mert nincs alátámasztás, az is úgy marad.

Remélem így már azért rendben vagyunk.

Azt meg könyörgöm el ne várd, hogy tízmillió szériaszámot vezessünk excelben, 900 féle konfiggal 800 féle típusból 20 gyártótól. Mert besz@runk az biztos.
Adott egy árkategória, amiből tudjuk, hogy van 1-2 olyan gép, ami megbízhatóan jó átlagot ad, és akad sok másik ami jovarészt rosszat. Nyilván az előbbit fogjuk ajánlani. Lehet, hogy nekünk is megy a FUSI zenegépünk sok éve minden buliban, és túlélt 10 liter sört és pár üveg töményet is, mégis, itt a mák faktor játszott szerepet, nem az, hogy elmentek a Thinkpadosokhoz vízelvezető csatornázást tanulni. Ha érted mire célzok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27667) B-L-A-C-K válasza Szepi1979 (#27665) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem mind1ikre igaz de pl Lenovo Y570-nél is ez volt, elég normális hűtése, de vásárlástól pár hónap után eltűnik a paszta alóla mert a gyárban nem voltak képesek egy minőségi normálisat rákenni...

[ Szerkesztve ]

(#27668) Szepi1979 válasza Tikakukac (#27666) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Akik itt ajánló szerepben vannak ismerik a gépeket, de nem biztos hogy találkoznak minden kis hibával. Azokra gondoltam akik bekopognak és elmondják hogy nekik nem jó az ajánlott gép mert egy korábbi szar volt. Jó lenne ha pontosítaná, tanulhatnánk belőle...

“ nem kell mindig nyerni “

(#27669) Tim82 válasza Szepi1979 (#27665) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lenovo x201 műanyag palmrest, süpped, x202 fém nagyon masszív.

A Lenovo Thinkpad X201 több, mint másfél éve kifutott, úgyhogy nehezen hiszem, hogy az MM-ben lenne még belőle, X202 pedig nincsen (X220 esetleg? bár az is kifutófélben van, mivel egy ideje itt az X230). A Lenovo más termékvonalán meg nincs X-es széria.

Dhampir: használtban jóval régebbi Thinkpad-ek is kaphatóak, ettől mégsem lesznek a Media Markt-ban mostanában kiállítva és most erről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27670) Dhampir válasza Tikakukac (#27573) üzenetére


Dhampir
félisten

HP Pavilion dv5-1120eh típusú laptop ez? Láttam ilyet 70000-ért, AMD Athlon QL-62 2000 Mhz procival és HP Pavilion dv5-1180eh Core 2 Duo 2000 Mhz T5800 CPU-val.

(#27669) Tim82

Használtban X201 és X300 most is kapható. Előbbi elég drágán.

[ Szerkesztve ]

(#27671) Tikakukac válasza Szepi1979 (#27668) üzenetére


Tikakukac
titán

Dhampir: 1160-ról van szó, ez is Inteles, és 9600M GT-s. Csak nem core2 procik voltak bennük, hanem Dual-core-ok. Gyakorlatban a különbség minimális volt. 1190 volt a rendes lépcső, ott jöttek bővebb belsők.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27672) Szepi1979 válasza Tim82 (#27669) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Valóban. Asus x202, x201. Elnézést a pontatlanságért. Na ebből vannak a félreértések. MM-be ilyen kategóriájú Lenovo sztem sose volt és sose lesz.

“ nem kell mindig nyerni “

(#27673) Tim82 válasza Szepi1979 (#27672) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, sajnos, valóban nem szoktam látni MM-ben TP-ket. Pont pár napja jártam az egyikben (Budapest, Westend), Ideapad-okat láttam (U310, G580, ezekre emlékszem, az előbbinél azon járt az agyam, hogy kicsit sok lesz már a Macbook-szerű dizájnból).

Semmi gond amúgy, csak jobb volt, ha kijavításra/pontosításra kerül az infó.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27674) Dhampir válasza Tikakukac (#27671) üzenetére


Dhampir
félisten

Fényes kijelzős?

(#27675) Szepi1979 válasza Szepi1979 (#27665) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Series7 és Asus x202 típusokról vannak negatív tapasztalatok?

“ nem kell mindig nyerni “

(#27676) Tikakukac válasza Dhampir (#27674) üzenetére


Tikakukac
titán

Ajjajajj :K

Valami 4 éves múlt ez a gép már, akkoriban ha emlékezetem nem csal, csak és kizárólag fényes kijelzők voltak a gépekben, kivételek a biznisz osztályok. Valami ilyesmi rémlik, hogy tényleg nem létezett mattos konzumer, de nem emlékszem pontosan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27677) KBear válasza Borote (#27663) üzenetére


KBear
tag

El sem hiszem, de összejött! :K
Bent van a notiban az SSD, rajta van a rendszer és úgy tűnik minden rendben van.
Az lett a megoldás, hogy letöltöttem az SSD-hez egy Data Migration nevű programot (samsung saját programja) és az szépen átpakolta a rendszert az SSD-re, miközben az a külső házban figyelt és USB-n volt rákötve a gépre. A meghajtók között akkor sem láttam, de a migráló programot ez nem zavarta. CSeréltem a HDD-vel és villám pillanat alatt éledt a rendszer. Baraktam a HDD-t a külső házba és azt simán látom a a meghajtók között. USB3-ra dugva az is hasít mint a villám. :))

Köszönöm Nektek a türelmet és még egyszer a sok segítséget és tanácsot! :R

Ha bárkinek kérdése lenne ezzel a típussal (Samsung NP350), valamint az SSD beléeröltstéssel kapcsolatban, keressen bátrtan itt vagy privátban.

Üdv Mindannyiótoknak!

(permanens off kikapcs :B)

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27678) Dhampir


Dhampir
félisten

Fujitsu-Siemens Celsius H270-ról van vélemény?

Röhejes-már ha lehet hinni a Benchmarksnak-hogy a benne lévő NVIDIA Quadro FX 770M csak 6%-al marad el egy Radeon HD 7520G/7660G + HD 7670M Dual Graphics párostól, ez eléggé hihetetlen. :D

(#27677) KBear
Használd egészséggel a masinát! :C

[ Szerkesztve ]

(#27679) Tim82 válasza Dhampir (#27678) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha az számít, a Fujitsu-nak a Celsius széria ugyanaz, mint a Dell-nek a Precision. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27680) Dyde válasza Tikakukac (#27671) üzenetére


Dyde
aktív tag

Nekem is hasonló van 1130et Szerintetek az ár reális, nem? Bár fáj a szívem miatta mert szeretem :)

(#27681) Tikakukac válasza Dyde (#27680) üzenetére


Tikakukac
titán

Én azért nem adom el, mert lelkileg összeroppantana. Fedlapon skin, billzeten szilikon huzat, összes kis matrica rajta, gyári karcolásvédő is megvan azzal van letakarva, törlőkendő gyári tasakban stb stb. és ugye nagyjából 99%-ban asztalon volt, hurcolva 2 évig hetente 1-szer összesen és csókolom. Szerintem van olyan gombja, amihez ember nem ért még, mert ki volt kötve. Kijelző dettó. Biztos, hogy nem bírnám eladni.

Az ár meg reálisnak is tűnhet, nem tudom mennyibe mennének el ezek, annyira azért nem rossz kis gép, a vidkari azért még mindig nem rossz, a portok száma is bőséges. Passzolom, piac beárazza.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27682) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Barátnőm laptopvásárlás előtt áll, én pedig próbálok neki segíteni, ezért kérném a segítségeteket.
Az első hozzászólás alapján:

~130e forint (új,boltból) a keret rá, használt esetén 100e forint.
-A kijelző 14,1 és 17 col közötti legyen, matt, vagy fényes, szerintem mindegy.
-A súlya nem túlságosan lényeges, leginkább otthoni felhasználásra szánt.
-Általános felhasznáslásra (böngészés,film,stb) és játékra.
-Nem baj, ha van rá jócskán garancia, mert a barátnőm nem igazán tud vigyázni a dolgaira. A megbízhatóság és a teljesítmény is szempont.
-Az operációs rendszer nem számít, lehet freedos-os is.
-Nem árt, ha van benne egy 500 gigás vinyó (talán a 320-as is elég), és minimum 2 giga ram, de inkább 4.
-HDMI kimenete mindenképpen legyen.
-Eddig leginkább olyan specifikációjú notebookokat néztünk, amibe B960-B980, i3-mas, illetve A8-4400-as processzor van, 540M, 630M, 635M vagy 7670-es gpuval.
-1-2 hónapon belől lenne esedékes a vásárlás.

Köszönöm az esetleges válaszokat! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27683) Re37


Re37
csendes tag

hali! notebookot keresek, a felső határ kb 160-180k. (így is esélyes hogy részletre lesz)
többféle CAD és más 3d-s tervezőprogramokat, renderelőprogramokat, ps-t használnék rajta, szóval fontos a teljesítmény (persze anyagi korlát van). továbbá bírnia kéne a mindennapos használatot. fontos hogy az aksi ne kezdjen hamar elfáradni, nem baj ha nem bírja 4-6 órán át a strapát, de hosszútávon (évek) a 2órát jó lenne ha tartaná legalább.
ne legyen zajos és ne melegedjen. (fontos)
hdmi, tűrhető hangszett-mikrofon-kamera kéne. wint szerzek magamnak :)
ami nem szempont: súly, kinézet, képernyő, szóval a külcsínyben és hasonlókban megalkuvó vagyok. ötletek? :)

(most egy hp compaq 610-em van és a fejem verem a falba tőle állandóan: lassú, gagyi, 1 db fél centis hangszóró, eszméletlenül hülyén összerakott hűtőszett: állandóan megy, kitisztíthatatlan és folyton túlmelegszik. a touchpadon nincs csúszka... stb)

(#27684) B-L-A-C-K válasza Re37 (#27683) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használt/Új?

(#27685) _adaml21_ válasza jolti05 (#27682) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nekem ez lenne szimpi, de nagyon.

Black: mivel írta, hogy lehet, hogy részletre lesz, ezért szerintem csak újban gondolkodik...

(#27686) Tikakukac válasza jolti05 (#27682) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó, hát azért szögezzük le, hogy ha nem vigyáz a dolgaira és leveri az asztalról, széttörik, akkor mindegy, hogy van-e gari vagy nincs. És ez vonatkozik elég sok mindenre. Én tesóm gépére kötöttem véletlen balesetis garit, de azért van pár tippem mennyire szervizelnék le, ha letörött kijelzővel küldenénk vissza.

Megbízhatóság-teljesítmény mutatóról megint felesleges beszélni, 130k-ból, ha kell egy marha nagy dedikált vidkari is játékhoz, akkor a megbízhatóság/minőség faktort gyk. kilőttük.

G580 és NP370 van ennyiből, más nem nagyon, szóval ezekből kéne csemegézni.

Mysoftban néztem most az utóbbit, valami 128k körül van, az úgy talán nem is rossz.

adamlukacs: Nekem is szimpi lenne, de ha 7670M körülre lettek belőve a játékok, akkor HD3000 pusztulatosan gyenge.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27687) petyus_


petyus_
senior tag

Épp unokatestvérem 3 hónapos ASUS X55 gépéről írok. Hát valami borzalom. A billentyűzet baloldala fel van emelkedve (caps locktól a K beűtig van rajta egy domb), ha nyomkodom, akkor visszamegy a helyére, tehát azt hiszem elég sokat elmond a minőségéről. A kijelzőnek meg van egy 4-5 cm.es holtjátéka.

De ami e legjobban idegesít, hogy nem tudom kikapcsolni a touch-padot. Pedig mintha lenne rajta egy ilyen gomb (FN+F9), de nem működik. És ezután jutott eszembe, hogy a többi gép ez hogy van megoldva? Nekem egy Lenovo n500am van, azon egy gombbal simán ki lehet kapcsolni, d pl bnőm régebbi Ispirion gépén nem tudom. Tehát azért ez általánosságban megoldott? Mert kb 99%ban rendes egérrel használnám a gépet (most A532, vagy használt Latitude között vacilálok)

(#27688) Re37 válasza B-L-A-C-K (#27684) üzenetére


Re37
csendes tag

új, 1-2 év gari azért kell az ember lelki békéjének
(de ha használt és még legalább 1 évig garis akkor jöhet)

[ Szerkesztve ]

(#27689) jolti05 válasza _adaml21_ (#27685) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm mindkét reakciót.

Ebben a videokártya nem lenne szimpatikus a barátnőmnem, legalább 630M-mel szereltet szeretne.

Tikakukac: Persze, én is mondtam neki, hogy gondolkodjon el rajta, kell-e neki notebook, mert ha tönkreteszi, semmi értelme. Az előzőt kint hagyta a kertben, aztán éjjel esett az eső, de ilyesmikre ne koncentráljunk, mert bármi nemű építő jellegű kritikám felesleges :) A G580-at és a Samsung ezen modelljét is néztük, utóbbi processzora túl gyenge, az előbbi pedig az egyik esélyes. Én nemrég ezt találtam, ami nekem tetszik.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27690) Tikakukac válasza petyus_ (#27687) üzenetére


Tikakukac
titán

3 lehetőség van:
1. Dedikált gomb, vagy a touchpad környékén, vagy valahol máshol, ez tiszta sor.
2. FN+xy gomb, ehhez talán fel kéne tennetek valami drivert, ez szerintem nem hardver szinten megy, szvsz azért nem megy.
3. Nincs touchpad, így nem kell semmilyen megoldás. x201 előtti tulajoknak ez ismerős helyzet :DDD

fs-zsoci: Mit műveltek azon a gépen, amiért nagy proci/sok mag kell?
Az Acer több okból is felejthető, már csak azért is, mert ha tényleg kell a masszívabb 3d, akkor a Samu megenné lazán.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27691) Chaser válasza jolti05 (#27689) üzenetére


Chaser
titán

Felejtsd el, az az acer széria lassan kezdi kifutni az életciklusát, bár ha sok pénzed van..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27692) jolti05 válasza Tikakukac (#27690) üzenetére


jolti05
őstag

Én hozzá sem fogok érni, mert ha elromlik, még rámfogja :DDD
Egyszerűen csak szeretné, hogy gyors legyen, és ha mondjuk akar játszani, elő tudjon venni valami újabb játékot, amit a laptop natív felbontásán tisztességes (>25-30fps) sebességgel tud futtatni :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27693) Tikakukac válasza jolti05 (#27692) üzenetére


Tikakukac
titán

Az esetek 99%-ban azért lassú a gép, mert a vinyó épp sajtot reszel a gépben.

Tehát akkor ami nektek kell az egy SSD utólag betoldva a dolgokba, és mellé valami nagyobb dedikált karis valami. Hát nem lesz kis feladat, ezt kellett volna megvenni, mert qrva jó árban volt, de hát ez nem alternatíva sajnos. Már.

Ami fix, hogy laptopszalon asszem még mindig ad G580-at 125k-ért 635M-el, és ebbe bugáztok valami SSD-t apróról 60 giga környékén 15k-ért, meg keretet 5k-ért, és akkor olyan 140k-ból tuti a gép.
A legjobb nyilván egy pár hónapos G580 lenne, mert akkor lazán lehetne venni 120-as SSD-t is, és még így is 130k alatt maradnátok. De ez ugye sok figyelést kíván.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27694) jolti05 válasza Tikakukac (#27693) üzenetére


jolti05
őstag

Az SSD egy igen jó ötlet.
Ezt a lenovot a barátosnőm biztosan nem vette volna meg, mert nem látta volna a 630M vagy hasonló feliratot :)
Egyébként a Samsung Np370 egy SSD-vel mennyire bánna jól mondjuk egy Metre2033-mal, vagy egy Hitman Absolution-nel?

Az "esesdé" ugye a 2,5-ös vinyó helyére megy?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27695) Tikakukac válasza jolti05 (#27694) üzenetére


Tikakukac
titán

Raktok rá matricát, és akkor láthatja mindig, legkisebb probléma legyen ;)

Mediumon elviekben mindkét játék menne natív felbontásban is.

És igen, gyári vinyó ki, SSD be. A vinyót meg beköltöztetitek a DVD író helyére egy kerettel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27696) btudos válasza Tikakukac (#27693) üzenetére


btudos
veterán

Ez a G580 az eladó szerint csak IGP-vel rendelkezik (legalábbis abból kiindulva hogy HD3000-t ír, bár gondolom az csak HD2000). Én megvenném újonnan a G580-at B960-nal és GT635m-el, aztán később vennék bele egy SSD-t, az a tuti megoldás.

szerk.: Egyre gondoltunk. :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#27697) Chaser válasza jolti05 (#27692) üzenetére


Chaser
titán

Az egyre újabb játékokhoz egyre kevésbé les elég natív HD felbontáson a gt635, ezt azért mondd meg a barátnődnek. Ilyen metro2033? Hát... Amire ő vágyik az inkább 2xx k kategória lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27698) Tikakukac válasza btudos (#27696) üzenetére


Tikakukac
titán

Pfuhuhuuu, ezt de benéztem :DDD :DDD :DDD

Tehát igen, ha használtban van G580 630/635M-el akkor azt meg kell venni.

Ismét bocsi, méteres körintegrálok kicsit fárasztanak :))

fs-zsoci: Tehát igen, az Inteles megoldás nem jó, 630/635M lesz a jóság nektek.

Továbbá visszamenőleg akinek kilinkeltem ezt a gépet, attól is elnézést kérek, úgy tűnik hallucinálok :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27699) Dhampir válasza Re37 (#27688) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt 1 év garival adnak használt gépeket.

(#27679) Tim82

Köszönöm szépen, számít. :K
Egyedül a garancia az, ami nagyon kevés rá; 1 hónap.

(#27685) adamlukacs

Micsoda jó gép!
Ha nem 15,4" kijelző kellene, már "transzban" lennék, hogy elvihessem. :D

[ Szerkesztve ]

(#27700) jolti05 válasza Tikakukac (#27695) üzenetére


jolti05
őstag

Már nyomtatom is a matricát :D (dehogyis)

Hm, nem is tudtam, hogy ez is megoldható (dvd ki, hdd be) :)

Chaser: Notebookcheck szerint egy 630M-mel már lehet játszani a Metro2033-mal. Az pedig csak természetes, hogy ami mondjuk egy év múlva jelenik meg, azzal már nem lehet majd :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.