Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27601) Chaser válasza Dhampir (#27598) üzenetére


Chaser
titán

És linkeld azt is hogy mire reagáltam... :P segítek, arról volt szó hogy vannak jó hangzású notebookok.
Ne kötekedj velem, mert a következő gépet is elviszik előled ;]

Borote: Jaja.

KBear: Simán lehet annyi, particionálóval több részre vágod, kiírod dvd-kre. Eredet helyén is hagyd fenn. Rejtett, nem fogja bántani semmi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27602) kacsip


kacsip
tag

Tud valaki SSD-ben egy kis infót adni? Azt hallottam egyik ismerősömtől, hogy a ssd-knek nincs hosszú élettartamuk. Ez igaz?

(#27603) KBear válasza Chaser (#27601) üzenetére


KBear
tag

na igen, de azon már nem csak a telepítő lesz rajta, hanem a komplett telepített win8 is. Maradjon az is? Vagy azt valahogy le tudom szedni anélkül, hogy a telepítőt bántanám? Formázás akkor eleve kizárt...

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27604) Tapsi válasza kacsip (#27602) üzenetére


Tapsi
veterán

A jó minőségűek esetén nem igaz. Ezzel kapcsolatban az SSD topikba nézz be: [link]

(#27605) Chaser válasza KBear (#27603) üzenetére


Chaser
titán

A feltelepített win8 másik partíción van. Recoveryre nem is tudnád telepíteni, az a win telepítőben nem is látszik elvileg, rejtett. Épp azért, hogy a gyakorlatlan user ne vágja haza a hülyeségével.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27606) kacsip válasza Tapsi (#27604) üzenetére


kacsip
tag

Köszönöm.

(#27607) Dyde válasza Dhampir (#27574) üzenetére


Dyde
aktív tag

Én is SeniorTillától vettem a dv5-ömet :) amivel a mai napig semmi problémám, nagyon szeretem :) Bár most már árulom mivel jobb gép felé kacsingatok de alig van szívem eladni ilyen kis pénzért :(

(#27608) Dhampir válasza Chaser (#27601) üzenetére


Dhampir
félisten

Khm, a notebookokról/laptopokról beszélgetünk, hogy milyet érdemes, nem? :U

Elég sok beszerző van "kilós" német gépekkel, ha lepusztult XPS kell, akkor szereztetek neked egyet, csak szólj. ;]

Röhejes, hogy 5-6 éves használt gépekért milyen árakat elkérnek. A forrástól kell beszerezni olcsóbban, ez a titok. ;)

Az agyonmagasztalt Precision M4600 karácsony körül 200.000 Ft volt a Dell Outletben.

[ Szerkesztve ]

(#27609) stefyY


stefyY
őstag

Üdv uraim! Nem gondoltam volna, hogy valaha befáradok ebbe a topicba... :)

Nos bátyám szándékozna venni most tavasszal egy laptopot, a felső árlimit mindössze 100k...
Amik igények:
-NFS World fusson rajta :DDD
-normális webcam legyen
-véleményem szerint Win7-hez kevés a 2GB ram, szóval ennél több legyen
-HDMI
-14"-16" kijelző

Várom a javaslatokat, köszönöm előre is. :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#27610) Chaser válasza Dhampir (#27608) üzenetére


Chaser
titán

Mondtam én mást? ;] ha gép kell megoldom:) talán egy IPS Precision már méltó utódja lenne az IPS T60-nak.. :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27611) Dhampir válasza stefyY (#27609) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebbe tényleg bele lehet fáradni.

NFS World gépigénye nem sok eszerint.

Fujitsu A512 integrált grafikája elegendő lehet.

(#27610) Chaser

Az nem lenne rossz. :K

Tovább kell keresgélnem hasonló kiszerelésben. 65-ért talán megérte volna a T61p. :U
Sokat filóztam rajta, még sohasem volt ilyen vagy hasonló gépem.

[ Szerkesztve ]

(#27612) SzalaiG válasza Chaser (#27610) üzenetére


SzalaiG
addikt

Maradj a TP-nél, mert megbánod! :K

(#27613) piRate_nEx válasza madamka3 (#27586) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Add el inkább használtan 110-ért. Vegyél újat 170-ért. Spórolsz 20 ezret, lesz egy vadi új laptopod.
Ettől függetlenül én is SSD-re szavazok.

The glass is already broken.

(#27614) Borote válasza KBear (#27600) üzenetére


Borote
addikt

Ez nem egy Win8 telepítű, hanem egy már feltelepített Win8-nak a Recovery-je - Win7-nek is ekkora lenne, annó nekem is csak 3 DVD-re fért rá.
Ennek az előnye az, hogy megvan az összes driver rajta alapból feltéve, de ezt leszámítva egyáltalán nem rosszabb, ha egy original Win8 telepítő pendrive-ról teszed fel az oprendszert, csak ott a drivereket is Neked kell összeszedned.

(#27615) KBear válasza Borote (#27594) üzenetére


KBear
tag

Sziasztok megint!

win8 telepítő képfile a pendriveon, az a gépben, az SSD is, bekapcsolás után bios autómatikusan bekapcs, az SSD-t látja is, de én sehol nem olyan állítási opciót, hogy usb-ről bootoljon. Ha kilépek a bioszból, akkor pár másodperc után visszadob oda. Most nincs error üzenet, mint tegnap, amikor a USB-n lévő HDD-ről próbálkoztam bootolni.

Kezdek kifogyni az ötletekből sajna... :(

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27616) Borote válasza KBear (#27615) üzenetére


Borote
addikt

Boot sorrend megváltoztatása? Illetve gyakran nem is kell belépni a BIOS-ba, hanem van külön boot sorrend változtatásra lehetőség. A pendrive-ot az USB2-es csatolóba tedd, lehet, hogy az USB3-as nem szereti.

(#27617) Chaser válasza Borote (#27616) üzenetére


Chaser
titán

Csak sztem nála nincs bekapcsolva a boot from usb opció, akkor meg hiába lép be boot orderbe.

szerk: SzalaiG Maradok is. Amik most vannak már nem tetszenek, de ha minden jól megy a T60 még kihúzza addig amíg a mostaniak és végül is a célnak megfelel amit tud:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27618) laszlo168 válasza stefyY (#27609) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ez egy szuper gép lesz a bátyádnak.

(#27619) surgyi válasza KBear (#27584) üzenetére


surgyi
senior tag

Rendben nagyon szépen köszönöm! :R

(#27620) Pocok256 válasza laszlo168 (#27618) üzenetére


Pocok256
veterán

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27621) Borote válasza laszlo168 (#27618) üzenetére


Borote
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy azon a netbook processzoron élvezhetően fog futni :B
Ráadásul ennél azért elég sok jobb gép van, pl Fujitsu A512.

(#27620) Pocok256: óvatosan! Én már moderálva voltam azért, mert azt mertem sugallni, hogy valaki rossz gépet ajánl :DDD

(#27623) btudos: lassan már összegyűlik egy feketelistára való ember ;] - vicc, mielőtt még valaki félreért.

[ Szerkesztve ]

(#27622) Chaser válasza Pocok256 (#27620) üzenetére


Chaser
titán

:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27623) btudos válasza laszlo168 (#27618) üzenetére


btudos
veterán

Már megint oltári nagy hülyeséget mondtál, ha nem tudod elfogadni a tényeket, inkább ne ajánlj gépeket, a gyanútlan érdeklődőknek és minden más aktiv topiktagnak is jobb lesz. :(((

Pocok256: Nyertél, nem akartam ennyire nyersen fogalmazni :D

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#27624) KBear válasza Borote (#27616) üzenetére


KBear
tag

Semmi olyan opciót nem találtam, ahol sorrendet lehetett volna változtatni, és USB-re vonatkozó opciót sem.
Elsőre USB2-es porttal próbálkoztam, aztán átraktam a USB3-ba, de semmi. Tegnap a HDD-s próbálkozásomnál legalább próbálkozott a rendszer, pörgött a kis várakozás jel, aztán jött az error, most semmi, egyenest berakott a Biosba. Kilépés után egy másodperccel megint. Nem tudtam sehogysem továbblépni.

Lehet, hogy Chasernek lesz igaza, hogy nincs boot from usb funkcióm, de fogalmam nincs, hogy hol lehet, egyáltalán lehet-e ilyet bekapcsolni nálam.

Ha ez így nem megy, akkor próbálok valahonnan egy olyan kábelt szerezni, amivel rá tudom kötni a futó gépre az SSD-t (esetleg megpróbálom visszacserélni a WinTech házat egy olyanra, ami SSD-t is tud kezelni) és akkor egyenest az SSD-re pakolom fel a recoverys képfájlt. Arról már csak bebootol majd nekem.

Közben kikukáztam az Ipon cikkét erről a típusról [link] és ott azt írják, hogy náluk a recovery nem igazán akart működni. Lehet ez a baj... :U

HA semmi sem megy, marad a samsung szerviz, de azt szerettem volna nagyon megúszni. HA arra még rá kell költenem, akkor már pénzügyileg mindegy lett volna, hogy ezt veszem vagy a kicsit drágább de jobb lonovo-t. :((

szerk:

Ja,még annyi, hogy tegnap több más mellett ajánlgatta a BIOS frissítését is a samsung sw update program. Minden szépen frissült is, kivéve a bios, azt mindig hibára futott.

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27625) Chaser válasza KBear (#27624) üzenetére


Chaser
titán

Nincs olyan, hogy nem kezeli a rack az ssd-t. Nekem noname rackaim vannak, igaz jó minőségűek, nincs semmi 2.5" cucc amit ne kezelnének. Ha az a furcsa helyzet állt elő, hogy nincs a biosban usb boot lehetőség akkor még ott az optibayes megoldás, az tuti működik. Ha a recoveryről tudtál telepíteni a hdd-re akkor az jól működik, nem ott lesz a gond.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27626) Borote válasza KBear (#27624) üzenetére


Borote
addikt

ITT a megoldás :)

Ki is emeltem, nehogy elsikkadjon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27627) KBear válasza Chaser (#27625) üzenetére


KBear
tag

Ez a "házam" [link]
A leírás nem írja a win8 kompatibilitást, de a win7-et igen (meg az alatt), arra gondoltam, hogy hátha ez az oka, nincs driver, vagy nem tudom. Ennél egyértelműen az van írva, hogy HDD-hez, más racknél láttam olyat hogy HDD/SDD. De persze rádugtam az SSD-t is és illeszkedik szépen, de mit tudom én... TEgnap a HDD-vel szerelve felismerte a Vistás gépem, telepített drivert meg minden, de az új ugye nem bootólt be róla. Ma a SSD-vel a vistás kerregett valamit, de nem jelent meg a meghajtó (fura módon azért le kellet választanom), az új gép viszont meg sem moccant mikor rádugtam.

A recovery az a samsung helyreállító programja, azzal a HDD-re nem, de a pendrivra tudtam mentést csinálni, csak ugye hiába.

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27628) KBear válasza Borote (#27626) üzenetére


KBear
tag

Hoppá!

Jól értem, hogy a biosban az USB Charge in Sleep Mode-ot kell átállítani mert egyébként nem ad ki oda áramot az induláskor? Megpróbálom. Ilyet láttam a biosban, de nem gondoltam, hogy köze lehet hozzá. Üzenek, hogy sikerált-e...

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27629) premete válasza KBear (#27627) üzenetére


premete
veterán

Vidd be samsung szervizbe, jó pénzért megoldják. :)
Az "USB Charge in Sleep Mode" nálam azt jelenti, hogy a laptop kikapcsolt állapotban is tölti például a mobiltelefont USB-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27630) Tikakukac válasza KBear (#27628) üzenetére


Tikakukac
titán

Hasonlóan a többi márkához, az csak feszt ad az USB-re kikapcsolva is. Onnantól kezdve, hogy te megnyomod a bekapcsot már mindennek mennie kell, szóval azzal ott nem lesz hiba. Kellemetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27631) Borote válasza KBear (#27628) üzenetére


Borote
addikt

Legalábbis szerinte működik - én mondjuk a fast Bios mode-ot érzem lényegesebbnek.
De milyen lehetőségeid vannak még?

(#27632) KBear válasza Borote (#27631) üzenetére


KBear
tag

Igen-igen, közben átolvastam figyelmesebben és úgy tettem, ahogy írja, mindkét lehetőséget átkapcsoltam. A fejlemény, SSD és pendrive a gépben és a recovery elindult. Most please wait van, de eddig most jutottam a legtovább. :)

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27633) laszlo168 válasza Borote (#27621) üzenetére


laszlo168
senior tag

De hát én azt gondoltam, hogy valami megbizható gépet keres.

(#27634) KBear válasza KBear (#27632) üzenetére


KBear
tag

No, az van, hogy elindul a recovery, de közli, hogy nem talál képfájlt, így nem tud helyreállítani. Megpróbálom a HDD-t rádugva, hátha...

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27635) Pocok256 válasza laszlo168 (#27633) üzenetére


Pocok256
veterán

(#27636) Borote válasza laszlo168 (#27633) üzenetére


Borote
addikt

Pontosan, márpedig egy Fuji A512 sokkal jobban összerakott gép, mint egy X53-as Asus. Persze ha Te is az 4-5 éves Fu-Si Amilo előítéletekből élsz, akkor nem biztos, hogy a notebookajánlás a legjobb elfoglaltság a számodra.
Gari lejárta után a CPU-t Ivy Bridge-re is cserélheti benne.

(#27634) KBear: tölts már le egy nyamvadt Win8 képfájlt (OEM-et mondjuk), tedd fel az SSD-re pendrive-ról, és örülj :D Ez biztos, a recovery-hez annyira nem értek.

(#27635) Pocok256: nemsokára moderálva leszel ;]

[ Szerkesztve ]

(#27637) laszlo168 válasza Borote (#27636) üzenetére


laszlo168
senior tag

A sógoromnak van egy ilyen, mindenki által fikázott gépe, ami 4-5 éves, teszi a dolgát a mai napig.
Jól össze rakott gépek a fujik, csak veszettűl melegednek, ami nem olyan jó, viszont az Asus csendes,
hűvös gép.

(#27638) Borote válasza laszlo168 (#27637) üzenetére


Borote
addikt

"fujik, csak veszettűl melegednek" - ezt honnan veszed? Ezeknek a lifebookoknak semmi panasz nincs a hűtésére.

viszont az Asus csendes, hűvös gép. - micsoda gyönyörű általánosítás... Egy netbook processzorral szerelt gép még jó, hogy hűvös és csendes lesz (mondjuk ismerős 12"-is netbookja E-450-nel alapjáraton 60 fokos), de ez azért elég meredek kijelentés. i7-től meg összerosálja magát.
De megint ott vannak a G szériás Asus-ok, na AZOKNAK jó a hűtésük.

(#27639) piRate_nEx válasza laszlo168 (#27637) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Trollolololo!

Haver nemrég vett K55VJ-t, az első szava a dedikált GPU használata után az volt, hogy bazi hagos lett a gépe, és rohadt meleg.

The glass is already broken.

(#27640) premete válasza Borote (#27638) üzenetére


premete
veterán

Mindig mondtam, baj lesz abból, ha bezárják a Lipótot. :W :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#27641) KBear válasza KBear (#27634) üzenetére


KBear
tag

HDD-t rádugva első próbálkozásra hirtelen kikapcsolta magát bootolás közben, na az nem esett jól, másodikra sikerült valami menüt előcsalnom, de akár akármit próbáltam mindig valami hibaablak ugrott fel (a mindent töröl opciót nem próbáltam ki :B ). Olyat, hogy meg tudjam mondani, hogy én az SSD-re szeretnék telepíteni valamit, egyáltalán nem sikerült előhoznom. Nagyon úgy tűnik, hogy amit az Iponosok tapasztaltak, az nálam is fennáll, a recovery programmal valami nem kóser.

Mára elég volt a tudomány és a technika világából, nem szarakodok vele többet. Ha sikerül valami külső csatolóval rádugnom az SSD-t, azért megpróbálok egy lemezmásolást a samsung recovery programjával. HA ez sem jön össze, akkor lehet puhatolózok egy kicsit a szervizben, ha meg az sem, akkor elfelejtem ezt az SSD történetet, kivágom a kukába és örülök, hogy van egy új masinám, amiben ugyan HDD van, de az legalább üzemel.

Köszönöm mindenkinek (Borote, Chaser) a sok segítséget! :R

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27642) Dyde válasza Borote (#27638) üzenetére


Dyde
aktív tag

Megéri az a +30ezret az i7? Vagy azzal már nagyon melegedne +programozáshoz meg virtuális géphez elég azért az i5?
i7
i5

szerk:
+4 gb ram is amit amúgy is vennék még bele tehát kb +22ezer

[ Szerkesztve ]

(#27643) laszlo168 válasza piRate_nEx (#27639) üzenetére


laszlo168
senior tag

Elismerem, az Asus-ban is van szar széria.

(#27644) KBear válasza premete (#27629) üzenetére


KBear
tag

Kipróbáltam, nálam nem tölti a telót se kikapcsolt, se alvó állapotban, nem tudom mi lehet, de ezzel együtt tudod majd még élni azért... :)

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27645) piRate_nEx válasza laszlo168 (#27643) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Most mondd már meg, ha a K széria szar, akkor az X széria micsoda?!

The glass is already broken.

(#27646) Pocok256 válasza Borote (#27636) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem para soha nem voltam még :D Valahol el kell kezdeni :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27647) Chaser válasza KBear (#27627) üzenetére


Chaser
titán

Sztem nekem ugyanilyen rackjeim vannak:) Ha minden igaz ASM vezérlővel, csak az számít. De hogy W7 ready v SSD ready vagy sem egy rack ez nekem nagyon új.
Amúgy jól el vagy, de legalább nem unatkozol..mekkkorát fogsz ezen mosolyogni pár nap múlva :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27648) Borote válasza KBear (#27641) üzenetére


Borote
addikt

Kérlek szépen, tölts le egy nyamvadt Win8-cat, tedd rá pendrive-ra (Windows 7 download tool segítségéve), bootolj be róla, és telepíts föl arra a megszomorodott gépre. Lesz Windowsod, lesz boldogság. És nem fogsz itt szenvedni és offolni :DDD

(#27642) Dyde: az pont egy SSD ára :) i7-tel nem venném.

[ Szerkesztve ]

(#27649) Tikakukac válasza KBear (#27644) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem meg irány szerviz, mert az nem nagyon kóser, hogy "elfelejt" áramot adni egy ilyen funkció. Meg ez-az nem akar működni, bootolni stb.

Én konkrétan falhoz vagdalnám, nem örülnék neki, hogy ott az SSD és képtelenség belőni a nyamvadt géphez, pláne, ha most vasaltak ki tőlem egy raklap pénzt érte. De te érzed, én azért elvárnám, hogy a gép minimum kitisztogassa a hátsó felemet.

Amúgy +1 a lemezkép az USB-re és telepítésre. Én tesóm gépét bontás után 10 perccel már formáztam, rühellem mikor megpakolják mindenféle eldugott marhaságokkal a gépet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27650) KBear válasza Chaser (#27625) üzenetére


KBear
tag

No, ezt még 1szer kipróbáltam, a WinTech házba beraktam az SSD-t és rádugtam az új gépre. Az a furcsaság van, hogy nem jelenik meg új meghajtóként a fájlkezelőben, de a hardver biztonsnágos leválasztásánál ott van valami. Ez így nekem már tényleg magas.

Most úgy érzem, kicsit befürödtem ezzel az SSD vétellel... ,ha valaki láma hozzá, ne akarjon mindenáron upgrade-elni :B

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.