Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#26501) urdug válasza panpeter92 (#26496) üzenetére


urdug
aktív tag

Amennyiben van rá nemzetközi garancia és van hazai forgalmazója.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#26502) SzalaiG válasza Pocok256 (#26498) üzenetére


SzalaiG
addikt

Írd meg majd, h mi lett a válasz!

(#26503) G-lader válasza panpeter92 (#26496) üzenetére


G-lader
tag

Típus és gép szerint változik, ha elárulnád legalább hogy milyen modell, akkor az segítene tisztázni.

Írni a lenovo supportnak az jó kihívás lesz, mert a lenovo supportnak égen földön nem lehet megtalálni az e-mail címét :D

Amúgy meg itt érdemes olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#26504) tjokai


tjokai
senior tag

Helló
Olyan "problémával" fordulok felétek, h Lenovo G580-ba dobtam mégegy 4gb RAM-ot a másik 4gb mellé, de semmi teljesítménybeli javulás, ugyanazzal az fps-sel szalad minden játék, mint RAM bővítés előtt. Semmi gyorsulást nem venni észre sehol sem. Mi lehet a probléma? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#26505) gilfoyle válasza tjokai (#26504) üzenetére


gilfoyle
őstag

A RAM bővítéstől nem lesz gyorsabb a videokártyád. Akkor éreznéd hatását, ha olyan alkalmazásokkal dolgoznál, ami igényli a memóriát, pl. futtatnál 2-3 virtuális gépet, nagy mennyiségű adatot dolgoznál fel, pl képfeldolgozás, stb...
A window esetleg kevesebbet swapol, a játékoknál jelenhet némi gyorsulást, de ezt főként a betöltős részeknél kellene érezned.
Ami még lehet, hogy 32 bites a windowsod... Az nem lát többet ~3Gb-nál.

[ Szerkesztve ]

(#26506) wiggen123 válasza tjokai (#26504) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Talán az, hogy a játékok amikkel játszol nem RAM-mal mennek, hanem vga és cpu igényük van.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#26507) tjokai válasza gilfoyle (#26505) üzenetére


tjokai
senior tag

64bites rendszerem van, látja mind a 8gb-ot, tehát ez nem gond. Akkor lehet, h tényleg nem RAM probléma volt eddig a játékoknak?! :F Most már mind1, VGA-t egyenlőre nem tudok cserélni :(
Köszönöm a választ...

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#26508) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok!

Laptopot keresek, haszáltban, az új túl dárga!

Amiket eddig tudok,vagyis nagyon örülnék neki, de ha nincs annyiért akkor megelégszem egyel rosszabb kategóriával:

- pénz: 50-70-90 (ár érték aránytól függ)
- kijelző: 15,6 min, legjobban 17.3nak örülnék most is olyat használok
- proc: i3 nem igen fér még a 90 ezerbe sem de talán hátha, B960-980-nak látom értelmét gagyibbnak nem, vagy akkor nem játszom a gépen és t7200 környéki core 2 is megteszi ami lényegesen olcsóbb.
- Nagyon fontos lenne és emiatt kacsingatok 90 felé is, hogy garis legyen. Ha nem az akkor nem akarok sokat áldozni rá.

Amiket eddig néztem:

- HP Pavilion g6 sorozatok
- Dell studio sorozatok főleg core 2 procival
- ... foggalmam sincs mi más jöhetne még szóba, illetve hogy mi érné meg igazán.

Segítségetek kérem.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#26509) kerekfej válasza Gregorg (#26508) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet jobban járnál egy újjal: Samsung NP300E5X-A01HU

(#26510) ityam


ityam
senior tag

Ahogy számolgatom a költségvetésem egyre inkább érlelődik bennem hogy holnap délelőtt megrendelem ezt a Samsung NP370r5v-t
Láttok benne valamit ami miatt vigyázni kéne vele?
Én a 3 cellás aksira figyeltem fel. Azzal mennyit bírhat kb? Word, excell jellegű programot lehet 2 órán keresztül futtatni vagy könnyen lehet hogy annyit sem bír?
Optikai meghajtó hiányzik hirtelen, de amúgy sem sokat használtam.
Ez a fehér szín mennyire koszolódik vajon? pár hónap alatt nagyon ronda tud az ilyen lenni normál használat mellett?
Mire érdemes figyelni még ennél?
Samsung notik egyébként mennyire jók? átlagosak vagy átlagon aluli?

(#26511) Pocok256 válasza G-lader (#26503) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát akkor holnap felhívom őket azon ne múljon :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26512) Dyde


Dyde
aktív tag

Üdv! Úgy döntöttem én is veszek egy új notit, mert megjött a kedvem barátnőm új gépét látva :D
(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Kényes! 120-180 között ha lehet minél kevesebb ár/tudásba valami jót belőni
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15'6 jó lenne matt de nem létfontosságú
(3) Notebook súlya?
mindegy
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Mérnök informatikára járok, tehát virtuális gépek,programozás, néha PS, net, filmek
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
mind a 2, aránylag jó gépet szeretnék hardware-ilag de minőségi legyen ne gagyi müanyag, ne essen szét stb
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
freedos
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
500 Gb és 4 gb min.
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
örülnék legalább core i 3nak min. +ha dedikált videokari van benne se hátrány
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
drágább kategória:
[link]
[link]
olcsóbb:
[link]
[link]
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónap múlva

Köszi

(#26513) Neurotoxin válasza kerekfej (#26509) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én a zsanérjai/gyenge tapipad gombjai miatt nem javaslom! Ajánlom a géppel kapcsolatos hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26514) Tikakukac válasza tjokai (#26507) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint azt már nagyon-nagyon sokszor elmondtam: ahhoz, hogy 4 és 8 giga között legyen változás kegyetlen konfig kell. Nézd meg mennyi rammal mennek a kemény gépek asztaliban. Igen, 8 giga gyors ram untig elég FHD-ra is bőségesen. Notiban 400k alatt szerintem nincs olyan gép, aminél tényleg látványosabb sebességet lehetne nyerni játékok alatt.

GPU-t pedig most nem tudsz cserélni. És mivel forrasztva van, így később sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26515) brumi1024 válasza Neurotoxin (#26513) üzenetére


brumi1024
veterán

És ne felejtsük el a kétes supportot. 93-ért belefér egy A512, 2 év jó garival, megbízható, egész masszív házzal.

(#26516) Tikakukac válasza Dyde (#26512) üzenetére


Tikakukac
titán

Latitude kell neked, nem kérdés.

Ez a konfig ahogy nézem brutál, hozzad el :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26517) Gregorg válasza brumi1024 (#26515) üzenetére


Gregorg
tag

Használtban semmi sem éri meg? pl 50 árt egy hp dv6700? baromi jól néz ki.

Vagy [link] ez?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#26518) Tikakukac válasza Gregorg (#26517) üzenetére


Tikakukac
titán

Régi DV-ket ne. Amiben NV kari azokat főleg ne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26519) Dhampir válasza Pocok256 (#26495) üzenetére


Dhampir
félisten

Fázós kezűeknek tényyleg eléggé előre kell hajolniuk. :D

(<*>..<*>)

(#26520) surgyi válasza Dhampir (#26519) üzenetére


surgyi
senior tag

Sziasztok! Egy ismerősöm látott ma egy Lenovo G570 laptopot.
CPU: Intel B800
RAM: 2GB
HDD:320GB
15,6" kijelző
WINDOWS 7 Home Premium oprendszerrel
2 év garanciával
90000Ft akciós áron.
Érdekelne, mit tudtok mondani az adott készülékről? Általános feladatokhoz, film, net elég lenne?
Elvileg HD3000 integrált van benne! Ez elboldogul a Full Hd tartalmakkal?

(#26521) Neurotoxin válasza surgyi (#26520) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"Elvileg HD3000 integrált van benne! Ez elboldogul a Full Hd tartalmakkal?" Bőven. MHD 4500 felett gyakorlatilag bármi.

(#26515) brumi1024 : anyaghasználatban nagyon jó, nekem is A512esem lesz, csak B960al :K

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26522) runner 125 válasza Tikakukac (#26516) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah az a Latitude annyiért durván jó vétel. Ráadásul ez az E6xxx széria. Nem semmi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26523) kerekfej válasza Dyde (#26512) üzenetére


kerekfej
addikt

(#26524) Tikakukac válasza runner 125 (#26522) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző meg gari, magyar billzet stb stb. nem gyengén baromi jó árban van. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26525) Dhampir válasza Tikakukac (#26524) üzenetére


Dhampir
félisten

Tavaly év végén lett volna ilyen jó vásár, hát nem sokáig gondolkodtam volna. :K

(<*>..<*>)

(#26526) kerekfej válasza Neurotoxin (#26513) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor mutass egy jobb gépet, jobb feltételekkel hasonló árban!
Ebben a kategóriában ez a jellemző sajnos.

Cpu: Intel B970 2,3GHz
Memória: 4GB DDR3
VGA típus: Intel GMA HD
Merevlemez: 750GB SATA 5400rpm
Garancia: 2 év
Kijelző: Matt LED
Egyéb: 72 órás pixelhiba garancia

brumi1024 Technikai (sebesség) paraméterekben elég gyenge az a gép, de az ára kedvező.

Intel® Celeron® Processor B830 (2M Cache, 1.80GHz) Intel® HD Graphics Max Dynamic Frequency 1.05GHz
Intel® Pentium® Processor B970 (2M Cache, 2.30GHz) Intel® HD Graphics Max Dynamic Frequency 1.15GHz

[ Szerkesztve ]

(#26527) surgyi válasza Neurotoxin (#26521) üzenetére


surgyi
senior tag

Magáról a gépről vélemény, mert ugye a G580AH az erősen javallott, viszont ez G570, és szerényebb hardverrel. Viszont van egy jogtiszta Op.rendszer és szerintem kedvező ár hozzá! :F

Mondjuk ezen oldal szerint "csak HD200" van benne!

[ Szerkesztve ]

(#26528) Chaser válasza surgyi (#26527) üzenetére


Chaser
titán

HD2000 van benne mert celeron. FHD-hoz elég lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26529) Neurotoxin válasza kerekfej (#26526) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem szeretném magamat ismételni, mert már a többiek itt a topikban nagyon unhatják: A512. Igaz, hogy az 750GB-os winchester helyett csak 500as kapott helyet benne, és B970 helyett csak B960al szerelték,de elég sok helyen elérhető 104 körül 2 év garival. Én tapogattam a Samsungot, tudom, hogy miről beszélek. Azt is tudom, hogy mi szokott lenni az eladók non-plus-ultrája, amikor ajánlják: a 750es HDD és a 72 órás egyedülálló pixelgarancia, a Samsung kijelzői a legjobbak stb stb. De ha ezt szeretnéd, mert ez szimpatikusabb, vedd ezt, mindenki úgy dönt ahogy akar. ;)

@surgyi: alapvetően egyikkel se lősz mellé. Higgyétek el, 2 hete minden itt ajánlott gépet végigtapogattam, elbeszélgettem az eladókkal, felkerestem a létező összes boltot Szegeden/Kecskeméten, a hozzáértő kollégák (Tikakukac, Borote, Chaser) nem állítanak valótlanokat. :)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26530) kerekfej válasza Neurotoxin (#26529) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen a Samsung kijelzője jobb, és 5%-al olcsóbb, cpu jobb, ram és merevlemez nagyobb (bár te konkrétan nem írtad pontosan melyik modell, mert kolléga ezt linkelte). Elvileg a webkamera is jobb minimálisan. Viszont a külső anyagminősége gyengébb lehet. Összességében szerintem akkor is a Samsung a jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#26531) Neurotoxin válasza Neurotoxin (#26529) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Bocsi, késő van már "vedd ezt->ajánld ezt" :DDD

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26532) btudos válasza kerekfej (#26530) üzenetére


btudos
veterán

Nézd úgy, hogy mit kapsz azért az 5 %-ért, ha az összevethető 105 k-s A512-t nézzük. Jobb anyaghasználatot, jobb összeszerelést, merevebb vázat, jobb billentyűzetet(a merevebb vázból adódóan az alátámasztása is jobb). Ha a hardver fő komponensei azonosak (B960+4 GB RAM) és csak 5 %-kal drágább az a gép, ami minden - tartósságot és használati élményt meghatározó - komponensben jobb, számomra nem kérdés melyiket választanám. De ezért van a piacon több gép is, mindenki vehet amit akar, és ettől még ugyanúgy jó vétel lehet a Samsung is :R

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26533) kerekfej válasza btudos (#26532) üzenetére


kerekfej
addikt

Kérlek adj egy linket arról a gépről! Egyébként itt olcsóbb az a gép.

(#26534) btudos válasza kerekfej (#26533) üzenetére


btudos
veterán

Erre gondoltam konkrétan, most csak a konfiguráció miatt linkelem, de itt már nincs ahogy a mellékelt ábra mutatja :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26535) kerekfej válasza btudos (#26534) üzenetére


kerekfej
addikt

Egyébként kapható csak 10-el drágábban.

(#26536) brumi1024 válasza kerekfej (#26533) üzenetére


brumi1024
veterán

És vegyük azt is hozzá(megint csak megemlítem), hogy a Fuji szerviz kategóriákkal jobb a Samsung notebook szerviznél. Ami nagyon messze nem utolsó szempont egy laptop esetén.

(#26517) Gregorg: Használtban nem igazán jó ilyen korú konzumereket nézni, általában az összeszerelési minőségükből adódóan eléggé leharcoltak, és a hűtésükkel is lehetnek komoly problémák. Nemrég volt alfa156-nál Thinkpad T61 1680x1050-es kijelzővel, 57.990-ért fél év garival, az pl elég jó vétel volt. És az a gép valószínű, hogy még elfut 2-3 évet, elég komoly egy darab, ilyeneken mentek át autóval és utána még működött, csak a kijelző tört be.

[ Szerkesztve ]

(#26537) btudos válasza kerekfej (#26535) üzenetére


btudos
veterán

Látom, de az már az a különbözet, ami nem biztos hogy mindenkinek megéri. 5 k-ról még bárkit meg lehet győzni, hogy megéri belefektetni, ha tényleg megéri, de 15 k az már túl van a lélektani határon, annyit sokan nem adnak ki szimplán a jobb felépítésért. Ezzel együtt én biztos hogy Fujitsu-t vennék, a Samsung szerviz, meg a belépő Samsung gépek anyaghasználata nálam abszolut elvetendő kategóriába tolják a márkát.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26538) panpeter92 válasza G-lader (#26503) üzenetére


panpeter92
tag

az Y580 érdekelne

(#26539) nemigazmar


nemigazmar
csendes tag

http://mysoft.hu/details.aspx?pn=NP370R5V-S01HU

erről lehet tudni valamit? egy rövid tesztet láttam róla külföldről, de amúgy hivatalos honlapon sincs semmi, 165ért 15,6" matt 8gb 1tb i3-3110 radeon 8730, mindez 2kg alatt 23mm-vel nekem nagyon durván hangzik.

vagy külföldön más típusszám alatt futna?

(#26540) G-lader válasza panpeter92 (#26538) üzenetére


G-lader
tag

A már linkelt oldal tanulsága szerint az Y580 is IWS alá tartozik, illetve ha már megvan a konkrét gép akkor itt csekkolhatod.

(#26541) kerekfej válasza nemigazmar (#26539) üzenetére


kerekfej
addikt

HD8750M 1GB
Egyébként máshol olcsóbb.

Elvileg:
Akkumulátor teljesítmény max. 4 óra Intel® Pentium Dual Core 997-al (17W)
Akkumulátor cellaszám 3
4300 mAh

[ Szerkesztve ]

(#26542) nemigazmar válasza kerekfej (#26541) üzenetére


nemigazmar
csendes tag

ja, az aksi gyengébb, de ilyen vidkarit matt képernyővel 200 felé láttam még :O mondjuk valami teszt kéne róla, hogy ekkora házban hogy megy a fűtés játék közben, meg eleve hogy van összerakva...

(#26543) kerekfej válasza nemigazmar (#26542) üzenetére


kerekfej
addikt

8750M TDP-jéről még hallgat a gyártó, szerintem az eszi meg a nagy részét az akksinak.

(#26544) Tikakukac válasza nemigazmar (#26539) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem is durva. Én azért így elsőre kötnék pár jó fogadást melegedés és egyéb fronton rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26545) varosivadasz


varosivadasz
csendes tag

sziasztok.laptop vasarlas elott allok.gamer laptopot szeretnek.kb 200.000 forintig.mit javasoltok?mely markak megbizhatok?koszonom

(#26546) btudos válasza varosivadasz (#26545) üzenetére


btudos
veterán

Egy Dell Inspiron 7520 lesz a Te barátod, az a "leggamerebb" ( :U ) 200 k-ig.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26547) Pocok256 válasza kerekfej (#26543) üzenetére


Pocok256
veterán

Ahogy így utána olvasok a 8750m egyszerűen a 7750m nek az átnevezett verzója semmi más. Na meg az egész 8xxx széria az. :) Kicsit nevetséges :O

Egyedüli kivétel ez alól a 89xx zászlóshajója.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26548) Dyde


Dyde
aktív tag

Egy Intel GMA HD 4000 amúgy mire képes? Tudom hogy nem vetekedhet egy dedikált VGA-val de mégis?

(#26549) varosivadasz válasza btudos (#26546) üzenetére


varosivadasz
csendes tag

koszi jol hangzik.hol tudom megvenni?

(#26550) kerekfej válasza Dyde (#26548) üzenetére


kerekfej
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.