Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91251) 4nick8 válasza fecke78 (#91250) üzenetére


4nick8
őstag

Remélem kéket.

(#91252) fecke78 válasza 4nick8 (#91251) üzenetére


fecke78
senior tag

nem fehér lett az volt akciós 29 , de a szánkók kékek :)

[ Szerkesztve ]

(#91253) Synthwave válasza Zsiráfnyál (#91230) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 89 vs 121 gramm az nem "pár", hanem majdnem egy egérrel nehezebb. :DDD Igazából már létezik olyan, aminél nem csak majdnem, de az eléggé más kategória.

A magam részéről inkább egy nagytestű, nem annyira könnyű egeret vennék (X), mint egy kisebb féltéglát, az tuti, még akkor is, ha érezhetően drágább. Úgy meg aztán, hogy még hardveresen is jobb...

----------------------------------------------------------------------------------------------

(#91231) ADAM1337: Ettől az asztalomon finoman ráégne a szaruhártyám az agytövemre. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91254) Synthwave válasza fecke78 (#91244) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pulsar > Glorious, ez nem kérdés.

Amúgy kisebb méretű fingertipes egérnél inkább a Pulsar X2 minit, a G-Wolves Hati S Wirelesst vagy az Xtrfy MZ1 wirelesst nézném meg inkább a helyedben. Esetleg még az Xtrfy M42 wirelesst, ott cserélhető a tenyértámasz, és kétféle profilt kapsz. A sorrend is kb. ez.

Az új Hati már nem fér bele a keretedbe.

Ha nem annyira sürgős, még az is lehet, hogy megvárnám, amíg kijön a Razer Viper Mini wireless verziója, ami elvileg még az idén jön.

mod: Látom, elsietted. X2 mini vs. Xlite V2 mini közül csak akkor választanám az utóbbit, ha kisebb kézzel clawra vagy palmra kellene. Ujjbegyes fogáshoz szerintem jobb az X2 mini.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91255) 4nick8


4nick8
őstag

Hát ez meg mi?

(#91256) Evil Snowman válasza 4nick8 (#91255) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jönnek a Lamzuk?

(#91257) 4nick8 válasza Evil Snowman (#91256) üzenetére


4nick8
őstag

A Lamzu máshogy néz ki.,

(#91258) 4nick8 válasza Evil Snowman (#91256) üzenetére


4nick8
őstag

Szinek is mások.

(#91259) ADAM1337 válasza 4nick8 (#91255) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Forrás ?

(#91253) Synthwave: csak az éjszakai mód emeli ki ennyire, amúgy szolid meg füst fekete az üveg is, nem ennyire durva.

[ Szerkesztve ]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91260) 4nick8 válasza ADAM1337 (#91259) üzenetére


4nick8
őstag

én :)

(#91261) 4nick8 válasza ADAM1337 (#91259) üzenetére


4nick8
őstag

(#91262) ADAM1337 válasza 4nick8 (#91260) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezzel nem kerültem közelebb a megoldáshoz, hogy honnan van a kép. :DDD

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91263) 4nick8 válasza ADAM1337 (#91262) üzenetére


4nick8
őstag

Gyárból. Titok. De szivárogtatom mert nem bírom magamban tartani.

(#91264) Shalee válasza 4nick8 (#91261) üzenetére


Shalee
csendes tag

Irigylem azokat, akik tudnak ilyen kis egereket kényelmesen használni...

(#91265) Synthwave válasza vaakuum (#91196) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Biztos, hogy vertikális egér kell? Csak mert azokból még nem láttam olyat, ami nem dögnehéz, és mivel nekem is tropán vannak a kezeim (csukló, ujjízületek, menden is), nagyon nem szeretem ezeket.

Mi van neki most? Nem lehet, hogy egy nagyobb, de pihekönnyű ergo maus jobb volna? Mert nálam 105 százalékig az.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91266) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ninjutso Sora fehérben is kapható lesz.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91267) -FreaK- válasza Synthwave (#91265) üzenetére


-FreaK-
veterán

Még akkor is jobb a vertikális, ha nehéz. Én is küzdöttem csukló fájdalommal, melóba vettem egy random kínai (itthonról) függőlegest, 6e körül, mert a Logitech túl drága volt kipróbálni, aztán maradt, mert sokat javult a dolog. Néha-néha még fáj kicsit, de közel sem annyira mint régen.

Magasabb sens-el használom mint az otthonikat (bár a Lamzu-val most szokom hozzá az 1600dpi-hez desktopon is), így nem mozgatom olyan sokat, némileg ellensúlyozva a magasabb tömeget.

(#91268) Synthwave válasza -FreaK- (#91267) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem csak jobban fáj tőle a kezem.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91269) Synthwave válasza ADAM1337 (#91266) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ilyen névvel kéket is várna az ember.

Vagy felhő mintásat.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91270) ADAM1337 válasza Synthwave (#91269) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Vagy pinket. :DDD

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91271) myke7


myke7
tag

Sziasztok,

szeretnék kérni egy ajánlást.
Eddig egy Zowie ZA13-t használtam, balkezes vagyok. Létezik ennek a modellnek olyan követője, aminél jobb oldalon vannak az oldalsó gombok?
Vagy tudnátok ajánlani olyan egeret, ami két kezeseknek is jó?

1. Mennyi a keret?
20-30
4. Mire használnád az egeret?
játék
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
kicsi, ZA13 a legkisebb ugye a ZA sorozatból
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
800-1200 dpi
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
balkezes vagyok, így az egér jobb oldalán kellenek az oldalsó gombok

(#91272) Csandi válasza Shalee (#91264) üzenetére


Csandi
őstag

Fogd fingertipbe és te is tudod :)

(#91273) Shalee válasza Csandi (#91272) üzenetére


Shalee
csendes tag

Áhh, ekkora lapát kezekkel hosszú távon kényelmetlen, próbáltam...

(#91274) Zaied válasza Shalee (#91273) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A 20cm még nem vészes...

(#91275) Csandi válasza Shalee (#91273) üzenetére


Csandi
őstag

[link] Dehogy :D

(#91276) Shalee válasza Csandi (#91275) üzenetére


Shalee
csendes tag

Igen, néztem már korábban ezt a jószágot. Van most itthon egy PWNAGE Symm 1 Gen 2, de az is kicsi 120 milliméterrel. Ezt a kezembe sem merném venni.

Zaied: Attól függ, épp mire használom XD

(#91277) juuzer válasza Zaied (#91274) üzenetére


juuzer
addikt

Nem? Pedig baromi nagy kezeim vannak a 2 m-es magasságomhoz és kinda csomó ekkora méretű kézre ajánlott egér kényelmetlen nekem. :D (Ahogy Steve Jobs mondta volna: rosszul fogod biztos :DD)

Vamos a la playa.

(#91278) juuzer válasza sirszevenap (#91208) üzenetére


juuzer
addikt

Ez szerintem a sima, nem a wireless. Az olyan 40k körül szokott mozogni általában. :/

Vamos a la playa.

(#91279) Zaied válasza juuzer (#91277) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem 21cm a 187cm-hez és kényelmes egy Pulsar x2 fingertipbe.

Volt itt valakinek 24cm, az már kihívás :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#91280) juuzer válasza Zaied (#91279) üzenetére


juuzer
addikt

Én nagyon sokáig azt hittem, hogy palmolom az egereket, aztán a Deathadderemnél rájöttem, hogy nem, inkább fingertipelem. Aztán meg arra, hogy inkább clawolom. Végre megtaláltam az identitásomat azt hiszem, mivel nincs hova továbbfejlődni. :DDD

Na igen, az már para. :D Bár office egérnek egy MX Anywhere 3 van és imádom, pont azért, mert pici, de kényelmes. Na az fingertip a javából. :DD

Vamos a la playa.

(#91281) izee válasza juuzer (#91280) üzenetére


izee
senior tag

A régi Deathaddernek magasan végződnek a gombjai, és ez befolyásolni tudja a fogást.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#91282) Zaied válasza izee (#91281) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az az egyik olyan egér, ami fogadja a lapátokat is.

(#91283) dudLee válasza 4nick8 (#91255) üzenetére


dudLee
tag

Xtrfy?

[ Szerkesztve ]

(#91284) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Ergo egerek közül melyek most a top választások? Kiakarom próbálni valamelyiket, claw grip-re és 18.5x10.5cm méretre. Emlékszem régen nagyon szerettem az EC2-A-t... :D

[ Szerkesztve ]

(#91285) Csandi válasza Skinny26 (#91284) üzenetére


Csandi
őstag

Pulsar Xlite v2, Legújabb DeathAdder

(#91286) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Sikerült anno megcsípni a Logi MX518 Legandary (uj kiadást).
Minden szempontból tökéletes. Ugyan ilyet szeretnék még egyet de már nem kapható.
Mi az alternatívája?
Köszönöm!

(#91287) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Logitech (GPX SL) esetében a talp csere járhat gari vesztéssel? Feltételezem, hogy nem, de valaki esetleg tud valami konkrétat/biztosat mutatni, linkelni?

(#91288) -FreaK- válasza -FreaK- (#91287) üzenetére


-FreaK-
veterán

Keresgéltem:

A gyári, hivatalos álláspont szerint, harmadik féltől származó talp felrakása esetén elveszik a garancia, azonban felhasználó visszajelzés szerint probléma esetén így is javítják/cserélik a gyakorlatban. Bővebb infó az alábbi Reddit thread-ben: [link]
"This is absolutely not true. I did an RMA on two GPX mice, and many other Logitech mice in the past. Feet were changed on almost all the mice. They don't even ask for the old mouse back, they just send you a new one (if you provide video evidence of the issue). Logitech has by far the best customer support from any of the mouse manufacturers."

(#91289) Synthwave válasza Skinny26 (#91284) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pehelysúly:

Pulsar Xlite Wired/Xlite v2/Xlite v2 mini (a nem mini majdnem echte EC2)
Razer DeathAdder V3 Pro
G-Wolves Skoll SK-L/Skoll SK-S
Xtrfy M4 Wireless
ASUS ROG Keris Wired

75-80 gramm:

Zowie EC1-C/EC2-C/EC3-C
Vaxee Zygen NP-01/NP-01s
Vaxee Outset AX

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91290) nyul105 válasza -FreaK- (#91287) üzenetére


nyul105
senior tag

magyar logitech mindig bekéreti az egeret a kiskernél, vagy kér egy papírt arról, hogy a kisker megtagadta a garanciáztatást.
esetleg ha direktben logitól rendelted akkor nem kérik be.

(#91291) Tikakukac


Tikakukac
titán

Dilemma van srácok.

MX Master 3S volt kinézve, irodai és alkotós munkára. 140 gramm. Az sok. Nem tudom mit lehetne rakni alá, de az mindenhonnan nézve marha sok. A side scroll és a gombok aranyat érnének pedig.

Amiket kinéztem: raklap Razer egér. Hirtelen felindulásból 25k-ért Deathadder V2 PRO be lett rendelve, annyiért azt nem hagyom ott, de valljuk be, nem irodai egér.
Razer Pro Click adja még magát 32k alatt kicsivel és elvben ennyi.

Az ajánlott tábla office szintű dolgokra egyszerűen halott, adok én 50k-t egérre, de az legyen tényleg jó. Min csúszok el? Tényleg nincs egérke ami vezeték nélküli és nem egy tonna, de azért van benne némi minőség?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91292) sirszevenap válasza Tikakukac (#91291) üzenetére


sirszevenap
addikt

De van. Aerox 3/5 Wireless.

Bankkártyával? Hát persze!

(#91293) Tikakukac válasza sirszevenap (#91292) üzenetére


Tikakukac
titán

Az jó hosszú lista lett ;]

Magas igényeimhez még side scrollt rakok és marad 0. Elég szomorú.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91294) Csandi válasza Tikakukac (#91293) üzenetére


Csandi
őstag

Ha telerakod olyan dolgokkal mint side scroll meg sok gomb --> nehéz lesz

Nem lehet 1000 dolgot egy egérbe pakolni és elvárni, hogy könnyű legyen. Vagy ez vagy az. Nekem inkább a könnyű, egér úgyis csak klikkelni kell, irodai munkához meg ott a bill mellé amin van kismilló gomb. Vegyél egy szuper könnyű nem túl drága gamer egeret és jónapot

(#91295) Tikakukac válasza Csandi (#91294) üzenetére


Tikakukac
titán

127 gramm az iroda egerem, ez már sok. Nem is feltétlen nehéz, a dupla elem miatt a segge indul meg nehezen és azért nem kényelmes.
97 gramm az otthoni, az még bőven jó.

Millió gomb nem kell, sem 60 grammos súly, de egy korlátlan keretet adva sincs olyan egér, amin van 2-3 gomb és egy oldalsó scroll és nem negyed kiló.

Javítsatok ki, ha valamit rosszul látok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91296) Zaied válasza Tikakukac (#91295) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Még mindigy csináltathatsz, ha a pénz nem számít…

(#91297) Archttila válasza Tikakukac (#91295) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem itt is csak az van mint minden mas termeknel: pont az idealisat nem gyartja le senki :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#91298) Tikakukac válasza Zaied (#91296) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak réteg dolgok, amiket aláírom, tényleg magamra kellene szabatni.

De basszus több tonna egér van a placcon, tényleg akkora a kínálat, hogy tegnap scriptekkel szűrtem le a listákból az alapokat is, mert tengernyi volt.

Ehhez képest egy side scrollos irodai egérből kapok egy elviekben elég hulladék minőségű 3S-t és a listának vége van. Ez nekem fura :B

Archttila: Most vegyek egy 3S-t és szkenneljem be aztán nyomtassak egy könnyeb szétmart kasztnit rá? Menne az is, de ha lehet megspórolnám magamnak azt a 2-3 nap szenvedést :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91299) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#91221) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Off :

Szerk: Visszaküldtem az eredeti G502 Hero példányt, és rendeltem egy másik ugyanolyat egy másik szállítótól (mert az eredeti közben random +7.000 Ft-al felárazta azt).

Na ennek a második G502 Hero-nak érezhetően mások az oldalsó (előre / vissza) gombjai, ezek már ugyanolyanok, mint a G502 Spectrum-on voltak. Ennek az "előre" gombja feszesebb egy kicsit, de vállalható mértékben (gondolom idővel ezek párezer lenyomás után szelídülnek is valamennyit).

Ezek szerint a G502 Hero-n (vagy egyáltalán minden G502 változaton, hiszen ezek a kapcsolók tudtommal teljesen egyformák rajtuk) elég nagy a szórás az "extra" gombok / kapcsolók merevségében (?).


On :

Azt hol lehet pontosan kideríteni, hogy G502 Spectrum jobb gomb alá milyen kapcsoló való ? Mondjuk gondolom ha szétszedem, rá van írva, de van ennek valahol netes specifikációja ? Aliexpress-en látok random "Omron" kapcsolókat kb 200 Ft-ért, ennyi a történet, vagy ennél bonyolultabb egy ilyen kapcsoló csere beszerzése ?

[ Szerkesztve ]

(#91300) 4nick8 válasza -FreaK- (#91172) üzenetére


4nick8
őstag

Véleményt és pár szavas bemutatót kérünk az egérről.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.