Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91351) Zaied válasza sirszevenap (#91350) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A balkezesség szélsőséges eset, szinte már csak a Steelseriesnél vannaknilyen egerek, főleg wireless.
Logitech G Pro Wireless lett volna alternatíva, de az is éppen hogy becsúszik.

[ Szerkesztve ]

(#91352) sirszevenap válasza Zaied (#91351) üzenetére


sirszevenap
addikt

Igen igen, e kettő között vacilláltam Én is. Itt csupán az eddigi SteelSeries-es múltam döntött, mivel tökéletesen bevált a Sensei. 10-15%-os költség túllépést még benyeltem volna éppen. :)

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#91353) 4nick8


4nick8
őstag

Na kint van a video most már megmutathatom:

(#91354) Shalee válasza 4nick8 (#91353) üzenetére


Shalee
csendes tag

Uhh, amúgy guszták.

(#91355) 4nick8 válasza Shalee (#91354) üzenetére


4nick8
őstag

EUR 99 úgyhogy még az ár is rendben van.

(#91356) Shalee válasza 4nick8 (#91355) üzenetére


Shalee
csendes tag

Igen, csak a méret... vagy 6 mm nekem jól esne még hosszára.

(#91357) Mclovin válasza Shalee (#91356) üzenetére


Mclovin
senior tag

Sziasztok,

Van olyan egér most a piacon ami formára jó lehet és előrelépés egy Hati-S Ace wireless után? Knuckle claw grip, 18.5cm körüli kézfej.

(#91358) Synthwave válasza Tikakukac (#91349) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mert a napi 4-6-8 órányi gép előtt üléshez monitor, bill, egér, szék az alap amit egy irodistának össze kell rakatnia. Az alap munkaeszközök ezek is, mint az ács kalapácsa."

Ez alap, nem vitattam sehol, de nem írhatunk minden egyes PH! usernek privátot, hogy márpedig gondolkodjatok, és menjetek a vonatkozó szakmai topikokba ajánlásért. A legtöbb ember kiborul azon, hogy a jó cuccokat meg kell fizetni, és az árhatár jóval afelett van, mint amit ők elképzeltek. Manapság meg aztán pláne.

"Erre írtam, hogy okés, megoldom, 3D nyomtatok amúgy meg lézervágok. De érezzük már kicsit, hogy ez atomgáz."

Meg kell beszélni a gyártókkal. 90 százalékban találok az igényeimnek megfelelőt (de az is lehet, hogy eléggé sok modellem van/járt nálam hosszabb-rövidebb ideig az utóbbi 15 évben, így elég jól ismerem a piacot ahhoz, hogy nem várok csodát, szóval megeshet, hogy ez is közrejátszik benne).

Én azt tartom például atomgáznak, hogy a Logitech nem képes végre csinálni egy 50-53 grammos G305 Superlightot az új hibrid kapcsolóival, pedig a technológia meglenne rá, és 101 százalék, hogy vinnék, mint a cukrot. Ez elég siralom.

Vagy az, hogy az ASUS levédette a gyorscserés kapcsolófoglalatokat, vagy mondjuk azt, hogy elenyésző azon egerek száma, amin dedikált szervizfuratok találhatók, értsd a csavarok nem tappancsok vagy valami matrica alatt vannak.

"Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

Költői túlzás, de nyilván létezik jobb kapcsoló implementáció. A klikkelési érzet több paramétertől is függ, nem csak attól, hogy milyen switch.

"Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

Hajrá. Szinte kizártnak tartom, hogy találsz olyat, amit a topiklakóknak ismernie kellene.

"Dupla klikk. Ami miatt a Logik is kb. tiltólistásak a topikban.""

Na, erről sem hallottam még, pedig elég nagy Pulsar/G-Wolves b*zi vagyok. Arról már igen, hogy elkezd dupla klikkelni, mert nagyon alacsonyra veszik a debouncing time-ot, de az nem kapcsolóhiba, és ha kicsit feljebb állítod, akkor már nem dupla klikkel.

A Logi teljesen más, ott alulfeszelik/alulfeszelték a mikrokapcsolókat.

"Erre jött ajánlásba max a Pro Click és cső. Az nem sok."

Voltak egyéb paramétereid is. Amúgy meg fentebb írtam dönthető görgős opciót még (Basilisk V2, V3, V3 Pro), de egyébként ez sem divat a szegmensben, és joggal. Játékban használhatatlan, ha magát a görgőkereket is használod valamire, és az encoder cseréje sem egy egyszerű, 800 forintos történet. A sok oldalgombnál meg ott a Razer Naga X mondjuk.

"Van aki új autót is szétkap azonnal. Merész."

Nagyot nem bukok vele, van szaki ismerős, bár most már itt is van páka, csak nem sok időm volt még foglalkozni vele. Ha meg behal a mókolás miatt, bár ilyen még sosem volt, akkor ez van. Van mihez nyúlni a polcon, problémáim is bőséggel akadnak jóval magasabb hatványokon, szóval nem borulok ki ilyesmin, és yolo.

"8k-ért újonnan belefér"

Az milyen Viper, meg honnan? A Mini még reális ennyiért, esetleg valamelyik vezetékes használtan.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91359) Synthwave válasza 4nick8 (#91353) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jön hírben.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91360) 4nick8 válasza Mclovin (#91357) üzenetére


4nick8
őstag

Pulsar x2 mini?

(#91361) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Lehet n00b kerdes: minden mai 'modern' eger mukodik plug N play is? Marmint hogy nem kotelezo hozzajuk futtatni a kis hatter szoftveruket, csak ha a fennyel akarunk mokazni meg hasonlo dolgok?
Konkretan most egy SteelSeries Rival 310-zel kapcsolatban erdekelne ez, de akkor mar altalanosan kerdeznem, hatha igy hasznosabb.
Gyulolok minden ilyen felesleges hatterben futo dolgot es nem akarok egy plusz ujat.
Koszi!

Son of a Bit

(#91362) Zaied válasza Radeon_5 (#91361) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem feltétlen, de a túlnyomó többségük igen.
Régen ment a Rival 310 driver nélkül, csak személyre nem tudod szabni progi nélkül.
Vannak olyan egerek amikhez egyátalán nincs is és az egéren tudsz mindent állítani.

(#91363) Radeon_5 válasza Zaied (#91362) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hat ha megy minden gomb, scroll, es dpi allitas, nekem nem hinnem hogy barmi mas szemelyre szabasra szuksegem lenne. Max kikapcsolni a fenyeket, de remelem ahhoz nem kell futnia a hatterben :D Ha igen, akkor marad a ragasztoszalag

Son of a Bit

(#91364) Zaied válasza Radeon_5 (#91363) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mióta új a progijuk nem mernék rá megesküdni XD

(#91365) CactuS válasza CactuS (#91306) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ebben esetleg valaki tudna segíteni? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#91366) Zaied válasza CactuS (#91306) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Basilisk V2

Lehet kapcsolót cserélni, nem is drága, forrasztási jártasság kell hozzá, de nem atomfizika.

(#91367) egymegegy1


egymegegy1
tag

[link] XTRFY M8 WIRELESS :))
Nem tudom volt e már téma vagy csak nekem új . de elég érdekes kis rágcsálónak tűnik.

(#91368) Zaied válasza egymegegy1 (#91367) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Volt, kicsit fentebb...
Fura ez a töltési megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#91369) sirszevenap válasza Zaied (#91368) üzenetére


sirszevenap
addikt

Újabb versenyző a balkezeseknek!

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#91370) Zaied válasza sirszevenap (#91369) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Sajna nem, ez se teljes szimetrikus.

(#91371) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Xtrfy M8 Wireless lejött hírbe.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91372) Synthwave válasza CactuS (#91306) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A helyedben megnézném még esetleg a Zowie EC1-C-t is. Egy kicsit több, mint 20 és valamivel puritánabb, mint az ideális igényeid, de minőségben (plusz termetben) eléggé ott van. Ugyanolyan hosszú és magas, mint a Razer Basilisk V2, de határozottan szélesebb, és még könnyebb is 12 grammal, ami már simán érezhető. Teljesen PnP, semmi RGB, mindent szoftver nélkül tudsz állítani.

Jobban kitolt kerettel meg a vezetékes Logitech G502 X is ott van még a betonnal annyira nem kiöntött medve kategóriában, viszont az olcsóbb elődmodelleit nem ajánlom jó szívvel (azokat már kiöntötték rendesen).

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91373) Zaied válasza Synthwave (#91371) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Jöhetnek a kommentek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91374) Synthwave válasza Zaied (#91373) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen meglepő.

Aki szerint nincs rá jó esély, hogy ez igen durva lesz, annak van pótolni valója a témában.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91375) CactuS válasza Synthwave (#91372) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, ránézek, az RGB hiánya egyébként is baromi nagy előny nálam, lábrázásom van ezektől. :R

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#91376) ADAM1337 válasza Zaied (#91368) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem is értem ezt a megoldást ergo ha 1x lemerül akkor nem játszol hanem vársz.
Eléggé fail számomra ez a megoldás.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91377) Synthwave válasza ADAM1337 (#91376) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Miért kéne várni?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91378) ADAM1337 válasza Synthwave (#91377) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát az egér hátsó jobb oldalába rakott kábellel ha tudsz rendesen játszani zavartalanul akkor emelem a kalapom. :DDD

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91379) ferni


ferni
őstag

Engem pl nem zavarna fogásban, ott nem fogom az egeret, de sokan igen, viszont használat közben fix zavaró.

Előre nem fért a gomb design miatt, ez meg még mindig jobb, mintha alul lenne és ha belegondolsz baloldal kilőve a hüvelykujj miatt, hátulja is, marad a jobboldal, aminek az elején meg fix fogod az ujjaiddal.

Ez az egyedüli olyan spot, ahova logikusan tehették az elől lévő design miatt.

Nagyon fura, de ennél jobb hely nem volt neki, szar megoldások közül ez volt a legjobb :DDD
Applenek sikerült alulra tennie, hogy véletlen se tudd használni.... :D

Gyorsan töltenek ezek, rádugod pár percre és kibírja kb bármilyen játék végéig.

[ Szerkesztve ]

(#91380) Synthwave válasza ADAM1337 (#91378) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Próbáltad már?

Ahogy nézem, ez inkább clawos/fingertipes egér lesz. Sokaknak szerintem nem oszt vagy szoroz, hogy előről vagy oldalról lóg ki egy jobb parakábel. Még az is lehet, hogy kevésbé húzhatja, mint a hagyományos elrendezés; csak azért nem írnám le látatlanban, mert még nem igazán volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91381) Mephike válasza ferni (#91379) üzenetére


Mephike
senior tag

Kétségtelen, hogy használni lehet töltés közben, komolyan játszani már biztos nem. Szinte biztos, hogy a kábel zavarna egy oldal irányú rántás közben.
De ahogy jól rávilágítottál a szar megoldások közül ez volt a legjobb :DDD

(#91382) Viktor77 válasza Synthwave (#91380) üzenetére


Viktor77
titán

Nyílván nem, hiszen nincs még egy ilyen elbaszott töltésű egér. :D

Ez egy vicc.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#91383) 4nick8 válasza Synthwave (#91380) üzenetére


4nick8
őstag

El tudom képzelni hogy gyorsan tölt és sokáig nem merül le. Úgyhogy inteligens töltés menedzsmenttel sose kell kábelen játszani.

(#91384) ADAM1337 válasza Synthwave (#91380) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem de gondolom te se.
Sajnos nem ment fel tőle annyira a pulzusom hogy érdekeljen, csak rákerestem hogy tényleg ilyen idióta helyre rakni... Fixen ott van akezem útba, nem véletlenül van a kábel minden más egéren elől, lehet széllel szembe hugyálni csak értelmetlen, ennyiért van jobb deal.
De legalább n+1 egér opció a piacon.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91385) Zaied


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Van annyira érdekes, hogy azért kipróbáljam. Plusz ha rossz lesz miről csámcsogni :)
Viszont előrendelésbe nem, megvárom a magyar piacon...

[ Szerkesztve ]

(#91386) 4nick8 válasza ADAM1337 (#91384) üzenetére


4nick8
őstag

Mi a jobb deal? Úgy hogy ezt még nem is láttad.

(#91387) ADAM1337 válasza 4nick8 (#91386) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Pulsar X2 és a x2 mini vagy Lamzu atlantis pl de még van pár jobb alternatíva hasonló áron, és ezeknél nem kell kompromisszumot kötni szerintem ez egyértelmű.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91388) 4nick8 válasza ADAM1337 (#91387) üzenetére


4nick8
őstag

Lamzu EUR 110.
Kézben derül ki milyen az M8 addig fölösleges bármiről beszélni.

(#91389) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na lássuk:

Aerox 5: atomkönnyű, aláírom. Az oldalsó gombok pont emiatt használhatatlanok, mert megborul az egér ha le akarom nyomni őket.

Razer DeathAdder V2 Pro: Világbajnok dizájn, régen vezetékesem nekem is volt. Ezzel az új csodakapcsolóval full kérdőjel mikor kattint az ember. Kár érte.

Razer Basilisk X HyperSpeed: Jó forma, pont kiadja, lehet ujjakkal és kicsit tenyérrel is pofozni. Érzik rajta, hogy olcsó egér, a kattintás pontos, de hangosabb, görgő is jó, de érezni, hogy finomabbat is lehet alkotni. Oldalsó klikkek kiállnak, egyértelmű a helyük. Én 8500-ért vettem egyet újonnan boltból. Ennyiért marad is. Ja és az elem miatt segg nehéz, én kedvelem.

Pro Click Mini: Ez tényleg mini, utazó egérnek jó, de egyébként tényleg kicsi kéz kell hozzá, mert mindenféle fogással kényelmetlen.

Pro Click: Ez tényleg irodai egér. Nem túl nehéz, de inkább tenyeres, mint ujjbeggyel toszogatós. A görgője és a kapcsolók is minőségiek, de a görgő mehetne kevesebb erővel is. Oldalsó gombokra kéne 2mm plusz, hogy tuti legyen. Borítás is lehetne tapadósabb. Kicsit magas, bár mivel tenyeres aki csak úgy használja pont kiadja.
Ja igen, a "ilyen fura egér nincs is mint a Giga, hát ez egy pici piaci rés" jellegű írásokra: bescannelném szerintem 3 helyen kéne egy picit simítani és ez konkrétan a Giga 6880 formája. Ennyit erről.

MX Master 3: Nincs a képen, de van az irodában és azt is nyomkodtam. Nagyon nehéz, bár tény, hogy felkonfigolva úgy hasítasz vele a progikban, hogy nem igaz. De tényleg nagy és nehéz, a fentiekhez képest egy toronyház érzésed van.

Szumma tehát: nem mindig a drága a legjobb és nem feltétlen kell hegyomlás szenzor meg atombomba szintű bullshittelés ahhoz, hogy jó legyen egy egér.
A Pro Click még kérdéses, gyanúsan amúgy ez is jó lesz, még tesztelnem kell egy jó 5 órát egyben, hogy mennyire állok rá a tenyérrel vezérlésre.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91390) ADAM1337 válasza 4nick8 (#91388) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nagyon elvakultan írtok erről az egérről, számomra apple egér szint aminek az alján volt a töltő csatlakozó.
Nem életképes de aki ezzel együt tud élni hajrá.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91391) 4nick8 válasza ADAM1337 (#91390) üzenetére


4nick8
őstag

Nem írtunk semmit elvakultan. Pont azt írtam hogy majd kézben kiderül.
Oldalon a csatlakozó nem ugyanaz mint az alján.
De ha egy egér 1 hónapig megy egy töltéssel és este 10-15%-on van és rádugod regel megint 100% akkor úgyse használod zsinórósan. Én se használom zsinórosan a wireless egereket.

(#91392) ferni válasza ADAM1337 (#91390) üzenetére


ferni
őstag

De mi nem életképes?

Ki a fene használ wireless egeret vezetékről?

Ha lemerül mert a saját hibádból nem figyelsz is használható marad, nem mint az Apple csodaegere és tényleg pillanatok alatt tölt annyit, hogy egy játék végéig kibírja, kivéve ha 3 órán át megy vmi, de addig sztem úgyse tart sok játék, ami online és nem lehet megállni.

El lett döntve egy nagyon alacsony button design elől, ami amúgy rohadt jó dolog, nem szeretem a magasan lévő klikkeket, valamiért jobban kontrollálható nekem minél lejjebb van és emiatt meghozták a legoptimálisabb döntést ahol lehet tölteni.

Ha nem vagy képes figyelni az egér töltöttségére és 3-4 órás sessiont tartasz bármiben, amit nem lehet megállítani, akkor szimplán nem felel meg ez az egér az igényeidnek és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#91393) ADAM1337 válasza ferni (#91392) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elengedtem tökéletes koncepció! :U

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91394) ferni válasza ADAM1337 (#91393) üzenetére


ferni
őstag

Nem tökéletes koncepció, de az egérnél igenis a forma a legfontosabb.

Ők úgy döntöttek, hogy az USB port helye megéri az alacsony gomb designt, mert ettől jobb lesz az egér overall, főleg hogy ha figyelsz és nem merül le, sose fog zavarni, ha le is merülsz lehet használni addig amíg picit is feltölt hiába nem optimális.

[link]
Ide előre nem fért be a port ha tetszik ha nem.

Ők ezt a formát álmodták meg, terveztek már pár egeret, az összes siker volt eddig.
Örülök, hogy igenis tudnak bátrak lenni és ha szerintük ez a forma ennyire jó, akkor örülök hogy kitartottak mellette.

[ Szerkesztve ]

(#91395) Csandi válasza Tikakukac (#91389) üzenetére


Csandi
őstag

A Mini fingertippel tökéletés normál kézmérettel is, szóval az nem igaz, hogy mindenhogy kényelmetlen. Nekem is volt, jó egér a célra.

(#91396) Tikakukac válasza Csandi (#91395) üzenetére


Tikakukac
titán

Ok, akkor nem igaz és hazudok, mert fun. :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91397) Zaied válasza ferni (#91394) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk akkor én már egy vezeték nélküli töltést is el tudtam volna képzelni.

(#91398) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Kicsit megkésve ugyan:

Lamzu Atlantis

Röviden összefoglalva: nehéz belekötni, minden tekintetben nagyon jól sikerült egér.

Fő gombok: Eddig a legjobb amit tapasztaltam. Szinte no pre-, minimális post travel. Nagyon jó klikk feel. Lenyomáshoz szükséges erő pont jó, se nem könnyű, se nem nehéz.
Az én példányomon egy nagyon kicsit mozog oldalra a bal gomb, de csak akkor tűnik fel, ha direkt nézed.

Oldalsó gombok: jó klikk feel, picit lehetne rövidebb travel szerintem, de így is teljesen jó.

Forma: állítólag nagyon hasonlít az XM1r-re, olyanom még nem volt. Nagyon jó claw grip-re.
A burkolat anyaga nem rossz, de azért nem is a legjobb amit láttam. Van akinek lehet picit csúszós, de amúgy a forma miatt nagyon stabilan van a kezedben, nem probléma.
Az én ~20cm-es kezemmel nagyon jó fogást biztosít. Ahogy fogom, az egér tengelye ferdén áll a tenyerem tengelyéhez képest, volt már ilyenem, lehet ez általános claw grip-nél, nem tudom.



Görgő: határozottan elkülönülő lépések. Hátra felé tekerve kicsit tud zörögni. A lenyomáshoz szükséges erő egy picit nagyobb mint szeretném, de semmi kirívó.

Talpak: kb. mint a corepads a GPX SL-en.

Súly: 55gr ugye, érezni azért hogy könnyebb mint a GPX SL, ez lehet a súlyeloszlás miatt is.

Aksi idő: ezt nehezen tudom még megmondani, mert többször sikerült bekapcsolva hagynom, mivel ki/be kapcs gombot elég nehéz sötétben megtalálni, illetve azt hittem hogy megtaláltam, de csak másnap vettem észre, hogy bekapcsolva hagytam (többször is). Érzésre talán kevesebb kicsit mint a GPX SL, de bőven jó így is.

Kábel: szuper paracord, az egér oldali csatlakozó felfelé görbül, így bedugott kábellel is nagyon jól használható.

Szoftver: Weboldalukról letölthető, FW frissítéssel együtt. Egyszerű, minden lényeges állítható, de épp most azt csinálja, hogy bezáródik magától, eddig jó volt. Mindjárt újra telepítem.

Tényleg csak a görgő lenyomásba, a burkolatba, meg a ki-be kapcsoló gombba tudok belekötni, de ezek is szőrszálhasogatások csak.

Lesz hozzá elérhető Glass skates és Sapphire skates is

Ha valakinek bejön ez a forma hajrá, mert ennél jobbat egyhamar nem fog találni. Maxgaming-en lehet előrendelni, 119.80 € volt szállítással együtt, kiküldés után (twitterjüket kell figyelni mikor jön a következő szállítmány, vagy rájuk lehet írni, válaszolnak ha tudnak valamit) kb. egy hét alatt itt van.

[ Szerkesztve ]

(#91399) ADAM1337 válasza -FreaK- (#91398) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A kérdés jobb-e mint a g pro x ? :U

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91400) Evil Snowman válasza -FreaK- (#91398) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi a részletes leírást. Még mindig gondolkodom, hogy vegyek-e egyet. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.