Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91751) Synthwave válasza Monkey (#91750) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A legkönnyebb szabadonfutó görgős az új, vezetékes Logitech G502 X 89 grammal (hát ez sem pehelysúly), de az egy hodály, ergo nagyon nem fingertipes egér, főleg nem a te kézméretedhez. Meg nem is húszezer.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91752) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Topic zárható, megjött az eszköz ami mindenre is jó.
NEW! Azeron Cyro - THE device for one-handed gaming
(ugyan ez a gaming billentyűzetekre is érvényes)

;]

[ Szerkesztve ]

(#91753) Monkey válasza Synthwave (#91751) üzenetére


Monkey
tag

Wow. :) Értékelem, hogy ennyi energiát fektetsz a problémám megoldásába. Köszönöm! :R

Mások ezt hogy csinálják? Egyszerre több egeret használnak?

(#91754) Zaied válasza Monkey (#91753) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Billentyűn vagy touchpadon görgetnek, vagy optikai encoderes egér és kiveszik a racsnit.

[ Szerkesztve ]

(#91755) Csandi válasza Monkey (#91753) üzenetére


Csandi
őstag

Klikkelek egyet a görgővel a táblában aztán az egér mozgatásával igazán gyorsan tudok fel-le haladni. Ha meg kisebbeket kell görgetni amúgy sem szeretném ha ki lenne akasztva a görgő, max járatom az ujjam kicsit többet.

[ Szerkesztve ]

(#91756) juuzer válasza Synthwave (#91744) üzenetére


juuzer
addikt

Jogos, köszönöm a korrekciót! :)

Kicsit a fogyasztói társadalom áldozata vagyok néha, ahogy egy kedves kolléganőm szokott fogalmazni. :DD

Vamos a la playa.

(#91757) juuzer válasza Synthwave (#91749) üzenetére


juuzer
addikt

Felejtsd el a könnyű, értelmes, fingertipre való egereket...

Mx Anywhere 3? Picivel 20k felett szoktam néha látni leakciózva. Az az office egerem, én szeretem. Igaz mondjuk az nem gamer. De a többi kritériumot talán teljesíti. :D

Vamos a la playa.

(#91758) chatran válasza -FreaK- (#91752) üzenetére


chatran
őstag

Erről ez a Ms torzszülött jutott eszembe a múlt századból. :D

(#91759) Synthwave válasza juuzer (#91757) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez se nem könnyű, se nem értelmes, de persze opció. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91760) Champipi


Champipi
senior tag

Lehet ez OffTopic, de hol lehetne letölteni mintát egy Logitech G403 felületeihez, hogy "Lizard Skin" csúszásgátló matricát tudjak rá kivágni?

Szóval a gombok körvonala kéne valahonnan....

:F

[ Szerkesztve ]

(#91761) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

A Logitech G403 és a G703 közt mi a különbség?

A másik nagy kezem van 11 széles 20-21 hosszú kb a G403 karom fogással súly nélkül pont tökéletes játékra meg úgy mindenre.

Csak kellene egy új egér mellé :) árban 25 alatt

Fekete, Rgb stb jöhet

köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#91762) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan egérre, amelynek a kapcsolója nagyon halk.
Állandóan felkeltem esténként a családot az állandó kattintgatással és ezt látom a jó megoldásnak.
Létezik olyan gyártó akinél valami silent kapcsolót tudok az egérbe kérni? Esetleg "kész" terméket tudtok ajánlani?
Internetezésre és játékra használnám az egeret. Előny ha vezeték nélküli.
Méret stb... most nem mérvadó.

Köszönöm!

(#91763) Synthwave válasza Zοltta (#91761) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A G703 tölthető PowerPlay-jel, de mindkettő elavult konstrukció.

Pulsar Xlite
G-Wolves Skoll SK-L
Zowie EC2-C
Vaxee Zygen NP-01
Vaxee Outset AX

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91764) Synthwave válasza dzsampi (#91762) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valamilyen Microsoft Arc Mouse, de muhh.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91765) Csandi válasza dzsampi (#91762) üzenetére


Csandi
őstag

Razer Pro Click Mini

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire HALK. De konkrétan, a fülem mellett kattintgatva nem jön ki belőle semmi hang.

(#91766) dzsampi válasza Csandi (#91765) üzenetére


dzsampi
junior tag

Köszönöm szépen!

A sima pro click esetén nem így van, ezt nem tudod esetleg

(#91767) Champipi válasza Synthwave (#91763) üzenetére


Champipi
senior tag

Hogy van G403 és G703 elavulva? Melyik paraméterei?

Mert amiket belinkeltél alternatívűának:
- Nincs meg bennük a G403-as kissé jobbra lejtő formája: pedig ez kíméli a csuklót
- Zowie-nél egybe van öntve a ház a gombbal: túl sok mm-t tesz meg mire klikkan igazándiból, jobban szeretem ha a gomb külön darabból áll

(#91768) Csandi válasza dzsampi (#91766) üzenetére


Csandi
őstag

Csak a mini

(#91769) Synthwave válasza Champipi (#91767) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Nincs meg bennük a G403-as kissé jobbra lejtő formája: pedig ez kíméli a csuklót"

Az ergonómia/kényelem 101 százalékig szubjektív dolog, és mindegyik posztomban lévő jobbkezes ergo, ami a megcélzott szegmens. A Logitechek tömege viszont biztosan nem kíméli, bármelyik felsoroltat sokkal szívesebben használnám, mint a két Logit, és itt van gond a kezemmel.

A 88, meg 107 grammos gaming egér 2022-ben szerintem a vicc kategória (még wirelessben is), pláne 5000 forintnál többért. Az előbbi csak akkor nem, ha százgombos MMO maust keres az ember.

"Zowie-nél egybe van öntve a ház a gombbal: túl sok mm-t tesz meg mire klikkan igazándiból, jobban szeretem ha a gomb külön darabból áll"

Nem csak a Zowie-nál, hanem a Pulsarnál és G-Wolves-nál is. Szerencsésebb, ha le van választva, de ez nem tipikusan az a szempont, amiért egy egeret szanálni szokás. Illetve a gombút nem csak ettől függ, hanem a mikrokapcsolótól, az aktuátortól, valamint attól, hogy van-e előfeszítés vagy nincs.

Úgy írom ezt, hogy Xlite-om, Skoll Minim és NP-01-em van is itthon (sok mással egyetemben).

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91770) Champipi válasza Synthwave (#91769) üzenetére


Champipi
senior tag

Skoll Mini nékem is van, és fincsi egér, és nem is drága ha van akció, de a gombja túl ruganyos sajnos, egy rugó ellenében dolgozik az ujjam kb 2 mm-t mire klikken. Nem hangzik soknak, de ha hazsnálja az ember és napi 5000-szer klikkant vele akkor már fárasztó az ujjnak.

Pedig jó egér.

Lehet kéne valami kis bogyót odaműanyagheggesztenem a gomb aljára, hogy ahogy lenyomom egyből klikkanjon, és ne 2 mm-nyi út után csak.

(#91771) Synthwave válasza Champipi (#91770) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én imádom a Skoll Mini klikkjeit. Nem kell hozzájuk "nagy" erőkifejtés, könnyen aktuálhatók, és kellemesen taktilisek ("crispy", nincs wobble, plusz a holtjátékok is elhanyagolható, szóval feszes), pedig csak Omron (20M)-ek vannak benne. Ebből is látszik, hogy a kattintási érzetet nem csak a switch határozza meg.

Alsóhangon napi 12-14 órát ülök a gép előtt, heti hét nap, az ízületeim tropán vannak (még az állkapcsom is ropog, nemhogy a csuklóm vagy az ujjaim), és nem igazán éreztem, hogy variálni kéne a Skoll Mini gombjaival.

Amúgy a három kedvenc kattintási feelem:

Vaxee Zygen NP-01, oh yes
Microsoft Intellimouse Optical 1.1 japán Omron D2F-01F-ekkel, oh yes
Corsair M65 RGB Ultra, oh yes, még ha az egeret max. csak ajtótámasztéknak használnám is

Mondjuk a Ninox Aurora is kellemes a D2F-01F-ekkel.

Három kedvenc switch:

Omron D2F-01F
Huano Black Shell Blue dot (10M)
TTC Gold Dustproof (30M)

"Lehet kéne valami kis bogyót odaműanyagheggesztenem a gomb aljára, hogy ahogy lenyomom egyből klikkanjon, és ne 2 mm-nyi út után csak."

Rakj bele D2F-01F-eket; azoknak kicsit hosszabb a szára. Ebből kifolyólag néhány egérnél a pre-travel csökkentésére is szokták őket használni, viszont pontosan ezért egyes modellekben nagyon felkeményíti a klikkeket, ha nem reszelsz le belőlük egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91772) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
Egerészésem kezd tudatos lenni, nagyjából tudom mit keresek, gondolom meg tudtok szórni egy-ket javaslattal. Most épp egy Logi M650-t használok egy macbookkal. Tök szép és jó, csak a smartwheeltől idegbajt kapok. Ha lassan görgetek, akkor "sorról sorra ugrik" , ha megtekerem akkor lesuhan. Na én ettől agyrákot kapok úgy idegesít.
Szóval legyen:
-jóban a macOS-el.
-jobbos
-Bluetoothos
-A görgetés legyen vajsima,
-a kattintás halk
-Minimum 2 programozhato gomb (a mostani Logit azt bemappoltam, és megszoktam, de többet is el tudnék viselni).
-40, nagyon max 50£ árkategória.
Tudtok ilyesmit javasolni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#91773) Zοltta válasza Synthwave (#91763) üzenetére


Zοltta
senior tag

Az első kettő tetszik is. Mi a tapasztalat velük?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#91774) v3g374


v3g374
tag

Sziasztok!
Rival 110 helyett egy Rival 3?
Egérajánlóba olcsóbb a 3, de szarabb is? Vacakol a 110 és vennék 10ért egy 3-ast. :R

(#91775) Zaied válasza v3g374 (#91774) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A Rival 3 az utódmodell. Ha van még akciós Razer Viper Mini akkor én lehet váltanék ennyi pénzért, vagy Cooler Master mm710/711.

(#91776) dzsampi


dzsampi
junior tag

Uraim!
Nem jutott az még senkinek eszébe, hogy gyártson egeret?
Lehet nevetségesnek tűnik, de pl most az én igényeimnek nem igazán van megfelelő és úgy gondolom, hogy találnék rést a piacon :) :R

(#91777) PR0JECTNR56 válasza dzsampi (#91776) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

De.

(#91778) Synthwave válasza Zοltta (#91773) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy érik a pénzt. Ha visszakeresel a topikban, találsz róluk infót, bár a Pulsarról lényegesen többet.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91779) Synthwave válasza dzsampi (#91776) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De, sokaknak.

Csak pár millió kell hozzá, meg jó marketing.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91780) Zaied válasza Synthwave (#91779) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért egy halk egér nem egy extrém igény, szerintem könnyen orvosolható lenne...
Gyakorlatilag csak akarni kellene :))

[ Szerkesztve ]

(#91781) Veron


Veron
őstag

Szeretnék egértanácsot kérni.

Általános irodai munkára/programozásra kellene napi 8-9 óra használatra.
Elsősorban wirelessre gondoltam, de nem zárkózom el teljesen a vezetékestől sem.
Árkategória: 20-25k Ft és örülnék ha emagról tudnám megvenni (de ez sem kizáró ok).
Kis kezem van és az ujjaim végével fogom a rágcsálót, a hüvelyk és gyűrűsujjammal két oldalról megtámasztva, a mutató és középső a két felső gombon.
Jelenleg egy random Dell-t használok, amit lemértem és elemmel 89 g-ot mutatott a mérleg.

a Logi G305-öt néztem, mintha a képek alapján a nagyobbak közé tartoznak.
Láttam az összefoglalóban a Vancer Gretxat, ami szimpatikus, bár nem kapható emagon, de nem jöttem rá, hogy jobb vagy rosszabb, mint a Logi.

Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#91782) 4nick8


4nick8
őstag

Úristen mi ez? Lamzu Wuji

(#91783) Synthwave válasza Zaied (#91780) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tartalak vissza.

;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91784) Synthwave válasza 4nick8 (#91782) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Full transzparens? Mióta akarok egy ilyet?

EC2 vibe is van? Hány gramm ez? Mikor jön?

:))

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91785) -FreaK- válasza 4nick8 (#91782) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már linkeltem régebben, ötletből nincs náluk hiány, úgy látom.
Így a hangjából ítélve azért nem valami minőségi az a burkolat, de ez valszeg csak egy proof of concept példány.

Atlantis mini viszont csak januárban lesz pre production, szeriagyártás meg ki tudja.

(#91786) Egon


Egon
nagyúr

Megrendeltem a G502-t, juszt is.
Első tapasztalatok:
- a súlya a Perf MX után meg se kottyan,
- a görgő nem az erőssége, de megszokható,
- a talpak ritka szarok, szerintem egyből cserélem őket.
Gondolom a régi talpakat szedjem le előbb, ugye?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#91787) blountex


blountex
senior tag

Vettem egy Steelseries Prime Pro-t, és méretileg (125x59x42mm) teljesen rendben van, görgő is nagyon jó, de a kapcsolója számomra nem az igazi, rohadt hangos kattanások jellemzik, ezért megy vissza.
Aki használ ehhez hasonló méretben lévő egeret, és halknak találja a mikrokapcsolóját, kérem jelezzen vissza.

[ Szerkesztve ]

(#91788) 4nick8 válasza blountex (#91787) üzenetére


4nick8
őstag

Nem kell meglepődni. Mindenki tudja milyenek a Steelseries Prestige OM kapcsolók.

(#91789) 4nick8 válasza Synthwave (#91784) üzenetére


4nick8
őstag

Ki tudja mi lesz belőle. Lehet rájönnek hogy kivitelezhetetlen. De érdekes ötlet a full moduláris egér. Kérdés meg lehet e csinálni könnyűre, merevre és elfogadható árura.

(#91790) 4nick8


4nick8
őstag

Na megjött.

Igényes csomagolás, extra grip és talpak. kb X2 méret. X2 mini szemmel láthatóan kisebb.
Kell egy masculine pink is :)

(#91791) v3g374 válasza Zaied (#91775) üzenetére


v3g374
tag

Köszi az infót! :R

(#91792) blountex válasza 4nick8 (#91788) üzenetére


blountex
senior tag

Sokat nézelődtem egér után, de ezt nem figyeltem.
Valószínű erre cserélem le, remélhetőleg ezzel jobban járok.
Razer Mamba Elite

(#91793) Zaied válasza blountex (#91792) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Technikailag ez egy rosszabb egér…

(#91794) -FreaK- válasza 4nick8 (#91790) üzenetére


-FreaK-
veterán

Neked volt a dobozban gyárilag grip? Nekem úgy emlékszem hogy nem, de megnézem majd újra.

(#91795) 4nick8 válasza -FreaK- (#91794) üzenetére


4nick8
őstag

Ott van a képen! :) De ez már a second batch. Mindíg variálnak valamit.

Következő batch-ben drágább lesz a fekete mert az coated.

(#91796) Zaied válasza Egon (#91786) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Te az új cipőt fölhúznád a régire? :DDD
Érdemes levenni a régi talpat, ha fönthagyod növekszik LOD, problémáid adódhatnak. A Logi egerek kifejezetten utálják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#91797) -FreaK- válasza 4nick8 (#91795) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja, csak hogy nem külön rendeled hozzá. Nekem is a second batch volt azt hiszem, szóval lehet tényleg benne van a dobozban (akkor hülyét kapok).

(#91798) xundyingx


xundyingx
tag

Huuu srácok azonnal ment a Lamzu Atlantis rendelés ahogyan megkaptam az infót, hogy van ipon-on is.
Íjjja nagyon várom és köszi nektek is az ajánlásokat! :D

(#91799) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Itthon tudtok corepad-et pulsar x2-höz ?
Az üveg egy évezred lesz mire szépen becsiszolja tükör simára és úgy fog mozogni rajta ahogy kell...
[link]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#91800) ricogsm válasza ADAM1337 (#91799) üzenetére


ricogsm
őstag

Milyen egerpadod van? (Videón)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.