Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) gooool válasza Qru (#500) üzenetére


gooool
őstag

Tegnap a benzinkúton 290Ft volt egy liter E85,szal tényleg jelentőset drágult az utóbbi időben.
Reményeink szerint azért sok évig még nem lesz meg,maximum még 2-3...
Akkor inkább marad így,nem eszi le a gatyánkat az a lényeg így sem.

Köszi! :R

Üdv, Balázs

(#502) hobizoli válasza Qru (#497) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Uhm... az 60-l TK lenne

több drón kell ;P

(#503) hobizoli válasza gooool (#499) üzenetére


hobizoli
nagyúr

LPG, az E85-t az AFR aranyhoz 1.4x kell dusitani

több drón kell ;P

(#504) m3tr0


m3tr0
senior tag

Hellósztok,

megérkeztünk tegnap Szerbiából, gond nélkül.

A kérdésem a következő, hogy normális az ha dombon megállok sebességbe rakom és nem húzok kézit, akkor a kocsit képes szépen lassan elgurulni? Így "fulladozva" de el tud gurulni. Az mitől van? :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#505) VR6-Fan válasza m3tr0 (#504) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kis ccm, rossz tömítetlenség a motorba, hanyadikba raktad, meg milyen volt a "domb" :D ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#506) m3tr0 válasza VR6-Fan (#505) üzenetére


m3tr0
senior tag

Egyesbe raktam, és először egy elég meredek helyen vettem észre(Fonyódon magán a hegyen ill. annak az aljában, olyan tízen pár százalékos), hogy csinálja.
Kint meg megálltam egy ház előtt ahol szintén elég hirtelen emelkedett a talaj és ott is csinálta. Nem tom mi baja van, eddig más autóval nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#507) VR6-Fan válasza m3tr0 (#506) üzenetére


VR6-Fan
veterán

3.-ba tedd ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#508) m3tr0 válasza VR6-Fan (#507) üzenetére


m3tr0
senior tag

Köszönöm, kipróbálom majd. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#509) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Lehet, hogy túl nagy kérésem vagy kérdésem van, de a Mazda 3 (2003-2008) tulajokhoz fordulnék, főleg a szedánosokhoz és főleg a Budapesten vagy ahhoz közel élőkhöz :) Szóval már másfél éve szemezek a típussal (406C végleg kuka, értelmetlen csere lenne), viszont eddig csak az anyós ülésen tudtam ücsörögni egyetlen egyszer körülbelül 10 perc erejéig jó pár évvel ezelőtt. Azt szeretném igazán tudni/kipróbálni, hogy ergonómiailag mennyire felelne meg számomra ez a típus (kormány és ülés beállítása, pedálok, váltó, ilyesmi). Nem feltétlenül szeretnék menni az autóval, hiszen nem várhatom el egy "idegentől", hogy ilyesmibe belemenjen, de sok mindent le tudnék szűrni egy "álló próbából" :) Részleteket privátban gondoltam megbeszélni, mert ugye alapvetően nem a fórum témájához tartozik :R

(#510) Kassadin


Kassadin
addikt

Hali! Haver akar majd ilyen haszongépjárművet(vagy valami ilyesmi lehet a neve szerintem, jó hogy képben vagyok :DDD), kérdésem az lenne hogy mik vannak, mik a lehetőségek?
Szerszámok szállítására(mondjuk fűnyírő, ásó és társaira kell gondolni) kellene.
Üdv: Kassadin

(#511) zoo8800 válasza Alvin_ti4200 (#509) üzenetére


zoo8800
veterán

A helyedben keresnék egy eladó darabot, és kipróbálnám :))

(#510) Kassadin
Caddy, Dobló, Partner, Combo...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#512) Tamoo válasza Kassadin (#510) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak neked [link]

(#513) havasa


havasa
aktív tag

Kíváncsi vagyok a véleményetekre autóvásárlás előtt állok(első kocsi :) ) a következőkre gondoltam:

- Golf V 1.4
- Polo V 1.4 D Blueeff.
- Új pacekos Polo 1.4
- Toyota Yaris 1.3
- Toyota Corolla 1.4

A keret 2.6 M. Városi közlekedésre lesz használva éa fontos az alacsony fogyasztás ill. a kis karbantartási költség. Nagyon ritkán napi 200km.
Napi 30km-el számolva nem tudom megéri -e a Diesel?

üdv

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#514) hobizoli válasza havasa (#513) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem.

több drón kell ;P

(#515) Alvin_ti4200 válasza zoo8800 (#511) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

az lesz

(#516) Rick4


Rick4
félisten

Mégis mitől, mert van alapjárat, és mivel 8 szelepes, húz is. Városban is 5-ben szoktam járni, 45-50-nál 1000-et forog a motor, és gond (nomeg rángatás és vissztaváltás) nélkül lehet onnan gyorsítani. Nekem olyan stabil 8-900-as alapjáratom van, hogy kanyarban 3-asba nem is jó rakni, mert megy magától.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#517) Hybryd válasza havasa (#513) üzenetére


Hybryd
tag

szia!
1.4-es V-ös golfot hanyagolnám meg a dízelt, ha az új pacekos a most futó Polot jelenti, az bejövős. Többi meg kb. ízlés kérdése, amúgy méretei miatt városi forgolódásra a Yaris a legjobb, városba talán az ezres is megteszi. Corollából a kifutott generációt néznéd (ahol az ötajtós még nem Auris)?
Vezetted is valamelyiket ezek közül, vagy belteret nézted, ilyesmik? (Pl. digitális műszerfal a yarisnál, ráadásul középen stb.)

[ Szerkesztve ]

(#518) runner 125 válasza gooool (#499) üzenetére


runner 125
nagyúr

5 literes fogyinak örüljetek vazeg. Nem kell azt piszkálni.
Nekem a 180-as robogóm többet eszik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#519) Rick4 válasza Rick4 (#516) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, most nézem, hogy LEÁLLÍTVA gurul el. Hát, mindegyik ilyen a sebesség az nem kézifék.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#520) gooool válasza runner 125 (#518) üzenetére


gooool
őstag

Meg sem szólaltam Főnök! :DDD ;]

Üdv, Balázs

(#521) Tamoo válasza runner 125 (#518) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én még a 6.4-nek is örülök :DDD az is csak skót üzemmódban jön ki

(#522) AMD Power


AMD Power
titán

Ilyenkor miért gondolom azt ,hogy buták és primitívek az Amerikaik? :U

Maybachot darabolnak fel klipjükben az amerikai rapperek

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#523) dízelracer válasza AMD Power (#522) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#524) Rick4 válasza dízelracer (#523) üzenetére


Rick4
félisten

Sokéves video, de a jóember nem cigó, hanem az egyik leggazdagabb román, a steaua bukarest, meg még jópár dolog az övé.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#525) Rick4


Rick4
félisten

Elég csúnya történet: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#526) AMD Power válasza Rick4 (#525) üzenetére


AMD Power
titán

Volvo topicba már belőttem. A fogyasztás ami nagyon gázos! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#527) Kickass válasza Rick4 (#525) üzenetére


Kickass
őstag

szokasos totalcaros hogyan szivatta meg magat az autos ujsagiro, mar annyi ilyen cikk/poszt van ott, hogy lassan mar el se hiszem, tenyleg ennyire hulyek vagy ennyire kell a kattintasszam :DDD

(#528) Rick4 válasza Kickass (#527) üzenetére


Rick4
félisten

Vagy ennyire életszerű lenne, hogy sokan a sajátjuknak érzik a problémát?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#529) dízelracer válasza Rick4 (#524) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez a becsületes üzletember jó nagy iq betyár lehet ha nekiesik pajszerral egy maybach-nak ... :C :(((

[ Szerkesztve ]

(#530) Rick4 válasza dízelracer (#529) üzenetére


Rick4
félisten

Becali nem értesítette a rendőrséget, hanem úgy határozott, hogy ő maga szolgáltat igazságot.

De most őszintén, ha azt nézzük, a rendőrség milyen sikerességgel dolgozik, nincsen igaza? Ennek az esetnek mi köze a becsületességhez?

Neki meg a Maybach kb annyit számít, mint neked egy 5 ezres lyukas gumis bicikli... A pajszer volt kéznél, mi a gond ezzel? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#531) G@ben


G@ben
addikt

Barátnőm anyukája autót szeretne venni és nézegette ezt: [link]
Az autó 1-2 személyre kell és városba, azaz méretileg elég, motorban sem kell nagyobb. Egy kockaladát cserélne újabbra, úgyhogy ez már mondhatni összkomfortos autó, bár én hiányolom belőle a klímát. Ugye jól látom, hogy nincs benne? Szerintetek ezért az autóért reális az 1,7 millió? Női elmondás alapján szép. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#532) Xero válasza G@ben (#531) üzenetére


Xero
nagyúr

Klíma nélkül butaság modern autót venni. Lényegesen nagyobb és meredekebb üvegfelületei vannak mint a Ladának. Ha ott lehúzza az ablakot jó. Ha itt húzza le semmit nem ér vele.
Ezt próbáld azért jobban sulykolni szerintem. :U

(#533) megema válasza G@ben (#531) üzenetére


megema
őstag

Az extráknak utána kéne nézni, mert képek alapján van benne manuális klíma. Nem túl olcsó, de ha valós 5000 km van benne, akkor nem rossz. Ha sokáig akarja használni, akkor jó vétel, de megbízhatóságról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#534) G@ben válasza Xero (#532) üzenetére


G@ben
addikt

Próbálom mondani nekik, de őszintén szólva nem tudom, hogy rövid városi utakon mennyit ér a klíma és most egy kisvárosról beszélek, ahol egy út kb 5 perc, azaz le tudja-e hűteni az autót ennyi idő alatt vagy elég oda az ablakleengedés is. Nekem is klíma nélküli kocsim van, ezért nem tudom, mennyire gyorsan hűt.

megema: a manuális klíma egyenlő a szellőztető rendszerrel? Bár az olvasottak alapján nem tudom, hogy a Comfort felszerelésben mi van, de mintha nem az lenne az alap. Sajnos a ford.hu-n már más felszerelési szintek vannak.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#535) neduddki válasza G@ben (#534) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jeee a Naffulu:- )))
ha lenne ojjna tulmeretezett kondi mint a carina e-ben volt akkor azt 1-2 perc utan boven lehett erezni 35+nal is, de tartok tole, hogy egyreszt nincs, masreszt sok ertelem nincs, habar joanyamek is igy hasznalja a versot:- ) /azt mongyuk tenykeg nem tom, hogy minden carinban is ennyire tulmeretezett-e a kondi, vagy az olasz eredet volt a ludas (elsore tippelek)/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#536) megema válasza G@ben (#534) üzenetére


megema
őstag

Igen, a klíma egyenlő a szellőztető rendszerrel. Csak annyi a különbség, hogy az automata klímánál hőfokot adsz meg, a manuálisnál meg egy tekerővel állítod a hideg-meleget.

Most viszont elbizonytalanodtam. Megnéztem pár Fiestát, aminél szintén nem írják a klímát, és mindegyiknél ugyanaz a vezérlőegység. :F Ha nincs klíma, akkor meg minek a kék-piros felfestés? :F

[ Szerkesztve ]

(#537) Xero válasza megema (#536) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem egészen egyenlő a szellőztető rendszerrel!
A manuális klíma ugyan úgy gáz segítségével egy külön hőcserélővel hűti az utastérbe jutó vagy az ott lévő levegőt és nem egy az egyben engedi be a menetszelet, vagy simán kavarja egy ventilátorral.
Az automata klíma ezen felül (mint általában az otthoni klímák) képes egy megadott hőmérsékleten tartani a levegőt, és magától szabályozza a ventilátor intenzitását és a levegő forrását is bizonyos modelleknél.

Nekem egy egyszerű manuális klímám van, de szinte állandóan járatom. Nyáron a hűtésben segít, télen a páramentesítésben. Nyáron általában belső keringtetésen leghidegebb fokozaton 2/4-3/4-es ventilátor sebesség mellett, míg hidegebb időben kintről befújt levegővel 1/4 és 3/4 között.
Ha garázsból indulok jellemzően fél percen belül már hideg levegőt fúj, viszont, ha kint állt a napon huzamosabb időben 30+-ban, akkor bizony kell neki jócskán idő, hogy magához térjen.

Legyen az bármilyen kocsi, bármilyen távokon én ma már nem vennék klíma nélkül autót. Ne legyen benne inkább semmi más extra csak ez. :K

(#538) Tamoo válasza G@ben (#531) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A Comfortnak elméletileg nem szériatartozéka a klíma. Ha valós a km és törésmentes szerintem nem rossz vétel. Jó kis megbízható autók ezek.

(#539) G@ben


G@ben
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ, tisztázódott a manuális klíma fogalma és hogy ér-e ennyit az autó. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#540) hobizoli válasza Xero (#537) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hugom Ignis-eben olyan a klima, hogy benyomod a gombjat es 8-10sec mulva mar erezhetoen huvosebb levego jon be a legbefuvokon, fel perc mulva meg mar kajak hideg. :K

több drón kell ;P

(#541) mokus1 válasza hobizoli (#540) üzenetére


mokus1
addikt

Punto-ba is jó a klíma? :)

(#542) hobizoli válasza mokus1 (#541) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Abban nincs benne most. De majd visszarakom, bar erre a par hetre mar minek...

Az intercooler-tol a szivosorra a cso ott megy most, ahol a klimakompresszor lenne, szoval kis fizikai korlatai is vannak.

Persze mondtam annak az 1bit-s kipufogosnak, hogy a cso az ott menjen el, ahol a gyari is megy, es ne ott, ahol a klimakompresszor van, OK?
OK.
Na mit gondolsz hol megy el a cso...? :U Pont ott.
3 csovet csinalt ra a gyerek, mind a harom szar volt.
Hungarisztani kisiparosok :C :C

Tobb kart csinaltak, mint hasznot. Par hettel kesobb inkabb ujra megcsinaltattam/kijavitattam mashol a kipufogot meg hatso atmeno dobot is ra, a turbo utan a fem nyomocsovet is az intercooler-ig, mert gazadasra ahogy billent a motor koppant az a ket cso, de vagy 3 helyen is.
Ok ezt nem hallottak a probauton, meg amig visszahozta az ismeros, aki ajanlotta oket az sem.
Hat en elindulva 1m megtetele utan hallottam, olyat koppant, hogy azt nem lehetett letagadni, hogy nem hallod, szimulaltam is nekik kerdezve, hogy ezen mit nem lehet meghallani? Mintha egy kilós kalapaccsal odavagnal egy kovácsüllőre.
Kezifekkel befekezve mutattam mennyit mozdul a motor terhelesre, -mert uresben tok mas ez, mint tehelve-, mar ugy nekifeszult a kipufogocso is a padlolemeznek, mert flexielem az sem volt benne rendes, csak egy ijen 3-4cm-s nem is tudom mi -a gyari kb 20cm hosszu egybol az padlomelez ala fordulo iv utan van, es nem a iv utan fel meterrel az egyenesben-, a gazt elveve meg lekoppant a cso alatti fem keresztmerevitokon, amik a padlolemezre a vannak alulrol odacsavarozva. Hat ok ezt nem hallottak, en meg allohelyben is produkaltam nekik.

Fasza egy brigadok vannak, mi?

több drón kell ;P

(#543) mdk01 válasza hobizoli (#542) üzenetére


mdk01
addikt

..és ha azt mondod hogy javítsák aki akkor jól megszopatnak vhogyan, ha meg azt mondod hogy nem fizeted ki akkor meg még nekik áll feljebb és örök harag meg te vagy a fax. Én is találkoztam nem egy ilyennel csak más szakágban.

(#544) hobizoli válasza mdk01 (#543) üzenetére


hobizoli
nagyúr

...ja, de ezek nekialltak megcsinalni, leszedtek hozza a turbot is (de minek...), szetszedtek (na ezt foleg minek???), aztan este elment bulejozni, mert pentek van es betintazva fejreallt egy motorral.
4 honapig az intenziven fekudt.
Es ne legyel ideges... trelerrel hoztuk el az autot onnan, mert ugy szeszedtek hozza fel a nap alatt, mintha bontani kellet volna es raktuk ossze mi egy masik turboval vegul. Jo hogy van 2 is, de azert faszom...

Aszondja most felepulve(...), hogy majd csinal nekem egy masik turbot az helyett, mert o tud azt is. Nem kell nekem toled semmi mas csak penz amibe kerultel. Azt meg valszeg nemtod elrontani...még.

Mert ha legalabb osszejeloltek volna a kozepreszt, hogy allt a ket csigahaz rajta, akkor ossze lehetett volna rakni, de annelkul senki sem tudja, mert a motor a fuggolegeshez kepest elore billen, a gazkollektor mar hatrafele all es lefele nez, a kozepresznek meg ugy kell vegul fuggolegeshez kepest +-2.5fokban allnia az olajzas kozpontossaga miatt, hogy az egyik csigahaz hatarozza meg a helyzetet. Szoval vegig szamolni kell a fuggolegeshez kepesti szogekkel, de harom szognek is kene tudni pontosan mennyi es egyet se tudunk ehhez.
Elmentem vele vagy 5 turboshoz vele, de ennelkul senki nem tudja "iranyszögbe" beallitani.

Na most par honappal kesobb akik anno csinaltak ezt nekem, osszeraktak ujra egy masik alapjan, amit eppen javitottak. Ingyen(!), pedig nem ok szedtek szet. De a masik nelkul ok sem tudtak volna

több drón kell ;P

(#545) Rick4 válasza mokus1 (#541) üzenetére


Rick4
félisten

Most hoztam el a kis Punto-t egy órája a klímástól, 12.3°C-os levegő jött belőle, kellemes volt de én keveselltem. Valami csatlakozásnál meg kellett húzni egy csavart, lett bele gáz is töltve, meg UV festék is. Most 8°C körüli levegő jön, ez arra jó, hogy beülsz a 60+°C-os napon álló kocsiba, elindulsz, kicsit leengedett ablakkal kinyomatod a forró levegőt, klíma be, és 3-4 perc után már teljesen jó a levegő. Faszán meg is lehet fázni tőle, óvatosan kell használni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#546) AMD Power válasza Rick4 (#545) üzenetére


AMD Power
titán

En is holnap megyek a klimashoz... elfogyott a szufla a klimambol....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#547) mokus1 válasza hobizoli (#542) üzenetére


mokus1
addikt

Sok ilyen szerelő van.Nekem legutóbb a robogón 46000-es motorfelújítás volt. Aki összerakta nem húzta meg a főközéptartót és alattam mikor mentem kifeküdt a motor oldalra kerékkel mindennel együtt.Hát amikor visszamentem nem mostam ki a szájamat szappannal.

(#548) m3tr0


m3tr0
senior tag

Erősen bevallott kilométer, oké,hogy sokat elmegy a VW dízel de ennyit. ;] :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#549) sagesz93 válasza m3tr0 (#548) üzenetére


sagesz93
addikt

EGYÉB INFORMÁCIÓ
Autóbeszámítás lehetséges, azonnal elvihető, keveset futott, nem dohányzó, rendszeresen karbantartott.

:C

[ Szerkesztve ]

(#550) AMD Power válasza sagesz93 (#549) üzenetére


AMD Power
titán

Szinte uj! Alig hasznalt!;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.