Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) adalbert1 válasza Rick4 (#217) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem volt rossz ötlet :) , itt a válasz ha esetleg más is itt keresne a kérdésre választ. Közben az egyik önkormányzat oldalán is találtam ilyet, merem remélni hogy hülyeséget csak nem írnának le.

(#352) Dare2Live válasza Qru (#325) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

újabb Toyotak ilyenek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#353) Qru válasza Dare2Live (#352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért is lepődtem meg mert ez "csak" egy alapfelszereltségi szintű Skoda.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#354) hobizoli válasza m3tr0 (#335) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Generator szerinted mibe olcso? Fater Swift-jeben tavasszl volt cserlve mert elrepedt az alloresze, bontoban 10k, de nem tudod jo-e, meg no garo. Mondjuk mukodik, de ha eppen fel kell ujitatni akkor az is szopo...

Mondjuk hazai gyartasu occso auto leven legalabb abbol van egy halommal...

Szerintem meg enyemben is megkukult a generator, nem hiaba, Bosch gyartmany. De olyan helyen van, hogy leszopod magad, kb mintha vmi fotarto elem lenne, beasva minden ala-melle-fole.

több drón kell ;P

(#355) hobizoli válasza Qru (#328) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az sem normalis, aki kupplungolas nelkul akar inditani. :N :F
Alap, hogy inditaskor a fek-kupplung benyom... :U

több drón kell ;P

(#356) Lokids válasza hobizoli (#355) üzenetére


Lokids
addikt

Fék miért?
Én mindíg csak a kuplungot nyomom be mikor indítok. Kézifék fog annyit, hogy ne kelljen rálépni a fékre is. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#357) Qru válasza hobizoli (#355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Féket nem szoktam, ha meg lejtőn vok akkor kézifék. De igen, kinyomott kuplunggal indítani sztem is alap.

#nincsbennetarcsi

(#358) m3tr0 válasza hobizoli (#354) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nekem ez 32 ezresembe fájt szereléssel együtt. Persze erre van egy év garancia..Bízom benne, hogy annál azért jóval tovább fogja bírni. Ha csak a gyári felét, akkor már elégedett leszek. ;)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#359) hobizoli válasza Lokids (#356) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kezifeket addig hasznaljatok, amig igy besatuzva lebetonzva vmi le nem tolatja, amit igy az auto nem tud kirugozni. Na meg amig egyszer telen be nem fagy a bowden a hazba. Persze tudom, most jon az aaa nekem meg sosem fagyott be, majd amikor meg megis, akkor meg nezel bociszemekkel -8fokban hogy es most megis miafasztcsinaljak vele? Egyebkent meg nem csak a bowden tud befagyni a hazba, hanem a betet-pofa is a fek felulethez, ha nagyon hideg van, a bowden mozog csak a betet-pofa nem engedi el a fekdobot-fektarcsat.
Fater mar mindkettot beszopta, eccer Tesco parkoloban tolattak le es tortek el a lokharito rogiteset, pont eleg lett volna ha 2-3cm-t odebb tud rugozni az auto, de igy mas engedett az eroknek, a lokharito. Persze cedula az nem volt, hogy bocsika, en voltam.

Egyszer meg befagyott neki a kezifek, aztan havon allo hatso kerekkel ment. Utana par hetig nem hasznalta, de most ujra ha jon hallom amikor megall a haz elott, nem behuzza, betepi. Megint addig fogja ezt csinalni, amig megint le nem tolatjak neki vhol...
En meg ezt nem varom meg, siman sebessegben hagyom az autot, ha olyan helyen allok meg ahol keves a hely pl egyes lakotepelek, meg az se, hogyha kell odebb tudjak tolni. Elgurulni meg nem gurult el sosem. Aki szerint meg sebessegben hagyva is el lehet tolni, az siman huje.
Azert hujeseg kupplung nelkul inditani, foleg ha mas is hasznalja azt az autot, mert Te lehet nem hagyod sebessegben, de a masik igen, aztan sebessegben rainditozva meg beleugrik az auto egy masikba, vagy felugrika jardara, vagy neki a oszlopnak.

Minden autot berogzulve fek-kupplunggal inditva ijenre nincs esely. Egyebkent nekem mar az oktato is megtanitotta, hogy inditaskor fek-kupplung es csak aztan forditjuk el a kulcsot...

több drón kell ;P

(#360) Qru válasza hobizoli (#359) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Télen nem használom a kéziféket autó rögzítésre. Nyáron sem, minidg sebességben hagyom és kész.

Mondjuk egyszer befagyott a kézifék a G Astrán anno. Hát pár km után azért kiolvad szépen az is. :D

Oktatódnak biztos üldezési mániája volt kicsit. Nem túl valószínű, hogy addig csattan beléd vki amíg indítózol. De soha sem lehet tudni... lehet figyelnek...?! :DDD

#nincsbennetarcsi

(#361) neduddki válasza Qru (#360) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha bugos a kuplung es talpalas ellnere sem old ki, akkor megin tott a garazs fala mese, az a par w nem sokat osztszoroz az inditasnal

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#362) Lokids válasza hobizoli (#359) üzenetére


Lokids
addikt

Én mindíg 1-es fokozatba rakom és kézifék. Azért van a kocsin, hogy használjuk. Ha meg befagy, akkor hagyom a fenébe, vagy álló kerékkel rajtolok. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#363) Kickass válasza hobizoli (#359) üzenetére


Kickass
őstag

tavaly télen ezt a kézi befagyást én is beszoptam, azóta se nagyon használtam a kézit :DDD :DDD

(#364) lsc válasza Kickass (#363) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy kocsin az rohad be a leghamarabb amit nem használnak.

Az élet kegyetlen .

(#365) hobizoli válasza lsc (#364) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akkor a fater Switjen mar nem lenne 5. :DDD

Amig beer meloba fel sem kell addig kapcsolnia. :P

több drón kell ;P

(#366) Dare2Live válasza lsc (#364) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem a tanksapka nyító fagyott be.... :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#367) hobizoli válasza Lokids (#356) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat, mert ha kisebb lejton is sebessegben hagyva van az auto, akkor amikor benyomod a kupplungot az inditashoz, el fog gurulni... :P

több drón kell ;P

(#368) Kickass válasza lsc (#364) üzenetére


Kickass
őstag

gyorsan el is szaladtam megcibálnia kézit a hóban :P ;]

(#369) lsc válasza Dare2Live (#366) üzenetére


lsc
nagyúr

A fedél már nálam is a felcsapódó latyaktól, de a bowden akkor is működtette csak nem nyílt ki. Wartburgtól kezdve a mostani corollákig mindig használtam a kéziféket, volt hogy befagyott a pofa, de a bowden még soha. Kézifékkötelet sem cseréltem még egyik kocsimon sem, mégis jó volt eddig mindegyik műszakin. Viszont olyat már nem egyet más kocsiján amelyiken látszott hogy a "nem használat" miatt a rozsdaportól megszorult, nem lehetett bejáratni sem. Mondjuk ennek a szerelők örülnek, relatív könnyű munka, de lehet érte fizettetni.

Az élet kegyetlen .

(#370) zoo8800 válasza Kickass (#368) üzenetére


zoo8800
veterán

ejnye, szabad ilyet? :DD

rip and tear, until it is done

(#371) Kickass válasza zoo8800 (#370) üzenetére


Kickass
őstag

izé, zárt pályán volt, németországban.... ;] ;]

(#372) hobizoli válasza Kickass (#371) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem kell ahhoz odaig elmenni, maganteruleten azt csinalsz, amit akarsz... :U ;]

több drón kell ;P

(#373) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Idézet:

-Bezzeg anyám, mikor hazahoztam a Subaru-t, tök komolyan mondta, hogy hogy hagytam magam így átverni, hát valami nincs rendben a motorjával. Milyen hangja van ennek?
-El kell vinni anyut egy körre... kettes padlón 1bar-n amikor húz, megkérdezni hogy "baj van a motorral szerinted még mindig?"

:C ;] :P :DDD

több drón kell ;P

(#374) hobizoli


hobizoli
nagyúr

vértunner

több drón kell ;P

(#375) kpal válasza hobizoli (#374) üzenetére


kpal
veterán

Ez nem Debreceni véletlenül ?

(#376) vikvuk válasza kpal (#375) üzenetére


vikvuk
aktív tag

ez? ízlésficamos

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#377) kpal válasza vikvuk (#376) üzenetére


kpal
veterán

Az :D de nagyon rémlik mint nálunk láttam volna .

(#378) Lokids válasza hobizoli (#373) üzenetére


Lokids
addikt

:D Ezen most jót röhögtem. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#379) H.Ezredes válasza hobizoli (#374) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ez jó gusztustalan... :DDD Viszont ez egy szép E36

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#380) Kickass válasza kpal (#375) üzenetére


Kickass
őstag

lattam mar debrecenben meg Teglason is, mar ha ez az a compact, de van egy hasonszoru E39 is, az is csodaciiip....

(#381) kpal válasza Kickass (#380) üzenetére


kpal
veterán

Na akkor jol sejtettem :) ilyen kocsik lattan elborzadok :DDD

(#382) Qru válasza lsc (#369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekünk a Puntón a zár szokott befagyni télen. Jó esetben bejutok az anyós ülésről, rosszabb esetben a csomgatartón át... :D

#nincsbennetarcsi

(#383) neduddki válasza Qru (#382) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy karacsonykor szegeny apam kitanata, hogy a karacsonyi vendegsegbe frissen mostot kocsial mennyunk, be is fagyott ejszakara a 405os ket elso ajto zarja, 1 db jegoldo a ket ules kooztt, 1 db a otthon leledzo jackiban, 1db otthon az eloszoba szkerenyen es 1 db a csomagtartoban a fojjadekostaskaba, csomagtarto nyilt, azutan mar anyira nem akart egyfojjtaban fagyban kocsit mosni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#384) Qru válasza neduddki (#383) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, volt, hogy mi is 20m-es hosszabbító és hajszárító kombóval jutottunk be az ótóba a ház előtt.

#nincsbennetarcsi

(#385) Dare2Live válasza lsc (#369) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondjuk lehet a latyaktól....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#386) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

:DDD

több drón kell ;P

(#387) dízelracer válasza hobizoli (#386) üzenetére


dízelracer
senior tag

Várjál. Én kékben láttam ilyet a neten aranyra fújt felnikkel hátul brutál vasalódeszkával hatalmas subaru felirattal az oldalán. Sokkoló látvány volt. Megpróbálom megkeresni.

(#388) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

:K

több drón kell ;P

(#389) mokus1 válasza hobizoli (#388) üzenetére


mokus1
addikt

Szia! Te még mindig Punto GT-vel mész ugye? :) Mint mondtam decemberben tervezek autót venni majd mondj már pár infot. Tegnap este jöttem haza és valami kibaszott szép punyesz gurult el mellettem.Megjött a kedvem csak félek tőle. Mennyire szervizigényes az autó ha egyszer megveszed megcsinálod faszán? Gyanítom 180-190 lóerő egy turboval+kipuffal+ jobb chippel elérhető:)
Tennél egy képet be a kocsidról :) köszi :R

(#390) hobizoli válasza mokus1 (#389) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja, azzal, meg itt Kickass is, meg vkinek van/volt egy fekete is itt.
Az nem biztos, hogy GT volt am.
Enyem kalyhaezust szinu.

Ha megcsinalod "faszan" az kb azt jelenti, hogy megveszed a leglepukkantabbat halott turboval meg motorral es azt megcsinalod magadnak jora. Kiqrod belole a felesleges Bosch cuccokat, kezdve a legtomegmerovel, es belerax vmi realtime is irhato, ún standalone ECU-t, aminek az nem kell (MAP szenzor is eleg ehhez, a gyari ECU-ban is van...). Ezzel egybol megvan a chiptuning resze is a dolognak, turbot veszel ra vmi K03-K03S-K04-t vagy pl T25-t ra -a gyari nem egy fuha...,- nyilvan vmit buzeralni kell rajta/hozza, mert a kapcsolodo reszek pont nem egyeznek, de ez nyilvan megoldhato, injektorokbol ha irhato az ECU, akkor mehet bele a 600-s is akar, aztan azt rairjatok benzinre meg a E85-re is ugyanazt, gyari ECU-nal benzinre 270-280, E85-re 330-350-s kell bele (a gyari az 240-s, 10perc alatt ki lehet cserelni), benzinszivattyubol Walbro 255l/h (gyari 80l/h-s), ez mindenre eleg, letezik belole komplett atepito kit is, meg egy ú.n. Raising Rate rendszeru benzinnnyomas-szabalyzo a gyari linearis helyett. Front mounted intercooler kell elore a gyari side mounted helyett, ezt becsovezteted kipuffosnal amikor a gyari kipuffot is free flow 2.5"-s re cserelteted. Nem kell semmi mas csak hatso atmeno dob -belenezel mielott felraknak, atlatsz rajta hosszaban-, de megsem lesz hangos, mert a turbo megfogja a hangot (probald meg ezt szivo motornal...).
A vezermutengely is ki lehet cserelni 270-276 esteleg 280fokosra, hogy ne fogyjon el 5600-nal, hanem huzzon 7000-g vagy az fole is, hiszen a nagy csiga mar ott is gyozi ezt szusszal, tul nagyra nem jo cserelni ezt sem -mint a turbot se-, mert akkor alacsony fordulaton elbutul tole a motor
Amire ezt vegigjarod lesz kb annyiban, mint amit gyarinak arulnak, es mindene gyari, nincs osszecsukva meg belul leélve, kb 400-450k-t tapsoltal ra esetleg 500-t, de mar meg van "csinalva". De nyilvan ha rendelkezesre allna az osszeg egy "gyari" autot megvenni 650-700k-ert, akkor van ra ammo, "rendberakni" meg azokon is van mit, vezerles csere, olaj stb. A hatso futomuben van ket csapagy, amin elfordul a lengokar, azt szokott kiverodni a hungarisztani utakon, ha mar szet van szedve az egyik fele miatt akkor azt celszeru cserelni mindket oldalon egybol, hiaba tunik az egyik fele meg jonak. Majd fel-egy ev mulva nem lesz az az sem.

A SEB4.11-s setup a gyari ECU-val, gyari belseju motor, de T25-s csiga, FM intercooler, +szivattyu, RR FPR, 270-s injik stb... 225LE 270Nm fekpadon merve (jo legtomegmerovel :DDD ).
Ezt a gyari kupplung is meg atviszi.

Ezen kivul felujittando az uberjurgen Bosch generator is, ha mar szet van kapva 1x, mert az olyan helyen van, hogy megbenulsz, ha ki kell szedni. A klimasoke 66A helyett 90A-s, de annak mas a tartoja is, celszeru klimas autot venni, jo tud az lenni nyaron.

Irhato ECU-nal lehet 1.6 8v-s is a motor (Tipo/Tempra), hiszen az rairhato barmire. Azzal mar alacsonyabb fordulaton elindul ugyanaz a csiga, mivel nagyobb gazmennyisege van, meg azonos nyomason tobb jedit ad, vagy ugyanannyit kisebb nyomason is, ami nyilvan kisebb eredo terheles, de utcan is jobb kruzolni is, mert nagyobb ccm leven eleve nagyobb nyomateka van szivoban is. Annak mar gyarilag is "nagyszelepes" a hengerfeje raadasul, nem kell megcsinaltatni arra gepmuhelyben jopenze -de nem lehet attenni az 1.4-sre azt-, es 2-3 dolog kell hozza csak -osszesen nem kerulnek 10k-ba- es a gyarilag szivo motor mar turboskent szuperal ;)

Aki hardcore-ban nyomja belebuzeralhatja a 1.6 16v Bravo motort is motor tarto bakok ugyanott vannak azon is, de a levegocsovek azon mar mashol mennek, vagy meg csinalhatja azt 1.9-re (de az 1.6 8v-t is meg lehet annyira). Irhato ECU-nal ezt levezerelni nem problema. Nyilvan az 1.9-re mar tobbnyire masik csiga is kell, meg ott mar a motor beleben is cserelodik a fotengely a Stilo-éra, meg annyival alacsonyabb dugo kell bele (a brazil Linea-é, amiban gyarilag is van ijen 1.9 16v motor).

Egy lengyel arc okozta ezt:
1.6 16v_1
1.6 16v_2
Ezt meg egy horvat:
1.9 16v

Lehet tenni ra hangos tusszentoszelepet is, de az csak showelem, mas szerepe nincs.

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#391) mokus1 válasza hobizoli (#390) üzenetére


mokus1
addikt

Huha ez másnaposan így erős volt. Lényegében vegyek egy olyat amit én építek meg szépen ez 400-500eFt- a turbo minden szir szarral együtt? Így lenne kb 200 ló? Itt azért már 11-12litert megzabál?

Jól értelmeztem hogy Te ezt javasoltad ? :)

[ Szerkesztve ]

(#392) dízelracer válasza hobizoli (#390) üzenetére


dízelracer
senior tag

aka bohócszelep :D

(#393) hobizoli válasza mokus1 (#391) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem, a vetelaron felul kb 500k, ami a vegen annyi, mint egy gyarinak kinezo, jo allapotu, masik auto, de a tieden mar tudod, hogy mi minden van "megcsinalva" addigra amikor ugyanott vagy vele penzben.
A lovak zabbal mennek, 200LE hasznalva nem fog 7-t enni, nyilvan h nem tiprod allandoan, akkor nem fog enni se annyit.
1.35bar-n 225LE a SEB4-s, 1.1bar-n kb 200, gyarilag is 1.2bar van overboost-ban
A turbo kb 100k az ECU meg 160k magaban, 50k-ert kapsz bele masik motort a gameover helyett (1.6-st lehet venni egy tizesert is :P ). Nyilvan magad csinalod meg amit csak lehet, kulonben adj hozza plusz munkadijakat.
De legalabb fogod tudni mit mit csinal benne.

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#394) mokus1 válasza hobizoli (#393) üzenetére


mokus1
addikt

Azt nézegetem milen kevés Gt van hahun. Igazából csak a fehér ami szép de annak ára is van :D

(#395) mokus1 válasza hobizoli (#393) üzenetére


mokus1
addikt

Az építésre gondoltam én is hogy az a 4-5kilo.

(#396) hobizoli válasza mokus1 (#394) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az huje.
Tavaj 750k-ert arulta, es sima szeria mindene a felniken kivul. Sot, mikor majusban veletlenul talalkoztuk vele havercsavoval egy benzinkutnal, akkor mondta, hogy toronycsapagyak szet vannak meg vmi szilentek is, nemtom azota megcsinaltatta-e rajta, de igy nezve az az ar meg viccesebb...

Multkor volt egy ojan gamevover fajta is fent 130k-ert, na az olyanbol kell csinalni egy "jot". Csak rendszeresen nezni kell a hahu-t, mert olyan ritkan is van fent, foleg annyiert.

több drón kell ;P

(#397) mokus1 válasza hobizoli (#396) üzenetére


mokus1
addikt

Akkor ez lesz. Hogy nézem.Inkább megveszem jó áron és áll majd. Addig úgy is motorozom meg a teljes összeg nincs meg azért nem akartam előbb de ha felkerül egy kocsi akkor lecsapok azt hiszem.
Ha odáig jutok tudsz majd nekem segíteni? Szerelő csinálná a kocsit mert én egyáltalán nem tudok és nem is akarom ennyire mélyen bütykölni.

(#398) hobizoli válasza mokus1 (#397) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat egy GT-nel nem baj, ha megtanulsz egy-ket GT specifikusabb dolgot magad megcsinalni, mert csak elqrjak, es szarabb lesz, mint volt, ami kesobb tobbe kerul 2x-3x megjavitani, mire ujra jo lesz. Nyilvan ingyen meg nem dolgozik senki, csak Te magadnak.
Legtobb szerelo fel tole mint a tuztol, mert juj turbos es jujujuj.
Pedig csak egy Zastava :P motor ez is... ugyanugy kell kihezagolni/belapkazni a vezermutengelyet, mint elotte 20 evvel barminek, amiben ez a motor volt. Hengerfejtomitest is ugyaugy kell cserelni rajta ha megroggyant, nincs benne semmi extra, azert mert turbos.
Csak hat nem mind1 hova vannak visszakotve a szereles utan a vezerlo vakuumcsovek, mert csak 1 felekeppen mukodik jol a rendszer, de pl toltonyomast nem celszeru rakotni az olajkartelra, mert az igen rovidtavon is karos hatasu lesz (volt akinek megcsinaltak ezt...)

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#399) Hybryd válasza mdk01 (#320) üzenetére


Hybryd
tag

Még egy szavazat a c'eed kombira

(#400) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

;]

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.