Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) dabadab válasza mmcc02 (#1650) üzenetére


dabadab
titán

Az első egyértelműen futómű, a második meg valószínűleg kiegyensúlyozatlan kerék.

DRM is theft

(#1652) Manitou válasza mmcc02 (#1650) üzenetére


Manitou
addikt

Puha az a gumi amerre húz esetleg, és /vagy futómű probléma , nincs megfelelően kiegyensúlyozva a kerék :F

(#1653) mmcc02 válasza dabadab (#1651) üzenetére


mmcc02
tag

Köszönöm! :R
Csak egy elállítódott futószög lehet? Vagy annál azért komolyabb?

(#1652) Manitou: Neked is! :R

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1654) Rick4 válasza Napfénysüti (#1646) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem ez nem az első autóm. Első betétet, termosztátot, hűtőfolyadékot, levegő és pollenszűrőt cseréltem, volt már egy olajcsere, most kapott 4 új gyertyát meg kábeltszettet. De ez ilyen volt. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1655) Napfénysüti válasza Rick4 (#1654) üzenetére

Na de nem törvényszerű hogy az ember első autóján az általad említett dolgokat egyből cserélni kellene. :K

Més que un club!

(#1656) Rick4 válasza Napfénysüti (#1655) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, de akármelyikkel előfordulhat. Nem jobb felkészíteni egy embert ilyesmire? Az se törvényszerű, hogy vesz bele trikó üléshuzatot, meg egy wunderbaumot és kész a nagyszerviz.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1657) Napfénysüti válasza Rick4 (#1656) üzenetére

Persze jobb ha van tartaléka rá. Sose lehet tudni. De az általában előforduló dolgokra csak elég a 100k főleg ha rendesen átnézette és nem volt az előbb említett dolgokkal probléma.
Mondjuk hátul én is cseréltem már tárcsát meg betétet mióta megvettem. :D

Més que un club!

(#1658) kisza25 válasza mmcc02 (#1650) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor is csinál ilyet, ha régi a gumi és sokat áll egy helyben a kocsi,
nekem sokszor volt ilyen, mert sokat állt az autóm, egy idő után visszaáll, ha rendszeresen használod

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1659) Rick4 válasza Napfénysüti (#1657) üzenetére


Rick4
félisten

Sose tudni, hogy egy szépen kisuvickolt jól fogyasztó, törésmentes, kevés ráköltést igénylő autót miért akarnak eladni, jobb mindjárt gyanút fogni, és 2x átnézni mindent... Nem nagyon szokás mostanában egy ilyenből csak úgy kiszállni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1660) mmcc02 válasza kisza25 (#1658) üzenetére


mmcc02
tag

Neked is köszönöm! :R :R

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#1661) #10726912 válasza mmcc02 (#1653) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld meg alaposan kipucolni a felnit. Mindkettőt. És nézd meg a gumikat is, nincs-e sérülés rajtuk. Ha nem szűnik a remegés, vidd el egy centírozásra. A gumi nyomás is legyen megfelelő. A jobbra húzást nem tudom, azt inkább szerelőtől kéne megérdeklődni...bár a gömbcsuklókat, talpasokat és a gumi betéteket(remélem, ez a nevük) felemelt kerekek megmozgatása mellett te is megnézheted...
Üdv!

(#1662) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nem-e tudjátok kb. mennyibe kerül kijavítani egy sérülést egy újabb corolla lökhárítóján. A bal hátsó sarkánál zúztam ma le egy kicsit az Allee mélygarázsába. Lejött róla egy csíkban a festék és a műanyag is megrepedt sajnos több helyen. Elvileg lehet gittelni, utána meg újrafényesíteni ahol nincs festék ugye?
Nincsen mostanában jó szérián :(

Üdv. Yush

(#1663) Winner_hun válasza Yushchenko (#1662) üzenetére


Winner_hun
félisten

Műanyaghegesztés
Egy elem színre fújása 15k körül kezdődik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1664) Yushchenko válasza Winner_hun (#1663) üzenetére


Yushchenko
őstag

Az mondjuk nem vészes, thx. Csak most magyarázkodni a munkahelyen jajjj :W

(#1665) Napfénysüti válasza Rick4 (#1659) üzenetére

Igen ebben van valami. Csakúgy mint a gyanúsan olcsó példányokban (legalábbis szerintem).

Més que un club!

(#1666) varga911 válasza Rick4 (#1659) üzenetére


varga911
senior tag

Ezért érdemes valami bevallottan leharcolt példányt venni bagóért, az tuti szar, és rendberakni úgy, hogy minden jó legyen rajta.
Aztán mehet rá a polír és csillogni is fog. :DDD

(#1667) kisza25 válasza varga911 (#1666) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én ezért vettem újat, a használt autóimra egyfolytában költenem kellett, a megvétel pillanatától, a skodát is újan vettem, nem is volt vele semmilyen probléma (mondjuk az hiteles volt ezért csúnyán sokra jött ki a végére az ára)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1668) Rick4 válasza varga911 (#1666) üzenetére


Rick4
félisten

Én is ezt vallom egyébként, de sok embernek se hozzáértése, se ideje nincsen ilyesmire. Tényleg tisztább egyébként pl motorhibásat venni, és magadnak felújítani, rendszerint annyival olcsóbb is, hogy megérje, és akkor tényleg meg van csinálva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1669) Napfénysüti válasza kisza25 (#1667) üzenetére

Viszont az új autóval meg bazi sokat buksz az értékvesztésen ha egyszer eladod. :(

Més que un club!

(#1670) dízelracer válasza Lokids (#1552) üzenetére


dízelracer
senior tag

Igen most most itt lakom de egyébként vidéki vagyok. Otthoni közösségi közlekedés halál. Ha lekésed a buszt vártasz laza 2órát a következőre. Ott nem bírnám ki autó nélkül.

(#1671) kisza25 válasza Napfénysüti (#1669) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ja, mondjuk 3,1milláért használtan sem tudtam volna jobb autót venni, tehát a nagy bukót mikor kihozol egy autót a szalonból már alapon megúsztam, na meg itt itt Ausztriában egyszer lerohadok az 1000€(270eFt) alatt nem áll meg, erre a 7év garhoz van 7év asszisztensem, 8hónapot vagyok kint egy évben, itt egy izzócserét nem úszol meg 100€(27eFt) alatt(de ha csak rápillantanak a kocsira az is egy 50-es:P), így már elgondolkodtató mi a drága:P
otthonra nekem is bőven jó lett volna még a skodám 5-6évig biztosan, vagy még tovább,
amúgy a hitelen sokkal nagyobbat lehet bukni a skodát mikorra kifizettem 4M-be volt :Y(2,6M-ért vettem 30%önerővel,tehát 2M hitellel, amire a végén 3,4M-lett visszafizetve)
és, ha nem fizetem ki áprilisban további 400eFt ot buktam volna, csak az árfolyam különbözeten és további 300eFt-ot a kamaton(annyira felment a frank),
eddigi hibáimból tanulva ezt kp-ra vettem :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1672) dízelracer válasza Dare2Live (#1574) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nekem csak egy bajom van ezzel. Elég nagyra nőttem (187cm, 116kg) és számomra a buszok fél óra elteltével valahogy mind baromi kényelmetlenné válnak. Se széltébe se hosszába nem igazán férek el. A vonat az okés azt szeretem. :)

(#1673) kisza25 válasza dízelracer (#1672) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ott csak a fejedre kell vigyázni az ajtóknál:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1674) Dare2Live válasza kisza25 (#1671) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"na ja, mondjuk 3,1milláért használtan sem tudtam volna jobb autót venni, tehát a nagy bukót mikor kihozol egy autót a szalonból már alapon megúsztam..."

Már mért usztad volna meg? Ez sztem sima önámítás, a kezdeti bukást már be is nyaltad.

Én is nézegettem őket van sok pl. [link]

1.7misi + magasabb felszereltésg (EX) + automata és van még rá 4év gar. ~Ennyivel fog a tied is kevesebet érni 3év múlva, a "nagy" első évek bukását nem úsztad meg.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1675) lorcsi válasza Dare2Live (#1674) üzenetére


lorcsi
veterán

vajon miért ad el valaki (ebben a gazdasági helyzetben egy iylen járgányt ?
:F )

(#1676) Dare2Live válasza lorcsi (#1675) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jazznál is ez foglalkoztatott, ott S-MAX lesz helyette, kell 600+liter csomagterű kocsi.

Amúgy meg ezer oka lehet pl nincs szükségük 2kocsira... elvesztette az állását...

Jut eszembe megnéztem a Jazzt, hát 2év alatt baromira lelakták, pl a szar automosozás miatt az egész kasztni rongyá karistolva, de az ajtót is jópárszor rájuk nyitották+visszapillatójukat is elvitték 1-2*... uhh

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1677) lorcsi válasza Dare2Live (#1676) üzenetére


lorcsi
veterán

végül is..igaz...

huh :(
hogy nem lehet vigyázni egy vadi újra :(
akkor annak is lőttek :(

(#1678) lorcsi válasza Dare2Live (#1676) üzenetére


lorcsi
veterán

a fordokat nézted ?
azokban is van oylan méretű

(#1679) kisza25 válasza Dare2Live (#1674) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem az első x évről, hanem pl. egy egyéveshez képest,
az onnan történő bukást az egy évessen vett autó is produkálja,
amúgy én egy 10 évig megtartom, ue a felszereltség LX-ben 4M lett volna (leszámítva a lufik számát) alsó közepeseket újjan 4-4,7milláért mérik, én erre gondoltam,

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1680) Ck.


Ck.
addikt

Automata váltónál alapjáraton néha P-ben hallani vmi fura zörgést, ami ha D-be rakom, megszűnik. Van, hogy később mikor megállok és P-be rakom, akkor már semmi zörej, de van amikor előjön. Váltásban semmi probléma nincs, nem ránt, nem rángat, szépen vált.
Mi adhatja ezt a hangot, amikor nincs sebességben?

(#1681) Winner_hun válasza Dare2Live (#1676) üzenetére


Winner_hun
félisten

Telipolír 20k, benyomódások kiszedése elemenként 8k körül, tükör színre fújás 3-5k körül. Most az hogy a külseje hogy néz ki az egy dolog. Motor, váltó, futómű hogy van? 100x fontosabb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1682) Yushchenko válasza kisza25 (#1671) üzenetére


Yushchenko
őstag

Európai szintű asszisztencia szolgáltatás 12k egy évben.

(#1683) Rick4 válasza Ck. (#1680) üzenetére


Rick4
félisten

konverter vagy a lassan totálisan eltömődő váltószűrő miatt erőlködik a váltó olajpumpája. Milyen kocsi ez? Ugye nem egy xartalicska a6-os Audi?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1684) kisza25 válasza Yushchenko (#1682) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elveszel a részletekben :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1685) Ck. válasza Rick4 (#1683) üzenetére


Ck.
addikt

A6-nak éppen A6, de ez már az újabb motorral van, ismerősömtől egyébként. A cég miatt muszáj volt dízelre váltani, az esetleges javítási költségeket pedig elszámolják.

Egyébként a konverter az milyen tétel, mennyire időigényes a cseréje?

(#1686) Ck. válasza Ck. (#1685) üzenetére


Ck.
addikt

Még ha el is számoltatom, most akkor se adok ki nagy örömmel sok-sok pízt a kezemből, úgyhogy remélem minél olcsóbban kijövök és egy komplett váltóolaj + szűrő csere megoldja ezt a néha jelentkező problémát, zörejt.

(#1687) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Hello!

A kis családomban felmerült 1 autó vásárlásának a gondolata.
Lehetőségek olyan 1-1.3M

2005 v. újabb
1.3 -1.6 benzines
5 ajtós -> gyerkőc + 1 tervben így a 2 gyerekülés egymás mellett elférjen
Klíma
ABS
jó állapot
olcsó fenntartás.
Ha lehet akkor a Dunántúlon legyen.

Eddig 1.4 Astra, és Suzuki Swift v. Ignis-t nézegettünk.
Ötleteket várom.
Köszönettel:
Tankblock

Szerk: Lista kiegészítve

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#1688) Rick4 válasza Ck. (#1685) üzenetére


Rick4
félisten

Az LPG áfája is elszámolható ugyanúgy, mint a dízelé, onnantól meg nem tudom, mivel jobb nekik, én számolgattam sokat, nem jön ki jól az se....
A konverter pont ott van, mint egy kézinél a kuplungszerkezet, nem időigényes, viszont le kell húzni a váltót, ez saccra már egy 30-as, plusz ha a konverterből másik kell, az még 30+...

Emellett a gázautósoknak egy jó hír, megjelent az új országos tűzvédelmi szabályzat, miszerint:

régi:

23.16. A tisztán gázüzemű, a vegyes üzemű, illetőleg a kettős üzemű járművet tilos elhelyezni
a) cseppfolyós (propán-bután) üzemanyag esetén
aa) talajszint alatti egyedi vagy több jármű tárolására alkalmas tárolókban,
ab) talajszint alatti parkolókban, parkolóházakban,

új:

(5) A tisztán gázüzemû, a vegyes üzemû és a kettõs üzemû jármûvet tilos elhelyezni
a) cseppfolyós (propán-bután) üzemanyag esetén – kivéve a vonatkozó mûszaki követelményeknek megfelelõ biztonsági szeleppel felszerelt jármûveket

...

(6) Az (5) bekezdés a) pontjában meghatározott terek bejáratánál, jól látható módon, a „Biztonsági szelep nélküli LPG üzemû jármû részére tilos a behajtás” feliratú táblát kell elhelyezni.

Vagyis ha a gázt most 1-2 éve rakták az autóba, akkor be lehet hajtani a mélygarázsba is, régebbi autóknál meg tartálycserével (ami egyébként is előbb utőbb esedékes) szabaddá válik az út. Onnan ismerhető fel a megfelelő tartály, hogy elektromos csatlakozásos mágnesszelep van a multiszelep tövében, csak akkor jöhet ki gáz belőle, ha a szelep 12V-ot kap.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1689) Tamoo válasza Tankblock (#1687) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ford Fiesta/Fusion, Skoda Fabia, Seat Ibiza. Szerintem ezeket is beleveheted a listába.

(#1690) neduddki válasza Tankblock (#1687) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mellik teccik? /sevi aveot mar alpbol kizartam/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1691) Tankblock válasza Tamoo (#1689) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Köszönöm a hozzászólást,
Igen nézegettem is. FUSION tetszetős, de viszonylag drágák.
Fiesta meg pont 2005/2006 ban volt modellváltás, Gondolkodom még rajta.

Ha valaki lát "olcsó" Fusion-t az linkelheti :)
Fabiat megmondva csak kombi kivitelt néztem, erről sajna nincs tapasztalatom, se az ismerőseimnek se. (Megbízhatóság, stb...)

Release the Beast....

(#1692) Tankblock válasza neduddki (#1690) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Hát igen csak a teteje 1 picit sok lett. Eddigi tapogatózásaim során az autó kereskedők valahogy nem igazán szerettek volna engedni az árból max 30-50 e HUF-ot. Magánszemélyel való alkuban még nem volt tapasztalatom.

[Ez a Fusion tetszik]

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#1693) No-kia


No-kia
őstag

nah leírom ide, hátha valakinél egyszer felmerülne, mert úgylátom nem sok tapasztalat van ezzel akocsival ezen a fórumon,csak lássátok, attól hogy valami régi még nem eszi le az ember gatyáját és ennek akocsinak ebben az árkategóriában, csak a fogyasztás lehet ijesztő, de, szerintem ez még tűrhető ,de azért inkább off-ba:

ford sierra 2.0i:

tegnapi napom 7,1 literes átlagfogyival jött ki

részletek:
- 470km
- autópálya: 300km: 130-150km/h-val
- félóra dugóban állás
- 4 ember+ telicsomagtartó
- 4000 alatt ritkán váltottam el
- tököli reptér poros részénél hátsókerék adta lehetőségek kihasználása
- 5km 2-esben 40-es tempóval (ne kérdezzétek miért, oka volt ;) )

csak városi fogyasztásom: 8-9 liter körül alakul, de hogy is mondjam, elég dinamikusan használom, tehát egy ember, akinek nem kell havonta gumit cserélni, mint nekem, azt tuti kevesebből is kihozza,

+ ha a szaré-hugyé kapható alkatrészeket nézem, aki 150-200K körül keres autót, akkor érdemes itt is szétnéznie

remélem, nem rondítottam nagyon ide

üdv.

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1694) #10726912 válasza No-kia (#1693) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én is inkább off-ban...nekem audi80-am van 1.8 benzin, karbis, kereszt tankos gömbölyű..ettől egyszerűbb motor nem nagyon van..a kocsi 87-es évjárat, 11 mázsa feletti, de Tiszaúj mellől Pestre és vissza 28 liter benzinnel mentem. Szűk 400 km és PEsten is kellett tötyögnöm 40-50-el fél órát.. A szomszédban ugyanez az évjárat, csak 1,6-os, ő egy literrel kevesebből járkál..Alkatrészek nevetségesen olcsók hozzá és nem rívom el magam a látványtól, hogy jaj de xarul néz ki, stb, sőt kifejezetten tetszik....a régi kocsik sokszor hozzák a maiak szintjét fogyasztásban és tarthatóságban. Egyik ismerősnek 1,4-es opel astrája van, K-s rendszám, 9 liter a városi fogyasztása. Másiknak Lanosa van, 1,5-ös...szintén 9 liter a városban...és az enyémtől 15 évvel fiatalabbak...200-ért az enyémtől újabbat is lehet venni. A sierra is jó gép, volt a családban....de a vásárlók szíve joga, hogy mit vesz.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1695) Qru válasza Tankblock (#1687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ignis és Swift jó de nem családi autónak. Nagyon kicsi a csomagterük, két gyereküléssel a cuccaitok nem férnek be a csomiba (főleg gyerekkel) akkor se ha 1-2 napos kirándulást szerveztek pl.

Astra már "élhetőbb" ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1696) No-kia válasza #10726912 (#1694) üzenetére


No-kia
őstag

én is pont emiatt írtam le, kalost én is ismerek így, meg egy 97-es fiat Bravat. 1,4-es és 8 literből jár el, én vezettem és hát elég csigának tünt még így is... én sem akarok megtérítenisenkit, de hátha valaki ezek olvasva rájön valamire. pl. suzuki hátuljába belemegy valaki és hátul ül a gyerek, nem valami kellemes, de neked is meg nekem is legalább van még fém hátul.

de hát azért van az internet hogy tapasztalatokat osszunk meg egymással :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1697) kisza25 válasza Tankblock (#1691) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia én 5,5évig használtam egy skoda fábia combit 0problémám volt vele műszakilag, igaz csak 65ezret hajtottam bele, amire oda kell figyelni, hogy az 1,2L-esből csak a 64lovast szabad venni(a hátulján lévő HTP írásból az egyik betű piros a 60 lovasnál mind fekete)
a csomagtartó nagyon tágas és teljesen síkba le lehet dönteni a hátsó üléseket,
hátulra 2felnöt fér be kényelmesen, 6-6,5 lityi volt az átlagom, országúton lement 5,5-re,
csak városi használat mellett sem ment 6,5 fölé,
az 1,2lityis motorok közül a skodáé a legjobb(természetesen az összes vw, seat, skoda, ue motor van és a turbosokat ne keverjük ide) és a váltója is nagyon precíz, a kis motorhoz rövid áttételek vannak és 2500-3000felett elég kellemesen lehet vekle autózni(3000-től adja le a max nyomatékot)
az enyém amúgy 2hete még a Fehérvári kia-ban volt, de lehet azóta már eladták,
merem ajánlani teljesen újszerű sérülésmentes, minden évben lett cserélve benne olaj olajszűrő, pollenszűrő légszűrő, még a fékolaj is, a motor lánchajtásos tehát vezérműszíjat nem kell benne cserélni,
két hibája van, nincsen benne klíma és ilyen sárga, bár nekem tetszett, de sokaknak nem :B
ja ami van benne ABS, elektromos ablak(csak elöl)2légzsák, központizár, imobil., ködlámpa, tempomat(na ezt imádtam benne) CD(Panasonic 2 hangfal és két csipogó, szépen szólt)tetőcsomagtartó előkészítés, nagyon keveset lett gépi mosóban mosatva, többnyire kézzel mostam le,
tőlem 1150000-ért számolták be, nem tudom mennyit rakhatnak rá ilyenkor, de szerintem 1,2-be már el lehetne hozni, a klímát meg utólag is bele lehet rakatni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1698) #10726912 válasza No-kia (#1696) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sokan rettegnek, mert ezek régiek. Pedig nagyon sokszor semmi új nincs a mostaniakban :(
Anno is volt klíma, szervó, meg ABS és mindenféle pöcskiverő...a használat miatt elkopó dolgokat mindben cserélni kell..lengéscsillapítót,stb.A légzsák talán az egyetlen, ami nem volt minden napos és elég ritka. Ha vásárol valaki, akkor nézze meg, hogy mit vesz, ez nincs másképp egyik évjáratnál sem(műszaki állapot, esetleges törés, stb) Amiatt is nyugodtabb vagyok, hogy az enyémbe a motor és a váltó csere sem gond. A mostaniakban meg csak a ránézés is komoly pénz..Nem kell, rendben vannak. De kellhet majd.
A tv-ben meg naponta látom: a mostani kocsi használati darab, amiket cserélgetnek x év után, a régi meg felújítandó használati darab, aminek múltja van és 10, 20 vagy akármennyi év jövője. Megveszik a kocsit, aztán 5 év múlva meg már azt nézik, mit vegyenek helyette. Sokkal többért, mint amennyiből a meglévőt tarthatnák. Emiatt már sokszor vakartam a fejem... :F Cserélném az enyémet, persze...egy ugyanilyenre, amiben minden dolog megvan, ami ebből hiányzik. Van belőlük. Vagy majd ezt építem át és veszek hozzá egy donort. Az lenne az igazi :D
Majd egyszer.
Üdv!
Leállok az offokkal, a régi kocsiknak kis hazánkban úgysincs nagy kultúrája, csak ócskavasként tekint rá az emberek nagy többsége..holott ha így haladunk, az üzemanyag árak meg a járulékos költségek miatt az lesz a 80%-uk, évjárattól függetlenül :O :W

(#1699) Tankblock válasza kisza25 (#1697) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

A szín terén ízlések és pofonok :DD

1.2 Motor kevéske nagyon, gondoljunk bele abba, hogy a klíma is megszabadít pár lóerőtől. Maradnék az 1.4 verziónál. Köszönöm a leírást és a jótanácsot!

Release the Beast....

(#1700) Tankblock válasza Qru (#1695) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Igen, igazad van, de pénzügyi keret csak kb ezeket a típusokat engedi meg. Remélem szerencsém lesz!

Release the Beast....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.