Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#10151) Draken válasza balpis (#10150) üzenetére


Draken
őstag

Egyelőre csak egy szimpla gondolatmenet volt. Igazából én is alaplap-cpu-vga trióra gondoltam, hogy esedékes lenne a csere+ amiket te is leírtál, csak kérdés mit, mire, mennyiért?

(#10152) balpis válasza Draken (#10151) üzenetére


balpis
őstag

Ha csak játékra, akkor egy i5 is bőven elég (akár nem is Ivy, csak Sandy apróról jó áron), akár egy H77-es alaplapban. És pl. egy 7850-es VGA.
Ha tuningolni is akarsz, akkor persze egy Z77-es alapap (nem feltétlenül a legdrágább) és K-s i5. De játékhoz ma egy monitoros rendszerhez nem igazán kell CPU tuning.

Ha pl. videoszerkesztgetés is van, akkor persze más a helyzet, akkor jól jöhet egy i7...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10153) MacCay válasza horush (#10140) üzenetére


MacCay
tag

THX, a monitoron rágódom egy kört.
Jim-Y neked is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10154) vond válasza MacCay (#10153) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ne rágódj! De komolyan!
Megéri a pénzét... Egy magasabb minőségi szint beugró monitora...

Majd ha a kezed közé veszed, bepattintod a hátlapot az atombiztos talpra, aztán ujjbeggyel beállítod a magasságot és dőlésszöget, aztán bekapcsolod és élvezed a minden szögből ugyanúgy érzékelhető kitűnő képminőséget, az élethű színeket, a beretva éles képet, a nagyon jó kontrasztot, a 1920x1080@72Hz-et, és még sorolhatnám... Na akkor majd belátod, hogy bizony megérte ezt a kis plusz pénzt... :)

Ezer bocs a minikampányért! Nem bírok magammal... :D
Minden júzer asztalára minőségi kijelzőt! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10155) TheCsics


TheCsics
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos először rossz helyen érdeklődtem, elnézést érte.

Ide is bemásolom:
10 év után újra asztali gép mögé tudok ülni, hála égnek. Sajnos most már nagyon nem vágom a borsót, úgy, mint annó!

Nekem egy 5-8évre tervezett gépet kellene összehoznom.

Használata főként munka lenne, Adobe dolgok, PS, After Effects, Premiere, és a társai valamint 3D Studio Max, de ritkábban. Nem árt azért ha egy két game elmegy, bár nagyon ritkán játszom (Évente max 2hét, bár kivételt talán most képez a D3 de ez ne legyen lényeges). A processzort jó lenne egy picit meghúzni. Amit szeretnék tehát olyan masina ami a talán fejleszthető (LGA1155, kb mikor hal ki? 3-4 év múlva lesz bele pl új proci?), a renderidővel hódít, nagyon ritkán játék is elfut és megfizethető.

Kép a konfig jelenlegi állásáról:

Ár ~200, de mint látjuk már túl vagyok rajta, VGA nélkül, de lehet az nem is kell. Ezért kérnék tippeket:
- Hol lehetne spórolni, vagy mire kellene inkább áldozni? Proci első körben (mivel sűrgős) alapon lesz, de a jövőben behűtve meghúznám.
- VGA sem kell első körben, munkára tökéletes, játékra elmegy+lényegtelen.
- Ház és táp. Fontos lenne a halk működés, de a melegedés NEM megengedett, így ha van valakinek más ház és táp kombója akkor szívesen látom :)
- Memóriát már visszavettem 2133Mhz-ről, mert a procira az Intel azt írta max. 1600-at támogat + forumon is ezt a fülest kaptam. Ez remélem így van, azért ez nekem pont lényeges adat.
- Első körben az SSD sem lesz benne, akkor egy 120GBos megy majd bele.

Sajnos nekem nagyon összetett, hogy melyik húzza vissza a többit, és hasonlók.
Kérlek titeket segítsetek, mit, hogyan módosítsak! Köszönöm.

(#10156) TheCsics válasza TheCsics (#10155) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Azt nézem, hogy elég lenne nekem egy ASRock Z77 Pro3, jóval olcsóbb és elvileg ugyan azt tudja

(#10157) balpis válasza TheCsics (#10155) üzenetére


balpis
őstag

Szerintem az alaplapon bőven tudnál spórolni. Egy jóval olcsóbb Z77-ben is tudsz közepes tuningot, ha arra lesz szükséged.
Pl. a ASROCK Z77 Pro3 vagy 15k-val olcsóbb s ha nincs extra feature a Fatalityn, ami kellene, akkor az feleslegesen drága - szerintem.

(#10156) TheCsics: míg írtam, megelőztél :)

Helyette inkább próbálnék i7-re gyúrni. Akár 2600K-ra, nem sokkal lassabb az új Ivynél.
Persze prociban is tudsz fogni, ha kell, hisz egy 2500K sem rossz választás, és olcsóbb - bár most sajnos nem sokkal :( .
De akár aprós, OEM, de garis procit is be lehet vállalni.
Sajnos most a bolti árak elszálltak megint a gyengélkedő Ft miatt, így az aprón is nehezebb jó vételt találni.

Tápból, ha nem lesz VGA, vagy csak valami gyengébb, akkor mivel alacsony terhelésen megy, szinte bármelyik minőségi elég halk lehet.
De a Be Quiet Straight Power E8 Power Supply - 400 Watt tudtommal jó lehet - olcsóbb a választott CM-nél. (De majd Jim-Y megerősít, talánneki van ilyen)

Házban biztos kapsz majd jobb ajánlatokat, de ahogy hallottam, ez nem szellőzik túl jól.
És ha egy jól szellőző házad van, alacsony fordulatú ventikkel, akkor a zajjal nem lehet probléma...
Ja, és hosszú távra feltétlenül olyan házat vennék, amiben már van elől USB3 csatlakozó!

Ja igen, a memória: az 1600-as OK, afelett felesleges. Az 1333 sem észrevehetően lassabb. (de mindenképp 1.5V-on stabilan működőt nézz!) Bár ha Ivykerül a lapba, akkor azzal talán egy icipicit számíthat.
De lehet, próbálnék 16GB-t - bár ez később is bővíthető. Ezeke az alkalmazások nem bánják, ha van miből garázdálkodni.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10158) Coolmat válasza TheCsics (#10155) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Alaplapnak inkább Asrock Z77 Pro3, szerintem felesleges lenne neked a Fataility lap.

Procinak munkára inkább 8 szálas I7-et néznék, aprón már 60-ért van I7 2600K, sima 2600 pedig már 50 alatt is található ha lemondassz a tuningról (ezesetben egy H77-es lap is megtenné). Ha csak Ipon játszik akkor 78-ért van most a 2600K, a 3770K pedig 10k-val drágábban.
Ha tuningos CPU-t veszel akkor kell rá egy jó hűtő is, pl. Xigmatek Gaia.

Memóriának jó lesz sima mezei 1333MHz-es Patriot, CSX vagy Kingmax is, mennyiségből pedig elég lehet eleinte 8GB is (ha mégsem utólag veszel még 8-at).

Winchesterből ez a WD Black jó, de nagyon drága, inkább ST2000DM001.

Házból én Corsair 300R-t vennék ennyi pénzért, ShellKretor is jó véleménnyel volt róla a tesztjében.

Tápból szerintem felesleges moduláris egy ilyen jó kábelmenedzsmenttel rendelkező házba, Corsair CX500 meg is felelne a célnak.

Később valamilyen CUDA magós Nvidia kártyát vegyél, amit kihasználnak az említett programjaid, alkalmi játékra pedig bármelyik jó a 25-35k-s árkategóriában (pl. GTS450 - GTX 550 TI jelenleg, ill. majd nemsokára lesz új 6-os szériás Geforce is).

LGA1155-öt jövőre váltja a Haswell platform, új procik utána már nem lesznek bele, de az ajánlott I7-es bőven elég lesz még jó sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#10159) Jim-Y válasza balpis (#10157) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem 480-CM van, vagyis moduláris.. 26K volt. Az E8 400W 20K alatt van bőven, de az E9-400W is olcsóbb a CM-nél..és még az is 20K alatt van, 135mm-es venti 7-800-on pörgetve max 13-14dbA ... és Gold minősítés. Jó táp :K

megj: az E8 széria ugyan nem Gold, de Silver Bronze minősítést az is elér...

[ Szerkesztve ]

(#10160) TheCsics válasza balpis (#10157) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Köszi!

Közben én is erre jutottam alaplap ügyben. Köszönöm :)
Prociból szerintem marad i5 (bár nagyon csábít a 8thread de azon kívül közel ua + ivy-vel is megbartákoztam)

VGA-ra nem tudom mit jelent a gyengébb, olyan 40-50et szánnék, de csak egy fél év múlva.
Tápot inkább olyat vennék, amit nem kell cserélni, ha bekerül a VGA, tetszik a szeparált kábelezés is.

A háznál igen, de a túlzott szellőzés nekem eddig inkább csak túlzott porosodást eredményezett hosszú távon. Én amúgy úgy láttam usb van (felül a bal oldali)

A kép ami fentebb van már frissült!

(#10161) vond válasza TheCsics (#10155) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Alapvetően jó az irány, de pár dologgal feleslegesen elszálltál...

- Alaplap feleslegesen drága... Nem brutál tuninghoz (~4,5GHz) bőven elég lenne egy 30 ezer körüli Z77-es is...

- Bár bitang erős a 3570K, de szerintem ezekhez a progikhoz bizony jó lenne egy 8 szálon dolgozó i7-es... Jahhh, és ha tuningolsz, akkor fontos lenne egy gyárinál sokkal jobb hűtő is...

- Memória végülis okés, pár ezret azért esetleg lehetne spórolni itt is...

- HDD is nagyon drága... A SATA3 csak hülyítés, de szerintem Black WD sem kell Neked...

A táp végülis jó, de lehetne sokkal olcsóbban is venni korrekt, halk 400W körülieket...

- Én arra a házra sem költenék 23 ezret..

LAP: ASROCK Z77 Pro3 ~28k
CPU: Intel i7-2600K (apróról) ~60k
CLR: ARCTIC COOLING Freezer 13 PRO ~10k
RAM: CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz X2 ~29k
SSD: OCZ 90GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-90G ~30k
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX ~23k
TÁP: COOLERMASTER Silent Pro M2 520W RS520-SPM2E3-EU ~23k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~13k
+2db halk 12-es venti ~3k
+1 SATA3 kábel + 1 3,5"»2,5" beépítő keret ~2k
Összesen: ~211k

Ha kicsit többet is tudsz/akarsz áldozni a házra, akkor még 20 ezer környékén a Corsair Carbide 300R is jó lehet...

Szerk.: Húúúderohadtlassúvoltam... :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10162) balpis válasza TheCsics (#10160) üzenetére


balpis
őstag

egész jól frissült az a kép :)
De a HDD feleslegesen drága, ha lesz egy 120GB-s SSD, akkor a minimális plusz HDD sebességért nem adnék több pénzt.

A házon az USB3-at valóban benéztem, de akkor sem venném ezt a házat, mert pl. nagyobb CPU coolerekkel bajban lennél, ha a tuninghoz keresnél. Már pl. egy Hyper 212+ sem fér el benne (max. 154mm)

Tápból, ha jobb - kábelmenedzsmentes - házat választasz, nem feltétlenül kell a moduláris.
Ha mégis, akkor szóba jöhet akár a Sharkoon WPM400 vagy 500 is. 50% alatti terhelésen ezeknek sem szabad, hogy hangja legyen - mint ahogy a CTG 500 is teljesen hangtalan nálam.

Ha lesz benne VGA (kisebb teljesítményűben egyébként pl. egy 7770-re gondoltam), őleg, ha egy 100-150W felett disszipáló, akkor ha nem szellőzik jól a ház, a hőt csak nagy ventifordulattal tudod kinyomni, ami az elvileg csendes házból is egy zajgenerátort tud csinálni...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10163) vond válasza balpis (#10162) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gondoltam én is a CTG500-ra, mert azzal sokat lehetne spórolni, és nálam is abszolút hangtalan... De nem mertem ilyen bíkvájet, meg szájlentpro tápok közé besuvasztani... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10164) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Egyébként...

Chieftec CTG-500-80P 33A@12V ~12.500-13.000Ft No Certified
Be Quiet SP E9-400W 32A@12V 19.000Ft 80 Plus Gold
FSP Aurum Gold 400W 32A@12V 19.500Ft 80 Plus Gold

(#10165) cian


cian
csendes tag

Sziasztok,

Gépet szeretnék összerakatni játékra, nincs alkatrészem régi gépből (pár éve már csak laptopjaim voltak), de nem kell monitor, egér stb. csak maga a gép, de házastúl. A monitotm egy Samsung 80 cm-es TV lesz hozzá. Reményeim szerint a skyrim gépigényű játékok akadozásmentesen (talán még jó beállításokkal is) rendesen fognak futni rajta.
A keret max. 150 ezer, ha össze lehet ennyiből rakni. És ezen felül szerintetek kell-e szünetmentes táp hozzá (természetesen az e felett az ár felett lenne).

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#10166) #98593280 válasza cian (#10165) üzenetére


#98593280
törölt tag

A TV mekkora felbontású?

(#10167) vond válasza cian (#10165) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

LAP: ASROCK B75M ~19k
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~31k
RAM: PATRIOT 4096MB Signature DDR3 1333MHz CL9 ~6,5k
HDD: WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD2500AAKX ~16,5k
ODD: Kell? Ha igen: NEC AD-7280S Fekete OEM ~4k
VGA: PALIT GTX560Ti 1GB GDDR5 TWIN LIGHT TURBO PCIE ~51k
(Vagy: PALIT NE5X56T01102F GTX560 Ti 1GB GDDR5 PCIE + BattleField 3)
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~13k
Összesen: ~150k ODD-vel: ~154k

Bár jobb lenne egy i5-össel (ezek 44-től kezdődnek újonnan), de azért így is vígan fognak menni a játékok FullHD-ben... :K

Ha hozzá tudsz ennyit tenni, vagy valamiből jó lenne használt is, akkor prociból i5-2300/2310/2320/2400...

Ha nem fontos az USB, SATA3, akkor az alaplapon foghatsz 7 ezret egy ASROCK H61M-GS-sel...

Ha most nem is, de idővel egy SSD-t is be kellene szerezned... 60-64 gigások már 20 ezer környékén kaphatóak...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10168) waterdragon1 válasza papa019 (#10125) üzenetére


waterdragon1
tag

ssd nagyon meggyorsít mindent ami rajta van + esetleg a 90 gb környékieket is nézheted ha belefér.

(#10169) TheCsics válasza Coolmat (#10158) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Szép áttekinthető hsz, köszönöm.

Az iPon csak a nagyábóli árbelövés miatt van ott, nem biztos hogy onnan lesznek a dolgok.

Nagyon ingadozom az i5 i7 között. Talán most azzal megyek fentebb, inkább legyen drágább, de új+garis.
Hűtőt köszi :)

A memóriát nem értem. Miért elég az 1333, AE-ben gyakorlatilag folyamatosan a memóriába ír/olvas. Vagy úgy kell értenem, hogy nem hozz annyi pluszt, mint amennyibe kerül?

Winchesternél a Seagettel kezdtem én is, sajnos itt a garancia miatt váltottam jóval rosszabb ár/érték arányúra. Szerintem ezen nem változtatok most.

Házból olcsóbbat is mondhatsz, ha nem csili-vili. Legyen olyan doboz ami a gépnek jó, kűvülről meg használható :)
Táp cserélve, tesztek alapján a Silencio kuka.

(#10170) ermys válasza Coolmat (#9922) üzenetére


ermys
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, a vga már megvan :DD viszont házat sehol nem találok a gépemhez, ugye az MS-III-t, MS-II-t, meg a Xigmatek Asgard Pro-t keresetem, de szinte sehol sincs Bitfenix Shinobi Core USB3-asnál meg ha még megveszem ami kell hozzá, akk már sokba van :O
Csütörtökön megjönnek az cuccok, az alaplató a monitorig, viszont ház meg nincs...
Szóval minden ötletnek nagyon tudnék még örülni, hogy milyen házat vegyek max 16ezerig amiben legalább Usb3-s csati van, meg azt mondjátok, hogy megéri és jó is. :R

(#10171) Coolmat válasza TheCsics (#10169) üzenetére


Coolmat
őstag

Az aprón található 2600K-k (amit sajnos rosszul linkeltem az előző hsz-emben) többnyire pár hónaposak, és a legtöbbre van még kb. 2 év gari kiskerbe, meg aztán ha egy proci működik akkor magától már nem nagyon szokott tönkremenni, csak ha olyan feszt adnak neki hogy elfüstöl :) Én is aprón vettem I7-2600-at (nem K-sat) újonnan 50-ért, nem bántam meg, mert ennyiből "csak" egy I5-3450 jött volna ki ha kiskerben veszem.

Memória: Intel platformnál nem nagyon számít a RAM sebessége, a Sandy Bridge procik, így az I7-2600 is csak 1333MHz-es RAM-okat támogatnak. Az új Ivy Bridge procik már támogatják ugyan az 1600MHz-es RAM-okat is, de akkor sem veszel észre semmi különbséget, ha 1333MHz-essel használod őket. Tényleg arra figyelj csak, hogy a kinézett RAM 1,5V-on működjön (a Kingston HyperX 1333MHz-en 1,5V-on működik, 1600MHz-en viszont 1,65V-ra van hitelesítve).

Winchester: azért ajánlottam ezt a Seagatet mert 1. olcsóbb 2. nagyobb 3. 2 tányéros, szemben a 1,5TB-os WD Black 3 tányérjával -> halkabb, kevésbé melegszik, és szekvenciális olvasásban is gyorsabb. Hátránya valóban az 1 év garancia, és mivel új ezért túl sok tapasztalat még nincs a megbízhatóságáról, de a winchesteres topikban eddig csak jókat írtak róla (egy fw frissítés kell hogy ne klattyogjon).

Ház: olcsóbban Bitfenix Shinobi Core USB3-at vennék, szép letisztult design (nekem legalábbis tetszik), és megvan benne minden ami egy modern házba kell (jó kábelmenedzsment, előlapi USB3, jó szellőzés stb.).

Jim-Y: A CTG500-80P csak azért nem kapott hivatalos értékelést, mert nem állítható rajta a feszültség, ebben a tesztben látható hogy kb. 80%-os a hatásfoka.

ermys: Mi kell még a Shinobihoz? Amit írnak a PCGear oldalán, hogy egyéb külső elemeket nem tartalmaz azok szerintem csak a Bitfenix logóra és egyéb designbeli csicsákra vonatkoznak, ha nagyon kellenek utólag is meg tudod majd venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10172) Jim-Y válasza Coolmat (#10171) üzenetére


Jim-Y
veterán

Oké, csak összeszedtem a dolgokat, mert ezen 3 táp amiről szó volt kb pont ugyanolyan teljesítményű, azon filóztam, hogy vajh megéri-e a felárat a Gold, meg a halkság, arra jutottam, hogy ha van rá keret akkor bizony megéri :D Meg arra is, hogy drága az FSP, lévén az E9-ben is módosított Aurum bél van, csak a ventit cserélték SilentWingsre amitől még halkabb is.

A Shinobi Core-hoz nem kapsz gyorszárakat (ez nem lényeg), nem kapsz logót (ez nem tétel), és szellőző rácsokat sem kapsz (ezt utólag is elég pótolni), de ventiket sem kapsz, ezt viszont azonnal kell pótolni, kár, hogy ezekkel együtt kicsit túlárazott :( Cserébe úgy ki lehet hozni, hogy jól nézzen ki :))

[ Szerkesztve ]

(#10173) ermys válasza Coolmat (#10171) üzenetére


ermys
csendes tag

Azt gondoltam, hogy a BitFenix I/O Panel - USB 3.0 -t [link] is külön kell megvenni hozzá :U

(#10174) horush válasza Jim-Y (#10172) üzenetére


horush
addikt

Az e9-400 az szerintem is igen jó vétel jelenleg. Már a múltkor, amikor 13k körül volt, gondolkoztam azon, hogy megveszem a 400-as aurumot, csak sajnos az a táp egy kicsit hangos. A be quiet pont ezt a problémát oldaná meg, szóval lehet, hogy erre tényleg beruházok..

(#10175) Jim-Y válasza horush (#10174) üzenetére


Jim-Y
veterán

És mi a helyzet az XFX-el? ^^

(#10176) Coolmat válasza Jim-Y (#10172) üzenetére


Coolmat
őstag

Volt egy időszak amikor az FSP Aurum 400W Gold kb. 13-14k volt akciósan, akkor azt ajánlottuk mindenkinek itt a topikban, most kb. 20k-ba kerül, azt a 7k különbözetet a CTG500-hoz képest nem tudom mikor hozná vissza a villanyszámlában a jobb hatásfoka, de nem 1-2 hónapon belül az biztos :)

Shinobi Core-hoz a Bitfenix honlapja szerint jár hátulra egy 12cm-es venti, még 1 AC F12-es kell előre leszabályozva ~ 1000rpm-re, meg esetleg a ház tetejére egy F12 Pro PWM (az új Asrock lapokon már van 1 4 pines konnektor is ennek), és meg is van oldva a szellőzés.

ermys: Az IO panel természetesen benne van a Core árában, érdekes lenne ha enélkül árulnák :)

[ Szerkesztve ]

(#10177) TheCsics válasza horush (#10174) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Csak nem értem :)

Szóval most akkor melyik a halkabb? Árban teljesítményben szinte ugyan az a kettő, azért kérdezem.

Mert én úgy gondoltam az FSP Aurum Gold 400W a halkabb, de pont fordítva vettem ki a "szavaidből".

(#10178) Jim-Y válasza Coolmat (#10176) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez a sima Shinobi, nyugodj meg, hogy a Core-hoz nem kapsz ventit :D sajnos... pedig az 1000-es spectre ventik annyira nem szarok...

TheCsics: a Be Quiet a halkabb, mert abba egy "híres" halk ventit pakoltak még pluszban amit le is szabályoztak, ilyen "spórolós" gépekbe direkt ideális, mert halk, ahova nafta kell, oda meg az a jobb, ami jobban hűt, cserébe hangosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#10179) vond válasza TheCsics (#10177) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Biztos, hogy a BQ a halkabb... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10180) horush válasza Jim-Y (#10175) üzenetére


horush
addikt

Itt van a gépemben egyelőre, csak tudod kísért a hardver-kisördög ;] Egyébként azért gondolkoztam el a cseréjén, mert jelenleg, ha minimumra lehúzom a ventiket (és ha nem játszok, akkor úgy vannak), akkor csak a tápot hallani.. Bár ha cserélem, akkor valszeg a ventiket fogom elkezdeni cserélgetni..

TheCsics: Jól vetted ki a szavaimból, az E9-400w a halkabb. Az aurum is nagyon jó táp, csak sajnos van egy kis hangja, bár természetesen az sem hangos.

[ Szerkesztve ]

(#10181) FireKeeper válasza Jim-Y (#10178) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a bordázata nem nagyobb felületű valamivel? nekem az aurumnál úgy tűnt, mintha a hűtőfelületet kicsit alulméretezték volna.
szóval csak a ventiben és a szabályzásában más, mint az aurum?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10182) Jim-Y válasza FireKeeper (#10181) üzenetére


Jim-Y
veterán

Asszem nem pontosan, MMIX tápos kolléga egyszer már leírta nekem, de elfelejtettem :B , őt kéne megkérdezni megint, mert ő ránézésre is meg tudja állapítani a különbségeket..

(#10183) TheCsics


TheCsics
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki vette a fáradságot és segített nekem! :)

Úgy érzem összeáll a nem mindenhol spórolós, néhol nagyzolós, máshol engedékeny gépem.

Már ide írom mert iPon-ból nem tudom összerakni:
Alaplap: ASRock Z77 Pro3
Proci: Intel i7-3770k
P. hűtő: Xigmatek Gaia SD1283 ???
Memória: Kingston 8GB 1600Mhz HiperX XMP Red DDR3 KHX1600C9D3B1RK2/8GX ???
HDD: WD 1TB 7200rpm 60MB Sata3 WD10EZRX
SSD: Intel 120GB (már megvan)
Ház: Corsair 300R
Táp: Chieftec CTG-500

Úgy gondolom itt már elég kiegyensúlyozott a lista. (Tényleg rossz, hogy már nem látom át, hiányzik is)

Utolsó biztonsági, nyugtatós kérdéseim :)
A processzor hűtő elég lesz nekem, arra hogy a nem extrém mértékben húzott procival elbánjon?
A memóriával gondban vagyok, mert sehol nem találtam meg azt a bizonyos 1,5V/1,65V értéket, vagy megtaláltam de nem értem. :) Szerk: így esetleg még egy alaplap által támogatott RAMot ajánlhatnátok nekem. (ezek amúgy iponnál most ~2x15k-ban vannak)

Természetesen tovább lehet változtatni, ha valaki jobbnak látja a dolgot.
Úgy számoltam ez olyan ~210eFt-ban állna meg.

Még egyszer köszönök minden eddigit és ezutánit is! :)

[ Szerkesztve ]

(#10184) horush válasza TheCsics (#10183) üzenetére


horush
addikt

Ezzel a hűtővel és alaplappal kb. 4-4,3GHz-et fogsz tudni kihozni a prociból átlagos esetben, ami állandó jelleggel is kényelmesen tartható. Az extrém tuning nem tudom mit jelent nálad..

Ez a ram 1,5V-on működik 1600mhz-en, ha jól veszem ki a specifikációból.

(#10185) TheCsics válasza horush (#10184) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Nem extrémet úgy értem hogy én csak meghúzom, aztán dolgozik, nem babrálom, nem feszegetem a határokat, egyszerűen élvezem az eredményét. :)

[ Szerkesztve ]

(#10186) cian válasza #98593280 (#10166) üzenetére


cian
csendes tag

Egy pár óra és hazaérek, megnézem, sajnos fejből nem tudom.

(#10187) balpis válasza TheCsics (#10183) üzenetére


balpis
őstag

Itt láthatod pl, hogy a HyperX Blue 1600 az XMP szerint 1.5V-ra, de csak 1333MHz-re fog beállni.
Jó eséllyel menni fog egyébként 1600-on is, ha nem is 1.5, de 1.57V-on. Addig elmehet a Sandys alaplapban (azt hiszem, az Ivy mellett is)

(#10184) Fezlergabor: nem jól veszed ki:
"Each module kit has been tested to run at DDR3-1600 at a low latency timing of 9-9-9 at 1.65V"

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10188) cian válasza vond (#10167) üzenetére


cian
csendes tag

Köszönöm a választ,

i5-s lesz a proci, ha ezen konfigurációt választom (2400) szerintem és SSD-n is elgondolkodom, abból milyet ajánlassz?

(#10189) Coolmat válasza TheCsics (#10183) üzenetére


Coolmat
őstag

A Gaia a legolcsóbb tuningra is ajánlható hűtő, kicsit komolyabb pl. AC Freezer 13 Pro vagy CM Hyper 212 EVO.

RAM: Pl. ez a Corsair 1,5V-on megy 1600MHz-en, árban sem vészes, és low profile (ez azt jelenti hogy nincsenek rajta hatalmas tüskék mint pl. ezen, ezáltal befér nagyobb CPU hűtők alá is).

HDD: ez a winchester jó lesz, mondjuk nem 7200rpm mint ahogy az ipon írja, de mivel egy tányéros ezért kellően gyors is, SSD mellé ideális.

Táp: ha zavar esetleg hogy nem fekete, akkor a Corsair CX430 V2 is ajánlott még ebben az árban (most nézem így már elég sok minden Corsair lesz a gépben, még a végén az ügynöküknek nézel :) ).

Még egy jó tanács: ha tudod magad szereld össze a gépet, az iponban eléggé össze szokták csapni a dolgot (nem vezetik el szépen a kábeleket stb.), ehhez tanácsok és illusztráció is van a már említett Corsair 300R cikkben by ShellKretor.

[ Szerkesztve ]

(#10190) májombala


májombala
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék gépet vásárolni, és ehhez kérnék segítséget.

1. Játszani szeretnék rajta. World of warcraft, League of legends, ilyesmik lehetőleg jó grafikán.

2. Semmilyen alkatrészem nincs, Talán egy régi gépházam, de azt nem tudom, hogy jó e.
Monitorom az van.

3. Egy teljes konfiguráció kéne.

4. Körülbelük 150 ezer Ft-m lenne rá +- 5-10k

5. Monitorfelbontáshoz annyira nem értek. Egy 2-3 éves Samsung lapos monitorom van.

utolsó kérdés.
Ha valaki ír valamit, pl ilyen olyan kártya stb. Azt megrendelem mondjuk online, akkor otthon egy kis informatikai hozzáértéssel össze tudom hardveresen rakni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#10191) vond válasza Coolmat (#10189) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A WD 10EZRX-re ezt írják:
"Intellipower technológia, vagyis 5400rpm-től egészen 7200-ig forog, aktivitás-kihasználtság szerint..."

RAM-ból én is ezt a Corsair-t ajánlottam a konfigomban... Nagyon jó áron van, ahhoz képest, hogy low profile, hűtőbordás, 1600MHz@1,5V... :K

(#10190) májombala: Ehhez az imént ajánlott 150 ezres konfighoz mit szólsz? ;)

(#10188) cian: ITT vannak az SSD-s topic által ajánlott Solid State Drive-ok (s az is, hogy mit kapsz a csomagban)... A méretet meg Neked kell eldöntened... Arra figyelj, hogy 15-20%-ot mindig hagyj szabadon... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10192) Coolmat válasza májombala (#10190) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ha nem is tudod a monitorod felbontását, akkor nézd meg a pontos típusát, és egy kis kereséssel meg is van a felbontása. Ha nem találod típus alapján sem akkor majd mi kiguglizzuk.

Gépet összeszerelni nem egy nagy ördöngősség, kb. mintha legóznál :) Az alaplap és a ház leírásaiból és illusztrációjaiból simán össze tudod rakni te magad is otthon a gépet, ill. neked is ajánlom ShellKretor háztesztjeit, rengeteg képet találhatsz hogyan kell kinéznie egy igényesen elrendezett számítógépháznak.

vond: ez a WD Intellipower erős marketingbullshit, a Greenek fix 5400rpm-esek, többször is ki lett már tárgyalva a winchestertopikban is a téma.

[ Szerkesztve ]

(#10193) vond válasza Coolmat (#10192) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! Akkor ez green? Az mondjuk kicsit szopó lesz videóvágásnál, effektezésnél...

Inkább akkor 1 ezressel többért ez a Caviar Blue, nem? WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX

Vagy egy 7200-as Hitachi, vagy ha még talál valahol, akkor Samsung HD103SJ (múltkor láttam valahol raktáron 22-ért)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10194) Coolmat válasza vond (#10193) üzenetére


Coolmat
őstag

Lineáris olvasás/írásban elég gyors ez az új green is, sőt még gyorsabb mint a WD10EALX, mert az még két 500GB-os tányérral van szerelve, ahogy a HD103SJ is (persze ezek sem rossz vinyók). Esetleg megfontolandó lehet az új 1 tányéros ST1000DM003 is.

(#10195) TheCsics válasza Coolmat (#10189) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Nem gondoltam volna, de zavar :) Na jó nem zavar, de ha már annyi minden Corsair, akkor lehet tőlem az is az.
Viszont a 430W nem lesz kevés ha már VGA is lesz benn? Esetleg a jövőben még egy 3,5" vinyó is.

Már csak ez kérdéses!

A végeredményt beírom, hátha majd más is akar ilyesmit mostanában :)

Ami még fontos:
AC Freezer 13 Pro vagy AC Freezer 13 Pro CO
Az előbbiben 2 venti van, jobban is tetszik, de a gépösszerakó nem ajánlja fel csak az utóbbit.

[ Szerkesztve ]

(#10196) balpis válasza TheCsics (#10195) üzenetére


balpis
őstag

elég lesz bőven VGA-val is.
De nézz utána, valahol páran panaszkodtak, hogy "cicereg".
Talán kikapcsolás után. Vagy előtt. Vagy ki tudja...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10197) vond válasza TheCsics (#10195) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A vinyó max. pár wattot fogyaszt... VGA-ból meg egy jó középkategóriát még simán elbír... Pl. HD6850/70, HD7850, GTX560, 560Ti... Mostanában meg úgyis rágyúrtak gyártók a minél alacsonyabb fogyasztásra...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10198) TheCsics válasza TheCsics (#10195) üzenetére


TheCsics
csendes tag

Úgy láttam a hivatalos oldalon mindekettő 1 ventis. A CO a 'Continuous Operation' rövidítése, így mivel render gép ezt választom :) Bár gondolom inkább reklám fogás ;)

Bocs, hogy hamarabb járt a szám, mint a fejem.

A végleges render konfig, amit akkor összehoztunk:
Alaplap: ASROCK Z77 Pro3 (28.042 Ft)
Processzor: INTEL Core i7-3770K 3.50GHz 1155 BOX (88.811 Ft)
Memória: 2x CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9 (29.719 Ft)
Merevlemez: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX (23.410 Ft)
Ház CORSAIR Carbide Series 300R Fekete CC9011014 (24.867 Ft)
Táp CORSAIR Builder Series CX430W v2 (12.687 Ft)
CPU hűtő: ARCTIC COOLING Freezer 13 CO (10.706 Ft)
--------------------------------
Összesen: 218.242 Ft

Az árak jelen pillanatban az iPon-os árak, csak tájékoztatás miatt.

Talán a házon spórolhatnék egyedül, ~19ért is van, de nekem biztos hogy megéri szaladgálni + itt raktáron is van.

Köszönöm még egyszer, örök hálám nektek! :R

szerk: Coolmat: Tényleg sok lett a Corsair, de szerintem is véletlen alakult így :)

[ Szerkesztve ]

(#10199) vond válasza TheCsics (#10198) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezt így biza én is elnézegetném az asztal alatt... :)
Kemény férfimunka volt, de csak összehoztad/tuk... :D
Használd egészséggel és megelégedéssel! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10200) horush válasza TheCsics (#10198) üzenetére


horush
addikt

Sima freezer 13 PRO-t vedd, úgy emlékszem, hogy a CO valamivel hangosabb a simánál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.