Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#46001) bluyoo válasza $p@rr0w (#45989) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ilyen alacsony kerettel ... és ugye te gondoltál első körben AMD APU -ra. :) Ahogy membrandj írta az FX-ek alá készült lapokon már nincs int. VGA sem ..... és az FX-ekben sincs iGPU.

(#45991) $p@rr0w
Csak a CPU majd 30K szerintem esélytelen a keretedből kihozni .... legalábbis normális hardverekkel (max. használtan).

(#45992) membrandj
A későbbi bővítés miatt nem tettem bele kit-et.Ugye a DGS csak 2slot-os.
Viszont a HDD nélküli szerintem pofásabb lett (jobb LAP , jobb APU , ....). Az a +12K csodákra képes. :DDD

Bazinga!

(#46002) bluyoo válasza choco01 (#45987) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Láttam , láttam ... :)
"De amúgy jó?" Igen jó! :) De a Cooler Master ház akkor is pofásabb. ;]
És az IPS panelű monitor is megfogadandó tanács.

(#45989) $p@rr0w
Ha HDD nélkül ... és nem 970-es lappal ... akkor 80K környékén ki lehetne hozni FX-el:

LAP : GIGABYTE GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0) ~15K ATI Radeon HD 3000 int. VGA
CPU : AMD FX-6300 ~ 28K
RAM : KINGSTON 4GB HyperX XMP X2 Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/4GX ~12,5K
HDD : --
ODD : Samsung SH-118AB/BEBE ~3,5K
TÁP : FSP HEXA 500W ~12K
HÁZ : FRACTAL DESIGN Core 1000 ~9K

összesen:~80K
Viszont nincs komolyabb CPU hűtő , és a lap sem épp tuningbajnok (és UEFI nélkül), szóval a túlhúzás talán felejtős (bár már hűtőbordát legalább kapott) ....
Mint ahogy az FM2 -es ASRock DGS lap sem tuningra lett gyártva. :)

Bazinga!

(#46003) TechN7ne válasza bluyoo (#46002) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Abba a lapba felesleges az 1600Mhz-s ram,mivel a lap csak 1333-at kezel. Inkább EZT vagy EZT,nekem is ilyen van,már lassan egy éve használom minden gond nélkül. Am az olcsóbbik Gigabyte lapok AM3+-ban nem a legjobbak! :N

(#46004) bluyoo válasza TechN7ne (#46003) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az 1333-as 500Ft-al lenne olcsóbb ..... annyit meg a szűkebb időzítés és feszültség megér (szerintem).
Mutass 15K-ért egy igazán jó FX CPU alá való lapot ..... nem létezik (szerintem).
Az a két ASRock lap meg egy vicc .... de erről már volt szó ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46005) TechN7ne válasza bluyoo (#46004) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jah,annyira vicc,hogy kb. már 3 gépet is összeraktam belőlük. Esetleg,ha lenne róluk tapasztalatod,akor megértenélek,de így vakon,elég hiteltelen. Veled ellentétben én már egy éve az említett lapot használom. :)

De megkérdezheted djculture kollégát is,ö is összerakott ezekből a lapokból legalább már 2 gépet,teljesen rendben vannak.

Szerk.: Nekem már volt már olyasmi Gigabyte lapom,szó szerint lassabban dolgozoz egy olyan "vicc" ASRock lapnál.

[ Szerkesztve ]

(#46006) Buci21 válasza TechN7ne (#46005) üzenetére


Buci21
addikt

milyen procival?

(#46007) TechN7ne válasza Buci21 (#46006) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem volt már benne FX4100 és a mostani megfeloldott X3 450.

djculture már nem emlékszem milyen procikkal rakta össze,de ö pontosan biztosan megmondja.

(#46008) Buci21 válasza TechN7ne (#46007) üzenetére


Buci21
addikt

najó, ezek elég punci CPU-k :D FX 6300 már throttlingolna ilyen lapban, FX 8320 pedig szó szerint megfulladna :D

(#46009) TechN7ne válasza Buci21 (#46008) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Értelek,csak bluyoo által ajánlott Giga lap sem jobb,sőt! :)

Ezek a lapok legalább tutira jók,én személyes referenciámat is ha kell kockáztatom értük! :K

[ Szerkesztve ]

(#46010) Buci21 válasza TechN7ne (#46009) üzenetére


Buci21
addikt

egy szint az összes 760G-s lap, ipari hulladék (kis proci alá persze jó...) :D Nem baj, GA970A-UD3 itt jövök! ma adom ela mostani cuccom, egy Thermaltake Toughpower 700-as táp és a Giga lap pedig a hét vége felé kerülnek markomba :D proci meg szeptemberben :D és akkor hadd szóljon

[ Szerkesztve ]

(#46011) TechN7ne válasza Buci21 (#46010) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na,az már egy jó Gigabyte lap,az biztos,tapasztalatok alapján is! :K Sok sikert az új géphez! :)

Szerk.: Am mikor összeraktam az első AM3+ gépemet,3 lapon legalább keresztül mentem,természetesen az ilyen kisebb-olcsóbb deszkák mellett,és azt garantálom,hogy az ASRock a legjobb am3+ alsó kategóriában. Gigabyte-röl ezt már nem lehet elmondani,ott 20k-s lapoktól kezdődnek a jók.

[ Szerkesztve ]

(#46012) bluyoo válasza TechN7ne (#46005) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem kell megsértődni :) (nem az volt a célom hogy szidjam a lapodat) de egy FX alá akkor is vicc kategória az a lap.
Szóval használtad az GA-78LMT-USB3 -as lapot is és jobbnak látod a linkelt ASRock lapokat?
Alapjáraton az erősebb tápkör + hűtés , a +1év garancia , 4RAM slot , HDMI/DVI-D , +SATA portok , USB3 miatt is a Giga lapot venném a pozitív ASRock tapasztalatod ellenére is. ;) És ha nem lenne elég még fizikailag is nagyobb. :DDD Nem mintha én annyira rajonganék a Giga lapokért ....
"Nekem már volt már olyasmi Gigabyte lapom,szó szerint lassabban dolgozoz egy olyan "vicc" ASRock lapnál." Ezt hogy érted? Érezhetően lassabb a CPU a Giga lapokban vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46013) Mathiassa


Mathiassa
tag

Sziasztok!

Erre kaphatnék még véleményt? Coolmat ajánlására lehet, hogy inkább a Toshiba HDD lesz, de azt nem tudom, hogy a kinézett VGA belefér-e?
A táp elég lesz, a többi rendben van? Nem értek ezekhez, ezért csak legózgatok. :B

Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#46014) draco31


draco31
veterán

Hello!

Haverom gépet akar venni, gépháza van, ATX-es. Van neki egy 80Gb-os HDD, és egy DVD író is, mind a kettő IDE-s. Ezek végül is maradhatnak.
65-70e-e van a gépre. Játszani is akar vele néha, de inkább multimédia, internet, mert van neki egy PS3, és inkább azon játszik. Szóval mindenképpen kell alaplap, CPU, RAM, VGA, és táp sem árt, nem tudom milyen és mekkora van most neki. A HDD csak akkor fontos, ha még úgy is jó gép jön ki mellé. Az ODD maradjon, és legyen egy IDE csatlakozó az alaplapon. Egér, billentyűzet PS/2-es neki mindkettő. A monitorjának 1440x900-as a felbontása, és Benq, most Dsub-bal van összekötve, nem tudom van-e rajta DVI.
Előre is Köszönöm! :R

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46015) quattro7


quattro7
csendes tag

Kicsit megint varjáltam az előző konfigon,de ez most már tényleg a végleges többet már nem varjálok. Véleményt azért írhattok nyugodtan :)

GIGABYTE GA-H87-D3H
INTEL Core i5-4570 3.20GHz 1150 BOX
GAINWARD GTX 760 Phantom 2GB
KINGSTON DDR3-RAM 8GB PC3-12800 HyperX Kit
CHIEFTEC CTG-500-80P vagy FSP Raider 550
ZALMAN Z9 Plus

(#46016) $p@rr0w válasza membrandj (#45992) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Értem. Kivéve hogy miért nem érdemes az a6-5400k mellé vga-t venni? Annira gyenge hogy kihajtja a maxot belőle az apu?
A cserélgetős opció azért nem játszik mert nem nekem kell, akié lesz az nem nagyon ért hozzá, nem akarja szerelgetni, üzletelni, vagy egyáltálán foglalkozni vele miután összeraktuk...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#46017) draco31 válasza draco31 (#46014) üzenetére


draco31
veterán

Kis kiegészítés, az AMD APU-s megoldásai is jó, elég jó a videóteljesítményük ha jól tudom, és korábban másnak már raktam össze ilyet, és nem panaszkodik rá. Ez volt az konkrétan. Az ODD és a ház helyett lehet bele nagyobb szériás AMD-t rakni? Meg esetleg másik alaplapot?

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46018) membrandj válasza Mathiassa (#46013) üzenetére


membrandj
nagyúr

Passz. Kérdezd meg a boltot ahol vennéd, vagy keresd fel Őt.
Esetleg a milyen videokártyát/milyen házat topicba írd be.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46019) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Úgy alakult, hogy édesapámnak kellene egy asztali, tényleg csak netezős konfig.

- A keret pont 50000 FT rá.
- Nem használ erőforrás igényes progikat, csak egy épület energetikai szoftvert, ami a jelenlegi régi S478-as gépen is elfut, illetve Office csomag.
- Sok USB kellene neki, USB 3.0 nem fontos szempont.
- Házat már már néztem ki, ha esetleg építeni fogok, ez fix 5000 FT költség.
- Amennyiben építek, akkor táp is lenne, hardverker-ből egy Lenovo táp. Ez 5500 ami detto lejön a pénzből.
- 22 colos monitort kell meghajtani, 1680x1050 -ben.
- egyéb igény nincs, tényleg egy alap gép kellene
- Windows XP fog futni rajta

Namost a bonyolítás ott van, hogy kinéztünk egy gépet is, ami egyben megvehető.

Ez a kiinduló állapot. Szerintünk ez az E8400 -as DELL gép is kiszolgálná még évekig, de építeni is lehet.

Szombatig kellene megoldjam, hardverker-ből ha egy mód van rá.

(#46020) membrandj válasza draco31 (#46014) üzenetére


membrandj
nagyúr

IDE csatlakozós új lap már nincsen. Esetleg használt 3-4-5 éves gépeken.

Ennek tudatában akkor mi kell pontosan? ODD tuti kelleni fog?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46021) membrandj válasza quattro7 (#46015) üzenetére


membrandj
nagyúr

Raid miatt veszed ezt a lapot? Ha nem, akkor egy B85-ös lap is elég lenne neked.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46022) $p@rr0w válasza bluyoo (#46002) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm, a tuning viszont megintcsak nem szempont, ODD sem kell, penről mehet a win telepítés. Tápból azért írtál 500w-osat mert csak minimálissal olcsóbb a kissebb teljesítményű?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#46023) membrandj válasza $p@rr0w (#46016) üzenetére


membrandj
nagyúr

Igen, egyrészt gyenge a cpu, másrészt itt azért fizetsz nagyobb összeget, mivel komolyabb integrált grafikus megoldást kapsz. Nem azt mondom, lehet mellé vga-t tenni, csak akkor értelmesebb lenne most egy gyenge grafikus teljesítményű g2020-at venni(proci erőben erősebb) és később mellé egy vga-t, de akkor addig nem lehet játszani vele..( illetve lehet, de élvezhetetlen).

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46024) draco31 válasza membrandj (#46020) üzenetére


draco31
veterán

Akkor a fent említett általad összerakott gép jó lenne, de a ház árát bele lehet forgatni jobb CPU-ba, vagy alaplapba. És akkor kell ODD-is. Tehát a fenti gép, csak a ház árát másra költeni.
Ja és még annyi, hogy lehet ma délután lesz a vásárlás Bestbyte üzletben, ha ez szempont.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46025) membrandj válasza czanga (#46019) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem tudni,hogy milyen táp van benne.. Erről a lenovo tápról se tudni semmi. Nagy általánosságba ~ 8-9 k alatt nincs megbízható táp.

Asrock B75M-DGS alaplap 36 hó gar.
FSP HEXA 400W tápegység 24 hó gar.
Intel Celeron G1610 processzor 36 hó gar.
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória 36 hó gar.
M-Tech FM12A-BK BLUE számítógép ház 12 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
~58k

Gigabyte-nak van egy tápja, amit már nagyon kevés helyen lehet kapni, de fsp beles.
Gigabyte 420W GE-C420A-C2 OEM, ezzel spórolnál még 2-3k-t.

Ez alig drágább, viszont csupa új alkatrészekből és 4GB rammal.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46026) bluyoo válasza $p@rr0w (#46022) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" Tápból azért írtál 500w-osat mert csak minimálissal olcsóbb a kissebb teljesítményű?"
Többek között , de írtad a későbbi VGA-t szóval jól jöhet ......
Viszont ha a tuning nem lesz , talán egy használt garanciás I5 jobb választás lenne.

Bazinga!

(#46027) membrandj válasza draco31 (#46024) üzenetére


membrandj
nagyúr

A köv proci az a8 lenne, ha belefér mehet az is, vagy egy a75 chipsetes lap.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46028) czanga válasza membrandj (#46025) üzenetére


czanga
őstag

A tápegység jó, mert alapos utánanézés után nem írtak épp rosszakat róla, a tápos topicban sem.
Tudom, nekem sem véletlen egy CX400 van a gépben. :) Erre figyeltem.

Akkor az E8400-at már ez a G1610-es celeron is megeszi reggelire gondolom. VGA "erőben" pedig az integrált megeszi a linkelt gép VGA-ját?

Raktáron sajna most csak G550 van. Ahhoz mit szóltok?

AMD-ből mi lenne a minimum konfig,ami megeszi a linkelt egybe gépet? Intel-ből is ugyanez érdekelne. Mindkettőnl tájékozódás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#46029) draco31 válasza membrandj (#46027) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, Köszönöm! :R

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46030) membrandj válasza czanga (#46028) üzenetére


membrandj
nagyúr

AMD-nél az fm2-es vonulat nem rossz, de az a grafikus teljesítméynre megy rá, amire neked nincs szükséged, am3+ pedig lap+proci ~ 50k.:D

Celeron 1610 nagyjából egy szinten lehet az e8400-al , csak azért ajánlottam, mert újabb, kevesebbet fogyaszt és több a gari. G550 régebbi széria, szóval ott már lehet,hogy a c2d erősebb lenne.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46031) $p@rr0w válasza membrandj (#46023) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Értem köszönöm a segítséget.

(#46026) bluyoo:neked is köszönöm.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#46032) quattro7 válasza membrandj (#46021) üzenetére


quattro7
csendes tag

Nem is igazán tudom hogy az mi. :) Először B85-ös lapot akartam csak nem tudtam hogy elég lesz-e a procinak és a vganak ezért gondoltam a H87-re,de ha ez nincs összefüggésben akkor B85-ös lesz. Ez akkor elég lesz nekem GIGABYTE GA-B85-HD3 ?

(#46033) kecsawi válasza quattro7 (#46032) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nagyon jó kis lap, pentium 2020-al nemrég vette a kollégám, meglepően sok beállítási lehetőség a biosban, elsőre neki nagyon bejött a fejlesztés. (pci slot kellett neki, h61-ben gondolkodott, de megéri a felárat a b85)

(#46034) RedClown válasza kecsawi (#46033) üzenetére


RedClown
csendes tag

Szia!

Nem akarok közbeszólni, de a Pentium G2020-at nem lehet egyetlen B85-ös lapba sem beleilleszteni.

Üdv!
RedClown

(#46035) Mathiassa válasza Mathiassa (#46013) üzenetére


Mathiassa
tag

Ezt találtam: "The longest GPU's on the market can fit in this case, including the 6990, 590 and 690."

Ha ez igaz, akkor a videókártya hosszával nincs gond. Más gond van? Tápból elég az 500W-os?
A további segítséget előre köszönöm. :R

Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#46036) altoalto válasza membrandj (#45944) üzenetére


altoalto
tag

Koszi a helpet!

(#46037) vanek


vanek
tag

Üdv!

Szeretnék vásárolni egy pc-t.. sajnos nagyon nem vagyok már otthon az alkatrészeben és a játékok követelményeiben sem...

Igazából programozáshoz, virtuálbox futtatásához, egy két régebbi valamint új játékhoz szeretném a gépet..

kiindulásnak ezt a konfigot néztem:

[link]

Szóval valami hasonlót szeretnék..a ház az lehet valami alap "papírdoboz" is..

150-160 k-m van rá..de ez már tartalmazná a monitort is..

Előre is köszi!

(#46038) czanga válasza membrandj (#46030) üzenetére


czanga
őstag

Köszi! :R

Milyen olcsó házak jöhetnek még szóba amik kevésbé futurisztikusak es felül van az USB port es a gomb az előlapon? Egy 50 fölötti úr valahogy nem ilyesmire vágyna. :)

ilyesmit néztem

[ Szerkesztve ]

(#46039) ryger válasza Mathiassa (#46035) üzenetére


ryger
aktív tag

A gep nem fog 250W, nagyon max 300W-nal tobbet enni, eleg a kinezett tap. Esetleg rakhatsz egy 20 cm-es ventit a haz elejebe a jobb, friss levego szallitas miatt.

vanek

Ha virtualgepet is akarsz futtatni en azt javasolnam, hogy legalabb 4 magos procit vegyel mert igy lenne szabad mag az eredeti OS-nek illetve a virtualisnak is beallithatsz 1-3 magot, attol fugg hany gep futna alkalmankent.

[ Szerkesztve ]

(#46040) vanek válasza ryger (#46039) üzenetére


vanek
tag

2 gép futna...

akkor esetleg tudnál ajánlani az általam felsorolt követelményeknek és a 4 magnak megfelelő konfigot?:)

[ Szerkesztve ]

(#46041) kecsawi válasza RedClown (#46034) üzenetére


kecsawi
senior tag

:R Benéztem, ez B75M-HD3-ban volt, elnézést...

(#46042) ryger válasza vanek (#46040) üzenetére


ryger
aktív tag

LAP: ASRock FM2A75 Pro4-M ~ 18k
CPU: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX ~ 19k
RAM: ADATA 8GB 1333MHz DDR3 CL9 AD3U1333W8G9-R ~ 18k
VGA: ASUS HD7770-DC-1GD5-V2 HD7770 1GB GDDR5 PCIE + DiRT Showdown ~ 29k
HDD: TOSHIBA 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100 ~ 15k
TAP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX ~ 14k
HAZ: ZALMAN Z9 Plus fekete ~ 17,5k

MONITOR: SAMSUNG S22C150N ~ 33k

SUM: 130,5k + 33k ~ 166,5k

Legalabb egy ilyen gepben godolkoznek, a 8GB memo fontos lenne a VirtualBox miatt, habar nem tudom azoknak a gepeknek mennyi RAM-ot adsz indulaskor de ha tobb mint 1,5 GB-ot akkor tobb kell mint 4GB osszesen. Hazakbol nehez valasztani, en beraknam egy minosegibb darabba mert az kiszolgalna hosszu eveken at. Esetleg kicsit dragabban :B FRACTAL DESIGN Core 3000 - 18,7k.

Monitorbol is lehetne IPS de akkor az megint +10k, tehat a vegtelensegig lehetne fokozni igazabol a dolgot :)
Ja es persze egy jobb CPU cooler sem artana... :W

(#46043) RedClown válasza kecsawi (#46041) üzenetére


RedClown
csendes tag

Ugyan! Előrdul! :)

Sziasztok!

Megérett a cserére a P4-es gépezetem - évekig tökéletesen kiszolgált, ám most felmondta a szolgálatot az HDD, és őszintén szólva, már nem szívesen költenék rá.
Felhasználási terület.. Főleg netezek, de kipróbálnék néhány, az elmúlt években bejelentett játékot is.

A keret rá 200 ezer forint, én eddig jutottam:

- MSI B75A-G43
- Intel Pentium G2120
- be quiet! Shadow Rock Pro SR1
- Kingston HyperX Blu 8GB
- MSI N660-2GD5/OC
- Samsung 840 EVO 120GB
- FSP Aurum Gold 400W
- Zalman Z5
- LG 22EA63V

A G2120-at azért kockáztattam meg a 660 mellé, mert az Assassin's Creed, a Need For Speed és a FIFA játékok is csak erős egy szálas teljesítményt igényelnek. Így belefért egy halk hűtő és egy 120-as SSD is.

Ha bármi gond van vele, nyugodtan jelezzétek.

Üdv!
RedClown

(#46044) membrandj válasza quattro7 (#46032) üzenetére


membrandj
nagyúr

Elég lesz. Az ár lényegesebb. Attól függ,hogy mennyivel olcsóbb. Ha 1-2k-val akkor egyértelműen mehet a b85 lap.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46045) membrandj válasza czanga (#46038) üzenetére


membrandj
nagyúr

Azért írtam azt a házat, mert jár hozzá egy első venti legalább. pcx-nél is nézd meg,hogy mennyire jönne ki.

Milyen házat vegyek topicba hátha tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46046) ryger válasza RedClown (#46043) üzenetére


ryger
aktív tag

Nem rossz megkozelites, en kicsit valtoztatnek rajta. Kicsit olcsobb SSD, atlag felhasznalasban nem venned eszre a sebessegbeni kulonbseget es a hazbol vedd a Z5+ valtozatot, azon van USB3 kivezetes is.
Tap eseten azaz egyeduli dolog ami eszembe jut, hogy ketagas kialakitasu es kesobb egy erosebb VGA eseten lehetnek problemak, talan FSP Raider 550 Silver lehetne helyette.

vanek

Kicsit olcsobb haz: FRACTAL DESIGN Core 1000 ~ 9,5k

Nekem egy bajom van vele, hogy felsotapos kialakitasu, ez ma mar szerintem oskort idez de hasznalhato es jol nez ki. A gep mukodne igy is rendeltetes szeruen!

[ Szerkesztve ]

(#46047) membrandj válasza vanek (#46037) üzenetére


membrandj
nagyúr

FSP HEXA 400W tápegység 24 hó gar.
Gigabyte GA-B75M-D2V alaplap 36 hó gar.
Intel Core i5-3470 processzor 36 hó gar.
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória 36 hó gar.
LG 22EA53VQ-P monitor 36 hó gar.
M-Tech FM12A-BK BLUE számítógép ház 12 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
~142k, kb ez lene az alap, de itt még nincs vga, szóval ez így játékra alkalmatlan.

HD 7770 a gtx 650-nél erősebb, nézz teszteket róla, ha elég számodra akkor:
MSI 7770 1G DDR5 R7770-PMD1GD5 videokártya 36 hó gar. ~ 169k.

Ha vga teljesítményben neked elég a 7770, akkor megérné spórolni még egy kicsit.

Esetleg hardveraprós proci:
[link]
i5-2400 OEM - 33.990Ft+ intel gyári hűtő: +1000Ft

Így összesen lenne: ~ 159k. Rendes ips paneles monitorral.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46048) membrandj válasza RedClown (#46043) üzenetére


membrandj
nagyúr

Húú, hát ez borzasztóan rosszul van összerakva. 12k-s hűtés egy g2120 alá, ami alapból nem éri meg a felárat.
Nagyon drága táp.( jó táp, de nem ekkora keretből)

Ennyi pénzért sokkal jobbat össze lehet rakni.

HDD nem is kell?

Asrock B75M-GL R2.0 alaplap 36 hó gar.
Chieftec CTG-500-80P dobozos táp 36 hó gar.
Intel Core i5-3470 processzor 36 hó gar.
2x Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória 36 hó gar.
Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó 36 hó gar.
LG 22EA53VQ-P monitor 36 hó gar.
MSI GTX 660 2GB DDR5 N660 TF 2GD5/OC videokártya 36 hó gar. ( TF verzio most egy áron van a simával, ha drágább lesz, akkor mehet a sima is)
Sharkoon Vaya 4044951011728 fekete számítógép ház 24 hó gar.
~210k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#46049) RedClown válasza ryger (#46046) üzenetére


RedClown
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Próbáltam én is az olcsóbb SSD-k felé orientálódni, ezt a 840 EVO-t 25 ezer forintért vesztegetik, egy ezressel drágábban, mint a 840 Basic-et és a Kingston SSDNow V300-at. Gondoltam, ennyit rászánok pluszban. Tetszik a színe is. :B

A tápon én is merengtem, de oda jutottam, hogy ha valamit cserélnék a gépben a közeljövőben, az a processzor lenne, és ez is legfeljebb 30W többletfogyasztást idézhetne elő, így körülbelül 150W-ot igényelhet a táptól a konfiguráció szintetikus terhelések alatt. Ez ~50%-os terhelés, itt már kijön a Gold hatásfok is.
Néztem a Raidert is, de az Aurumban lévő Protechnic ventilátor elvileg ajánlottabb, mint a Raider Yate Loon siklócsapágyasa.

A Core 1000 tetszetős ház, de pici, nem férne bele a lap.
A Z5 Plust viszont megfogadom.

membrandj: Köszi, hogy Te is összeállítottál nekem egyet!

A jelenlegi gépem rendkívül hangos, ezért néztem a gyári helyett egy csendesebb és halkabbat. Sokat megy este is a gép, letöltés (külső HDD-m van), ilyenkor jól jön, ha tudok mellette pihenni is.

Csábító az i5, de szerintem az majd a következő lépcsőfok lesz - egy szálat használó gammákhoz a szakik szerint nem lehet olyan rossz a Pentium sem, majd elválik!
A VGA-t megnéztem, valóban egy árban vannak, ki is cserélem. Köszönet érte, hogy szóltál!

Üdv!
RedClown

[ Szerkesztve ]

(#46050) membrandj válasza RedClown (#46049) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nincs baj a g2020-al egy 90-100k-s gépben..:D

Látod i5 is kijön simán..

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.