Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#10251) ermys válasza balpis (#10250) üzenetére


ermys
csendes tag

Köszönöm szépen, már nagyon várom és a következő gépemnél már biztosan jobban és gyorsabban fog menni minden, de az nem mostanában lesz. :))

(#10252) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Hello!

Segitseget szeretnek kerni!

Az alabbi allt ossze eddig:
ASROCK H61M/U3S3 16k
INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 31k
SAPPHIRE 11202-00-20G HD7750 1GB GDDR5 PCIE 31k
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 7k
SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064D/EU 24k
CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX 13k
SHARKOON Vaya Value Fekete 12k
NEC AD-7280S Fekete OEM 5k

Ossz: 139.000 Ft

Namost tobb kerdesem is lenne:
1. Procira eleg a gyari huto vagy szerintetek vegyek vmi jobbat ra? Ha igen, milyet?
2. Alaplap, vidkartya helyett tudtok jobbat ilyen arban vagy alatta (keretet tekintve lasd a 3-as pontot)?
3. Ha le kellene szoritani a konfig arat 110k-ra, akkor milyen alternativak jatszanak, ami nem boritja meg nagyon az alap elkepzelest? Igazabol a procihoz szeretnek ragaszkodni.
DVD-RW dobhato esetleg, viszont videokartya, haz, tap alternativakat kerlek ajanljatok.

Ja meg valami:
Hasznalatat tekintve nem lesz sok jatekra, inkabb munka (webfejlesztes) es film, de egy medium beallitassal jo lenne, ha az ujabbak is elmennenk.
1920x1080as a nativ felbontasom.

Koszonom a segitseget.

(#10253) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre! Másik gép kellene, inkább használtban gondolkozok, de gondoltam megkérdezem, mennyiből jönne ki újonnan.

A következők az elvárások:
-Alap otthoni használatra: net, film, kis irodai munka, torrent, illetve egy kis játék (csak low-mediumon) (mondjuk egy Assasins Creed II fusson el rajta normálisan, nem Metrozni akarok full grafon :D )
-Kellene: lap, proci, videokártya, 4GB memória, GYORS merevlemez (akár 200GB is elég a kisebb ár miatt!), 60GB SSD, DVD író, BIZTONSÁGOS táp, ház.
-1280 pixellel használnám, szóval nem kell semmi komoly, csak menjen el alacsony grafikán pár játék (AS 2, MW 3, ilyesmik..)
-Az árról pedig fingom sincs, tőletek kérdem, hogy mennyiből jönne ez ki újonnan, és mi lenne az az ajánlott konfig?
-Lehetőleg 3db SATA III (vinyó, SSD, DVD), egy USB3 pedig csak hab lenne a tortán

Gondolom Llano lesz a megoldás, ami nem lenne rossz a kisebb fogyasztás miatt sem.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#10254) nihill válasza StarZ3r0 (#10252) üzenetére


nihill
őstag

Ez a konfig alig több mint 100w-ot fog fogyasztani maximum, 500w-ot táp semmiképp se kell bele. A legkisebb alsó tápos házba is berakható táp elég lesz hozzá. Vagy ha cserélsz valami felsőtápos házra akkor FSP-350-60APN 8k körül.
Videókártyából esetleg a 6750 jöhetne még szóba, hasonló teljesítményszinten de olcsóbban. Ha FHD játékba gondolkodsz akkor innen már nem kellene lejjebb adni. Vagy esetleg használtan valami garis kártyát.

(#10253) Klepti
"Lehetőleg 3db SATA III (vinyó, SSD, DVD)"
a vinyónak és DVDnek nem kell a SATA3

[ Szerkesztve ]

(#10255) balpis válasza StarZ3r0 (#10252) üzenetére


balpis
őstag

- Tápon egy keveset lehetne fogni FSP400-60APN. De akkor átalakítóznod kell a VGA-hoz, mert nincs 6 pines csatlakozója.
Esetleg egy felső tápos házba az FSP350-60APN is jó lehet. Házat pedig vehetsz az apróról is akár, azzal a legkisebb az esély, hogy bármi gondod legyen vele.
vagy egy Asus TAxxx ház és 1-2 venti hozzá (de ventivel már alig olcsóbb...)

- esetleg USB3 nélküli H61M-GS alaplap, de nem komoly spórolás az sem
- 5k fogható a DVD író elhagyásával, esetleg egy használt vásárlásával 2k körül
Ezek együtt esetleg kb. 10k-t jelenthetnek. Talán.

- egy lehetőség a költségek nem valódi leszorítására, de elodázására: VGA nélkül indulni, és a "nem sok játékot" egyelőre hanyagolni, vagy nagyon régiekre szorítani. Ezzel a VGA ára későbbre tolható. Munkára ugyanolyan jó lesz anélkül is.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10256) nihill válasza balpis (#10255) üzenetére


nihill
őstag

7750-hez tudtommal nem kell 6pin

(#10257) balpis válasza nihill (#10256) üzenetére


balpis
őstag

ezt akkor most benéztem :)
Valóban nem. A 7770-nel kevertem, amire már egy kell.
Bocs. És kösz a kiigazítást!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10258) Klepti válasza nihill (#10254) üzenetére


Klepti
tag

Gondoltam, mert én is furcsálltam, hogy sata3-asak a vinyók is meg a DVD-k is, nem tudom, hogy ez miért jó, de mondom akkor legyen. De ha tényleg hülyeség, akkor elég egy az SSD-nek. Bár gondolom ha már egy van rajta, akkor a többi is sata3-as...

Csináltam egy konfigot így gondolatban iponon, ehhez mit szóltok?

Alaplap GIGABYTE GA-A75M-D2H 16.932 Ft
Processzor AMD A4-3300 2.50GHz FM1 BOX 14.093 Ft
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz KIT 8.242 Ft
Videókártya SAPPHIRE 11192-14-20G HD6670 1GB GDDR5 PCIE 24.771 Ft
Merevlemez WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD2500AAKX 16.531 Ft
SSD OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G 19.482 Ft
Optikai egység SAMSUNG SH-S222AB/BEBE Fekete SATA OEM 4.622 Ft
Ház COOLERMASTER RC-342-KKN1-GP Elite 342 8.242 Ft
Táp CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX 13.195 Ft
Összesen: 126.109 Ft (99.299 Ft + áfa)

Tápból tudnátok ajánlani valami normális minőségűt, ami kisebb teljesítményű? Mert ehhez nem kell 500W, csak fogalmam sincs, hogy melyik megbízható.
Illetve a videokártyán lehetne még spórolni egy picit, hogy az említett szintet elérje, csak olcsóbban?

(#10259) nihill válasza Klepti (#10258) üzenetére


nihill
őstag

Mivel felsőtápos házat írtál, abba mehet simán az FPS-350-60APN.
Videókártyából ha spórolni akarsz akkor pl. ez [link]
Valamint 8k-ért 4GB RAM? Abból is lehetne faragni sztem. KIT-be meg semmiképp ne vegyél 4GB RAMot.

[ Szerkesztve ]

(#10260) balpis válasza Klepti (#10258) üzenetére


balpis
őstag

Ha már veszel külön VGA-t és nam a Llano-ét használod, akkor jobban járnál egy intel pentiumos konfiggal valószínűleg fogyasztásban is, de teljesítményben biztosan.
Egy H61M/U3S3 lap ~16k
Pentium G620 ~15.5k

A 620-as pentium az A6-nál is erősebb általában

Tápból FSP400-60APN olcsóbb és elegendő bőven. (de a 6750-nek már valóban kell 6 pines átalakító :) )

Sőt, ahogy nihill is írja, a 350-es is bőven jó ebbe a házba.

de jó, megint elnéztem a VGA-t... Mindenkinek eggyel erősebbet szeretnék, úgy tűnik :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10261) TGWH válasza Klepti (#10258) üzenetére


TGWH
őstag

Hááát... +30-40 ezer, és már játszol is, lásd előző i3-mas konfig, igaz hdd nélkül...
Szóval ha ezt nézzük, még sok is... ha tényleg nem kell játék, akkor már 100 alatt is megúszod újonnan... döntsd el mennyit szánsz rá.
Egy-két hsz-sal írták lejjebb, hogy van 8 ezerért már márkás, jó táp. Ez sem eszik többet, mint az i3-mas, játékra összeállított gép.
250GB vinyóért piszok sok az a 16 ezer... esetleg vegyél használtan 11 ezert kétszer, ha nem háromszor ennyit... vagy 20 ezer felett picivel vannak a tb-osak. Mindegy melyik, mivel nem játékra lesz :D
Szerintem.

Ja igen, vga nem kell külön :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10262) nihill válasza balpis (#10260) üzenetére


nihill
őstag

azért mert mindenki eggyel erősebbet szeretne :))

(#10263) Klepti válasza nihill (#10259) üzenetére


Klepti
tag

Na lecseréltem a tápot és a videokártyát az általad írtra, illetve a RAM-ot egy Kingmaxra, így máris csak 113k a végösszeg.

Az A4-3300 proci szerintetek elég az átlagos felhasználásra, illetve kihatja a videokártyát?

Szerk: bocis, nem voltak még a hsz-ek amikor elkezdtem írni. Igazából játék mondom olyan szinten kellene, hogy egy AC 2-t elvigyen alacsonyabb grafikán.
Igazából most az olcsóság lenne a lényeg, persze a minőség megtartásával csak.

Szóval akkor mégis csak intel lenne a befutó.

Akkor HDD-t veszek használtan. Igazából nem izgat a mérete, nekem 100giga is bőséggel elég ebbe a gépbe. De akkor körbenézem a helyi boltokat használt cucc után :K

VGA-t mindenképpen szeretnék külön, hiszen egy integrált nem hiszem, hogy elég lenne erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#10264) sketchifun válasza Klepti (#10258) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem FullHD-ra elég lesz neked egy GT520-as VGA is. Low-med grafikán ismerősöm GT220-al játszik FHD-ban MW3-mat.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#10265) Crias válasza balpis (#10260) üzenetére


Crias
senior tag

Ez most speciel nem lenne jó neki.
Mivel gondolom azért választotta ezt a vga-t hogy dualba kösse az igp-vel amivel már jóval erősebb lesz mint a 620+6670, így teljesítményben semmiképpen nem lenne jobb a pentium :)
Mondjuk nem sok + fps-t hoz az is tény.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#10266) balpis válasza Crias (#10265) üzenetére


balpis
őstag

Sajnos ezzel a VGA-val ez a Llano - tudtommal - nem fog hybrid crossfire-ben menni.
(Először erre gondoltam én is. De ezt találtam:
"Llano A6/A8 supports 6450, 6570 and 6670 GPUs for CrossFire. A4 Llano just 6450."
Azaz a llano APU-ja ott fog állni üresen....
Ha meg 6450-et venne mellé, akkor az még mindig gyengébb lenne valamivel egy 6670-nél - igaz, olcsóbb is. ha meg A6-ot tenne bele, az meg már jóval drágább...

Persze lehet, hogy nem így van, de egy korábbi tesztből is ilyesmi rémlett, ezért kerestem rá...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10267) Crias válasza balpis (#10266) üzenetére


Crias
senior tag

ahhh jogos... akkor nem szóltam.

Crias

(#10268) Klepti


Klepti
tag

Na akkor újratervezés:D

Alaplap ASROCK H61M/U3S3 1 db 16.482 Ft
Processzor INTEL Pentium G620 2.60GHz 1155 BOX 1 db 15.609 Ft
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 1 db 6.274 Ft
Videókártya MSI R4850-MD1G/OC 1GB GDDR3 PCIE 1 db 17.627 Ft
Merevlemez 1 db 0 Ft
SSD OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G 1 db 19.482 Ft
Optikai egység SAMSUNG SH-S222AB/BEBE Fekete SATA OEM 1 db 4.622 Ft
Ház COOLERMASTER RC-342-KKN1-GP Elite 342 1 db 8.242 Ft
Táp FSP FSP350-60APN 1 db 8.890 Ft
Összesen: 97.228 Ft (76.558 Ft + áfa)

Merevlemezt meg kuncsorgok valahonnan. Ennek már szimpatikusabb az ára.
Szóval: erre a konfigra ráadjátok az áldásotokat? :D Elvinné a pár éves játékokat alacsonyabb grafikán? (1280x1024 felbontás...) Gondolom a proci csak kihajtja a VGA-t.

(#10269) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Kb azonos ár mellett 2 konfigot raktam össze, a kettő közötti választásban kérném a segítségeteket. Alapvetően az Intel vonalat szeretem, ezért azzal kezdtem, majd megnéztem, ugyanannyiból mi jön AMD-ből, de az AMD-t abszolút nem ismerem, nem nagyon tudok viszonyítani.
Íme:
Alaplap: Gigabyte GA-P61-S3-B3
CPU: Intel® Core™ i5-2300
VGA: Gigabyte GV-N460SE-1GI
RAM: Geil Enchance Corsa Kit SPD:9 (2x4GB)

A másik:
Alaplap: Gigabyte GA-880GM-D2H
CPU: AMD FX 8-Core FX-8120
VGA: Gigabyte GV-R777OC-1GD
RAM: Geil Enchance Corsa Kit SPD:9 (2x4GB)

(#10270) balpis válasza utgyuru (#10269) üzenetére


balpis
őstag

Játékra egyértelműen az első. De nem írtad, mire kell...
De akár egy i3 proci is elegendő ezekhez a VGA-khoz.

De nem vennék H61-es Giga lapot, nem sikerültek valami fényesen.
Ennyi pénzért Asrock H61M/U3S3. USB3-mal, jó ventivezérléssel és DVI kimenettel.
Vagy ha marad az i5-ös proci, akkor bevállalnám +2k-ért az etron USB3 chip ellenére a ASROCK Z68M/USB3 lapot, amiben egy kisebb tuning is belefér az i5-tel (azt hiszem, 400MHz)
És csak a jópofa hűtőborda miatt biztos nem fizetnék 2k-val többet (ha jól látom az árakat) ezekért a RAM-okért... Valódi előnye semmi nincs.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10271) vond válasza Klepti (#10268) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mintha az rémlene, hogy az U3S3 SATA3 vezérlője nem annyira szereti a SandForce-os SSD-ket (valaki erősítsen meg)... S mivel ez az OCZ ilyen, szerintem nem fogja hozni azt a sebességet, amit tud...

Ha én Neked lennék, akkor ma már 7-es szériás alaplapot vennék, natív USB3 és SATA3 támogatással... Egy ASROCK B75M-et pl. 2-3 ezressel többért már meg is kapsz...

Ezen kívül én DVD íróból egy precízebb NEC AD7280S-t vennék (kicsit hangos, de tuti)...

Valamint a CM 342-be tennék egy viszonylag halk, 9 centis ventit hátra...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10272) balpis válasza vond (#10271) üzenetére


balpis
őstag

van, akinek kicsit lassabb az AsMedia vezérlővel, ez igaz. De ezt mintha itt Jim-Y cáfolta volna, ha jól emlékszem. Azaz nem minden esetben van lassulás.
De egyetértek, egy új szériás alaplap mindeképp jobb választás lenne.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10273) utgyuru válasza balpis (#10270) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Igaz lefelejtettem. Szóval igen játék lenne szempont elsődlegesen. Tuningolni nem tervezem. Meg ami még számít, hogy minél hosszabb távra terveznék vele, minél tovább megússzam újítgatások nélkül.

(#10274) Jim-Y válasza balpis (#10272) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én csak azt cáfoltam, hogy az SSD-k lennének lassabbak ebben a lapban, ugyanis a Samu SSD jól működik, nincs lassulás, a Sandforce vezérlőkről nem tudok nyilatkozni :(

(#10275) TheCsics


TheCsics
csendes tag

Egy dolgot kifelejtettem a gépem tervezésekor. Az internet... tudom, tudom :)
Sajnos nagyon macerás lenne a kábelezés, ezért kérdezném milyen USB/PCI WiFi adaptert ajánlanátok?

USBt lehet jobbnak érzem, kis hosszabbítóval emelhető a fizikai magassága, ha netalántán a sarokban rosszabb lenne a jel, ahol a gép lesz.

Az alaplap egyébként az ASRock Z77 Pro3, hogyha számít valamit :)

Köszönöm újfenn előre is!

(#10276) balpis válasza Jim-Y (#10274) üzenetére


balpis
őstag

bocs, rosszul emlékeztem, hisz a Samu valóban pont nem Sandforce vezérlős...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10277) Jim-Y válasza balpis (#10276) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ja nincs gond:) Ellenben belső usb3 miatt én is újabb H77-et ajánlanék neki, pl az ASRock B75 Pro3 20K-ért szimpi nekem ^^ üdv

(#10278) nihill válasza sketchifun (#10264) üzenetére


nihill
őstag

Hát azért a GT220-at a 4850 megeszi reggelire, közben meg van 5k különbség közöttük.

(#10279) utgyuru válasza Jim-Y (#10277) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Most lehet hülye kérdés, de abban az ASRock-ban, amit írtál nem B75 van?

(#10280) Klepti válasza vond (#10271) üzenetére


Klepti
tag

Köszönöm szépen, az ilyen malőrök elkerülése végett szeretek a PHn kérdezgetni :)
Nekem utolsó rémálmomban sem jutott volna eszembe, hogy lassítaná az SSD-t a lap.

Akkor a lapot cseréltem az újabb generációra, DVD író szintén csere :) Pedig mennyire utálom a DVD-ket... undorító egy dolog! De hát kell fater, meg a PS2 miatt :D
Még így is 100k + a merevlemez. Ilyesmire gondoltam én!

Szóval akkor szerintetek ez a videokártya elviszi az említett játékokat? És a proci elviszi a videokártyát? :D
Szerk: Most néztem, az AC2-nek az ajánlott vga igénye a 4700, szóval a 4850 gondolom csak jobb. De gondolom azért a proci csak elbír már a VGA-val.

[ Szerkesztve ]

(#10281) vond válasza Klepti (#10280) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

1280x1024-re tökéletes lesz a G620+HD4850... :K
Még akár komolyabb gépigényű játékokat is megpróbálhatsz...

(#10277) Jim-Y: A B75Pro3 biza' nekem is egy nagyon szimpatikus lap... És nagyon jó áron van... Ha most cserélhetnék lapot, biztos, hogy ezt venném... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10282) Jim-Y válasza utgyuru (#10279) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ilyen amikor írsz valamit, majd rájössz, hogy nem azt akartad írni, de elfelejted kijavítani ^^

(#10283) utgyuru válasza Jim-Y (#10282) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ja okés, csak már megijedtem, hogy végig rossz úton mentem amíg válogattam... :DDD

(#10284) balpis válasza Klepti (#10280) üzenetére


balpis
őstag

B75, H77, Z75, Z77, mind jó SATA3 és USB3 vezérlős, nagyon nem nyúlhatsz velük mellé.

Azonban egy megjegyzés: ha a DVD relatív gyakran van használva, vagy pl. filmet néznél róla, akkor inkább Asus legyen, ne NEC, még ha egy ezressel drágább is, mert a NEC valóban nagyon - idegesítően - hangos. És az Asus is megbízható.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10285) vond válasza balpis (#10284) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valóban, az Asus csendesebb és az is ajánlott... ;)

Egy apró megjegyzés: Az én eníszí íróm (7260-as) filmlejátszás közben elég halk, alig lóg túl a gép halk alapzaján...

Egyébként ha már a pécé előtt ül, nehogy már közvetlenül DVD-ről nézzen filmet... A minimum, hogy felmásolja HDD-re... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10286) Klepti válasza balpis (#10284) üzenetére


Klepti
tag

Értem, akkor az Asus DRW-24B5ST Fekete OEM (5398 Ft) megfelel? :)
Valóban nem hátrány a kicsit csendesebb működés, mert sajnos mellettem van a gép :(

(#10287) balpis válasza Klepti (#10286) üzenetére


balpis
őstag

arra még nem panaszkodott senki.
Az én NEC-em olvasás közben is zavaróan hangos, igaz, azt hiszem, az 5260-as. De most már nem biztos, hogy spórolnék vele - igaz, eddig talán egy év alatt 3-4-szer volt csak benne CD :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10289) vond válasza #46372352 (#10288) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Plextor túlárazott és nem is annyira jó... Pioneer-ből meg nem nagyon lehet már kapni a leginkább ajánlott típusokat (115D/215D)...

Hirtelen ezeket találtam a "Milyen DVD írót vegyek?" topic legutóbbi két oldalán:

"Sony NEC Optiarc 720xS/A óta, nem készült jobb DVD író semmilyen márkánál sem. Talán a Pioneer 115/215 egyenértékű vele írásminőségben. Az éppen kifutó Optiarc 726xS, viszont a ma kapható sata írók közül a legjobb."

"A 7280 az újabb más belsővel más chippel, de gyengébb írással mint a 7260. De nem rossz az a író sem."

"Halkságra ASUS DRW-24B3ST vagy ASUS DRW-24B3LT esetleg egy köztes megoldás samsung 222AB... Ha a mínőség számít akkor Optiarc 7260 vagy 7280"

"Ha csak lehető legjobb írásra kell neked akkor a Sony AD-7260/7280S"

(#10286) Klepti: Azt hiszem, azt írták a DVD írós topicban, hogy a 24B5ST-ről egyelőre nem tudni, hogy mennyire jó, hasonlóan jó-e, mint a 24B3ST... Úgyhogy én inkább ez utóbbit venném (ha tényleg fontos a halkság), kb. 300 Ft a különbség... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10290) horush válasza vond (#10289) üzenetére


horush
addikt

Azt azért nem jelenteném ki, hogy nem jók a plextorok, de tény, hogy nem túl olcsók. Sok ugyanazzal a liteon belsővel van szerelve, mint a lényegesen olcsóbb asusok, csak a plextorok firmwareje jobb. Flasheléssel egyébként lehet sok asusból "plextort" csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#10291) Bogyó bá' válasza horush (#10290) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A firmware-hekkeléssel nekem is van tapasztalatom: egy ősrégi IDE-s NEC DVD-írót frissítettem, mert csak a 4x sebességű RW-lemezeket ismerte fel, a 10x-eseket nem. Utána meg simán ment, de valami "Tianchin" neve lett NEC helyett.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10292) vond válasza horush (#10290) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem azt írtam, hogy egyáltalán nem jók, hanem hogy nem annyira jók (bár tény, hogy oda kellett volna írnom, hogy árukhoz képest)... Írási minőségben elmaradnak az NEC/Sony/Optiarc 7260/80 szériától... S ha ehhez még hozzávesszük azt, hogy mennyivel drágábbak... :U

A flash-eléssel kapcsolatban egyébként igazad van... Én is olvastam róla... Bár nem hiszem, hogy egy "mezei" felhasználó (akinek nem sok lövése van az alap hardverelemekhez sem) majd pont ezzel fog foglalatoskodni... Persze nem kizárt... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10293) horush válasza vond (#10292) üzenetére


horush
addikt

Tény, hogy az írási minősége igen jó a nec 7260/5260 szériának, de sajnos hangosak is. Azért a süvítés nem feltétlen jó a pécé iparban. Ezért is egy átlag usernek szerintem jobb egy asus 24b3st, az írási minősége azoknak is teljesen jó, s halkan dolgoznak. (Nekem egyébként ezzel az lg csodával sincs bajom, arra, hogy kiírjak max. havi 1 dvd-t, tökéletes.)

(#10294) vond válasza horush (#10293) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja... Ezen nem fogunk összeveszni... ;) Ajánljuk mindkét szériát, írásminőség, hangérzékenység, ill. kihasználtság szempontjából...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10295) Klepti válasza vond (#10289) üzenetére


Klepti
tag

Rendben, akkor az lesz :)

Viszont most jön a nagy kérdés: Egy körülbelül hasonló tudású gép mennyibe kerülhet használtan? Tudom, hogy sok mindentől függ az ára, csak úgy nagyjából..

(#10296) horush válasza Klepti (#10295) üzenetére


horush
addikt

~65k-ból megoldható kb.

(#10297) vond válasza Klepti (#10295) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez tényleg sok mindentől függ... Pl. az alkatrészek korától, állapotától, népszerűségétől, a garancia idejétől, az eladás sürgősségétől, stb...

Ha mindent használtan veszel és törekszel arra, hogy minél több elemen legyen garancia, akkor szerintem olyan 20-40%-ot spórolhatsz...

(#10296) fezlergabor: Hogy a sz@rba nem ment még el a GTX560-asod?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10298) stranger28 válasza horush (#10293) üzenetére


stranger28
addikt

Nekem van mindkettő, egy gépben, és eddig csak a hangban tértek még el. De abban nagyon, mert a NEC fel akar szállni... :)

(#10299) horush válasza vond (#10297) üzenetére


horush
addikt

Nemtom'. Bár az tény, hogy elég sok van jelenleg a piacon, de azért ennél olcsóbban nem nagyon akarom adni, hiszen 30k-ért csak gtx460-ak vannak..

stranger28: Na igen, lehet, hogy airbus technológiáját használták fel, s egy lekicsinyített repülőmotort tettek a necekbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#10300) vond


vond
MODERÁTOR

Ne szívassátok már azt a szerencsétlen írót... ;) :B
Szépen, precízen teszi a dolgát... Azzal meg mi a baj, hogy jelzi, hogy: "Kérem szépen, itt vagyok, dolgozok..."
Nem halk, ez tény... Párszor előfordult nálunk is, hogy párom arra ébredt, hogy felszáll a szoba... :DDD

(#10299) fezlergabor: Ezért nem értem én sem... Mikor 40-ért adják újonnan a HD6850-eket (hogy a GTX460-asokról ne is beszéljünk), kifejezetten jó vétel 34-ért... Megvenném én is, ha szükségem lenne rá, ill. lenne rá pénzem... ;)

(#10301) stranger28: Na most már aztán tessék befejezni! ;] Az eníszí csesztetését, nomeg az OFF-olást is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.