Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#143001) Paxker315 válasza freelanced (#143000) üzenetére


Paxker315
addikt

Ha olcsósítanál, van létjogosultsága az AMD-nek, ezek miatt:
- 2600 egész decens cpu, olcsó, s egy 7-8-9ezer ft-os hűtővel még simán húzhatod pár száz mhz-cel.
- Az AM4 normálisabb alaplapok támogatni fogják az érkező Zen2 architektúrás procikat is.
- kifutó 2600-os széria egyre olcsóbb, és, még vannak rejtett tartalékai (OC).

Az alaplapot sem kell túlbonyolítani, MSI Mortar, B450M Bazooka V2, de akár egy Asrock B450m Steel Legend v kisebb OC-re egy Pro4 is alkalmas (A Fatal1ty gaming k4 VRM 1:1-ben megegyezik a Pro4-gyel).

Igazából a B365&i9400f és B450&R5 2600 közül nem tudsz rosszul választani. Időtállóság-későbbi fejleszthetőség-OC miatt a 2600 jobb választás, de, ha csak nyers játékteljesítményt nézzük, akkor hangyányival a 9400f felé billen a mérleg nyelve.

Ha gondolod, partpickeren összedobunk valami AM4 alapra épülő konfigot is. Ha szóba jöhet.

szerk: a Vega56 v Vega64 is lehet opció, előbbi durván RTX2060 szint, utóbbi picit jobb is. Csak pepecselni kell velük.

Lassan ideje lesz a "normális" nicknevemre átállni, mert a pacsker csak kezdetben tűnt jó ötletnek.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143002) kecsawi válasza SyMbioTe (#142996) üzenetére


kecsawi
senior tag

Na igen, de a 40" TV után mi a tervezhető előrelépés? (nincs multi) :U

(#143003) SyMbioTe válasza freelanced (#143000) üzenetére


(#143000) freelanced

AMD-vel jelenleg ugyanolyan jól jársz mint Intellel. MEllé egyikel sem lősz.

Nekem személyes tapasztalatom nincs a magasabb képfrissítésű monitorokkal, így ezt a kérdést passzolom. Valahogy sosem éreztem kéztetést kipróbálni a 144Hz-et, hasznosabbnak látom/láttam a nagy kijelzőt. (Persze lehet változna a véleményem, ha egyszer kipróbálnám :D )
Egy jó synces monitor, magasabb képfrissítéssel biztosan fluidabb élményt fog nyújtani, folyamatosabbnak látszódik az egész játék.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#143004) SyMbioTe válasza kecsawi (#143002) üzenetére

(#143002) kecsawi
65", UHD :DDD
Amúgy semmi hátrányát nem érzem egy mezei 24" FHD monitor után a TV-nek. Játék módba kapcsolva tökéletesen lehet GO-zni, meg CoD-ozni is rajta.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#143005) freelanced válasza SyMbioTe (#143003) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm az infót! :R

Az a baj nem sok alternatívát látok egyelőre.

Lehet hagyom a fenébe tényleg a Sync dolgot aztán veszek valami sima 27"-os monitort.

Viszont azt néztem, hogy 27"-es monitorok nagyobbik része már 144Hz alapból vagy több.

Ebben az esetben ha a kártyám úgymond nem is bírja a 144Hz-et ( 2060) mondjuk 2560x1440-es felbontáson az mindegy nem?

Mármint ez csak annyit jelent, hogy akár 144 fps-el is futhat a játék és én érzékelhetem a monitor miatt. Viszont ha tegyük fel 75 fps-en futna vagy 30-on nem érzek hátrányt a 144Hz miatt csak nem használom ki.

Jól értem ezt vagy ez ennél bonyolultabb?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#143006) hobizoli válasza SyMbioTe (#143004) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja
amugy ezert nem ertem ezeket a 2-300k-s monitorokat sem... :U

több drón kell ;P

(#143007) Paxker315


Paxker315
addikt

Igazabol van terulet, ahol, szerintem pont annak nem szabad sajnalnia a penzt-extra felarat, aki "csak keveset akarja" hasznalni, ritkan, es nem is a munkaja-megelhetosege fugg tole, csak az, hogy tolti el a par ora szabadidejet. Szivbaj nelkul szoktam ajanlani a 2x dragabb cuccot nekik, mert olcso-rossz minosegu dolgokkal nem egy nagy elmeny, ellenben kifejezetten idegesito.

De a 144 vs 75hz-et nem latom ilyennek, foleg, hogy azert nem olyan rapid a legtobb ember valaszideje, hogy annyira jelentos tenyezo legyen az ultrafluid kep es gyors valaszido..

A nagyobb képet viszont MINDENKI észreveszi.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143008) z123456789 válasza SyMbioTe (#142994) üzenetére


z123456789
addikt

Fuh, nagyon szépen köszönöm a részletes választ. :R Valahogy sejtettem, hogy kb plusz egy százas lesz a vége az összegnek. :D

(#143009) dugo_ válasza freelanced (#143005) üzenetére


dugo_
veterán

Ha 144Hz mellett 144fps-nél kevesebbed van, akkor pont ugyanúgy fog törni a kép (screen tearing), mint "normál" monitoron 60fps alatt.

Viszont ha nincs megy a 144fps, akkor még mindig lejjebb tudod venni a monitor képfrissítését 120 vagy mondjuk 100Hz-re, ami már elérhetőbb fps-t jelent.

Ha van valamilyen adaptív szinkron és a működési tartományon belül vagy, akkor persze nincs képtörés, mert ez pont azt küszöböli ki.

(#143010) LendvaiFeri1 válasza freelanced (#142993) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Acer KG241P, BenQ ZOWIE XL2411P, MSI Optix MAG241C.

Ezek közül a ZOWIE állítható függőlegesen.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#143011) diegho válasza dugo_ (#143009) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt azért ne felejtsük el, hogy a képtörés 60Hz-en baromi zavaró, 144-en viszont nem.

(#143012) freelanced válasza LendvaiFeri1 (#143010) üzenetére


freelanced
addikt

dugo_

Köszönöm! De akkor lényegében mindig lentebb tudom állítani a Windows-on belül minden monitornál, és akkor lényegében egy 60-75 stb Hz-es monitorként funkcionál.

LendvaiFeri1

Köszönöm az ajánlást!

Én is nézegettem ezeket, leginkább a GSync hiánya ami gond lehet, de jóval olcsóbbak cserébe.

Ami még most terítéken van az az Acer XB241H, de ott is voltak gondok...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#143013) freelanced


freelanced
addikt

Egyébként ki melyik boltot ajánlja, hol érdemes összerakatni a gépet, megvásárolni az alkatrészeket?

Igazából megrendelhetnék mindent külön aztán otthon össze, gondolom nem annyira bonyolult, de kicsit kényelmesebb így meg kicsit kevés időm van mostanában, ráadásul nem akkor összeg ha jól tudom.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#143014) palfitom válasza freelanced (#143013) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Alza, Aqua, Ipon, PCX.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143015) freelanced válasza palfitom (#143014) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Te milyennek látod a gépet amit összeraktam végül? Hiszen a te iránymutatásod révén született meg lényegében, amihez utólag is, köszönöm a segítséget :K

Van amit módosítottam de ha hülyeségnek / feleslegesnek / rossz ár-érték arányúnak találod, kérlek szólj.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#143016) palfitom válasza freelanced (#143015) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Szubjektív véleményeim:
Én a HDD-t kihagynám, SSD-t tennék a helyére.
(Ha kell hozzá spórolni, akkor lehet fogni az alaplapon és a proci hűtőn is)
Proci hűtő: én inkább Dark Rock 4-et vennék, az is elég (még a későbbi i7-hez is).
Ram: 3200-ast, vagy 3400-ast vennék.
Lap: szerintem én maradnék egy Aorus Elite, vagy Gaming X lapnál.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143017) freelanced válasza palfitom (#143016) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Köszönöm!

Érdemes ennyivel jobb ramot venni, mármint sebesség terén?

Mert azt olvastam valahol, hogy elvileg nincs akkor különbség. Persze ha ajánlod biztos van csak szeretném megérteni, hogy is van ez.

Akkor ezek az alaplapok megteszik azt mondod?

Illetve nem bánnám ha kikerülne a HDD teljesen, de ha jól tudom az SSD-nél viszont van egy maximum írási mennyiség, és adat tárolásra nem alkalmas / javasolt annyira. De ez még jó 5 éve volt, azóta mennyiben változott ez, illetve akkor egy vagy kettő SSD-t ajánlanál? Illetve milyen méretben?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#143018) Paxker315 válasza freelanced (#143017) üzenetére


Paxker315
addikt

akár úgy is csinálhatnád, hogy 2x500gb, egy M2 foglalatos és egy SATA-s. A sweet-spot az az 500gb, de természetesen 1TB is mehet, már abból is kapsz 37ezer körül.
De, ha kellene ~2tb tárhely, a western digi pürple sem rossz választás: nagyjából azonos teljesítmény a wd blüe-val, picit lassabb olvasás, hangyányival jobb írás, de alacsonyabb fordulatszám miatt halkabb is lehet.

RAM meg a jövőre vonatkozóan jól jöhet. Meg nemrég 29ezer körül volt a 3400-as Viper, a profilja szerint tudna 3000Mhz-en akár CL14 időzítést is akár.. Intelnél nincs olyan nagy jelentősége, mint AMD-nél, de ártani soha nem árt. :) A procihűtőt már korábban írtam, hogy nincs szükség a D15-re, bár én elfogult vagyok a Nöctuaval szemben, mert túlárazottnak tartom a termékeiket. Más gyártók hasonló-azonos teljesítményt olcsóbban kínálnak.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143019) warcat válasza Paxker315 (#143018) üzenetére


warcat
veterán

Noctuával kapcsolatban:
lehet, hogy van más opció,de nálam már 3 generációt kiszolgált a DH-14.
Hülyebiztosan,gyorsan szerelhető, bármi értelmes órajelet lehűt.Dark Rock Pro 3 lett volna legutóbb helyette ami hasonló teljesítményt ígért, agyérgörcs a felrakása.Figyelembe véve ezeket, különösen a szolgálati időt, bőven megérte, persze ha ki kell számolni a forintokat, lehet belőle engedni.

EA: It's in the crate!

(#143020) palfitom válasza palfitom (#143016) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Mint írtam, ezek inkább szubjektív vélemények, egyiket sem muszáj / ajánlott megfogadni! Az ajánlott részen már túl vagyunk. :)

Ram: Pár ezer Ft-tal drágábbak csak, ennyit szerintem még megér, főleg a 3400-as Patriot.
Lap: "megteszik"? Az i5-ből az utolsó MHz-et is ki lehet velük facsarni, de még egy i7-et is bőven meg lehet rángatni velük. (az Elite még erősebb VRM-mel rendelkezik)
SSD: én már évek óta nem használok HDD-t, és így lettek igazán halkak a gépeim. Az való igaz, hogy rövidebb az élettartamuk, kevesebb írást bírnak, de ha nem megy egész nap a gép mondjuk állandó letöltéssel, akkor sok évig működhet az SSD nálad is, mindezt halkan és gyors működéssel.
Méret? Ahogy Paxker írta.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143021) lime.pro


lime.pro
csendes tag

Sziasztok,

Valaki említette, hogy a HyperX Predatorok (nem tudom, hogy ez az RGB-s verzióra is vonatkozik-e) között sok a hibás modul, szóval kicsit elbizonytalanodtam memória ügyben. Van egy pár kit amiket nézegettem és eléggé szimpatikusak, de szeretném tudni a ti véleményeteket is.

Patriot Viper Steel 2x8GB DDR4 3000MHz (PVS416G300C6K)
Crucial Ballistix Tactical Tracer 2x8GB DDR4 3000MHz (BLT2C8G4D30BET4K)
G.SKILL Trident Z RGB 2x8GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
Kingston HyperX Predator RGB 2x8GB DDR4 3000MHz (HX430C15PB3AK2/16)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#143022) palfitom válasza lime.pro (#143021) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Csak a 3200 CL16-ból volt több hibás.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143023) Paxker315 válasza warcat (#143019) üzenetére


Paxker315
addikt

"...bár én elfogult vagyok a Nöctuaval szemben..."

Elismerem, nem vagyok objektív. :R A színe egyébként bejön, de akkor már inkább vennék valami fehér-sárga dizájnelemes pörgettyűt.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143024) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Pár komponens cserére érett, most próbálom eladni őket és a helyüket pótolni.
Gyorsan kiválogattam párat, hogy lássam milyen árban mozgok.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra, multi jelenleg csak COD : BO4, a többi új AAA single

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Táp: Corsair RM550x remélheőleg elég lesz az új konfig alá is
Ház: NZXT H440
HDD: WD20EZRZ 2TB
SSD: 4db Samu EVO 850/860
VGA: AORUS GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G
Venik: 3x Thermaltake Riing 140mm / 3x Be Quiet! Silent Pure Wings 2 120mm

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
i5 6600-ről --> 2600X-ra
Gigabyte G1 Sniper B7 -->GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING
Be Quiet Dark Rock Advanced C1 --> BE QUIET! Dark Rock Pro TR4 bár nagyon csábít NZXT AIO
Avexir Core 2400MHz CL16 4x4 GB -->CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16

4. Mennyi a kereted rá?
A fenti 165-ből kijönne amiből a régi konfigból befolyó összeg lejön, 190-ig szerintem jó vagyok.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Acer Predator XB271HU, 1440p, 144Hz, G-sync

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Corsair, Be Quiet, NZXT, Noctua
alaplapoknál úgy hallottam az Asus BIOS a legpraktikusabb OC-nál (nincs személyes tapasztalat)
Fekete/Zöld

[ Szerkesztve ]

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#143025) Paxker315 válasza ZrogNV (#143024) üzenetére


Paxker315
addikt

Alapvetően észrevétel:

- Nem muszáj X470-es alaplapban gondolkozni, egy JÓ B450 bőven kiszolgál 6-8 magos OC-olt procikat is. (pl. MSI B450M Mortar, MSI B450 Tomahawk...)
- Ha úgyis veszel aftermarket CPU hűtőt, jó választás a sima 2600, gyári OC nélkül. És majd manuálisan húzol rajta picit, azzal a hűtővel nem lesz probléma.
- Az ASUS bios állítólag tényleg nagyon felhasználóbarát, ezzel nem tudok vitatkozni.
- RAM-ból 3400-as Patriot Viper 4 kit

A korábbi alkatrészeid:
Táp kiváló, felesleges cserélni!
az "EZRZ" kék wd-k úgy tudom, korábbi greenek újracsomagolva. Később megérheti lecserélni.

Teljesen jó kis csomag, én csak leírtam, hol tudsz alávágni árban, jelentősebb teljesítményvesztés nélkül (b450, 2600) :R A procihűtő több, mint elég lesz a 2600-hoz, igazából már egy Gammaxx300-al is teljesen jó hőmérsékleteket produkál 1.4V&4200Mhz mellett.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143026) ZrogNV válasza Paxker315 (#143025) üzenetére


ZrogNV
tag

Ha maradok a léghűtőnél, akkor Be quiet! alá nem szeretnék adni, a mostani is nagyon jól végzi a dolgát,
teljesen halk még nyitott háznál is, és porosodásra is jóval kevésbé hajlamos mint az elődjei.
Átnéztem a gyártói oldalt, ott elvileg DARK ROCK PRO 4 támogatja az AM4-et, de pár magyar boltban a nem támogatott foglalatok között van.

Alaplapnál esetleg az időtállóság végett (ennek sok értelme nincs mikor most jönnek az X570-ek...)
Asus ROG Strix X470-F Gaming is megfordult a fejemben.

Elvileg abban RAM-ban nem B-die chip van.
Helyette:
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL14 KIT F4-3200C14D-16GVK

2600X helyett 2600

Nem kerestem meg a legolcsóbb helyeket így lett 193 000Ft :D

A javaslatod alapján 40et spórolhattam volna 165-höz képset, de én ügyesen növeltem :D
Ez a Ripjaws szerintem kicsit túl lenne tolva ehhez a konfighoz :U
Csak azon 20-at biztos lehetne faragni.

[ Szerkesztve ]

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#143027) Paxker315 válasza ZrogNV (#143026) üzenetére


Paxker315
addikt

A gammaxx300at nem ajánlottam, csak leírtam hogy azzal is szépen lehet cibalni a hatmagosokat, a wraith spire hutotol jobb. Szóval csak szemléltető példa volt, hogy ezekhez nem kell nagyon kraftos hűtés, ha 1.4 volt fölé nem húzod.

Dark rock Pro alatt már sapka, sál is felfer a procira, ne fazzon szegény. :D

Esetleg x470 taichi? Itf egy pár am4 alaplap, érdemes atfutni.

És egy másik, itt csak a vrm alapján rangsoroltak.

Ha vmirol nem tudod miért került oda, ahová tették, olvass bele kommentekbe, ott mindent megmagyarznak.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143028) joseph66


joseph66
csendes tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Ubuntu Linux SZERVER, 24/7 használat

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Minden új lesz

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- Ház, Midi torony, méret nem számít, elől legyen USB 3.0
- Professzionális tápegység
- CPU, kb. Intel Core i7-8700 köré legyen
- CPU hűtő, halk
- RAM, 8GB
- Alaplap, Intel gigabit LAN-nal, ATX vagy Micro-ATX méret, 2 db PCI-E 1.0, 3 db USB 2.0 kimenet az alaplapon
- HDD, winchester, 7200rpm

4. Mennyi a kereted rá?
kb. 250.000 Ft

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Monitor csak a telepítéshez kell

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Linux szervergépet keresek, halk, megbízható 24/7 tartós működéssel. Alapfeltétel az Intel gigabit LAN az alaplapon.

(#143029) balpis


balpis
őstag

sziasztok!
Jó pár év kimaradt nálam az asztali gépek körül.
Most kellene a keresztfiamna egy gép, használan keresek valamit.
Kb. ilyesmire használná: source filmmaker, blender, adobe premier pro, photoshop, sony vegas
Meg persze valamennyire játék is.
Max. 1080i felbontás.

Egyelőre egy i5-4570s/16GB RAM,/SSD/GTX1060 variációt nézek
Kérdés, mennyire lesz ez jól használható ilyesmire?

Egy hasonló korú Xeon processzorral jobb lehetne?
Van a xeonoknak bármi veszélye a későbbiekben? (pl. nem lesznek driverek...)

köszi szépen a javaslatokat!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#143030) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

1. Mire fogod használni a gépet? Low budget "gamer" gep lenne, beteve a sarokba, heti par orara, mert a laptopomba a 940mx kartyaval nagyon nem vagyok megbekulve.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? talan egy am3+ lapot szeretnek emgtartani ha talalunk hozza egy jo procit.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? board,gpu,cpu
4. Mennyi a kereted rá? 100eft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) egyelore 1366x768, majd kesobb csere
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nem, nincs

Neztem kb magamnak egy setup-ot, nem tudom erre mit mondotok. Maradna az am3+ -os lapom, abba tennek egy 8gb ramot a 4 helyett, es gtx 760-at, a hd 4850 512mb helyett ( ;] ) mert ahogy neztem 1050 tudasa, megis fele annyiba kerul, menne bele egy 120gb ssd, procira pedig gondoltam egy amd fx 8350, a jelenlegi fx 4130 helyere.

Koszonom a valaszotokat !

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#143031) hobizoli válasza Fiddlestick (#143030) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, de erre inkabb osszedobnek egy Athlon200GE-t es vennek bele egy hasznalt RX570-t

pl CoolerMaster kucko kb 10-11k 1 ventivel USB frontpanel cstikkal, de van tobb fele gyarto is kb ennyiert

Asrock A320M-HDV R3.0
Athlon200GE
Corsair 2x4GB DDR4-2666 CL16
Kingston SA400S37 240GB SSD
FSP SP500-A 450W tap

ez az ATX kuckoval egyutt eddig lenne ~78k vatta uj cuccokbol, de kepet mar ez is tud adni a monitorra, meg a CPU-ben is van integralt technika erre
35k korul vannak a PH-s Hardverapron RX570-4GB zsugak garmadaval, ha a GTX760 meg 1050-hez kepest egy dimenziougras kb

en tuti nem szarakodnek ilyen villanykalyha kotla FX-kel, ami amikor 7-8eve kijott is mar szar volt igazabol

több drón kell ;P

(#143032) hobizoli


hobizoli
nagyúr

vagy Asrock B450M-HDV lappal ugyanez +4k-val tobbert
es akkor abba a legujababbabb generacios CPU-k is tudnak majd menni, ami majd a jovo honapban jelenik meg

több drón kell ;P

(#143033) Paxker315 válasza balpis (#143029) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia. Van keretlimit& rászánt összeg? Mert lehet, nem lenne szükséges több generációval ezelőtti platformon gondolkozni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143034) Paxker315 válasza Fiddlestick (#143030) üzenetére


Paxker315
addikt

Itt is el lehet gondolkozni modernebb alapokon. Aprón átfutva az árakat, kb. ilyet tudsz:
- Alaplap: Asrock B450M Pro4 20ezer, Gigabyte B450M DS3H kb. 18ezer
- CPU: Ryzen 1200 van már 17ezer körül, néha olcsóbban
- RAM: Új bolti Viper4 2x4 GB CL16 3000Mhz kit 15 ezer
- GPU: Radeon RX 570 4 GB apróról garival 35ezer körül.

Ez így mennyi? olyan 87 ezer, de fejleszthető, újabb, később könnyebben eladható minimális veszteséggel

Többi cucc: Tápegység-háttértárak-ház vannak, gondolom. A táp hány éves, mekkora teljesítményű s milyen hatásfokú? Gépház ATX v mATX? SSD-d van?

Szerintem a fenti kis 1st gen Zen csomag teljesen vállalható, igaz, főleg használt, de még garanciális alkatrészek. Kicsit drágábban már jóval jobb első genes procik is vannak egyébként (pl. 1600 sokszor 30k körül, s ez később még jól jöhet, talán későbbi címek jobban fogják kihasználni a 6mag-12 szálat a 4-4-gyel szemben)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143035) palfitom válasza ZrogNV (#143024) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

A lényeges részét már begtárgyaltátok Paxker-rel, de még pár gondolatot hozzáteszek.

Lap: Zen+ alá kb. felesleges X470-es deszka, egy jobb B450 (Mortar / Tomahawk) is simán elég még tuningra is. Ha Zen2 is tervben van, akkor sem feltétlenül szükséges (bár még nincsenek tesztek róluk), de ha biztosra akarsz menni, akkor mehet MSI X470 Gaming Pro / Asus Prime X470-Pro / MSI X470 Gaming Pro Carbon.
Proci: ha tuningolni akarsz, akkor non-X, ha nem tuningolnál, akkor vegyél X-es procit. Utóbbit nem kell piszkálni, az XFR és PBO elintézik automatkusan a mags órajeleket, és manuális tuninggal sem lehet lényegesen jobb eredményeket elérni náluk.
Ram: Ha nem akarod a Viper-t, és inkább Ripjaws lenne, akkor GVKB végű jól szokott muzsikálni. A F4-3200C14D-16GVK kb. felelsleges pénzkidobás.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143036) palfitom válasza joseph66 (#143028) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Proci: i7-8700 (6 mag, 12 szál, szorzózáras, UHD630 IGP), OK
Lap: Asrock B365 Pro4
Proci hűtő (opcionális), pl.: Artic Freezer 33 (félpasszív) / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / be quiet! Pure Rock
RAM: DDR4 2x4GB vagy 2x8GB 2666 (+) MHz (akár 3000 - 3400 MHz körül, ha az van jó áron) pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot.
SSD: ~250-500-1000GB Kingston UV500 / Patriot Burst / HyperX Fury / HyperX Savage / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D / WD Black / Samsung 970 EVO
HDD: 1TB WD10EZEX / 1-2-3TB Toshiba P300 (UZSVA)
Ház, pl.: Cooler Master N300 / Zalman Z3 Plus / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L / Zalman Z9 Neo / Corsair 270R / Thermaltake Core G21 / Thermaltake View 27 / Phanteks Eclipse P300 / Aerocool Aero-1000 / Sharkoon TG5
Táp: pl. BQ Pure Power 10 300W / 350W / 400W / Pure Power 11 300W / 350W / 400W / Bitfenix Formula 450W / Whisper M 450W / Seasonic Focus Plus 450W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143037) palfitom válasza balpis (#143029) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Szükséges a ráfordítható keret-összeg megadása, anélkül nem tudunk mit mondani!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143038) palfitom válasza Fiddlestick (#143030) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ahogy Hobizili és Paxker is írta, engedd el az AM3-as platformot! Hasonló áron (vagy picit többért) új, garis cuccokat lehet venni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#143039) Paxker315 válasza Paxker315 (#143034) üzenetére


Paxker315
addikt

Ezzel kapcsolatosan tegnapi HW Unboxed video. Ryzen1600 (nem x) újratesztelve. Érdemes megnézni, hogypl. a BattleField v Tomb Raider meglehetősen kedveli a 6c/12t felállást. S lehet, ez később jól jöhet. Amilyen áron mennek a 1600-osok aprón (30k ), simán megérik. Főleg, hogy ugyanazt a hűtőt kapod hozzá, mint a 2600x-hez, jobbat, mint a Ryzen2600-hoz)

Alaplapból azért ezt a kettőt írtam, mert két népszerű modell, mindig van aprón, és a Giga egy nem túlhajtott 6 magossal oké, a Pro4-en meg enyhe túlhajtás is belefér. Fejleszthetőség

Véleményem szerint 100k alá be lehet "szorítani" egy R1600&B450&3000Mhz dual channel RAM kitet RX570-el. Max picit türelmesnek kell lenni. V akár várni a 3. generációra, jó eséllel az még lentebb tudja tolni a korábbi változatok árait.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143040) diegho válasza Paxker315 (#143039) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha használt rendszert hasonlítunk, akkor még mindig az Intel a jobb a 8400+H310+2400-as Ram hármassal. Igaz 1600-am nem volt, csak 2600, de nem véletlenül maradt az Intel a Ryzen2 érkezéséig.

(#143041) ervin1979 válasza SyMbioTe (#142850) üzenetére


ervin1979
tag

Szia

Megvan a motyó MSI z370a pro és a többi. Köszönöm!

Hazimozi erölködő eddig spdifel volt összekötve, ezen sajna nincs. Még cserélhetem az alaplapot vagy javasoljatok valami usbs vagy belsős hangkarit amin van spdif vagy optikai out.

(#143042) Paxker315 válasza diegho (#143040) üzenetére


Paxker315
addikt

Hát bevallom nem néztem 1151v2 frontot, mert, mikor legutóbb ott kutakodtam, 30-33 közt i3 8100, 40-44 körül 8400 -ek mentek. Bár való igaz, hogy megerheti, bár a h310 lapokat nem ismerem annyira, általában azért egy b360ast szoktak tenni 8400 alá.

Rá fogok nézni azokra az árakra is, köszi a tippet, tanacsot

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#143043) diegho válasza Paxker315 (#143042) üzenetére


diegho
nagyúr

H310 lapban van nálam a 9400f, van amikor 7-8 órán át megy boost órajelen gond nélkül, volt már Z370-em 8400-al is, de a H310+9400f pont ugyanazt hozza, persze nem mindegy melyik H310-et rakjuk alá, én olyant tettem, ami bírja a 6 magot.

(#143044) joseph66 válasza palfitom (#143036) üzenetére


joseph66
csendes tag

Köszi!

Az alaplappal van egyedül gondom, az egyik USB2.0 csatlakozó az alaplapon nem dupla kimenetű, nincs meg a 6db USB 2.0 csatlakozóm. Úgy láttam, minden Pro4 végű Asrock alaplap ilyen.

Tudnál ajánlani másik lapot 24/7 használatra?

(#143045) hobizoli válasza joseph66 (#143044) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miknek kell 6db?

több drón kell ;P

(#143046) balpis válasza Paxker315 (#143033) üzenetére


balpis
őstag

ngyon erős keretlimit van.
Nagyon-nagyon max. 120kFt.
Ez 105k lenne, SSD, HDD is benne van.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#143047) SyMbioTe válasza joseph66 (#143044) üzenetére


(#143044) joseph66
B365M Pro4-en 6db van. Vagy B365M Phantom Gaming 4.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#143048) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!

1. Játékra és alap otthoni felhasználásra kellene. Játékból mindenféle, kevés multiplayer.
2. SSD: Kingston Hyperx Fury 120GB
3. Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér.
4. 1500 EUR
5. -

Ezt így megfelelő? Német Amazonon raktam össze.

Alaplap: MSI B450I Gaming Plus AC, Sockel AM4, DDR4, HDMI, DisplayPort, 1x M.2, 6x USB 3.1 Gen1 Mini-ITX Mainboard
CPU: AMD Ryzen 5 2600X Prozessor (Basistakt: 3.6Hz, 6 Kerne, Socket AM4) YD260XBCAFBOX
CPU hűtő: ARCTIC Freezer 33 eSports ONE - Tower CPU Luftkühler mit 120 mm PWM Prozessorlüfter für Intel und AMD Sockel - für CPUs bis 200 Watt TDP - Leiser und Effizienter Cooler (Weiss)
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16 XMP 2.0 High Performance Desktop Arbeitsspeicher Kit, schwarz
VGA: Gainward PCI-E RTX2070 8GB DDR6
HDD: Seagate Barracuda 1 TB interne Desktop Festplatte (8,89 cm (3,5 Zoll), SATA, 64 MB Cache, SATA 6Gb/s)
Ház: Sharkoon TG4 PC-Gehäuse RGB
Táp: Thermaltake Paris 80 Plus Gold PC-Netzteil (650 Watt, ATX23)

Monitor: Viewsonic VX3276-2K-MHD 80 cm (32 Zoll) Design Monitor (WQHD, IPS-Panel, 3 ms, HDMI, DP, mDP, PBP, Eye-Care, Multidisplay) Silber-Schwarz
Billentyűzet: SteelSeries Apex M750 TKL, kompakte mechanische Gaming-Tastatur, RGB-Beleuchtung pro Taste, 6 Makro-Tasten, Tenkeyless, Englisches QWERTY-Layout
Egér: SteelSeries Rival 310, optische Gaming-Maus, RGB-Beleuchtung, 6 Tasten, seitliche Gummigriffe, integrierter Speicher, Farbe schwarz
Egérpad: SteelSeries QcK+ - Gaming-Mauspad - 450mm x 400mm x 2mm - Stoff - Gummiunterseite - Schwarz

:R

(#143049) joseph66 válasza hobizoli (#143045) üzenetére


joseph66
csendes tag

A régebbi alaplapokon (pl. s1150) a biosban ki lehetett kapcsolni az xHCI usb 3.0 módot. Így minden usb 3.0 ehci, azaz usb 2.0-ban működött. Ma ez már nem megy, csak xHCI van. Linux alatt nekem nem tudott minden usb 2.0-ás eszközöm működni usb 3.0-ás csatolókon xHCI-ben.

(#143050) joseph66 válasza SyMbioTe (#143047) üzenetére


joseph66
csendes tag

Köszi, valóban, a microATX-es lap tényleg rendben van.

Már csak 1 kérdésem van. Az Asus oldalán keresve az üzleti kategóriában például ilyet találni:
[link]
Az Asrock B365M Pro4 jobb, mint az Asus Prime B360M-C?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.