Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#149001) SyMbioTe válasza kerlac (#148992) üzenetére


(#148992) kerlac
No, és mindenképp Intel kell? Ill. tuningolnád is? Milyen monitorra lesz rákötve?
AMD-vel sokkal olcsóbbra tudsz kijönni, és telejítményben se leszel lejjebb.
Ha intenél maradnél, de tuning nem lesz, akkor bőven elég egy B365 lap is.
Ha a monitor FHD, akkor RTX 2070 oda sok. Még a 2060 is.
Ramból is kérdéses, hogy valóban szükséges-e a 32Gb. Játékra teljesen felesleges.
1Tb M.2 SSD is hatalmas pénzkidobás, főleg úgy, hogy csak M.2 Sata, nem is M.2 PCIe. Sima Sata3 1tb bővven elég. Esetleg rendszernek egy kisebb M.2 PCIe
Házon is lehetne azér fogni egy 10-20k-t.
Bluray írót tényleg kihasználod? Az is egy 20-as azért.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#149002) SyMbioTe válasza rasotamas (#148993) üzenetére


(#148993) rasotamas
Szia!

Hagyd a bánatba az M.2-t, úgysem éreznél nagy különbséget. Vedd meg a sima Burst-öt, és esetleg később majd teszel mellé egy M.2-t.
Én is csak azért vettem most egy Gammix S11 Pro-t, mert alzán volt egy felbontott, amit kis varázslattal 11.ért elhoztam. Annyiért egyszerűen nem hagyhattam ott. :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#149003) Intelligencs

Sziasztok,

Anyósnak kell upgrade-elnem a gépét, mert a régi vas nem támogatja a Win10-et, aztán már a nyakunkon van a Win7 kivezetése. Teljesen átlagos nyugdíjas használat, filmnézés, skype-olás, netezés. A régi levedlett roncshalmaz is elég lenne teljesítményben, csak hát a fránya Win7. No szóval, a következő karácsonyi ajándékkal készülnék:

Processzor: Intel Pentium Gold G5400 Processor - 19.390
Alaplap: Asus PRIME H310M-A R2.0 (mATX, LGA 1151, Intel H310) - 24.740
Memória: 8 GB DDR4 2400 MHz Kingston HyperX Fury Black CL15 kit (2x4 GB) - 15.950
SSD: 250GB Samsung 860 EVO SSD (2,5", SATA3) - 17.750
Táp: be quiet! System Power 9 500 W 80+ Bronze - 18.730
Mindösszesen: 96.560

Ami alkatrész itt nincs felsorolva, az vagy a régiből lesz átrakva, vagy nem kell. Kérdésem, mehet-e a móka, vagy van valami értelmes pici upgrade, esetleg olcsósítási lehetőség. Például a tápot magam is picit overkillnek érzem, de bármi olcsóbbat kinéztem, arról mindig találtam kompromittáló kommenteket a 'milyen tápot vegyek' topikban.

Mint családi IT-s természetesen én nyújtok ingyenes és sírig tartó szupportot minden családtagomnak, rokonomnak és közeli barátomnak, így anyósomnak is, ezért két dologhoz ragaszkodom: processzor csakis Intel, és alaplap csakis Asus. ;)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#149004) johnnyvsr


johnnyvsr
csendes tag

Sziasztok! Ki néztem egy konfigot,, mi a véleményetek róla?

Első sorban játékra használnám, single multi. Most vennék új gépet, és szeretném ha azért időtálló is lenne.

Ház. Phanteks eclipse p400
Tap. Fsp hyper m 600
Alaplap. ASROCK fatal1ty gaming k4 b450
Processzor ryzen 5 3600
Ram. Hyper x predator 3333mhz 2x8gb
Vgabol 1660ti 6gb msi vagy gigabyte
Ssd. Samsung 500gb 860 evo
Hdd. 2tb seagate barracuda 7200rpm
CPU hutonek. Artic cooling freezer 34

Kicsit borsos az ára, igazság szerint 300 lenne a nagyon max keret.

[ Szerkesztve ]

(#149005) varmi2 válasza Intelligencs (#149003) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha valóban komoly it szakember lennél, aki a mában él, és nem a múltban, akkor nem lenne ilyen bevésődésed, hogy lapból csak asus, cpu-ból csak intel. Manapság az asus semmivel sem jobb, mint bármelyik másik gyártó, és az intel manapság gyengébb cpu-kat gyárt, drágábban, mint az amd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#149006) rasotamas válasza Intelligencs (#149003) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem itt erre a felhasználásra mindenki A320 alaplapot (~15k) javasolna Athlon 200GE (~15k) processzorral, kb ugyan olyan lenne jobb GPU-val.
Nem nézegettem a ram árakat, de 20-ért van 2x8 is, ehhez képest k*rva drága. Megint ez a márkabecsípődés a Kingston oka? Ha jól látom 10-12 közt már vannak ugyan ilyen jók, G.Skill, Geil, Patriot.
SSD-t én túlzásnak érzem, ugyan ennyiért én most épp dupla ekkorát akarok venni. 240 gigás Patriot Burst van 10-ért.
A táp brutális túllövés, 300W is bőven elég lenne, sőt.
65-ből ezt ki lehet hozni táp nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149007) Bedevir92 válasza SyMbioTe (#148996) üzenetére


Bedevir92
csendes tag

Akkor marad az eredeti terv alapján a 860 evo :P
Igazából már csak a ház az, amiről fogalmam sincs, hogy milyen legyen :D

(#149008) palfitom válasza jodzsy (#148998) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A monitor tudása fontos infó lenne, de gondolom FHD 60-75 Hz-ben gondolkozol.

A konfig nagyjából rendben van.
A jelenlegi monitorhoz nagyjából elég lehet az RX570. A későbbi monitor cserénél, majd a VGA-t is érdemes lesz erősebbre venni.
Táp milyen lesz?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149009) palfitom válasza rasotamas (#148993) üzenetére


palfitom
Topikgazda

SyMbioTe-vel értek egyet.
Nálam is a kis gépben a rendszer egy Sata-s SSD-n van, és a későbbi HDD-száműzéskor vettem egy m.2.-est háttértárnak.
A másik gépemben NVMe SSd-n van a rendszer, de nem érezhető a boot-időn különbség.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149010) tepenzed válasza palfitom (#148783) üzenetére


tepenzed
őstag

Bocsi, ez a hűtő nincs alzan, ez is jó lehet?
[link]

A másik, hogy ez a táp tuti nem kevés? Kicsit húznám a procit is

[ Szerkesztve ]

(#149011) kirandulo


kirandulo
csendes tag

Sziasztok!

Videovágásra és nagyüzemi Photoshop-Lightroom és Illustrator-ra optimalizált gépet szeretnék. Az eddigit nagyon lassúnak éreztem már, ezért fejlesztettem az alábbiakat. Dedikált VGA kártyát továbbra sem vettem, ez hiba?

Kérdéseim:
- Mit rontottam el esetleg a fejlesztéssel, mi javítható? :B
- Meg tudnám dobni a teljesítményt egy jó VGA kártyával? Mit javasoltok? (150-200eFt NVidia RTX2070 nézegettem, kompromisszumos kellene árban/fogyasztásban, hogy a 600W táp is bírja a rig-et)

Régi konfig

alaplap: Asrock Z68 Extreme3 Gen3 LGA1155
CPU: Intel i5 2500K
RAM: Corsair XMS3 Classic DDR3 4Gb 1600Mhz (4 db, 4x4Gb)
SSD: OCZ 120Gb Vertex 3 (2 db)
HDD: WD 1Tb Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 (WD1002FAEX)
Képvisel bármi piaci értéket a lap, CPU, RAM és SSD-k, ház,táp,hűtő,hdd és monitor nélkül? (kb. 2010-ben építettem)

ház: Fractal Design Define R3
táp: Enermax 600W Modu-87
hűtő: Scythe Mugen 3
monitor: DELL UltraSharp UP2516D (2560x1440)

fejlesztés, ezeket vettem most:
alaplap: ASRock Z390 Extreme4 (1151)
CPU: Intel Core i7 9700K (9th gen)
SSD 1: Samsung 970 Pro 512GB M.2
SSD 2: Samsung 970 Evo Plus 500GB M.2
RAM: Corsair DDR4 3600 Vengeance LPX CL18 8GB (4db, 4x8GB)

Még annyi kiegészítés, hogy a DELL UP2516D monitor miatt feltétlen DP-s lapot akartam használni, ezért eddig egy oldschool Nvida FX580 VGA volt benne, amin van DP port. Ez továbbra is szempont (ezért is választottam ezt az ASRock Z390 lapot, mert van rajta DP, így "olcsó üzemmódban" VGA nélkül is natívan tudom használni DP porton keresztül a monitorom (ami tudom, hogy kompromisszumos, de nagyon megszerettem, nagyon kiszolgált az elmúlt 4-5 évben).

ház, táp és hdd maradt benn a rig-ben

Hol rontottam el arányokat esetleg? Illetve +VGA dobna rajta? :B

Bónusz kérdés: i7-9700K-hoz overclocking javaslat? Mennyire érdemes húzni, milyen esetekben, milyen beállításokkal? :U (illetve bírni fogja-e a fenti hűtővel?)

Köszönöm előre is.

"Nothing venture, nothing win." - Sir Edmund Hillary

(#149012) palfitom válasza Intelligencs (#149003) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Hmmm. Ez az Asus-fanság eléggé "idejétmúlt" dolog, kár érte...

A konfig életképes, rendben van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149013) MZsoltee válasza kirandulo (#149011) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az első gond az hogy nem AMD-t vettél. Egy 3700X-el vagy 3800X-el egy árban előrébb lennél.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#149014) kirandulo válasza MZsoltee (#149013) üzenetére


kirandulo
csendes tag

Tudom, régi beidegződés nálam az Asus + Intel - ezzel nem is vitatkozom.
Bővítenéd dedikált VGA kártyával? Ha igen, mivel?

"Nothing venture, nothing win." - Sir Edmund Hillary

(#149015) jodzsy válasza palfitom (#149008) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Gondolkoztam egy 1660-as VGA-ban is, de a táp és ház terén még nincs elképzelésem. Az időtállóság is szempont. Tudsz ajánlani bevált típusokat?

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#149016) palfitom válasza johnnyvsr (#149004) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Szinte rendben van.
HDD: inkább Toshiba P300
Én a tápon változtatnék, 600W fölösleges, 400-450 is elég lenne, pl. be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W Gold / BitFenix Formula 550W Gold / Seasonic Core Gold GC 500
Ha spórolnál valahol, akkor megteheted pl.
Ram: G.Skill Aegis 3200MHz 24k / Patriot Viper 3200 23k (piros, fekete) / Viper 3600 25k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149017) palfitom válasza Bedevir92 (#149007) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ház: Ízlés szerint, pl.: NZXT H500 / Cooler Master Masterbox Pro5 / Fractal D. Define C / Corsair 275R / Phanteks Eclipse P400S / BQ Pure Base 600 / NZXT H500i / H510i / H700i / Thermaltake Core P3 / Core P

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149018) palfitom válasza tepenzed (#149010) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Igen, az is ajánlott hűtő.

A VGA-tól függ. 2060 / 2070 mellé okés, az 5700 XT-t pedig amúgy sem árt alulfeszelni, és akkor már jó lesz. Ha cserélnéd a tápot is, akkor pl. be quiet! Pure Power 11 CM 600W / Bitfenix Formula 650W / Whisper M 650W / Corsair TX650M / RM650x / Seasonic Core GM 650W / Focus Plus 650W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149019) palfitom válasza kirandulo (#149011) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ja, hogy már megvannak az alkatrészek!
Már kezdtem írni a javaslatokat, de akkor semmi.

VGA: 2070 OK, pl. Giga 2070, 148k-ért nagyon jó vétel most!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149020) palfitom válasza jodzsy (#149015) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Pl. Gainward 1660 Ghost 80k / Gigabyte 1660 OC 80k
Ház: pl. Kolink Citadel TG / Thermaltake Versa H15 / H17 / H18 / Core V21 / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Fractal Design Focus G Mini / Define Mini C / Bitfenix Aegis Core / NZXT H400
Táp: pl. be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W Gold / BitFenix Formula 550W Gold / Seasonic Core Gold GC 500, olcsóbban: FSP Hexa 85+ 450W / 550W / EVGA 450 BT

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149021) kerlac válasza SyMbioTe (#149001) üzenetére


kerlac
senior tag

Nagyon köszi, hogy foglalkozol kérdéseimmel és ötleteket adsz, válaszolok részletesen alább. Előzményként tudni kell, hogy az adatlapomon látható gépet 2011 végén raktam össze, azóta memoria és vga fejlesztés (+SSD, HDD) volt csak benne és meglepően jól muzsikál manapság is mint gamer gép, a kis keretei között persze.

szóval:

No, és mindenképp Intel kell?
Igen, intel kell. tutira.

Ill. tuningolnád is? Milyen monitorra lesz rákötve?
tuning nem lesz, nem értek hozzá, monitor pedig egy új LG34UC79G-B 34"-oas ívelt gamer.
AMD-vel sokkal olcsóbbra tudsz kijönni, és telejítményben se leszel lejjebb.
nem szeretem. régi motoros vagyok, kétszer volt amd gépen, mindig beszívtam vele, hagyjuk.
Ha intenél maradnél, de tuning nem lesz, akkor bőven elég egy B365 lap is.
ok, meglesem, így semmit nem mond a típus, 6 éve nem figyelem a gép fejlődéskete és nehéz vissza rázódni...


Ha a monitor FHD, akkor RTX 2070 oda sok. Még a 2060 is.
34UC79G 21:9 UltraWide, 144hz. Ehhez sem kell? Ha nem, akkor milyet válasszak?

Ramból is kérdéses, hogy valóban szükséges-e a 32Gb. Játékra teljesen felesleges.
jaja, jogos, induljunk 16-al aztán pár év múlva duplázás. erre tanács?

1Tb M.2 SSD is hatalmas pénzkidobás, főleg úgy, hogy csak M.2 Sata, nem is M.2 PCIe. Sima Sata3 1tb bővven elég. Esetleg rendszernek egy kisebb M.2 PCIe
hoppp, jogos, oylat akarok ami az alapba kötöm, de min 512 kellene, ebből milyet?
Házon is lehetne azér fogni egy 10-20k-t.
Lehetne, lehetne, de vagy 8 évig lesz a kis irodámban, hobbi szobámban és sokat fogom nézni, legyen nagy, szép, csilivili és férjen bele majd 5 év múlva egy új VGA rendben. itt a méret és a külső a léyneg. ezen nem akarok annyit spórolni.
Bluray írót tényleg kihasználod? Az is egy 20-as azért.
fene tudja, sosem volt, gonoltam legyen és kiírok minden szart, meg biztonsági mentés ilyesmi... de ez mondjuk bármikor beszerezhető, nem kell rögtön, tehát ezen lehet spórolni most.

Illetve még nem tudom hol érdemes megvenni, Oázisban vettem legutóbb, most is ott tervezem, de nem nagyon válaszolnak, Ipont nézem, passz. mindenkinek BP belváros és bolt, ahova tudok menni gariztatni és nyűgömmel bajommal. és összerakják frankon.

(#149022) Paxker315 válasza Intelligencs (#149003) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!
Pont tegnap hasonló felhasználásra "gondoltam" egy csomagot, AMD-AM4 vonalon. HA mégis megfontolnátok:
Alaplap: Gigabyte B450M S2H, Gigabyte B450M DS3H, Asrock B450M HDV ~ 20 ezer
, de nekem megérné a felárat az A320-hoz képest.
proci: Athlon 200GE, 240GE, 3000G ~ 15-20 ezer
RAM: Patriot Viper Elite Viper 4 ~ 15ezer

SSD: fölösleges a 860 erre a felhasználásra. WD Blue, Crucial MX-500, BX-500, Patriot Burst ~10-14ezer ft körül
Táp: 300-350watt is sok. FSP Hexa 85+ 350w pl. remek választás.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149023) palfitom válasza kerlac (#149021) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.

Először a VGA-val kezdjük: de igen, ehhez a monitorhoz már kell a 2070, pl. ez a Giga 2070, 148k-ért nagyon jó vétel most!
Lap + proci: ha bőven bírja a pénztárcád, akkor mehet az általad kinézett lap+proci. Ha kellene faragni, akkor szólj, és áttervezzük!
Ram: Itt is amondó vagyok, ha bírod anyagilag, akkor menjen most a 2x16, hisz mostanában jó áron kaphatók a ramok. Ha kell spórolni, akkor itt is tudsz, visszaléphetsz 16GB-ra, pl. G.Skill Aegis 3200MHz 24k / Patriot Viper 3200 23k (piros, fekete) / Viper 3600 25k / Fury 3200 27k
SSD: pl. Kingston A2000 m.2. 500GB

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149024) kerlac válasza palfitom (#149023) üzenetére


kerlac
senior tag

ok, köszi.

VGA jó áron van tényleg, de ha nem egy helyen veszem, nem biztos összeszerelik majd nekem...
pénz kérdése: nyilván ideális nekem is 300-400 között lenne, de mikor elkezdtem összerakni, sosem sikerült 500 alatt kihozni, mert nehezen kötöttem kompromisszumot. tapasztalatokból kiindulva, régi gépem anno 11-ben volt 350, ami most kb 500-al azonos. baromi sokáig bírta, sőt még mindig jól kiszolgál és vga, memoria fejlesztés volt csak benne.
amin valóban lehet spórolni és lehet élek is vele, az a memoria, SSD, br író, hisz ezek bármikor bővíthető elemek, csak helyet kell előre tervezni nekik.

(#149025) rasotamas válasza palfitom (#149023) üzenetére


rasotamas
veterán

Néztem ezt a Viper 3600-at, ennél nem gond, hogy CL17? Mert volt róla szó, hogy a páros időzítésű ramot szereti az AMD. Vagy megy mondjuk valahol 3200 és 3600 közt CL16-on?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149026) rasotamas válasza palfitom (#149009) üzenetére


rasotamas
veterán

Baaaaaz
Tegnaphoz Ma reggelhez képes 2 ezressel drágábbak az ssd-k az alzán. A jó k****

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149027) palfitom válasza kerlac (#149024) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
Értem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149028) Paxker315 válasza rasotamas (#149025) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! Valójában "tökmindegy", mert, a CAS-latencyt hiába írod be páratlanra a BIOS-ban, korrigálódik a szomszédos nagyobb párosra. Így a C17-ből C18 lesz, C15-ből C16. A harmadik generációnál meg tudtommal "ugyanmindegy". : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149029) Dan-szan válasza palfitom (#148972) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia.

Rendben, köszönöm a megerősítést.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#149030) palfitom válasza rasotamas (#149025) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Az újabb BIOS-szokkal már a Zen+ is "megengedőbb", a Zen2 meg már szinte "Intelesen lazán" viszonyul a ramokhoz.
"Vagy megy mondjuk valahol 3200 és 3600 közt CL16-on?" - Igen, ennek nagy a valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149031) jodzsy válasza palfitom (#149020) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Köszi a válaszokat. Ramból a PATRIOT Viper 4 Blackout 16 GB-os KIT DDR4 3600MHz CL17 most olcsóbb lenne, érdemes lenne ezt választani?

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#149032) palfitom válasza jodzsy (#149031) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
Nem feltétlenül, de azért csábító.
Azt érdemes tudni, hogy azok a Ballistix ramok általában jól tuningolhatók, tehát szoktak 3200 fölött is futni. Ugyanakkor a Viperek nem mindig tudják hozni a rájuk írt órajelet.
Persze ez nem törvényszerű, és nagyban függ az adott proci képességeitől.
Nem beszélnélek le a Viperről, (sőt, lehet, hogy én is inkább azt venném), csak megosztottam a tapasztalatokat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149033) MelloOne


MelloOne
újonc

Sziasztok! Palfitom ajanlasara i7-5820k rol valtanek AMD-re. Hangszerkesztesre es irodai melora hasznalnam tovabbra is a kovetkezo gepet. Elsore azt a tippet kaptam, hogy a ryzen 5 3600 hozza kb azt a szintet mint a jelenlegi intelem. Viszont meglestem a Benchmarks ertekelest es a ryzen 5 2600x is lazan egy katagoria a regebbi i7-es procimmal, viszont csak fele annyi arban. Kivalasztottam egy lapot is MSI B450 TOMAHAWK MAX https://www.amazon.co.uk/dp/B07VB2BG3X/ref=cm_sw_r_cp_api_i_-1L3DbYSTRECG
amit kesobb tudok nagyobb, esetleg ujabb procival boviteni, ha ez mar nem lenne eleg. Igazabol 16gb ramra gondoltam, 500ssd, talan egy videokartya, es valami kis hazacska. Ami nagyon kerdeses az a tap. Szeretnek egy olyan tapot ami esetleg a kesobbiekben megbirkozik egy nagyobb procival. A lenyeg hogy azert valtom le az i7et, mert alaplapot kellene vasarolnom hozza, mivel sajnos az elozo beadta a kulcsot, viszont inkabb valtok amdre, hogy kesobb tudjak fejleszteni. Ha tudnatok segiteni, azt nagyon szepen megkoszonnem! :R

(#149034) jokeph válasza MelloOne (#149033) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Az R5 3600 annyiban jobb az általad nézett R5 2600X-től, hogy egy magos teljesítményben is hozza közel a 8-9. gen Intel CPU-at. Ha ez nem fontos számodra, akkor az R5 2600X ideális választás számodra. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#149035) palfitom válasza MelloOne (#149033) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ha nem tuningolnád egyik procit sem, akkor igen, a 2600X-szel is hasonló teljesítményszinten lennél.
"viszont csak fele annyi arban" - :N 44k vs 64k. Azért az nem a fele...

Szükséged van nagy, ATX méretre?
Nem hinném. Én inkább így építkeznék:
Lap: MSI B450M Mortar MAX
Proci: R5 2600X / R5 3600
Ram: G.Skill Aegis 3000 22k / Aegis 3200MHz 24k / Patriot Viper 3200 23k (piros, fekete) / Viper 3600 25k / Fury 3200 27k
VGA: igénytől függően pl. GT 1030 (akár egy néma verzió) / GTX 1050 / RX 560 / RX 570
SSD: Kingston A2000 m.2. 500GB
Ház, pl.: Cooler Master N200 / Chieftec CUBE CI-01B-OP / Kolink Citadel TG
Táp: BQ System Power B9 400W / Pure Power 11 400W / FSP Hexa 85+ 450W / Chieftec ECO 500W / EVGA 450 BT

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149036) SyMbioTe válasza kirandulo (#149014) üzenetére

Ha már megvetted, akkor úgyis mindegy. Ha AMD kizárva, akkor amúgy nem rossz ez.
VGA: Mennyire használod ki a VGA adta erőt a progamok alatt? Inkább prociigényes dolgokat csinálsz, vagy olyat is, miabe VGA be tud segíteni?
Tuning: Ez talán inkább a proci topkjában kérdezd: [link]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#149037) rasotamas válasza palfitom (#149035) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem számoltam utána, csak szólok, hogy az ajánlásoknál nézzétek meg a pillanatnyi árakat, mert az alza ma délelőtt brutálisan árat emelt. Ryzen 2700 már 53690, mínusz 7000 az 46690, az már nagyon nem 42-43.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149038) SyMbioTe válasza palfitom (#149012) üzenetére

(#149012) palfitom
Haveromak most építettünk gépet. Végül AMD lett, pedig elég nagy Intel fan, neki "elvei" vannak, de látta mennyire olcsók az AMD-k, belevágott. De az Asus lapról nem bírtam lebeszélni, hiába nem éri meg. Azt mondta, mindent azért nem :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#149039) palfitom válasza SyMbioTe (#149036) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Már megvette a jóárasított 2070-et.

149038 SyMbioTe
:DD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149040) palfitom válasza rasotamas (#149037) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.
Szoktam nézni az árakat, sajnos muszáj... :((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149041) SyMbioTe válasza kerlac (#149021) üzenetére


(#149021) kerlac
Értem, OK.

- Lap: - Ha ninas tuning, akkor felesleges ilyen drága lap. Z390-ből ~40k körül Asrock Z390 Pro4, Gigabyte Z390 UD, MSI Z390 Gaming Plus. Jó 35-öt is fogtunk is.
- CPU: 9700K, ez OK, ez sajnos ennyi. ~123k
- Ram: Ha spórólni kell, mehet 2*8Gb és később bővíted 32-re. Ha ugyanazt a típus nézem, akkor ~15-el olcsóbb a 2*8Gb-os. ~25k De itt palfitomnak igaza van, elég jó áron mennek a ramok most, ha van keret, ez megérheti. 2*16Gb ~41k
- VGA: Palfitom által linkelt nagyon jó vétel annyirét, ilyen árban jobbfajta 2060/2060Superek mennek inkább. ~148k Itt is lehet fogni ~25k-t
- SSD: Szintén Palfitom által írt Kingston A2000 M.2 az jó választás. ~19k
Később raksz mellé esetleg mégegy ugyanilyet, vagy valamilyen Satás 500Gb/1Tb-osat.
- Ház: Ha tetszik és belefér, mehet nyugodtan. ~48k
Kicsit olcsóbban pl. Fractal Design Meshify C ~36k
- Táp: Ez is maradhat, ha gondolod. ~43k
+Hűtő: Ez OK. ~10k
Kisebb alternetíva: Akár egy Seasonic Focus+ Gold 650W, vagy Crosair RM650/RM650X ~36k
Össz: 437-472k

A 472k az úgy van számolva, hogy az általad nézett ház + táp + ram is benne van.
Hűtőből én lehet nénék egyel komolyabbat, de igazából ha nem tuningolsz, akkor hót felesleges, és bőven elég az a Hyper is. Ez már csak az én hülyeségem. :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#149042) SyMbioTe válasza palfitom (#149039) üzenetére

(#149039) palfitom
Jaa, én ott tartottam, hogy nézegeti. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#149043) MelloOne válasza palfitom (#149035) üzenetére


MelloOne
újonc

Itt egy kicsit mas arak vannak angliaban :) de kifejezetten tetszik a konfig koszonom!
A ryzen 5 3600 179£, a ryzen 7 2700 139£
Szerinted a legalkalmasabb az ryzen 5 3600?

(#149044) palfitom válasza MelloOne (#149043) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
Igen, ha teheted, a 3600-ast vedd, ahogy jokeph is írta, egyszálas teljesítményben (is) jelentős a különbség közöttük. Persze nem olyan arányban, mint az árcédulán, de azért érezhető.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149045) kocsiska15 válasza SyMbioTe (#148999) üzenetére


kocsiska15
tag

40" te jó ég :Y én azt hiszem el leszek ezzel egy ideig.. egy jóóó hosszú ideig :D

Na de tegnap sikeresen beszereltem az SSD-t! please clap
Onnan tudom, hogy sikeres volt, hogy ma végre összeraktam a gépet és a BIOS felismerte :DD

Szóval BIOS, lőttem pár képet arról is - gondoltam feltöltöm ide hátha megakad a szemetek valamin ami nem jól van és kisegítetek:
az advanced képernyő fogadott , aztán: CPU, Memory, Storage, Fan Info + Hardware Monitor

Ez nagyon idegen nekem (nem tudom mik a normál hőmérsékletek, vagy mi az az AHCI meg ilyesmi..) egyedül azt látom (ha jól látom..) hogy a RAM meglehetősen alacsony frekvencián fut. Ezt win telepítés után megpróbálom majd 3000-re felhúzni valahogy.
Na de ez nem igazán ide tartozik, tényleg csak azért lőttem fel, hogy megmutassam, hogy működik :D ill. ha valami rosszat láttok akkor biztos szóltok :B

Egyébként a gép egyelőre csendesnek tűnik és szépen világít a "Sapphire" felirat :DDD Mást nem nagyon tudok elmondani még. Win10 telepítés csak ma este vagy holnap fog bekövetkezni, Rufus segítségével (UEFI + GPT). :)

(#149046) palfitom válasza kocsiska15 (#149045) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:C
Ram: az XMP-profilt kell aktiválni: "Profile1: 3000MHz 15-16-16-35

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149047) Paxker315 válasza palfitom (#149032) üzenetére


Paxker315
addikt

ezt jó, hogy végre leírta valaki : ) Az egy dolog, hogy a Viperből van 3600-3733-as, ha nem akar menni az XMP profil. Míg a Ballistix "csak" 3200Mhz CL16, de a tapasztalatok szerint tud az 3600-3733-at is, lazább időzítéssel meg 3800 sem esélytelen.

HA van türelme valakinek kísérletezni, akkor a legjobb ár:érték arányú kitek a piacon.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149048) Bedevir92 válasza palfitom (#149017) üzenetére


Bedevir92
csendes tag

Köszönöm, megnézem őket!

Ajánlották még a CM H500-at a H500P helyett. Gondolom az is jó lehet, nem?

(#149049) Badtor


Badtor
tag

Sziasztok!
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra és otthoni alap felhasználásra kellene,ha játék akkor inkább singleplayer.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3GB
Később ez is cserés lenne szóval úgy szeretném a gépet,hogy egy erősebb videókártyát is kiszolgáljon.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
LAP,CPU,RAM,HDD,SSD,TÁP,HÁZ igazából mindent ami a gépbe megy :)
4. Mennyi a kereted rá?
Max. 200ezer forint

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#149050) MelloOne válasza palfitom (#149035) üzenetére


MelloOne
újonc

Annyi kerdesem kenne meg, hogy ez a tap megfelelne? Nagyon olcson hozza tudnek jutni. Elore is koszonom
EVGA 500 W1, 80+ WHITE 500W, Power Supply 100-W1-0500-K3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.