Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#162001) palfitom válasza Qtya123 (#162000) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Qtya123

Szia,

Nagyjából jó a gondolatmeneted. :K
Annyival egészíteném ki, hogy Z-s lap + 10400 + gyors ram közel egyenlő R5 3600, a 3600X picit erősebb, viszont játékokban nincs jelentős különbség köztük.
Ha nem akarsz lapot is cserélni és Win-t újrahúzni, akkor maradj a Ryzennél, és tegyél mellé egy olcsó VGA-t (a VGA-t elrakhatod később tarcsiba, és bármikor jól jöhet, ha VGA nélkül maradsz átmenetileg). Ha nem probléma a lapcsere (sőt, kívánod), akkor mehet az Intel, és ott elég jó előrelépési lehetőségek vannak a 10700F és a 10850K "személyében".
Kb. nem tudsz rosszul dönteni, mindkét lehetőségnek vannak előnyei, viszont hátrányok nem igazán.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162002) 3L1T3 válasza palfitom (#161999) üzenetére


3L1T3
addikt

Szia, teljesen jogos. Elhamarkodtam a beírást. A segítségedet köszönöm! :R

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#162003) Teasüti válasza SyMbioTe (#161990) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Belepő kategóriában az Intel az ajánlott? Ez meglepő.
Amúgy ez most normális a piacon, h nincs belépő áras kurrens generáció semmiből? Processzor és vga vonalon 2-3 éves termékeken csámcsog a nép, ha vmi relatív olcsóra van szükség? :F
Amd-ből néztem a gyártó oldalát és a belepő kategória az az RX 5500 XT-nél indul, ami 100k feletti kártya.
És 2 generációval ezelőtti.
10 éve építettem utoljára gépet, szóval értetlenül állok e jelenség előtt. :F
RX 580 használtan apróról, ha 50k-nál meg akarnék állni. És az egy 2017-es kártya, vagyis 5 éven belül kb legacy lesz. :U
Szép új világ.

(#162004) palfitom válasza Teasüti (#162003) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Teasüti

"Ez meglepő." - :F Most épp ilyen a piac, de mivel hétről-hétről változik, ezért javasolta SyMbioTe, hogy "Vásárlás előtt 1-2 héttel gyere vissza majd". Lehet, hogy akkor pont nem ez lesz a nyerő konfig.

"értetlenül állok e jelenség előtt" - Pár évvel ezelőtt is volt nagy VGA-bumm az akkori bányász-láz miatt, most is ez van, így megint eszeveszett árak és készlethiány van. Majd lecseng ez is, csak ki tudja mikor...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162005) Maggressor


Maggressor
csendes tag

A legmélyebb tiszteletem az uraknak!
(alaplap topikról irányítottak ide, utólagos elnézésetek ha csak feleslegesen rabolom drága és értékes időtöket)

Témám kissé fura lesz, talán akkora hülyeséget fogok kérdezni hogy ritka errefelé...(megköszönöm ha nem röhögtök nagyon ki)
Régebben elég sok gépet építettem, magamnak, barátoknak egyaránt, egész jól képben is voltam... az elmúlt 8 évben viszont nem volt szükségem fejlesztésre, nem követtem a technológiát annyira(meg már lassan ki is öregszem a dolgokból :) )... vissza visszaolvasgattam itt a fórumokon hogy megpróbáljam "újratanulni" és bepótolni hiányosságaim, ezúton is köszönöm a rengeteg cikket, kérdést-választ, remek társaság, rengeteg segítséggel! (tényleg köszönöm!)

Tehát gépet építgetek most magamnak -egyelőre fejben- ... bár még nem dőlt az sem el bennem hogy AMD/Intel... de csúcsgép lesz valamilyen top processzor, top videokártyával, ehhez mérten alaplappal is ... nagyjából megint 4-5-6 évre tervezem, majd meglátjuk... nem is ez a problémám...
Amiben a segítségeteket kérném (az is lehet hogy megint rossz topikon vagyok, ne haragudjatok) az az, hogy olvasom az idei változásokat, mely szerint jön a ddr5 memória, új szabványok, új alaplapok...
Akik nagyon benne vannak ezekben a dolgokban gondolom azért jóval nagyobb rálátásotok is van a jövőt tekintve:
Szerintetek érdemes idén megvárni ezt a nagy váltást, hozhat-e akkora sebességnövekedést hogy rögtön ddr5-re húzzak egy alaplapot majd az új idei procikkal, vagy azért nagy csodát ne várjak és nyugodtan maradjak egy mostani pl. z490- nemsokára 590-es chipsetnél ) mondjuk ha Intel lesz), mert nem lesz akkora durr az a ddr5? ... Illetve érdemes csak azért várni hogy kijöjjenek az újak, mert akkor hátha jelentősen lenyomja a mostani csúcsárakat? Tudom, jóslásért nem ide kell jönni hanem Gizinénihez a sarki fűszereshez :) , valamiért mégis úgy sejtem, vannak azért itt jó látnokok :) :) :) és ha az ember kénytelen mondjuk részletre vásárolni, majd 1-2 évig is fizetgetni a kis hobbiját, akkor persze próbál minél jobban kijönni belőle, érthető okokból...

Tehát tanácsot kérnék, mire számíthatunk -szerintetek- az idei évben?...

Másik dolog, hogy elmaradtam a negatív visszajelzésektől, melyik alaplap gyártó milyen minőségű lapokat chipeket kondikat stb. szerel, Amd proci Nvidia kártya szeretik egymást? több fórumon még mindig kilép alkalmazásokból, fagy, melegszik (bár lehet hogy csak balfék rakta össze) Memóriagondok megszűntek? Lövésem nincs már melyikkel megyek kevésbé mellé választáskor... mesélne valaki a gyártókról pár szóban? (eddig Asrockom volt Z77E6, I3770K 32gb Asus1070oc) szerettem, de most pl. valaki közölte hogy "elkurvultak"... valaki Msi-re panaszkodik más fórumokon, van aki szerint nagyon topposak pl a GB Aorusok, Asus régóta tudom hogy elég jó... nem ismerem a gyártók elmúlt évekbeli szériaproblémáit, rájuk jellemző betegségeit, ezekkel ugye nem dicsekednek a gyártók, csak akik szerelik, cserélgetik és berhelik ezeket) ezekről itt sem sokat találtam, csak az ajánlott lapokat,konfigokat böngészgettem ugye az elejétől... Tehát ha valakinek vannak negatív tapasztalatai a mit ne és miért kategóriákból, szívesen veszem a véleményét, adok a szavatokra mert sokkal több tapasztalattal rendelkeztek mint én :) és én meg vagyok olyan kis okos hogy tudjak más kárán tanulni, illetőleg ne szégyelljek más -hozzáértőbbtől- kérdezni...
Elnézésetek kérem hogy raboltam az időtöket, minden "jóslást" tapasztalatot hálásan köszönök!
Kiváló tisztelettel:
Konta Gábor

(#162006) Qtya123 válasza palfitom (#162001) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, csak játék szempontjából lényeges nekem a két processzor összehasonlítása.

Köszi a tanácsot, én is sejtettem, hogy kb egyik sem rossz döntés. Még nem tudom merre billenjen a mérleg. Nyilván egy Win reinstall és lapcsare, valamint a komponensek eladása némi energia ráfordítást igényel, ez a mérleg egyik oldala.
Kérdés, hogy a másik oldalába be lehet-e helyezni azt, hogy MSI Z490-el lenne egy olyan lapom, amibe még belemegy az újabb 11. generációs intel is.

Javíts ki, ha tévedek, de egy 5800X kb azonos szinten van játékokban, mint egy 10850k igaz? Kérdés, hogy a 11. generáció mennyi előrelépést hoz majd.

[ Szerkesztve ]

(#162007) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem egy kicsit belekóstolok a bányászatba és ebben kérném a segítségeteket.

1. Kriptovaluta bányászat
2. -
3. Amire szükség van :C (vga-k, cpu, mbo, táp, hdd(ssd), ház)
4. Mennyi a kereted rá? br.1.200.000 Ft
5. Ez nem számít úgyse.

Előre is köszönöm

(#162008) RDX009


RDX009
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni új konfig ügyben.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
játékra, single- és multiplayer egyaránt
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
amit kinéztem PCX-ről, de még nem vásároltam meg:
GPU: Sapphire RX 6800 16GB GDDR6 Nitro+ 11305-01-20G 400 eFt
CPU: AMD Ryzen 7 5800X 176,5 eFt
ezek köré szeretnék alkatrészeket

szükségem lenne ezekre: alaplap, RAM, procihűtő, táp, ház,
valamint 4 TB HDD és 500 GB SSD
4. Mennyi a kereted rá?
400-500 eFt
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1080p, 60 fps, HDMI

Köszönöm szépen a segítséget!

(#162009) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

Ha gép felújításra szánom magam, hogy érdemes kezdenem ? Az egész gépet cserélném, picit jobbakra, de nemtudom a sorrendet. Jelenleg g4560+1050ti van egy b250m alaplappal, fsp 400w tappal, 2x4gb rammal.
Játékra lenne használva. A kinézett dolgok már megvannak, csak a sorrendet nemtudom. :)

(#162010) SyMbioTe válasza Maggressor (#162005) üzenetére


#162005 Maggressor
Szia!

Szép kis regény lett, de természetesen nem gond. :D

DDR5: Háát, ez egy jó kérdés. Ugye alapvetően a DDR5-öt bőven 2021 második felében tervezik piacra dobni, de mire azokhoz megérkeznek a megfelelő új alaplapok, processzorok, addigra simán jövő ilyenkor lesz szerintem. És akkor még arról nem beszéltünk, hogy eleinte biztos jóval drágább lesz, mint a DDR4. Én nem biztos, hogy ennyit várnék erre, de attól is függ mikor tervezel vásárolni.

Másik kérdés: Az, hogy fórumokon melyik felhasználó mit szeret, az annyira nem releváns olyan szempontból, hogy mindenki favorizál ergy márkát, mindenkinek van olyan márka, ami nem jött be, stb... Nincs olyan ami mindenkinek is megfelel.
Alapvetően ilyen nincs, és nem is nagyon volt, hogy AMD nem megy Nvidiava, vagy Intel AMD-vel, és hasonlók.
Memóriagondok nincsenek, a Ryzen 1 generációja volt eléggé finnyás a ramokra, de ez a 3. generációval kb. teljes mértékben megszűnt.
Alaplapok: Ez változó, chipsetenként / szériánként is változik. Pl AM4 foglalaton az MSI lapjai sikerültek talán a legjobban, a Mortar / Tomahawk messze a legjobb. Mindig van jobban és rosszabbul sikerült alaplap is. Asus TUF cuccok sokszor nem sikerülnek úgy, mint ahogy az árától elvárná az ember, de a B460 lapok ott pl egész jól sikerültek.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#162011) SyMbioTe válasza hawrlantb (#162007) üzenetére


#162007 hawrlantb
Szia!

Szerintem jobban jársz, ha ezt a kérdést itt teszed fel: Alternatív kriptopénzek (altcoin-ok) és bányászatuk (Összefoglalót érdemes olvasni, )

Itt jobban vágják, hogy hol mikor merre melyik VGA-t érdemes, bár a piac jelenleg elég hulladék, részben pont a bányászat miatt.

Lap, cpu, ramból minimális kell, lapból lehet találni külön BTC lapokat is amik kifejezetten bányászatra terveztek, prociból egy pentium simán elég, ramból 4-8GB, SSD-ből is egy alap 120-240GB-os (Cruical BX500-MX500) tápból kell mindenképp nagyon jó minőségű. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#162012) SyMbioTe válasza RDX009 (#162008) üzenetére


#162008 RDX009
Szia!

Azt a 400k-s RX 6800-at semmiképp ne vedd meg, rettentően túlárazott!
5800X is kicsit túlzás ide, egy 5600X bőven jó, de még akár egy 3600 is.

Alaplap: Gigabyte B550M-DS3H, Asus Prime B550M-A, Gigabyte B550M Aorus Elite / Aorus Pro, Asrock B550M Pro4 ~33-40k
CPU: Ryzen 5 5600X ~120k
Olcsóbban: Ryzen 5 3600 ~70k (6 mag/12 szál, nincs IGP)
+Hűtő: Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced RGB (159mm) / Brocken 3 (165mm) / Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm), Gammaxx 400S (155mm), Gammaxx GTE (157,4mm, RGB) / Be Quiet! Pure Rock 2(155mm) / Pure Rock Slim (125mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / Arctic Freezer 34 eSports Duo (157mm), Thermaltake Riing Silent 12 RGB (159mm), / Riing Silent 12 Pro (160mm), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm), ID-Cooling SE-224-RGB (156mm), SilentiumPC Fortis 3 (158mm) / Fera 3 (155mm) / Spartan 4 (134mm) / Spartan 4 MAX (143mm), Cryorig M9a / M9i (a: AMD-re, i: Intelre, 125mm), Scythe Katana 5 (135mm), Kotetsu Mark II (154mm), Mugen 5 Rev. B (155mm) / Mugen 5 PCGH (155mm) ~7-20k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)
Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Patriot Viper 4 ~25-28k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)
VGA: ***
HDD: 2*Toshiba P300 2TB (HDWD120UZSVA) 2*~19k
Ha egybe kell és 7200rpm-es: Toshiba X300 ~35k
SSD: 500GB Crucial MX500, Samsung 860 Evo ~21-23k (5 év garancia mindegyikre)
Ház: ATX: Phanteks Eclipse P350X (160mm / 400mm), Thermaltake J22 TG (160mm / 310mm) / Core G21 (160mm / 410mm) / Commander C31-C32-C33-C35 (180mm / 310-410mm), Corsair Ariflow 275R (170mm / 370mm), Fractal Design Meshify C (175mm / 315mm), Bitfenix Enso Mesh (160mm / 340mm) ||| MicroATX: Fractal Design Meshify C Mini (172mm / 315mm) ~22-32k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
Össz: 235-334 + VGA

VGA: 3 opció van:
- Kivársz a komplett gépvásárlással.
- Veszel valami VGA-t, amivel FHD-n lehet játszogatni, aztán ha normalizálódik a piac, akkor veszel komolyabb VGA-t. (RX 470-570-480-580 / GTX 1060 / 1070)
- Veszel egy erősebb, de használt darabot, amire garancia is kisebb eséllyel van. (Pl.: GTX 1080 / RTX 2xxx)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#162013) SyMbioTe válasza Teasers (#162009) üzenetére

#162009 Teasers
Szia!

Attól függ mi a cél, de mivel a proci nem túl erős, én elsőre lap cpu (ram), aztán VGA.
De igazából ilyen szempontból nem annyira lényeges, mert ha az egyiket kicseréled (pl vga) akkor azt a cpu fogja vissza, ha a cpu-t cseréled ki, akkor meg az fog malmozni a VGA mellett. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#162014) palfitom válasza Qtya123 (#162006) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Qtya123

"MSI Z490-el lenne egy olyan lapom, amibe még belemegy az újabb 11. generációs intel is" - Igen, de itt megkérdezem, hogy csak játékra használt gép esetén mire nem elég egy 10. generációs i7 vagy i9? ("gondolatébresztőnek" szántam a kérdést)

5800X: inkább i7 10700 / 10700K körül teljesít nyers erőben, az i9-ek csak azért vannak közel hozzájuk játék-tesztekben, mert nem nagyon tudják a játékok kihasználni az i9-ek teljesítményét, 20 szálát.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162015) palfitom válasza RDX009 (#162008) üzenetére


palfitom
Topikgazda


RDX009

SyMbioTe kollégám már válaszolt neked, de én sem bírok elmenni a kérdésed mellett szó nélkül: FHD 60FPS-hez 400k-ért VGA-t és 180k-ért procit venni teljesen felesleges!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162016) Qtya123 válasza palfitom (#162014) üzenetére


Qtya123
őstag

Továbbra sem tudok dönteni... :DDD

Még tán annyi, hogy ha igaz az, hogy minden Z490 lap esetén kaszálja a PCIE4.0 támogatást az intel, akkor lehet jobb lenne maradni a B550-en.
Nyilván a jelenlegi VGA-k esetében semmi jelentősége a 4.0-nak, de tegyük fel 3 év múlva van egy top procival egy Z490-em és akarok váltani egy akkor, újonnan megjelenő erős VGA-ra, akkor ott már visszafoghatja-e a 3.0

[ Szerkesztve ]

(#162017) palfitom válasza Qtya123 (#162016) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Qtya123

:DDD

Na, akkor megint nem fogok segíteni a döntésben a következő kérdésemmel:
PCIe 2.0 mennyire fogja vissza a mai VGA-kat? ;] (persze ez nem garancia arra, hogy a jövőben nem lesz észlelhető előnye a 4.0-nak, csak megjegyeztem)
+1: Egyébként küszöbön a DDR5, én ilyenkor már nem váltanék platformot, és főleg nem terveznék vele sok évre. Nekem is "viszket a tenyerem", hogy váltsak Z370-ről, és nap-mint-nap meggyőzöm magam, hogy teljesen felesleges, hisz egyrészt alig használom a gépet, másrészt a procim 20-30% körüli kihasználtsággal "kínlódik" játékok alatt. :D
Viszont azt is megjegyezném, hogy te a középkategóriában tervezel. Ezeknek az apróságoknak (DDR5, PCIe 4.0, stb) itt nem annyira számítanak, ezeknek inkább a csúcskategóriákban lesz jelentőségük, ahol minden fronton az utolsó FPS-ekért "megy a harc".

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162018) Qtya123 válasza palfitom (#162017) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez igaz. Lényegében nem csak a csúcskategóriában, hanem az általam későbbre nézegetett 5800X, 10850k esetében is a fingreszelés kategória az FPS különbség és valószínűleg igaz lesz ez a 11. genre is.

Maradok a b550-en és elengedem ezt a 3600x-ből jól ki lehet szállni témát. Igazából belegondolva +- 20.000 Ft-ról van szó a proci terén, hogy most mennyit emelkedett a használt ára. Azért meg felesleges platformokat csavarozgatnom ki-be a gépből. :)

(#162019) palfitom válasza Qtya123 (#162018) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Qtya123

Igen.

Ha játék, akkor elsősorban VGA! Ha van egy R5 3600, vagy i5-10400F szintű proci a gépben, akkor az már elég jó, és arányaiban sokkal-sokkal több pénzt kell az erősebb procira kiadni, mint amennyi előnyt hoz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162020) Cikó válasza Cikó (#161531) üzenetére


Cikó
tag

Sziasztok!
Még mindig az előző hozzászólásomnál leírtakhoz keresek gépet, aprón találtam egy hasonló konfigurációt mint amit palfitom ajánlott. Ti mit szóltok hozzá, megéri-e ez az ajánlat?
Köszönöm szépen!

(#162021) Maggressor válasza SyMbioTe (#162010) üzenetére


Maggressor
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a véleményed, és az időd! :)

(#162022) palfitom válasza Cikó (#162020) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Cikó

Szia,

Nagyon nincs benne kivetnivaló, és új alkatrészekkel (VGA-n kívül) sem jönnél ki jobban, szóval vehető.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162023) relixo


relixo
tag

Sziasztok

Terveznék egy gép cserét mivel a 10+ éves jelenlegi pc-m felett eljárt az idő.
Több helyen kérdeztem már a fórumba alaplap dilemmám miatt de választ nem kaptam sehol napok óta :( remélem itt több sikerrel járok majd. Mivel nem vagyok profi jól jönne némi tanács/segítség az összeállításban. Igyekszem minél részletesebben betartani az ajánlásra vonatkozó szabályzatot.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Elsősorban játékra. Single és multi egyaránt lenne. Emellett alap otthoni felhasználás film nézés,netezés,torrent. Munka is lenne rajta de nem túl rendszer igényes.(könyvelés)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (torrent alá és háttértárnak)
SSD: ADATA Premier Pro SP920 2.5 256GB SATA3 (ezen lenne a win10)
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (az elszállt árak miatt egyelőre maradna)
HÁZ: Fractal Design Meshify 2 (kapom ismerőstől akinek nem tetszett valami miatt, szerintem remek házikó, nekem overkill lesz)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden egyébre ami nincs a 2.-es pontban. Kivéve monitor,egér,billentyűzet ezek vannak.
4. Mennyi a kereted rá?
330k +/-20k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Monitorom: AOC 24G2U amit így használok, FullHD/1920*1080, 144Hz, Freesync támogatással

Amit kinéztem magamtól eddig:
HÁZ: Fractal Design Meshify 2***
Alaplap: MSI MAG B550 Tomahawk vagy MSI MPG B550 GAMING PLUS ? (ATX szeretnék)
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
CPU Hűtő: Deepcool CPU AS500
RAM: G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz F4-3600C18D-16GTZRX
SSD-k: ADATA Premier Pro SP920 2.5 256GB SATA3*** (ezen lenne a win10) és Kingston A2000 1TB (játékoknak)
HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3*** (torrent alá és háttértárnak)
TÁP: ADATA XPG CORE REACTOR 850W Gold vagy Corsair RMx Series RM850x 2018 850W Gold
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5*** /az elszállt árak miatt egyelőre maradna később RX 6800 jönne bele a helyére HA lesz még normális áron valaha kártya/
***= régi gépből jönne át az újba
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok márka függő.Speciális igény semmi azon kívül,hogy az alaplap rendelkezzen előlapi USB-C kivezetéssel és stabil,megbízható lap legyen. Komolyabb OC-t nem tervezek a jövőben max valami szerényebb próbálkozás lesz majd.

Az alaplappal kapcsolatban annyi,hogy én a szívem szerint bármelyik MSI-t venném ha áment kapok rá tőletek csak viszonylag sok rosszat olvastam róla itt, sokaknak nem vált be és ez kicsit elbizonytalanított. :U Előlapi USB-C kivezetéssel meg nem sok más alaplap rendelkezik értelmes árkategóriában. Nem is tudom létezik-e más megoldás MSI-n kívül?
Bármilyen javaslat/ötlet van szívesen vennék! Köszönöm megtisztelő figyelmeteket bízok benne ezúttal itt most jön válasz is valakitől. :B

(#162024) Joezyka


Joezyka
senior tag

EGy jóbarátom szeretne új gépet venni

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Iskolai tanulás + játék (WOW)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Monitor, bill, egér
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden kell
4. Mennyi a kereted rá?
200-250k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Nem tudom milyen monitora van, FHD annyit tudok.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem esküszik semmire, ami jobb ár/érték arányú.

Köszönöm.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#162025) SyMbioTe válasza relixo (#162023) üzenetére


#162023 relixo
Szia!

Igazából egészen rendben van az összeállításod.
Hűtőt azt nem ismerem, ennyiért inkább valami bevált típust néznék:
Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced RGB (159mm) / Brocken 3 (165mm) / Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm), Gammaxx 400S (155mm), Gammaxx GTE (157,4mm, RGB) / Be Quiet! Pure Rock 2(155mm) / Pure Rock Slim (125mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / Arctic Freezer 34 eSports Duo (157mm), Thermaltake Riing Silent 12 RGB (159mm), / Riing Silent 12 Pro (160mm), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm), ID-Cooling SE-224-RGB (156mm), SilentiumPC Fortis 3 (158mm) / Fera 3 (155mm) / Spartan 4 (134mm) / Spartan 4 MAX (143mm), Cryorig M9a / M9i (a: AMD-re, i: Intelre, 125mm), Scythe Katana 5 (135mm), Kotetsu Mark II (154mm), Mugen 5 Rev. B (155mm) / Mugen 5 PCGH (155mm) ~7-20k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)

Lapoktól én nem félnék, komoly hiba nincs velük, a BIOS-oknál van valami, de azt úgyis javítani fogják.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#162026) SyMbioTe válasza Joezyka (#162024) üzenetére


#162024 Joezyka
Szia!

Alaplap: MicroATX: Asrock B460M Pro4 / B460M Steel Legend, Gigabyte B460M-D3H, Asus Prime B460M-A, MSI B460M Bazooka / B460M Mortar ||| ATX: Asrock B460 Pro4, MSI B460 Torpedo, Asus TUF Gaming B460 Plus ~33-42k
CPU: Core i5-10400F ~54k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~25-28k
VGA: ***
HDD: WD Blue 1TB (WD10EZEX), Toshiba P300 1TB (HDWD110UZSVA) ~13-14k
SSD: 500GB Crucial MX500, Samsung 860 Evo ~21-23k (5 év garancia mindegyikre)
Ház: ATX: SilentiumPC Signum SG1-SG1 TG (161mm / 325mm) / Regnum RG4T TG (159mm / 380mm) , Zalman i3 Simple (156mm / 360mm), Fractal Design Focus G (165mm / 380mm), Cooler Master NR600 (166mm / 410mm) / MB511 (165mm / 410mm), Thermaltake Versa H26 (160mm / 310mm), Bitfenix Nova Mesh (160mm / 340mm) ||| MicroATX: Thermaltake Versa H18 (155mm / 350mm), Kolink Citadel Mesh (190mm / 345mm), Cooler Master Q300L (159mm / 360mm) / NR400 (166mm / 346mm), Fractal Design Focus G Mini (165mm / 380mm), Zalman M3 Plus (165mm / 330mm) ~15-21k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
Össz: 183-215k

***: VGA-ból használtan nézzetek valamit, újonnan most nincsen jó vétel. RX 470-570-480-580, GTX 1060 - 1050Ti, olcsóbban GTX 960 esetleg.

Szerk.: Ha fogni kell, igazából prociból egy i3-10100F is simán megfelel egy WoW-ra, nem muszáj oda az i5.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#162027) relixo válasza SyMbioTe (#162025) üzenetére


relixo
tag

Nagyon köszönöm,hogy átnézted nekem! :R
Akkor a hűtőből lesek egyet az általad ajánlottak közül, az alaplap meg jöhet ezek szerint bármelyik csak túlaggódtam. :)
Köszi az idődet és a tanácsot, még egyszer!

(#162028) dracox


dracox
addikt

Sziasztok!

Én is szeretném már lassan nyugdíjba küldeni az i5 2500k-s gépemet, ezért a szakmai segítségeteket kérem.

1.Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
AutoCAD, általános felhasználás és inkább single player játékok.
2.Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Vga: Sapphire Radeon R9 390 NITRO TRI-X 8GB, GDDR5, 512 bit (idióta VGA piac miatt marad is egy darabig)
Tápegység: Chieftec Smart 600W GPS-600A8 (Remélem elég lesz a továbbiakban is)
Vinyók: Samsung SSD 860 EVO 500GB (500 GB)
WDC WD5000AAKX-001CA0 (500 GB)
SAMSUNG HD250HJ (250 GB)
TOSHIBA DT01ACA300 (3000 GB)
Gépház: Deepcool Dukase V2
3.Milyen alkatrészekre van szükséged?
Processzor : Nagyon hajlok az i7 10700/F- felé. Tuningra nincs szükségem
Alaplap: MSI B460M Mortar?
Ram: Minimum 16GB DDR4 (márka + mhz?) esetleg még plusz 8GB DDR4
Processzorhűtő: Valamelyik be Quiet-re gondoltam, de meghallgatom az ajánlatokat.
4.Mennyi a kereted rá?
200k
5.Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
2db DELL U2415-ös monitort (1920*1200_60hz) + 1db LED TV-t használok a gépre kötve.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Processzorban Intel párti vagyok. Más semmi.

Remélem nem hagytam le semmit. Köszönöm a segítséget nektek előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#162029) palfitom válasza dracox (#162028) üzenetére


palfitom
Topikgazda


dracox

Szia,

Jó elképzelés.
Mivel ablakos ATX házad van, ezért inkább ATX méretű lapot tennék bele a látvány miatt, de ha ez nem érdekel, akkor mehet a Mortar, nagyon jó lap!
(a házad 160 mm-ig fogad proci-hűtőt)

CPU: i7-10700F
CPU hűtő (opcionális): pl. FSP Windale 4 / ID-Cooling SE-224-XT / Alpenföhn Ben Nevis Advanced RGB / Cooler Master Hyper 212 / Arctic Freezer 34 eSports / be quiet! Pure Rock 2 / SilentiumPC Fortis 3
Lap: Gigabyte B460 HD3 / MSI B460 Torpedo / MSI Z490-A Pro / Gigabyte Z490 Gaming X
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 2933(+) MHz, pl. Aegis 3000CL16, Team Group 3000CL16, Crucial 3000CL15, Ripjaws 3200CL16, Aegis 3200CL16, Viper 3200CL16

VAGY:
CPU: i5-10600KF
CPU hűtő: pl. SilentiumPC Fortis 3 / Arctic Freezer 34 eSports DUO / Thermalright Macho 120 / SilentiumPC Grandis 3 / Scythe Mugen 5 / be quiet! Dark Rock Slim / be quiet! Dark Rock 4
Lap: MSI Z490-A Pro / Gigabyte Z490 Gaming X
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3000(+) MHz, pl. Crucial 3000CL15, Ripjaws 3200CL16, Aegis 3200CL16, Viper 3200CL16, Fury 3200CL16

Ram: ha 16-nál többet szeretnél, akkor 2x16-os KIT-et vegyél, pl. Aegis 3200CL16 ~49k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162030) sevadevil7


sevadevil7
csendes tag

Bruttó 250000-ből milyen alaplap-cpu-ram kombót választanátok?
Esedékessé vált a gépem cseréje.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
60000
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
MSI RTX2070 VGA marad, SSD, Cooler Master Hyper 212 X, táp maradna.
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Szokásos: USB, SATA, PCI-E és M.2 az SSD-hez.
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
RTX2070 maradna
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
7. Használt, vagy új alaplap?
új, csak magyar számlás forrás érdekel
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
nem, 2-3 évet kiszolgáljon

(#162031) palfitom válasza sevadevil7 (#162030) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nem jó a copy-paste! :N Itt nem csak az alaplappal foglalkozunk.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162032) dracox válasza palfitom (#162029) üzenetére


dracox
addikt

Köszi a részletes leírást. :R
Ramról kérdezném, hogy szerinted a mai kornak a fényében van értelme 32GB-ot belerakni a gépbe
vagy bőven elèg a 16 is?

(#162033) palfitom válasza dracox (#162032) üzenetére


palfitom
Topikgazda


dracox

Szívesen.

Visszadobom a labdát: ez leginkább a CAD-től függ, hogy ott milyen méretű rajzokkal dolgozol, a játék és általános felhasználáshoz elég 16GB. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162034) Kasya


Kasya
nagyúr

1. Mire fogod használni a gépet?
- Böngészés, böngészős játékok, YT, FB (otthonra, idősebb generációnak)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel?
- semmivel sem
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- komplett gép + monitor
4. Mennyi a kereted rá?
- 200.000
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
- nincs
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
- Szvsz iGPU elég lenne, SSD-t üdvözlendőnek tartanám. Esetleg előretelepített komplett gép. Monitorból a 17-21" közti méret elegendő. Legyen halk.

[ Szerkesztve ]

(#162035) palfitom válasza Kasya (#162034) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Kasya

Példa konfig:
1 x MSI B460M PRO (Basic garancia)28 790 Ft
1 x INTEL Core i3-10100 3.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral42 790 Ft
x HyperX 8GB Fury DDR4 2666MHz CL16 KIT HX426C16FB3K2/816 090 Ft
x KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G21 890 Ft
x DEEPCOOL Smarter9 889 Ft
x FSP HEXA 85+ PRO 350W17 090 Ft
x BENQ GW2475H38 390 Ft
1 x Gépösszeszerelés3 990 Ft
Összesen: 178 919 Ft
+ op.rendszer az apróról (pl).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162036) dracox válasza palfitom (#162033) üzenetére


dracox
addikt

Rendben van. Lehet azt a plusz 20k-t már nem sajnálom a gépbe. Egy jó darabig nem akarok hozzányúlni ezután a fejlesztés után. (Leszámítva a VGA-t de az egy külön történet majd :) ). köszi még1x :R

(#162037) palfitom válasza dracox (#162036) üzenetére


palfitom
Topikgazda


dracox

OK. (ártani nem ártasz vele, az biztos) Megértem.
Szívesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162038) sevadevil7


sevadevil7
csendes tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Irodai használat + játék. Pl: Pubg
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
MSI RTX2070, SSD, táp, ház marad
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap + CPU + 32 GB RAM
4. Mennyi a kereted rá?
Bruttó 200000.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
27" 1920*1080 144 mhz
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Asus, MSI, de kb mindegy.

(#162039) palfitom válasza sevadevil7 (#162038) üzenetére


palfitom
Topikgazda


sevadevil7

Például:
CPU: i7-10700F
Lap: Gigabyte B460 HD3 / MSI B460 Torpedo / MSI Z490-A Pro / Gigabyte Z490 Gaming X
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 2933(+) MHz, pl. Aegis 3000CL16, Team Group 3000CL16, Crucial 3000CL15, Ripjaws 3200CL16, Aegis 3200CL16, Viper 3200CL16

Ha több a pénz, akkor mehet 32GB ram (pl. Aegis 3200CL16 ~49k), de nem érzem feltétlen szükségét.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162040) Kasya válasza palfitom (#162035) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm!
Annyira nem használom, el is felejtettem... Egy alap CD/DVD olvasó/írót tudnál még kérlek ajánlani?

(#162041) palfitom válasza Kasya (#162040) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Kasya

Szívesen.
Bármelyik választható. (Az ajánlott ház fogadni képes.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162042) Kasya válasza palfitom (#162041) üzenetére


Kasya
nagyúr

Meg is van :R .

(#162043) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok,

Össze raktam két gépet egy AMD-t és egy Intel variációt VGA nélkül az árakat jelenleg az Aqu..ból néztem.

Érdekelne mi a véleményetek a gépekkel kapcsolatban.

Gigabyte B450 AORUS PRO alaplap 34ezer
AMD Ryzen 5 3500X 66ezer
2*8GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury RGB CL16 35ezer
Cooler Master 600W Elite V3 Series 18ezer
500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000 22ezer
Zalman S4 PLUS táp nélküli ablakos ház fekete 19ezer

Összesen 194ezer

MSI Z390-A PRO 38ezer
Arctic Freezer i13 X Intel CPU hűtő 9ezer
Intel Core i5-9600K 67ezer
2*8GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury RGB CL16 35ezer
Cooler Master 600W Elite V3 Series 18ezer
500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000 22ezer
Zalman S4 PLUS táp nélküli ablakos ház fekete 19ezer

Összesen 208ezer

(#162044) palfitom válasza Roland861010 (#162043) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Roland861010

:U
Ezen infók nélkül nem lehet véleményezni a konfigot:

Mielőtt kérdezel, ezeket gondold végig, és a lehető legrészletesebben próbáld meg leírni a kérdéseddel együtt:
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162045) Roland861010 válasza palfitom (#162044) üzenetére


Roland861010
addikt

Helló,

Ezeket a konfigokat meg néznétek.
Teljesen új gépek 0-ról építve mivel laptopom van.
Játékra multi és singlepalayer is .
VGA nélkül a keret olyan 200ezer Ft.

Gigabyte B450 AORUS PRO alaplap 34ezer
AMD Ryzen 5 3500X 66ezer
2*8GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury RGB CL16 35ezer
Cooler Master 600W Elite V3 Series 18ezer
500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000 22ezer
Zalman S4 PLUS táp nélküli ablakos ház fekete 19ezer

Összesen 194ezer

MSI Z390-A PRO 38ezer
Arctic Freezer i13 X Intel CPU hűtő 9ezer
Intel Core i5-9600K 67ezer
2*8GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury RGB CL16 35ezer
Cooler Master 600W Elite V3 Series 18ezer
500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000 22ezer
Zalman S4 PLUS táp nélküli ablakos ház fekete 19ezer

Összesen 208ezer

(#162046) energomatt


energomatt
senior tag

Ilyenkor az ember elgondolkozhat azon, hogy a PC játékok milyen képességeket fejlesztenek?

(#162047) dannyl válasza energomatt (#162046) üzenetére


dannyl
addikt

Adom! :C De nem a játék tehet róla. Write only társadalom. Egy kattintást nem tesznek maguktól, képtelenek bármire választ találni stb-stb... Nem általánosítás, de azért bőven van alapja:

(#162048) Roland861010 válasza energomatt (#162046) üzenetére


Roland861010
addikt

???
Ez most honnan jött ?

(#162049) palfitom válasza Roland861010 (#162048) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szerinted minden infót megadtál?
Pl. tudjuk, hogy milyen tudású monitort kell kiszolgálni?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#162050) Roland861010 válasza palfitom (#162049) üzenetére


Roland861010
addikt

Oh ember és ha még nem döntöttem el ? Mert mondjuk nem tudom hogy 300ezerért vegyek vgat vagy 500kért!...

Az alap konfigról nem tudtok véleményt adni így ahogy le van írva, hogy maga az alkatrészek megfelelően van össze rakva...?
Beszarás egy társaság...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.