Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#9701) sketchifun válasza dunc (#9700) üzenetére


sketchifun
senior tag

Kingmax is bőven jó, nincs baj vele.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#9702) vond válasza tomic (#9695) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

LAP:
ASROCK H61M-GS ~12k
ASROCK H61M/U3S3 ~16k
ASROCK B75M ~19k
ASROCK B75 Pro3 ~21k

CPU:
INTEL Pentium G840 ~18k (Határon, de talán elegendő teljes mértékben)
INTEL Core i3-2100/2120 ~31k

RAM:
Kingston/Corsair/Patriot DDR3 1333MHz 4GB ~7k

HDD:
SATA-s vinyók 16 ezertől felfelé (pl. Samsung, Hitachi, WD)

SSD: (opcióként, erőteljes rendszergyorsításra)
Kingston/Patriot/Corsair/Samsung/OCZ/ADATA SATA3 60GB ~20k

ODD:
NEC AD-7280S ~4k

TÁP:
Chieftec CTG-500-80P ~13k
CORSAIR Builder Series CX430W v2 ~13k
(Ha egy PCI-E csati lesz a VGA-n, akkor elég lehet egy FSP400APN is, egy 2xMOLEX»PCI-E átalakítóval...)

HÁZ:
Sharkoon Vaya ~8k
Sharkoon Vaya Value ~11k
COOLERMASTER RC-334U ~9k
COOLERMASTER RC-311B ~9k
BITFENIX Merc Alpha ~10k
Xigmatek Asgard Pro ~13k
THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I ~13k
THERMALTAKE VO100A1W2N Commander MS-III ~15k
(A Bitfenix, CM, TT házakhoz egy plusz venti előre, Sharkoon-hoz hátra: AC F12 PWM ~1k)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9703) #98593280 válasza vond (#9702) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mi ez, gépösszerakó?:)

(#9704) vond válasza #98593280 (#9703) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja... Csak írtam és írtam és ez lett belőle... :)

Egyre több minden került bele opcióként (és még ez is bőven bővíthető)... Hátha szüksége lesz rá...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9705) Nowhere


Nowhere
tag

Sziasztok

Véleményezésre bocsátanám az általam kigondolt, pár évig erős középkategóriának vélelmezett, netezés, up-to-date játékok korrekt futására alkalmas konfigot:

ASUS P8H77-M Pro
Intel Core i5-3550
CORSAIR DDR-3 8Gb/1600 KIT
Sapphire ATi Radeon HD7850
Corsair Carbide Series 500R
Corsair 500W CMPSU-500CXV2

A háznak ezen felül el kell majd viselnie minimum 4 HDD-t (250GB-1,5TB) és egy SSD-t is.

Köszönöm előre is a véleményeket.

(#9706) Isual válasza Isual (#9678) üzenetére


Isual
veterán

erre (linkre) vki? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9707) vond válasza Nowhere (#9705) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali! Nem rossz összeállítás... ;)

- Ez a 30+ ezres alaplap miért kell? Sokat lehetne spórolni egy jó B75-ös ASRock deszkával (ezekre már 3 év gari van)...

- Prociból ha 3-4 ezerrel olcsóbban van 3450-es, akkor az is tökéletesen megfelel...

- Memóriából ha már 1600-as (nem sok jelentősége van), akkor arra figyelj, hogy 1,5 voltos legyen...

- Tápból szerintem a 430-as Corsair is elég lenne...

(#9706) Isual:

- RAM nem drága kicsit? 3-4 ezret lehetne fogni rajta...

- CPU-cooler-ből Xigmatek Gaia 12 centis ventivel? (A Freezer7 9 centis, nem?)

- Az Asgard Pro-ban van alapból két venti (elől-hátul)... Ez ehhez a konfighoz szerintem egyelőre elég is lenne, elvileg 3 tűs és MOLEX csati van rajtuk... Halkíthatóak/lassíthatóak akár alaplapról is (3 tűst is vezérel az ASRock lap, ugye SK?)... Ha vennél bele plusz ventit, akkor befújásra sima AC F12, kifújásra meg PRO... Egyébként az is megoldható, hogy veszel 2-3-4 AC F12-t (akár a gyáriak helyére is), és sorba kötöd őket a CPU hűtővel, s így terhelésre együtt változna a fordulatuk...

- Ha egyelőre nem lesz VGA (a GTX650 miatt), akkor lehet hogy megfontolandó lenne egy HD3000-es i3, (2105,2125)... Ezt kicsit megrántva már lehet, hogy el tudnál játszogatni nagyon minimumon, vagy nem natív felbontáson (amíg nem jön a dGPU)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9708) horush válasza Isual (#9632) üzenetére


horush
addikt

F7PRO rev2-t ne vegyél, ennyit nagyon nem ér, max. 5k-t. 1k-val drágábban van freezer 13 pro is, azt vedd. Bár én inkább el lennék először a gyári hűtővel, nem olyan rossz az, s akkor beleférne i5 is (2300 bőven jó, bár hogy mire kell a gép, azt nem írtad..).

RAM: legolcsóbb 8GB kit is ugyanolyan jó.

VGA: ennyiből aprón kapsz garis gtx560ti-t is, vagy újonnan nem ti-t.

ventik: F12 PRO PWM az hátra való, mert van ilyen kerete, s csak kifelé szívóra lehet beállítani. Máshova a simából vegyél. PWM ventiből bármennyit egymás mellé köthetsz, bár én inkább egy ilyet javaslok, segít a kábelezésben, valamint, ha a ventik kábelei túl rövidek, azt a problémát is megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#9709) Nowhere válasza vond (#9707) üzenetére


Nowhere
tag

Szia!

- Asus bevált, maradok ennél. Hívjuk márkahűségnek vagy elmebajnak. :)
- három év múlva nem bánnám meg? (nem kötekedésből kérdezem, csak szeretném megérteni)
- 1333-ra gondoltam én is, csak momentán nem lehet kapni Corsairből ott, ahonnan kinéztem, így maradt nagy hirtelen ez.
- ugyanaz, mint a második pontnál.

Köszi!

(#9710) horush válasza Nowhere (#9709) üzenetére


horush
addikt

Ennyiért már bőven kapsz Z77-et is (pl: ASUS P8Z77-M ).. S akkor egy 3570k-val még tuningolni is tudnál.

(#9711) Nowhere válasza horush (#9710) üzenetére


Nowhere
tag

Jogos, köszönöm.

Kell-e ebbe a házba külön ventilátor szerintetek vagy elég ennyi is?

(#9712) vond válasza Nowhere (#9709) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

fezlergabor már nagyjából megírta a tutit... ;)

Még a procira reagálva: Szerintem nem ér meg plusz 5 ezret az a 200MHz, ami a 3450 és 3550 között van (ha esetleg mégis szorzózárast vennél)... Inkább költeném valami másra...

De a Z77+3570K is elég jó elképzelés... Ha belefér, akkor ezzel még tovább ellehetnél... Ha tuningolsz, akkor azért egy, a gyárinál jobb proci-hűtőt is vegyél majd (min. Xigmatek Gaia, AC F13 Pro, CM Hyper 212+, stb.)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9713) Crias válasza dunc (#9700) üzenetére


Crias
senior tag

Oszt mi bajod van a kingmaxxal és mivel jobb egy durván túlárazott ram? Mert szerintem semmivel... Felesleges pénzkidobás csak...

Crias

(#9714) horush válasza Crias (#9713) üzenetére


horush
addikt

Azért ezt így nem jelenteném ki.. :U

(#9715) tomy03


tomy03
csendes tag

Hellósztok!!
kb egy hete írtam ide aztán ezt a konfiugárciót ajánlottátok akkor:
(gamer pc-ről van szó)

LAP: ASROCK H61M-GS 12.147 Ft
CPU: INTEL Pentium G840 2.80GHz 1155 BOX 19.291 Ft
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 6.069 Ft
HDD: HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2 19.545 Ft
HÁZ: COOLERMASTER RC-334U-KKN1 Elite 334 Fekete 9.525 Ft
TÁP: FSP FSP400-60APN 9.664 Ft
Összesen: 76.242 Ft +
VGA 1 (gianni): VGA XFX ATi Radeon HD6770 1Gb (HD-677X-ZHLC): 24.990,- ,de ennyibe kerül az asus, gigabyte és a sapphire is...
VGA 2 (bolt): GIGABYTE GV-N550D5-1GI 1GB PCIe 29.000

most ezek lennének a kérdéseim:
1. ha mondjuk a hdd-n (hdd-nek elég egy 200 v. 250GB-os) és a házon spórolnánk akkor nem jönne ki egy jobb proci??? Vagy az a ház nem véletlenül 9500 ft??? mert láttam 3500-ért is...
2. egy oldalon ajánlották az INTEL Pentium G840 2.80GHz 1155 BOX helyett ezt: AMD Athlon II X3 450!!!! Szerintetek ez tényleg jobb játékra?? mert ott aztmondták... és árban naggyából megegyeznek...
3. van egy Samsung SyncMaster 710v moitorom. az ugye jó lenne ehhez a konfighoz??? tehát passzolna a monitor csatlakozója az alaplapon találhatóhoz????

(#9716) tikshow válasza Crias (#9713) üzenetére


tikshow
addikt

amíg nem ment tönkre egy évbe 2 ramod addig tényleg nem is fogod tudni értékelni a "túlárazott" ramot :)

(#9717) Isual válasza vond (#9707) üzenetére


Isual
veterán

RAM-ra ilyesmi 15-16k-t láttam, de az írt árak becsült árak, általában egy-két dologra rátettem egy ezrest pl a cpu hűtőt is 6-7k-ért láttam, de 8-at írtam, annál többet nem szánok rá.

A házhoz sztem veszek akkor 1-1 ilyen ventit és két verzió van:
ad1 és lecserélem a gyárikat, Pro megy hátra, sima előre
ad2 bentmaradnak a gyáriak, leszabályzom őket és berakok egy szívót oldalra-alulra és egy Pro-t felülre-elölre

Melyiket javasoljátok? :U

VGA kérdés megoldódott - várok a 650 Ti-re, addig fivérem fiókjából egy 3870-et kapok :)

(#9708) fezlergabor: CLR akkor vagy ez lesz - ha 5-7k-ból kijö, vagy a 13 Pro :K
i3 elég, net és Diablo 3-azás lesz rajta csak - néha film

VGA lásd fent

ventik: köszi, nagyon jó ötlet :R

Egyéb javaslatok, vagy így rámondható az ámen?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9718) Mercutio_


Mercutio_
félisten

#9649-re tipp? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9719) vond válasza Isual (#9717) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Részemről Ámen... ;)

A ventikkel meg - kiértékelve a hőmérsékeleteket, hangerőt - úgyis tudsz majd játszogatni...

(#9718) Mercutio_: A kis Celeron talán HD6750-ig/GTS450-ig nagyjából elég lehet... De szerintem csapj le a legjobb 30k alatti ajánlatra, akár boltból, akár apróról... Max. lesz egy kis CPU limit-ed (amíg nem lesz erősebb proci)... A G530 amúgy nem húzható... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9720) LW válasza tikshow (#9716) üzenetére


LW
őstag

Több Geil memóriám is elpatkolt jó lapban, jó táppal. Trolololo?

csak hogy legyen on is:
Szerintetek érdemes 5850 1gb-ot lecserélni, vagy várjak vele még egy évet?
Ahogy elnéztem crossfire nem hoz akkora sebességnövekedést, GTX570-580 meg elég húzós manapság. Szóval meg is válaszoltam magamnak, de hátha ti más véleményen vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#9721) Crias válasza horush (#9714) üzenetére


Crias
senior tag

Azért ezt így fejtsd már ki egy picit léééccci :)
Csomószor a legeslegolcsóbb ram van itt is kiajálva, a kingmax ráadásul 1600Mhz-en is 1,5v-on megy (mint nem rég megtudtam [rávilágítottak] a patriot meg kingston nem), de egy nem tuningos procihoz nem is kell szerintem semmi extra költség a ramhoz.

A Patriot meg csx-hez képest a kingmax/kingston nem egy olcsó vacak nem minőségi ram, azért ezeknek van múltjuk is. :U (Tudom hogy a múltból nem lehet megélni)

[ Szerkesztve ]

Crias

(#9722) tikshow válasza LW (#9720) üzenetére


tikshow
addikt

én kingston-nal vagyok így, de geil-ről én se hallottam túl sok jót :)

[ Szerkesztve ]

(#9723) LW válasza tikshow (#9722) üzenetére


LW
őstag

De az legalább olcsó és van rá sok gari. :D

(#9724) tikshow válasza LW (#9723) üzenetére


tikshow
addikt

olcsó volt az biztos, de gari akkor már nem volt, régen volt ez :) utána váltottam notira abba nem ment szét :)

(#9725) dunc válasza Crias (#9713) üzenetére


dunc
nagyúr

Tapasztalat annyi,egy hitvány szemét ! 10 ből 2 rossz,de nem egyből ám ,hanem szívat előtte.(pont ma cseréltettem egy hitvány no name ramkittet ,corsair 1866 ra, a 8 gb nál 4700 ft volt a különbség a kingmaxhoz képest ami 1333 volt....)

[ Szerkesztve ]

(#9726) dunc válasza Crias (#9713) üzenetére


dunc
nagyúr

Tapasztalat annyi,egy hitvány szemét ! 10 ből 2 rossz,de nem egyből ám ,hanem szívat előtte.

(#9727) #98593280 válasza dunc (#9725) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem 50 db Kingmax-ból 50 db Kingmax tökéletes. Egyébként a "hitvány" 1866-os RAM egy fikarcnyit sem gyorsít semmilyen alkalmazást vagy játékot.

(#9728) dunc válasza #98593280 (#9727) üzenetére


dunc
nagyúr

Akkor jó neked használd :R

"1866-os RAM egy fikarcnyit sem gyorsít semmilyen alkalmazást vagy játékot"

Ez igaz,de jelenleg ez volt jó minőségű válogatott ramba. (elég az 1333)

[ Szerkesztve ]

(#9729) #98593280 válasza dunc (#9728) üzenetére


#98593280
törölt tag

Jó hát érdekes mód, szinte az összes "boltból" ide tévedő ajánlat kérő 1600-as és 1866-os RAM-al próbálkozik tőlünk tanácsot kérni. Szinte mindenki. Ennyire nem olvasnak a pc boltosok teszteket és review-kat vagy csak el akarják adni a drágább és felesleges cuccokat? Szerintem mindkettő.

(#9730) dunc válasza #98593280 (#9729) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezt a gondolatmenetet nem tudom követni. :D Ne keverjük ide a marketinget ,maradjunk a hardveres résznél. ÉN Nem veszek kínmaxot,stb és nem is fogok beépíteni egy ügyfélnek se ha hajthatatlan akkor kénytelen leszek,de a minőségi ramból,és tápból nem szeretnék engedni.

Miért nincs a cuccaidnál kinmax ? ;]

"XONAR, ASRock, BITFENIX, Fractal Design, Coolink, Arctic Cooling, Samsung, NZXT, Corsair" ;]

[ Szerkesztve ]

(#9731) szasanyi válasza #98593280 (#9727) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így nem igaz, mert memória benchmarkokat igen. Mér'..? Van aki arra gerjed! ;]

(#9732) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nekem 3 éve Kingmax-om van és még nem szívatott. Egyébként ez mit takar? ;]

Ja és azért ez van a gépemben, mert amikor összerakattam, akkor tesztgyőztes lett valahol. aztán bikcsunájjé...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9733) #98593280 válasza dunc (#9730) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ügyfélnek? Nocsak nocsak, boltod van? Merre? Legközelebb megnézzük milyen gépet állítasz össze:)

(#9734) balpis válasza vond (#9707) üzenetére


balpis
őstag

"Egyébként az is megoldható, hogy veszel 2-3-4 AC F12-t (akár a gyáriak helyére is), és sorba kötöd őket a CPU hűtővel, s így terhelésre együtt változna a fordulatuk..."

Még mindig PÁRHUZAMOSAN és nem sorba.....
:)

Egyébként arra van valami info, hogy mekkora áramot tud az a csatlakozó leadni? (azaz hány ventit lehet rákötni)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#9735) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!
A következő konfigba szeretnék venni egy SSD-t és egy HDD-t! SSD-ből nem tudom milyet érdemes 64 GB-ost vagy 128-ast! Mindkettőre várnék alternatívákat! HDD-ből 1,5 vagy 2 T-ásat! Ebből se tudom melyik éri meg jobban vagy melyikkel járnék a legjobban! Azt, hogy mennyit szánok rá azt nem akarom leírni, mert nem tudom most mi mennyibe kerül, de megvan rá a pénz! A lényeg, hogy minél olcsóbban kijöjjek, de mégis azért minőségi cuccok kerüljenek a gépbe! Valami jó ár/érték arányú alkatrészekre gondoltam!
A vas:
LAP: ASROCK H61M/U3S3
CPU: Intel Core i5-2500 3.3GHz Socket 1155
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz (2x4GB)
VGA: ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 PCIE
HDD: Western Digital 250GB, SATAII, 7200rpm, 8MB, Caviar Blue, 3,5" WD2500AAJS
HÁZ: CoolerMaster Elite 335 Midi Tower
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM
COOLER: Cooler Master Hyper TX3
ODD: Pioneer Sata

Még lenne vagy 2 kérdésem! :)
Van esetleg valami infótok arról, hogy a HDD árak le fognak e menni vagy mostmár marad ez az orbitális áruk?
Ez a táp elbírná az SSDt és a HDDt vagy szükségem lesz egy másikra?
Érdemesebb lenne vennem még1 coolert a gépbe vagy ez elég neki? Csak, hogy közeledik a "nagy" meleg azért gondolkoztam rajta, hogy elég lesz e ez neki...

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#9736) vond válasza balpis (#9734) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igaz, bocsesz, köszi! :B ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9737) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Üdv segítség kéne nekem. Na szóval a tervem egy netezgetős, film nézegetős kis gép összerakása lenne, a lényeg minél kisebb fogyasztás, és lehetőleg teljesen passzív hűtés. Ez fontos lenne! Jó lenne egy teljesen zajmentes mozgó alkatrészt mellőző gép.
Brazos-ra épülő gépet mit tudnátok ajánlani? Atom felejtős.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9738) vond válasza fogirobi (#9735) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Azt Neked kell eldöntened, hogy mekkora SSD-re van szükséged... Ha csak oprendszer és pár progi/játék lesz rajta, akkor bőven elég a 60-64-es is, de ha sok játék, nagyméretű program menne rá, akkor legyen 90-120-128 gigás... Samsung 830, Corsair Force, Kingston V+200, OCZ Vertex3, Agility3 szériákkal nem nagyon tudsz melléfogni... Az a lényeg, hogy SATA3-as legyen, hisz ezek már bőven át tudják lépni a SATA2 szabvány adatátviteli sebességének határát...

HDD-nél szintúgy Te döntesz, hogy 1,5, vagy 2 TB... Általában minél nagyobb, annál jobban megéri... Én ilyen (márka)sorrendben vennék vinyót: Samsung (ha még találsz), Hitachi, WD, Seagate...

Alaplapból én már egy új 7-es szériásat vennék, natív USB3-mal, SATA3-mal, belső/széles USB3 csatival (amit könnyebben ki tudsz vezetni a ház elejére), 3 év garanciával, pl. ASRock B75M, B75 Pro3, H77M, stb...

Processzorból - ha nem tuningolsz - simán elég lenne egy i5-2300/2310/2320/2400, vagy még inkább egy i5-3450 (ez már Ivy Bridge)...

Külön processzorhűtő némileg felesleges, a gyári is szépen teszi a dolgát... A TX3 amúgy sem éri meg az érte adott pénzt... Költsd másra az erre szánt lóvét...

A táp jó választás... HDD-k, SSD-k pár wattot fogyasztanak, úgyhogy simán ráköthetsz többet is... Arra azért figyelj, hogy ha az OEM változatot veszed, ahhoz nem adnak 220/230 voltos kábelt...

Ez a CM ház nem a legjobb választás... Felsőtápos, kábelmenedzsment nuku, szürke belső, gyenge szellőzés, stb... Inkább válassz egy alsótápos, széles belső USB3 csatisat, pl. Xigmatek Asgard Pro, vagy THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I, MS-II, MS-III... A TT házakba kell még egy venti előre: AC F12 PWM... De tehetsz az Asgard Pro-ba is pluszban, a jobb szellőzés érdekében (ebben alapból van kettő)...

DVD íróból precízebb és olcsóbb lenne egy NEC AD-7280S...

Bár árakat nem írtál, de szerintem ennél az ASUS GTX560Ti-nél van jobb ár/érték arányú, hasonló teljesítményű videókártya, pl ez: PALIT NE5X56T01102F GTX560 Ti 1GB GDDR5 PCIE + BattleField 3 (Ájponban most játékkal együtt 50 rugó)...

Talán nem hagytam ki semmit sem... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9739) horush válasza tomy03 (#9715) üzenetére


horush
addikt

Ez a proci erősebb egy athlon II x3-nál játékban.. A magok száma nem minden, a 3 magosokkal a legtöbb játék egyébként sem nagyon tud mit kezdeni.

HÁZ: a szellőzés, anyagminőség is fontos szempont. Aprón egyébként lehet 3-4k körül kapni értelmes házakat.

Bármilyen monitort rá tudsz kötni egy gépre (na jó ez túlzás, egy 30 évest már nem valószínű :) )

Crias: Az, hogy nincs szükség drágább ramra, nem jelenti azt, hogy minden drágább példány felesleges és túlárazott példány. Ha ráraknak egy hűtőbordát, akkor értelemszerűen drágább egy ram, több az előállítási költség. Ettől még nem lesz túlárazott. De vannak válogatott ramok is, tuningra pl, nyilván az is drágább. A kingmax árában egyébként sok más ram is van. Sokszor bordázott is.

[ Szerkesztve ]

(#9740) dunc válasza #98593280 (#9733) üzenetére


dunc
nagyúr

Nincs boltom maszekba nyomom. De az az igazság ,hogy kicsit kiestem a dologból és most kezdek el ismét foglalkozni a dologgal ,ezért van mit bepótolnom az újdonságok terén. :B
De amúgy nem nagy dolog egy gépet összeállítani ,viszont annál nehezebb a tökéletes ár/érték arányú vasat beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#9741) fogirobi válasza vond (#9738) üzenetére


fogirobi
senior tag

Köszi, de ez a gép már nekem megvan néhány hónapja! :D Azt nem írtam, hogy azt is most akarom megvenni, csak a vinyót és az SSD-t! :D Kicsit félreértettük egymást! Azért köszönöm, hogy leírtad! Nah szóval a kérdésem még mindíg áll! Jobban örülnék ha tudnátok konkrét árakat írni! Az SSD-re csak a Windows-t szándékozom feltenni! Ebben az esetben elég lenne nekem egy 64-es? Mit ajánlanátok? HDD-ből is szívesen venném ha egy 1,5 és egy 2T-ásra is kapnék konkrét ajánlatot!

Köszönöm előre is! Szép napot!

(#9742) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék gép ügyben. Jelenleg egy Asrock ION 330-am van. Gyakorlatilag böngészésre használom illetve használnám, de sajnos az igényeimet nem tudja kielégíteni. :(
Firefox 30-35 tab folyamatosan nyitva, két teljesen flash alapú böngészős játékkal játszom. A gép 7/24-ben megy és közben minimális torrent megy rajta.
A kis méret, kis fogyasztás miatt vettem ez a gépet (a 6 nagy helyes Chieftec Dragonomat cseréltem le :D), gondoltam elég lesz. Sajnos a flash teljesen két vállra fekteti a gépet. Próbáltam már a flash-es oldalakat chrome-ban nyitni és a többit az FF-ban, de a flash szép lassan így is totál belassítja a gépet.
Első lépésként megpróbálnék egy SSD-t, de sajnos a Nettop-ban csak egy vinyó hely van :(

Mit gondoltok, mire kellene fejleszteni, hogy végre ne döcögjön az a nyomorult böngésző? Egy i3 konfig elég lenne egy kicsi házban, mini ITX/mATX-es lappal? Külső tápos ház van ami szóba jöhet? (Kicsik a gyerekek, nem szeretném ha repülne a ház az asztal tetejéről, lábnál meg nem igazán van hely.)

Bocsánat a terjengősségért, de egyelőre nem tudom merre kellene tovább mennem. Persze ha a pénz nem számítana. :P

szerk: ami kimaradt: fekvő házra gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#9743) Jim-Y válasza dunc (#9740) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyébként annyi a történet, hogy a Kingmaxot lényegesen többen vesznek mint drágább, talán minőségibb ramokat, így nagyobb mintából nyílván több olyat hallani, hogy elromlott.. Egyébként az itt kiajánlott kismillió kingmax ramok ezek szerint pont a jobb fajtából kerültek ki, mert eddig senki nem jött panaszkodni :U

(#9744) dunc válasza fogirobi (#9741) üzenetére


dunc
nagyúr

Agility 3 60-120 GB
Wd Green WD10EZRX 1,2 T

"Egyébként annyi a történet, hogy a Kingmaxot lényegesen többen vesznek mint drágább, talán minőségibb ramokat, így nagyobb mintából nyílván több olyat hallani, hogy elromlott.. Egyébként az itt kiajánlott kismillió kingmax ramok ezek szerint pont a jobb fajtából kerültek ki, mert eddig senki nem jött panaszkodni"

Saját személyes tapasztalatomból építkezek,több esetbe is nagy szívás volt a kingmax rammal,sokszor tesztel se jött elő a hiba ,csak cserélgetéssel kizárásos alapon. És nem csak a DDR3 as időkről beszélek az igazán botrányos a DDR2 "nagy ár eséses "időszakba volt .

De term. aki akar egy full konfigon 4-5 ezer ft-t spórolni egy 8Gb ramkit esetébe az tegye,de amit én összeállítok ott a táp,és ram esetébe kötön az ebet a karóhoz !

[ Szerkesztve ]

(#9745) Jim-Y válasza picur10 (#9742) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ott rontottad el, hogy atomos gépet vettél, ez hiba volt. Legolcsóbban egy Intel Celeron G530-al úszod meg, ami már elég lenne netezésre maximálisan, ez mehet egy mini-ITX lapba, mellé 8GB olcsó ram, vga nem kell, a G530-ban van!
Fekvő mini-ITX házat meg találsz valamit, tápnak egy FSP 350-60APN, vagy ha olyan házat találsz amiben van táp az is jó, csak vásárlás előtt informálódj, a HKC,Codegen stb csodákat kerüld.. üdv

megj: 75.000 forintból, amennyibe egy ION kerül, szerintem sokkal jobb gépet ki lehet hozni.. :U

dunc: egyébként egyetértek, ha volt személyes rossz tapasztalatod, akkor olyat nem fogsz ajánlani, ezzel nincs is gond, én pl 10K alatti házat nem szeretek ajánlani, mert azok gagyik.. ez személyes preferencia kérdése, csak akkor az ilyen dolgokat ne tényként közöljük :))

[ Szerkesztve ]

(#9746) Coolmat válasza fogirobi (#9741) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

SSD-ből az itt ajánlottak közül bármelyiket veheted, rendszernek és a programoknak elég lesz a 60GB is.
HDD-ből most lett kitárgyalva az ST2000DM001, nagyon gyors, és most jött ki rá új firmware is, ami javítja a fejparkolásos "hibát" (kb. ugyanazt csinálta mint a régebbi WD Greenek).

(#9747) dunc válasza Jim-Y (#9745) üzenetére


dunc
nagyúr

"10K alatti házat nem szeretek ajánlani, mert azok gagyik.." :) Igen én se mert én szopok a gagyi ház össze szerelésével :D Volt olyan olcsó szemét g@ci ház ami csontig vágta két ujjam :((( a szuper minősége miatt !

[ Szerkesztve ]

(#9748) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy haver szeretne összerakni egy gépet max 150e-ből. A régiből marad a merevlemez, meg van egy SSD-je, tehát ezek nem kellenek. Monitora felbontása 1024x768, de majd szeretne venni egy nagyobbat, tehát jó lenne, ha majd azt is elbírná a gép. alaplapból nem kell túl komoly cucc, inkább a processzor és VGA legyen erősebb. Házat pedig valami minél egyszerűbbet szeretne, mindenféle villogó LEDek nélkül. ODD sem kell, van a régiből.

Előre is köszi!

(#9749) Criton válasza Isual (#9678) üzenetére


Criton
veterán

Köszi :R

már csak azt kell tudnom, hogy honnan szerezzem be ezeket a dolgokat :)

(#9750) vond válasza petyus_ (#9748) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az lenne az igazi, ha ez még beleférne:

LAP: ASROCK B75 Pro3 ~21k
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX ~49k
RAM: CORSAIR 8192MB XMS3 DDR3 1333MHz CL9 KIT ~13k
HDD: -
SSD: -
ODD: -
VGA: PALIT NE5X56T01102F GTX560 Ti 1GB GDDR5 PCIE + BattleField 3 ~50k
TÁP: Chieftec CTG-500-80P ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~13k
Összesen: ~159k

Ez így - a valószínűleg leendő - FullHD-ben is jó darabig tenni fogja a dolgát...

Esetleges spórolás:
LAP: B75M (-2k), H61M/U3S3 (-5k), H61M-GS (-9k)
CPU: i5-2300/2310/2320/2400 (-5k)
RAM: Egyelőre csak 4GB - ez is elég (-6k)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.