Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#168001) Janoo_07 válasza palfitom (#168000) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi a javaslatot! Akkor még húzom egy darabig a 8400-al lehet ebben az esetben :K .
VGA árak annyira hektikusak most, hogy nem tudom melyik lesz a befutó, meglátjuk hova esik még ha esik, esetleg nem-e lesz valami megérős bundle csomag. :K Viszont nagyon zöld vagyok AMD vonalon nem mozognék.

(#168002) palfitom válasza Janoo_07 (#168001) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Janoo_07

Szívesen.
OK.
Én is az voltam huszonX évig...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168003) Csaba701224 válasza palfitom (#167999) üzenetére


Csaba701224
lelkes újonc

Kifejtenéd? Vagy tudnál ajánlani mást? Igazából a megbízhatóság miatt lenn jó új, a használttól félek.

(#168004) palfitom válasza Csaba701224 (#168003) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Csaba701224

Közben visszanéztem, jártál már itt tavaly. Akkor egy általad előirányzott 200k-s keretre adtam ajánlást, majd az általad kért módosításokkal egy Z590-es konfigra (plusz a többiektől is kaptál ajánlást erre-arra).
Sokkal jobb lett volna az összteljesítmény, ha maradsz az első ajánlásnál 200k-ért, és a megmaradt cirka 100k-t most jobb VGA-ra fordítod, és nem egy "beugró" 6500XT-re.
Ha tudsz többet szánni rá, akkor RX 6600 / 6600XT / RTX 3060, de ha nem, akkor természetesen a 3050 a te kártyád, modern és új!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168005) Csaba701224 válasza palfitom (#168004) üzenetére


Csaba701224
lelkes újonc

Jó memóriád van! Én biztos nem emlékeznék ennyi ember között akik itt naponta megfordulnak :)
Megint csak azt tudom mondani, hogy igazad van! Köszönöm szépen!

(#168006) palfitom válasza Csaba701224 (#168005) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Csaba701224

Sajnos nem, csak valami azt súgta, keressek rá jártál-e már itt.
:) Szívesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168007) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Sziasztok!
Elromlott a Gigabyte AMD RX460 WF OC 2GB típusú videokártyám. Milyet tudnátok ajánlani helyette, ami tudásban hasonló, viszont nem gyengébb?
Alaplapom Gigabyte B450 Aorus M, Processzorom: Ryzen 2200G
Előre is köszönöm a segítséget!

(#168008) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Fontolgatom egy ideje, mondhatni "miért ne", jó lenne egy upgrade. A jelenlegi konfig szerintem kivan maxolva, de játékok alatt azért érzem, hogy a vga-ban lenne még.
Alaplap+proci+memória lenne a fejlesztés illetve a csere tárgya, beruházás, körbe szeretném járni mik a lehetőségek és úgy nagyjából mire számíthatok, egyáltalán megérné-e a váltás, vagy túl nagy előrelépésre nem számíthatok (kopp-kopp a jelenlegi is szépen teszi a dolgát) pár év kimaradt a jelenlegi piacról, újításokról, árviszonyokról ezért bátorkodom Hozzátok fordulni. VGA.nak kevés a jelenlegi rendszer,(cserélni nem szeretném, mert sajnos e hétne is elmaradt az 5-ös lottó főnyereménye :DDD ) mivel főleg játékra és átlagos felhasználásra használom jó lenne utóbbi erejét kimaxolni. Előre is köszönöm segítségeteket! :R

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Legfőképpen játék, azon belül is többnyire multiplayer, illetve irodai szintű használat, amely a mindennapokhoz szükséges.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
CM RS600W táp, 2 db hdd és 1 ssd, Palit GTX 1070 8 gb, bill., egér, monitor.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
alaplap, proci, memória
4. Mennyi a kereted rá?
használtan, apróról vennék, mivel nem vagyok képben az árviszonyokkal, legyen 120K
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
VGA és dvi csatik, Benq 22000hd - ezt majd a későbbiekben cserélném egy jobbra.

(#168009) palfitom válasza hajniooo (#168007) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hajniooo

Szia,

Mennyi a keret rá?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168010) palfitom válasza Don.Corleone (#168008) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Don.Corleone

Szia,

"használtan, apróról vennék" - Ez alapvetően érthető, azt reméled, hogy így kapod a legjobb ár-érték arányt, de az új(abb) szériák érkeztével ez az ötlet kevéssé sikeres. Az újabb platformok egyre jobb ár-érték arányú procikat eredményeztek, így sokszor a hasonló teljesítményt nem kapod meg olcsóbban régebbi platformmal (példa: i7 7700 vs i3 10105, az öregedő, gari nélküli i7 drágább használtan, mint az új, full garis i3, tiszta őrület, hogy valaki megveszi...).

Lap: pl. Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / Asus Prime B560M-A / Gigabyte B560 HD3 / Asus Prime B560-Plus, ha esetleg csak i3-at veszel és nem fogod később fejleszteni, akkor mehet Asus Prime B560M-K kicsit olcsóbban
(csak azért tudom, hogy befér a házadba mATX és ATX lap is, mert megnéztem a kérdésed az alaplapos topikban)
CPU: i5 10400(F) / 11400(F), olcsóbban i3 10100F / 10105F
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200

Az apróról (újan vagy használtan) is ezek beszerzését javaslom elsősorban.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168011) hajniooo válasza palfitom (#168009) üzenetére


hajniooo
csendes tag

Anno ezt 40e ft körül vásároltam. Gondolom ennyiért ilyen tudásút jelenleg nem lehet kapni, ugye? Igazából minél olcsóbban kellene kijönni. 60 ezer körül lehetséges hasonló tudásút kapni? max 80

(#168012) Jim74 válasza palfitom (#167996) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Összeszedem a gondolataimat, mert lehet, hogy a gép felét érdemes lenne megtartani és újra jelentkezem. ;)

(#168013) palfitom válasza hajniooo (#168011) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hajniooo

Jól gondolod, sajnos.
Ha új, bolti kell, akkor 72.000-ért GTX 1050 Ti-t (pl, pl) vennék. (ez egyébként sokkal erősebb, mint az RX 460-ad)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168014) palfitom válasza Jim74 (#168012) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74

Rendben, várunk vissza! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168015) Joker_5x válasza Joker_5x (#167436) üzenetére


Joker_5x
tag

Hali!

Most jott el a pc vasarlas ideje. Picit valtoztattam, a megbeszeltekhez kepest.

ez volt az osszeallitott kb. 2 hete.

Ez pedig a mostani.

Bocsi a minosegert. Haver gepen dobtam ossze igy konnyebb volt fotozni :)

+rx 570 vagy rx 580nitro lesz mellette.

Jo igy szerintete, ha igen megy a rendeles.?

Meg annyit szeretnek megkerdezni, hogy az a venti jo lesz hatra a gephazban? No meg tudom majd vezerelni a szinet a vilagitasanak+a gephazet persze, azaz a lap tamogatja az ilyen finomsagokat??

Koszi a valaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#168016) Jim74 válasza palfitom (#168014) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elnézést előre is, amiért hosszú lesz :B. Remélem így már tudsz/tudtok segíteni. :R

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Office, net, hobbi szinten videovágás/képszerkesztés (se ne gondoljatok semmi komolyra, ami speciális hardvert igényelne, csak azért írtam, hogy ne "celeron"-ban gondolkodjunk :DDD), filmnézés, minimálisan játék (fiam szokott Robloxozni, ha jelenlegi GTX970 szintet tudjuk tartani, szerintem az elegendő, mivel a játék már konzolon megy 99%-ban).

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Felsorolnám a konfigom. Nem tudom, hogy mit érdemes megtartani. Szívem szerint egyben eladnám és a pénzt beleforgatnám az új gépbe (szeretem, ha garanciálisak a cuccaim :B)

MB: Asrock AB350M PRO4
CPU: Ryzen 5 1600X
CPU hűtő: Be Quiet Pure Rock
RAM: G Skill TridentZ F4-3200C16-8GTZB (2 x 8 GB Kit)
Táp: EVGA 550 B3 550W
Ház: Fractal Design Define C Mini
SSD: Samsung 500Gb 850 EVO Basic
VGA: Gigabyte GeForce GTX 970

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gyakorlatilag mindenre, ha nem érdemes semmit megtartani.
Mindenféleképpen mATX platformban gondolkodnék és valami egyszerű, kis méretű házra, letisztult formával (plexi, RGB kizárt).
Hangra is érzékeny vagyok ezért a tápnál, VGA-nál háznál fontos a halk ventilátor.

4. Mennyi a kereted rá?
150 körül szánnék rá pluszban. Tehát mondjuk a fenti konfigból befolyó összeg + 150k.
Ha ennyiből nem lehet kihozni, akkor valamennyit tudok nyújtani a kereten.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
24"-es, FHD Dell monitorom van, semmyilen sync technológiát nem támogat. Elvileg mindenféle csatlakozó van rajta. Ezt biztos, hogy meg is tartom. :D.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem. AMD-s és Inteles gépeim is voltak. A legjobbat szeretnék kihozni, ami legalább 5 évig kiszolgál.

Előre is köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

(#168017) BBpeter


BBpeter
csendes tag

Sziasztok!

Gép vásárlása előtt állok. Jelenleg egyetemistaként egy ROG laptopot használok (i5-9300H, GTX-1650, 16GB RAM) és sajnos a 2 éve mióta meg van teljes mértékben fő pc-ként van kezelve és rengeteget megy, ezen felül pedig már annyira nem hozza az elvárásokat, mint szeretném. Ezért akarok mellé venni egy nála nagyobb teljesítményű asztali gépet. Lehetséges, hogy az elképzeléseim nincsenek arányban egymással, nézzétek el nekem.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Főként R6, LoL, Valorant, de esetenként komolyabb játékokra is szeretném (Valhalla, Warzone, Cold War stb.) lehetőség szerint 80-100 fps felett (Combosabb játékoknál arányosan kevesebb), közepes, magas, esetleg ultra beállítások mellett. Hosszú táv lenne a cél, tehát olyan 3-5 évig nem szeretném majd cserélni. Multitasking játék közben nem jellemző rám, tehát vagy böngészés, vagy játék.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincsenek meglévő alkatrészek a konfigurációhoz, csak a perifériák.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes config, vagy Félconfig + később VGA is teljesen megfelel nekem.

4. Mennyi a kereted rá?
A keret erre nagyjából 400 000 Ft és környéke.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
A gépet 1440p-re szeretném melyhez ezt a monitor választanám(tanácsot erre is elfogadok):
[link]

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Egyáltalán nincs semmilyen elköteleződésem, mindenre vevő vagyok ami minőségi.

Plusz egy kérdés ezzel kapcsolatban:

Lenne egy konkrét setup is ami felmerült napokban: I5-9600k, Z390 alaplap, 32gb corsair lpx ram 3200 Mhz, Gigabyte 1080 Ti 11gb, Evga 750W, 1 tb Samsung SSD. Ára: 400 000 Ft. Ez például jó lenne nekem?

Köszönöm szépen a ráfordított időt, és a türelmet. :D

[ Szerkesztve ]

"It always seems impossible until it's done."

(#168018) Don.Corleone válasza palfitom (#168010) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm az információkat, útmutatást! :R Emiatt is bátorkodtam hozzátok fordulni kérdésemmel, így most már egyértelmű, hogy ha ennyire jó árban lehet újonnan kapni, akkor nincs kérdés, boltból fog érkezni. :) A ház tényleg lemaradt, CM K280 a hű társ már hosszú évek óta. Még egyszer nagyon köszönöm! :R

(#168019) hajniooo válasza palfitom (#168013) üzenetére


hajniooo
csendes tag

Köszi szépen!
És a kettő közül mégis melyiket vennéd?
Akkor azt veszem én is :)

(#168020) Nescafe91


Nescafe91
újonc

Sziasztok!

A jelenlegi pc-met szeretném lecserélni. Lassan 10 éves lesz ezért úgy érzem eljött az uprg ideje. Minden szeretnék cserélni,ezért fordulnék hozzátok.





1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra használnám leginkább . World of Warcraft Classis és a retail egyaránt. Esetleg még League of Legends-t használm néha napján.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Teljesen újat szeretnék , tehát a jelenlegi configból minden megy, valószínűleg a feleségm részére vagy esetleg a családban ajándék lesz.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes garnitúrát szeretnék venni , amibe minden benne van , monitor ,bill, egér.
Esetleg amihez ragaszkodnék az a 32gb ram :) ( De persze ezt is újonnan)
4. Mennyi a kereted rá?

500-600k +-50k még belefér
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Új monitort szeretnék
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Intel párti vagyok ha lehet maradnék ennél, de nyitott vagyok abszolút bármi jó ár érték arányú konfigra. Fontos hogy jó pár évig nem szeretném cserélni újra a gépet.



Előre is köszönöm a segítséget!


Üdvözlettel,


Nescafe :)

(#168021) palfitom válasza Joker_5x (#168015) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Joker_5x

Szia,

Nem rossz.
Táp: kicsit jobbat vegyél, pl 5 év garival, pl Gold hatásfok.
Venti: 2 db lenne ajánlott a gépház elejébe.
Az alaplapon van RGB és ARGB vezérlő is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168022) palfitom válasza Jim74 (#168016) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74

Semmi gond! :)

"Szívem szerint egyben eladnám és a pénzt beleforgatnám az új gépbe (szeretem, ha garanciálisak a cuccaim" - Ez teljesen érthető, ebbe az irányba mozdulunk.
"ami legalább 5 évig kiszolgál" - Senki nem tudja megmondani, mi lesz 4-5 év múlva, de azért office-ra meg netezésre (mint fő csapásirány), csak jó lesz :D

Példa konfig:
1 x ASROCK B560M Pro437 790 Ft
1 x INTEL Core i5-11400F 2.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral61 290 Ft
x KOLINK Citadel15 591 Ft
x PALIT NE6165001BG1-1175A GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 GamingPro PCIE107 989 Ft
x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 KIT F4-3600C18D-16GVK26 190 Ft
x BE QUIET! System Power 9 400W17 290 Ft
1 x WD 500GB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280 WDS500G3B0C22 090 Ft
1 x ID-COOLING SE-213V25 690 Ft
Összesen: 293 920 Ft.

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (illetve érdemes csekkolni a készletet/árakat), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

Ha mégis a jelenlegi konfigodat fejlesztése mellett döntenél, akkor annak nagy része maradhatna, alaplap + proci cserével (B560M + 11400(F)) már jó lehetnél.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168023) palfitom válasza BBpeter (#168017) üzenetére


palfitom
Topikgazda


BBpeter

Szia,

Aláírásomban is látható, hogy nem szeretek tanácskérős privát üziket kapni, pont erre való a fórum, de gondolom már azóta láttad.

Igen, sajnos az igényed nem áll összhangban a keretösszeggel. Egy 1440p-s 144Hz-es monitor "közepes, magas, esetleg ultra beállítások"-kal való kiszolgálásához kb. a keretednek megfelelő értékű VGA kellene. Szóval valahol kompromisszumot kell kötnöd.
Azt a használt gépet én NEM venném meg, a lényegi részei elég idősek, így gari nélküliek. Vadi új gépet, hasonló teljesítménnyel ki lehet hozni 400k körül.
Példa konfig:
1 x ASROCK B560M Pro437 790 Ft
1 x INTEL Core i5-11400F 2.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral61 290 Ft
x KOLINK Citadel Mesh18 990 Ft
x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 KIT F4-3600C18D-16GVK26 190 Ft
x BITFENIX Formula 550W20 490 Ft
x WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA WD10EZEX12 990 Ft
x WD 500GB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280 WDS500G3B0C22 090 Ft
1 x ID-COOLING SE-213V25 690 Ft
Összesen: 205 520 Ft
+ VGA az apróról, pl. RX 6600XT (pl 219k), ez hasonló teljesítmény, mint a 1080Ti.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168024) palfitom válasza Don.Corleone (#168018) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Don.Corleone

Szívesen!
Jól látod :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168025) palfitom válasza hajniooo (#168019) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hajniooo

Szívesen.
Inkább a másodikat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168026) palfitom válasza Nescafe91 (#168020) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Nescafe91

Szia,

Példa konfig:
1 x GIGABYTE B660 GAMING X DDR4 (rev. 1.0)59 190 Ft
1 x INTEL Core i5-12400F 2.50GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral69 290 Ft
1 x SILENTIUMPC Signum SG1V EVO TG ARGB fekete27 990 Ft
1 x Kingston Fury 16GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RBK2/1634 190 Ft
1 x FSP Hydro Pro 600W21 290 Ft
x WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA WD10EZEX12 990 Ft
x KINGSTON 1TB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/1000G37 790 Ft
1 x WD 500GB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280 WDS500G3B0C22 090 Ft
1 x ARCTIC COOLING Freezer i35 CO14 089 Ft
Összesen: 298 909 Ft
+ VGA az apróról, pl. RX 6600XT (pl 219k) / RTX 3060 / 3060Ti
Monitor: példa, példa

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (illetve érdemes csekkolni a készletet/árakat), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168027) Jungle Man


Jungle Man
junior tag

Ha a régi gépem eladnám, a hardvereket hol lehet beárazni, hol lehet erről beszélgetni? Nem találtam ilyen topikot.

(#168028) palfitom válasza Jungle Man (#168027) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Lenyitod az Összefoglalónkat, és ott is megtalálod rá a választ! :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168029) mltw


mltw
csendes tag

Sziasztok.

A topikot visszaolvasva ezt a kofigot néztem ki
alaplap: ASUS PRIME B560M-K
cpu: INTEL Core i3-10105 3.70GHz LGA-1200 BOX
memória: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS
táp: FSP Hexa+ Pro 500W

A gép játékra lenne használva egyenlőre csak az integrált gpu val de majd valamikor kerül a gépbe egy videókártya hogy mikor és milyen azt nem tudom. Az lenne a kérdésem hogy a 3200MHz memória helyett a 3000MHz -s mennyire rosz választás? G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB ~6k a külömbség a kettő között.
Köszönöm

(#168030) palfitom válasza mltw (#168029) üzenetére


palfitom
Topikgazda


mltw

Szia,

Az Összefoglaló kérdéssorával kellene indítani!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168031) Ubull


Ubull
újonc

Sziasztok,

Hülyeség jelenleg gépet építeni, de most érkezett el az idő, mert a jelenlegi konfig már elég idős.

Ami jelenleg van:
MSI-450M-A PRO MAX
AMD Ryzen 7 3800X 3.90GHz AM4 BOX Wraith Prism RGB LED hűtő ventilátorral 100-100000025BOX
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS
Seasonic Core GC 650
2db Samsung EVO 970 SSD

Ehez a konfighoz keresek VGA-t. Használt vásárlástól sem riadom meg.
Sajnos a videókártyákról már nincs meg a kellő információm. Teljesen összezavar a piac(pl. GTX 1060-ból van 3gb és 6gb, RX580-ból 4 és 8 gb-os)
Kérnék egy kis segítséget a megfelelő vga megvásárlásában. Nincs szükségem a 4K felbontásra, csak, hogy az újabb játáékokkal tudjak elfogadható(Nem ultra) minőőségben játszani. Forza Horizon, AC Valhalla, stb.

Köszönöm :)

(#168032) Joker_5x válasza palfitom (#168021) üzenetére


Joker_5x
tag

Hali!

Koszi a valaszod es segitseged.
Sajna tegnap mar leadtam a rendeleset, igy az altalam leirt konfig marad. :))
Elvileg a gephazhoz 2 venti gyari tartozek, ha jol ertelmezem a hirdetest (remenykedem benne), hogy az elso ketto. Ezert lett csak 1db rendelve hatra. :D

Remelem nem annyira rossz az en altalam rendelt tap…hogy megoli a gepet. Elvileg, ahogy olvasgattam kicsit utanna, mindenfele keppen valamelyik “fokozatba” legyen be sorolva, ertem en itt pl.: bronz stb.. es akkor nincs gond megbizhatosag tekinteteben. Vagy igen? :F

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#168033) palfitom válasza Ubull (#168031) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ubull

Szia,

Az Összefoglaló kérdéssorával kellene indítani!
Így nem ismerjük a monitorod tudását (pedig ahhoz kell igazítani a VGA-t), és egy keretösszeget is határozz meg!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168034) palfitom válasza Joker_5x (#168032) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Joker_5x

Szívesen.
Ja igen, ebben 2 venti van elöl, a sima 311L-ben van csak 1. Mea culpa!
Nem, nem egy "veszélyes" tápegység az, e miatt nem kell aggódnod!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168035) Ubull válasza palfitom (#168033) üzenetére


Ubull
újonc

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

Munka, Játék.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Ami jelenleg van:
MSI-450M-A PRO MAX
AMD Ryzen 7 3800X 3.90GHz AM4 BOX Wraith Prism RGB LED hűtő ventilátorral 100-100000025BOX
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS
Seasonic Core GC 650
2db Samsung EVO 970 SSD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
VGA
4. Mennyi a kereted rá?

Nem tudom, remélem 120k Ft. körül lehet találni egy vga-t.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

SAMSUNG LC24F396FHRXEN és ASUS Eye Care VZ239HE-W LED Monitor, 23", IPS, Full HD, 1920x1080, 5 ms monitorom van.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Nem

(#168036) Jim74 válasza palfitom (#168022) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget :R .
A VGA, táp, CPU hűtők halk kategóriába tartoznak?
A 400W elég lesz? Régen foglalkoztam már gépekkel... :B

(#168037) palfitom válasza Ubull (#168035) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ubull

Új, bolti: pl. 1650 GDDR6 98k
Használt: pl. GTX 1660 (120-130k) / GTX 1070 (120-130k), olcsóbban GTX 1060-6GB (90-100k). A 1660 a frissebb, fiatalabb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168038) palfitom válasza Jim74 (#168036) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Jim74

Szívesen.
VGA: természetesen nem csúcs-kategória, de ez egy nagyon kicsi hőtermelésű kártya, nem igényel komoly hűtést ahhoz, hogy barátságos hangok mellett üzemeltethető legyen.
CPU hűtő: az előző mondatom ide is illik.
Táp: Igen, és igen, elég hozzá, még 350-es is elég lenne!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168039) Ubull válasza palfitom (#168037) üzenetére


Ubull
újonc

Köszi szépen a választ :).
Esetleg AMD szériából melyiket javaslod? Csakhogy legyen valami alternatíva, ha bármi gond lenne használt kártyákkal.

(#168040) Nescafe91 válasza palfitom (#168026) üzenetére


Nescafe91
újonc

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :) Akkor ezt fogom összerakatni. :)
:R :R

(#168041) palfitom válasza Ubull (#168039) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Ubull

Szívesen.
RX 480 / 580 lenne ajánlott, főleg a 8GB-os verziók, de azokkal sokan, sokat bányásztak (bányásznak), ezért van bennük "km" rendesen.
(most abba nem mennék bele, hogy melyik jobb a VGA-nak, bányászat vagy géming...)


Nescafe91

Szívesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168042) Jim74 válasza palfitom (#168038) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R .

(#168043) mltw válasza palfitom (#168030) üzenetére


mltw
csendes tag

Köszi!

(#168044) BBpeter válasza palfitom (#168023) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Szia,

Igen sajnos már csak akkor láttam a kiírást, amikor már megírtam az üzenetet. Elnézést kérek emiatt.

Köszönöm szépen a segítséget és az ajánlást. :R Sejtettem, hogy a keretösszeg és az elvárás nincs egyensúlyban. Még nem vagyok benne biztos, hogy megveszem-e most az általad összerakott configot, vagy esetleg maradok a fél-confignál, és később megpróbálok hozzájutni egy jobb VGA-hoz.

Pár kérdés, amivel könnyebb lenne nekem a döntés:

1. A fél-config amit kaptam, erősebb videókártyával, mint az 6600XT (pl.: RTX 3060Ti) már tudná hozni amit szeretnék?

2. Ahogy láttam egy micro-ATX-et raktál nekem össze, és nem igazán van tapasztalatom vele kapcsolatban, eddig csak hagyományos méretben gondolkodtam. Kicsit közelebb tudnál hozni hozzá, hogy miért jobb ez nekem?

3. Ezzel a config-al, amit ajánlottál nekem érdemes akkor a jelenlegi 1080p 144Hz monitornál maradni, vagy azért képes hozni egy élvezhető teljesítményt 1440p-ben is? Még ha nem is olyat, mint azt elsőre felvezettem.

[ Szerkesztve ]

"It always seems impossible until it's done."

(#168045) hajniooo válasza palfitom (#168025) üzenetére


hajniooo
csendes tag

Köszi még egyszer! :)
Épp elhatároztam magam, hogy na megveszem mindjárt, erre látom, hogy felment az ára 10ezerrel :D ezt a pechet. Pont ma :DD Lehet, hogy várok akkor kicsit, hátha..

(#168046) palfitom válasza BBpeter (#168044) üzenetére


palfitom
Topikgazda


BBpeter

Nincs gond.

1. Igen, minél erősebb VGA-ra van szükséged. A 3060Ti valóban erősebb a 6600XT-nél, de nem nagyságrendekkel, ezért csak akkor van értelme, nem kerül sokkal többe, és/vagy ha elsősorban nvidiára optimalizált játékokkal játszol (pl. GTA5).

2. Az ATX méretnek régebben volt igazán jelentősége, amikor több-VGA-s rendszerek is voltak. Jelenleg ha nem kell nagy vízhűtés a gépbe, ha nem kell sok (3-4 db) HDD-t elhelyezni, ha nem lesz 2 VGA a gépben, akkor nincs igazán értelme az ATX-nek.
Természetesen ebben van némi szubjektivitás is, hiszen én személy szerint nem szeretem, ha nagy batár házat kell nézegetni/kerülgetni, ami ráadásul "félig üres". (Nálam csak azért van ATX, mert kell a 360-as hűtő, és a vertikálisan elhelyezett VGA miatt nem marad "üres" a ház: kép)
Tehát egyáltalán "nem kötelező" mATX-et venned, ajánlhatok ATX-et, ha azt szeretnéd!

3. Igen képes, de kompromisszumokkal. Az RTX 3060 / RX 6600 elsősorban FHD-re ajánlott kártya.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168047) palfitom válasza hajniooo (#168045) üzenetére


palfitom
Topikgazda


hajniooo

Szívesen.
:( Bőven 80k fölött már nem igazán ajánlom, akkor már inkább ezt venném, igaz drágább, de modernebb és érezhetően erősebb.
Sajnos az árak napról-napra változnak. Viszont most lefelé menő tendencia van, szóval elég valószínű, hogy pár napon belül ismét jobb áron lesz valamilyen kártya!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#168048) hajniooo válasza palfitom (#168047) üzenetére


hajniooo
csendes tag

Akkor még várok kicsit, nem kapkodom el. :)

(#168049) ZolaBA


ZolaBA
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni gép összeállításban.

1. Milyen célra használnád elsődlegesen?
Munka. Az irodai gépemet kéne lecserélni. Elképzelés:
- erős egy szálas teljesítmény (excel-hez - ez a gép csere egyetlen oka)
- 24/7 megy a gép, emiatt alacsony fogyasztás
- többszálas teljesítmény szinte mindegy, a jelenlegi i3-4130 is elég
- prociba integrált vga (fogyasztás, méret, ár, stb. okán gondolom ez a reális)
- halk, leginkább full passzív
- kicsi, minőségi ház
2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!
- ami maradna/meglévő az egy fhd/hdmi monitor, 4k-s előrelépés későbbi szándék
3. Mennyi pénzt szánsz rá?
- keret: 2-3-400e, de nem cél a pénzszórás elévülő elemekre pár% pluszért. Viszont igényes házra szívesen költenék, ami 6-8 év múlva, ha megint gépet kell cserélni akkor még jó lesz.
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
- csak új, számlás.
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
- Semmi tuning.

A cpu/alaplap/ház/hűtés/táp kérdéskor érdekel, ami összeillik, elfér, esetleg tudná a passzív hűtést. Minden segítséget előre is köszönök.

(#168050) hobizoli válasza ZolaBA (#168049) üzenetére


hobizoli
nagyúr

i3-10320 4c8t 3.8-4.6GHz
Asrock B560M Pro4
GSkill Aegis 2x8GB DDR4 3200

ez 112k

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.