Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#9001) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Szevasztok!

Tavaly nyáron fejlesztettem a gépem jelentősebb részét, idén nyáron pedig következik minden ami tavaly kimaradt. Mindenből kinéztem valamit, a kérdésem inkább az lenne, hogy passzolni fog-e minden a már meglévő hardverekkel (adatlapomon megtaláltok mindent, ami marad)?

bill+egér: Microsoft Wired Desktop 600 magyar fekete (bár ennek nincs sok jelentősége)
dvd-író: Ebből még nem találtam semmit, a lényeg hogy fekete és halk legyen. A sebesség sem számít, mindent a lehető leglassabban szoktam írni.
processzorhűtő: Arctic Cooling Freezer 13
memória: Corsair 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT
monitor: Dell U2212HM
tápegység: Chieftec CTG-500-80P 500W BOX (vagy érdemesebb lenne az 550W-os változatát venni?)

Köszönöm előre is mindenki a segítséget! :R

szerk.: Játékra és filmezésre használom elsősorban a gépet.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9002) horush válasza pohár (#8997) üzenetére


horush
addikt

R u fuckin' serious? Az elmúlt 2 hétben kb. 5x lett ez kitárgyalva, köztük tegnap is.. :U

kovy29:
RAM-ból a legolcsóbb 1333mhz-es kit is jó lenne.
ODD: ASUS DRW-24B5ST Fekete

CPU hűtő: Ez nem ér ennyit, ennyiért Xigmatek Gaiat vegyél, vagy kicsit drágábban Arctic Cooling Freezer 13 PRO.

[ Szerkesztve ]

(#9003) Bogyó bá' válasza Bjørgersson (#9001) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha az a szorzózáras i5-2500 lesz a processzor, ami az adatlapodon szerepel, ahhoz bőven elég a jóval olcsóbb Freezer 7 Pro Rev.2 is. Saját tapasztalat, október óta ez a kombó van nekem is. Memóriából - mint már írták - Kingston vagy Kingmax 8GB-os, 1333MHz-es kitet vegyél, semmivel sem vagy előrébb a drágábbal. Ha marad pénzed, akkor inkább alig drágábban a tervezett monitorod helyett vedd a nagyobbat, az U2312HM-et. Ez is nagyon bevált nálam.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9004) slayer007 válasza Crias (#8982) üzenetére


slayer007
tag

És Te miért vagy ennyire rábuzulva, hogy másba beleköss?
Corsair vengeance és patriot 8192mb ram között 600ft a különbség. Megérte neked 1 hozzászólás ezt?

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#9005) ssy_


ssy_
csendes tag

Sziasztok
Egy tartós, masszív, jó ár/érték arányú, középkategóriás (felső-közép?) gépet szeretnék venni, nem vagyok egy megszállót játékos, aki megőrül, ha 60 fps alá kerül játék közben, de 1-2 mostani játékkal játszogatnék rajta, nyilván a kerethez mérten a lehető legjobb felbontással, ezen kívül csak átlagos felhasználás, irodai programok, filmek, videók, zenék, semmi egyedi szóval ilyen videó konvertálás, vágás vagy hasonlók nem. Viszont szinte folyamatosan használatban lesz, bírja jól a masszív használatot! Nincs „tuningolási” célom és a későbbi nagyobb bővítés sem valószínű, ameddig lehetséges kihasználom a rendszert. (az előző gépet is 7 éve vettük, azóta is nagyobb bővítés nélkül fut, ilyen új vinyótól, videokártyától eltekintve. Ezért rendelkezésre álló alkatrészem sem igazán van, hacsak a házat (chenbro gaming bomb elől-hátul ventilátor) vagy DVD írót nem lehet felhasználni, de még ezek a legkisebb tételek)
keret: olyan 160-165 ezer perifériák nélkül, de nyilván pár ezer forintos rugalmasság belefér
Bocs, ha néha rosszul fogalmazok, de a hardverismeretem nem a legjobb, épp ezért kérem a segítségetek, ne tudjanak annyira átvágni :DD Előre is köszönöm a tippeket.

(#9006) Bjørgersson válasza Bogyó bá' (#9003) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bizony "csak egy sima" i5-2500 van a gépben, tuningolni sosem szoktam, még a Turbo Boost is ki van kapcsolva. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy egy Freezer 7 PRO elég lesz rá. Tudnál mondani pár terhelés közbeni és alapjáratos hőmérsékletet? :)

RAMból pedig az itteni "Milyen RAM-ot?" topicban mondták hogy 1600MHz legyen, a Corsair meg elvileg 1,5V-on tudja a CL9-et (?). Ezek szerint egy "sima" Kingston vagy Kingmax is tudja ugyanezt? :B

Monitorból viszont nem szeretnék nagyobbat, most is egy 22"-osom van, viszont túl nagy ahhoz képest amilyen távol ülök tőle.

A tápról mi a véleményetek? Vagy kérdezzem meg a táptopicban inkább?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9007) Bogyó bá' válasza Bjørgersson (#9006) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most (2 órája megy a gép) idle 31°C-os, 21°C-os szobában. Venti 1400-on pörög, mert az alaplapom ennél lejjebb nem tudja vinni, de itt még semmi hangja nincs. A legtöbb, amit mértem Linx alatt, az 68°C volt, 2200 RPM-en. Ott már azért jól hallható, de normál használat mellett játék közben sem megy 50-52°C fölé, és a videokártya hűtője sokkal hangosabb.
Mivel a memóriát tuningolni úgysem tudod számottevően emellett a proci mellett, ezért gondolom, hogy fölösleges egy fillért pluszt is áldozni rá. Az én - legolcsóbb - Kingston kitem elvileg 1,575 voltos lenne, de hibátlanul megy 1,50-ön is, a gyári CL9-es időzítésekkel. Soha nem hibázik, pedig erre kényes vagyok, hiszen az asztali gépem a megélhetésem is egyben. A processzort is -100mV-tal alulfeszeltem, az is atomstabilan teszi a dolgát, egy olcsó deszkában (Asrock H61M/U3S3). Bő 10W-tal kevesebbet eszik így a gép.
A monitor csak egy ötlet volt, mert nekem nagyon bevált, napi 12-14 órai gépezéshez is. A kicsi is ugyanolyan jó, ha annyira nincs helyed távolabbról használni. Én is nagyon közel ülök hozzá, de annyit csináltam, hogy le van szedve a talpáról, és egy 100-as VESA konzollal a falra van szerelve az asztal fölött (volt vagy 1500 forint). Igaz, így le kell mondanom a pivot-módról, viszont legalább a macska nem tudja fellökni, ha az asztalon garázdálkodik... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9008) Bjørgersson válasza Bogyó bá' (#9007) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na jól van, sikerült meggyőznöd. :D Nekem a rev1es verziójával volt dolgom egy E8400 társáságban és ott is némán tette a dolgát, inkább csak azért vonakodtam, mert ez ugye papíron többet fogyaszt 30W-al. :U

Memóriának ez jó lesz? Vagy a hűtőborda is felesleges rá, nem éri meg azt a plusz pénzt?

Ezzel a falra szerelhetős monitorral felkeltetted az érdeklődésemet, majd utánanézek. Eddig még csak az IPS-panel miatt választottam ezt a Dellt.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9009) Bogyó bá' válasza Bjørgersson (#9008) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem ilyen van (persze csak 2 db, a kép rossz, de így néz ki), nem láttam értelmét drágábbat venni, nincs is vele semmi gondom.

szerk: a VESA konzolt drágán vettem itt vidéken ezerötért, másutt jóval olcsóbb: például

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9010) horush válasza Bjørgersson (#9008) üzenetére


horush
addikt

Hát ez rohadt drága. Ezt, ezt vagy ezt vedd, ha bordázottat akarsz, de mivel ezek nem komoly tuningramok, nem sokat számít a borda a gyakorlatban, csak designelem.

[ Szerkesztve ]

(#9011) Crias válasza slayer007 (#9004) üzenetére


Crias
senior tag

Meg...

Szerk.: Amúgy ez nem kifejezetten ellened szólt csak elég sokszor látom hogy csomó ember irreálisan drága túlhypeolt ramot akar a gépbe rakni, ennyi...
Speciel úgy adtad elő a dolgokat hogy akkor már vengeace-t kell venni mintha irreálisan nagy többlet kiadás lenne, ebből gondoltam amit gondoltam...
Na részemről lezártam, peace.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#9012) Bjørgersson válasza horush (#9010) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor marad a borda nélküli, úgyse nézegetni akarom.
A ház meg úgyis rendesen szellőzik két 12 centis ventivel. :K

bogyo112: Én (is) tanyán lakok, szóval itt se lesz olcsóbb. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9013) viktor4545


viktor4545
csendes tag

Valaki tudna segíteni az én configomba is ha szépen megkérem ?:S
Pár kommentel feljebb írtam,addig nem szeretném megrendelni még valaki aki jobban ért hozzá véleményt nem mond róla.=) Előre is KÖSZÖNÖM

(#9014) slayer007 válasza ssy_ (#9005) üzenetére


slayer007
tag

Szia!
Alaplap: ASROCK B75 Pro3 - 21,4k
CPU: INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155 BOX - 44,4k
RAM: PATRIOT 4096MB Signature DDR3 1333MHz CL9 - 5,9k
GPU: SAPPHIRE 11180-18-20G HD6850 1GB - 46,4k
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm - 18,6k
HÁZ: THERMALTAKE VN900A1W2N Commander MS-II - 14,8k
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX - 13,2k
=============
165,7k
Ha kell DVD író is (gondolom a mostanid IDE-s, mivel 7 évesként említetted a konfigod), akkor:
NEC AD-7280S Fekete OEM - 4,3k
====
169k

Ezt már max egy SSD tetézhetné :) Ezen a lapon 1 SATA3 csatlakozó van, ami pont az ssd-re vár... :) Későbbiekben esetleg szerezz be egy ilyet például (ha teheted):
OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G - 20,7k

Im insane, what's your excuse?!

(#9015) slayer007 válasza viktor4545 (#8999) üzenetére


slayer007
tag

Szia! Ez egy elég korrekt konfig szerintem, amit írtál. Amit lecserélnék az esetleg a ház, egy Bitfenix Shinobira, vagy TT COmmander MS-II-re. Esetleg ha találsz Xigmatek Asgard Pro. Ezen kívül nem nagyon találok dolgot, amibe bele lehetne kötni. :)
Monitorokban mondjuk nem vagyok otthon, de a többi szerintem jó. :)
Ha HD filmeket akarsz max nézni, akkor elég az intel IGP, szóval az AMD Llanot nem is mondom... :P

Im insane, what's your excuse?!

(#9016) ssy_ válasza slayer007 (#9014) üzenetére


ssy_
csendes tag

szia, köszönöm a választ, az említett videókártyának szerencsére lejjebb ment az ára 10e-rel mire fordítsam az összeget? jobb processzor? i5-2320 / 2400? esetleg a 2500 is belefér árban, vagy jobb RAM? vagy igyam el? :D

(#9017) waterdragon1 válasza ssy_ (#9016) üzenetére


waterdragon1
tag

2320 nagyon fain proci. és akkor 2x4 gb ramon elgondolkodhatnál.

[ Szerkesztve ]

(#9018) Kirtomi


Kirtomi
csendes tag

Sziasztok!
Multimédiás célra szeretnék egy új gépet összerakni. Filmnézés, akár 3D is,zenehallgatás,netezés és a médiatartalom megosztása belső hálózaton cél,játékra nem kell ,max sakkra de az nem igényel erőforrást. A tv és a monitor is természetesen Full HD felbontású.
Alaplap, proci,memória,táp esetleg új viszonylag kis ház amire szűkségem van. 4-5 merevlemezem van amit beleraknék de nem szeretnék tornyot építeni csak a lehető legszolidabb méret kéne amibe még pont belefér a cucc.Nem tudom hogy videokártya nélkül működik e a dolog(mármint a prociba integrált elég e hozzá)? A pénzügyi keret másodlagos de természetesen fontos a célhoz kalibrált teljesítmény.
Az ötleteket,véleményeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9019) waterdragon1 válasza Kirtomi (#9018) üzenetére


waterdragon1
tag

az AMD apukat javaslom procira A6, A8 szériát.

(#9020) vond válasza waterdragon1 (#9019) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, sakkra az Intel HD Graphics is bőven jó... És ár/teljesítményben az LGA1155-ös procik jelenleg bőven lenyomják az AMD-t...

Filmezésnél van egy apró (sokak számára abszolút nem zavaró) probléma, miszerint a Sandy IGP-k nem tudnak 23,976 fps-t kipréselni magukból, csak 24-et... Ivy-nál javították a problémát, bár ott még nincsenek i3-mak, Pentiumok, Celeronok, amikre Kirtomi-nak valószínűleg szüksége lenne...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9021) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok.
Most néztem a Chip Deutschland hardver táblázatát.
Azt írják ,hogy a AMD FX-8150 elősebb és olcsóbb mint a Core i5 2500k.
Ez valóban így van ? (játékoknál)

(#9022) nihill válasza dragon1993 (#9021) üzenetére


nihill
őstag

Egyáltalán nem. A 2500k-val semmilyen AMD CPU nem veheti fel a versenyt játékok alatt.

(#9023) tikshow válasza dragon1993 (#9021) üzenetére


tikshow
addikt

link - necces-necces, de szvsz én is inkább 2500k-ra adnám le a voksom

[ Szerkesztve ]

(#9024) waterdragon1 válasza tikshow (#9023) üzenetére


waterdragon1
tag

a 2500k veri a fx8150 [link] az i7-eset nem veri.

(#9025) tikshow válasza waterdragon1 (#9024) üzenetére


tikshow
addikt

az tiszta sor, hogy számítási teljesítménybe leveri, mert eléggé gáz lenne, ha plusz 4 maggal nem verné meg, de nézz játék teszteket, a kollégénak játékra kell...

(#9026) porsapka


porsapka
csendes tag

Sziasztok!

külön külön alkatrészekből rakatnám össze a gépem,mivel én nem értek hozzá.kb 110 körül lenne.monitor nélkül és a Digitaltrend cégnél sikerült eddig legolcsóbban összeszedni.Tud valaki valamit a cégről?Ti mit ajánlanátok?

(#9027) nihill válasza waterdragon1 (#9024) üzenetére


nihill
őstag

Játékról volt szó, nem benchmarkról :U

(#9028) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Milyet hardvereket vegyek a meglévők mellé? hdd, odd, táp(chiefteg ctg 400), ház megvan. A 775-ös ddr2-es gépet szeretném lecserélni egy minimum 2 magosra és 4gb rammal ill. a vga 1gb-os ami megbirkózik az újabb játékokkal közepes-magas grafikán a full hd-s monitorhoz.
Áron még nem gondolkodtam de amint eladom a meglevő cuccokat ahhoz még hozzátennék minimum egy tízest.

(#9029) Maximum1 válasza porsapka (#9026) üzenetére


Maximum1
őstag

[Digitaltrend]
Olvasgatva a topikokat, bárhol is rakatod össze nem szívből nyomják, de lehet szerencséd lesz és jó napja lesz a szakinak. :))

(#9030) porsapka válasza Maximum1 (#9029) üzenetére


porsapka
csendes tag

köszi,esetleg ajánlanál valami más megoldást?
arra is gondoltam hogy valami szakival kéne innen? :)

(#9031) Bjørgersson válasza porsapka (#9030) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha Debrecenben vagy valahol a közelében laksz, tudok segíteni az összeszerelésben. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9032) porsapka


porsapka
csendes tag

köszi. :)
valami ilyesmire gondoltam(önként jelentkező)
Én füzesabonyi vagyok,de ugye bp-re mennék fel a gépért.
nem tudom hogy szakmunkáért mennyire taplóság felajánlani kicsike mennyiségű kp-t,de 3000ft -ot gondoltam adni érte. :)

(#9033) Maximum1 válasza porsapka (#9032) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez csali?
NAV-os vagy? ;]

Szerintem rakasd velük össze, nem tudnak mit elrontani, azért ilyenre ne számíts.

[ Szerkesztve ]

(#9034) porsapka válasza Maximum1 (#9033) üzenetére


porsapka
csendes tag

csak egy szerecsétlen,akinek kéne egy minőségi gép és már lassan 3 hete minden szabadidejét a forumokon tölti,hogy ez sikerüljön is neki. :)

(#9035) Bjørgersson válasza porsapka (#9032) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor sajnos nem tudok segíteni, annyira egyik sincs közel. :N
Egyébként szerintem nem taplóság egy kis "munkadíj".

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9036) #98593280 válasza Buster17 (#9028) üzenetére


#98593280
törölt tag

H61-es alaplap a minimum: 12k
i3-2120 a minimum, 30k
4GB DDR3 RAM 1333Mhz, 6k
VGA kari az kb: HD6850, HD6870, 35-45k
-- GTX560, 45k

total: 80k-90k

Esetleg lehet erősebb i5, 4 magos: i5-2310, 40k

(#9037) porsapka válasza Bjørgersson (#9035) üzenetére


porsapka
csendes tag

köszi,kár hogy olyan messze élsz. :(

(#9038) Buster17 válasza #98593280 (#9036) üzenetére


Buster17
addikt

Áhh ennyiért nem kell nekik.
alaplap, ram az még rendben.
vga az legyen 20k tájékán cpu meg lehet amd is.

Nem kell egy nagyon komoly gép, de azért a gyerek ne játsszon már full lowon mindennel mint most :( gt220 van most :)

(#9039) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

3 nap szívás után azon töröm a fejem, hogy kicserélem anyósék gépének a belét, mert amennyi szabadidőmet már elvitte a konfig újrahúzása, azt nem lehet forintban kifejezni :(((

Tehát a jelenlegi konfig: Fu-Si Scaleo F azaz
AMD Socket-A Tbred-B magos proci
Gigabyte GA-7VASMFS alaplap
256MB ram :Y
Radeon 9200SE VGA
80GB p-ata WD vinyó
FDD+ODD (szintén p-ata)
Mindez egy mATX lapokat fogadó házban, FSP ATX-300GTF táppal

Úgy tervezem, hogy a ház+táp marad, ha lehet az ODD-t is meghagynám, de ez nem feltétel.

A konfig ahogy eddig ez után is netezésre, youtube videók nézésére, skype-ra, levelezésre, powerpointos vackok nézésére, zenehallgatásra lesz használva, esetleg néza filmet néznek rajta, de 60+-os korban inkább a TV-t preferálják, tehát ez nem jellemző.

A terv, hogy kap a gép egy mATX alaplapot+2 magos procit+ 2x2GB ram-ot és valami s-atás 7200-as vinyót (elég kisebb is, a lényeg, hogy gyors legyen, mert a mostani rendszerben a memó és a p-ata vinyó a 2 nagyon szűk keresztmetszet.)
Monitor egy 17"-os csak d-sub-os csatlakozású, tehát olyan integráltVGA-s összeállítás kell, ahol nem vibrál a kép d-sub-nál DE lehetőleg a majdani dvi-os csatlakozás lehetősége is legyen meg (nem feltétlenül, de jó lenne)

Cél a minél olcsóbb megoldás, tehát AMD A4 3300 vagy Intel G530-as proci mellé kellene mATX alaplapot ajánlanotok, valamint olyan memóriát, amivel nincs gond az adott lapban, de ha létezik ezen prociknál olcsóbban kihozható nem áramzabáló korábbi foglalatos megoldás azt is írjátok le.
Lap+proci+ram-ra max. 24+áfa-t szeretnék költeni (ha van jobb ajánlat használt, de sok garis megoldásra 24-ért az is érdekel persze)

Terveim szerint a mostani lap+proc+memót valamint a VGA-t és a 80-as vinyót eladnám.

Előre is kösz a tippeket:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9040) Coolmat válasza Mercutio_ (#9039) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A 24+áfában a Lap+proci+ram-on kívűl HDD ill. ODD nem kell? Utóbbi még csak használható lenne egy IDE -> SATA átalakítóval, de a P-ATA HDD mint ahogy te is írtad nagyon visszafogná az egészet. Valami ilyesmi jön ki a dologból:

Alaplap: Asrock H61M-GS ~9,5k + Áfa (ezen van DVI-D csati és gigabit hálókártya is, ennél alább nagyon nem szabad adni)
Proci: Celeron G530 ~ 8k + Áfa
Memória: 2GB Kingmax DDR3 1333MHz ~ 2,5k + Áfa (2GB is untig elég még Win7-nek is egy ilyen gépbe, ha nagyon kell több akkor persze lehet 4GB is mert most olcsók a RAM-ok)

Ez így összesen kb. 20k + Áfa, winchesterből pedig keress egy használt SATA 160-250GB-osat itt aprón.

[ Szerkesztve ]

(#9041) #98593280 válasza Buster17 (#9038) üzenetére


#98593280
törölt tag

H61-es alaplap a minimum: 12k
i3-2100, 28k (használtan 23k)
4GB DDR3 RAM 1333Mhz, 6k
VGA: HD4850 VTX3D, 20k

total: ~65k

AMD-ig nem mennék le, akkor inkább egy G620 vagy G840 Sandy Bridge. Azok 20k alatt vannak.

H61-es alaplap a minimum: 12k
G620 Sandy Bridge Pentium, 15k
4GB DDR3 RAM 1333Mhz, 6k
VGA: HD4850 VTX3D, 20k

total: ~45k

[ Szerkesztve ]

(#9042) Mercutio_ válasza Coolmat (#9040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asrock H61M-GS és a H61M-S között mi a különbség? Amennyi a kártya annyiért van sata odd :D vinyó sata lesz vagy ssd, de az külön keret.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9043) Buster17 válasza #98593280 (#9041) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi!

(#9044) Bjørgersson válasza horush (#9002) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért mondtátok egyébként ahogy a Freezer 13 nem éri meg az árát? Kb. 200 forinttal drágább a Freezer 7 PRO-nál és kettővel több hőcső van rajta + a lamellák is nagyobbak valamivel. :F

Nem okoskodni akarok, csak kíváncsi vagyok meg jót szeretnék venni. ;)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9045) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

Mercutio-hoz hasonló cipőben járok, a következő konfigot szeretném feljavítani:

MSI K8N S754 alaplap
1gb ddr ram
sempron 2800 S754 processzor
galaxg 7600GS AGP videókártya

Úgy gondoltam, ezeket eladnám, és helyettük vennék valami hasonlót:

S1155 Lap + Processzor
4-8GB DDR3 RAM
táp
VGA

Van 2 IDe egységem is jelenleg, ( 80GB HDD, 200GB HDD ), ezekkel még nem tudom, mi lesz.

Arra vonatkozóan szeretnék tanácsot kérni, hogy ki mit javasol. A gépet nagyrészt internetezésre, képnézegetésre, képszerkesztésre használom, de ha mennének rajta jó játékok, akkor tolnám azokat is :DD Első körben szerettem volna 60k-ból kihozni, de úgy látom, muszáj lesz elmenni 90-100k-ig, hacsak nem kötök nagy kompromisszumokat.

Köszi a segítséget,

üdv,

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#9046) Coolmat válasza Mercutio_ (#9042) üzenetére


Coolmat
őstag

Az S-ben csak 100Mbps-es hálókártya van, a GS-ben gigabites, jelen esetben elhanyagolható különbség (árban is). Valóban van már 4 - 4,5k-ért ODD pl. Optiarc (NEC) AD7280-S ajánlott típus. SSD szerintem felesleges ebbe a konfigba, anyósodék csak nem ennyire kapkodósak, hogy nem tudják megvárni míg elindul a windows :D

[ Szerkesztve ]

(#9047) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

A héten raknék össze valami közepes játékgépet - 90%-ban Diablo3 és StarCraft2 menne rajta. A kinézett monitor IPS fullHD lesz, 100 ezer forint körül szeretném kihozni, fölé nem nagyon szeretnék menni...

Amit eddig néztem:

Lap: Asrock modellek 20K körül vannak rengetegen, nem igazán tudom mi lenne a jó... B75M, B75 Pro M, H77, Z68? (utóbbi régebbi, de jobban felszerelt, és későbbi i5 2500K váltáskor jól jöhet akár...) - mintha rémlene hogy a 6x-es chipsetek nem szeretnek bizonyos SSD-ket, ez igaz? (később SSD upgrade várható)

Procc: 25K körül i3 2100, apróról
Memória: 2x4Gb 1333, 12K körül számolom, milyen márka az ajánlott?
VGA: Nah ez lenne a költségvetés sarkallatos pontja, 6850-et lehet találni 30K körül, 6770-es valahol 25 körül vannak ha jól látom...

Maradt 20.000 Ft kb a keretből, ebből kijön mondjuk egy Asgard III és egy FSP Hexa 400

HDD, ODD, periféria nem kell.

Ez így rendben van? Illetve ha valaki tud egy boltot/bazárt ahol jó áron be tudom szerezni a komponenseket, az jöhet privátban (ha nem akarunk reklámozni, ugyebár.)

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9048) Alg válasza Alg (#9047) üzenetére


Alg
veterán

Aprót nézegetve, VGA részről kimaradt a 7750 és at 5830 mint lehetőség 25K körül, apróról, garanciával.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9049) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm szeretne egy új asztali gépet.
Olyan 150K-t szán csak a gépre, monitor nélkül, ha kicsit többre jönne ki, nem baj.
Kifejezetten FullHD játékra(jelenleg csőlátásban BF3 multi).
Intel és AMD oldalról is kérnék ötleteket.
Ha Intel, akkor a 0-ról kell építkezni, ha AMD, akkor egy 970 Extreme 3(20K) és 2x4Gb Black Dragon(10K) adott, és így akkor 120 lenne a többire. :)
Előre is köszönöm! :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#9050) dunc


dunc
nagyúr

AMD FX 4-CORE FX4100/3600 BLACK EDITION SOCKET AM3+ 12MB DOBOZOS
GIGABYTE GA-780T-D3L AMD760G/SB710, DDR3 1666 (O.C.), PCIE, 8CH, GLAN
8 GB DDR3 1333 MHZ CSX KIT ( 2X4 GB ) CL9
1 TB WD 7200 32MB HDD S-ATA III CAVIAR WD10EALX
LITE-ON IHAS124-19 S-ATA FEKETE
ATX TÁPEGYSÉG 470W GIGABYTE GE-E470A-C4
MIDITORONY ATX THERMALTAKE VM30001W2Z V4 FEKETE
VTX ATI RADEON HD7770 1GB DDR5 VX7770 1GBD5-2DH PCIE

Sziasztok erről mi a vélemény ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.