Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#8001) Cato Ramirez


Cato Ramirez
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni gép upgrade témában. A jelenlegi konfigomban meghalt az alaplap, úgyhogy eljött az idő fentebb váltani, ráadásul sürgősen(nem tudom megvárni amíg a szervizben valamit mókáznak az amúgy még garanciális deszkával.)

Amire kell(fontossági sorend):
-Fejlesztés (szerverek (sourcesafe, sql, web), virtuális gép(ek))
-Filmnézés
-Játék(feszültséglevezetésképp egy kis fps, rts, rpg, élvezhető szinten fusson, szóval semmi extrém)

Ami biztosan átkerül a régi gépből: (a táp miatt írom)
-2db monitor (fullHD).
-3 winyó(500Gb Blackcaviar, 500Gb Bluecaviar, 80Gb Segate)
-HD 6750
-2db webcam, külső USB-s backup winyó 1T green caviar

Amit fel lehet még használni:
-460W Gigabyte Superb (elvileg elég az új confighoz)
-2 db 2Gb Kingmax DDR2 1066 (ehelyett jöhetne 8Gb és DDR3)
-Athlon 7850 (ez meg valszeg megy az apróba.)

Az keret rugalmas, (de nem szeretnék 100e-t költeni rá) mondjuk legyen 50-70 e.

Szóval kellene alaplap, proci, esetleg extraként memória/táp.
Húzni nem akarom, a cél egy csendes, hűvös, igavonó a sarokban, sok maggal és kis étvággyal.

Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#8002) sears válasza sears (#7997) üzenetére


sears
csendes tag

Épp most bukkantam rá egy másik alaplapra:

ASRock H77M 21k [link]

Szerintetek ez inkább megéri mint a ASRock P67 PRO3-SE-B3? [link]

De ehhez más memóriát is lehetne vásárolni, tudnátok ajánlani?

(#8003) sears válasza Jim-Y (#7998) üzenetére


sears
csendes tag

Köszi! :D Épp utána mutatta a válaszodat miután elküldtem én is :D Na szal az alaplapot én is erre cseréltem. De a processzort nem értem h miért cserléjem ki, hiszen a 2550K-nak ha jól látom nagyobb a teljesítménye. Ez már egyébként az Ivy Bridge ugye?

(#8004) Jim-Y válasza wowpegazus (#8000) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, 400W elég ennek a konfignak, még akkor is ha veszel bele majd egy i5-öt, ellenben ha amd-re váltasz, ahhoz már lehet nem lenne elég. Később meg csak csökken a fogyasztás, tehát ez a mondatod irreleváns: "Az 500W elvileg későbbi konfigokban is jobban használható lenne."

(#8003) sears: nem lenne értelme H77-be 2550K-t tenni, mert H77-ben nem tudnád tuningolni a cpu-t, tehát a semmiért fizetnél többet. A H77 és az i5-3450 pedig már IB igen. üdv És azt hol láttad hogy jobb?:-O bench

[ Szerkesztve ]

(#8005) Jim-Y válasza Cato Ramirez (#8001) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, jó gépet vettél korábban, így szerintem sokmindent át tudunk menteni, még az FSP beles tápot is...

Ha ez még belefér, akkor:

LAP: ASROCK H77M 21.209 Ft
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX 50.299 Ft
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G 14.872 Ft
Összesen: 86380 Ft

ha sok, akkor:

LAP: ASROCK H61M/U3S3 16.343 Ft
CPU: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 46.775 Ft
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT 11.265 Ft
Összesen: 74383 Ft

(#8006) lumi


lumi
tag

Sziasztok,

Vennék egy GTX560 (vagy Ti, ezt meg nem tudtam eldonteni) -at

ENGTX560 DC/2DI/1GD5 : 45k
ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 : 49k
ENGTX560 TI DC/2DI/1GD5: 57k
(ENGTX560 TIDCII/2DI/1GD5 : 57k

Ezek kozul fogalmam sincs meg melyiket :) - de szivesen fogadok tippet, ha tenyleg megeri a kiadasi tobbletet akkor nehezen, de belefer a dragabb is, tobb evre tervezem venni - Egy 4830-at cserelek. nV a Cuda magok miatt (premiere, mercury .. ), hackelve elviszi az 560ast is.

A jelenlegi tapom FSP400-60THN-P (nem egy mai de strapas darabnak mondanam, viszont mar idos), GTX460-al hetekig gond nelkul ment, de az 560 mar tobbet eszik.

Ami alatta van jelenleg
E8400 @3.6
7200rpm hdd: 2
flash ssd: 1
sata dvdrw: 1
2x 2gb ddr2
2-3 kulso vinyo, kisebb periferiak (pl. kartyaolvaso)

Iden szeretnem lecserelni az egeszet ujabb generaciora, Ivyre, i5 neadjisten i7-re, 16gb ram.

Milyen tapot ajanlotok?
Corsair 500W : CMPSU-500CXV2 : 16.5k
Corsair 600W : CMPSU-600CXV2 : 19k ?

innen vennem

Koszonom a segitseget.

(#8007) Ribi válasza lumi (#8006) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én ott egy xfx 550-et vettem, bár bőven nem használom ki. Igaz csak 2 év garit adnak rá, de szerintem ha nem döglik meg pár héten belül, nem lesz gond vele úgysem. Viszont Seasonic beles. 450-es is elég bőven.

(#8008) nihill válasza sears (#8003) üzenetére


nihill
őstag

Ha csak nem valami kifejezett indok miatt kell neked a 2550k, akkor ne azt vedd mert nincs értelme. A 2500k normál körülmények között ugyan azt tudja, sőt IGP is van benne ha kellene majd valamikor, ráadásul olcsóbb is.
Az meg egy másik dolog, hogy az általad kinézett 550ti-hez egy i3 is bőven elég, az i5 esetleg kis felbontás esetén tudna hozni valamit sebességben, de a tuningos 2500k-nak ebben a konfigban aztán végképp semmi értelme nincs.
A Codegen tápot nagyon muszáj cserélni, legolcsóbb megoldás egy 400as FSP vagy Chieftec (nem IArena), kb 10k környékén.

(#8009) [CS]Blade2 válasza wowpegazus (#8000) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én 5éve nyúzok egy 500-as Chieftec-t, ennyit kibírnak lazán ezek a márkás tápok, max egy venti csere szükséges lehet 5-6év után, viszont 5éves technika az 5 éves technika, a sajátomnak pl. a 12V-ok ága 360W, amit ma már a 400W-as minőségiek is tudnak 12V-os ágon, valamint jó ha 70-75% a hatásfoka, míg ma nem adunk a 80% alattiakra. Szóval kb ennyire lehet előre számolni a tápokkal.

IDE szerintem nincs a lapon, talán nincs is Intel lap, amin van. Ez is jó példa az elavulásra.

(#8010) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

Asrock H77M alaplapba elvileg belemegy az i3 2120 is, és az i5 3450/3550 is?
Mert akkor érdemes lenne az Asrock H61M u3s3 helyett azt választanom.

Az árkülönbség kb. 6.000,- Ft, viszont az erősebb procikkal (3450) feljebb lehet hozni később a gép teljesítményét. meg azok már ivy bridgesek elvileg...

Előre is köszi

(#8011) Jim-Y válasza wowpegazus (#8010) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen így van, ha van rá pénz, akkor érdemesebb azt venni. üdv

(#8012) wowpegazus


wowpegazus
tag

Köszi szépen!

(#8013) lumi válasza lumi (#8006) üzenetére


lumi
tag

esetleg a GTX560 -ra javaslat? Hogy ar/teljesitmeny ezek kozul?
Vagy a Gigabyte halkabb, jobb?

[ Szerkesztve ]

(#8014) sears válasza nihill (#8008) üzenetére


sears
csendes tag

Nem kifejezetten azt akarom, csak szeretném, hogy a lehető legjobbat tudjam kihozni a a megadott keretből, ezalatt azt értem h a legerősebb gépet kihozni. Tuningolni nem igen szoktam, nem is értek nagyon hozzá (ezt sztem már leszűrtétek) Jim-Y javasolta az Intel i5 3450-es processzort. Arról mi a véleményed ASRock H77M-es alaplapon?

(#8015) gurabli


gurabli
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Érdekes, hogy ennyire nem érdemes AMD-t venni, ezek szerint nagyon úgy néz ki, hogy vége az AMD-nek? Mondjuk mindig is Intel párti voltam, az első Pentium 1 166Mhz MX proci óta:)
Azóta egyszer váltottam AMD-re, egy Athlon XP 1900+ madj egy 3200 volt, azt cseréltem újra Intelre (C2D 8400), azóta is azt használom.
A HTPC ugyan AMD alapokon van, X2 240e+ATI4200HD, de az valóban tökéletes erre a célra.
VGA-ban mindig is ATI párti voltam, ha egyszer lecserélem a 4850-est, akkor is ATI lesz (szerintem). Bár amennyit mostanában játszok, szerintem ez volt az utolsó ilyen kártyám:(

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#8016) Jim-Y válasza gurabli (#8015) üzenetére


Jim-Y
veterán

"ezek szerint nagyon úgy néz ki, hogy vége az AMD-nek?" ez hülyeség, van még mobil, és oem piac is, ahol jól teljesíthet az amd, pl mobil piacon a llano apu igenis versenyképes, a bulldozer se lenne rossz, ha nem lenne ennyire túlárazva. 2 éve pont az volt az AMD legnagyobb fegyvere x86-on, hogy jóval olcsóbb volt mint az intel, és ár/teljesítményben verte. Most ez nincs így, ezért sem ajánlunk amd-t..

(#8017) gurabli válasza Jim-Y (#8016) üzenetére


gurabli
senior tag

Jah, nem úgy értettem, hogy végleg meszeltek az AMD-nek, csak érdekes, hogy eddig mindig úgy láttam, hogy teljesítmény/ár arányban verte az Intelt (ettől függetlenül mindig Intelt vettem szívesebben), de most meg ua a teljesítményt drágábban nyújtja, mint az Intel.
Nekünk az tesz jót, ha mind a két gyártó nagyon kiélezett harcot folytat, mert akkor sok jó dolgot kapunk alacsonyabb áron:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#8018) Crias válasza Jim-Y (#8016) üzenetére


Crias
senior tag

Pont pár napja olvastam hogy néhol (A8-3850) 30%-os árcsökkenés is lesz!!!! Ez nekem már nagyon elgondolkoztató egy i3-assal szemben, mivel már most is olcsóbb (27k) annál viszont procierőben meg nem sokkal gyengébb
Egyedüli hátrány a foglalat ami ugye nem fejleszthető habár ha valaki 2-3 évre veszi annak úgy is mindegy.
De a bullnál is a 8150-es 20%-al lesz olcsóbb meg némelyik Llanonál is.
Raktársöprés szagot érzek :)
A kérdés csak az hogy ez a kiskerekben hogy fog meglátszani. ???

gurabli (#8015)
Mobil piacon most (meg asztalin is) jön a Trinity, ami uralni fogja a mobil szegmenst, nagyon jó kis apu lesz ~50%-al jobb IGP-vel mint a Llano, az ATI kártyákról meg ne is beszéljünk az is az AMD pénztárcáját növeli.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#8019) tamasc válasza tamasc (#7967) üzenetére


tamasc
csendes tag

kösz szépen mindenkinek a válaszokat!

(#8020) Myrddin válasza #98593280 (#7996) üzenetére


Myrddin
csendes tag

Köszi a választ, én is néztem, hogy az FX4100 nem valami nyerő, de könnyen tuningolható és úgy gondolom, hogy azért így valamennyit ledolgoz a hátrányából. Szóval ha maradnék az AMD platformnál milyen alaplap lenne a nyerő hozzá? Illetve ha tuningolom a procit, akkor elég-e a gyári hűtő?
Háznál nem igazán fontos az előlapi USB3, a Merc Alpha kinézetre jobban bejön.

Aztán lehet, hogy mégis váltok i3-ra, de eddig mindig AMD-s gépem volt, úgyhogy ha nem óriási a különbség, akkor nem váltanék.

(#8021) slayer007 válasza gurabli (#8015) üzenetére


slayer007
tag

Azért ne temesd még az AMD-t, nemsokára jön az új generációs cpu tőlük is... :)
Nagyon remélem, hogy leveri az intel IB-t is korrekt áron, mert ha az AMD-nek nem sikerül valamivel előrukkolnia, akkor nekik tényleg annyi (kivéve szerver és dGPU terén, mert ott jók azért), és akkor az intel árak nyugodtan elszállhatnak, mert nem lesz helyettesítő termék a piacon...

Szerk: ez a komment 1 kissé elkésett :P

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#8022) gurabli


gurabli
senior tag

Most lehet, hogy hülyeséget írok, de nézegettem az ASRock H61M-GS lapot és a leírásnál az szerepel, hogy:

- 24 pin ATX power connector
- 8 pin 12V power connector

Mivel a meglévő gépben egy régebbi, de jó minőségű Chieftech táp van (nem tudom a pontos modellt), lehet, hogy az a táp nem rendelkezik a 8 tűs csatlakozóval?
Ha jól emlékszem, nem olyan régen még egy 4 tűs P4-es kellett a 24-es mellett?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#8023) gurabli


gurabli
senior tag

Jah, és még egy kérdés: ha Pentium CPU lesz, akkor abban Intel HD2000-es VGA lesz nagy valószínűséggel. Ez a VGA támogatja a hardveres gyorsítást, mint a DXVA2 ATI-nél vagy egy egész más megoldással?
Pl ffdshow + 1080p mkv esetén leveszi a terhelést a CPU-ról?
Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#8024) Ribi válasza gurabli (#8022) üzenetére


Ribi
nagyúr

8 pines inkább csak akkor, kell ha már olyan 100-120W fölé mész cpu-val tuningnál.
De nem lesz gond ha csak 4-est dugsz bele, mivel ebben a lapban amúgy sem lehet tuningolni.

(#8025) nihill válasza sears (#8014) üzenetére


nihill
őstag

Az i5-3450 + H77M az jó összeállítás, de játékra az 550ti kártya mellé továbbra is fenntartom hogy pénzkidobás.
i5-3450 50k + 550ti 32k = 82k

ugyan ennyi pénz jobban elköltve:
i3-2120 30k + Sapphire 6870 45k = 75k és ez az i3-as gép ebben a felállásban simán elveri az 550ti-s i5-ös gépet játékban. Tehát szerintem ha nem akarsz majd komolyabb kártyát venni az i5 mellé, akkor inkább vegyél egy gyengébb procit de jobb kártyát abból a pénzből.

A konfig többi része maradhat:
ASRock H77M
8GB RAM
tápegység pl CX430V2 12k vagy esetleg ha sok akkor FSP-400-APN 10k alatt már van, de a CX430-nak hosszabbak a kábelei és több csati is van rajta, ez még jól jöhet. Vagy CTG-500-80p ami ezen az árszinten van még és megéri megvenni, ezen is van minden csati ami csak kellhet.
+ház

(#8022) gurabli
Nem gond ha a tápodon csak 4es csati van, az alaplapon meg 8as, minden gond nélkül bele szabad dugni, úgyis csak egyféleképpen tudod. Semmi hátrányt nem fog jelenteni, H61 lapnál meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#8026) Cato Ramirez válasza Jim-Y (#8005) üzenetére


Cato Ramirez
csendes tag

Átnéztem amit ajánlottál. Nem tudok belekötni. :)
Asszem az első konfig nyerő lesz.
Köszi a segítséget!

(#8027) sears válasza nihill (#8025) üzenetére


sears
csendes tag

A videókártyán nagyon elgondolkodtam h komolyabbat kellene venni, de most sajna nem fér bele a keretbe, de a procit mindenképp i5 4 magosnak akarom!

Am milyen videókártyákat ajánlanátok? Azért 50 fölé ha lehet az se menjen :D

Egy másik kérdés:

Mi a különbség az i5 3450 és 3550 között? Mivel a 3550-et 51-ért belehet már szerezni és az is Ivy Bridge, valamint a következő link szerint többet tud a 3550 :)

[link]

Akkor inkább már vegyem a 3550-est?

[link]

Alaplapra találtam még egy alternatívát, ahhoz mit szóltok?

ASRock H77 PRO4/MVP [link]

Ez jobb mint a H77M? És milyen lenne az i5 3550-nel?

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!! :)

(#8028) sears válasza nihill (#8025) üzenetére


sears
csendes tag

Tápra egyébként erre gondoltatok?

http://www.pcland.hu/shop+CHIEFTEC-CTG-50080PB-tap-500W-12cm-APFC-ErP-OEM-CTCTG50080PB_80540_450035

(#8029) horush válasza sears (#8027) üzenetére


horush
addikt

VGA:
olcsóbb: GIGABYTE GV-N56GOC-1GI GTX560 1GB GDDR5 PCIE, ~44k
valamivel drágább: PALIT GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE NE5X56T01102, ~55k

CPU: Ha egy árban be tudod szerezni a kettő, akkor egyértelműen a 3550-et vedd. Ha kb. 3k-val, vagy többel olcsóbb a 3450, akkor inkább azt.

Ez az alaplap jó, veheted nyugodtan.

A táp is jó lesz, igen erre gondolt, aki ajánlotta :)

(#8030) nihill válasza sears (#8027) üzenetére


nihill
őstag

Ha játékgépet akarsz összerakni, akkor azt tartsd szem előtt elsődleges szabályként, hogy a videókártyára többet költsél, mint a processzorra. Szóval rossz felé indultál el, ne a procikat nézegesd elsődlegesen, nem attól lesz gyorsabb a játékod. Egy játékbépben a CPUnak annyi feladata van, hogy kiszolgálja a videókártyát, felesleges erősebbet venni mint szükséges, nem ad pluszt.

Alaplapból egy kicsit többért mindíg van egy kicsit jobb típus. Azt vedd amire szükséged van. Ha nincs semmi különleges igényed akkor a H77M tökéletes választás.

(#8031) sears válasza nihill (#8030) üzenetére


sears
csendes tag

Hmm köszönöm a segítséget! :) AKkor azt mondod h a videókártyából induljak ki, és aköré építsem a gépet. Akkor a játékhoz egy i3-as processzor is bőven elég? Nem fog akadozni, és bírni fogja a max beállításokkal a gép? Én sajna most állítok össze először ilyen gépet, így tapasztalatomj az 0.

(#8032) nihill válasza sears (#8031) üzenetére


nihill
őstag

i3 mellé úgy kb. 50k-ig nyugodtan választhatsz videókártyát, elég lesz alá. FullHD+max beállításokkal meg pláne elég lesz, minél feljebb veszed a grafikát, annál jobban előtérbe kerül a videókártya ereje, és háttérbe szorul a CPU szükséglet.
pl. i3+HD6870 vagy GTX560 környékén van a maximum, amit ebből az árszintből ki lehet hozni. Efölött már nagyobb ugrás lenne az árban, mert oda már tényleg jól jönne egy i5, de az legalább +15k, +valami drágább videókártya, szóval az i3+6870 után kb. +30k a következő lépcső.

(#8033) sears


sears
csendes tag

Én akkor most teljesen elvesztem :D Mármint, akkor megkérhetnélek titeket h állítanátok össze nekem egy gépet?

Ezek kellenének:

Alaplap (Eddig ez volt tervben: [link] 21K )
Processzor
VGA kártya
Memória (Eddig ez volt tervben: [link] 14K )
Ház (Eddig ez volt tervben: [link] 13K )
Táp ( Eddig ez volt tervben: [link] 12,5K )

A keret maximum 130 lehet! Ez a legfelsőbb határ sajnos :( (eddig a tervben lévő dolgok kb 61 ezer Ft-ba kerülnek, szal még olyan 70 ezer van a talonban! Ebből sztem nem lehet megoldani a jó VGA+proci vételt :( (20 ezerrel többért is írhattok dolgokat, csak hogy tudjam, h miért is kellene mégjobban kisajtolnom még egy kis pénzt, de ezt már tényleg csak alig tudom majd :(, de azért jó lenne tudni h mik lennének a lehetőségek!

Bocsi a sok írásért és kérésért :S :) De tényleg elvagyok veszve ezügyben... :D

[ Szerkesztve ]

(#8034) joeid


joeid
tag

Üdv!

Megjöttek az új gép cuccai, összeraktam ,de lehet megszívattam magam:

Alaplap: Asrock H77 Pro4/MVP
Proci: Intel Core i5-3450
Memória: Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz
VGA: Asus GTX560 1GB
Ház: Sharkoon Vaya
SSD: Samsung 830 64GB

Nah most ehhez egy Corsair CX430V2 430W tápot vettem, bekapcsoltam és semmi. Viszont ha kiveszem a VGA-t és az alaplapit használom bekapcsol.
Létezik hogy ez a táp kevés ennek a konfignak ?

(#8035) nihill válasza joeid (#8034) üzenetére


nihill
őstag

Teljesen kizárt hogy kevés legyen a táp, itt valami más gond lesz.
Nagyon hülye kérdés de bedugtad a videókártyába a plusz tápcsati(ka)t?

[ Szerkesztve ]

(#8036) joeid válasza nihill (#8035) üzenetére


joeid
tag

Igen, mindkettőt ...egy LCD-t kötöttem rá DVI-VGA átalakítóval , lehet ez a gáz...esetleg az MVP bezavarhat ?

(#8037) horush válasza joeid (#8036) üzenetére


horush
addikt

A tápon csak egy van, szóval gondolom átalakítóztál. Az kizárt, hogy a táp kevés legyen..

(#8038) Ribi válasza joeid (#8034) üzenetére


Ribi
nagyúr

A winyó felpörög és elkezd tölteni, vagy totál semmi? Nem csipog valami? Esetleg a vgan nem világít valaim lámpa?
Esetleg biosban lehet valami elállítva, hogy az intergált VGA legyen az elsődleges, azt még nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#8039) nihill válasza sears (#8033) üzenetére


nihill
őstag

Legjobb ár/érték arányban kb ez van:

ASRock H77M 20.599
i3-2120 3.3GHz 29.947
MSI R6850 -PM2D1GD AMD 1GB GDDR5 256bit 34.900
Kingston HyperX Blu 8GB 13.970
Thermaltake Commander MS-I 13.183
CTG-50080PB 13.395

125.994

a tápon esetleg simán lehetne spórolni :
FSP 400W FSP400-60APN Active PFC 80+ 9.474ft
és így 122k lenne a vége

[ Szerkesztve ]

(#8040) Speedy86 válasza joeid (#8036) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Ha jól van összedugva, akkor vagy az alaplap pci portja rossz vagy a vga. Legalábbis ez az én tippem. Próbáld meg átdugni másik portra hátha.

[ Szerkesztve ]

(#8041) horush válasza nihill (#8039) üzenetére


horush
addikt

Hát ilyen drága ram teljesen felesleges, de igazából 8GB is. Inkább erősebb vga-t vegyen abból a pénzből.

joeid: PCIe slot engedélyezve van a biosban?

[ Szerkesztve ]

(#8042) joeid válasza horush (#8041) üzenetére


joeid
tag

Köszi mindenkinek , gyorsan végigzongoráztam a dolgon és nem hiszitek el ,de egy normál DVI-VGA adaptert dugtam rá és az volt a gond. Rádugtam azt amit adtak hozzá és minden ok :) Majdnem beparáztam :)

Azért köszi a sok és gyors help-et !

Ha esetleg valakinek kellennek mérési adatok vagy ilyesmi keressen meg pm-be és ha feltelepítettem akkor szívesen csinálok.

(#8043) nihill válasza horush (#8041) üzenetére


nihill
őstag

teljesen jogos csak azért írtam mert ez már meg volt adva

Szóval akkor még nagyobb sebesség ugyan abból a pénzből: :)

ASRock H77M 20.599
i3-2120 3.3GHz 29.947
Gigabyte PCIe N56GOC-1GI - GTX560 1GB 44.247
Patriot DDR3 1333MHz 4GB Signature SODIMM CL9 6.096
Thermaltake Commander MS-I 13.183
FSP 400W FSP400-60APN Active PFC 80+ 9.474ft

123.546

A maradékból meg ha kell, lehet venni +4GB-ot, csak picivel menne túl a kereten, de jelenleg nemigazán van rá szükség sehol, annyi szól mellette hogy most olcsón meg lehet venni.

(#8044) sears válasza nihill (#8043) üzenetére


sears
csendes tag

Hűű nagyon szépen köszönöm!!! :) Most is 4 GB memória van benne, és sztem az elég is lenne neki, csak én is amiatt gondoltam megvenni, hogy most semmi akadálya nem lenne (anyagilag), bár az igazat megvallva éppenhogy ez az egyik legolcsóbb alkatrésze :) Akkor azt mondjátok h elég az i3-as proci? :))

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget és a tippeket! :)

(#8045) horush válasza sears (#8044) üzenetére


horush
addikt

A tápot mondjuk cserélném egy ctg500-ra, az apn-en egy 6 pines csati sincs, a vga-nak meg 2 kell.

(#8046) nihill válasza horush (#8045) üzenetére


nihill
őstag

jogos :K
A maradék pénzből meg lehet még venni házventit is, pl. Arctic F12 PWM
HDD-ről nem volt szó a kérésben de gondolom akkor az már megvan. Nyilván csak SATA jöhet szóba ezzel az alaplappal.

(#8047) Jim-Y válasza nihill (#8046) üzenetére


Jim-Y
veterán

miért erőltetitek halálra a pwm-es ventiket, pl egy halk sima venti ellenében, pont egy ilyen konfignál, ahol alig keletkezik hő? :U költői kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#8048) nihill válasza Jim-Y (#8047) üzenetére


nihill
őstag

én aztán biztos hogy nem erőltetek halálra itt semmit :)

(#8049) horush válasza Jim-Y (#8047) üzenetére


horush
addikt

Mi a baj a pwm-el? Pont ugyanaz, mint a sima f12, csak többet lehet kötni egymás mellé.. Miért venne akkor ugyanannyiért olyant, amire nem?

(#8050) coldDUST


coldDUST
csendes tag

Sziasztok.
Nem magas grafikus beállításokkal, de játékra szeretnék gépet vásárolni. HDD, monitor(1920x1080), optikai meghajtó van. A többi kell, de kinéztem ,már pár darabot:
Alaplap: Asrock H61M-VS 11k
CPU: Intel Celeron G530 11k
Ram: Kingmax 4GB DDR3 1333MHz 6k
Ház: Sharkoon Vaya 8k
Táp: FSP FSP350-60APN 350W Active PFC 80+ 8k
VGA: 15k körüli de nem kell, hogy magas beállításon vigye az 1920x1080-at elég low-on.
Össz: 59k
60k fölé nagyon nem szeretnék menni, csak kényszerhelyzetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.