Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#9401) nihill


nihill
őstag

150k-s VGAra van pénz, alá tápra meg nem, NC :(

(#9402) tikshow válasza tibi206 (#9400) üzenetére


tikshow
addikt

nagy mázlid volt :)

(#9403) sketchifun válasza tibi206 (#9400) üzenetére


sketchifun
senior tag

Csak saját felelősségre, de rákötheted. Viszont ha elviszi a videókártyát, az a te hibád, nem a miénk!

Mindemellett ki van zárva, hogy egy GTX680 450W-ot egyen, még egy GTX690 sem eszik annyit szerintem.

Upd: 195W a kártya TDP-je, a táp elbírja, legalábbis névlegesen! De ha elmegy, az nem a mi felelősségünk!

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#9404) tibi206


tibi206
tag

De csak akkor viszi el ha a táp is tönkre megy vagy anélkül is például ha nembírja a táp?
Csak mert most egy 560Ti OC van rajt ahogy néztem annál a 680-as csak 15-20 w-al eszik többet.

[ Szerkesztve ]

(#9405) Jim-Y válasza tibi206 (#9404) üzenetére


Jim-Y
veterán

Itt nem arról van szó, hogy nem bírja el, hanem arról, hogy egy 140K-s VGA-t egy olyan tápcsaládra bízol ami köztudottan nem minőségi! Nekünk ezt el kell mondanunk, hogy tudj róla, főleg ha volt pénz ilyen vga-ra, akkor normális tápra is legyen már! ennyi, üdv :)

(#9406) tibi206


tibi206
tag

Tudom hogy rossz táp de komolyan nincs több pénzem jelenleg. Igazából csak 1-2 hónapig menne ezen és kösz mindenkinek a segítségét!

[ Szerkesztve ]

(#9407) Sátán44 válasza tibi206 (#9406) üzenetére


Sátán44
addikt

Használtan sem tudsz venni? :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9408) tibi206


tibi206
tag

Sajnos nem most semmi pénzem nincs.

Melyik lenne az a legolcsóbb táp ami már jó minőségű?

[ Szerkesztve ]

(#9409) Sátán44 válasza tibi206 (#9408) üzenetére


Sátán44
addikt

Chieftec CTG-500-80P ennyiért megéri.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9410) tibi206


tibi206
tag

GTX 680-hoz elég lenne mert 550w-os tápot ajánlanak hozzá minimum?

[ Szerkesztve ]

(#9411) nihill válasza tibi206 (#9410) üzenetére


nihill
őstag

Az hogy gyárilag mit ajánlanak hozzá, nem sokat számít.
A géped milyen, milyen proci, stb?

(#9412) JamesHun


JamesHun
addikt

a PCX és a bluechip árai között a komplett konfigomra amit kinéztem 58 ft különbség van :D

SeriesX: JamesSHun

(#9413) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Egy kicsit különlegesebb pc kiválasztásában kérnék segítséget.
Az támasztott elvárások:
-Nagy működési hőmérséklet tartomány (padlástérben lesz elhelyezve, így sejthető, hogy nyáron 40-50 fok, télen pedig -20 fok is lehet akár.
-Alacsony fogyasztás, 20 W/h környékén (24/7 lesz járatva, de nem lesz egyáltalán leterhelve)
-WinXp Pro vagy Home fusson rajta (más sajnos nem jó)
-PIII 500 MHz gép teljesítményét hozza, több nem nagyon kell
-USB, ethernet port

Ár: 20e Huf (max. 30e Huf)
Újban nem nagyon gondolkozok az ár miatt, normálisabb használt jöhet szóba.
Esetleg szóba jöhet még monitorral egybeépített egyed is (laptop, notebook), ha valaki ilyenre gondolt, ne fojtsa azt se magába. És tudom, ezzel fáradjak másik topikba. :)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9414) Crias válasza lemon99 (#9380) üzenetére


Crias
senior tag

Ha ennyit rászánsz akkor ugyan vegyél már egy XIGMATEK Gaia-t nem sokkal drágább viszont jóval jobb...

[ Szerkesztve ]

Crias

(#9415) Alg


Alg
veterán

Újfent köszönöm mindenkinek a segítséget :R , végül kis változásokkal ez lett a projekt vége:

Lap Asrock B75M - 19K
CPU I3 2120 Box - 25K (garis, apróról)
SSD OCZ Agility3 60Gb - 20K
VGA Gigabyte AMD 6850 OC WindForce - 30K (garis, apróról)
RAM 4Gb 1333 Samsung - 5K
Táp Chieftec CTG500PB - 12K
Ház Sharkoon Vaya - 8K
Monitor DELL U2312HM - 55K (kalibrálva)
CLR Coolink SWIF2 12cm - 2K

Összesen 175 ezer körül, az SSD és a videokártya miatt kicsit túllőttem a tervezett keretet, de nem bánom (SSD-t csak később terveztem, VGA pedig 6770 lett volna, de abból alig volt jó áron aprón, ez sokkal jobb ár/értékben) - ja meg a lap is kicsit fentebb kúszott, inkább nem hagytam ki a SATA3/USB3 kombót...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9416) darnex válasza Coolmat (#9356) üzenetére


darnex
csendes tag

Szia,

köszönöm a konfigot - nagyon tetszik. Vondnak is köszönöm a hozzászólását ami megfontolandó lenne mivel nem játszom és akkor lenne egy erősebb procim... véleményed?

A ram hogy alakulna ha most raknék bele 16gb-ot (4x4 v. 2x8?) - ill. ami valószínűbb egyelőre 8gb (2x4) lenne, és esetleg később + 2x4 - elvileg ez így ok a sebesség és egyebek szempontjából?

A leszabályozást hogy érted - lehet szoftveresen szabályozni a ventik fordulat számát?

Ha jól látom a proci hűtő lemaradt - vagy az jár hozzá és "halk" (a mostani gépemhez cor2duo anno gyári járt, de olyan hangos volt, hogy nem bírtam és vmi ninja monstrumra cseréltettem le... (zajos gép a parám :) )

Mit jelent, hogy az iponban összecsapják - milyen hibákat vétenek?

köszönöm.

(#9417) vond válasza darnex (#9416) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kicsit kicsúszott a 160-ból, de én ezt venném a helyedben:
(Ha nagyon nem fér bele, akkor egyelőre 8GB RAM-mal is ellenél.)

LAP: ASROCK B75 Pro3 ~21k
CPU: INTEL Core i7-2600 OEM + 1 gyári hűtő (apróról) ~50k
RAM: CSX DDR3 1333MHz 8GB (2db 2x4-es KIT) ~22k
SSD: Samsung/Kingston/Corsair/Patriot/OCZ/ADATA 60GB SATA3 ~21k
ODD: NEC AD-7280S ~4k
VGA: GAINWARD 2531-BLISS GTS450 1GB GDDR5 PCIE ~23k
TÁP: Chieftec CTG-500-80P ~13k
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~13k
(vagy THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I ~13k)
(Ha a TT ház lesz végül, akkor venti előre: AC F12 PWM ~1k)
Összesen: ~167k

Jól felszerelt alaplap belső USB3-mal, SATA3-mal... Brutál erős, 8 szálon dolgozó processzor... 16GB memória... 60 gigás SSD a rendszernek, plusz pár proginak... precíz DVD író... 192 CUDA magos 1GB DDR5-ös videókártya (visszavett beállításokkal FullHD játékra is alkalmas)... Megbízható tápegység hosszú kábelekkel, rengeteg csatlakozóval (6db SATA)... Minőségi, kábelmenedzsmentes házak, belső USB3 csatival (A Xigmatek eléggé hiánycikk, de ha találsz, akkor azt vedd sztem)...

A procin és a Xigma házon kívül minden az "i" betűs boltból van... Az összeszereléssel kapcsolatban elég sok panasz volt rájuk (trehány szerelés, nulla kábelrendezés, stb.)... De szerintem Te magad is meg tudnád oldani az összeszerelést... ;)

És igen, a ventiket BIOS-ból, vagy szoftveresen is le tudod szabályozni, de akár vehetsz előlapi/hátlapi szabályzót is párezerért, vagy akár egy 5 voltos venti elosztót, így minden alapjáraton menne (az alap huzat meglenne, de mégsem hallanád őket)...

A gyári Intel proci hűtő egész jól teszi a dolgát... Sztem próbáld ki, teszteld huzamosabb számolás alatt is, és ha hangosnak ítéled, akkor még mindig cserélhetet később (min. egy Xigmatek Gaia-ra)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9418) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék laptop mellé, egy asztali gépet venni, az igény annyi, hogy mondjuk egy diablo 3 fusson el, a minimumon, de még élvezhető sebességen.
Ami kellene: alaplap, processzor,memória, videókártya.

Mivel kb. 7 éve se fejlesztés nem volt, se semmi fogalmam sincs, az árakról, de mondjuk olyan 50 lenne rá. Legalábbis ennyibe gondolkodok, aztán ha kiderül, hogy valójában 120 alatt nincs akkor így jártam.

Előre is köszi

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#9419) salala


salala
tag

Sziasztok!

Az alábbi összeállításról mi a véleményetek?

Lap: Gigabyte GA-A75M-S2V
Proci: Athlon2 X4 641
RAM: Geil Black Dragon 1333 MHz 8 GB Kit
Video: Sapphire HD6850 1 GB
PSU: Chieftech CTG500-80P

A keret 100K. Az igény net,torrent,HD filmek nézése és némi játék (ME3, AC széria).
A monitorom felbontása 1680X1050,kuckó meg a vinyók maradnak a régiek.

A gép építés alatt...

(#9420) vond válasza salala (#9419) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az az Athlon szerintem édeskevés lesz a 6850-esnek, illetve én egyébként sem építkeznék FM1-re, főleg ha dGPU is lesz a gépben...

Sokkal inkább Intel Sandy/Ivy Bridge, i3-2100/2120 procival, vagy ha nem fér bele, akkor Pentium G840-nel... Alaplapból meg attól függően, hogy mire van szükséged: ASRock H61M-GS (~12k), H61M/U3S3 (~16k), B75M (~19k), B75 Pro3 (~21k), H77 Pro4/MVP (~25k)...

Valamint én Geil memóriát sem vennék, elég sok problémát hallani felőlük (persze ettől még lehet teljesen jó)... És ha spórolni szeretnél, akkor egyelőre 4GB is elég lenne...

(#9418) CarajoEsp: Milyen felbontáson nyomnád a Diablo3-at?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9421) b.edit89


b.edit89
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy asztali gépet, főként játékra: Diablo 3, WOW, NFS Run, stb...
Full HD-ban szeretnék játszani, ha lehet, akkor High / Ultra grafikán.
Mit szóltok ehhez a konfighoz? Vinni fogja?

intel core i5 2300
asrock h61M-u3s3
kingmax 4gb
Sapphire 6870 1 gb ddr5

winyó az nem kell, az van.
Illetve ez a ház és táp jó választás? A ház rendesen szellőzik?

thermaltake vo100a1w2n
chieftec ctg-500-80p

Köszi a segítséget előre is! :R

(#9422) salala válasza vond (#9420) üzenetére


salala
tag

Ok,köszi,megfogadom a tanácsot.
RAM-mal kapcsolatban a Patriot milyen?

A gép építés alatt...

(#9423) vond válasza salala (#9422) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

A Patriot abszolút korrekt... Eddig felsőbb kategóriás memóriákat gyártottak, de mostanában - nagyon helyesen - rámozdultak az alsóbb szekciókra is...

(#9421) b.edit89: Jó lesz az a TT ház, de előre tegyél még egy leszabályzott 12 centis ventit, mert csak hátul van egy... És mivel ez a ház belső USB3-as csatival rendelkezik, és olyan alaplapot vennék hozzá, amin van ilyen (ASRock B75M, B75Pro3, H77M, H77Pro4/MVP, stb.)... A HD6870 elég jó lesz FullHD játékra, bár lehet hogy pár optimalizálatlan, nagy gépigényű game-nek jó lenne egy GTX560Ti (vagy annál feljebb), ha ultra-high-on akarod nyomatni...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9424) b.edit89 válasza vond (#9423) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Köszi szépen a segítséget :)
Ehhez az alaplaphoz mit szólsz?

http://www.pcx.hu/termek/asrock-b75-pro3-m-alaplap-102632

illetve ventillátornak ezt néztem ki:
http://www.pcx.hu/termek/arctic-f12-12cm-ventilator-51360

[ Szerkesztve ]

(#9425) Korcselmelet


Korcselmelet
csendes tag

Sziasztok!
Gépvásárlás-tervezés van folyamatban, viszont elég rég lemaradtam az efféle témában, ezért keresek szakértő, hozzáértő segítséget.
A masina felhasználása elsősorban játékok futtatása lenne, amellett net, film, zenehallgatás, szóval leginkább a játékok izzasztanák.
A rendelkezésre álló eszközök csak egy 1440x900-as felbontásra képes 19" monitor lenne, valamint egy billentyűzet/egér kombó (bár ezekre is ráférne a csere), egyszóval egy teljes gépre lenne szükségem.

Egy Atlon64 3000+ alapú asztali, valamint egy MSI EX600 laptopot váltana fel az újdonság, azaz semmi egyéb felhasználható, használható alkatrészem nincs.

A keret amit rászánnék, az 160.000 jó öreg magyar forint, plusz-mínusz 20.000.
Először egy AMD alapú gépet gondoltam, AMD dGPU-val, egyik netes áruház hasonló témájú topicjában ezt a párosítást részesítették előnyben, míg itt leginkább Intel alapú masinákat ajánlotok. Persze van/volt kivétel, de ez pont elég volt ahhoz hogy ne tudjak dönteni, mi mellé is teszem le a voksom.
Nincs favorit márkám, de ahogy láttam az Asrock alaplapok népszerűek, és elmondásaitok alapján jók is, elég szimpatikusnak tűnik nekem is.

Úgy gondolom ezen a felbontáson nem igényelnek hardcore alkatrészeket a játékok, viszont valamennyire hosszútávú (2-3év) terveim vannak a vásárlással, szóval örülnék egy erős gépnek, mármint amit ki lehet hozni 160k-ból.
A játékok amikkel játszani szeretnék, az WoW, Diablo3, Skyrim, Battlefield3, MW3, nem tudom ez mennyire befolyásol bármit is

Elnézést kérek a hosszú post-ért, remélem nem okoz gondot, és minden szükséges információt leírtam, ami alapján már tudtok valami ajánlatot tenni.

(nem teljesen témába vágó kérdés még: melyik webáruházból érdemes rendelni, hol vannak jó árak, melyik az a bolt, ahonnan jó tapasztalatok vannak?)

[ Szerkesztve ]

(#9426) Coolmat válasza darnex (#9416) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Végülis az olcsóbb GTS450 is elég lehet videókonvertálásra, és az aprós I7 is jó ötlet erre a feladatra (ezt nem szoktam gyakran felhozni, mert sokan idegenkednek az aprós vásárlástól), I7 2600 most 46-ért megy, viszont a gyári hűtő kicsit sovány hozzá tapasztalatom szerint, ahhoz vegyél inkább egy Xigmatek Gaiat. RAM szerintem elég lesz eleinte 2*4GB, ha mégse, akkor utána nem nagy kunszt még 2*4-et beletenni (lehetőleg ugyanolyat). SSD ha belefér a keretedbe akkor mindenképp megéri, megtáltosodik tőle a rendszered. A Xigmatek Asgard pro tuti ház, csak jelenleg sokat kellene rá várni, amit vond ajánlott TT ház szintén elég jó, olcsóbban pedig még elég korrekt a Bitfenix Merc Alpha, ami most iponban is kapható.

Korcselmelet: ez az összeállítás jó neked is kiindulási alapnak, esetleg a videókártyát cserélném benne HD6870-re vagy GTX 560TI-re, és egy 500GB-os winchester még belefér a 160+20k-s keretedbe.

[ Szerkesztve ]

(#9427) Bucy86


Bucy86
csendes tag

Sziasztok,

Véleményt szeretnék kérni az alábbi configról:
COOLER MASTER ELITE INTEL I3 HD GAMER I3-2100 2X3100Mhz .
Intel H61 chipset,Socket 1155 64BIT,I3,I5,I7 támogatás
6144MB DUAL DDR3 RAM
1000GB SATA winchester
20X dual layer DVD író
NVIDIA GEFORCE GT430 4096MB DDR3 DVI/HDMI DVI/HDMI FULL HD
6 csatornás HDaudió
10/100/1000 Lan 6DB USB 2.0, 2db elõlapi USB és audio

Itt találtam:

http://www.pcoutlet.hu/products/szamitogep.html

Az ára túlságosan olcsónak tűnik:
bruttó: 126 875 Ft

Szerintetek?

(#9428) gyenesmartin válasza Bucy86 (#9427) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Jó drága ennyiért.
Ennyiért sokkal erősebbet lehet összerakni.
PL:
Alaplap: Asrock H61m-GS 12K
Proci: I3 2120 30K
Ram: 4GB DDR3 5K
Merevlemez: WD caviar blu 1tb 25K
DVD író: NEC 7280 4K
VGA: Sapphire hd 680 36K
Ház: Sharkoon Vaya 8K
Táp: FSP 400-60APN 10K
Összesen:130K

[ Szerkesztve ]

(#9429) Jim-Y válasza Bucy86 (#9427) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia!

Ez egy merőben rossz összeállítás, olvasd el az első hozzászólást, és aszerint tedd fel kérlek a kérdésed. üdv :)

(#9430) Coolmat válasza Bucy86 (#9427) üzenetére


Coolmat
őstag

NVIDIA GEFORCE GT430 4096MB DDR3 :C
Inkább válaszolj az első hsz-ben szereplő kérdésekre és összedobunk neked egy sokkal jobbat.

(#9431) Bucy86 válasza Coolmat (#9430) üzenetére


Bucy86
csendes tag

Hát mindenképp játékra kellene, ezért is jöttem ide, mert nem vágom már, hogy mit érdemes! :)
kb 130-150 ezret szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#9432) Coolmat válasza Bucy86 (#9431) üzenetére


Coolmat
őstag

Milyen cuccaid vannak most amit esetleg át lehet menteni az új konfigba (tipikusan SATA HDD vagy DVD író szokott az lenni)? Monitorod van? Ha igen milyen felbontású? Perifériák (billentyűzet, egér, hangszóró) kellenek?

(#9433) lemon99


lemon99
csendes tag

vélemények erről a házról?

(#9434) b.edit89 válasza b.edit89 (#9424) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Még azt szeretném kérdezni, hogy inkább Asrock b75-pro3, vagy b75-pro3-M -et ajánlanátok?

köszi!

(#9435) Bucy86 válasza Coolmat (#9432) üzenetére


Bucy86
csendes tag

Az alábbi configom van most:
Alaplap s775 Gigabyte GA-EP45-DS3
Proci Intel s775 Core 2 Duo 3,1GHz E8500
Memória 2 db DDR2 2GB 1066MHz Kingmax
winyo Samsung 500GB 16MB
Videokártya Gigabyte Radeon HD4850 512MB
Dvd író : LG GSA-H20NS
Táp Chieftec Delta 550W
Ház: Cooler Master RC-331

Monitor Benq G2220HD
felbontás: 1920x1080

Perifériák nem kellenek

[ Szerkesztve ]

(#9436) honfoglalo válasza ludla (#6061) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Üdv!
Ehhez a géphez kellett videokártya, javasoltátok a hd5450-et, alap célokra.
gép:
CPU típusa AMD Athlon 64, 2000 MHz 3200+
Alaplap neve Abit KN8 / KN8 Ultra (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN), Rendszermemória 2048 MB

és vettem is tegnap egy ilyet, de nem tudom életre kelteni, driverek törlése után, ha berakom az új kártyát (egyszerre csak az egyik fér bele) csak fekete kép, még a biosig sem jut el, tehát no signal. Lehet, hogy nem kompatibilis mégsema kártya a géppel?? Mit javasoltok?
köszi

(#9437) Coolmat


Coolmat
őstag

lemon99: Felsőtápos, bazinagy és dögnehéz (15,33 kg), kábelmenedzsment sincs benne, nem ajánlanám. Fentebb ajánlottunk sok jó házat, inkább azokból válogass.

b.edit89: Ha nem tervezel beletenni bővítőkártyákat (pl. Wifi kártya, Tv-tuner stb.) akkor jó neked a matx-es Pro3-M is, ha a VGA-n kívűl mást is tennél valamelyik bővítőslotba, akkor inkább az ATX-es Pro3-at választanám.

Bucy86: A SATA HDD és ODD maradhat, a házat sem kell feltétlen lecserélned ha meg vagy vele elégedve.

Alaplap: Asrock B75 Pro3 ~ 21k
Processzor: Intel Core i5 3450 Boxed ~ 49k
Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~ 6k
Videókártya: GIGABYTE GV-N560OC-1GI 1024MB PCIe ~ 56k
Táp: Chieftec CTG500-80P ~ 13k

Összesen: ~ 145k

(#9438) gyenesmartin válasza Coolmat (#9437) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az ipon-on a Palit gtx 560 ti sincs rossz árban.

(#9439) Crias válasza b.edit89 (#9434) üzenetére


Crias
senior tag

Milvel 500Ft a különbség én az ATX-re szavazok akkor még megmarad a bővíthetőség (hangkártya,tv-tuner, pci-os wifi stb, ez-az) lehetősége, ha meg úgyse használod ki akkor se veszed sokkal drágábban a felesleges slotokokat.

(#9438) gyenesmartin Nagyon jó árban van az! (A kérdés hogy miért) :) Még a 2GB-os változat is a többi gyártó sima 560-asai között szerepel árban...

[ Szerkesztve ]

Crias

(#9440) sketchifun válasza Coolmat (#9437) üzenetére


sketchifun
senior tag

Én inkább egy HD6870-et, vagy 6950-et vennék, és a 4850 mellé beraknám CF-be.
Bár ebből jön, hogy akkor ATX-es ház.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#9441) gyenesmartin válasza Crias (#9439) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Lehet elírták, mint mindig. Én is így szereztem meg az 5770-esemet.

(#9442) Crias válasza gyenesmartin (#9441) üzenetére


Crias
senior tag

Nem hiszem hogy elírták volna mert az 1GB-os változat is 51k :C
A 2GB-os meg 57k, mindenesetre nagyon érdekes, de valahol kb itt lehet/lenne a reális ára mert 65k-ért már kapni 7850-et is.

Crias

(#9443) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A palit az mennyire megbízható márka? :F
Design téren nincs gond vele, de nem az a lényeg.

Most gondolkodom egy komplett gépcserén. Az a baj hogy itt prohardveren nem nagyon látom át a teszteket, mint amikor a mostani gépemet vettem.

Ui.: Ha én AMD párti vagyok, akkor milyen prociban gondolkodjak középkategóriában?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9444) tikshow


tikshow
addikt

Üdv! Elérkezett az idő, hogy beújítsak egy gépet. A felhasználás legfőképpen 2D/3D (photoshop, 3d studio max, egy rakat részecskeszimuláció stb-stb) + utómunkákra lesz, és néha Dota 2 meg Diablo III, de miután egy GTX 560 Ti-on is simán elfutnak ezek a játékok így ez a része tárgytalan.

Ipon-ról akarom rendelni(nem feltétlenül, de egy helyről), nézegettem 3930k-s konfigot, de tápból kell legalább egy Gold, hogy ne legyen olyan baromi nagy a villanyszámla, de nyitot vagyok egy értelmes 3930k-s konfigra is természetesen. A keret mint látható 450k(+-10-15), ki mit változtatna?

LAP: ASROCK Z77 Extreme4-M - 35.268 Ft

CPU: INTEL Core i7-3770K 3.50GHz 1155 BOX - 89.478 Ft

VGA: PALIT NE5X670H1042J GTX670 2GB GDDR5 JETSTREAM PCIE - 123.857 Ft

SSD: KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G - 35.117 Ft

HDD: van egy 120as laptop vinyóm meg egy 300-as külső majd beosztom valahogy, eddig is sikerült

ODD: 1 éve megdöglött a laptopomba a meghajtó azóta se kellett, szóval most is hanyagolom(ha az alaplapról tudok usb-n win-t telepíteni)

RAM: CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9 - 17.172 Ft (ez két darabos kit, ha nem lenne elég a 8 giga majd beújtok még 1 ilyenre, de kezdetbe elég lesz, eddig 2 gigát osztottam be rendesen)

TÁP: FSP Aurum Gold 650W - 33.259 Ft (igen tudom, hogy 650 watt sok, de miután 50%-on a legjobb a hatásfoka, és miután kemény 4.000 forint külömbség van ez meg az 550 között így emelett döntöttem, habár jobban örülnék egy Corsair AX650-nek)

HŰTŐ: NOCTUA NH-D14 - 22.296 Ft (4,5-4,7-en 100% használaton 24/7-be stabilan kell tartania, render miatt ugye)

HÁZ: FRACTAL DESIGN Arc Mini - 24.117 Ft (nagyobb ház nem nagyon férne el, szét kellene szedni vagy vágdosni az asztalt, de egy 3930k-s konfig esetén hajlandó vagyok komprusszimokra)

MONITOR: DELL U2412M Fekete - 75.952 Ft (több helyen is úgy olvastam, hogy grafikára ezt, inkább, mint az u2312hm-et, és a 16:10 is jobban fekszik nekem)

Annyit még hozzátennék, hogy ugye hosszabb távra lesz, de ha úgy alakul akkor lehet cserélgetek majd ha szükségem lesz rá. A másik pedig, hogy a 3930k-s procit nem akarom húzni, szóval ahhoz a konfighoz teszem azt Coolermaster Hyper 212 evo is bőven elég lenne hűtőnek.

(#9445) vond válasza tikshow (#9444) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon jól döntöttél monitor terén, de inkább vedd itt vagy itt... Pixelgarival és kalibrációval (PS-hez (is) nagyon ajánlott) is megkapod ~76-77-ért...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9446) tikshow válasza vond (#9445) üzenetére


tikshow
addikt

oké köszi, azt had kérdezzem már meg, hogy hdmi vagy dvi kábel jár-e hozzá alapból?

(#9447) Coolmat válasza tikshow (#9444) üzenetére


Coolmat
őstag

Nagyon bika gép lesz, nagyon nem is lehet kifogásolni benne semmit :)
Tápból szerintem egy 500W-os Aurum Gold is elég lesz, mert a procinak 77W-os a TDP-je (tuningolva nem tudom átlépi-e, ebben sajnos nem vagyok otthon, ha igen akkor is számoljunk max. 100-110W-al), GTX670 170W-os TDP-je sem egetrengető, SLI-t pedig gondolom nem tervezel, ennyit meg vígan elhajt (megkockáztatom hogy a 400W-os is elvinné akár). Lapból esetleg keresnék egy ATX méretűt, nekem valahogy furcsa egy 450k-s konfigban egy mATX lap :) Sajnos a rendes Extreme 4 ára eléggé felment most, esetleg nézhetsz Gigabyte vagy MSI lapokat, 35k körül van pár jó Z77-es tuningdeszkájuk. Monitorhoz DVI kábelt biztosan adnak, dp (displayport, mert ez van a monitoron nem HDMI) kábelt nem biztos, erre jobb rákérdezni ahol veszed (monitorgurunál vagy oázisban vedd mindenképp ahogy vond is írta).

[ Szerkesztve ]

(#9448) #98593280 válasza tikshow (#9444) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mihez kell a 130 eZres gtx670, a récseszke szimhez?

(#9449) honfoglalo válasza honfoglalo (#9436) üzenetére


honfoglalo
senior tag

erre vki?

(#9450) tikshow válasza Coolmat (#9447) üzenetére


tikshow
addikt

Furcsa az matx ez tény, de bővíteni nem fogom(sli meg cf ellenes vagyok, mert inkább egy jó kártya, mint gyenge, kiv a milliomosoknak), egy lanport elég, ami rajta van bőven jó. Ha beépített hangkártya nem szól úgy akkor is van creative tactic sigma fejhallgatóm ahhoz van egy külső hangkártya ami számomra megfelelő. Wifit asztali gépbe baromságnak tartom, de van usb-s wifim, ha mégis szükség lenne rá, szóval nem tudok egy dolgot se felsorolni matx ellen jelenleg. Max annyit, hogy az extreme4-m 4+2 ppd-s a sima extreme4 meg 8+4-es, de állítólag nem számít túl sokat oc szempontjából, a volthoz am se nagyon akarok nyúlni csak a szorzóhoz, ugye ivy nem csipázza a nagyobb voltot.

Tápból meg az a baj, hogy moduláris vagy félig moduláris kell(mint ez), mert fog fűteni keményen, és nem nagyon tudom hová rakni a kábeleket a rendes levegőztetés miatt. A felső HDD egység am is ki lesz véve vagy el lesz forgatva a jobb levegő áramlás miatt, és passzolom, hogy hová tudám tenni a feles kábeleket, talán alsó két HDD slotba beférne, de nem 100. Am kb úgy számoltam max CPU plusz VGA terhelésen olyan 250-350 watt között fog valahogy zabálni. Ez pont a legjobb tartomány a tápnak.

ShellKretor: is, meg Arion-hoz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.