Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#37001) Superhun válasza Gyuláé (#37000) üzenetére


Superhun
addikt

(#37002) bluyoo válasza Anacat (#36998) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha netán látsz a mITX-ben fantáziát. :)

CPU:INTEL Pentium G2020 15K
LAP: ASRock B75M-ITX 20K
HÁZ: BitFenix Prodigy 23K
TÁP: SHARKOON WPM power supply series 400W 13K
Összesen: 71K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37003) CybStorm válasza kalapacsolok (#36996) üzenetére


CybStorm
csendes tag

Üdv!

AMD többszálon relatíve erős (3D renderelés), de a szálankénti teljesítmény jellemzően még manapság is rosszabb. Játékok csak most kezdenek 6 szálat használni.

FX-6300-as 30k körül renderelésben nagyjából hozza az alsó i5-ös szintet (45k). FX-8350 (48k?) ebben az értelemben i7 kategória.
Játékokban viszont érezhetően erősebb az Intel.

Ha nincs keret i5-re, mindenképp AMD-t vegyél, i3 csak extrém esetben tudja megelőzni azt, amit az áráért egy Piledriver magos FX vagy akár egy régebbi Phenom ad.
Jövőbeli upgrade szempontjából érdemes elgondolkodni az AM3+ lapokon (970-es chipsettől felfelé), jó esély van rá, hogy a következő generációs AMD modelleket (Steamroller) is fogadni tudják majd. Intelről ilyen szintű jövőállóság nem mondható el - de tény az is, hogy egy Ivy Bridge i7 "majd egyszer" nem lebecsülendő upgrade-lehetőség...

(#37004) Buci21 válasza Gyuláé (#37000) üzenetére


Buci21
addikt

8-as FX-hez ajánlott jól meghűtött, nem 4+1 fézisos tápellátású lap, azaz a második :D

(#37005) bluyoo válasza Buci21 (#37004) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1

(#37000) Gyuláé
Ha más nem Asus M5A97 EVO R2.0 - AMD FX 8320 :)

Bazinga!

(#37006) alexy92 válasza CybStorm (#37003) üzenetére


alexy92
aktív tag

hehh

10:25től ajánlom neked az "intel erősebb játékokhoz" mondatod bizonyítására :DDD

(#37007) szasanyi válasza alexy92 (#37006) üzenetére


szasanyi
félisten

De ez csak egy játék, és persze a teljesítményt a fogyasztással együtt kell értékelni. Ezt csak a pontosság kedvéért jegyeztem meg.

(#37008) ozsat


ozsat
csendes tag

Hali!
A kérdés a következő lenne:
120.000 Ft értékben milyen a legerősebb FPS kazán amit össze lehet tákolni? Játékra lenne használva.
Proci, memória, táp, VGA, alaplap és ház kell.
Várom a jobbnál jobb ajánlatokat. :)

(#37009) alexy92 válasza szasanyi (#37007) üzenetére


alexy92
aktív tag

szerintem az intel akkor is túl van értékelve, de ez is csak az én szubjektív véleményem :U NO OFFENSE :DDD

(#37010) rale


rale
csendes tag

Sziasztok!

Fateromnak szeretnék egy új konfigot összerakni, de sajna 1-2 éve nem csináltam ilyet, úgyhogy az aktuális hardverekkel nem vagyok teljesen tisztában. A legizmosabb felhasználási szituáció a Minecraft és a full HD videolejátszás lenne, ezen felül gyakorlatilag csak neteznek, meg hasonló alap dolgokat csinálnak vele. A keret nagyjából 60-70k lenne, de persze lehetőleg minél olcsóbb! ;)

Ami van, és nem kell cserélni:
- Monitor (1280x1024)
- Ház
- DVD-író
- Billentyűzet, egér, stb...

Ami kellene:
- Alaplap
- Proci
- HDD (akár egy 250 gigás is elég lenne)
- SSD cache (kb. 32-60GB)
- Memória (4GB szerintem minimum)
- Táp

Videokártyát szándékosan nem listáztam, mert arra gondoltam, hogy lehetne venni egy Core i3-ast, amiben van integrálva GPU, és így két legyet ütve talán olcsóbb lenne a történet. De ha külön véve gazdaságosabb lenne, akkor ebben vitaképes vagyok. Alaplapnál meg azt néztem, hogy ebből valami SSD cache kompatibilis változatot kell venni, hogy működjön, nemtom ez mennyire dobja meg az árat. Előre is kösz a segítséget ;)

(#37011) membrandj válasza ozsat (#37008) üzenetére


membrandj
nagyúr

AMD FX-6300 processzor 36 hó gar.
Chieftec CTG-500-80PB OEM táp 36 hó gar.
Gigabyte 970A-D3 alaplap 36 hó gar.
Kingmax 2x4GB DDR3 1600MHz memória 60 hó gar.
MSI 7790 1GB DDR5 OC R7790-1GD5/OC videokártya 36 hó gar.
Sharkoon Vaya 4044951011728 fekete számítógép ház 24 hó gar.
~122k, ha egy kicsit fel tudnád tolni a keretet 133k-ból már kijönne egy gtx 660 is. [link]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37012) membrandj válasza rale (#37010) üzenetére


membrandj
nagyúr

Kicsit utánaolvastam és ehhez már minimum h77-es lap kéne, ami drágább, még egy ssd- is problémás ennyi pénzből. Talán egy 120-as SSD-vel járnál a legjobban, ha elférsz rajta,de gondolom annál több hely kell.

Corsair 350W VS350 CP-9020052-EU tápegység 36 hó gar.
Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu Edition KHX1600C9D3B1K2/4GX memória 36 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar. ( 500 ft-al olcsóbbak a 250 GB-os HDD-k)
Kingston 60GB SV300S37A/60G SSD meghajtó 36 hó gar.
Asrock FM2A75M-DGS alaplap 24 hó gar.
AMD A6 5400K processzor 36 hó gar.
~76k

Ha mégis elférne 120 GB-on, akkor: Samsung 120GB MZ-7TD120BW SSD meghajtó 36 hó gar. Op rendszer ~20 gb-ot foglal. Így ~71k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37013) gmx9


gmx9
aktív tag

Sziasztok.

Nem vagyok egy nagy gépguru, ezért kérnék segítséget. Korábban írtak egy konfigot, ami megtetszett nekem is, viszont a videókártya 42 ezer forint ott, ahol én rendelném, én viszont 35-nél meghúznám a határt. Egy kicsivel gyengébbet (gondolom) kinéztem, de hogy biztos minden rendben legyen, ez a videókártya is megfelelő a már kiválasztott "körítésbe"? Persze nagyon figyeltem, hogy a legtöbb adat hasonló legyen, de sosem tudhatja az ember, tényleg nem akarom elszúrni. :) Mekkora a lényegi különbség köztük, mármint teljesítményben?

Amit írtak: GIGABYTE GV-R779OC-1GD HD77904 1GB GDDR5 PCIE

Amit választottam helyette: GIGABYTE HD7770 1GB GHz Edition - GV-R777OC-1GD

A "körítés":

ASROCK FM2A75M-DGS
AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX

Köszönöm.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#37014) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

adatlapomon levő gépen kellene fejleszteni, de egyenlőre csak egy valami menne..

vagy proci vagy VGA kéne, jelenleg Phenom II X2 545 és HD4830 512MB van

- érdemes lenne-e előbb VGA csere mondjuk 7790-re, és a procin húzni,
- vagy előbb proci csere FX6300-ra és utána majd ráér a VGA?

1440x990 felbontáshoz kellene, főként szimulátorok (rF, rF2, iRacing, race széria, AC)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#37015) membrandj válasza gmx9 (#37013) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha leírnád,hogy honnan rendeled,akkor talán tudnánk mondani alternatívát. A 7770 gyengébb jóval,mint a 7790. 7770 30k körül kapható már, 7790 35-39k között.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37016) rale válasza membrandj (#37012) üzenetére


rale
csendes tag

Kösz a segítséget! Videokártyát nem írtál, akkor ebben az AMD-ben is van integrálva, vagy az még extra lenne?

(#37017) #98593280 válasza Superhun (#36978) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem is felesleges a GTX660, 1280x1024-es a monitora.
Egy értelmesebb házba kellene inkább tenni, pl.:
XIGMATEK Asgard Pro és elég lenne
GTX 650 Ti vagy HD7770 is.

(#37018) membrandj válasza rale (#37016) üzenetére


membrandj
nagyúr

Integrált vga. Külön videokártyás történet az még 21k kb.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37019) gmx9 válasza membrandj (#37015) üzenetére


gmx9
aktív tag

Korábban beszéltünk privátban, a bitbolt.hu-ról (webáruház). Tetszett az általad felvázolt konfig is, de ha van így lehetőségem négy magos procival venni, akkor inkább azt választanám, hogy minél tovább tarthasson.

A HD7770 ára ott 34 ezer, a 7790-é 42 ezer. Már korábban is észrevettem, hogy borsosabbak az áraik, de itt a környéken nem nagyon van normális szaküzlet, más városból meg annyira nem szeretnék rendelni.

Maximum 35-36 ezerig mennék el, hogy őszinte legyek.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#37020) Datrus válasza Gave (#36980) üzenetére


Datrus
csendes tag

A legnagyobb bajom a legtöbb új MMO-val, hogy optimalizálatlanok és szipolyozzák az egész gépet.
A jelenlegi konfigom nagyvonalakban:
Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz
NVIDIA GeForce 9600 GT
4 GB Ram
Asus p5kpl-am

Igazából, ha 150-él olcsóbb konfigon is elmennek ezek a játékok anélkül, hogy egy-egy tömött nagyvárosban ne váljon diavetítéssé a játék, akkor arra lenék a legfogékonyabb. Nem igazán cél a bővíthetőség mert úgy szoktam csinálni, hogy 2-3 évente teljes konfigot cserélek. És mivel már minden laggol ami új vagy tuningolt grafikájú régi játék, ezért szeretném lecserélni.

Egyébként a boltok ennyire gyártó függőek? Megnéztem egy-egy ilyen online gépösszeállítót és a két konfig alkatrészeit amit itt ajánlottatok, nem is tudtam keverni.

(#37021) CybStorm


CybStorm
csendes tag

Üdv!

Negyed órája ért a bizarr meglepetés: mégsincs tápom :P
Szóval ajánlatokat várok jó ár-érték arányú tápra. Különösen értékelem a csendes működést, mivel tuningot is tervezek, a ripple karakterisztika se közömbös. Egy BeQuiet L8 730W lenne persze az álom, csak ugye a piszkos anyagiak...

A konfig amit etetni kellene:
- FX-6300, idővel upgrade 8magos Steamroller-re (álom, álom...)
- HD7850 vagy hasonló kaliberű VGA, idővel CF-ben
- 1 db SSD
- 1 db 5400-as lassú, nagy HDD
- jelenleg 8, idővel 16-32 Gb RAM

mindez közepes tuninggal. Jól érzem, hogy 600W alatt nem jó ötlet keresgélnem?

(#37022) bluyoo válasza gmx9 (#37019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" más városból meg annyira nem szeretnék rendelni." Már sok helyen van garanciafutár is. Ha gondod van a termékkel még ki se kell menned a lakásból, hozzák-viszik a hibás hardvert (persze "ingyen").
Csak a 7790-en 5-7K-t spórolnál (pl.:[link]) .... megéri ragaszkodni?
"K"-s CPU alá a FM2A75M-DGS -t sem erőltetném ha már lehet tuningolni. +2K és megvan a ASRock FM2A75 PRO4-M is.

(#37021) CybStorm
Melyik tápegységet vegyem?
Előzetesen: FSP Raider 550 , XFX Pro 550 Series , CHIEFTEC CTG-550 , ... durván 16K környékén.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#37023) Gave válasza Datrus (#37020) üzenetére


Gave
addikt

Igen, az MMO műfajban nincs ennyire egyenletes sebesség mint a solo vagy kiscsopis multikban. Főként amit említettél is, hogy beszalad 40 játékos akit 80 monszta kerget aztán nézheted a sokezres gépedet is, mert szobadíszt olcsóbban is kaptál volna :D.

Többnyire ezért is inkább CPU intenzívek az MMOk. Ahol sok a játékos, ott nagyon sok "eseményt" kell lekövetnie a gépnek. Collision/Monster AI/Regiszterek stb...

A mostani konfigodhoz képest amit ajánlottam az jelentős előrelépés lenne. Persze még így sincs kizárva, hogy a népesebb területeken belaggolsz egy minimálisat.

Ehhez jön még, hogy alacsonyabb felbontáson szintén CPU intenzívebb a játék, tehát a 660GTX szerintem felejtős, pénzkidobás lenne. Ha 6-8 hónap után cserélsz monitort akkor sem éri meg, mert addigra kihasználatlanság mellett is veszíti az értékét. Szerintem a HD7770 vagy legfeljebb egy olcsósított GTX650Ti a nyerő és lehetőleg egy erős processzor. Az ajánlott i5 elég jó, mert AMD vonalon a hűtőre és alaplapra költenél kb annyit, hogy egy szinten legyél vele.

A gépösszerakó nem minden weblapon használható, szerintem érdemesebb egy emailt küldeni a kívánt konfiggal, hogy be tudják e szerválni és mennyiért. Tapasztalatom szerint értelmesebb boltok a mailre is gyorsan válaszolnak.

(#37024) Rypejakten válasza CybStorm (#37021) üzenetére


Rypejakten
addikt

a geped terheles alatt sem kerne tobbet, mint 220-250W, a kesobbi upgradere tekintettel jolfog jonni az 500-550W, de afolott folosleges, nem tudod ugy leterhelni a rendszert, meg egy masodik 7850-nel sem, hogy igenyeljen ekkora eroforrast.

(#37025) Mercutio_ válasza Askformore (#36859) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abba a házba nem miniATX :N , hanem miniITX lapok mennek, erre figyelj oda!

AMD-ből a mITX lapok elég drágák, FM1-es tokozással az Asrock A75M-ITX a legolcsóbb 19,5k-ért, ha nem kell az usb3 és sata3 akkor, 13,6k-ért vehetsz Asrock H61MV-ITX-et és bele Intel G1610-es procit 10,5k-ért, a megspórolt 7k-ért (vagy még raksz mellé) meg veszel bele valami diszkrét 1lostos VGA-t, ha nagyon kell a játék, mert abban gyengécske az inteles IGP, de fullHD mozira tökéletes az új Ivy mag miatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37026) balpis válasza #98593280 (#36975) üzenetére


balpis
őstag

én csak ezt találtam róla a tápos topikban.
Azaz elvileg kb. FSP350. Korább csak házba építve árulta a Giga.

MMIX szerint FSP HHN vagy HCN. És ő is ajánlja.
Benne megbízom.

Mérés alapján a hatásfoka is jó.

Azaz azt hiszem, kis konfigba a régi Hypro helyét átveheti. A kábelhosszakat viszont nem ismerem...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#37027) andree04 válasza Zsivaagoo (#36970) üzenetére


andree04
aktív tag

Csak egy megjegyzés,sokszor olvasom ez hogy ez meg ez sem fejleszthető.
FM2:még vagy 2 generációig lesz fejleszthető jön a Richland,és nagy valószinűleg a Kaveri is bele megy majd.
1155: bármelyik gép fejleszthető i5, i7,de itt a vége mert platform váltás lesz 1150
FX: itt is még vagy 2 generációig lesz fejleszthető Steamroller---Excavator

(#37028) Datrus válasza Gave (#37023) üzenetére


Datrus
csendes tag

Meggyőzhető vagyok az Intelről, de az ajánlott AMD-hez szintén jár a hűtő + 2-vel több mag + 10k-val olcsóbb. Az alaplap pedig kb ugyanannyi. Akkor miért érdemes mégis az intelt venni?

(#37029) andree04


andree04
aktív tag

Az nagyon megköszönném,és szerintem még elég sokan mások is,ha lenne egy olyan össze hasonlítás,párosítás ami felvázolná hogy melyik AMD CPU,vagy APU melyik Intel CPU van egy súly csoportba.
PL:i5 3570=FX 6300
Ez lehet hogy nem egyezik,hisz nem értek hozzá,de valami ilyen listát szeretnék kérni,egyszer valaki ráér rakjon már össze egyet,a legnépszerűbb CPU-al

(#37030) meili


meili
tag

Sziasztok!

Szüleim nem igazán használtak eddig számítógépet, viszont most üzleti dolgok miatt úgy néz ki, elkerülhetetlen, hogy belevágjanak. Ennek megfelelően nincs szükségük nagy tudású gépre. Régebbi használt számítógépekben gondolkozok, mivel internetezésre, nyomtatványok kitöltésére, pdf nézegetésre kellene.
Találtam 20.000 Ft-ért (optikai meghajtóval 25-ért) egy DELL Optiplex GX740 DeskTop PC-t használtam, egy év garanciával.
AMD Athlon 64 X2 4200+, nVidia NVS 210S Chipset, 2GB DDR2, 4db RAM slot, 80GB 7200rpm SATA-2, nVidia Quadro NVS 210S (max. 512MB RAM) / PCI Express x16 van benne.
A procinak utána néztem, nem túl meggyőző, hogy ez az AMD első kétmagos processzorcsaládja, és az első cikk, amit találtam róla, már 8 éves.
Szerintetek megéri az árát? El fog nekik megfelelő teljesítményen döcögni még kb. három évig, hogy ne szaggassanak rajt a netes javás, nagyobb erőforrás igényű honlap, youtube?
Ha ez nem, akkor milyen hasonló árkategóriájú gépet ajánlatok?
Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#37031) Buci21 válasza meili (#37030) üzenetére


Buci21
addikt

én összeraknék egy konfigot újonnan, minimálból a gari miatt. de megfelelne, csak kérdés, h meddig...

(#37032) meili válasza Buci21 (#37031) üzenetére


meili
tag

És tudnál ajánlani egy ilyen összerakott gépet kb. 25.000 Ft-ért?

(#37033) Oligovit válasza membrandj (#32798) üzenetére


Oligovit
csendes tag

Szia!
Köszi a válaszod, már nem ma tettem fel a kérdést :D egy időre jegelnem kellett a témát, de most újra aktuális. Előzmény: [link]

Még mindig szemezek az AMD ENERGY-vel (esett is az ára) vagy szóba jöhet még az AMD ENERGY 6 ha megér szerinted/szerintetek annyival többet, mert nekem őszintén szólva gőzöm sincs. Itt vannak egyébként a 3. lapon:

[link]

Kb. ez a plafon az árban. Ha ennyiért összetud valaki válogatni egy betyárosabb gépet, azt sem bánom :) Eddig volt Konfigurator az oldalon, de úgy tűnik eltávolították, szal ha alkatrészenként szeretne valaki összeállítani egy konfigot, akkor fent: Racunari -> Komponente. Szerintem nyelvtudás nélkül is ellehet igazodni :)
Ami nekem fontos, az az 1TB HDD, azt meg hogy mire kell az új gép már leírtam múltkor.

Tenksz!

*valamint itt vannak még előre összeállított gépek relatív elérhető áron:
[link]

(#37034) membrandj válasza Oligovit (#37033) üzenetére


membrandj
nagyúr

Írj nekik,hogy fx6300 mikortól lesz kapható. 6100-at én már nem vennék. A 2 gép között pedig a vga a különbség, meg talán a táp,de ott nincs részletes leírás.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37035) Oligovit válasza membrandj (#37034) üzenetére


Oligovit
csendes tag

Köszi. Igen, azt én is láttam, hogy a drágábbik gépnél 1GB-os GPU van, míg az olcsóbbnál 2GB-os. Gondolom az a 2 giga csak valami földműves vakítás.

Még annyit megnéznél, hogy az utolsó linkemnél a 40ezer körüli gépek felvehetik-é a versenyt az Energy-vel? Tudom elég hiányosak az adatok némelyiknél, de a GPU, CPU szerepel mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#37036) membrandj válasza Oligovit (#37035) üzenetére


membrandj
nagyúr

2GB memória az kb hd7850/gtx 660-tól " lényeges" ,de még ott se használja ki teljesen. GIGATRON INTEL ENERGY, ez talán már jobb,de az ára is..

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37037) Oligovit válasza membrandj (#37036) üzenetére


Oligovit
csendes tag

Értem. Sajna az Intel-re már nincs keret :( 45 a plafon
Különben erre a linkre gondoltam:
[link]

Itt van egy csomó konfig 40K körül, nekem meg bőség zavarom van.

(#37038) membrandj válasza Oligovit (#37037) üzenetére


membrandj
nagyúr

Lényeges különbség nem nagyon van. Fx 6300-ra kérdezz rá!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37039) balpis válasza andree04 (#37029) üzenetére


balpis
őstag

Ezek alkalmazásfüggőek lehetnek erősen.
De nagyságrendi összevetések tehetők itt vagy itt

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#37040) Oligovit válasza membrandj (#37038) üzenetére


Oligovit
csendes tag

Úgy lesz! Kicsit utána gugléztam, és tényleg többett tud. Bár szerintem mire azzal is csinálnak egy konfigot, addigra megőszülök. Esetleg megpróbálom egy kis plusszért belerakatni velük ebbe az összeállításba a 6300-ast. Elvégre ez itt Szerbia :DDD
Akkor az utolsó kérdésem: Melyik mellé tennéd le a voksod: a picivel olcsóbb 2gb-os Energy mellé, vagy a drágább 1gb-os Energy 6 mellé?

(#37041) membrandj válasza Oligovit (#37040) üzenetére


membrandj
nagyúr

A drágábbikban van a hd 7770, ha jól emlékszem! Egyértelműen arra! Bár az fx 6300 mellé nem árt egy 970-es chipsetes lap, de kérdezz rá arra is!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37042) Oligovit válasza membrandj (#37041) üzenetére


Oligovit
csendes tag

Úgy tűnik van is nekik:
[link]

970-es lap nélkül kár bele?

[ Szerkesztve ]

(#37043) membrandj válasza Oligovit (#37042) üzenetére


membrandj
nagyúr

Általában az fx-ek mellé 970-es lapokat szoktunk ajánlani. Kérdezz rá arra is inkább náluk,hogy mivel tudnák adni!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37044) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Asus M2A-VM HDMI alaplap, és egy AMD X2 4200+ proci. Van hozzá noname ház és táp, valamint egér-bill-monitor. Tudom, hogy régi darabok, de az igényeim sem nagyok.
Szerintetek megérné kiegészíteni teljes géppé, vagy jobban járnék, ha eladnám őket (olyan 10k-t érhetnek együtt), és úgy ugyanazt a pénzt (tehát kb 40k összesen) újabb használtba fektetni?

Amit gondoltam mellé (mindet apróról nézve):
- 2GB ddr2 ram ~5k;
- ATI 5670/6670 vga ~10k;
- sata2-es hdd ~10k.

1280x1024-en használnám, régebbi játékokra (CoD:UO, AoM, CoH, L4D), illetve egyéb szokásos felhasználás - internet, film. Nem kell fullHD futtassa a vadi új játékokat..

A rászánt keret a minimum, amennyiből értelmesebb gépet lehetne varázsolni belőle. Nem terveznék amúgy a közeljövőben nagyobb összeget fektetni a gépbe, vagy spórolni még fél évet egy erősebb gépre.

De megérné pl. egy támogatott am3-as procira cserélni a 4200+-at, vagy 2x2 giga ramot venni bele?

(#37045) CybStorm válasza Rypejakten (#37024) üzenetére


CybStorm
csendes tag

Köszi, ez megnyugtató :)

(#37046) Gave válasza cuko (#37044) üzenetére


Gave
addikt

Hát izé.

Házad van.
FM2 fapados deszka ~10-11k
AMD A6-5400K Black Edition Boxed - 14k ( Használtan talán van olcsóbban)
Ram: 2x2GB ddr3 aprórol 8-9k
Valami jobb táp FSP 300-350W aprórol ( 4-5k)

Aztán még kéne HDD 5-6k használtan. 160GB

Elképzelhető, hogy egy celeronos gépet össze tudsz hozni használtan dVGA-val.

Azt ugye nem kell mondani, hogy ha külön szedegeted össze akkor a száll költség is elég magas lehet.

(#37047) Mahrenburg válasza membrandj (#36771) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszi a választ!

Kérlek ne vedd ellenségeskedésnek, de szerintem ennél több a különbség. Rögtön említeném a hűtőbordát a FET-eken, ami megsokszorozza a hőleadó felületet, ami ha a felhasználó hosszú távra tervez, nem elhanyagolható, még ha a tuning nincs is a képben. Ezen kívül a mATX hátrányai itt is kiütköznek, a x16-os PCIe-slot némileg távolabb van a CPU-foglalattól a normal ATX-es B75 Pro3-nál, s "két slotnyi" helyet igénylő dVGA használatakor már csak egy PCI és egy PCIe slot marad a B75 Pro3-M-en, ezek is a VGA "szájában", míg a B75 Pro3-on 2 PCI, egy PCIe és egy x1-es slot marad. Persze a felhasználók többsége csak egy VGA-t tesz az alaplapba, de ha hosszabb távon mégis igény támad a bővítésre, akkor nagyobb a "mozgástér", illetve a hardverek szempontjából egészségesebb, szellősebb elhelyezésre van lehetőség. Ha jóval drágább lenne a B75 Pro3, mint a B75 Pro3-M, akkor meg is érteném, de mindössze "ezervalahányszáz" Ft a különbség. Számomra kicsit furcsának tűnik 40e Ft-ot meghaladó CPU és dVGA mellett az alaplapon "spórolni" alig több, mint ezer Ft-ot. A mATX bizonyos értelemben kényszermegoldás, az ilyen "lecsupaszított", FET-hűtés nélküli mATX-es lapok inkább két magos, az IGP-t hasznosító konfigokba valók, nem pedig 4 magos i5 CPU+dVGA "alá". A B75 Pro3 sem nevezhető a "tökéletes" alaplapnak, de szerintem i5+dVGA-hoz a minimum. Lehet, hogy kicsit régimódi vagyok, de szerintem egy konfig alapja a megbízható táp, a lehető legjobb alaplap, s a minél jobban szellőző ház.
Természetesen az itt leírtak szigorúan magánvéleményként kezelendők, Tisztelt Bíróság! :)
:R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#37048) WP14 válasza Mahrenburg (#37047) üzenetére


WP14
őstag

Én részemről egyetértek, a kis "herélmény" i3 procim is normál méretű lapba tettem :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#37049) cuko válasza Gave (#37046) üzenetére


cuko
aktív tag

Köszi a választ!
Nem követem a piacot már jó ideje, így az újabb típusokat nem is néztem, de most az ajánlásodra keresgéltem, egész biztatóan néznek ki.

(#37050) borzkettő


borzkettő
csendes tag

Hi mindenki!

Utoljára 10 évvel ezelőtt vettem gépet.
Egy AMD Athlon XP 2000+ -om van 2600+ -ra felhúzva Egy ASUS A8... mittoménmi alaplap, 512 DDR1 rammal ás egy gef 6600GT 10 éve patentül működik!!!!!! :C
Ubuntu dzsal rajta, netezni tökéletes. Régebben XP-vel is hasított. Igaz akkor 1giga ram volt benne, csak a kettőből egy kidöglött. :(((

Most gondoltam beújítok, mert ahol eddig dolgoztam, ott volt egy jó PC melóra, de az most ugrott...
Szóval inkább csak melóra használnám. Photoshop cs5 Premier Pro, Sony Vegas, ezeknek szaladni kellene rajta, és ha már új gépet vennék csak kellene hogy azért elmenjenek rajta a játékok. Nem akarok sokat rákölteni (kb80E), nem igénylem a fullHD fullos grafikát. Na jó a Diablo III azért menjen rajta f@szán. :D

Kérdés az, hogy ezt az elvárást egy AMD A8 5600K, 8 giga ram, egy jó ASUS deszka és egy SSD Samsung vinyó teljesíti-e? A többi cucc megvan.

Esetleg ennyi pénzből erre a célra lehet-e jobbat kihozni?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.