Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#144001) solfilo válasza Beelzee (#144000) üzenetére


solfilo
veterán

ebben a tesztben van 2600 és 3600 is, nézd meg. :)

solfilo

(#144002) Beelzee válasza solfilo (#144001) üzenetére


Beelzee
tag

Köszönöm! :R

(#144003) szabeska válasza Paxker315 (#143891) üzenetére


szabeska
addikt

Én most kísérleteztem egy kicsit, kíváncsiságból. Mindent alap feszen hagytam, csak órajelekkel játszottam.

Giga B450M DS3H
2200G+Gammaxx 200T - 4.0 Ghz
iGPU - 1.3 Ghz
Gskill Aegis 2x8 - sajnos 3200-on behal a rendszer (cpu és igpu húzás nélkül is), de 3000 ok.

Futtattam többféle tesztet is, egyszer sem fagyott vagy indult újra. VRM hőmérséklet sem magasabb, mint alapbeállításokkal.

(Jól gondolom egyébként, hogy ha nem bántom az "áramot", akkor nem fog emelkedni a hőmérséklet a magasabb órajelektől? Én nem vettem észre különbséget ugyanis)

[ Szerkesztve ]

F1

(#144004) Paxker315 válasza szabeska (#144003) üzenetére


Paxker315
addikt

Van VRM hőmérséklet szenzora a DS3H-nak? TÖk jó. Az Asrock B450M Pro4-nek valami gixxer van a VRM szenzorral (azt hiszem, nincs is rajt'). Januarban 18 fokra hűlt szobában napok után először bekapcsolva már boot után 99 fokot írt rá az AIDA, és igazából mindig 99-et mutatott régebbi bios-okkal. Az újabbakkal már 90-98 közt, természetesen stressz-teszt alatt 90-et, idle 98. :D A nem létező szenzor miatt ezek randommód kiköpött értékek az AIDA-nál. Nem csak nálam fordult elő ez a probléma, viszonylag "gyakran jelentett".

Talán ha gyárira teszem a feszültséget, stabilan bírta volna a 3900-es frekvenciát is, DE, nekem jobban megnyugtatja a lelkem, ha alacsony feszen és hűvösen fut a proci. A 200T-t jó, hogy felhoztad, TechSpot is azzal húzta a 2200G CPU és IGPU részeit is (ráadásul nem BIOS-ból, hanem RyzenMasterral). Mondjuk amióta megismertem az ID Cooling SE-213V2-t, inkább azt preferálom ajánlgatásokban, mert mégis csak több hővezető csővel& nagyobb hőleadó felülettel és nagyobb ventilátorral rendelkezik.. Egyébként igen, feszültségfüggő a hőmérséklet, nem véletlen volt nálam melegebb gyári beállításokon alacsonyabb órajellel.

Egyébként hogy szóba került. Utánjártam az A320&RAM órajelnek, tényleg vannak 3200+ Mhz-et is támogató típusok. Ellenben a feszültség-alulfeszelés témához: Ezeken az A320 lapokon lehet piszkálni a proci feszültségeit? Túlhajtani nem, de alulfeszelni, ami sosem árt ezeknek. :F Na de elég az offból, hiába indul minden az alaplapoktól építkezés során.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144005) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Segítség kellene.
Bartánőmnek szeretném fejleszteni úgy a gépét, hogy legalább a Sims 3, de ha úgy vana Sims 4 szépen fusson ratjta, mert jelenleg dúrván laggol, élvezhetetlen.

jelenlegi konfigja, és amire esetleg cserélném:
- Pentium G840 > I3 2100 3-4.000 Ft
- Nvidia 8400 GS 256 MB > Radeon HD 5570 1GB 4.500 Ft
- 4GB RAM > 6 vagy 8 GB 2-5.000 Ft

Szerintetek mit fejlesszek neki, a cél érdekében? Ezen kívül csak irodai gépként van használva, annak meg most is tökéletes.
Szeretném minél olcsóbban megoldani és csak azt feleszteni ami tényleg szükséges, mert más fontos költségek vannak, keresetem meg még gyatra.

[ Szerkesztve ]

Elérhetőség az adatlapomon.

(#144006) solfilo válasza Buncaman (#144005) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Párom notijában egy harmatos A8-7410 van csak, 4 gyenge mag, meg az egy csatornás memóriavezérlő miatt lábon lőtt, 2CU-s, így eléggé harmatos IGP és szépen megy neki a Sim4 768p-n. Én a VGA-t fejleszteném, 10k-ból pattintsatok bele egy HD7750/HD7770 kártyát (7770-es kártyák aprón) és hadd szóljon. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#144007) Buncaman válasza solfilo (#144006) üzenetére


Buncaman
tag

Köszi! :D
Ő is asszem 768 p-n vagy max 900p-n üzemelteti a gépet.
Én is főként a VGA-ra gondoltam, csak neten annyi félét írtak, gondoltam jobb ha azért rákérdezek itt is.

Elérhetőség az adatlapomon.

(#144008) solfilo válasza Buncaman (#144007) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs mit! :)

Közben megnéztem a Sims 4 hivatalos gépigényt:

Minimum
Operating system: Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1), Windows 8 or 8.1, Windows 10
Processor: Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ or equivalent (For computers using built-in graphics chipsets, the game requires 2.0 GHz Intel Core 2 Duo, 2.0 GHz AMD Turio 64 X2 TL-62 or equivalent)
Memory (RAM): At least 2 GB RAM
Hard drive (free space): At least 9 GB of free space with at least 1 GB additional space for custom content and saved games
DVD drive: DVD-ROM drive required for installation from disc only
Graphics card (video): 128 MB of Video RAM and support for Pixel Shader 3.0
Supported Graphics cards: NVIDIA GeForce 6600 or better, ATI Radeo X1300 or better, Intel GMA X4500 or better
Direct X version: DirectX 9.0c Compatible
Input: Keyboard and mouse
Internet connection: Required for game activation and optional for game updates

Recommended
Operating system: 64 Bit Windows 7, 8, 8.1, or 10
Processor: Intel core i5 or faster, AMD Athlon X4
Memory (RAM): 4 GB RAM
Hard drive (free space): At least 9 GB of free space with at least 1 GB additional space for custom content and saved game
DVD drive: DVD-ROM drive required for installation from disc only
Graphics card (video): NVIDIA GTX 650 or better
Direct X version: DirectX 9.0c Compatible
Input: Keyboard and mouse
Internet connection: Required for game activation and optional for game updates

Proci: bőven minimum felett, de ajánlottat nem éri el. Ezt nem bántanám első körben.
RAM: ajánlottat hozza
VGA: a HD7770 legalább olyan erős, mint az ajánlott GTX 650, szóval mennie kell szépen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#144009) Buncaman válasza solfilo (#144008) üzenetére


Buncaman
tag

Ezer hála és köszönet! :D

Nem kell a full graf, csak a szép játékmenet, de szerintem a 7770-re rápájázom, már írtam is valakinek. :)
Nagyon szépen köszönöm!

Elérhetőség az adatlapomon.

(#144010) Kacsapecseny


Kacsapecseny
csendes tag

Sziasztok,
Olvasgattam a korábbi hozzászólásokat, teszteket, stb... Leginlább játékra(mindenféle) használnám.
Max 220k a keret.
Szinte full alapról építek gépet, 500gb ssd -20k, és ryzen 5 2600 -41000, van csak meg.
Amire gondolok még:
G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB)- 20k
MSI B450M Mortar- 32k, bár ebben nem vagyok
biztos, mert a lap mérete nem számít, csak ezt
ajánlották, hogy jó a ram kezelése.
SAPPHIRE RADEON RX 590 8GB NITRO -69k (most
látom aprón)
Ergo marad kb 38k, ebből kellene táp és ház. Mit ajánlotok? :F
És késöbb raknék bele komolyabb (akár víz) hűtést is. Rgb, meg ilyen csicsás dolgok nem számítanak.
(A monitorom freesync es, és fullhd játszanék).

[ Szerkesztve ]

Isten bizony, ateista vagyok!

(#144011) palfitom válasza Kacsapecseny (#144010) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: nagyon jó választás!
Ház, pl.: Thermaltake Versa H18 / H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 Window / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21 / Bitfenix Aegis Core / Fractal Design Define Mini C / NZXT H400 / H400i
Táp: pl. FSP Hexa 85+ 550W / Hyper M85+ 550W / Cooler Master G550M / Corsair CX550M / be quiet! Pure Power 10 (CM) 500W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / Bitfenix Formula 550W / Whisper M 550W / Seasonic Focus Plus 550W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144012) Kacsapecseny válasza palfitom (#144011) üzenetére


Kacsapecseny
csendes tag

Oké, akkor marad a lap, de 550 w táp tényleg elég lesz?

Isten bizony, ateista vagyok!

(#144013) Paxker315 válasza Kacsapecseny (#144010) üzenetére


Paxker315
addikt

Esetleg, ha kifogsz aprón GTX1660 ast hasonló áron, elgondolkozhatsz, kicsit erősebb és fele annyit zabal.

Bár Palfitom által ajánlott tapok közül a legjobb ar:érték arányú BitFénix Formula Gold 550 röhögve megbirkozik az 590-val, de akár Vega56-szel is.

A lap nagybetűs TÖKÉLETES választás. Tapbol meg a BF FG550 lenne a legjobb befektetés. Vagy modulárist szeretnél? Akkor WhisperM.

Kiegészítő : új delikvens lehet az ajánlott tapok listáján. Silentium PC Supremo M2 550 wattos, gold hatasfok, félmodularis, öt év garancia még iponnal is, 23 ezer ft alatti ár. JonnyGuru pár éve tesztelte az M1 változatot, 8.5 pontot kapott, az M2 picit finomított, újabb termék. sok sikert a választáshoz

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144014) Paxker315 válasza Kacsapecseny (#144012) üzenetére


Paxker315
addikt

Bizony elég. A Formula Gold top termék, nyugodtan rabizhatod a 590-t. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144015) palfitom válasza Kacsapecseny (#144012) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Igen, elég lesz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144016) Borbinho


Borbinho
újonc

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy asztali gépet, amit egyrészt lehetne is a jövőben upgrade-elni, másrészt pár évig nem kellene bele új dolgot venni hogy vigya az újabb játékokat is.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékokra, elsősorban multiplayer játékokra. Fontos, hogy versenyszerűen is szeretnék játszani: pl Fifa, Fortnite, Pubg, CoD-ok (nem kell a legszebb grafika, inkább az fps). Streamelni is szeretnék rajta, illetve videókat vágni.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
-
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre :)
4. Mennyi a kereted rá?
250k-ból jó lenne ha kijönne, de egy picit tudnék feljebb is menni
Ha a fenti célokra olcsóbban is össze lehetne rakni egy gépet, az csak hab lenne a tortán.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Monitort is most vennék. 144hz képfrissítési frekvenciával. A monitorra 50-60at költenék kb (kb itt kezdődnek a 144hz-s monitorok) a gépen felül.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem

Egy ilyen buildet írtam eddig össze, de ez 300k körül van.
Alaplap: GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING vagy MSI B450 Tomahawk
Proci: Ryzen 5 3600
Vidkari: MSI Geforce GTX 1660 TI Gaming X 6GB
Memória: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16 , vagy G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB
SSD: Samsung 860 EVO 250GB 2.5 Inch SATA III , vagy esetleg Toshiba v Kingston hasonló méretből
HDD: 1 TB, itt nem találtam olyat ami egyértelműen tetszene
Táp: SeaSonic FOCUS Plus Gold 650W , vagy Corsair CX 650W

Monitor:??

nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#144017) Dyde


Dyde
aktív tag

Az új Ryzen generációhoz (R5 3600) mi lenne a legjobb választás alaplap és memória téren?
B450 Tomahawk, Mortar? Esetleg Asus Strix b450-f? Nem találtam tesztet melyik lappal lehetne 3400 vagy 3600 Mhzet kihajtani memória modulokból. Memóriában is bajban vagyok 3200 elég? 3400, 3600? G.skill mindenhol ajánlott, Patriot Vipert nem nagyon láttam nagyon youtubereknél videókban. :F

(#144018) PubliCat


PubliCat
tag

Üdv, Lassan aktuális lesz a gépvásárlás. Gyakorlatilag max 2 hét, ha jól kalkulálok. Persze, lehet hogy tovább fog tolódni, de mindenképp fogok egyet vásárolni.

1. Játékok: Single, Multi, LabView programozuás, szimulálás, 3D tervezés (ZW3D CAD, Inventor, Ansys)

2. -

3. Minden kb.

4. 300.000 HUF

5. Monitor

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nem kell RGB.

Elképzelés:

Ház:HÁZ
Proci: AMD Ryzen 2700/2700X
Ram: 16gb (2x8 kit) ha kevés, akkor cserélem majd 2x16gb-ra
VGA: 1070 apróról, vagy 1080, esetleg 2060. Vagy ha az AMD-ben van olcsóbb alternatívahasonló tudással, akkor az.
Háttértár: 1tb ssd +1tb hdd (2.5", laptop, WD)
perifériák szintén megvannak.

Szóval ilyen alapokra szeretném a pc-t helyezni.

Köszi a segítséget!

Üdv, PubliCat

[ Szerkesztve ]

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#144019) Paxker315 válasza Dyde (#144017) üzenetére


Paxker315
addikt

Strix B450-F nem ajánlott, csirke VRM. Tomahawk és Mortar top B450-es deszkák, meleg szívvel ajánlottak.

A Zen2 érdekes módon kevésbé érzékeny a RAM-frekire, nem szenved akkora hátrányt ("lábonlövést") a kisebb órajelekkel sem. Így igazából 3000-3200Mhz bőségesen elég. A Viper 4 széria Hynix CJR chipes, ami elvileg egy nagyon jó költséghatékony megoldás, ha nem akarod a B-die Samsung prémiumárát megfizetni.

Szerk: semmit sem állíthatok citálás nélkül. Tessék. mennyi teljesítménytöbbletet (játék) kínál a nagyobb RAM-órajel 3. generációs Ryzen mellett. Szegény Anno 1800 jól megizzasztja a gépeket.

TLDR:
Tomahawk, Mortar.
3200Mhz-es RAM kit is elég.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144020) palfitom válasza Borbinho (#144016) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Proci, ram, SSD: OK
Lap: Ha X470, akkor inkább MSI X470 Gaming Pro / Asus Prime X470-Pro / MSI X470 Gaming Pro Carbon, de egy jobb B450 is elegendő lehet, MSI B450M Mortar / B450 Tomahawk.
HDD: WD10EZEX vagy HDWD110UZSVA
Táp: inkább a Focus Plus legyen! 1660Ti-hoz elég a 450-es, de ha későbbi fejlesztés is tervben van, akkor mehetsz 550-re, esetleg 650-re.

Monitor: azért a 144Hz kihajtása már "zsebbe nyúlós", nem biztos, hogy a 250k-s géped 1660Ti-jal alkalmas lesz rá...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144021) palfitom válasza PubliCat (#144018) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Helló,

Ház, proci: OK
Ram: G.Skill Ripjaws 3200CL16 / Corsair LPX 3200CL16 / Patriot Viper 4 3400CL16
VGA: OK, vagy Vega56 a másik oldalról
Táp: pl. FSP Hyper M85+ 550W / Cooler Master G550M / Corsair CX550M / be quiet! Pure Power 10 (CM) 500W / 600W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / 600W / Bitfenix Formula 550W / Whisper M 550W / Seasonic Focus Plus 550W

Jól értem, a háttértárak megvannak?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144022) PubliCat válasza palfitom (#144021) üzenetére


PubliCat
tag

1tb ssd kell

1tb hdd van.

Alaplap kell még. Igazából 450-es Mortart, Tomahawk-ot nézegettem.

WIFI-s alaplap a jobb, vagy ha usb-s wifi stick-et használok?

[ Szerkesztve ]

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#144023) palfitom válasza PubliCat (#144022) üzenetére


palfitom
Topikgazda

SSD: ~1000GB Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
Lap: mindkettő jó választás lenne!

"WIFI-s alaplap a jobb, vagy ha usb-s wifi stick-et használok?" - Általában a WiFi-s lapok jóval drágábbak, mint ha külön bővítővel oldod meg.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144024) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Lassan összeáll a fejemben egy kép a következő gépemről, mely a következő fő komponenseket tartalmazza eddig:

Alaplap: Ez mennyire jó lap, vagy van-e hasonló árkategóriában esetleg jobb alternatíva? MSI B450M MORTAR
Processzor: AMD RYZEN 7 3700X
Memória: Itt ezt csak beszúrtam a listából, nem tudom mennyire passzol: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
Videó kártya: (A gyártó változhat, illetve egyedi hűtésű verziók megvárása tervben van, de bármilyen változtatásra nyitott vagyok) MSI RX 5700 XT 8GB GDDR6 PCIE

Kérnék erre korrekciós javaslatot, véleményt mennyire lenne meg az összhang az alkatrészek között.
Illetve még egy pofás házat is nézek majd hozzá.

Ezek mellett ami marad az egy Sound Blaster Z hangkártya, egy Seasonic M12II tápegység, 3 db vinyó és egy Samsung SSD.
A monitorom jelenleg: SAMSUNG XL2370, 1920 x 1080 pixel, VGA (D-sub), DVI, HDMI

Köszönöm előre is a segítséget, észrevételeket!

(#144025) Dyde válasza Paxker315 (#144019) üzenetére


Dyde
aktív tag

:R

(#144026) PubliCat válasza palfitom (#144023) üzenetére


PubliCat
tag

:R :R :R

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#144027) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! R5 2600-hoz keresek alaplapot ill. Ram-ot. Olvasom itt az elozo hsz.-ket Msi fronton. S/pdif fontos ezért a b450m Mortart nézem, de az Asrock b450m Steel Legend jobban tetszik. Eszervek dontenek, a Mortar jobb? Illetve 3000-es Aegist vennék, késobbi 3700x-hez megfelel? Koszi

(#144028) Paxker315 válasza asdf74 (#144027) üzenetére


Paxker315
addikt

Nekem is nagyon tetszik a Steel Legend, DE ajánlani nem fogom. VRM hűtése nem igazán sikerült. Oké, világít, jól lehet RAM-ot húzni rajt', de, ha nincs megfelelő VRM hűtés, akkor a procit nem igazán.

Review1 - Vortez
Review2 - TechYes youtube
Review3 - ThinkComputers
Review4 - TechLegend
Tom's Hardware fórumról
Meg én is kérdeztem róla, amire ezt a választ kaptam: "its VRM is slightly worse than the ASrock Pro4, and in the end its down to the heatsink."

Maradj a Mortarnál :) :K

szerk: ha top-blow procihűtőt (pl. gyári AMD Wraith megoldások) használsz, kevésbé melegszik a VRM, egy Wraith Prism pl. egészen jó, de a toronyhűtők közül is van, ami jobban "fúj" arrafelé is. Amúgy ennek a lapnak koszonhetem, hogy ~10 év után először Hammerfallt hallgattam pár napig.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144029) asdf74


asdf74
tag

Ennyi!! Marad a Mortar. A kerdes masik fele? (Memoria) (birja a metalt a lap?) :-)

[ Szerkesztve ]

(#144030) Paxker315 válasza asdf74 (#144029) üzenetére


Paxker315
addikt

Tökéletes az Aigisz. Dyde kérdésére írtam pár órája ezt. Nem profitálnál túl sokat a 3200Mhz fölötti RAM-frekvenciákból,, legalábbis játékok során, benchmarkolás más. És, az Aigisz is megy 3200-on, főleg jó lapban&jó procival.

Mortar&Aigisz v Ripjaws/Viper4 teljesen ésszerű választások. ;)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144031) asdf74


asdf74
tag

Koszi. Meggyoztel.

(#144032) Bivaly26


Bivaly26
tag

Az adatlapomon van a gépem!Érthetően sok minden megéltünk együtt a 11 év alatt, átlagban napi 6-8 órában(érthetően hétvégén többet)!:DHaldoklik az alaplap meg a procim már!Új játékra alkalmatlan!Feleségemnek ryzen laptopot vettem decemberben gyorsabb mint az én konfigom!:)

1.Netezés!Játék Fps játékra Cod,Far Cry,F1,etc Mmorpg game is néha:)

2.Fsp Hyper 600w,Sapphire r7 260x,Monitor,Merevlemez,840evo SSD,maradna egyenlőre!

3.Processzor ,Alaplap,Ram,Ház,Processzor Hűtő!

4.200-220ezer

5.Képernyő Samsung SyncMaster 2232BW (Digital) [22" LCD]

6.Am4 et szeretnék ár érték teljesítmény alapján!Valami ilyesmire gondoltam!Alaplap a nagy kérdés vagy az uj zen2 procik!Videókártyát gondolom réginek találjátok meg a monitort de most gépre ennyi a keret!jövőre mehet a full hd monitor meg a kártyacsere!

Köszönöm Szépen a válaszokat!
Alaplap procim nem eladó megmaradnak emléknek!:D

[ Szerkesztve ]

(#144033) Paxker315 válasza Bivaly26 (#144032) üzenetére


Paxker315
addikt

Ez a csomag teljesen jó, szerintem. Egyedül processzorhűtőben (ami egyébként is opcionális, de ártani semmiképp' sem fog...) a PCX kínálatából találtam jobb ár:érték arányú vételeket. A Pure Rock-ot én túlárazottnak gondolom a teljesítményéért.

ID Cooling SE-214X; Arctic Freezer 34; DeepCool Gammaxx400; Fera 3;
Brocken Eco Alpenföhn

nyers teljesítményre a Brocken Eco& Fera3 a legjobbak, és csendesebbek is a PureRock-tól& elhanyagolhatóan jobban hűtenek és még olcsóbbak is.

2600-hoz már a 214x is bőségesen elegendő, a "kistesó" SE-213V2 meg jó lenne, de most nem kapható PCX-en. Enyhe túlhajtás-húzás azzal is beleférne egyébiránt. (kapható Alpenföhn Ben Nevis, ami kb. egy átmatricázott SE-213V2, de árban korántsem oly' kedvező). Vagy az ESport széria Arctic Freezer 34, ha szeretnéd bolondítani a színeket.

OFF: tényleg, hogy illik ejteni a ryzenek típusszámát? Én "huszonhatnullanullásnak" szoktam, a "twentysixhundred" a külföldiül preferált. Esetleg más lehetőség? Radeonok: RX5700-->ötvenhétnullanullás v fiftysevenhundred. Csak érdeklődésképp' kérdezem

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144034) Bivaly26 válasza Paxker315 (#144033) üzenetére


Bivaly26
tag

Köszönöm!És alaplapot tudnál ajánlani azt nem tudtam még eldönteni ami esetleg jó lehet a zen2-e?MSI X470 GAMING PRO CARBON 62k ra gondoltam az beleférne a 200k-220k-ba!Vagy Asus Prime pro 57k ez most nincs pcxen és asusban még ASUS ROG STRIX B450-E GAMING ez 52k!Köszi!

(#144035) Paxker315 válasza Bivaly26 (#144034) üzenetére


Paxker315
addikt

nincs szükséged olyan drága lapokra. Kár, hogy most nincs Tomahawk.

MSI B450M Mortar (mikroATX)
MSI B450 Gaming Plus (teljes ATX)

Nugi, 6-8 magos procikat ezekkel is szépen tudsz túlhajtani. Az X-es lapra nagyon kevés esetben van szükség "átlagos" felhasználás esetén.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144036) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok! Sokat gondolkozzom a gépvásárláson szóval próbáltam ezen is finomítani jöhetnek az ötletek, hogyan lehetne jobb :)

PHANTEKS Eclipse P400S
Be quiet! BN294 600W Pure Power 11 tápegység
AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor
MSI B450-A PRO alaplap
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP HX432C16PB3K2/16
MSI GTX1660 Ti 6GB GDDR6 GAMING X 6G videokártya
itt van dilemám, hogy milyen verziós GTX 1660TI legyen illetve lehet esetleg ha olcsón hozzájutok megérné egy Vega 56 vagy nem?
Samsung 500GB 970 Evo Plus MZ-V7S500BW M.2 SSD meghajtó
Seagate 1TB FireCuda ST1000DX002 SSHD merevlemez

Szívesen fogadom azokat az ötleteket is, hogy mit cseréljek ki olcsóbbra ha sokat nem vesztek vele. Ryzen 3000-et nem akarok mivel fullhd gaminra kellene a gép ott max beállításokhoz ha lehet és ezen a szinten nem sokat számít ahogyan olvastam.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144037) hobizoli válasza undercover (#144036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

R5-3600

több drón kell ;P

(#144038) shapphire válasza undercover (#144036) üzenetére


shapphire
tag

Szia!

Az a Predator problémás lehet, rosszak a visszajelzések. Inkább Patriot Viper 4 3200 kitben, olcsóbb is.
Adattárolásra hdd inkább, olcsóbb: Wd Blue, Toshiba P300
Gaming x jó hűtésű model.

(#144039) shapphire válasza undercover (#144036) üzenetére


shapphire
tag

Lemaradt: Ha csak nem lesz sokkal nagyobb fejlesztés a jővőben, akkor most egy jó minőségű 450w-os táp elég, rátartással 500w, vagy nagyon max 550w. (1660ti)
Veganál elkelhet a 600-650w.

[ Szerkesztve ]

(#144040) palfitom válasza FrezeR (#144024) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: kb. a legjobb mATX deszka, szóval jó választás
Ram: jó választás
VGA: a jövőbeni monitorod függvényében lehetne ajánlani. Ha marad a mostani, akkor bőven túlzás az 5700XT.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144041) palfitom válasza undercover (#144036) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ha 60-75Hz körüli a monitor, akkor fölösleges Vegában gondolkodni. A 1660Ti simán elég hozzá, ráadásul sokkal kevesebbet fogyaszt.
Ram: ahogy shapphire kolléga is írta, inkább Viper 4 3200, 3400 MHz, vagy G.Skill Ripjaws 3200.
SSHD létjogosultságát nem értem ebben a gépben. Inkább WD10EZEX vagy HDWD110UZSVA.
Én a 970 EVO-ra sem költenék, 860 EVO-t vennék (szinte nem érezhető a különbség).
Táp: Ha marad ez a felállás 1660Ti-jal, akkor 500-as táp is elegendő lenne.
VGA: a Gaming X teljesen jó kártya

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144042) undercover válasza palfitom (#144041) üzenetére


undercover
senior tag

Nem max beállításokkal de multiban benéznék 144fps be ahhoz egy Acer 144hz monitort vennék valahol 100k alatt.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144043) FrezeR válasza palfitom (#144040) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi a választ!

Monitorcsere lesz majd a következő cél, úgyhogy a választásom kicsit már annak is szól.

(#144044) palfitom válasza undercover (#144042) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Gondolom Freesync is lenne. Akkor inkább a Vega (vagy RX 5700) + erősebb táp.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144045) palfitom válasza FrezeR (#144043) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
OK.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144046) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Használtan 50-60k-ból lehetséges egy számítógép, akár játékra is? Igen. :)

Remélem elfér a hozzászólásom, csak leírom az esetem.

Nekem a cél egy általános felhasználásra gyors gép volt, PUBG-vel játszom csak, a cél a fix 60FPS.

Dell Optiplex 7010 MT brand gépet vettem apróról. I5 3470, 8GB ram, 80+ Gold táp. /25k/
A saját 240GB-os SSD-m került bele. /6k/

Egy tápcsati nélküli 1050 / 1050Ti-t simán elbír. Ki lehet fogni jó áron. /22-30k/

Igazából kicsit gyengébbet is be lehet tenni a tápcsati ellenére, átalakító kell hozzá.
RX460 / RX560 / GTX960.
GTX1060 / RX470 / RX570 már lehet sok lenne a tápnak.. Én személy szerint ki merném próbálni.

I5 2400/2500 is opció lehet HP / DELL / FUJITSU gépben. Ahol kicsit gyengébb minőségű táp van, oda semmiképp nem opció a GTX1060 / RX470 / RX570

Ár / értékben szerintem jobbat nem lehet kihozni, ha dedikált kártya is kell.

[ Szerkesztve ]

(#144047) palfitom válasza Grave_444 (#144046) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Persze, elfér. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144048) Grave_444 válasza palfitom (#144047) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi, szerintem hasznos egy ilyen ajánlás is, egy darabig aktuális. :)

[ Szerkesztve ]

(#144049) FrezeR válasza palfitom (#144045) üzenetére


FrezeR
senior tag

Még egy kérdés, másik hűtőt érdemes vennem a 3700x-re, vagy elég lehet az amit adnak mellé?

(#144050) palfitom válasza FrezeR (#144049) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Jó az a hűtő, én alapból nem cserélném.
Próbáld ki, s ha esetleg nem tetszik, akkor könnyűszerrel cserélheted bármikor!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.