Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#59001) TGWH válasza membrandj (#59000) üzenetére


TGWH
őstag

Viszont az fx6300-ra meg azt írják hogy AM3+. Arra rámegy az AM3-ra való hűtő? :D
Szerinem ebből az lesz, hogy megveszi amit akar, és eladja a procihűtőt, és idővel vesz másikat ha már nem bírja a gyárit :D
Ezért mondtam neki, adja el a vga-t is, és vegyen A6/A8-at, és talán még jó tápra is futja :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59002) woodstock323 válasza membrandj (#59000) üzenetére


woodstock323
tag

TGWH szerintem am3+ra is rámegy a hűtő.
Amúgy igen az AM3+ is megfordult a fejemben,de én úgy tudom hogy,arra már nem fognak fejleszteni,szóval a mostani is már kifutó széria és csak az fm2+ marad...ezért nem is írtam bele az elején.
Arra is gondoltam hogy későbbiekben egy alaplap kiszolgáljon még egy procit.

Amúgy megkérdeztem ténlyeg hulladéknak mondják a tápomat,bár sose volt vele gondom szóval érdekes.
Viszont akkor azt is cserélnem kéne.
Basszus a végén még egész gépet kell vennem.

[ Szerkesztve ]

(#59003) TGWH válasza woodstock323 (#59002) üzenetére


TGWH
őstag

Nem sokra mész azzal, hogy ,,szerintem''. Kérdezz rá a másik témában.
Phenom II X4 965 szerintem menne a hűtőhöz.
Az alaplap nem nagyon fog kiszolgálni még egy procit... intelnél tick-tack elven most új foglalat jön valamikor. AMD-nél fm2+ ágon jönnek a8 a10-ek. Ezen kívül jön a ddr4-es ram, úgy hogy a jelenlegi alaplapok tartóssága erősen kérdéses...

Attól hogy nem volt még baja a tápnak, még lehet. Ha alapból nagyobb fogyasztású amd-ket pakolsz bele, max csak előbb tönkremegy. De lehet évekig gond nélkül menne.

Vegyél használt cuccokat olcsón, úgy még egy táp is beleférhet, vagy kockáztatsz. Persze a jó táp is leéghet, csak épp nem rántja magával a teljes gépet...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59004) membrandj válasza TGWH (#59001) üzenetére


membrandj
nagyúr

Adja el a hd 7790-et egy a8-ért? Mintha a merciből visszaülnél egy trabantba..:D

Proci hűtő passz.

Enermax tudtommal nem hulladék kategória: [link] ITT kérdezzen rá az illető.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59005) TGWH válasza membrandj (#59004) üzenetére


TGWH
őstag

,,Küklopsz'' van, az állítólag nem valami fényes darab...
Figyelj, ha nem kell neki, akkor miért tartogassa? :D ugye most talán a táptól függ minden, valami keveset fogyasztó régebbi proci, pici vinyó, meg valami olcsóbb alaplap. Vagy inkább nézzen használtan.
Majd gondolom visszaszól mit mondtak a tápra :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59006) woodstock323 válasza membrandj (#59004) üzenetére


woodstock323
tag

Rákérdeztem táp topikban...
Cserés lesz,állítólag enyémben nem is enermax belső van.
Sőt most néztem a hűtőm nem támogatja egyik foglalat típust sem,most azt is megkérdeztem a hűtős topikban van-e megoldás vagy csere...szóval úgy néz ki a keret és az elképzelés is változni fog.
szerintem nemsokára visszatérek egy átgondolt kérdéssel mivel túl sok változó van itt kérem szépen... :W
:)

[ Szerkesztve ]

(#59007) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Ismerős kért meg egy low budget-es gép összeállítására, melyet általános felhasználás mellet(böngészés, yt, filmnézés) minimálisan online játékra is használna(pl war thunder). Keret MAX.75.000
Perifériák nem kellenek, illetve ház és HDD(sata) van. Monitor 1366x768-as.
Lehet, hogy tudok neki prociba segíteni(egy 3225-ös I3-mal) így első verzió egy Intel alapú lenne:
Alaplap ASRock B75M-DGS R2.0
RAM DDR3 CORSAIR Value 4GB/1600 (CMV4GX3M1A1600C11) (keretbe egy KIT nem fér bele, esetleg valammikor még egy ugyan ilyen)
Táp Chieftec 450W OEM (CTG-450-80P)
VGA SAPPHIRE HD 7770 1Gb DDR5 OC, vagy ASUS HD 7770 1GB DDR5 DirectU mert erre +1 év gari van.
És Proci akkor a már említett i3 3225. Ha ez nem jön össze, akkor esetleg egy Intel Pentium Dual-Core G2130(?). CPU hűtő a gyári egyenlőre.

1. kérdés, hogy a fentibe Ti láttok valamilyen nagy logikai buktát?
2. kérdés pedig az AMD, amiben nagyon nem vagyok otthon. Abban lenne jobb vétel? És ha igen, miben jobb:)?

Előre is köszi, Gábor

(#59008) TGWH válasza woodstock323 (#59006) üzenetére


TGWH
őstag

Én átgondoltam. Veszed a 13 ezres procit, amire rámegy a hűtő. Kérdés lehet-e hűtő nélkül venni, kb. egy ezressel akkor olcsóbb. Még veszel alaplapot, tápot, pici hdd-t, és kijössz úgy 50 ezer környékén. Vagy veszel mindent használtan, és ugyan ennyiért jobb géped lesz, vagy mindent használtan 70-ért és sokkal jobb géped lesz :D annak értelme nincs, hogy veszel egy procit, és később cseréled...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59009) -Valinas- válasza otto14 (#58979) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszi!

Pentium G3220 mellé kell az 1600 MHz-es RAM, vagy netezésnél nem érezném, és megspórolhatok egy ezrest az 1333-assal?

(#59010) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Tudtok valakit, aki megbízható és jó szakember? A gépemet kellene majd össze szerelnie BP-en. Fontos lenne, hogy házhoz jöjjön.

Köszi:

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#59011) TGWH válasza ZiD (#59007) üzenetére


TGWH
őstag

AMD akkor jobb, ha nem kell vga. De inkább 7770 meg kis proci szerintem.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59012) otto14 válasza -Valinas- (#59009) üzenetére


otto14
senior tag

Nem muszáj 1600mhz ram, veheted az 1333mhz-t is, nem fogod észrevenni a kulombséget...

asd

(#59013) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok. Pénz szűkében kéne összeszednem magamnak valami használható konfigot.
Ezt néztem ki: [link]
azzal a változtatással, hogy E8400, a 160 as vinyóval (rendszernek), itthon van 2 giga DDR2es ramom, és egy terrás vinyóm. így lenne 32k
10 alatt milyen használt videókarit ajánlanátok, amivel 1-1 játékkal még el lehetne bohóckodni?
Igazából netezésre és pici játékra kéne a cucc, de tisztában vagyok vele, hogy BFezni nem fogok ezzel a konfiggal.

A fent leírt összeállítás jó ennyiért, vagy keresgéljek még esetleg?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#59014) TGWH válasza MurdR (#59013) üzenetére


TGWH
őstag

Kb. amilyen vga-t kapsz olyan lesz :D minél jobbat találsz, annál nagyobb szerencséd van...

Vagy vegyél androidos cuccot, a 10 ezer forintoson már lehet szaggatni fognak néha a filmek... de kell hozzá egér+bill is, úgy tudom nem adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59015) ZiD válasza TGWH (#59011) üzenetére


ZiD
tag

Oksi, köszönöm!
Konfiggal kapcsolatban valami észrevétel:)? Elmegy, vagy szar az egész:)?

Köszi, Gábor

(#59016) Burt1793 válasza ZiD (#59007) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem is jó ez az összeállítás. A gyári procihűtőtől nem kell félni, családban van egy i3as pc, csöndesebb(kb nincs hangja), mint az i7-esem cooler master hűtővel, új vga-val és táppal. :)

(#59017) TGWH válasza ZiD (#59015) üzenetére


TGWH
őstag

Itt már csak akkor foghatsz pár ezer forintot, ha nagyon megnézed hol veszed... lehet van jobb táp is olcsóbban :D kicsit keresgélni kell ahol veszed meg milyen árak vannak, stb.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59018) ZiD válasza Burt1793 (#59016) üzenetére


ZiD
tag

Ezt is köszönöm. Még 2 dolog:
RAMból 1333-as lassul észrevehetően?
Illetve elég lehet egy 400-as táp? (a pontos típust megkérdezem még, hogy ajánlott-e a megfelelő topicba) elsőre esetleg ez: Táp FSP Hexa 400W

Szerk: TGWH, Neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#59019) TGWH válasza ZiD (#59018) üzenetére


TGWH
őstag

Kérdezz rá a tápos témában, meg a háztól is függ, elég hosszúak-e a táp kábelei.
Nem lesz érezhetően lassabb 1333mhz-es ramokkal sem.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59020) Burt1793 válasza ZiD (#59018) üzenetére


Burt1793
veterán

Az fsp Hexa táp az egyik legmegbízhatóbb, nekem is ilyen van, csak nagyobb teljesítménnyel.
Az 1333-as ram teljesen jó. Nálam alapból 666 mhz-en jár a ram, 1600-as 3 éves corsair, akkora hűtővel, hogy szétválasztja a házat. :D Sose megy 1600-on.

(#59021) ZiD válasza Burt1793 (#59020) üzenetére


ZiD
tag

Köszönöm Mindenkinek a segítséget, akkor fizetéskor rendelgetünk is:)

(#59022) -Valinas- válasza otto14 (#59012) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszi! :)

Elég sokat lehetne fogni egy H61 lap + Intel G1620 kombóval a Haswell H81 + G3220 helyett. Szerintem netezésre nagypapának az előző is teljesen megfelel, jól gondolom?

(#59023) otto14 válasza -Valinas- (#59022) üzenetére


otto14
senior tag

Az is jó lenne... :K

asd

(#59024) membrandj válasza ZiD (#59007) üzenetére


membrandj
nagyúr

ha adott a proci és jó áron adod neki, akkor ok
lap ok
Kit 4GB-nál nem is kell.
ctg-450 helyett inkább ctg-500, hosszabak a kábelei, később alsó táposba is jó lesz.
Vga: 25k körül 7770. 31k körül már 7790 van.

Ha mégse a te procid lesz, akkor viszont asrock b85m hds + g3220.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59025) membrandj válasza -Valinas- (#59022) üzenetére


membrandj
nagyúr

h61 lapot ne. Se usb3 , se sata3.

b75 kell.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59026) membrandj válasza MurdR (#59013) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha van egy terrás hdd-d, akkor felesleges 2 k-t költeni a nagyobb 160-as hdd-re. 80GB-on bőven elfér egy win7 + alap progik.

10 alatt nincs értelmes vga.

Minimum egy hd 7750 1GB gddr5 kellene, de legalább egy hd 6670 1GB GDDR5 használtan is akár.

De amúgy ezekbe a gépekbe elég kis tápok vannak, szóval erre figyelj nagyon. Kérdez meg,hogy mit bír max..

Ami jobb lenne, akár használtan összevadászva,de ugye az macera..

1155 b75 lap ~ 9k
g2020/g2030 ~ 10k
4GB ddr3 ram ~ 7k
satás hdd ~ 5k
használt 6670 1GB gddr5 ~ passz
valami ház ~3k
használt fsp táp 400W ~ 5k

~50-55k környéke vga-val.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59027) MurdR


MurdR
veterán

Értem. A G2020 jóval erősebb mint az E8400?
50-55k körül már egy 4magos AMD is kijönne, nem? Vagy esetleg egy intel Quad...?
Tudsz nekem adni linket, vagy kiindulási pontot hogy merre tudok utámanézni a procik teljesítményének? Valamiféle táblázatra gondolok... köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#59028) membrandj válasza MurdR (#59027) üzenetére


membrandj
nagyúr

Jóval nem, de fejleszthető marad akár egy i5-re is. + a ddr3 ramot is tovább tudod vinni.
Illetve gyanítom,hogy azonos teljesítményt kisebb fogyasztás mellett képes leadni a pentium.

775-be már ne gondolkozz. am3-at is el kell felejteni. Am3+-nál pedig az első értelmes proci ~ 30k, szóval.

Ez a g2030/g2020 jó kis lépcső lehet későbbre, + jobban eladható.

Nincs ilyen táblázat. Legalább is én nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59029) MurdR válasza membrandj (#59028) üzenetére


MurdR
veterán

Na most elbizonytalanítottál hogy valóban kell e nekem az említett kinézett konfig, mert ha az Általad ajánlottat venném (+15k) akkor később sem fájna a fejem a bővítések miatt.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#59030) snipy válasza MurdR (#59029) üzenetére


snipy
tag

Hali

Ime egy táblázat

és ugyan ez VGA-ban

[ Szerkesztve ]

(#59031) sys25


sys25
aktív tag

Sziasztok!
Gépet szeretnék venni,amire 180e ft lenne a keretem.
A gép alatt a gépházat és a benne lévő hardvereket értem,monitorra és egyéb külső perifériákra nincs szükségem!
Elsősorban játékra kellene,másodsorban filmezni,szóval valami csendes táp kéne bele!
Egy 32"-os Led tv-vel használnám 720p felbontással (1080p-ben játszáshoz gondolom már szűkös ez az összeg keret,komoly kompromisszumokra lennék kénytelen a grafikai részletességben :) ).Tudom hogy ez nem egy gamer monitor és a válaszideje se valami ász,de nem multihoz kell,így ez nem gond.
Pc ház nem kell hogy extra legyen,nekem egy snassz fekete ház bőven elég,inkább a hardverekre költenék többet.
Blu-ray íróra sincs szükségem,egy Dual layeres satás dvd+rw-m van itthon.Ja proci hűtőm is van egy univerzális Cooler Master Hyper TX3 Evo személyében,szóval hűtőre sincs szükségem.Hangkártya se kell,az integrált nekem megteszi.

Összegezve:
-180e keret egy elsősorban game-re kihegyezett halk gépre
-ami kell:ház,táp,alaplap,proci,ram,ssd+hdd,vga kártya
-ami nem kell: ODD,proci hűtő,monitor,egér+bill,hangkártya,Op rendszer

Nem vagyok márka függő,csak az érdekel hogy a lehető legjobb teljesítményű gépet tudjam kihozni ebből az árból. :)

Előre is köszönöm az ötleteket és tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#59032) MurdR válasza snipy (#59030) üzenetére


MurdR
veterán

Köszönöm szépen, meg is lesegetem őket :R

Membrandj: Neked is köszönöm a egítséget, már egy kicsit jobban átlátom a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#59033) Apollo_21 válasza TGWH (#58996) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszönjük az ékes hozzászólást miszerint NEM jó amdhez..tudom h írtad h teis olvastad valahol..de na..2kattintás után rálehet találni tehát ha még kérdéses lenne wúdsztoknak az amd féle 750 vagy 760K-s konf akkor nyugodtan veheted hozzá a hyper 212-t
Versatile all-in-one mounting solution for Intel Socket LGA1366/1156/1155/1150/775 and AMD Socket AM3/AM2+/AM2.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59034) *Tata* válasza membrandj (#59028) üzenetére


*Tata*
senior tag

Szia!

Látom párszor ajánlod a Cooler master n300 házat.
Nekem az n200-as tetszik, szinte egy árban vannak, az is ajánlott vétel?[link]

(#59035) TGWH válasza Apollo_21 (#59033) üzenetére


TGWH
őstag

Tehát am3+-os procira is mehet?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59036) mitya221


mitya221
tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem :) Az elkövetkezendő hónapokban szeretnék venni egy gépet (március/április környékén). 3D játékprogramozásra, modellezésre használnám leginkább, de szeretnék rajta játszani is (nem kell fullon futnia a játékoknak, de azért jó lenne, ha a legtöbb -mostani- játék menne rajta).
Csak monitorom, billentyűzetem és egerem van hozzá. Optikai meghajtóra nincs szükségem. Jó lenne egy SSD az oprendszernek és egy 500 gigás HDD is.
Körülbelül 250k lenne rá a keret (+-30k) :)
Segítségeteket előre is köszönöm :)

(#59037) ricsir


ricsir
csendes tag

Sziasztok!

Számítógép vásárlás előtt állok (Monitor ami full HD, hangszoró, egér, billentyűzet nem kell).
Olyan gép kellene amin viszonylag futnak az újabb játékok, a keret rá 95 ezer maximum 100.000 ft. Viszonylag hosszútávra szeretném, úgy, hogy egy hamar nem keljen gépet vennem. Pár ismerősöm mondta, hogy ne előre összerakott rakott gépet vásároljak, mert sokkal drágább és általába régebbi cuccokat próbálják belerakni és eladni.

Milyen gép konfigot ajánlotok?

(#59038) ZiD válasza membrandj (#59024) üzenetére


ZiD
tag

Köszönöm a segítséget, és a hasznos tanácsokat! Az Általad említett g3220 ki tud hajtani a 7770-et? Esetleg egy 7790-et :) ? (Ezen még gondolkodik az illető, hogy 7770 vagy 7790 legyen)

Köszönöm!

(#59039) Apollo_21 válasza TGWH (#59035) üzenetére


Apollo_21
addikt

igen...am2 óta úgyanaz a felfogatás. Ami oda felmegy az felmegy fm2+ig bármelyikre.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59040) otto14 válasza sys25 (#59031) üzenetére


otto14
senior tag

Szia.

proci: fx 6300 -28k
lap: gigabyte ga-970a-ud3p -23k
ram: KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play
1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G -23k
hdd: wd caviar blue 500gb aakx végű -13k
táp: fsp raider 550 -16k
ház: bitfenix merc alpha -13k
vga: GIGABYTE GV-R927XOC-2GD R9 270X 2GB
GDDR5 -58k

Összesen: 171k
Ház még lehet fd core 3000 -18k körül, vagy eladod a procihűtőd, és kipótolod egy scythe ashura -ra. Nem egy izom azért a hyper tx3... Ezzel tudsz játszani is FHD-be, max nem kapcsolod be az élsimítást, ami nem nagy érvágás :D A válaszidő meg nem sokat jelent

[ Szerkesztve ]

asd

(#59041) membrandj válasza *Tata* (#59034) üzenetére


membrandj
nagyúr

Gyakorlatilag szerintem ugyan az, csak kisebb. n200-ról csinált shellkretor tesztet. Shellktretor.hu Ajánlott az is, de abba csak m-atx lap megy.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59042) membrandj válasza mitya221 (#59036) üzenetére


membrandj
nagyúr

Gyere vissza február végén. Hiába mondom meg,hogy jelenleg mi a jó vétel, ha 3 hónap múlva veszed..

250k-ból már jó gép jön össze. Nagyjából(azért csak nagyjából mert lehet márciusra már más éri meg..)
i5-4570 vagy i7-4770
gigabyete b85m-d3h
2x4GB 1600 mhz vagy ha igénylik a programjaid, akkor 16 GB ram, bár ez baromi sokat elvisz
gtx 760
60 GB ssd
500 GB HDD
fractal design core 300 ház
fsp raider 550 táp

Ha monitor nincs, akkor dell u2312HM, persze ez kereten felül.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59043) membrandj válasza ricsir (#59037) üzenetére


membrandj
nagyúr

Proci lapra 2 verziót írok

A g3220+ asrock b85m hds ~ 29k, ez fejleszthető i5-re, viszont 2 magos és gyengébb valamivel

B, x4 750k + GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 vagy
GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 ha 14k körül lesz. Ha maradnak ezek az elmebeteg fm2 lap árak, akko:
GIGABYTE GA-F2A88XM-D3H
~ 17k + 14k vagy 18k, összesen 31k vagy 35k

Közös: Kingmax 4GB 1600 mhz ~10k
akkx végű wd blue 500 GB ~ 13k
sharkoon vaya~8k
ctg-500 12k

Vga: hd 7790 1GB GDDR5 ~ 31k
vagy olcsóbban, bár gyengébb hd 7770 1GB GDDR5 ~ 26k.

2GB-os kártya gtx 660-tól éri meg, ugyanis alatta nem használják ki.

Előre összerakott gépek 90%-a sza*.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59044) Burt1793 válasza otto14 (#59040) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem intel proci kell, jó a tx3, nekem is az van a 3 éves 2600k-n, a többi oké. :)

membrandj: Én több gépet vettem a computer imperiumtól (szinte mindet, csak a sajátot nem ;] ) És azt kell mondanom, hogy megéri, mert alig többért (2-3 ezer forint plusz) megkapod a gépet és nem kell 2-3 órát az összeszerelésre szánni. :)

[ Szerkesztve ]

(#59045) Apollo_21 válasza Burt1793 (#59044) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem bántásból..nemtudni h mennyire jó a táp ami benne van stb stb...előre összerakottal azért könnyebben belehet fürüdni lássuk be.. TX3 jó..csak többen vannak akik vájfüllel vannak megáldva és hangosnak találják a ventiket...tény nekem is volt, idövel (kb fél év) hangosodott, de speciel nemzavart engem

A lényegeset kiis hagytam, az iróniát:D A sajátod nem! Látod!:D Tese vállaltad be:D De másnak rebbenés nélkül:P

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59046) membrandj válasza Burt1793 (#59044) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát most erre mit mondjak.. kérdeztél volna előbb. Többnyire: gtx 650 2GB vgaval, ismeretlen táppal, csökkentett órajelű procival szerelt gépek. Minden, csak nem jó vétel. Nem a 2-3 óra szerelés a lényeg ( bár maximum az első alkalom ennyi), hanem az,hogy adott pénzért, 2x jobb gépet kapsz..
Minden shop csinál már összeszerelést mellesleg.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59047) membrandj válasza otto14 (#59040) üzenetére


membrandj
nagyúr

Intel verzió, 1-2 módosítással.

proci: i5-4570
lap: asrock b85m hds
ram: KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play
1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G -23k
hdd: wd caviar blue 500gb aakx végű -13k
táp: fsp raider 550 -16k
ház: cooler master n300 ~11k
vga: GIGABYTE GV-R927XOC-2GD R9 270X 2GB
GDDR5 -58k

Összesen: 180k

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59048) sys25 válasza otto14 (#59040) üzenetére


sys25
aktív tag

Köszi,egész jól hangzik ez a konfig! :)
Ha a hűtő kevés a procihoz,akkor természetesen megy a háztól.
A válaszidőt csak azért írtam,mert sokan oltogattak hogy azzal nem lehet normálisan multizni fps-sel,mert mire észreveszem az ellent,addigra már fekszem is.De mint írtam nem multizok,úgyhogy ez nem izgat,tökéletes a led tv is. :)

(#59049) sys25 válasza membrandj (#59047) üzenetére


sys25
aktív tag

Nem vagyok se Intel,se Amd párti,de gondolom az Amd proci jobban együtt működik ezzel a vga kártyával.
Vagy elenyésző a különbség?

(#59050) sys25 válasza Apollo_21 (#59045) üzenetére


sys25
aktív tag

Hogy mennyire hangos a TX3 azt nem tudom,mert az öregeskedő tápom olyan hangos hogy csak azt hallom!Géptől 1m-re 40dB... :D
Elötte egy AC Alpine Pro 7 volt a szintén korosodó C2D E8400-on és azt hittem hogy az kezdi bemondani az unalmast,2hónapja cseréltem!Potyára... :D
Ebből gondoltam hogy az még jó lesz az új gépbe! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.