Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#14001) sketchifun válasza userxy (#13999) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szépen felveszed a telefont, felhívod őket.

Megmondod, hogy neten rendeltél, és élnél az ellállás jogoddal.

Ez után kérdezni fognak egy két dolgot.

Becsomagolod a notebookot, aminek hiánytalanul, sérülésmentesen(karc nem tom h sérülés-e) kell a dobozba kerülnie. Minden tartozékával.
Aztán elpostázod a notebookot.

A notebook visszapostázásához az átvételtől számított 8 napig van lehetőséged.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#14002) sketchifun válasza grizlisandor (#14000) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ez szerintem úgy 180k-tól felfelé, amennyi sikerül.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#14003) tranceplanet válasza grizlisandor (#14000) üzenetére


tranceplanet
addikt

150 ropi fog kelleni ezekre az igényekre, szakik nemsokára adnak konkrét ajánlatot. Pár alkatrész mehetne használtan is (pl. proci), akkor olcsóbb lenne.

pl.: gép a monitor legolcsóbb kb. 25 ropi még hozzá

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#14004) #98593280 válasza Ghost89 (#13978) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Midguard az nem Kingstone:)

(#14005) Crias válasza grizlisandor (#14000) üzenetére


Crias
senior tag

Szerintem besbuy alkatrészek nagyjából ezek lehetnek, bár én nem vagyok szaki :)

Lap: Asrock B75 pro3 ~20k, esetleg olcsóbban ~15-16k körül van még olyan lap ami nem low budget
Proci: Attól függ mit akarsz i3-2120 ~ 31k vagy i5- ből a legolcsóbb ~44k
Ram: A legolcsóbb 4 vagy 8GB ~6 vagy ~12k
VGA: Szerintem most a bestbuy az a HD6850 ~35k-ért ha találsz valahol, FHD-re még éppen alkalmas néhol nyilván kompromisszumot kell hozá kötni, esetleg 41-45k-ért ha találsz valahol 6870-et az jó vétel
HDD: 21-22k 1TB-os
SSD: OCZ 60GB ~17k
ODD: Nec AD-7280s, már ha kell egyáltalán 4,5k
Ház: Xigmatek Asgard Pro ~13k
Táp: Sharkoon wpm 400w ~14k

Mondjuk ezekhez a videokártyákhoz elég lenne az i3 is ez olyan 170k körül van, i5-el nyilván több.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#14006) TGWH válasza Crias (#14005) üzenetére


TGWH
őstag

Az a baj az Asgard Pro-val, hogy egy helyen kapni, de ott nincsen normális árban megfelelő egyéb alkatrész, legalábbis én nem találtam... csak házat onnan meg hát...
Elég nehéz összeszedni a cuccokat :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14007) #98593280 válasza TGWH (#14006) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az a baj, hogy Te nem tudod összerakni:)

(#14008) Crias válasza TGWH (#14006) üzenetére


Crias
senior tag

És? Ő kért bestbuy alkatrészeket és nem tudom mi lenne a bestbuy ha az asgard pro nem az.
Amúgy Procihütő van még jó árban ott ha kell :D

Crias

(#14009) TGWH válasza #98593280 (#14007) üzenetére


TGWH
őstag

Hát ahogy néztem, jóval drágább lenne a gép, mint ha megelégednék egy másik házzal. Csak van valami, elvégre biztos nem -10°C-ot számít az Asgard ház...
ssd +3, alaplap +6 (+3 ezer más típus), proci +15 ezer, hdd +6 ezer, ram nincs amilyet néztem, de legalább nem drágább, mint máshol...
Ja, végül is marhára megérné a ház :D max ramot lenne érdemes mellé venni... +27 ezer ugyan azért végül is mindegy. Asrock helyett Giga, Patriot helyett akármi más, a procit meg egyenes imádnám ennyiért :D

Crias, pocihűtőről már lemondtam, 3550 lesz, 3570k már nem játszik. VGA nélkül kb. 170 ezer, + pár apróság, úgy mint usb-s szivargyújtó :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14010) #98593280 válasza TGWH (#14009) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Asgard Pro-t megveszed ott ahol kapható, a többi cuccot meg máshol ahol Neked árban megfelel. Összerakod és örülsz. Nem értem, mi a gond?

(#14011) TGWH válasza #98593280 (#14010) üzenetére


TGWH
őstag

Azért a +2-3k kiszállításért esetleg lehet hogy van jobb a hálf lájfos boltban.
Eredetileg két boltból néztem volna, de szerintem ezek összebeszélnek, hogy nekem direkt ne érje meg...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14012) Crias válasza TGWH (#14011) üzenetére


Crias
senior tag

Ember én nem neked állítottam össze ezt a gépet meg nem is ajánlottam neked az asgard pro-t
Válasz ezek közül:
Sharkoon Tarea ~14
inkább ezek:
BitFenix Shinobi ablakos ~17,5
Sharkoon T28 ~17,5

[ Szerkesztve ]

Crias

(#14013) vond válasza TGWH (#14011) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A legolcsóbb vállalható, hasonló felszereltségű ház lambdáéknál a TT Commander MS-II 15,5 ezerért, de sok mindenben még ez is elmarad az Asgard Pro-tól... Ráadásul csak egy venti van benne, ez plusz 1,5 ezer minimum...

17 ezerből meg már Kambodzsába is elszállíttatom a Xigmatek-et... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#14014) TGWH


TGWH
őstag

Hát akkor lehet az lesz. Esetleg még két ventit bele? :D szabályozható, vagy ahol a házat, vagy a lambda-nál h kérhetném.
Köszönöm.

Nem, nem ajánlottad, ezt én sem állítottam.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14015) #98593280 válasza TGWH (#14011) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igen, biztosan összeesküvés elmélet kockázata forog fenn:)

Crias: A Sharkoon T28 is egy hulladék.

(#14016) vond válasza TGWH (#14014) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mármint ventit mibe, és milyen házat és honnan?

Vedd az Asgard Pro-t a pécégírből venti nélkül... Lehet bele még pluszban tenni, de szerintem első körben elég lesz a két egész korrekt beépített is...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#14017) TGWH válasza vond (#14016) üzenetére


TGWH
őstag

Ha nem zörögnek, akkor lehet elég lesz. Na ez megoldva, már csak táp kell, modulárisról lemondtam XD
ctg 500 vagy THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W? Esetleg más? Alsó tápos a ház akkor :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14018) Crias válasza #98593280 (#14015) üzenetére


Crias
senior tag

őőő ok, mintha ph-n erről a 2 sharkoon házról jókat írtak volna, ezért írtam de akkor elfelejtem :)

TGWH
Amúgy, ha nem kell usb3 a TT commander MS-I is vállalható 12k-ért.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#14019) balpis válasza TGWH (#14017) üzenetére


balpis
őstag

bármelyik lehet. De a TT TR2 az moduláris egyébként....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#14020) #98593280 válasza Crias (#14018) üzenetére


#98593280
törölt tag

Erre a reklám cikkre gondolsz? katt Ezek akkor még nem is látták a T28-at, volt egy csillivilli videójuk, pár képük és összedobtak egy színes cikket... Én szereltem is benne, úgy mozog az is mint a T5 meg a Tauron. Majd összedől...
Ez meg egy Rudi féle, gyakorlati tapasztalatot szintén nem tartalmazó foramax reklám volt only, semmi több...

[ Szerkesztve ]

(#14021) TGWH válasza balpis (#14019) üzenetére


TGWH
őstag

Hmm.. akkor meg is van, miért írtam két tápot véleményezésre... akkor minden a legnagyobb rendben. 162 ezer + pár kábel, nem is vészes.
Köszönet mindenkinek a segítségért.

szerk.: most nézem, a tápnak felül van a ventije... ez valamiféle divat? Mert az lc power-ben is ott lett volna, csak a ház tetejéhez nem raktam oda.... asgard pro ugye alul hátul is szellőzik. De szívja a levegőt? Mert az talán jobb lenne. Mindegy, fáradok. Vagy majd kiderül szereléskor hogy forgatom :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14022) balpis válasza TGWH (#14021) üzenetére


balpis
őstag

alul van a ventije...
Egyébként úgy fordítod, ahogy kell. De felső tápos házban és alsó táposban is lefelé illik fordítani

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#14023) TGWH válasza balpis (#14022) üzenetére


TGWH
őstag

Illik nem illik, akkor megint dekor fűrész kell, hogy helyet csináljak a háznak az asztalban :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14024) balpis válasza TGWH (#14023) üzenetére


balpis
őstag

ezt nem értem.
A ház alatt van kb. 2 centis láb. Az elég a tápnak, hogy lentről levegőt szívjon, hacsak nem szőrös szőnyegen áll.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#14025) #98593280 válasza TGWH (#14023) üzenetére


#98593280
törölt tag

Te egyébként szedsz vmit, vagy most éppen nem vetted be?:)

(#14026) TGWH válasza balpis (#14024) üzenetére


TGWH
őstag

Csak eszembe jutott, hogy ha vágnák alul egy lyukat, tehetnék bele porszűrőt is... mármint az asztalba magába... az asztal háta meg már a celeron óta ki van vágva, nem is tudom milyen gépeknek tervezték... na idén gyorsan, amikor úgyis mozgatni kellett az asztalt, végigszaladtam rajta még egyszer, hogy egy szélesebb ház is beférjen, akkor már alul tényleg nem lenne nagy meló szellőzőt vágni neki :D

ShellKretor, egyik szomszéd kutyája vagy egy hónapja, minden este és délután nyüszít, reggel fél ötkor meg már amúgy is fent kell lenni. Két ujjamon meg tudom számolni, mikor aludtam rendesen, szerinted? :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14027) #98593280 válasza TGWH (#14026) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az egérmérges gyulai jótékony hatással lehet az álmodra is:)

(#14028) TGWH válasza #98593280 (#14027) üzenetére


TGWH
őstag

Gondoltam féltéglára, de sajnálnám szegény kutyát a hülye gazdája miatt. Viszont a gazdája sem tud mit tenni, így inkább neki adnám a gyulait :D
De tényleg röhej, régi ágy nyikorgott, leszakadt. Vettünk újat, de jó, végre nem ébredek fel arra éjjel, hogy álmomban fordulok :D erre vagy öt hete nem aludtam rajt normálisan...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14029) balpis válasza TGWH (#14028) üzenetére


balpis
őstag

a kutzának altató, ha nem is méreg? :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#14030) TGWH válasza balpis (#14029) üzenetére


TGWH
őstag

A rohadék mindig ott alszik, amikor jövök haza melóból... a köcsögje nem tud éjjel... észreveszi hogy megyek, erre elkezd nyüszíteni... szerintem nem altató, csak víz kéne neki...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14031) roxan


roxan
senior tag

No, a segítségetekkel (előzmény) az alábbi konfig mellett döntöttem. Kizárólag Archicad-Artlantis munkéra, játék nélkül. 200E körül.

Végül úgy tűnik, nettó 200 lesz, lehet, egyelőre a vga nélkül. Meglátjuk, ha döcög a HD4000, akkor jöhet az nVidia bele.

CPU: i7-3770 (80e)
CLR: Arctic Cooling Freezer 13 (7e)
Alaplap: Asrock Z77 Pro4-M (25e)
RAM: Corsair Vengeance 2x4GB Kit 1600MHz (15e)
SSD: OCZ Agility 3 120GB (25e)
HDD: WD Cav.Blue 1TB 7200-32MB (23e)
DVD: NEC AD-7280s (5e)
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro (13e) -bár ezt úgy látom, egyre nehezebb beszerezni

TÁP: itt bizonytalan vagyok. Ha lesz külön vga, akkor lehet, GTS450 lesz, oda meg kéne 450-500W, de nem tudom, melyik legyen. Tipp?
- Sharkoon WPM 500 (16e)
-FSP HEXA 500 (13e)

VGA: majd erre gondoltam, ha elsőre nem fér a keretbe: Asus ENGTS-450 1GB DDR5 (31e)
Valaki írt egy Gainwardot (2432-Bliss GTS450 1GB DDR5), de azt csak 39e-ért láttam. Előző még beleférne, de jó is?

És még egy: 5 év garancia és a 64MB Cache miatt nem érné meg a WD Cav.Black 1TB 7200-64MB 29e-ért? Tudom, maximalista vagyok.

Előre is köszi, Rox

(#14032) Crias válasza roxan (#14031) üzenetére


Crias
senior tag

Dehogy kell oda 500-as táp, vedd a sharkoon 400w-osat.
Itten le van írva hogy 77w-os TDP ehhez ha hozzáveszed még a gts450 106w-os TDP-jét meg a sallangokat akkor is 200w körül fog fogyasztani bőven beleférsz, de ha megnyugtat felőlem vedd a nagyobbat.

A Z77-et miért választottad? Az tuningos lap. a B75 is tökéletes 5k-val olcsóbban, gondolom nem akarsz RAID-et használni.

Akkor amikor néztük tuti volt még olcsóbban gts450, különben nem mondtuk volna, azóta lehet változtak az árak.

HDD-ből meg a black nyilván strapabíróbb, de én lehet inkább azt a + pénzt amit a black HDD-be ölnél azt inkább a samsung ssd-be raknám.

(#14030) TGWH
Már nem azért de mi akadályoz meg abban hogy ha már a gazdája egy pöcs kretén, akkor te adj neki vizet, a kutyának is jót tennél vele meg magadnak is.

SK
Igen ilyesmi cikkek lehettek már nem emlékszek pontosan, de azért is írtam hogy elhiszem amit mondasz mert tudom hogy nálad rengeteg ház megfordul :)
Ilyen hülye ötletet a gyulaival meg lécci ne írj le nyilvános forumba, mert sok a hülye a kerítés meg nagyon alacsony

[ Szerkesztve ]

Crias

(#14033) balpis válasza roxan (#14031) üzenetére


balpis
őstag

- Ha már Z-s lapot veszel és plusz hűtőt miért nem 3770K lesz?
- Ha nincs komoly tuning, a GTS450-nel együtt se kell a gépnek 250W-nál több...
- a hexa kábelei rövidek. Az Asgard Proba CTG500, ha a szín nem zavar, egyébként hexa+hosszabbítók vagy WPM, akár a 400 is elég, ha nem lesz valami nagyon bika VGA később.
- a cache méretének 8MB felett gyakorlatilag nincs jelentősége, nem veszel észre semmi különbséget. Ha a garancia szerinted megér ennyit (szerintem nem), akkor hajrá... (Bár a bélack valamivel gyorsabb elvileg, mint a blue, de most nem kerestem teszteket. Na, mégis: régebben nem volt gyorsabb a gyakorlatban.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#14034) Crias válasza roxan (#14031) üzenetére


Crias
senior tag

Na akkor újra :)

LAP: ASROCK B75 Pro3 20.799 Ft
CPU: INTEL Core i7-3770 3.40GHz 1155 BOX 79.363 Ft
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX 14.174 Ft
VGA: ASUS ENGTS450/DI/1GD5 PCIE 31.426 Ft
HDD: WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX 22.647 Ft
SSD: SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW 31.230 Ft
HÁZ: XIGMATEK Midgard II fekete (ablakos) 20.904 Ft
TÁP: SHARKOON WPM power supply series 400W 14.497 Ft
Összesen: 235.039 Ft

CLR: Én nem láttam 7k körül ezt a hűtőt, inkább 10k körül árulják. 7k-ért Xigmatek Gaia ami ajánlott vagy 10k körül mehet akár ez az ac freezer 13 pro is, vagy alpenföhn brocken.

Ezzel így bent vagy a netto 200k-ban.
Ha bevállalod hogy a pcgearből megveszed külön a xigmatek asgard pro házat ~13k-ért (itt meg tudod még venni a brockent is ha azt választod) akkor még pont belefér a keretbe még 2*4GB ram, a corsair is jó csak ez 1k-val olcsóbb meg nincs rajta olyan magas borda ami miatt útban lenne a hütő. (persze Corsairből is van low profile-os ram)

Esetleg gts450 más boltból, bár ezek nem tudom mennyire megbízhatóak a garanciát tekintve.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#14035) roxan


roxan
senior tag

(#14032) Crias - (#14033) balpis
Ok, elfogadom, 400W táp elég. Chieftec jó lesz.

Többen ajánlották a Z77-et, valamiért szimpatikusabb volt a jövőre nézve (ki tudja, talán valamikor tuning?). De én is érzem, a B75 elég. Más lényeges különbség a kép lapka között van?

Akkor egy B75-i7-3770 vagy Z77-i5-3570k páros lenne jó?

VGA: no problem, tudom, hogy az árak ingadoznak. DEaz az ASUS is jó, amit írtam? Vhogy nem vagyok Asus párti, Gainward szimpatikusabb,bár sosem volt, bár tapasztalatom nincs.

HDD: ok, a Cav.Blue jó lesz, de a Samu SSD annyival jobb, mint amennyivel drágább. Nem nagyon vagyok oda a Samuért sem (ez persze az én hülyeségem), korábban volt gondom Samu HDD-DVD-kkel. Igaz, nem mostanában.

(#14036) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Öcsémnek kéne munkára (html szerkesztés, egyéb programozás) egy gép
Van 3 HDD, és egy SSD
Vidikari kell bele, de csak másodlagos szempont!
Nagyon fontos viszont a Proci + RAM tljesítménye!
Kell bele minimum 4db SATA3, és egy rakás USB3
Ha megoldható a gépház is tudjon USB3-at.
KÖSZÖNÖM!

[ Szerkesztve ]

(#14037) megint én válasza megint én (#14036) üzenetére


megint én
őstag

Ja, 100-150.000 a keret rá :U

(#14038) fntastic válasza megint én (#14036) üzenetére


fntastic
aktív tag

Ilyen munkához mért kell erös gép? :D

(#14039) megint én válasza fntastic (#14038) üzenetére


megint én
őstag

Most mondja, hogy szervergép is egyben, azért... Szóval ha lehet akkor ilyen 16GB RAM kéne, a VGA meg nem szempont, ha 150ből kijön, akkor jöhet, de ha nem akkor egy olyan proci ami tud számolni azt is akkor megteszi.

(#14040) balpis válasza roxan (#14035) üzenetére


balpis
őstag

- Ha CTG400, ahhoz hosszabbító kell, a 8 pines alaplapi csatlakozóhoz biztosan. Szóval megfontolnám a WPM400-at - ami még jól is néz ki és a felesleges kábeleket nem kell csatlakoztatnod rá.

- A Z77-ben tudod tuningolni a processzort (a K végűt elég rendesen, a simát kb. 400MHz-el). Emellett az SSD használható gyorsító cacheként, de ma , a legalább 60GB-s SSD-k melett jobban megéri a rendszert rátelepíteni. Kb. ennyi a lényegi különbség.

- ha a gyakran használt programok a többszálas működést preferálják, akkor inkább a 3770-et választanám, az 8 szálon tud dolgozni. Ha nem használja ki a 8 szálat, akkor a tuningolható 3570K.

- hogy a Samu SSD annyival jobb-e, erről erősen megoszlanak a vélemények. Itt pl. a többség hasonlóan jónak gondolja a többit is. Agility3-ból pedig 120-as kijön szinte egy 60-as samu árából... De ez gyakran hit kérdése.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#14041) balpis válasza megint én (#14039) üzenetére


balpis
őstag

minden új legyen, vagy lehet apróról is (pl. proci? i7 kijön az aprón garanciával is egy bolti i5 árából.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#14042) megint én válasza balpis (#14041) üzenetére


megint én
őstag

Inkább mindent egy helyen vennék..

(#14043) Crias válasza roxan (#14035) üzenetére


Crias
senior tag

DE Chieftecből akkor az 500w-osat ved ( CTG-500-80P 500W BOX) mert a kisebbeknek rövidek a kábelei :D

Vehetsz Z77-et is, ha az asgard pro házat veszed még bele is férsz de mivel nem tuningos a proci így lényegtelen.
Nyilván attól függ mit akarsz eredetileg azt írtad hogy nem lesz tuning ezért ajánlottam azt amit, de ezt neked kell eldöntened.

Asus jó lesz.

SZERINTEM igen de ez csak ajánlat volt, föleg ha használva van rendesen, a samura nem igen jött panasz, míg az ocz-re azért jött, bár ehhez hozzátartozik az is hogy mivel ennyivel olcsóbb nyilván azt veszik a legtöbben, így ugye nyilván több is a hibás darab.
Veheted az OCZ-t is mert sok embernek jól megy és nagyon meg van vele elégedve. Ezt is neked kell eldöntened.

Crias

(#14044) Jim-Y válasza megint én (#14039) üzenetére


Jim-Y
veterán

Vol1, IGP-vel:

LAP: ASROCK Z77 Pro4 28.806 Ft
CPU: INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX 60.674 Ft
RAM: 2x KINGSTON 8192MB DDR3 1600MHz CL11 KVR16N11/8 27.050 Ft
HÁZ: XIGMATEK Midgard II fekete (ablakos) 20.904 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM 11.545 Ft
Összesen: 148.980 Ft +CPU-CLR Xigmatek Gaia pl..

Vol2,kicsit okosabban, pl 4db sata3 nem kell hiába sataIII-as merevlemezeitek vannak azok csak sata2 sebességgel működnek, ergo tök felesleges...

LAP: ASROCK B75 Pro3 20.799 Ft
CPU: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX 51.510 Ft
RAM: 2x KINGSTON 8192MB DDR3 1600MHz CL11 KVR16N11/8 27.050 Ft
VGA: SAPPHIRE 11202-05-20G HD7750 1GB GDDR5 OC PCIE 29.197 Ft
HÁZ: XIGMATEK Asgard PRO 12.585 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM 11.545 Ft
Összesen: 152.686 Ft

Vol3:

Programozós + szervergép:

Programozós:
LAP: ASROCK B75 Pro3-M 18.874 Ft
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 31.697 Ft
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz 6.642 Ft
HDD: van SSD
HÁZ: XIGMATEK Asgard II PRO 12.585 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM 11.545 Ft
Összesen: 81.345 Ft

Szerver:

LAP: ASROCK H61M-GS 11.687 Ft
CPU: INTEL Celeron G540 2.50GHz 1155 BOX 11.480 Ft
RAM: SAMSUNG 8192MB DDR3 1333Mhz 11.595 Ft
HDD: van
HÁZ: XIGMATEK Asgard II PRO 12.585 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM 12.561 Ft
Összesen: 59.908 Ft

a jobb ház a merevlemezek hűtése miatt, az erősebb táp a 6db sata+molex csatik miatt került bele, hogy fejleszthető maradjon a szerver.

[ Szerkesztve ]

(#14045) vond válasza megint én (#14036) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Azt ugye tudod, hogy a vinyók miatt tök felesleges a SATA3 (még a SATA2-es szabvány max. sebességét sem érik el), csak az SSD-nek kell (ha egyáltalán SATA3-as)...

Ilyen megfontolásból bőven elég egy darab SATA3 a lapon, hacsak nem akartok majd egyszer SSD RAID-et csinálni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#14046) megint én válasza Jim-Y (#14044) üzenetére


megint én
őstag

ÓÓÓ, Nagyon köszi!

(#14045) vond
Amúgy azért fontos elvileg az a SATA3 mert lesz SSD, és RAID5ben lesznek a HDD-k, de ha ennyire feleslegesm, akkor átgondoljuk még, :R

(#14047) Jim-Y válasza Jim-Y (#14044) üzenetére


Jim-Y
veterán

Vol4, ha 1-2 alkatrészt hajlandó vagy aprón beszerezni, pl a szervergépbe..ezzel járnál a legjobban, de nyílván ezért kéne a legtöbbet rohangálni:

LAP: ASROCK B75 Pro3-M 18.874 Ft
CPU: INTEL Core i5-2320 OEM+CLR 33.000+1.000 Ft
RAM: SAMSUNG 8192MB DDR3 1600Mhz 12.319 Ft
VGA: ASUS ATi Radeon HD6770 1Gb (EAH6770/DC/G/2DI) 28.259 Ft
HDD: SSD van
HÁZ: XIGMATEK Asgard II PRO 12.585 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM 11.545 Ft
Összesen: 117.280 Ft

+SZERVER:
LAP: ASRock H61M/GS 11.500 Ft
CPU: CPU Intel Celeron Dualcore G540 2.5GHz BOKSZ: 10.500 Ft
RAM: SAMSUNG 8192MB DDR3 1600Mhz 12.319 Ft
HDD: Van 3db
VGA: nem kell,ill van igp
HÁZ: apró ~6-7K
TÁP: FSP 300W apró ~3K
Összesen: ~44.000

[ Szerkesztve ]

(#14048) megint én válasza Jim-Y (#14047) üzenetére


megint én
őstag

Na ennek az első fele tetszik!
Ez a lap nem jó???
És nem rakuknk első körben VGA-t bele... Szóval így még olcsóbban kijön. Ha jól tudom elég erős az integrált i5 "vidikari" .
Sőt,szerintem A VOL1 a nyerő:
LAP: ASROCK Z77 Pro4 28.806 Ft
CPU: INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX 60.674 Ft
RAM: 2x KINGSTON 8192MB DDR3 1600MHz CL11 KVR16N11/8 27.050 Ft
HÁZ: XIGMATEK Midgard II fekete (ablakos) 20.904 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM 11.545 Ft
Összesen: 148.980 Ft +CPU-CLR Xigmatek Gaia p

[ Szerkesztve ]

(#14049) Jim-Y válasza megint én (#14048) üzenetére


Jim-Y
veterán

De jó, az igp elég, attól függ mire, programozni elég, filmetnézni és netezni is. Videót vágni, meg játszani nem elég.. üdv

mod: ok, de azt ugye tudod, hogy az az alaplap felesleges, ugye azt azért írtam, mert azon 4db SATAIII van, de ennyire nem lesz szükségetek, csak ha 4 SSD lenne a rendszerben. SATAIII-as merevlemezeket pedig sima SATA2-re kössetek, mert nem tudnak sata3-as sebességet hozni, de még a sata1 határát is csak súrolják.
SATAI 150mbit/sec
SATAII 300mbit/sec
SATAIII 600mbit/sec ?asszem

Magyarán, első konfig jó, de akkor legyen a Z75-ös lap amit linkeltél.. üdv:)

[ Szerkesztve ]

(#14050) Crias válasza roxan (#14035) üzenetére


Crias
senior tag

Itt a chipsetek közti különbség
(#14048) megint én Te is nézd meg

Crias

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.