Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#7001) xtevo válasza balpis (#6990) üzenetére


xtevo
őstag

@balpis
A videókártyát valszeg később veszem, így reménykedek hátha lemegy a Sapphire ára. Amúgy a Sapphire HD6850 jobb, mint a VTX3D 6850? Bár ez már lehet off.

Még mielőtt ajánlottatok volna konfigot, én is a CTG 500W-ot néztem ki, csak most már minden lehetőséget számításba veszek, ezért kérdem. Akkor árban így nézne ki kb.
1. CoolerMaster GX450W
2-3. Corsair CX430V2
2-3. Chieftec CTG 500W
Az a pár ezres pluszban meghálálja magát, ha a GX-et választom inkább?

@nihill
+1 CTG ;)
Nem tervezek semmi pci-os kártyát tenni a gépembe, bőven elég, amit az alaplap ad.

@Crias
Jobban járnék Samsung 830, vagy Corsair Force GT-vel? Bár ez az OCZ Agility3 kegyetlen jó árban most...

@Maximum1
Köszi az adatokat, megfontolandó...

(#7002) Maximum1 válasza Crias (#6999) üzenetére


Maximum1
őstag

Mivel ez egy szakmai topik, felsorolhattad volna a különbségeket, mint ahogy én is tettem. Mindenki döntse el mit akar majd használni belőle és úgy válasszon, én mint alternatívát hoztam fel és tesztekkel támasztottam alá mondanivalómat.
Viszont egy microatx-es lapra atx-el válaszolni nem illik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7003) Jim-Y válasza Maximum1 (#7002) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ezen a H77-en 20tűs belső usb3 van? Mert az lenne számomra az egyetlen előnye, bár jelenleg az sem, mert nem usb3-as házam van, de jöhetnének már az olyan olcsóbb lapok amiket ilyennel szerelnek.. :)

(#7004) horush válasza Jim-Y (#7003) üzenetére


horush
addikt

Van. Ezért jó a natív usb3. Szerintem is jobban megéri jobb alaplap + olcsóbb ssd, mint fordítva. Mivel kb. egy áron lesz, s egy jobb alaplap többet is nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#7005) Jim-Y válasza horush (#7004) üzenetére


Jim-Y
veterán

A belső usb3 szerintem is megéri, ha most vennék én is ilyen H77-et vennék, de azzal nem értek egyet, hogy jobb az olcsóbb ssd, ocz-t nem vennék magamnak az tuti.. :U

[ Szerkesztve ]

(#7006) horush válasza Jim-Y (#7005) üzenetére


horush
addikt

Én is csak azért ajánlom, mert az ssd-s topikban is ajánlják..

(#7007) Crias válasza Maximum1 (#7002) üzenetére


Crias
senior tag

Csak annyit mondtam hogy míg a h67/h61-es lapoknál olcsóbb kategóriában egyértelműen az u3/s3 lap volt az ajánlott mert olcsó (jóval olcsóbb mint más hasonló tudású lap) és minden van rajta ami csak kell, addig a H77M és az ATX-es tesó között alig van ~2k különbség, annyit meg ha nagyon nem szorít a keret ér is, az u3/s3-omnak ilyen tekintetben nem igen volt olyan alternatívája csak akkor ajánlottunk ATX-es lapot ha azt külön kérték.

(#7001) xtevo
Ezt neked kell eldöntened, fentebb már Jim-Y és Felzergabor felhozott érveket mind2 oldal mellett.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#7008) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!

A mostani konfigomból egyedül a vga-t tartanám meg: xfx hd4850 és váltanék egy 1155-ös platformra. (csak alaplap + proci + ram kéne)
Amik felmerültek első körben: pentium g840, 4 gb ddr3 ram, alaplapon pedig vacilálok. Gianninál gondoltam megvenni a cuccokat, bár ha az iponban kéne alaplapot venni az se probléma, igazából annyi lenne az elvárásom, hogy mivel tuti micro atx lesz, azért a sata csatikhoz férjek hozzá a vga-tól (úgy hallottam néhány gigabyte alaplapnál vannak ilyen problémák), legyen rajta gigabites lan, sata3 NEM kell. Szóval az igényeim annyira nem nagyok, úgy tudom most az Asrock lapokat szoktátok ajánlani, nem tudom a Gigabyte, Asus mennyire játszik manapság. Ja és a cél az volna, hogy a Max Payne 3 majd menjen szép beállításokkal 1280*1024, bár gondolom még konkrétan nem lehet tudni milyen gépigénye lesz a játéknak, szóval Nostradamusi jóslatokat várnék tőletek. (Ja és esetleg arra választ, hogy jó lesz-e a g840, vagy érdemes lenne-e elgondolkozni egy i3-2120-on)

Köszi előre is!
Ha valamit lehagytam vagy nem tiszta akkor csak mondjátok és pótlom.

(#7009) HolloW


HolloW
senior tag

Ez lett a végleges konfig. Jó lesz így?

STEAM - KOBRA KAI!

(#7010) Crias válasza HolloW (#7009) üzenetére


Crias
senior tag

Én annyit változtatnék hogy hagynám ezeket a drága ramokat és azt a pénzt befektetném egy normális házba.
Ha Iponról akarod megrendelni akkor ezek közül válasz szerintem:
Bitfenix Shinobi Window ~17k

Ezeken van előlapi USB3-om is:
TT Commander MS-I ~13k
Sharkoon Vaya Value ~12k

Ram helyett meg egy sima Kingmax 1333Mhz 8GB-os ram ~11k (eltüntek az olcsó bordás hyperx-ek), mondjuk ha az utolsó 2-ből választasz akkor belefér a hyperx is (akár az 1600-as is) az is szép hütőbordás.

Ja és még 1 észrevétel az AC F12 PRO PWM-et csak kifele fújósan lehet felrakni a bukokeret miatt, ha előlre szánod az egyiket akkor vagy vegyél olyat amin nincs bukokeret vagy 2k körül vannak Coolink ventik amik szintén jók, akár egy 800rpm-eset ha be raksz előlre az is jó lesz (a pwm-es az valami 2,3-2,5k körül van), csak általában azért ajánljuk az AC ventiket mert 1-1,5k körül meg lehet kapni őket Iponon meg azért majdnem drágák 2k-ért, viszont tényleg halkak, hátra simán mehet 1 előlre meg valami ami nem bukokeretes :)

Crias

(#7011) HolloW válasza Crias (#7010) üzenetére


HolloW
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ, sajnos ez már a végleges megrendelés. A ház meg szerintem annyira nem vészes. A ventik meg filléres dolgok, majd ha úgy érzem, hogy nagyon melegszik megvariálom őket ahogy javasoltad :)

STEAM - KOBRA KAI!

(#7012) warcat válasza HolloW (#7011) üzenetére


warcat
veterán

Hétvégén nem melóznak,amíg nem kezdik meg a szerelést/összecsomagolást,módosíthatod nyugodtan,csak küldj egy emailt a rendelésed számával és hogy mit szeretnél változtatni.

EA: It's in the crate!

(#7013) HolloW


HolloW
senior tag

http://ipon.hu/webshop/product/arctic_cooling_f12_tc/166582

ez a típusú jó lenne nekem előre?

STEAM - KOBRA KAI!

(#7014) HolloW


HolloW
senior tag

Ja még egy kérdésem lenne, hogy az AC Freezer 13 PRO belefér ebbe a házba? :B

"Dimensions (Product) 134 (L) x 96 (W) x 159 (H) mm " mert ekkora CPU hűtő

és a maximális CPU hűtő magassága a háznak: 150 mm.

[ Szerkesztve ]

STEAM - KOBRA KAI!

(#7015) Maximum1 válasza HolloW (#7013) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha jól olvasom a gyári oldalon elől telepítve van a venti.
Módosítsad le a rendelést 1db ventire az hátra jó lesz, ha jól látom akkor pont pwm-es csatija van az alaplapon.
Amúgy ha még sincs benne akkor ilyen kell, de az iponon nincs és ahogy nézem hiánycikk is.
A TC végűnél van egy érzékelő kábel amit ha rossz helyre teszel soha, vagy mindig pörögni fog.

(#7016) justcoronita


justcoronita
csendes tag

Sziasztok!
Játékra összetudnátok dobni nekem egy gépet? Kerek: 250k
Ami mindenképp kell: 8GB RAM, jól szellőző ház, valami jó procihűtő (tuningolni szeretnék), egy SSD is jó lenne éslegalább 3 évig ne kelljen kicserélni benne semmit.
Prociból tudom, hogy most a 2500K a bestbuy, de hosszútávra nem lenne jobb egy FX8120 a 8 mag miatt?

(#7017) Crias válasza HolloW (#7011) üzenetére


Crias
senior tag

Nem vészes a ház de ha jól emlékszek Coder vett ilyet vagy az lehet a II-es változat volt és nem volt a minőségétől elájulva.
Mondjuk a vaya nekem sem tetszik annyira viszont akik tesztelték azt mondták hogy viszonylag rendben van.
Ja és azon van elől usb3 :) Bár ha nem kell akkor végülis maradhat a Xigmatek ház is, ha neked tetszik.
A beépített venti meg nem tudom milyen majd látod :)

Crias

(#7018) horush válasza HolloW (#7014) üzenetére


horush
addikt

Bár nem tudom, hogy ezt a 150mm-t hol olvastad, de ha tényleg annyi, akkor nem fog beleférni. Módosítsd ezt a házat egy Thermaltake commander ms-i -re minimum.

Crias: Elvileg a vayaba is csak 155mm-es cpu fér bele hűtő maximum, az f13pro pedig 159mm magas.

[ Szerkesztve ]

(#7019) HolloW válasza horush (#7018) üzenetére


HolloW
senior tag

Köszönöm a segítséget, elküldtem nekik a változtatásokat :)

STEAM - KOBRA KAI!

(#7020) horush válasza justcoronita (#7016) üzenetére


horush
addikt

A 2500k erősebb, tehát nem lenne jobb a fx8120 :)

LAP: ASROCK Z75 Pro3 ~27eFt
CPU: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX ~54eFt
CLR: ARCTIC COOLING Freezer 13 PRO ~10eFt
RAM: PATRIOT 8192MB Signature DDR3 1333MHz PSD38G1333K ~11eFt
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX ~24eFt
SSD: OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~21eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
VGA: VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE ~65eFt
TÁP: SHARKOON WPM power supply series 500W ~17eFt
HÁZ: Xigmatek Asgard Pro ~13eFt
CLR: Thermalright TY-140 PWM x2 ~3eFt
Összesen: ~251eFt.

Erős i5 proci, rá erős és halk hűtő, 8gb ram, 1TB hdd, gyors ssd a windowsnak, erős hd6950 2gb vga, jó minőségű moduláris táp, korrekt, jól szellőző ház, bele pluszban 2db 14cm-es venti.

(#7021) fagylalt válasza horush (#7018) üzenetére


fagylalt
senior tag

Nekem van Vaya-m és kb. 15cm-es CPU hűtő fér el. ;)

(#7022) Jhonny06 válasza horush (#7020) üzenetére


Jhonny06
veterán

65k-ból Sapphire vagy XFX VGA is kijön, a VTX3D-t ne erőltessük. :)

(#7023) Jim-Y válasza Jhonny06 (#7022) üzenetére


Jim-Y
veterán

Miért? eddig akárhyánszor beleolvastam a vga-s topikban, jó véleménnyel voltak a vtx3d-ről. Powercolor t.k nem? üdv

(#7024) Jhonny06 válasza Jim-Y (#7023) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pozitív és negatív kritikákat egyaránt olvastam a márkáról. Nem mondom, hogy rossz. Valószínűleg én is megfontolnám, ha jelentős árkülönbség lenne; de amikor ugyanannyiért jól bejáratott márkák is vannak, akkor nyilván nem ezt venném.

(#7025) Jim-Y válasza Jhonny06 (#7024) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ja értem, én is így látom, ha ugyanolyan áron lenne mint egy asus/sapphire, akkor nekem sem lenne kérdés. Én olyankor szoktam ajánlani, ha legalább 5K-el olcsóbb mint minden más:D

[ Szerkesztve ]

(#7026) horush válasza Jhonny06 (#7022) üzenetére


horush
addikt

Szerintem nem. 1GB-os példányok vannak csak ennyiért. Ha már hosszútávra akar, akkor legyen 2gigás. 2GB-os sapphiret pl. 73k-ért látok éppen, ennyi többletet pedig szerintem nem ér meg.

A VTX-nek tudomásom szerint volt egy-két rossz szériája (pl. a v1-es hd6870, abból tényleg elég sok elromlott), de a többivel nincsenek komolyabb problémák. Ha meg bármi történne, ugyanúgy megtörténhet más gyártó termékével is, láttam már asust is tönkremenni.

[ Szerkesztve ]

(#7027) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy ha annyit pénzt nem szánnék gépre, hanem vennék egy középkategóriás gépet, akkor játék szempontjából az 1490x900-as felbontás mit takarna?
Lehet butaság, amit kérdezek... tehát van egy ilyen konfig, ami ultrán viszi a dolgokat 40-50-es átlag fps-el, részletgazdagságra ugyanolyan, mint mondjuk a fullhd csak kisebb felbontáson?

Köszönöm a válaszokat!

(#7028) Jhonny06 válasza turbobusa (#7027) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egy kisebb monitoron kisebb felbontás kb. ugyanaz, mint nagyobb monitoron nagyobb felbontás (ugye kell a több pixel, hogy éles legyen a kép) (nem tudom, hogy milyen méretekről beszélünk). Persze az arányok ritkán azonosak, tehát a FULL HD részletgazdagabb lesz, de nem jelentősen. Én pl. évek óta nem cserélem le a 22"-es 1680X1050-es monitoromat FULL HD-ra, szerintem fölösleges. És azért a két felbontás közti különbség erőforrás szempontjából se mindegy. Ha a mostani konfigod 40-50 FPS-el visz ultrán egy játékot, akkor 1080p-be hasonló beállítások mellett valószínűleg akadna, tehát ott már bejátszik a konfigcsere, amit nem ér meg a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#7029) turbobusa válasza Jhonny06 (#7028) üzenetére


turbobusa
senior tag

Most nézem, elírtam a felbontást.
Játékra akarnék egy ilyen gépet, mert a többi dologra maximálisan eleget tesz a laptop.
Először fullhd mellett tettem le a voksomat, de hamar beláttam, hogy ekkora felbontáson élvezhető fps értéket kaphassak bizony a pénztárcába be kell nyúlni elég rendesen. 200e forintra jönne ki egy gép, ami tényleg minőségi dolgokból áll s valahol még igencsak meghúztam a határt. (alaplap 12e, táp 13e, ház 11e), de így is a már említett összegre jön ki.
Ezért kezdtem el a kisebb felbontáson gondolkodni. Mivel ezek szerint nincs számottevő különbség valószínűleg ez lesz.
Monitor most egy ilyen felbontást támogató sima 20" lcd. Később lehet cserélem 22"-es fullhd-ra. Játék közben ha az utóbbin le van véve 1440x900-ra a felbontás ugyanolyan marad vagy a nagyobb felbontású kijelző miatt rosszabb lesz a kép?
Amúgy se áldoznék szívesen játékra annyi pénzt, mert felesleges.

(#7030) Jhonny06 válasza turbobusa (#7029) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, akkor gyengébb lesz a kép valamennyivel, de szerintem nem jelentős.

(#7031) turbobusa válasza Jhonny06 (#7030) üzenetére


turbobusa
senior tag

i3-as procit néztem, mellé milyen vga-t javasolsz? 1gb-s vram elegendő erre a felbontásra bőven, ugye?
Ram-ból 4 vagy inkább 6-8 gb-t tegyek be ddr3-asokból?

[ Szerkesztve ]

(#7032) Jhonny06 válasza turbobusa (#7031) üzenetére


Jhonny06
veterán

1GB VRAM elég, amúgy attól függ, hogy mennyi rá a keret és milyen játékokkal akarsz játszani. RAM-ból én 8 gigát vennék, most elég olcsó és azzal legalább nem kell foglalkozni egy darabig.

(#7033) Crias válasza turbobusa (#7031) üzenetére


Crias
senior tag

Amúgy ha i3 mellé veszel 6850/6870-et azzal még tudsz ám FHD-ben is játszogatni főleg 6870-el de 6850-el is csak 1-2 játéknál kell kompromisszumot kötni.

pl
LAP: ASROCK H61M/U3S3 18.282 Ft
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX 30.440 Ft
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT KHX1333C9D3B1K2/8G 14.859 Ft
VGA: MSI R6850-PM2D1GD5 1GB GDDR5 PCIE 35.660 Ft
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS 21.019 Ft
ODD: NEC AD-7280S Fekete OEM 4.444 Ft
HÁZ: THERMALTAKE VN40001W2N Commander MS-I 12.485 Ft
TÁP: CORSAIR Builder Series CX430W v2 12.534 Ft
Összesen: 149.724 Ft

Lehet tovább csökkenteni hogy ha nem kell ODD lapból egy 12,5k-s Asrock h61m-GS, Házból egy Sharkoon Vaya ~8k, HDD apróról valami 100/100-as, Monitor kell?
VGA-ból meg sztem a 6850-es elég korrekt ~34-35k körül lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#7034) gaborvig válasza Crias (#6993) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Jól értem a válaszodból, hogy a H77-esnél elfér a PCI csatlakozóba? Bocsi az értetlenkedésemért.

(#7035) pohár válasza Crias (#7033) üzenetére


pohár
félisten

i3, "-om" nélkül

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7036) Crias válasza gaborvig (#7034) üzenetére


Crias
senior tag

Hát csücskös...
Gondolom azért rakták a legalsó slotba a 2. PCI-E foglalatott mert oda is lehet rakni vga-t de akkor lefed csomo csatit, fogalmam sincs hogy ez mennyire egészséges ha be vannak dugva a csatik, bár gondolom használható, de ebben majd egy kompetensebb kollega válaszolni fog.
Amúgy 2k-val drágábban ott van egy ATX-es lap csomo PCI csatival, ASROCK H77 Pro4/MVP.

Crias

(#7037) turbobusa válasza Crias (#7033) üzenetére


turbobusa
senior tag

Monitort majd később cserélem le fullhd-ra, addig használom a régit.
Fps-ekkel (Crysis, Battlefield3, Cod) játszanék csak...
i3 hd6850/70 fullhd-ba mit produkálna? (fps érték, grafika)

[ Szerkesztve ]

(#7038) Crias válasza turbobusa (#7037) üzenetére


Crias
senior tag

Mint mondtam csodát nem kell várni tőle viszont alkalmi játékra tökéletes szerintem, ha nem húzol maxra mindent akkor kellemesen is el lehet vele játszadozni, néhol kicsit karcsúnak tűnik néhol egész erős, de hát tényleg egy belépőszintű FHD-s kártyáról beszélünk.
Tesztek, a 6870 nincs feltüntetve de az kb a gtx560-al van egy szinten a gtx560Ti meg felettük van de ez látszik is.

Crias

(#7039) turbobusa válasza Crias (#7038) üzenetére


turbobusa
senior tag

Értem, köszönöm szépen a segítségeteket!
Megemésztem a dolgokat s meglátjuk mi lesz belőle. :)

(#7040) Jhonny06 válasza turbobusa (#7037) üzenetére


Jhonny06
veterán

Konkrétan nem találtam i3 + 6850/70 BF 3 benchmarkot, de ezzel még magasabb felbontáson is elfut a játék, ha nem is kimaxolva, de közel. Azon a felbontáson, amit korábban írtál, meg pláne.

(#7041) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Üdvözletem mindenkinek!

Könyvtári pályázaton nyert az intézményünk és 10 db gépet szeretnénk ennek keretében vásárolni. Túlnyomó részt internetezésre lennének használva, illetve néha napján bejön olyan ember is, aki megír 1-2 hivatalos dokumentumot.

Tudom, ennek a minimalista gépek is megfelelnek, azonban mivel ez egy egyszeri pályázati lehetőség, és 10 gépnél többet nem tudunk elhelyezni, így próbáltam a jövőre való tekintettel összeállítani a gépeket. Diszkrét videókártyát nem szeretnénk beletenni, mivel ezt nehezen tudnám elszámolni az önkormányzat felé. Eddig a szokásos közbeszerzésen megszokott, codegen házak-tápok voltak ajánlatokban, 775-ös intel procis gépekkel és 18,5-es monitorokkal. Szeretnék viszonylag strapabíró gépeket összerakni.

Így néznének ki a konfigok:

Asrock A75M-HVS alaplap vagy Gigabyte A55 vagy A75ös, valamilyen alaplap, amit esetleg ajánlanátok a 3 év gari miatt.
AMD A6-3650 FM1 BOX cpu
2x2GB 1600MHz Kingston DDRIII HyperX Blu RAM Rev2

3,5" SATA3 500GB WD 16MB HDD 5000AAKX
LG GH22NS70 sata dvd író fekete

GigaByte GZ-M2-Micro vagy Cooler Master Elite 342 ház
Be quiet! Pure Power 350W BQT L7 táp

Microsoft Wired Desktop 600 USB fekete billentyű+egér
Logitech S-150 2.0 USB hangfal
LG 21,5" E2251S-BN LED monitor

Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit Hun

Találtok benne valami lényegi kivetnivalót?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7042) drahotab


drahotab
tag

Nem sírni akarok, de szerintem rólam megfeledkeztetek :U

(#7043) Jhonny06 válasza drahotab (#7042) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mint ahogy írtam, 100-ból nem lehet fullos i5 konfigot kihozni normális VGA-val. :) Vagy csökkenteni kell az igényeket, vagy mélyebbre nyúlni a zsebben.

[ Szerkesztve ]

(#7044) Jim-Y válasza HeavyToys (#7041) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, szerintem felesleges ilyen feladatra llano-t venni, egy gépre nagyjából mennyi pénz jut? Ezt azért lenne jó tudni, mert egy erősebb cpu pl szerintem tovább kitartana, 500-as táp erre felesleges. Mennyiből kell kihozni a gépet? üdv

(#7045) horush válasza HeavyToys (#7041) üzenetére


horush
addikt

Kicsit módosítanék. Inkább I3 procit vennék, mivel erősebb az a6-3650-nél, a HDD helyett pedig SSD-t, netezésre gondolom elég ~60GB.

LAP: Asrock H61M-GS ~12eFt
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~30,5eFt
RAM: CSX 4096MB DDR3 1333MHz CSXO-D3-LO-1333-4GB ~5,5eFt
HDD: -
SSD: KINGMAX 64GB SATA2 2,5" Client Pro SMU25/64GB ~19eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
TÁP: FSP350-60APN ~8,5eFt
HÁZ: FRACTAL DESIGN Core 1000 ~11eFt
EGÉR: A4TECH X6-80D USB ~2,5eFt
BILL: LOGITECH Media Keyboard K200 ~3,5eFt
Fejhallgató: ACME HH-03 Pro ~3eFt
TFT: BENQ G2222HDL ~30eFt
Összesen: ~132eFt.

Ilyen felhasználásra én inkább fejhallgatót vennék.

(#7046) HeavyToys válasza Jim-Y (#7044) üzenetére


HeavyToys
senior tag

350-es a táp, amit írtam.

Nettó 130 körül kell kihozni.

(#7047) HeavyToys válasza horush (#7045) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszi a gyors reakciót!

Az a baj, vannak hülye szabványok és minimum 250 gigás hdd-t írnak elő. Szerintem aki ezt írta, SSD-ről még nem is hallott...

(#7048) Jim-Y válasza horush (#7045) üzenetére


Jim-Y
veterán

Először azért nem gondoltam jó ötletnek az ssd-t, mert azért az amortizálódik, de egy ilyet be lehetne próbálni: 10 év garancia, gondolom ezt a pcx vállalja rá, mert az ocz amúgy csak 3-at.

(#7049) horush válasza HeavyToys (#7046) üzenetére


horush
addikt

Akkor változtassunk. Ez csak bruttó 130, szóval van még pénz elvileg:

LAP: Asrock H61M-GS ~12eFt
CPU: INTEL Core i3-2120 3.30GHz 1155 BOX ~30,5eFt
RAM: CSX 4096MB DDR3 1333MHz CSXO-D3-LO-1333-4GB ~5,5eFt
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~20eFt
SSD: OCZ 64GB SATA2 2,5" Octane OCT1-25SAT2-64G ~19eFt
ODD: NEC AD-7280S ~4,5eFt
TÁP: FSP350-60APN ~8,5eFt
HÁZ: FRACTAL DESIGN Core 1000 ~11eFt
EGÉR: A4TECH X6-80D USB ~2,5eFt
BILL: LOGITECH Media Keyboard K200 ~3,5eFt
Fejhallgató: ACME HH-03 Pro ~3eFt
TFT: DELL U2212HM ~46eFt
Összesen: ~166eFt.

Ez így kb. nettó 130k. Belefért pluszban HDD és a TN helyett minőségi IPS paneles monitor.

zka67: IPS kell ide ;]

[ Szerkesztve ]

(#7050) zka67 válasza HeavyToys (#7047) üzenetére


zka67
őstag

Még egy DVI kábelt is számolj hozzá. Sokkal jobban jársz a Benq-val mint az LG-vel, az LG-nek nincs DVI bemenete, analógról meg manapság nem hajtunk monitort.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.