Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) ladybug válasza ToBeY (#1350) üzenetére


ladybug
őstag

Aham. :U Nyugtasd meg. Ha panelban laktok, akkor fektesd magad mellé a kutyát, hadd érezze, hogy biztonságban van.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1352) #00809728


#00809728
törölt tag

Hi!

Őcsémnek van egy Ó németjuhász 1 éves kan kutyája.Szeretném pároztatni nekem egy kölyök kéne.
Esetleg valaki linket stb....

(#1353) ladybug válasza #00809728 (#1352) üzenetére


ladybug
őstag

[link] Itt próbáld meg.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1354) #00809728 válasza ladybug (#1353) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R :C

(#1355) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Minden évben eljön ez a nap
Melyre a férfiak nagyon várnak
Hogy elmondhassák a nőknek
Mennyire szeretik őket!

Mire mennénk nélkülük
Ha ők nem lennének nekünk?
Valljuk be hát bátran,
Nem sokat érne az életünk!

!!!BOLDOG NŐNAPOT KÍVÁNOK!!!

Life is Short... Ride Hard!!!

(#1356) ladybug válasza Jodanovich (#1355) üzenetére


ladybug
őstag

Ezt szerintem nem ide akartad. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1357) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#1282) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ismét nőttünk egy kicsit:

[link]
[link]
[link]

:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1358) ladybug válasza Motion_Blur (#1357) üzenetére


ladybug
őstag

Kezdi elveszíteni a kis drága a kölyökkutya jellegét. Most olyan kamaszos képe van.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1359) Pinya007 válasza Motion_Blur (#1357) üzenetére


Pinya007
tag

Szépen fejlődik! Milyen vastag a bundája még! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1360) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#1357) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[kép]
[link]

[kép]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1361) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Ha a két kan kutyánk egymásra támad, akkor az mitől van?
Ez valamilyen hatalmi harc lenne köztük, hogy melyikőjüké a terület? Az egyik idősebb, a másik meg most nőtt ki a kölyökkorból, olyan 8 hónapos kb. Mondjuk az erőviszonyok nem épp egyenlőek, lévén a kisebbik (korban) egy kaukázusi juhász, az idősebb meg egy dalmata németjuhász valami keverék...

Ill. ennek lehet valami folyománya? Tehát a nagyobb széttépi a kisebbet, vagy valami hasonló?

(#1362) ladybug


ladybug
őstag

Persze, hogy hatalmi harc. Meg sokszor az is, hogy a fiatalabb játszana, az idősebbnek meg nincs kedve hozzá.

Korábban már írtam, de leírom neked is. 2 kutyánk van. Az idősebbik (4 éves, ivartalanított) palotapincsi, a fiatalabbik (most lesz 1 éves) vizsla-labrador keverék. Mind a mai napig megy a ''vita'' köztük, de soha nem sebesítették meg egymást akarattal. Oda-oda kapnak egymásnak, főleg a pincsi a labradornak, de nincs belőle sérülés.

Motion_Bluréknél is hasonló méreti különbség van a két kutya között, kb ilyen korkülünbséggel. Náluk is megoldották a kutyák egymás közt a dolgokat.

Ne aggódj, semmi baj nem lesz. Kölünösen, ha együtt nevelkednek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1363) alitak válasza adalbert1 (#1361) üzenetére


alitak
senior tag

Ez nálunk is előfordul, pedig méretben majdnem egyforma a két kutya. A fiatalabb egy kicsit testesebb, mint az anyja. Voltak már érdekes összekapások, egyszer még nekem is megkapta a kezem, mikor szétszedtem őket.
ladybug: kicsit megnyugtattál, de még mindig aggódok egy kicsit...

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1364) ladybug válasza alitak (#1363) üzenetére


ladybug
őstag

Nem szabad ilyenkor közbeavatkozni. Mondjuk, ha már vérre megy, akkor én sem hagynám, de nem jutna eszembe puszta kézzel közéjük nyúlni.

Amikor a kerítés mellett rohannak ugatni egy mások kutyát, attól is elborul az agyuk. Hát még veszekedés közben. Egyszerűen kikapcsolnak, és csak az adrenalin dolgozik bennük. Nem hallanak, nem látnak, csak törtetnek mindenen átgázolva.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1365) alitak válasza ladybug (#1364) üzenetére


alitak
senior tag

Csak akkor avatkozom közbe, amikor úgy látom, hogy már télleg baj van. Szétszedéskor meg a kicsit kell csak megfogni, az anyja olyankor már meghúzza magát. Mindig a nyakánál fogom meg két kézzel, és csak olyan erőssen, hogy ne tudjon megkapni. A múltkor éppen érettségire siettem, és nem figyeltem oda. Azért remélem kinövi ezt a marakodást.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1366) parandroid válasza alitak (#1365) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ha rám hallgatsz, durván megtorolod, ha a kutyád odakap a kezedre. Nincs az a játék, vagy harci hév, ami feljogosítja erre. Nálunk a kutyának a harapás szigorúan tabu, és nem csak engem nem haraphat meg, de a családból senkit. Különösen a két kisgyerek miatt ez számomra teljesen alapvető.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1367) alitak válasza parandroid (#1366) üzenetére


alitak
senior tag

Sajnos sok esélyem nem volt, mentem érettségire, de osztom a véleményed. A harapás az tabu, máskor biztos nem hagyom annyiban.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1368) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

A spánielünk szőrzete nagyon csúnya lett a tél alatt, sok helyen össze van állva a szőr és nem lehet kibontani, mert olyan kemény, mint a kő:(

Most próbálkozok kozmetikust keresni, de szerintem ha meglátják, egyből visszautasítják...

Pár kép: [link] [link] [link]

szerk: tud valaki megbízható kozmetikus szfváron?

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1369) doc


doc
nagyúr

szasztok!

a kutyambol kiszedtunk egy orbitalis meretu kullancsot, a helyen pedig egy eleg csunya pup maradt. mit lehet/erdemes ilyenkor kezdeni vele? varjak es majd elmulik vagy van vmi gyogymod?

(#1370) Kidus válasza doc (#1369) üzenetére


Kidus
őstag

Lehet helyileg kezelni, Betadine oldat eleg ra altalaban.
Ami ennel sokkal fontosabb, hogy elvinni dokihoz amint lehet, mert ha babesiaval fertozo kullancs volt benne, akkor az gyors kezeles nelkul a kutya halalahoz vezet.
Vagy most elviszed dokihoz ( ugy ertve holnap ), vagy baromira figyeled, nem bagyadt-e, eszik-iszik rendesen vagy sem, lazat merni ha van ra lehetoseg ( legyen ), vizeletet nezni hogy veres vagy sem. Ha egy tunetet sem eszlelsz par napon belul ( 1 hetig ajanlott figyelni ), valoszinuleg megusztad, de en inkabb elvinnem dokihoz, ott kap egy szurit, esetleg vervetel amibol megallapitjak, beteg lett-e vagy sem, es mindenki megnyugodhat.

mod: a szuri amit kap, 1 honapig ved a babesia ellen, tehat akkor is erdemes beadni, ha nem tuti a diagnozis, megelozo illetve jobbatuti jelleggel.

Assuming Control

(#1371) doc válasza Kidus (#1370) üzenetére


doc
nagyúr

oké, köszi, meglátogatjuk a doktor bácsit :)
meg ha már témánál vagyunk: mit érdemes használni kullancs/bolha/egyéb élősködő ellen? van több fajta nyakra csöppenthető lötyi, ezek mennyire jók? tavaly kapott minden állatunk, de mivel baromi nagy bundájuk van (szép hosszú szőrű kisspitzek) elég nehéz észrevenni bennük ezeket a dögöket...

(#1372) Kidus válasza doc (#1371) üzenetére


Kidus
őstag

Nyakorvbol Kiltix nekem bejott, spot-onbol en Frontline combo-t tettem ra, es eddig rendben van.
Tovabbi cuccok: Advantix-et nagyon dicserik mostanaban,ezen kivul Stronghold-rol hallottam meg jokat.
Ja es foleg hosszu szoru kutyanal spot-on es nyakorv egyutt, de rovid szorunek sem art ha van rajta mindketto.

Assuming Control

(#1373) Pinya007 válasza doc (#1371) üzenetére


Pinya007
tag

Kiltix nyakörvet teszek már 2 éve én is kutyámra, ez bevált. Előtte Frontline-t használtam, az is jó volt, csak a nyakörv kényelmesebb, nem kell havonta adagolni.

Motion_Blur:
Szerintem tuti tud mit kezdeni egy kozmetikus a spániel szőrzetével, speciális samponnal talán. Pulikat is szoktak kozmetikázni!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1374) doc válasza Kidus (#1372) üzenetére


doc
nagyúr

igen, így hogy mondod beugrott, Strongholdot kaptak tavaly
szoval azt mondod, erdemes a bolhanyakorv?
na majd korulnezunk, milyenek vannak.amugy a bolhanyakorv jo a kullancsok ellen is?

(#1375) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ezek milyen fajta kutyák lehetnek?[link]

(#1376) Kidus válasza doc (#1374) üzenetére


Kidus
őstag

Amiket felsoroltam, azok biztosan jok kullancs ellen is. Es meg par dologra, le vagyon irva, szerintem meg google is kidobja :)
Es ha esetleg masik felet akarsz, akkor is mindenkepp allatpatika, nem mindenfele allatboltok, mert ott eleg sok olyan van, ami leginkabb semmire nem jo, max illatos meg szep szines.
Allatpatikaban elmondjak neked a visszajelzeseket, mi mire jo, mit erdemes, rajuk erdemes altalaban hallgatni.
Es igen, erdemes a kettot egyutt, nyakorv+spot-on.

Assuming Control

(#1377) Kidus válasza ToBeY (#1375) üzenetére


Kidus
őstag

Amerikai bulldog.

Assuming Control

(#1378) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok!
Ami a kullancs témát illeti, nagyon kell vigyázni velük. A környékünkön már 2 kutyus pusztult el miattuk az elmúlt 2hétben. :( Azóta én is minden séta után átbogarászom a miénket.
Szegény kutyákat 3nap alatt legyőzte a kullancsok csípése.

(#1379) doc


doc
nagyúr

advantix-et kapott a kutyus, ezt ajanlotta a doki bacsi. csak ugye ezt havonta kell, az meg maceras, ugyhogy most van par hetem rendes naykorvet nezni :D

(#1380) rlazol válasza Kidus (#1372) üzenetére


rlazol
addikt

A nyakorvvel az a baj, h leesik, elázik stb... Amúgy a killtix és az Adnavtic is jó, ha vkinek az kell. Spont On ill. Line on készítményekből az ExSpot és a Duowin is olcsó és jó, a Frontline és a Forntline combó kicsit kezdenek kiöregedni, a Stronghold nem túl hatékony, de előnye, h szívférgesség és bőrférgesség ellen is hatékony ill. pár hetes koról adható, főleg mediterrán vidékre utazóknak javasolt. Az advantix jó szúnyoguk ellen is.
A lényeg minden esetbe azonos: Egyrészt terület és egyedfüggő, h kinek mi válik be, másrészt 100%-s védelmet egyik sem nyújt. Nem 10 kullancs lesz benne hanem csak 1. De ha az az egy fertőzött, akkor...

Elvileg a kullancs miután rákerült a gazdára 1-2 napig csak keresi a helyet, majd 1-2 napig csak szív és kb a 4-5. napon ''köp'', vagyis ha alaposan átnézi az ember a kutyát minden séta után még időben közbe léphet. Nyilván egy puliban nem lehet mindent megtaláni.

Lyme kór ellen amúgy van oltás. Mindenkinek erősen javasolt. Babesia ellen nincs. Odafigyelni a kutyára, és ha kókadt, bágyadt, nem várni, h hátha elmúlik, vinni dokihoz, ennyit lehet tenni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1381) rlazol


rlazol
addikt

nyakörv+spot on - lehetséges, de azért a hatóanyagokat érdemes előtte megnézni. Nem biztos, h minden kombinációnak van értelme.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1382) Kidus válasza rlazol (#1381) üzenetére


Kidus
őstag

Engem megnyugtat a nyakorv, sosem esett le, furcsinel leveszem, eso meg elvileg belefer ( papir szerint ). Igazsag szerint mar a szaga is biztonsag erzetet ad :)
Spot-on meg alap, hogy legyen rajta.
En ezzel a kettovel, amit fentebb irtam, nagyon meg vagyok elegedve, a tobbit meg azert irtam, mert valoban terulet es kutyafuggo, kinek mi valik be, ami nekem jo, az nem tuti, hogy masnak is.
ExSpot az, ami macskara veszelyes, ugye? Mert ha ez az, akkor vagy macskatol elkuloniteni a kutyat, amig beszivodik, vagy ha ez nem lehetseges, talan jobb valasztani mast helyette. Remelem jol mondom :)
Hoztak mar par ExSpot-os macskat, hat nem volt szep latvany, ahogy kinlodtak napokig :(

Assuming Control

(#1383) rlazol válasza Kidus (#1382) üzenetére


rlazol
addikt

az exspo, az advantix, ha jól emlékszem a Duowin is súlyosan mérgező macskára. De most nincs előttem, a lényeg h macskának csak olyat, amire rá van írba h macskának is lehet, pl frontline, stronghold.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1384) nRu3


nRu3
addikt

Nem tudd valaki segiteni yorkshire kiskutyában? a kutyák nem az én asztalom nem igazán értek hozájuk, de vennem kéne egy mini kislányt ajándékba, ami tényleg aranyos kedvenc lesz. csak nem igazábol merek egyedül keresgélni mert a törzskönyv sem mond nekem sokat hogy jó családbol származik-e a kutya. Nem tudd valaki ajánlani megbizható tenyésztöt? vagy mire érdemes figyelni? nem csúcs kutya kell több 100e pénzért, valami közép jó.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1385) Kidus válasza nRu3 (#1384) üzenetére


Kidus
őstag

A kozep jo kerul annyiba....
Tenyesztot sajna nem tudok, de neten azert nezz szet arakkal kapcsolatban.
Irhatsz par helyre mailt is, vagy telo, erdeklodes szinten.

Assuming Control

(#1386) rlazol válasza nRu3 (#1384) üzenetére


rlazol
addikt

dobj egy privit, akkor nem felejtem el, és körbenézek, de yorkiból sajnos 100e alatt majdnem biztos, h nem találsz.
Menhelyes kiskutyára nem gondoltatok?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1387) nRu3 válasza rlazol (#1386) üzenetére


nRu3
addikt

Én a menhelyest elényben részesiteném, de a kedvesem álma egy yorki. az árakal nagyábol tisztába vagyok 100e körül van, csak vannak több 100e ft értékü na az nem kell.

A neten nézegetem és 50-60 tol kezdödnek, na olyat nem szabad venni azt tudom.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1388) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Freshnapf boltba állítólag lehet kapni valami kutya spray-t ez mennyire jó?És hol van ilyen bolt?

(#1389) lord_m válasza ToBeY (#1388) üzenetére


lord_m
senior tag

A spray-ről nem tudok nyilatkozni, de Freshnapf bolt van az Új Buda Centerben, a XI. ker. Budafoki út és Hengermalom út kereszteződésénél

(#1390) ToBeY válasza lord_m (#1389) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Óbudán nem tudsz valahol,az lenne közel nekem.

(#1391) lord_m válasza ToBeY (#1390) üzenetére


lord_m
senior tag

Azt hiszem a Bécsi úton is van vhol, de azt nem tudom pontosan...Talán Eurocenter?

[Szerkesztve]

(#1392) nRu3 válasza lord_m (#1391) üzenetére


nRu3
addikt

pontosan ott

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1393) rlazol válasza ToBeY (#1388) üzenetére


rlazol
addikt

tudnál vmi liknet adni róla? semmit nem találok a neten róla.
Amúgy meg nem ismerem, nem tudok róla véleményt nyilvánítani. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1394) ToBeY válasza rlazol (#1393) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igazából nem tudok róla én sem sokat.Unokatesómék voltak nálunk, és ők mondták létezik kutya parfüm és spray.A spray az jobb azt mondták nekem.Mondták a bolt nevét ahol lehet kapni (előző hozzászólásom).Ez a bolt több üzletközpontba is megtalálható.Ennyit tudok róla kb.

[Szerkesztve]

(#1395) lord_m válasza ToBeY (#1394) üzenetére


lord_m
senior tag

Fressnapf.hu:[link]

Van áruházkereső is ottan... ;)

[Szerkesztve]

(#1396) rlazol válasza ToBeY (#1394) üzenetére


rlazol
addikt

a parfümöt nem is néztem, magánvéleményem szerint állatkínzás rátenni egy kutyára bármilyen illatot, ami különbözik a sajátjától, márcsak eb-szociológiai okokból is.

Spray: Az insecticid 2000-re gondolsz? Azt elsősorban környezetre kell használni pl tartós bolhásság esetén, arra amúgy jók a tapasztalatok ([link]). Amúgy általában a spray-kel az a legnagyobb gond, h marhára idegesíti maga a befújás az állatot, nem lehetsz biztos abban, h mindenhova jut, nem esőálló és mérgezi a környezetet a fújással odajutó anyag.

A boltban ahogy néztem kaphatók kiváló, csúcsminőségű termékek (advantage, kiltix...) és noname-k is, amiket senkinek se javasolnék. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1397) ToBeY válasza rlazol (#1396) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor mit ajánlasz kutyaszag ellen a kutyának?:) Gondolom az sem jó neki,ha havonta megfürdetem 1-2x. hogy ne legyen olyan erős kutyaszaga.Persze tudom van a kutyának valami alapszaga,de ez már kicsit dúrva ami most van.Egyáltalán milyen gyakorisággal lehet megfürdetni egy kutyát,ami még nem árt neki?

(#1398) Pinya007 válasza ToBeY (#1397) üzenetére


Pinya007
tag

Fürdetés attól is függ, milyen fajta a kutya. A szobakutyákat gyakrabban szokták fürdetni érthető okokból. Én kutyám csak kiskorában volt fürdetve, mert bolhás volt, igaz őt kint tartjuk. Amióta rátettem Killtix nyakörvet, nyakörv illata van. :D
De amúgy is csak egészséges kutyaszaga van.

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1399) ToBeY válasza Pinya007 (#1398) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Beagle,egy elkényeztetett kutya :D Ágyon alszik,csak is ha van kispárna az ágyon,szóval nagyon szobakutya. :B Persze van kosárkája, abban csak akkor van ha megszídjuk...

(#1400) rlazol válasza ToBeY (#1397) üzenetére


rlazol
addikt

ha túl büdös - fürdesd meg. :D
kulancs ellenes kezelésekre érdemes figyelni ezzel kapcsolatban. de 2-3 havonta egy fürcsi nem ártm főleg nyáron.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.