Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Vukocska válasza Vukocska (#898) üzenetére


Vukocska
tag

Az egyik linket elcsesztem

Helyesen : [link]

(#902) Vukocska válasza Palkó (#900) üzenetére


Vukocska
tag

Nem visszük túlzásba a csokit. Havi 1-2 alkalom.
Meg rendszeres orvosi vizsgálat van.

(#903) Kidus válasza Vukocska (#902) üzenetére


Kidus
őstag

Valoban nem tesz jot a csoki, sot akar mergezo is lehet, ha sok. ugyhogy jo ha csak havi egyszer kap nasinak.
A kakaobab tartalmaz egy teobromin nevu anyagot ( pontosan nem tudom sajnos, hogy ez mi, es milyen hatasa van konkretan ), amire a kutyak eleg erzekenyen reagalnak. Ha jol tudom, szivpanaszai is konnyen lehetnek tole.

So, ha kap is csokit, lehetoleg keves legyen.

Assuming Control

(#904) ladybug


ladybug
őstag

Itt az ígért kép a leendő kuytusunkról: [link]
:)

És segítséget szeretnék kérni, méghozzá névügyben. Mi legyen a neve?
Eddigi ötlet: Mogyoró.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#905) Kidus válasza ladybug (#904) üzenetére


Kidus
őstag

Fura, valahogy nem hasonlit egyik altalad emlitett fajta keverekere :F
Vagy lehet, hogy a kep nem a legjobb....
Aranyos nagyon egyebkent, igy elso blikkre a Golyo, vagy a Husigomboc nevet ajanlom :):)

mod: komolyan ne vedd :)

Assuming Control

(#906) parandroid válasza Kidus (#905) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Láttunk hasonló korban készült képeket a korábban említett azonos szülőktől származó kutyáról, és ő is ugyanígy nézett ki, úgyhogy ez a rész rendben van.

Érdekesség még, hogy az anya kutya meglehetősen idős (14 éves), és már másodszor ellik csak egyetlen kölyköt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#907) Pinya007 válasza ladybug (#904) üzenetére


Pinya007
tag

Nagyon aranyos! :) Vizsla látszik benne. Nem is olyan rég (2 éve) nekem is csak egy húsgombócom volt, de mostanra egy hústorony lett belőle! :DDD

8 hetes korában:
[link]
[link]

idén télen:
[link]
[link]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#908) Palkó válasza ladybug (#904) üzenetére


Palkó
tag


Nagyon aranyos, nekem is kell egy ilyen !
Fénymásold le légyszi...... :C

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#909) ladybug válasza Palkó (#908) üzenetére


ladybug
őstag

Csak ez az egy van.
No, senki nem tud ajánlani nevet?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#910) parandroid válasza ladybug (#909) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minek? Az a név teljesen jó... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#911) Vukocska


Vukocska
tag

Eddig olyan nyugodt napom volt, de most a híradó után :(

[link] :O

Hogy d*g*lne meg minden ilyen ember :(((

(#912) ladybug válasza Vukocska (#911) üzenetére


ladybug
őstag

No, többek között ezért is nem nézek tv-t. Szinte szenzációként harangozzák be ezeket a híreket.

Viszont nagyon remélem, hogy megkapják méltó bűntetésüket ezek a vadállatok.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#913) ToBeY válasza ladybug (#904) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Artúr a tippem a névre
gombóc artúr ;]

(#914) nyávogi válasza ladybug (#904) üzenetére


nyávogi
tag

nagyon jó fej tutya :) névnek javasolnám a Puszedli-t :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#915) nemcso válasza ladybug (#904) üzenetére


nemcso
senior tag

Zsömle alias Zsömi

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#916) ladybug válasza nyávogi (#914) üzenetére


ladybug
őstag

No, ez tetszik. Vajon fiúkutyanévként is megállja a helyét? Egyébként nem tudok választani. Szerintem akkor fogunk neki nevet adni, ha itt lesz.

Zsemle, Morzsa, Sámli nevek jutottak még eszünkbe. De az egyik snassz, a másikban semmi fantázia, a harmadik meg kiszúrás a kutyára nézve.

nemcso: Épp írtam a hozzászólásom, és nem láttam a tiédet. De jópofa, hogy egyre gondoltunk. :)

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#917) nyávogi válasza ladybug (#916) üzenetére


nyávogi
tag

miért ne lehetne fiúkutya-név, ha tetszik? :) egyébként örülök, h tetszik :))
Még a Zserbó jutott róla eszembe :)

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#918) nemcso


nemcso
senior tag

Nálunk Bógáncs a pumi neve, de mindenki csak Bogi-nak hívja, pedíg fiú. :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#919) parandroid válasza nyávogi (#917) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem egyél valami édességet, és utána gondolkozz kutyanéven. Nagyon freudi elszólásnak tűnik ez a sok sütinév. ;] :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#920) nyávogi válasza parandroid (#919) üzenetére


nyávogi
tag

Ennek alapján inkább a : Sajt, Paradicsom, Újhagyma,Mozzarella, Málna és Zöldborsó neveket javasoltam volna :D Esetleg, ha már édesség, akkor '' 99%-os Fekete Csoki'' nevet :D
nem vagyok igazán édesszájú. :P

Eddigi kutyáim egyike sem kapott sütis nevet. De volt egy Whisky kutya és egy Gin nevű macsek... :D lehet, hogy ez jelent valamit.. :F :U

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#921) nemcso válasza nyávogi (#920) üzenetére


nemcso
senior tag

Akkor legyen Cefre a neve. :D

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#922) nyávogi válasza nemcso (#921) üzenetére


nyávogi
tag

a színéhez jobban menne a Sör, vagy a Konyak :D

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#923) nemcso válasza nyávogi (#922) üzenetére


nemcso
senior tag

Én is gondoltam a konyak szóra, és pontosan a színe miatt. De olyan közömbös maga szó íze, szóval nem kutyának való. De belátom utólag, hogy a cefre meg kissé durva.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#924) rlazol válasza nyávogi (#922) üzenetére


rlazol
addikt

ha már konyak akkor legyen Napólaon. Vagy csak simán Bonaparte. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#925) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkienk!
Süti nevű keverék típusú földszintes kutyánk mostanában azt az idegesítő szokást vette fel, hogy ilyenkor éjfél körül a háza alját kaparja vadul. Van valakinek valami ötlete, hogy miért csinálhatja és mit lehetne tenni azért, hogy ne tegye, mert nagyon idegesítő a dolog.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#926) Kidus válasza csapos2 (#925) üzenetére


Kidus
őstag

Valami vastagabb anyagot tegyetek ala ugy, hogy ne tudja elkaparni. Pl. odaszogelhetitek, vagy valami hasonlo.
Kezdetnek tan megteszi ez is, legalabb nem halljatok :)

Assuming Control

(#927) csapos2 válasza Kidus (#926) üzenetére


csapos2
addikt

A ház alja alul 2cm deszka majd 3cm szigetelés és ismét 2cm deszka, így az a rész amit kapar 2cm deszka. Ezért nem értem miért kaparja, mert igaz ugyan, hogy a háza körül is előszeretettel bányászik, de bent....? :F

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#928) Kidus válasza csapos2 (#927) üzenetére


Kidus
őstag

Azert mondom, hogy a deszkara ra kene valami anyag. Pl. pokroc, filc, akarmi.
Az is lehet, hogy siman a karmait koptatja ( esetleg meg lehet nezni, nem tul hosszuak-e ), de az is lehet, hogy valami szagot erez, es amiatt. Vagy csak kialakult egy rossz szokasa. Esetleg vackolna magat, csak nincs hova. Lehet, hogy egy rongy megoldana, amire rafekhet.
Sok minden lehet.

Assuming Control

(#929) csapos2 válasza Kidus (#928) üzenetére


csapos2
addikt

Ühüm.. a körme ki is ment a fejemből, az meglehet, hogy hosszú mivel nem sok beton van a kertben.
A pokróc vagy bármi más nem játszik, mivel semmit nem tűr meg maga alatt egy-két óránál tovább.
Mindenesetre a körmét megnézzük úgyis időszerű az oltatás. Köszönöm az ötleteket.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#930) ladybug


ladybug
őstag

[link]
Tegnap volt egy vendégkutyusunk. Réka jól megszeretgette. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#931) szandisas


szandisas
senior tag

van 2 Berni Pásztorunk.(szép termetes jószágok) :D , és olyan kérdés merül fel néha itthon, hogy mit adjunk neki enni :F asszem 20kg os zsákokban vesszük a tápot, de szerintem ne egyenek állandóan azt. persze a maradékok, csontok is elfogynak. Tudtok valamit ajánlani mivel érdemes etetni őket? :F

aláírás

(#932) rlazol válasza szandisas (#931) üzenetére


rlazol
addikt

az közhiedelemmel és az emberrel ellentétben a kutyának nem tesz jót a változatos koszt. A száraztáp -ha minőségi- tökéletesen elég. Csont nem javasolt, csövescsont kifejezetten tilos. minden más csak jutalomfalat szinjén ajánlható, alkalmilag.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#933) Pinya007 válasza rlazol (#932) üzenetére


Pinya007
tag

Én is osztom véleményed. A kutyák számára kifejlesztett tápok a legmegfelelőbbek nekik. Tartalmaz mindent amire szükségük van. Persze nem a Tecso gazdaságosakra gondolok! :)
Kutyák nemigen éreznek ízeket, szóval az hülyeség, hogy unalmas lehet mindig ugyanazt enni...
Néha enyém is kap egy kis ebédmaradékot, meg gyümölcsöt is szereti. De alapvetően csak tápon él.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#934) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Békéscsabán lenne ajándékba két fiatal, idei kutya, fajtatiszták, de törzskönyv nélküliek, egy szép, fiú tacskó, és egy szép, nagyra nőtt fiú magyar vizsla. A tacskó 8 hónapos, a vizsla 1 éves. A tacskó imádnivaló, nagyon barátságos, igazi kedvenc, a vizsla viszont önérzetes, meggondolja, hogy odaadja a bizalmát az embernek vagy sem.
Mindkét kutya oltásai rendben vannak, egészségesek, és játékosak. Miután elnyertem Boldizsár, a vizsla bizalmát, elfogadta tőlem a játéknyulat és vissza is hozta. :)
A tacskó neve, Pici.

algieba@freemail.hu

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#935) rlazol válasza Algieba (#934) üzenetére


rlazol
addikt

és mi a kérdés? H melyiket válaszd? Én mindenképp a vizslára szavaznék, mert kiegyensúlyozottabb, egészségesebb kutyák. Amúgy szerintem ennél a két fajtánál inkább a méretből következő tartási rendbeli különbségek kellenek h döntőek legyenek. A vizsla sokkal nagyobb mozgásigényű, kertesházba való, gyerekek mellé ideális. Tacsit kisgyerek mellé kevésbé vennék, ugyanakkor lakásban is jól tartható és nyilván kevesebbet eszik. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#936) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Doberman kölyköt keresek reális áron törzskönyv nélkül Szfvár és környékén. :)

(#937) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Re!

Nekem egy Benáthegyi kutyám volt de már 1 éve meghalt :( :O

(#938) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Jo a topic egy Upppp neki!

(#939) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megharapott egy kutya, életemben először (mármint úgy, hogy vérzett is).

Haver tacskójának nem tetszett, hogy meg akartam simogatni. A kutyust évek óta ismerem, eddíg jóban voltunk. Biztosan nem tetszett neki a mozdulat, mert úgy nekem jött, hogy alig tudtam leszedni magamról. Ha nem reagáltam volna gyorsan, a lábamat is elkapta volna.

Amúgy a bal csuklómat kapta el, és a közvetlenül az alatti részt. Szépen megtépett :( A sebet lefújtam gazdagon Oxicort-al + bekötöttem. Mást ilyenkor nem kell csinálni ugye? :D

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#940) Pinya007 válasza Motion_Blur (#939) üzenetére


Pinya007
tag

Kutya feje felé nem szabad hirtelen mozdulattal nyúlni. Én ezt mindenkinek elmondom aki bejön hozzánk. Én kutyám is kapta így már be kezét havernak, de nem vérzett. Csak figyelmeztetés volt, azért srácban meghűlt a vér! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#941) Motion_Blur válasza Pinya007 (#940) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hát nekem megijedni se volt időm :F

Nem is akartam megsimizni, csak nyúltam felé, mint máskor, lehet rossz napja volt. Az én kutyám ilyet még nem csinált senkivel inkább remeg, mint a nyárfalevél :D

Egyébként a tacskókra általában jellemző ez a fajta kiszámíthatatlanság, sunyiság.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#942) Kidus válasza Motion_Blur (#939) üzenetére


Kidus
őstag

Harapas utan ilyenkor egybol a lehetosegekhez kepest jol ki kell fertotleniteni a sebet.
Pl. viz ala tartani, megnyomkodni, aztan Betadine, jo alaposan.
Es utana atcammogni a balesetire es megnezetni, mert ha izuletet ert, vagy eleg mely a seb, akkor ok rendesen kifertotlenitik, elrendezik, meg talan egy tetanusz sem art.

Assuming Control

(#943) Pinya007 válasza Motion_Blur (#941) üzenetére


Pinya007
tag

Engem egyszer harapot meg eddig kutya. Egy barátom vizslája bekapta a kézfejem. Amíg ott volt a helységben gazdi hízelgett a kutyus, meg símogattatta magát. Aztán ketten maradtunk kutyával és mikor feje felé nyúltam, hogy megsimogassam harapott. Félelemből tette, mert sírt közben, elég beszari egy kutya.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#944) Kidus válasza Pinya007 (#943) üzenetére


Kidus
őstag

Felos kutyakhoz nem szabad gyorsan nyulni, es foleg felulrol nem. Alulrol szep lassan, hogy ne erezze fenyegetve magat. Bar ez minden idegen kutyara ervenyes.

Assuming Control

(#945) Motion_Blur válasza Kidus (#942) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm :R

Izületet szerintem nem ért, ma reggel levettem a kötést, és nem olyan vészes, kicsit megvan duzzadva + látszik a 3 elég mély vágás.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#946) SzalaiG válasza Motion_Blur (#945) üzenetére


SzalaiG
addikt

Jobbulást! :)

(#947) rlazol válasza Motion_Blur (#939) üzenetére


rlazol
addikt

hogy izületet ért-e azt hadd ne te döntsd el, hacsak nem vagy orvos. :)
Elég ha a tokon egy pici átható karcolást ejtett és olyan gyulladás indulhat el, h rossz belegondolni is. A csuklóizület amúgy is nagyon kiterjedt (az izületi tok mindenféle vakzsájai révén). Ha meg van duzzadva az azt jelenti h vmi gyulladás van. Nem akarlak megijeszteni, ha izület lenne, azt éreznéd, de egy TETANUSZ oltásra mindenképp menj be. Alattomos egy betegség az is, nem érdemes játszani vele. És a kutya oltási könyvét állatorvossal ellenőríztatni veszettség végett - ezt jobb, ha Te intézed, mintha a haverodnál csörgetne az ÁNTSZ. Miután oltásra be kell menned (legalábbis én erősen javaslom) ott a doki hivatalból kérdezni fogja és lejelenteni. Ha meg azt mondod, ismeretlen kutya akkor még 5x seggbe lőnek veszettséggel is. :)

Oxicort-tal meg az összes többi sebfelszínre való szerrel csak óvatosan. Többet árt mint, használ, mert elzárja a sebet, ezáltal lehetőséget teremt az ún. anaerob baciknak az elszaporodásra. Pl a tetanusz is ilyen. Nem mellesleg szteroid hatóanyagú, azzal megaztán pláne ésszel. Ja, és tudtommal doppingnak számít :DDD
Alaposan kimosni, kinyomkodni, BETADINE/sima jód és ennyi. Kötni nemigen kell. ha mégis, naponta cserélni a kötést az első 4-5 napban.

És jobbulást!

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#948) Motion_Blur válasza rlazol (#947) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm az aggódást és a jótanácsokat :) :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#949) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

A kutyám fürdetése közben találtunk egy kullancsot. Szürke, kb. 6-7 mm volt. Kiszedtem, de a helyén egy kb. 1-1.5cm-es lilás kör van. Ez mitől lehet?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#950) ladybug válasza Motion_Blur (#949) üzenetére


ladybug
őstag

Szerintem véralvadás. A kullancs ahogy szívta a vért odagyülemlett a bőrfelületre.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.