Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Kidus válasza Diego! (#1950) üzenetére


Kidus
őstag

Nosteny melle nostenyt nem tul jo otlet, jobb a him. Csak akkor valamelyiket ivartalanitani kell, hogy ne legyen gond az elso tuzelesnel.

Assuming Control

(#1952) ladybug


ladybug
őstag

Tappancs kutyánk kifeküdt a napozóágyra napozni. :D
[link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1953) Diego! válasza Kidus (#1951) üzenetére


Diego!
senior tag

Miért nem jó? Az ivartalanítást meg senki nem szereti...

(#1954) ladybug válasza Diego! (#1953) üzenetére


ladybug
őstag

Az ivartalanítás egy nagyon hasznos dolog. És hosszútávra az állataidnak is jót teszel ezzel. Nálunk a nőstény macska és a kan kutya is ivartalanítva van. Sokkal nyugodtabb vagyok, mert a macsek így bárhová mehet, nem pocakosan jön haza, a kutya pedig sokkal nyugodtabb és kevésbé büdös lett.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1955) Diego! válasza ladybug (#1954) üzenetére


Diego!
senior tag

Lehet hogy hasznos, de én nagyon nem értek vele egyet, szerintem ha nem muszáj nem kell felesleges beavatkozásokat végezni egy állaton, meg legyen egészséges, ivaros, amilyennek lennie kell...Persze kivételt képez a vadászgörény, büdössége miatt azt kell ivartalanítani...

[Szerkesztve]

(#1956) parandroid válasza Diego! (#1955) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tüzelési időszakban a kutya / macska kezelhetetlenné válik, teljesen kifordul magából, elszökik, hiába bünteteted, megy a ''farka után''. Ennek az eredménye számtalan kiskutya, kismacska lesz, aminek vagy találsz gazdát, vagy nem. Az emberek jó része ezeket a gazdátlan és nem kívánt jószágokat születésük után azonnal elpusztítja, vagy kiteszi valahova - vagy elppusztul, vagy kóbor állat lesz. Ennek az alternatívája az ivartalanítás. Egyrészt megszünteted vele a nem kívánatos népesedést, másrészt nem kell attól rettegned, hogy mi üti el, marja meg, vagy ki lövi le, fogja be a kutyádat, amikor elszökik otthonról. Mert el fog szökni, akármilyen jól nevelt kutya. Láttam már vizsla méretű kutyát úgy átugrani 1,80m magas drótkerítést, hogy öröm volt nézni. Felszaladt az egyik oldalon, le a másikon, és már ott sem volt...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1957) Diego! válasza parandroid (#1956) üzenetére


Diego!
senior tag

Nem hiszem hogy a jól elkerített kerítésen ki tudna szökni egy kutya, a lakásban tartott meg pláne...Akkor is belegondolva hogy eltávolítják a ''micsodáit'' rossz érzés.

(#1958) Boxiné válasza Diego! (#1957) üzenetére


Boxiné
tag

Pedig bizony képesek kiszökni bárhol. A mi drága Totónk (németjuhász) ötször rágta szét a kerítésünket 2 hét alatt. Párszor kikapott érte, aztán más megoldást talált. Átszökött a szomszédhoz, és úgy próbált meg kimenekülni az utcára. Ha a szomszéd nem veszi észre, meg is lép. Sőt, volt hogy boltból hazafelé jövet szépen, komótosan sétált velünk szembe. A szomszéd akkor is mondta, látnunk kéne, hogy ugorja át a kerítést. Bár Totó nem lánykutyák után szökdös, egyszerűen utál egyedül lenni itthon. Ha pl. anyu elindul reggel dolgozni, meg kell kötni Totót egy időre, hogy nehogy utána szökjön.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#1959) Kidus válasza Diego! (#1957) üzenetére


Kidus
őstag

Volt mar ebben a topicban errol szo, tan nem is egyszer, olvasgass vissza.

Assuming Control

(#1960) Bordoi válasza Kidus (#1959) üzenetére


Bordoi
őstag

Nekem 3 kan kutyám van, de még egyik sem érzett késztetést arra, hogy elszökjön amikor tüzelnek a szukák .
Aki pedig kutyát tart, az kövessen el mindent, hogy semmilyen körülmények között ne tudjon kiszökni a kutya .
amennyiben kiszökött, úgy minden felelősség a gazdié .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1961) Kidus válasza Bordoi (#1960) üzenetére


Kidus
őstag

Ahol a 3 meteres kerites, es a beton nem akadaly, ott semmi.
De persze, lehet kuzdeni is, meg lehet jo sokat fizetni is az allando javitasok miatt, hallgatni a szomszedok panaszkodasat, aggodni a kutya miatt, es viselni az esetleges kovetkezmenyeket ( harapas, kolykok, etc. ).
Vagy lehet hereltetni, 2-3 kellemetlen nap neki, es ennyi a tortenet.
A kutya nem ember, nem fog osszeomlani a lelkivilaga ettol, viszont egeszsegugyi szempontbol nagyon is elonyos az ivartalanitas, es a fentebb emlitett dolgok miatt is javasolt.
Szukanal persze valamivel komolyabb a beavatkozas, de ott is ugyanezek az ervek szolnak mellette.

Assuming Control

(#1962) nyávogi válasza Diego! (#1957) üzenetére


nyávogi
tag

sokkal rosszabb érzés elaltattatni egy rakomány egészséges, szép kölket, vagy látni, ahogy kóbor jószágok, éhesen, girhesen, betegen kódorognak az út szélén. A menhely sem egy vonzó alternatíva.
Az állatok azért nem egészen úgy állnak a szexualitáshoz, mint az emberek... és ha már, akkor gondolod, egy kanos kutyának jobb, ha be van 6 hétig zárva és majd' megőrül, hogy a szukákhoz jusson, de a kerítés/lánc megakadályozza? esetleg ha más kanokal verekedve összetépik és viheted férceltetni? Ha ivartalanítod, akkor nem hat rá a feromon, nincs nemi vágy, nincsenek nem kívánt kölkek és a kerítés is ép marad.
Ami a megszökést illeti, a labrador szukánkhoz úgy is eljött az óriás snautzer udvarlója, hogy hozta magával a nyakában a láncot, meg a 2 méteres vasrudat, amihez eredetileg kikötötték...

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1963) Diego! válasza nyávogi (#1962) üzenetére


Diego!
senior tag

Szerintem ennyire nem vészes a helyzet. Felelőtlen gazdinál lesz kölyök, aki odafigyel annál nem. Nálam biztos nem lenne, ha véletlenül mégis, nem hagynám hogy a kölykök az út szélén vagy a menhelyen kössenek ki azt garantálom.

(#1964) Bordoi válasza Kidus (#1961) üzenetére


Bordoi
őstag

Én az ilyen általánosításokkal nem tudok vitába szállni, csak a saját tapasztalataimat ismerem .
10 év alatt nem sikerült idáig egyetlen egy nem kívánatos almot sem összeszedni, pedig mifelénk aztán előfordulnak szabadon kószáló kutyák .
Amikor a 2 szukám tüzel és nem akarunk kiskutyát, egyszerűen elkülönítjük őket .
A kan kerités szaggatás helyett, egyszerűen csak őrzi a szukát szó nélkül .
nincs ugatá, vonyítás, kerités szaggatás .
Vallom, hogy kutyát csak felelőséggel és elköttelezettséggel szabad tartani .
Nem azért mert hű, de jópofa, jól mutat a kertben stb...
A kutyának nem elég, hogy a gazdit csak kaja osztáskor látja, sokkal sokkal több törődést és foglalkozást igényel és akkor kiegyensúlyozott '' családtag '' lesz .
Egy példa, hogy mennyire nem kell ezt a tüzelés-fedezés dolgot túl misztifikálni .
Az idősebb kanom fedezésekor még az udvarra sem mehetek ki, mert azonnal otthagyja a szukát és az én ölemben landol .
Az állattartás sajnos sok munkával és kihívással jár, de hálás dolog, talán a leghálásabb .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1965) ladybug válasza Bordoi (#1964) üzenetére


ladybug
őstag

A tiéd egy speciális eset. Neked ott vannak az ellenkező nemű kutyáid, akik kielégíthetik a másik nem iránti szükségleteiket egymással. Ezidáig olyan kan kutyákról - mert a szuka nem igazán szökdös el - volt szó, akiket a hormonaik hajtanak, és mennek az ösztöneik után, ráadásul még egyedül is vannak az udvarban.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1966) Bordoi válasza ladybug (#1965) üzenetére


Bordoi
őstag

Ez akkor is általánosítás, mint a minden Pitbull gyilkos és minden kuvasz megbolondul .
Maximum egyedekről beszélhetünk, nem az egész fajról .
Hatalmas tévedés bárkinek is tanácsot adni, egy téves általánosítás alapján .
Az, hogy 10.000 Pit-ből 3 emberre támad, az még nem jelenti azt, hogy a Pit gyilkos fajta .
A bátyám Pit-je pl. akkora birka, hogy kiviszi a lakáskulcsot a betörőnek, hogy ne fáradjon a zárfeltöréssel .
Ettől még nem lehet azt mondani, hogy a Pit nem alkalmas örző védő munkára .
Egyébként az sem feltétlenül igaz, hogy az én kajaim azért nem szökdösnek, mert van szuka az udvaron .
Sajnos rengeteg esetben előfordul, hogy az együtt tartott kutyák közömbösek lesznek egymással a tüzelés idején .


[Szerkesztve]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1967) Tibetke


Tibetke
újonc

:) :) Ez egy teljesen kihalt topic? :((

Kutyások vannak errefelé? :)

Tibeti Terrier a napsugár mosolya!

(#1968) Tibetke


Tibetke
újonc

Ó, Látom vannak kutyások! :D :D :DD

Örülök neki! :C Szervusztok!!! :R

Tibeti Terrier a napsugár mosolya!

(#1969) Kidus válasza Bordoi (#1966) üzenetére


Kidus
őstag

Azert nehogy mar osszehasonlitsuk a ''minden pitbull'' cimu altalanositast a hormonhaztartassal, es az orvostudomannyal :)

Assuming Control

(#1970) Bordoi válasza Kidus (#1969) üzenetére


Bordoi
őstag

Milyen orvostudománnyal ?
Az orvostudomány azt állítja, hogy a kutyákat és macskákat ki kell herélni és akkor lehet velük gond nélkül együtt élni ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1971) nyávogi válasza Bordoi (#1970) üzenetére


nyávogi
tag

nem, nem ezt mondja az orvostudomány, de megfontolandó, hogy ha valaki nem akar tenyészteni, nem szeretne kölkeket, akkor az ivartalanítással, (akár herélés, akár miskárolás), jelentősen könnyíthető mind a tulajdonos, mind a jószág élete.
A te kutyáid lehet,nem igyekszenek párzási időszakban meglógni, szukák után, de mások kutyái igen. ez nem csak nevelés kérdése szerintem. az ösztönök ellen nem lehet nevelni, viszont a te kan kutyáid mellet vannak szukák is, ha jól értem. Teljesen más így, mintha van egy db. kan/szuka kutyád.
Aki meg szukát tart és nincs akkora területe, hogy a kritikus időszakban ne kelljen elvinnie sétálni/futtatni, annak is egyszerűbb, ha nem kell pórázon, bepelenkázva sétáltatnia, nehogy sétáló/kóborló kanokkal kelljen hadakoznia.

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1972) parandroid válasza Bordoi (#1970) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod, hogy mi állít meg egy hormonoktól bepörgött kankutyát? Semmi. Volt már részem ilyennel való találkozásban, amíg szuka kutyánk volt (családi házban, de bent tartva), addig tiszta átjáróház volt az udvar. Kerítés nem akadály, fel-alá rohangáltak az udvarban, összevizelték a teraszt és a bejárati ajtót, illetve előszeretettel verekedtek össze a küszöbünk előtt éjszakánként. Ha kimentem, akkor akár lefeküdtek, és vinnyogva hagyták, hogy egy bottal verjem őket, de el nem mentek. Milyen nevelésről beszélünk az ösztönök és a hormonok ellen?

Szerncsés vagy a kutyáiddal, de a helyzetük és a kezelhetőségük messze nem általános. Kérdezz meg állatorvosokat, vagy olvass szakirodalmat, ha itt a fórumon nekünk nem hiszel.

''Az orvostudomány azt állítja, hogy a kutyákat és macskákat ki kell herélni és akkor lehet velük gond nélkül együtt élni ?''

Gond nélkül soha, ez nem erről szól. De sok gonddal kevesebb, ha ivartalanítva vannak ezek az állatok. A kutyák is csúnyán össze tudnak verekedni, de félfülű-félszemű macskát is bőven láttál már gondolom. Nem is beszélve az elszökdösések másik alapvető veszélyéről, az autókról, vagy egyszerűen arról, hogy közterületen kószálnak a kutyák felügyelet nélkül. A nem kívánatos almokról pedig végképp nem beszélve...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1973) Bordoi válasza nyávogi (#1971) üzenetére


Bordoi
őstag

Az ösztönök ellen nem lehet nevelni, dehogynem és igen sikeresen, csak sok törődéssel és szerettel .
Olyan Mastino napoletano kennelben jártam ahol a gazdi a mázsás kant, egyetlen halk mondattal hívta le a szukáról a fedezés elején .
Aztán pedig olyan Bordeaux-i '' tenyésztőnél '' is jártam, aki kijelentette, hogy az összes szukáját császároztatja, mert így neki kényelmesebb .
Természetesen kirívó esetekben szükséges lehet az ivartalanítás, én csak az általánosítással nem értek egyet .
Viszont azzal sem értek egyet, hogy csak azért, hogy a gazdinak könyebb és nyugodtabb élete legyen, ivartalanítsuk az állatot .
Az állatok nem tehetnek semmiről, arról sem, hogy a gazdi nem ér rá vele foglalkozni .
Az állattartás szerintem nagyon nehéz és sok lemondással járó feladat, de megéri .
Azzal sem, hogy nem lehet 2 szukát együtt tartani .
Dehogynem lehet. sőt akár többet is . Viszont itt is lehet olyan egyed, aki nem alkalmas az együtt tartásra, de ettől még nem szabad olyan tanácsot adni senkinek, hogy 2 szukát nem lehet . Két kant már sokkal nehezebb, nekem még soha nem skerült, bár már láttam erre is sok szép példát . Attól még, hogy az én kanjaim nem tolerálják egymást, nem jelenti azt, hogy a kanok nem tarthatóak egymással .
Viszont az én kutyáimmal is sántít az a megálapítás, miszerint azért nem szökdösnek, mert ott a 2 szuka is .
Egy szuka évente jó esetben 2x tüzel, eszerint a kan megelégszik ezzel és nem akarja a falu összes más időben tüzelő szukáját megkeresni ? Az év nagyobbik részében nem dolgoznak náluk a hormonok ?
Nos ez aligha hihető .
Egyébként teljesen mindegy, senkit nem akarok meggyőzni semmiről, csak a véleményemet mondtam el .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1974) Kidus válasza Bordoi (#1973) üzenetére


Kidus
őstag

Sosem mondtam, hogy nem lehet egyutt tartani 2 szukat.
Azt mondtam, nem jo otlet. Attol meg lehet...
Ne forgasd ki a szavaim, es probalj meg kicsit utana olvasni par dolognak, foleg az ivartalanitas elonyeirol, mert nem csak a fentebb emlitettek miatt ajanlott, hanem mint irtam mar, egeszsegugyi okokbol is.
Prosztata problemak, mehgyulladas, stbstb....
Mindegy, ugyis a falnak beszelek, te biztosan sokkal jobban tudod, mint barki mas.

Assuming Control

(#1975) Bordoi válasza Kidus (#1974) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem, nem tudom jobban, mint bárki más .
Viszont én nem mernék senkinek tanácsot adniegy macska felneveléséről és tartásáról, mert nem értek hozzá .
Pusztán úgy gondolom, hogy 12 kutya felnevelése és a mostaniak kivételével, halálukig gondozása, minden komoly probléma nélkül, ad némi rálátást a témára .
Nem forgattam ki a szavaidat, de olyan dologban adsz tanácsot, amihez igazából nem értesz .
Kutyázni pedig nem könyvből kell .
Azt ne döntse már el egy ember sem, hogy egy állat 1 éves korában, hogy milyen egészségügyi problémái lesznek .
Az, hogy valaki panelben tart kutyát és ivartalanítja a szukát, néha érthető is, de csak azért, hogy lehet 7 év múlva prosztata problémája lesz, ezt ugye te sem gondolod komolyan ?
Milyen állatorvos ajánl. ilyet ?
Hangsúlyozom, hogy én csak a tapasztalataimat mondtam el és nem könyvből olvastam .
Te is ?
Azt hittem ezt megtehetem egy fórumon és azt is, hogy estleg vitatkozhatom, ha úgy érzem .
Nem hiszem, hogy lekezelően fogalmaztam volna az elmúlt 5-6 hozzászólásomban .
Te sem ?
Az hogy te vagy én bármit írunk, nem jelenti azt feltétlenül, hogy űgy is van . Ezért szoktak az emberek vitatkozni, vagy legalábbis azt hiszem .
További szép napot :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1976) Kidus válasza Bordoi (#1975) üzenetére


Kidus
őstag

Vegulis csak par evig foglalkoztam minden nap temerdek allattal :)
Nem problema, feladom.
Mondtam, ugyis jobban tudod. En meg biztosan nem ertek hozza :)

Assuming Control

(#1977) ladybug


ladybug
őstag

[link] [link]
Csak hogy orvosok véleményét is olvashassuk.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1978) ALI_G


ALI_G
veterán

Barátnőm kutyája 4 Bichon bolognese szült, azt hiszem 1 már el van adva, de még 3 gazdit keres Békéscsaba vagy Szeged környékén, most 4 hetesek, apu is anyu is fajtiszta.
Ha valakit érdekel, akkor küldjön nekem privit én meg megadom a kedvesem telefonszámát.

[kép]

(#1979) valdit


valdit
csendes tag

Tök jó lenne egy kis kutya de sajnos anyuék nem engedik! :O :O

Az élet rögös útjai nem mindig oda visznek ahova te akarod!!!!!!

(#1980) ladybug válasza ALI_G (#1978) üzenetére


ladybug
őstag

2 kutyánk van, 3 már sok lenne. Pedig de szeretnék egy ilyen kis szőrcsomót.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1981) horvathkrisz válasza ladybug (#1980) üzenetére


horvathkrisz
addikt

persze, én is úgy vagyok vele, hogy a világ összes kutyáját befogadnám, megvenném! :D
(de sajnos néha ez az egy is sok... :D )

(#1982) russodeby válasza ladybug (#1965) üzenetére


russodeby
csendes tag

Nekem egy szuka staffordom van,és amikor tüzel nem lehet bírni vele,szó szerint be kell zárni,mert szökik pasizni, még a kerítést is szétszedi,ha kell!! A kan kutyákról nem is beszélve akik jönnek hozzá és szétszednek mindent!!

[Szerkesztve]

(#1983) Diego! válasza russodeby (#1982) üzenetére


Diego!
senior tag

Linkelsz róla képet? Szeretem a staffiket.

(#1984) russodeby válasza Diego! (#1983) üzenetére


russodeby
csendes tag

Linkelek majd,csak most még dolgozom. :O :O

(#1985) rlazol válasza Diego! (#1955) üzenetére


rlazol
addikt

na, nem vagyok pár napig és hogy felpörög a topic...

ami az ivartalanítást illeti, én pont ellenkezőleg gondolkozom, mint Diego!: ha egy állatnak vmi szerve felesleges és potenciálisan veszélyt jelent az egészségére, főleg azért, mert nincs használatban, azt vegyük ki. Már csak azért is, amit peterkeT írt - nagyon sok a felesleges és gazdátlan kutya/macska. Tudok olyan kutyát, ami 6 méteres betonkerítést mászott át ivarilag begőzölt állapotban, macskánál ez még csak nem is komoly teljesítmény. Hogy a lakásban tartott nem tud elszökni? Dehogynem, amikor sétáltatják. Egy mozdulat és már nincs sehol. Nyilván lehet az embernek szerencséje.
Bordoi - Nyiván a nevelés sokat számít. De a legjobban nevelt kutyával is felborulhat a szekér. Bordói, nápolyi - szép példák, okos, nyugodt, halvérű kutyák. Próbáld meg ugyanezt egy németjuhász vagy akitai inu vagy sharpei kenelben. De még egy újfunlandinál is nehezen tudom elképzelni. Hangsúlyozom kivételek mindig vannak, ezért szép a biológia. Arra is rá lehet venni egy kutyát, h órákig csak nézze a kajáját, amíg engedélyt nem kap arra, h egyen, holott ez szögegyenes az ösztöneivel.

Ami tény: egy használaton kívüli ivarszerv egy időzített bomba, hogy felrobban-e vagy sem, azt senki nem tudja megmondani. Millió kutya él vidáman szex és ivartalanítés nélkül és hal meg szép öregkorban végelgyengülésben. Egy évi 17-20000 beteget ellátó klinikán van havi 3-4 méhgyulladás, 1-2 heredaganat és heti 4-5 emlődagi. Aki még nem volt ilyen állat gazdija, az persze könnyen beszél.
Az ivartalanítás olyan, mint az oltás, csak nem olyan egyszerű.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1986) ladybug


ladybug
őstag

Ma, ahogy néztük a gyerekekkel az Animal Planetet, felfigyeltem egy nagyon fontos dologra. Azt hiszem épp a Houstoni állatrendőrség ment, de nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy az állatokat az alapítványtól úgy adják csak örökbe, hogy a kutya, macska be van oltva, le van kezelve élősködők ellen és ki van ivartalanítva.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1987) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ma kaptam egy nagyon aranyos 6hetes kiskutyát! Amikor haza hoztuk kapott egy kis szalámit meg is ette és most kihányta :( Az jó hogy sokat iszik? vagy kevesebb vizet adjak neki? mit ehet meg amitől nem lesz rosszul? és mennyit adjak neki? bocsi a sok kérdésért

(#1988) ladybug válasza Norbi14 (#1987) üzenetére


ladybug
őstag

Ilyen kiskutyának ne adj még ilyen nehéz ételt. Eddig szint ecsak anyatejen élt, most kell hozzászoktatni a más táplálékhoz. Azért is iszik ennyit, mert eddig az anyatej, amit magához vett folyadék állagú volt. De egyébként nincs olyan, hogy a kutya sokat iszik. Friss víz mindig álljon a rendelkezésére.

Lehet kapni kiskutyának való konzerveket, ezzel érdemes kezdeni. Aztán esestleg főtt, darabolt húst, meg rizst. Mindent szépen felaprítva, és teljesen fűszermentesen. Hisz még olyan, mint egy csecsemő. Emellett vegyél még neki kiskutyáknak való száraz kutyatápot, és azzal kínád meg. Meglátod, szeretni fogja.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1989) Norbi14 válasza ladybug (#1988) üzenetére


Norbi14
senior tag

Köszi!
Estére már teljesen jól volt sokat játszik :)

(#1990) ladybug válasza Norbi14 (#1989) üzenetére


ladybug
őstag

Ennek örülök. :)

Közben még eszembe jutott, hogy üveges bébiételt is vehetsz neki. Aztán pár nap elteltével egyre darabosabbat kaphat, így szokik hozzá szépen lassan a nagydarabos ételhez.

Milyen fajta egyébként? Szuka vagy kan? Neve?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1991) Norbi14 válasza ladybug (#1990) üzenetére


Norbi14
senior tag

Ma kapott konzerves kiskuty kaját reggel egy nagyon picit és délben csak egy kicsit! és most nagyon szarul van szegényke kihányta az egészet! Pedig délután voltunk levegőn egy 2 órát sokat futott játszott kaki is volt meg pisi is! és most nagyon rosszul van nagyon aggódok! :(
Szuka és keverék az anya fajtiszta kutya(nem tudom milyen fajta) az apa meg keverék. neve: Kelly

(#1992) Norbi14 válasza Norbi14 (#1991) üzenetére


Norbi14
senior tag

helyesbítek reggel és délutén 5:30kor kapott(nem délben)

(#1993) ladybug válasza Norbi14 (#1991) üzenetére


ladybug
őstag

Ha jól értem, akkor szobakutya a kicsi. A 2 óra folyamatos mozgás nagyon sok egy ilyen kis állatnak. Inkább többször kevesebbet, de nem hirtelen sokat. Valószínűnek tartom, hogy elfáradt, és azért van rosszul.

Vizet adj neki sokat, a kajával ne foglalkozz. Legyen ot neki némi száraz, majd eszik, ha kér.

Állatorvoshoz elvitted már?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1994) Norbi14 válasza ladybug (#1993) üzenetére


Norbi14
senior tag

Igen szoba kutyus. 2órát voltunk kinn a levegőn abból fél órát aludt aztán mászkáltunk kicsit futott is, de leültünk sűrűn pihenni.
Mindig vann friss vize.
Mostmár jobban van tálán, alszik.
Ma tudtuk meg a pontos születési dátumát, holnap lesz pont 6hetes és visszük állatorvoshoz oltásokat kapni. 2db oldatást kell kapjon nem?

(#1995) rlazol válasza Norbi14 (#1994) üzenetére


rlazol
addikt

juj, borzasztó korán hoztátok el...
Meg kéne próbálni ugyanazzal etetni, mint amit eddig kapott. Ha nem megy, akkor amit ladybug mondott az mind jó, de ki kéne választani egyet közülök. Változatosság szigorúan kerülendő. Inni ihat amennyit akar, főleg ebben a melegben. Ha úgy érzed, túl sok, mérd le, mennyit iszik/nap és kérdezd meg a dokit.

Amíg nem állt be a bélrendszere vmire (vagyis hányogat) addig ne kapjon oltást. Ez nem azt jelenti, h ne vidd dokihoz, mert pl féreghajtó úgyis kell, de oltani csak teljesen egészséges állatot szabad. Oltásból a kettő az semmi. Kétszer monovalensen parvovírus ellen, aztán kétszer kombinált vakcina (parvo-szopornyica-rubarth-leptispira-parainfl), ha még nincs 3 hónapos, amikor a második kombit kapja, akkor harmadszor is kell, aztán egy veszettség, azt is ismételni kell végül erősen javasolt egy Lyme elleni oltás, amit szintén ismételni. Mindezt két hetes időközzel, kivéve a második veszettség, azt 1 éves kora előtt bármikor.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1996) Kidus válasza rlazol (#1995) üzenetére


Kidus
őstag

Es amig nincs meg minden oltasa, addig ne setaljon, es ne erintkezzen mas kutyakkal lehetoleg, ez kimaradt :)

Assuming Control

(#1997) rlazol válasza Kidus (#1996) üzenetére


rlazol
addikt

jogos, köszönöm! egészen pontosan a második kombinált után 10 nappal meget kutyaközösségbe először.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1998) Norbi14


Norbi14
senior tag

Megjöttünk az állatorvostól. Kapott 3 szurit, vitaminokat, bélkeringésre is kapott egyet. Aztán kapott féreghajtót azt azonnal kihányta szegénykém :( . Holnap viszem vissza kontrollra és majd 1 hét múlva kapja az oltást. A súlyát is megmértek kereken 1kg -ot nyom a kicsi :) Ma már nem kaphat enni.
Hú milyen kutya jött ki elöttünk a rendelőből nagyon hatalmas állat, az egész karom befért volna a szájába :)

A mai nap folyamán linkelek képet a kutyusomról;)

köszi a tanácsokat

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1999) Norbi14 válasza Norbi14 (#1998) üzenetére


Norbi14
senior tag

Kelly kiskutyám: [link] [link] [link]

(#2000) k. válasza Norbi14 (#1999) üzenetére


k.
őstag

Nagyon szép kutya :) .


Jah télleg:2000. hsz :DD :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.