Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Recon666 válasza Lompos48 (#12000) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Már próbálgatják a hangjukat. :)

(#12002) bubi92


bubi92
őstag

meddig számít egy kutya kölyöknek? és mikortól kell felnőtt tápot adni neki?
mik a kötelező oltások? és összesen kb. mennyibe kerülnek?

(#12003) mexicanraven válasza bubi92 (#12002) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Oltások, bár ez függ azért fajtától és orvostól is.
Az ár az függ attól, hogy körzeti-e az állatorvos vagy magán, mert ha utóbbi akkor a munkadíjakat a kamara állapítja meg. Nem túlzottan olcsó, de ezek kötelező dolgok, áldozni kell rájuk. Az enyém kapott eddig 3 oltást, meg csonterősítőt is.
A kaja az a táptól is függ, nekem a mostani nagytestű kutyakölyköknek való tápot 1 éves korig javallották.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#12004) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Kutyán olyan álmos, hogy megy a teraszon egyszer csak megáll, becsukja szemét és feje már majdnem le esik, felkapja, hogy mivannn? :DDD ...sokszor csak ül és leesik a feje olyan álmos, de nem értem miért nem alszik... :N biztos őrizni akarja a házat!

(#12005) Tothgera30 válasza Telomanikus (#12004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A miénk ilyenekkel nem foglalkozik, ha süt a nap, akkor kifekszik, elvágja magát és alszik :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12006) Idiofil válasza bubi92 (#12002) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Tudtommal fajtankent valtozo. Kistestuek gyorsabban elerik a felnott testsulyt, nagyobb testuen kesobb. Boxer kb 1,5-2 eves koraig fejlodik. Kolyokkutya kifejezes hamarabb veget er, de eles hatarvonal nincs a kolyok es novendek kozott. Kolyok sztem 8-10 honaposig, onnantol novendek. Persze ez nem szentiras, kozel sem :P
Oltasok meg orvosfuggo. Nalunk asszem 3-3,5 feregtelenitessel egyutt.

"Those who want respect, give respect"

(#12007) Lompos48 válasza Idiofil (#12006) üzenetére


Lompos48
nagyúr

de eles hatarvonal nincs a kolyok es novendek kozott. Kolyok sztem 8-10 honaposig, onnantol novendek.

Nem tudom létezik-e konkrét határvonal. Esetleg az ivarérettség is lehetne az. :F

Ugyanakkor reális példám is van, amin el lehet gondolkozni:

Előző kutyusom, egy uszkárfiú tíz hónapos korában olyan 8 kölyköt rittyentett a nővérem kutyájának, hogy öröm volt nézni. :)

(#12008) Idiofil válasza Lompos48 (#12007) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Szerintem is valahol az ivarérettség körül van...

"Those who want respect, give respect"

(#12009) bubi92


bubi92
őstag

igazából kaja szempontjából érdekelt, hogy meddig kell kölyök kaját adni, és mikortól felnőtt.

milyen költségek vannak még egy új kutyánál az ilyen alapvetőkön kívül (pl. tálak, nyakörv, fekhely, kaja, oltási költségek)? ilyen hogy törzskönyv már benne van egy kutya árában vagy az plusz, akkor ebadót kinek-hol kell fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#12010) Idiofil válasza bubi92 (#12009) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Milyen kutyusrol van szo?
Amugy minel nagyobb, annal tovabb lehet etetni kolyok tappal. De a nagytestueknel 2 eves koranal nyugodtan at lehet allni felnottre.
Torzskonyv szerintem felesleges, ha hobbykutya lesz, es ha ilyen kerdeseket teszel fel, akkor nagyon remelem, hogy csak hobbykutya lesz ;)
Amuhy attol fugg, hogy honnan veszed, de ha nem mondjak, akkor nincs torzskonyv. Nem tudom az arat, de olyan 20 rugora tippelem, de csak akkor, ha a szuloknek van torzskonyvuk.
Ebado meg varostol fugg. Nalunk nincs. Sot tudtommal nagyon keves helyen van...

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#12011) bubi92 válasza Idiofil (#12010) üzenetére


bubi92
őstag

jackrussel. persze hobby kutya lesz, első kutya. azért van ennyi gyökér kérdésem:D:D inkább sokat kérdezek, hogy tudjam a dolgokat. igazából nincs szükségem a törzskönyvre, csak sok helyen látom hirdetésnél megemlítve ezért kérdeztem.

(#12012) Idiofil válasza bubi92 (#12011) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Felesleges plusz koltseg a torzskonyv hobbykutyusnal.

"Those who want respect, give respect"

(#12013) mexicanraven válasza bubi92 (#12011) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Akkor torzskonyv felesleges!:)
Az en kutyam anyja torzskonyvezett, viszont az apja nem az mivel nem versenycelokat szolgalnak de ettol fuggetlenul teljesen jo alom volt az ovek, mind egeszseges eb!
Annyi meg, hogy ha tenyleg komolyan gondolod ezt a kutya dolgot akkor probalj meg minnel jobb helyrol kutyat szerezni! Nezd meg hol elnek, milyenek a gazdak, mit kaptak a szulok enni, ecetera. Mert sok olyan egyen van aki tenyesztonek gondolja magat attol, hogy van 3 szukaja meg egy kanja es penzert adja a kolykeiket.
Szoval csak okosan!;)

when the sun shines, we'll shine together

(#12014) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Hihetetlenül jól éreztük magunkat az új tavasz illat-tobzódásában. Nyulak, őzek látványától nagyon meggyűlt a gazdi dolga. Még a nyomaiktól is.

(#12015) phain


phain
tag

Sziasztok!
Gondoltam hogy elsonek rakerdezek mielott hulyeseget kerdeznek

Lehet itt a topicban segitseget kerni kutya valasztasban ? Elore is koszonom ha tudtok segiteni

[ Szerkesztve ]

(#12016) Telomanikus válasza phain (#12015) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Természetesen. :)
Írd le, hogy milyen helyen vagy (tömb, kertes ház, közeli erdő/park...) mennyit tudsz vele lenni...na meg, hogy milyenre is gondoltál. :))

[ Szerkesztve ]

(#12017) phain válasza Telomanikus (#12016) üzenetére


phain
tag

Rendben es megegyszer koszonom szepen a segitseget :)

Szoval 54nm panel. Regen kertesbe laktam es mindig volt kutyam, most eljott ujra az ido hogy legyen mert nagy alatbarat vagyok es tudodm hogy az ember eletet sokkal boldogabba tudja tenni. Ezzel mar szinte le is irtam a lenyeget. Vidam fajta kutyat szeretnek akivel lehet jatszani, ranezel es mindig jokedvet csinal :) Ezekre a fajtakra gondoltam , de sajnos nem ismerem annyira a kutyafajtakak (eddig csak Kaukazusi fajta kutyusaink voltak )
Szoval amire en gondoltam : mopsz, jack terrier, west highland white terrier, tacsko, Beagle
Park,erdo, mind mind van a lakas kozelebe. Szeretnem magammal vinni, szoval foglalkozni tudok vele (maxiumum csak akkor nem tudnam magammal vinni ha edzeni mennek vagy meloba de az nem sok ido ) Ha valakinek esetleg lenne meg barmilyen otlete azt szivesen fogadnam.

[ Szerkesztve ]

(#12018) Lompos48 válasza phain (#12017) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Természetesen beagle-re szavazok. :)

Vidam fajta kutyat szeretnek akivel lehet jatszani, ranezel es mindig jokedvet csinal

Nemcsak csinál. Ő maga is mindig jókedvű. :K

[ Szerkesztve ]

(#12019) Telomanikus válasza phain (#12017) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Én a mopszot választanám, kicsit más mint a többi, de biztosan nagyon vidám lenne vele az élet...nekünk francia buldogunk van, ő is nagyon vicces, de kicsit nagyon olyan, mint egy tank :DDD
Neked kell eldöntened, hogy melyiket szeretnéd igazán, eléggé eltérőek egymástól a felsorolt fajták, de mind jó választás lehet...talán a Beagle nem annyira lakásbéli, de ha sokat kint tudsz vele lenni a szabadban és fegyelmezed-mert amúgy elég játékos- akkor bent is lehet jó blöki. (persze ezt mindegyik igényli-mozgást,kint létet-, de ő talán a legjobban)

[ Szerkesztve ]

(#12020) Lompos48 válasza Telomanikus (#12019) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igaz! Beaglehez másfél-kétszer annyi energia kell, de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#12021) .bruszli. válasza Lompos48 (#12020) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Meg műholdas nyomkövető... ;]

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#12022) phain válasza Lompos48 (#12020) üzenetére


phain
tag

Igen! :D
Amikor megirtam a hozzaszolast utana mar igazabol tudtam hogy Beagle vagy mopsz. Nem lesz konnyu a valasztas, de ahogy kedves Lompos48 is mondta hogy mindig jokedvet csinal. Nekem ez a lenyeg :) Amugy van itt koztetek olyan aki rendelkezik mind a ket fajtaval ? Mindent szeretnek roluk tudni.

(#12023) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Alvin szorgosan lopkodja a cipőket, a papucsokat, ha teheti akkor a nadrágot is szereti elkapni. Bár már erről próbálom leszoktatni, de rohadt nehéz dogom lesz, ez nála valami mánia lehet, persze bízom benne hogy kinövi. Ma egész nagyfiúsan viselkedett, kicsit sétáltunk, azután magára hagytam pár percre, persze a garázsban közben telefonáltam, azt hitte hogy idegen, és jól megugatott, azután mikor lassan nyitottam az ajtót, be is pisilt, megnyugtattam szegénykét. Még nagyon pindurka.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12024) Idiofil válasza phain (#12017) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ha kis kutyust kell választani, akkor Staffordshire bullterrier. Elég kicsit (max kb ~15 kiló). Szerintem pofás, nem kotorékeb, nem juhász vagy terelő, ami gondot okozhat a lakásban, bár ez sem problémamentes :)
Ha választani kellene szigorúan a felsoroltak közül, sztem Jack Russelre voksolnék, bár egyikkel sincs semmi gondom :)

"Those who want respect, give respect"

(#12025) Lauda


Lauda
félisten

Kutyaviadal: [link] :)) :C

(#12026) fero02 válasza Lauda (#12025) üzenetére


fero02
veterán

Na de ezt pont ide? :F

(#12027) Lauda válasza fero02 (#12026) üzenetére


Lauda
félisten

Megnezted?

Varoz ;]

[ Szerkesztve ]

(#12028) Varoz válasza Lauda (#12027) üzenetére


Varoz
őstag

Biztos nem. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12029) fero02 válasza Lauda (#12027) üzenetére


fero02
veterán

Meg. Azt a keveset sem volt jó látni.

(#12030) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

;]
Az én kutyámat mondjuk nem szokta zavarni egy fa hiánya. :D

(#12031) Lauda válasza fero02 (#12029) üzenetére


Lauda
félisten

:(

Telomanikus :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12032) adm válasza Telomanikus (#12030) üzenetére


adm
őstag

lazán kapcsolódik ;)

16core - 32thread - 64gb

(#12033) Telomanikus válasza adm (#12032) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Aztaa :DDD nagyon aranyos...a nagy, pedig milyen óriási :Y

--

A jövő héten azt hiszem elő veszem a FURminator-t és megkopasztom a kutyát. :)) :D

(#12034) .bruszli. válasza Telomanikus (#12033) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Én is vettem egyet; totál meg vagyok vele elégedve ! Kár hogy nem fürdeti meg a kutyát...akkor lenne tökéletes. ;]

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#12035) bubi92


bubi92
őstag

(#12036) fero02 válasza Lauda (#12031) üzenetére


fero02
veterán

Inkább a sajátodról tegyél fel képet! ;) :K

(#12037) Winner_hun válasza bubi92 (#12035) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs 2 hónapja hogy betetted ezt a videót. Elég egyszer is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12038) Lauda válasza fero02 (#12036) üzenetére


Lauda
félisten

Teszek, de most miert bolondozol a a videoval?

(#12039) hossszú


hossszú
őstag

Mai kép az "öregről" :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12040) Lauda válasza hossszú (#12039) üzenetére


Lauda
félisten

Szepen rendben van a szore. ;)

(#12041) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Szurok is élvezte a hosszúhétvégét.. :)

(#12042) Winner_hun válasza sp@rtan (#12041) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen kocka farka van:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12043) phain válasza Telomanikus (#12019) üzenetére


phain
tag

Jaja en is igy gondoltam hogy ezek kozul talan a legeletvidamabb a mopsz nem ? Valaki azt mondta hogy sokat nyaladzik. Ez igaz ?

(#12044) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Holnap én is csinálok friss képet Zaráról, aztán pakolok fel párat ;)

"Those who want respect, give respect"

(#12045) Telomanikus válasza phain (#12043) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Ez nem olyan nyáladzás, hogy megy és akkor csurog össze-vissza. Ha kifárasztod, melege van....... akkor tud nyálas lenni(csak úgy, mint a francia buldog) de egy zsepivel meg is oldható. Persze ez minden kutyánál más. Mopsz és mopsz is eltérő. :) A vidámságról annyit,hogy csak ránézel a bamba fejére...óriási szemek...és alapból jókedved lesz. :)

(#12046) phain válasza Telomanikus (#12045) üzenetére


phain
tag

Igen mostmar egyre jobban kezd tetszeni a fajta :D Ha kiskutyat szeretnek venni akkor merre erdemes keresgelni ? ill mire kell figyelnem ?

(#12047) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Vigyori
A nyelv
Pofa
Bambula

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#12048) Lauda válasza Idiofil (#12047) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kepek! :DD

(#12049) Idiofil válasza Lauda (#12048) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönjük :)
Telomanikus:
Én anno az e-dog.hu oldalon találtam Zarát. Nem annyira sok faja közül lehet szemezgetni, de aránylag van sok. Persze meg lehet próbálni fajtamentő csoportoknál, vagy ha sok pénzed van és van rá igényed, akkor természetesen tenyésztőt is kereshetsz. Itt a net, vagy pl a Kutya magazinban is van :)

"Those who want respect, give respect"

(#12050) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Lassan megszokjuk a pórázt, mármint Alvin a nyakörves részét, én meg azt ahol általában az emberek "vezetni" akarják a kutyájukat. Nem mindig arra megy amerre szeretném, néha beelőz, de lassan alakul.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.