Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) Kobe válasza jézusom (#34999) üzenetére


Kobe
veterán

Semmit nem er

(#35002) jézusom válasza j.bravo (#35000) üzenetére


jézusom
addikt

igen, de a másikban is lesz, csak az kisebb. Azért gondoltam, mert szerencsétlen a kövön fekszik, de ha kényelmetlen neki, akkor meg megy a kanapéra, aztán az meg meleg, utána vissza a kőre. Szóval nem jó neki sehogy, a hűsÍtő párna meg puha is, meg hideg is :)
ez a 3ezer Ft akkor jó párnának, ha nem működik a hűtés funkció.

[ Szerkesztve ]

(#35003) Ispy válasza j.bravo (#35000) üzenetére


Ispy
veterán

Nálunk járólap van mindenhol, az gondolom elég hűs, mert szeret fetrengeni rajta. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35004) notika77 válasza jézusom (#34999) üzenetére


notika77
senior tag

Elég nagy, ezért inkább kádban, hideg vízbe téve "kell" lehűteni. Nem hiszem, hogy fagyálló lenne, ezért a fagyasztóláda kilőve.

(#35005) jézusom válasza notika77 (#35004) üzenetére


jézusom
addikt

jah a hűtőbe tuti nem férne be :)

(#35006) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Barfshop-os kaját próbált már valaki?
Vettem 2.5 kg marha menüt, a kutyus(7 éves, yorki bichon keverék) evett néhány falatot aztán az egészet kihanyta. Szokott enni nyers húst, szóval biztos nem azzal volt a gond, hogy nyers. Budos volt az egész fagyasztott cucc. Írtam nekik emailt, azért nem akarom hogy a kutyusnak baja legyen, illetve mégis csak 6000 Ft volt...

(#35007) jézusom válasza #04441088 (#35006) üzenetére


jézusom
addikt

én nem értem ezt a barfshopos dolgot. Bemegyek a kutya kajáshoz, veszek minden féle nyers húst, soha nem volt gondom.

(#35008) Vesa válasza #04441088 (#35006) üzenetére


Vesa
veterán

Ha büdös volt, akkor nyilván romlott volt. Fagyasztott cuccokkal nyáron amúgy is sok a gond, mert sajnos sok cég sz*rik bele nagyívben, hogy a fagyasztott árut -18C fokon KELL tartani, különben azonnal elkezd romlani. Sajnos ezt főleg szállítás közben nem feltétlen tartják be, ha fgyasztós is a kocsi, előfordul, hogy kipakolásnál kicsit felenged (ugye átlag pakoló józsika simán kiteszi a napra pár percre, oszt jóvanazúgy), vagy eleve a kocsiban nem tudja tartani a -18C-t, csak mondjuk -5-10C körül van tárolva, ami már nagyon nem jó. Nekem is hoztak ki pl. fagyit úgy, hogy bár hideg volt, de a a teteje már folyt, tehát kezdett felengedni.

Vissza kell kérni a pénzt!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35009) #89309696 válasza jézusom (#35007) üzenetére


#89309696
törölt tag

A kutyatartás sokkal komplexebb, mint gondolnád. A barfos üzletek létezésének is megvan az oka. Fressnapfba miért járnak? Orijent minek vesznek?
Az emberek nem tartják egyformán a kutyáikat, márcsak azért se, mert nincs két egyforma ember és nincs két egyforma kutya. Ezt megérteni az egyik alappillére a kutyatartásnak.

(#35010) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Van egy tacsink, kertes ház, a kinti csap körül páfrány. Ez alatt bujkál sokat a kutya. Viszont ott vannak békák is, és sokszor habzó szájjal jön ki a kutya. Hogy lehetne eltüntetni a békákat? Szórjak oda kavicsot, vagy hogy?

-

(#35011) #04441088 válasza Vesa (#35008) üzenetére


#04441088
törölt tag

A kutyus 7 év alatt nem hányt kaja miatt, most igen. Ment egy 2 napos veszekedés a dragalatos Fanni nevezetű barfshop tulajdonos hölggyel, mert szerinte nem vágóhídi hulladék amit árul és nem is volt romlott. Egyszerű a téma, Revolut remélhetőleg visszaadja a pénzt, én meg ha arra járok beqrom a kirakatot valamivel. Nekem egy az én kutyámat nem ismerő magát kutyadietetikusnak(vicc) kiadó kva ne okoskodjon össze vissza. Nulla hajlandóságot mutatott arra, hogy visszavegye, pedig vásárlás után 2 órával hívtam is. Aztán ment pár szép poszt róla ide-oda, aztán jöttek a seggnyaloi, hogy biztos a kutyám beteg, mert ez a csúcs, ez a legjobb minőség stb. :DDD
Ha nem ettől a moslektol volt rosszul akkor mégis mitől? Milyen érdekes, hogy evett belőle és szépen vissza is köszönt, aztán egy másfél napig rosszul is volt utána. Aktív, sokat futkarozo kis jószág, de másfél napig csak fekudt. Kib@szok azzal a nővel, az biztos. :)

(#35012) jézusom válasza #04441088 (#35011) üzenetére


jézusom
addikt

Szvsz hogy hányt nem bizonyíték, de hogy büdös volt az igen. Én eleg sok húst hozattam fb csoportos rendeléssel, de ily kanikulában nem merek. Nincs is hűtőkocsijuk...

(#35013) hemaka


hemaka
nagyúr

Sziasztok. Egy kiskutyat most vittunk haza, jelenleg a masik hazban van, de kicsit ossze akarjuk szoktatni a torpe tacsival is. Kerdes, hogy ossze lehet-e oket engedni?
A torpe tacsi is kertes hazban van 1 eves, minden oltasa meg van, a kiskutya 2 honapos hetfon visszuk a masodik oltasara.

(#35014) jézusom válasza hemaka (#35013) üzenetére


jézusom
addikt

Szia! Kölyök kutyát nem szokták bantani a többiek :) minél előbb szoktass!

(#35015) hemaka válasza jézusom (#35014) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem is a box miatt kerdezem, inkabb amiatt, hogy a kicsi meg nem kapta meg az osszes oltasat, de gondolom egy teljesen beoltott kutyaval jatszhat nyugodtan nem?

(#35016) j.bravo válasza #04441088 (#35011) üzenetére


j.bravo
addikt

Elöljáróban: semmi közöm a bolthoz vagy a tulajhoz, pár éve vettem ott zöld kagyló PORT vagy ilyesmit, kb ennyi.

miután elég sok ember olvasta ezt, nem javaslom a SK elégtételvételt - oké, ingyenes mailcím, kvázi anonim tud lenni a fórum, de akkor is.

Válaszd a macerásabb, de úriemberhez méltóbb utat, azaz elsőre fogyasztóvédelem, ha azzal nem érsz célt, akkor tereld jogi útra az ügyet.

Szerintem.

Whatever.

(#35017) #04441088 válasza j.bravo (#35016) üzenetére


#04441088
törölt tag

Egy próbát megérhet, viszont nincs túl jó tapasztalatom a fogyasztovedelemmel kapcsolatban.
beliani.hu-tol vettünk ágyat anno 140k-ert. Az ágy csak állt 2 hónapig, ki se bontottuk, de közbejött egy költözés és nem is lett rá szükség. Ha felmesz a honlapra, akkor ingyenes szállítás és visszaküldés, 365 napos elállási jog, amiket agyon reklámoznak.
Visszaküldtem. 36 ezer Ft-ért akarták elvinni, mert az ingyenes visszaküldés csak 2 hétre vonatkozik. Persze ez sehol nincs reklámozva, ha az ingyenes visszaküldésre kattintasz semmi infó nem jön elő. Aztán persze ott a szabályzatukban...
Nagy nehezen elvittek ingyen. Aztán a másik pofon. Kp helyett kaptunk egy vásárlási utalványt, pár hét veszekedés után elfogadtam, hisz úgyis kell majd bútor. Eljott az az időszak, hogy ez aktuális lett. Volt náluk egy 150k felett 30k-s kedvezmény kupon, na hát kiderult, hogy a vásárlási utalvány is kuponnak minősül és egyben a kettőt nem lehet felhasználni. Vicc az egész. Fogyasztóvédelemnek írtam, kb leszartak. Békéltető testület hetek óta nem reagált. Pénz, ami utalvány formában van és egy valós kedvezményre jogosító kupon szerintem nem egyezik 2 kedvezmény kuponnal...
Ennek a dragalatos nőnek írtam normálisan, mindent úgy ahogy történt, küldtem képeket a termékről és a kutyáról is. Ment egy szép poszt neki miután leszart ő is, rögtön be is talált pár igenokos követője, szépen le lettem oltva, Revolut is elutasitotta a refundot.

(#35018) Vesa válasza #04441088 (#35011) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos nehéz ezt már bizonyítani, főleg mert még ha el is teszed a romlott húst, nehezen bizonyítható, hogy nem nálad romlott meg. Ezzel együtt, én sem hagynám annyiban, de szigorúan törvényes keretek között! Aki pedig ilyen szinten bunkón kezeli a vásárlóit, az megéri a pénzét..."stílus maga az ember". Remélem, azért ellenőrzi valaki ezeket is. Mondjuk egy Nébih ellenőrzést megérne a dolog. Be kell jelenteni az esetet, talán ránéznek, milyenek is ott a viszonyok. Ma már bárki nyithat webáruházat, néhány esetben még üzeltük sincs, egy lakásból árulnak vagy egy ház garázsából. A kérdéses kereskedőt nem ismerem, és ezek után nem is tervezem megismerni. Még csak nem is a romlott áru miatt, hanem az utólagos problémakezelés miatt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35019) #89309696 válasza Vesa (#35018) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én mondjuk vakon nem bírálnék még. Egy problémának mindig minimum két fele van.

(#35020) mrmft válasza 7Sony7 (#35010) üzenetére


mrmft
senior tag

Nyird fel a pafranyt. Vagy keritsd korbe, hogy ne ferjen hozza. Ez a beka piszkalas tud problemakat okozni a kutyanak, nem jo.

(#35021) 7Sony7 válasza mrmft (#35020) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha nincs más megoldás, akkor körbekerítem. Csak szeret alatta hűsölni...

-

(#35022) jézusom


jézusom
addikt

Végülis használják a hűtő párnát. Az utolsót tudtam elhozni.

(#35023) j.bravo válasza Vesa (#35018) üzenetére


j.bravo
addikt

Relatíve ismert a cég, a sok követő mellett most már több boltja is van, szerintem nem engedheti és nem is engedi meg magának/csapatának hogy a boltban ne legyenek megfelelőek a körülmények.
Ahogy korábban felmerült, a beszállítói láncban (különösen a szállítás, rakodás körül) merülhet fel inkább gond.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#35024) mrmft válasza 7Sony7 (#35021) üzenetére


mrmft
senior tag

Akkor szedd ossze a bekakat es telepitsd at oket. Legalabb 1km-re. Ettol meg vissza johetnek ujra.

(#35025) Vesa válasza j.bravo (#35023) üzenetére


Vesa
veterán

Elhiszem neked, én nem ismerem őket. Nem is rájuk értettem amit írtam, hanem általában véve jelenleg az a szabáltozás, hogy már nem szükséges pl. fizikai üzlettel rendelkezi egy webáruházhoz. Régebben ez nem így volt.

Nyilván hibás lehet a vevő is, akár más okból is hányhatott a kutya, ezt mi itt nem fogjuk tudni megfejteni. Ugyanakkor ha igaz amit a kolléga írt, akkor a problémakezelés és kommunikáció az üzlet részéről minimum aggályos.

A tudomány a valóság költészete!

(#35026) j.bravo válasza Vesa (#35025) üzenetére


j.bravo
addikt

Csak kb véletlen tudom én is h nyitottak második (harmadik?) fizikai boltot is, mert csendesen bent vagyok a FB csoportban és néha dobál a falamra posztokat, illetve pár éve vettem náluk valami tápkieget.
Szóval közöm nincs hozzájuk, sem védeni sem savazni nem szeretném őket.
Annyi, hogy ha én lennék a sértett/kárvallott, akkor is (magamhoz) méltatlannak érezném “utcai” eszközökkel elégtételt venni, nem tennék ilyet. Több értelmét látnám az ilyen-olyan hivatalos vagy jogi útnak, ideértve a nébihes felvetést is, csak mondom hogy - amennyi infóm van - ezzel nem feltétlen könnyű fogást találni, mert lehet h bunkó a tulaj, de hülyének (gondolom) nem hülye.

Illetve láttam beposztolva SMS vagy valamilyen chat üzenetváltást, olyan stílusban amilyet én nem használnék - remélem a két ügy nem azonos.
De ha azonos, akkor sem ítélkeznék részinformációkból, egyik fél felett sem.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#35027) #89309696


#89309696
törölt tag

(#35028) Vesa válasza j.bravo (#35026) üzenetére


Vesa
veterán

"akkor is (magamhoz) méltatlannak érezném “utcai” eszközökkel elégtételt venni"

Ebben egyetértünk, magam is leírtam, hogy csakis törvényes eszközökkel szabad az ilyesmit rendezni.

A tudomány a valóság költészete!

(#35029) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Gond akadt a Dogommal sajnos. 8. évét tapossa és még ilyen nem fordult elő. Én a Balatonon voltam, úgyhogy ötletem sincs, hogy mi okozhatta ezért is várok tippeket.

Kb 1,5 hét alatt ilyen lett a kutyának a bőre / szőre. A képen kicsit vészesebbnek tűnik (most lekentem bebanthen plusz-szal ettől is úgy néz ki, mintha friss vérző seb lenne), de egyáltalán nem szép azért élőben sem. Amíg oda voltam nyaralni édesanyám úgy vélte, hogy biztos hasmenése volt a kutyának és attól barnult be, de aztán kiderült ugye, hogy a saját vére száradt oda rá.

A kenneljének az oldala ilyen négyzetrácsos vasból van, annak szokott neki feküdni háttal, de mióta itt van így csinálja, ezért nem tudom elhinni, hogy az okozta volna.

Két tippem van: Még június végén Sanytollal átfújtam ezeket a vas elemeket és őszintén szólva utána vízzel már nem mostam le, lehet valamilyen bőrreakció után alakult ki? De akkor miért nincs a testének a többi tájékán. Másik az, hogy valami úgy megcsípte volna a kutyát, hogy ő meg kivakarta valahogy? Utóbbit meg azért nem gondolom, hogy ez lehet mert Advantix cseppet megkapta május környékén.

Megyünk állatorvoshoz is természetesen, csak most nyugtalanít a dolog, hogy vajon mi lehet a baja.

(#35030) Siriusb válasza rwin5 (#35029) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak egy kósza tipp, mivel kitépkedte a szőrét: bűzmirigye rendben van, nincs kilyukadva?

(#35031) rwin5 válasza Siriusb (#35030) üzenetére


rwin5
őstag

Azt akartam írni még pluszban, csak lemaradt, hogy a kutyának a végbélnyilása is ilyen pirosas.

(#35032) Siriusb válasza rwin5 (#35031) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor ez a bűzmirigy lesz, menj az állatorvoshoz.

Szerk: és ne krémezd, mert azt lenyalja, vagy tegyél rá parabola antennát. Mi, sebnél hidrogénperoxidoldattal és betadinnal kezeltük. Az előbbit rányomtam a sebre, szépen elpezsgett, majd betadinnal lefertőtlenítettem. Figyelni kell, hogy ne nyalja le. Meg amúgy se nyalogassa a sebet, nehogy elfertőződjön.

[ Szerkesztve ]

(#35033) rwin5 válasza Siriusb (#35032) üzenetére


rwin5
őstag

Rendben, köszi! És arra valami tipp, hogy ez mitől alakulhatott ki? Korral jár vagy most a nagy melegtől? Télen már volt sajnos neki ízületi baja (pedig nem is alszik kint), arra is gyógyszert kapott a dokitól.

(#35034) jézusom válasza rwin5 (#35033) üzenetére


jézusom
addikt

Állatorvos! Rúgjamegajegesmaci!

(#35035) Siriusb válasza rwin5 (#35033) üzenetére


Siriusb
veterán

Hosszúszőrű kutyánál még előfordulhat, hogy bepállik a farka tövénél a bőr és addig nyalogatja, rágja, amíg kisebesedik. Nálad ez nem áll fent.
Sajnos előfordul, pl. nem megfelelő táplálkozás miatt, hogy nem ürül a bűzmirigy, aminek az a vége, hogy kilyukad. Egy olyan kutya, amelyik sok csontot eszik és olyan keményet tojik, hogy kopog, amikor földet ér, na, az kiüríti a bűzmirigyet.

(#35036) rasotamas


rasotamas
veterán

Előre is bocsánatot kérek a hozzáállásomért, és tudom, hogy megköveztek, de hogy lehetne viselkedésre nevelni a kutyát visszafogott ragaszkodásra redukálni? Szeretem én, de nem olyan gyereideapához módon ahogy manapság divat, inkább amolyan megsimogatom a fejét oszt jóvan módon mint a 80 éves nagyapám 90-ben.
Most prémium tápot kapott, azóta baromi energikus, állandóan csesztet, hogy játszak vele, ha kicsit játszok vele akkor állandóan nyalogat. Ezt a nyalogatást amolyan trükként kell elképzelni, pacsit kérek, eljársza hogy pacsit ad, elrántja a lábát és megnyal. Simogtanám a fejét, felhajtja hirtelen és végignyalja a csuklómat. Mikor kötném meg hogy kiálljak a kocsival ütközésig felszagi a fejét, hogy nehogy sikerüljön megnyalás nélkül. Aztán ülhetek be a kocsiba nyálas kézzel.
Kicsit foglalkoztam vele, erre az a köszönet, hogy kaparja az ajtót :W mert be akar hozzánk jönni. Szerintem egy kutyának pont annyi keresnivalója van a házban, mint a medvének meg a darázsnak. Nekem az a véleményem, hogy nevelni retorzióval kell, ha beszökik úgy kell kitenni, hogy kicsit fájjon neki, de nem igazán érdekli, ahogy az sem ha kolbikarikával csalogatjuk ki. Kaparja az ajtót, öntöttem ki egy kancsó vizet, ment rá, épp csak annyi, hogy megijedjen, tudja, hogy rosszat csinált, de inkább hogy víztócsa legyen az ajtó előtt, de az sem érdekli, belefekszik.
Szóval örülök én hogy szeret minket de játszon meg rajongjon a gyerekkel, nekem egy pacsi meg hogy nem tesz tönkre semmit épp elég. A kapu előtt elmenőket halálra rémíti, hiába szólunk rá, míg kint vagyunk viselkedik, ha bemegyünk folytatja.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35037) notika77 válasza rasotamas (#35036) üzenetére


notika77
senior tag

Szeretettel :)

ui.: Hogy ne csak trollkodjak. Ha nyalogat, pedig nem szereted és ezt a tudomására is hoztad, akkor rosszul csináltad, rossz a reakciód. Nem tudom mit és hogyan csinálsz, de próbáld máshogy és következetesen. Ebben segíthet egy kiképző, aki megtaníthat arra, hogy értheted meg a kutyát (mit, miért csinál) és értetheted meg magad vele.

[ Szerkesztve ]

(#35038) rasotamas válasza notika77 (#35037) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha lecseszem amiért nyalogat azt felfogja hogy épp le van cseszve, lesüti a fejét, akár hátrafordul megadommagam pózba. De azt nem fogja föl, hogy a nyalogatás az oka, mert a bocsánatkérése további nyalogatás.
Pontosan tudja ő ha rosszat csinál, mikor hátraszökött a kertbe és az eprek tetején értem tetten akkor is lesütött fejjel osont kifele, akkor is ha egy rossz szót nem szóltam.
Ha valamit elejtünk, otthagyunk, legyen egy csomag papirzsepi, frizbi, vagy kilop valamit a babakocsi aljából, azt mindig szétkapja, szétteríti a lépcsőn, teraszon, udvaron. Namost ha a darabkákat megfogom és csak közelítek felé vele a szemébe nézve már süti is le a fejét, fülét farkát behúzza. Tudja, mégis megteszi.
Aludni csak a bejárati ajtó előtt, hiába csináltam neki helyet hátul védett helyen, vagy kicsit arrébb a teraszon. Pedig van egy rossz fagyasztónk, megcsinálnám neki háznak, de úgysem menne bele.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35039) Dorian válasza rasotamas (#35036) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk a kutyával esetleg napi szinten legalább nagyon minimum 2x fèl òrát foglalkozni kellene, meg szeretni is kellene, mint a családod egy tagját, nem ùgy kezelni, mint egy háztartási kellèket.
Sosem èrtem minek az ilyennek kutya...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35040) Vesa válasza rasotamas (#35038) üzenetére


Vesa
veterán

Megoldható amit szeretnél, de ahhoz iskolába kell vinni a kutyát (és főleg magadat). A kutyasuliban megtanítják neked is, mit kell csinálni. Mert a suli önmagában kevés, otthon folytatni kell a gyakorlatokat. A kuya csak úgy tudja megtanulni, mit szabad és mit nem, ha sokat vagy együtt vele.

A tudomány a valóság költészete!

(#35041) rasotamas válasza Dorian (#35039) üzenetére


rasotamas
veterán

"Előre is bocsánatot kérek a hozzáállásomért, és tudom, hogy megköveztek" Akkor ezen túlvagyunk.
Akkor esetleg mondhatnál ilyen "foglalkozást" mert hogy kiülök a teraszra és az ölembe fekszik, vagy a dobálós golyós kötéllel játszok vele (a hozdvissza nem érdekli, küzdeni szeret, én kézzel fogom, ő foggal és birkózunk hogy ki tudja elvenni a másiktól) az nem túl hasznos a nemnyalogatás meg a parancskövetés szempontjából, sőt, pörög tőle és annál zizibb, mint mikor kiskutya volt, pedig már 2 éves.
A családtag és a háztartási kellék közt nagyon jó kis pozíció van a kutyáknak. Attól hogy én szándékosan kicsit ridegebben állok hozzá, (de azért szeretem, simogatom, ölembe engedem tenni a fejét, stb) még a gyerek családtagként kezeli.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35042) t256 válasza rasotamas (#35041) üzenetére


t256
őstag

Egy rövid idézet a Belga juhász ÖRÖKBEFOGADÁSRA váró kutyák csoportja-ból

"Kedves mindenki! Valószínűleg mi elvetemült kutyások is hibázunk, amikor a közösségi hálózatok, kép- és videomegosztó portálok segítségével megosztjuk boldog pillanatainkat a világhálón. Hiszen a nagyközönség mit lát? Csodálatos, erőtől duzzadó, engedelmes kutyákat, akik védelmezői a családnak, a katonaság vagy rendőrség keretein belül minden polgárnak. Azt azonban nem látjátok, hogy egy ilyen kutyában felbecsülhetetlen mértékű munka van! Kezdve a kiválasztással, a kölyökkori kapcsolatépítéssel (ami olyan, mint egy jó párkapcsolat, nem elég megszerezni, meg is kell tartani), a szocializációval, a végeérhetetlen mozgatással, tanítással, tréningekkel, kutyaiskolával. Nem, nem elég naponta kétszer fél órát sétálni vele, nem rakhatod ki az udvarra, hogy nőjön, mint a gyom és csak akkor lásson, amikor elélököd a tálat. Nem elég, hogy sosem teszi ki a lábát az udvarból, mert elég a kert, mozogjon ott. Ha sérül, vagy megbetegszik egy ilyen kutya később mutatja, időnként már jóval nagyobb problémával, ergo nagyobb anyagi ráfordítással."'

Gondolom nem Te akartad a kutyát, hanem a gyereked, feleséged, stb.
Ha a gyerek kutyát akar, akkor a szülő legyen tisztában azzal, hogy Ő fog foglalkozni a kutyával, mert gyerkőc hamar megunja.

Nem hiába mondják, hogy a kutya családtag. Annyit kell vele foglalkozni.

Javaslom, hogy kutya iskolában kérj tanácsot.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#35043) Ispy válasza t256 (#35042) üzenetére


Ispy
veterán

A kutya a szőrös gyerek, pont mint egy 2 éves gyerek, ugyanazokkal az igényekkel. Viszont sohasem fog felnőni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35044) j.bravo válasza rasotamas (#35041) üzenetére


j.bravo
addikt

A többiekhez csatlakozva, egy jobb kutyaiskola jobb oktatója, személyesen, látva a kutyát, valamint hogy mi-mikor-hogyan történik, ki-mikor-mit tesz (a családod ember tagjait és a kutyát is beleértve), tud majd segíteni, sokkal jobban mint mi távolról.

Whatever.

(#35045) #89309696 válasza Dorian (#35039) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én úgy veszem ki a szavaiból, hogy szereti a kutyát, de nem akarja, hogy összeugrálja, összenyálazza, bemenjen a házba és legyen valamennyire független tőle. Azért ez sokszor kívánalma a gazdáknak és ettől még szeretik a kutyát. Nem kérhető senkitől, hogy úgy tartson kutyát ahogy mások.
Elsősorban ezt az elején kellett volna tisztázni és olyan fajtát keresni ami nem ugribugri nyálgép. Viszont még így is megoldható kutyaiskolába hordva, pláne mivel az eddigi módszerek nem váltak be vagy épp fordítottja történt. Jó kutyaiskolát kell találni és ez meg fog oldódni.

(#35046) jézusom válasza #89309696 (#35045) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem se ördögtől való, hogy az ember néha távolságot tart. Az állandó babusgatás se jó. ÉN is babusgatom őket :D de azért sokszor eljátszom, hogy haza érve előbb leültetem őket pl. ezzel lehet őket kicsit a fegyelmezettség felé terelni :) Meg alapvetően azt is gondolom, hogy a kutya nem maga miatt ugrál az emberre, hanem azért mert azt hiszi, hogy az ember ezt várja el...

(#35047) Vesa válasza jézusom (#35046) üzenetére


Vesa
veterán

Évtizedek óta tartok kutyát, imádom őket, de mindig a helyén kezelve. Nálunk is családtag, de attól még csak KUTYA és nem ember! Megvan a helye, távolságot is tartom, pontosabban, meg van rá tanítva, mikor lehet játszani, mikor van itt az ő ideje, és mikor kell kussolnia szépen ha épp olyan a helyzet. Póráz nélkül jönnek térd mellett, nincs kéretlen ugrabugra, emberre rárombolás, erőszakos játékra invitálás vagy nyalizás. Ez mind kizárólag akkor van, ha én azt megengedem!

Azonban ebben nagyon sok meló van. 6-8 hónap intenzív kiképzés, és rengeteg otthoni foglalkozás.
Sajnos sokan nem tudom miért várják el egy kutyától, hogy születésétől fogva olyan legyen, amilyennek elképzelték? Egyetlen kutya sem születik úgy, hogy viselkedni tud. A gyerekekhez hasonlóan szeretve nevelni kell, nem pedig magára hagyni a kertben aztán majd lesz valami, vagy a másik véglet fossá kényeztetni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#35048) jézusom válasza Vesa (#35047) üzenetére


jézusom
addikt

Hát jah. Kb Így gondolom én is, és ha mindenki Így kutyázna nem lenne annyi probléma. Annyit azért hozzá tennék, hogy a különböző fajták egész jól működnének "nevelés" nélkül, csak éppen az elvárások ilyen városi környezetben más teljesen mások, mint amire kitalálták az adott fajtát. Egy komondornak se kell megmutatni hogyan őrizze a házat, önállóan őrizne egy portát, aztán ugat, meg letapossa a füvet, láncra teszik, és csodálkoznak, hogy nem való a kis nyomi kertvárosi életükbe :( Pedig pár száz vagy ezer évet bele tettek a szelektálásába, hogy olyan legyen amilyen, jó ösztönöket hozna magával.

(#35049) rasotamas


rasotamas
veterán

Kutyaiskola:
- hogy választom ki melyik a jó?
- nem egészen értem hogy ezek mindig nyitva vannak a neten megjelölt időpontban, vagy be kell jelentkezni?
- kb mennyibe kerül?
- járni kell minden héten jó sokáig, vagy pár alkalom alatt elmondják amit kell, megveszem a kiskönyvüket aztán lehet otthon gyakorolni?
- legközelebb nagytarcsán, pécelen, xvii-ben, gödöllőn, hatvanban találtam. Hogy viszem el a kutyát? Kocsiban még nem ült az első oltások óta,amikor kisméretű macskahordozót kaptunk kölcsön, most max úgy férne bele, hogy a feje-farka kilóg.
- mi nem szoktuk fürdetni a kutyát, hiszen kinti (a farkasokat se fürdeti senki), érdemes lenne elvinni kozmetikába, ne nézzenek ki? Eleve pont most hullik a szőre mert nyárra vált vékonyabbra.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#35050) #89309696 válasza rasotamas (#35049) üzenetére


#89309696
törölt tag

Elmész oda amelyik szimpatikus, ha a kutya viselkedése nem változik egy idő után sem akkor rossz az oktató. Be kell jelentkezni. Nem tudom az árát, sose voltam iskolában. Néhány naponta járni kell, ha már tudod mit kell csinálni akkor otthoni tanulással is megy. Kutyaszállítást a gazda oldja meg, amelyik oktató házhoz megy baromi drága, ahogy az állatorvos is ha házhoz megy, de rá lehet kérdezni. Nem kell fürdetni, semmi ilyen elvárás nincs, nem romantikus vacsorára megy, csak ne frissen a döglött macskából felkelve menjen oda, meg ha tüzel azt meg kell várni. Ha extrém támadós akkor szájkosár, erős póráz. Jutalomfalat is kelleni fog, olyan amit egyből lenyel és nagyon szereti. Ezeket általában elmondják a telefonban is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.