Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) monti0222w válasza rwin5 (#21000) üzenetére


monti0222w
addikt

Én sem, egy malamuttal láttam hasonlót tőle, az majdnem leszaggatta az inget róla.

(#21002) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ismét gondok vannak nálunk.Délután szokásosan behoztuk a kutyát,de valami nem stimmel vele.Nem akar az ágyába befeküdni!Eddig mindig ott volt,de most nem.Nézi távolról.
Most azt próbálom,hogy nem-e magával a fekvéssel van baja.Persze gyorsan körbe olvastam a neten és minden szőrnyűt találtam.Pl gyomorcsavarodás...
A hangulata jó és eszik és iszik is.Nem akar hányni sem.Nem nyáladzik.Csak más a viselkedése.
Persze éjszakára megyek dolgozni így még nem is tudom figyelni! :((

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21003) Steady74


Steady74
addikt

Lizával túl vagyunk a harmadik kontrollon, alakul szépen a szeme, csak jóval bizattak.

Ivartalanításról kérdeztem a doktornőt, azt mondta, hogy ugyanannyi érv szól az első tüzelés előtti ivartalanítás mellett, mint az első tüzelés/első alom verzió mellett. Ő személy szerint 5-6 hónapos korban szokta ajánlani szukáknál, szóval szegény Liza hamarosan megint utazik Budakeszire.

(#21004) monti0222w válasza Steady74 (#21003) üzenetére


monti0222w
addikt

:C Bravó, örülök neki fiatal még hamar túl lesz rajta, bár már mi is ezt elmondhatnánk! :K

(#21005) Steady74 válasza monti0222w (#21004) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi!

Egy idősebb boxerrel futottunk ma össze, ők is szem-szaruhártya-fekély-műtét utáni kontrollon voltak. A kutyus elég idősnek nézett ki, 8+-os szerintem tuti volt.

Szorítok Nektek!

(#21006) Daffni2 válasza Steady74 (#21003) üzenetére


Daffni2
addikt

Nagyon hamar túl lesz rajta.
Az első tüzelés előtti ivartalanítás jóval könnyebb,kisebb a vágás is

A testmérete-magassága kissé nagyobb lesz mint a z ivaros szukák,nekem ez inkább pozitív volt.
Athéne akkora mint a legtöbb kan dobi.

"Aki ad,az nyer"

(#21007) Steady74 válasza Daffni2 (#21006) üzenetére


Steady74
addikt

Liza szerintem vagy 25 kg, az asszisztens lány nem tudta feltenni az asztalra :D

(#21008) bb0t válasza Orlin (#21002) üzenetére


bb0t
senior tag

Remélem nincs gond. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21009) HUTCHDB válasza bb0t (#20992) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tappal kapcsolatban, nekem van egy eszrevetelem.
Igaz nem biztos, hogy igy van, es lehet csak olyan fejlodesi stadiumban volt a kutyank, de amikor az orijen red-et adtam neki, attol sokkal jobban fejlodott, hatarozottan nagyot "dobott" rajta, szebb volt a szore is.
Mondjuk sokkal higabb volt a szeklete mint most a brit care puppy baranyos rizsestol.
Szerintetek megprobaljam ismet az orijen-t, vagy esetleg felesbe keverjem a jelenlegivel?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#21010) bb0t válasza HUTCHDB (#21009) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát nem tudom, Nucky-n látványosabb nyúlást én ia z elején vettem észre pedig akkor a HD-ot kapta most meg ugye a TOTW-t. Mindenesetre ha vissza akarsz állni Orijenre akkor csak szépen fokozatosan. 1-2 hét alatt. Ha meg látod, hogy megint hasmars van akkor szerintem ne erőltesd.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21011) Orlin válasza bb0t (#21008) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Sok változás nincs.Anyum volt vele itthon az éjszaka,de nagyon lassan feküdt csak le...
Most is volt bent délelőtt,de csak járkál és nem meg a helyére.
Kint nincs vele baj.A hangulata a megszokott.Szaladgál,eszik,iszik,ugat,csóválja a farkát.
Fogalmam sincs.A mai napon még megfigyeljük,de ha nem változik akkor doki.Persze megint hülyének néz,ha meglátja az ugató szaladgáló kutyát...
El is olvastam a neten pár oldalt,de csak rémisztő lehetőségeket írnak. :(
Az biztat,hogy a hangulata a megszokott nem húzódik el és eszik iszik...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21012) HUTCHDB válasza bb0t (#21010) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De nekem még mindig nincs 4 hónapos a kutya.
Ez a erős növekedés akkor volt látható, amikor az orijen-t adtam neki, és az vagy 2 hét volt.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#21013) Orlin válasza Orlin (#21011) üzenetére


Orlin
addikt

Széklete van ,most figyeltem ki.Kajált egy nagyot,utána kakilt!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21014) bb0t válasza HUTCHDB (#21012) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát igen, az Orijen izmosabb az biztos. De mondjuk a tietek mennyi fog még nőni? Olyan túl sokat nem szerintem.

Orlin: szorítok, hogy ne legyen baj

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21015) kew válasza HUTCHDB (#21009) üzenetére


kew
senior tag

Van egy kis vizsla itt a környéken, ők Acanat adtak neki, de nagyon hirtelen nyújtotta a kutyát és folyamatos hasmenése volt, most azt mondják Brit premiummal keverik felesbe, és így teljesen jó, a széklet is helyreállt, úgyhogy szerintem nyugodtan próbáld meg. Mondjuk kis testűnél nem gond a hirtelen növekedés szerintem, persze a fosás annál inkább :)

Marcus ma 2x is bepisilt a lakásba, pedig kb egy hónapja már nem történt ilyen (leszámítva egy kakit mikor ment a hasa). Ugye ma lett volna reggel kutyasuli, de baromi hosszú volt a hét, és kellett már egy kis pihi, úgyhogy nem mentünk, reggel kivittük Marcit, aztán délig aludtunk, majd felkeltünk és kitakarítottunk. Mindeközben 2 pisit is bekaptunk, pedig dél körül is kivittük :)
Lefogadom, hogy bosszúból csinálta, hogy nem vele foglalkoztunk és nem mentünk a suliba :D

Ja, felhívtam a dokit megkérdezni, gond-e hogy a tejfog mellett nő a maradandó. Azt mondta, hogy ilyen nagyobb testű kutyáknál nem okoz problémát, ki fog az esni idővel. Rongyozzunk vele sokat, meg kapjon rágcsákat.
Mondta, hogy kistestűeknél, pl yorkiknál van, hogy ki kell húzni, de nagyobbaknál nem jellemző.

Ahogy ezt leírtam, megkaptuk a 3. pisit is. Beszarás, nem tudom mi lehet a kutyával :F Remélem tényleg csak feszegeti a határokat amiért most nem ő van a középpontban, és nem valami baja van. De direkt úgy kezeljük, mintha mi sem történt volna :)

[ Szerkesztve ]

(#21016) Daffni2 válasza kew (#21015) üzenetére


Daffni2
addikt

El kellene már felejteni ezt az "erős"táp,hirtelen növekedés butaságot.

A nem normális "hirtelen"növekedés csak a kevés fehérje és sok szénhidrát tartalmú tápnál lehetséges.

A normális fejlődéshez "erős" tápra van szükség,magas fehérje tartalommal.
kevés fehérjétől nem fejlődik megfelelően az izomzata sem.

A megfelelő táp 30% feletti állati eredetű fehérjét kell,hogy tartalmazzon.

Valójában az ilyen táptól az erősnek nevezett növekedés a normális.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#21017) kew válasza Daffni2 (#21016) üzenetére


kew
senior tag

Nem mondtam, hogy baj, de tényleg nagyon hirtelen nőtt az acanától, emellett azonban érezhetően izmos volt a kutyus, tehát biztos nem rossz az :) Az állandó hasmenés viszont eléggé zavarta a gazdikat :)

(#21018) bb0t válasza kew (#21015) üzenetére


bb0t
senior tag

Nekem meg most lett elegem a heti 2200Ft-os pelusból (főleg, hogy átlagban minden harmadikat cafatokra tépi) így felszedtem. Ha rajtakapom a pisin leszidom, ecettel feltakarítok, hogy ne legyen szag és reménykedem, hogy mihamarabb szobatiszta lesz. :((( Most már azért jobb az idő, gyakrabban ki tudjuk vinni, előbb utóbb majd csak lesz valami eredménye remélem. :F

Ma is voltunk bent a városban láttunk két kölyköt, olyan délcegen lépkedtek a gazdik mellett, nagyon irígy voltam, Nucky húz és mindenkinek belemászna a szájába. :DDD Viszont az autót nagyon éli, ha nyitom az ajtót bemászik (odafelé még segítettem neki beszállni visszafelé már nem engedte, hogy segítsek neki, szépen bemászott, ráállt a küszöbre és úgy ) Az autóban fekszik, vagy ücsörög hazafelé még el is aludt. :K

Ismerősöm ajánlott egy oldalt ahol nagyon pöpec bőr/fa/textil nyakörvet/bilétát/pórázt készítenek. Szerintem nagyon igényesek a bőr nyakörvek de majd csak akkor kap Nákus ha már nem vastagodik a nyaka. Ma ismét lazítanom kellett a nyakörvön, ez volt az utolsó lyuk rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21019) Dorian válasza bb0t (#21018) üzenetére


Dorian
félisten

Sosem értettem ezt a pelenka-dolgot. Mi a szobatisztaságra szoktatáskor néhány felmosórongyot tettünk egymásra, arra pisilt, ha nem bírta tartani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21020) HUTCHDB válasza kew (#21017) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ugyan így vagyok én ezzel, vagyis szerintem nőjön, izmosodjon, de ne menjen a hasa tőle.

Az orijen red nagyon jó (talán a legjobb) minőségű táp, és attól határozottan szebben fejlődött, de viszont folyamatosan bepiszkított a lakásba, és volt olyan nap, amikor 8x is kakilt, ráadásul hígat.
Na erre azért nincs szükségünk...
Én ma már felesbe adtam neki a két említett tápot, és egyelőre jónak tűnik így.

(#21014) bb0t!
Azért kb. 2-3x ekkor biztos, hogy lesz, mint most.
2,2 kg volt (ha jól emlékszem) legutóbb, mikor mérték és azért 5-6 kg biztos lesz a súlya kifejlődve.
Magasságban is ez a tendencia várható...legalább is én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#21021) Orlin válasza bb0t (#21014) üzenetére


Orlin
addikt

Eszik iszik és most fekszik,alszik,fingik :D.Bár még mindig kicsit furcsán viselkedik.De legalább alszik!
Remélem ,hogy marad is így!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21022) philoxenia válasza Orlin (#21021) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Micsoda öröm, fingik a kutya.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21023) bb0t válasza Dorian (#21019) üzenetére


bb0t
senior tag

A kényelem... A pelusnak az alja műanyag így nem ázik át. De átázik mert lefolyik róla és bemegy alá...
De ez olyan mint a gyerekpelenka, régen mosták most meg egyszer használatos van...

HUTCHDB: Én amiket ismerek olyan kis picik, nincs egyik se 5 kiló. :U

Orlin: Lehet, hogy fájt valamije de nincs nagyobb baja, reméljük. :C

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21024) Orlin válasza philoxenia (#21022) üzenetére


Orlin
addikt

A kakinak jobban örülünk! :D :D
Amúgy nálatok is szokott eregetni?Néha nagyon durván odateszi! ;]

bb0t
Remélem én is és köszi! :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21025) philoxenia válasza Orlin (#21024) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A táptól van szerintem, sőt izzad/párolog is tőle. Bár minden kutya emésztése, minden táplálékkal eredményez gázokat gondolom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21026) HUTCHDB válasza bb0t (#21023) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most megmértem, 2.6 kg, és kb. 18 cm a marmagassága.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#21027) Steady74 válasza philoxenia (#21025) üzenetére


Steady74
addikt

Nálunk a Happy Dog-tól fingott olyanokat a Liza, hogy "rá lehetett könyökölni" a szagra :DDD

(#21028) philoxenia válasza HUTCHDB (#21026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor Ő szó szerint zseboroszlán, miért szeretnéd, hogy senkitől se féljen? Vannak Nála nagyobb macskák bőven... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21029) HUTCHDB válasza philoxenia (#21028) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:D

A félelem azért szerintem nem túl jó dolog.
Nem nagyon tudjuk élni vele a általános kutyás életet.
Sétáltatás, játék, közlekedés, nyaralás, úszás, stb.
Remélem, ahogy korosodik, ebben is lesz változás, meg megpróbálunk olyan kutyaoviba járni, ahol nem tapossák el, és megváltozik egy kicsit a habitusa...bátrabb lesz, rájön, hogy őt alapjába véve senki nem akarja bántani.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#21030) GoTReX válasza madgie (#20982) üzenetére


GoTReX
őstag

Előző kutyusom egy szuka zsemle,maszkos őzbarna Boxer volt.Nagyon szép a tied is.:) Én nem ítélem el a fül és farok kurtítást,mert anno így is ismertem meg a fajtát. Ez ma már persze illegális a legtöbb Eu országban. Mindenki maga döntse el ,hogy sajnos,vagy szerencsére. :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#21031) kew


kew
senior tag

(#21032) monti0222w válasza Steady74 (#21005) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönőm szépen, mi még előtte vagyunk, mármint a műtét előtt, de ameddig ilyen a kedélye mint most nem aggódók :) !

(#21033) Orlin


Orlin
addikt

Biztos vót már :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21034) bb0t


bb0t
senior tag

Ma 9 másik kutyóval sétáltunk együtt. :C

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21035) feco6512


feco6512
tag

Sziaztok egy kis segítséget kérnék a Flatazor tápról mi a véleményetek,etet valaki ilyet?Bernipásztor kölyöknek szeretném majd adni.

(#21036) Steady74 válasza bb0t (#21034) üzenetére


Steady74
addikt

Szép társaság :)

(#21037) kew válasza bb0t (#21034) üzenetére


kew
senior tag

bírom Nuckynak ezeket az ijedt képeit :D Régebben is linkeltél egy hasonlót :D Persze gondolom csak egy jól elkapott pillanat, de olyan mintha épp megrémülne, és kezdene fejvesztve menekülni :D

[ Szerkesztve ]

(#21038) bb0t válasza Steady74 (#21036) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi, az. Sokféle.. Jövő hétre várunk egy huskyt is. :C :)

kew: Nucky elöl elhalászott a másik kuty egy falatot, meg már a töke tele volt vele mert egész séta alatt molesztálta. :DD Egyébként ehhez a fejhez általában nagy szaglászás szokott társulni, előbb utóbb vidit is csinálok. :K

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21039) zolynet válasza bb0t (#21034) üzenetére


zolynet
addikt

de szép, hogy szeretem az ilyen falkás sétázást, már nekünk is nagyon kellene

kutyafuttatóban voltunk szombat ~13kor, egy lélek nem volt sajnos
jött arra egy srác a 2éves fekete retrieverrel (nem vagyok benne biztos) .... kis ismerkedés és egyből ment volna a bunyó, ez van ha két nem ivartalanított találkozik, megy a főnökösködés
gyorsan lerendeztük, megpróbáltuk még egyszer, de a másik kutya kicsit erőszakosabb volt (ezért sem gondolnám hogy retriever), eljöttünk onnan ... visszanézek, srác földre tette a kutyát (pont ahogy Casear Milan szokta amikor be kell hogy hódoljon), na mondom vannak még jó emberek, nem csak hagyják hogy a kutya azt csináljon amit akar

Life is too short to stay stock!

(#21040) Dorian válasza zolynet (#21039) üzenetére


Dorian
félisten

Nincsenek felétek fajtatalálkozók?
Pl. Bp-en rendszeresen van bulldogtali, tegnap is voltunk a Városligetben vagy hatvanan.
Volt óriási játék :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21041) zolynet válasza Dorian (#21040) üzenetére


zolynet
addikt

Dunapart van közel hozzánk , oda szoktunk kimenni. Ha jobb az idő sokkal sűrűbben, ott szoktak lenni nagy bandázások. :K

Life is too short to stay stock!

(#21042) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Bullterrier alvási pozíciók

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21043) Steady74 válasza TazLeacher (#21042) üzenetére


Steady74
addikt

Hatvanak erdekes pozok benne :)

kovezzetek meg de ezek a kuyak szerintem ugy rondak ahogy vannak felnott korban

(#21044) bb0t válasza zolynet (#21039) üzenetére


bb0t
senior tag

Pont az előbb gyűrtem le Nuckyt. Bepörgött, elkezdett ugrálni és harapni... Gyerek még, de ilyenkor kiosztunk egy két popsist meg földre kell vinni. Le kell fogni míg meg nem nyugszik. Akikkel sétálunk 2 pit 2 argentin dog meg még másik 4 kutya, na velük tényleg keményen kell bánni különben veszélyesek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21045) Steady74


Steady74
addikt

Beszéltem állatorvossal ivartalanítással kapcsolatban, az alábbiakat mondta több tanulmány alapján:

- első tüzelés előtti ivartalanításnál 3% a veszély a daganatos betegségekre idősebb korban, 10% az inkontinencia kialakulása
- első tüzelés utáni ivartalanításnál 5% a veszély a daganatos betegségekre. talán 1% az inkontinencia kialakulásának a veszélye
- első fialás és sokszori tüzelés utáni ivartalanításnál 30% az esély a daganatos betegségekre, inkontinencia 0.

az inkontinencia azért alakul ki mert a hólyagzáró hormonok előállítása csökkenhet.

illetve még azt mondta, hogy ha ez első tüzelés előtt ivertalanítjuk, akkor a másodlagos nemi jellegre utaló viselkedések nem alakulnak ki, így a többi kutya találkozásnál nem tudja eldönteni, hogy fiú-e vagy lány, és ez okozhat verekedést elvétve.

Más: utólagosan hogyan lehet egy rossz dolog miatt leb@szarintani a kutyát? Történt ugyanis, hogy napok óta mindig egy-egy takarót kihoz Liza a házából, és az udvaron találom meg munka után. Picit megszidtam, hogy érezze, hogy nem jót csinált, de amit ma reggel láttam, elborult az agyam. Kirángatta a régi pihenőágyak alá való szivacs párnákat, és totál szétszedte őket, az udvar olyan volt, mint ha havazott volna, fél órám ráment, hogy összeszedjem a darabokat. Viszont mit lehet ilyenkor csinálni? Gondolom éjjel unatkozott, így vezette le, vagy nem tudom...

(#21046) kew válasza Steady74 (#21045) üzenetére


kew
senior tag

Utólag nem nagyon tudod leszidni, csak ha épp rajtakapod :) Ők mindig az adott pillanatban élnek állítólag, már néhány perccel az eset után sem tudja, miért kapja a lebaszást.

Bár én volt már hogy finomabb "ejnye mit csináltál" szavakkal illettem, mikor megtaláltam a helyén egy üres kajásdobozt, amibe még volt egy kis maradék (közben mutattam neki a dobozt), és mintha láttam volna a szemében, hogy érti a lényeget, és olyan elszégyenlős arcot vágott, persze lehet csak én magyarázom bele :D

[ Szerkesztve ]

(#21047) bb0t válasza Steady74 (#21045) üzenetére


bb0t
senior tag

Azért a 10%-os inkontinencia arány az durva. 10-ből 1 kutya azzá válik? :F

Az utólagos leszidás értelmetlen. "Ha hazaérve azt látjuk, hogy romokban a lakás, és leszidjuk a kutyát tudja-e miért kapja a szidást? Persze, hogy tudja: mert hazajöttünk." Valahogy így kell gondolkodni, de pl. mi most felszedtük a pelust és nem mindig kapjuk rajta a pisin, de azért kicsit megdorgáljuk és mutatjuk a pisi tócsát én is úgy veszem észre, hogy össze tudja kapcsolni.
Pl. tegnap über módon megdicsértük egy kinti pisiért, mindkettőnktől jutifali plusz simogatás, hát mit mondjak, 5 percen belül volt még két pisi, és utána egyből jött a falatért. :D

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21048) zolynet válasza Steady74 (#21045) üzenetére


zolynet
addikt

Ez volt a nagy bajom nekem is, hogy utólag nem lehet lebaszarintani a kutyát, hiába csinált bármit is.
Van két szőnyege a házában, rendre mindig kihozza. Hát ha annyi esze van, azt csak plussz 'fűtés".
Kimosom, visszateszem. Na azt már kevésbé szeretem ha a lábszőnyeget viszi el. Volt már hogy azzal adtam neki egy kis sallert, csak h érezze ennek nem az udvarban hanem az ajtó előtt van a helye. :)

Apropo az átszökős történetet azt hiszem lezárhatom, már több hete nem szökött át. Amit lyukat megfoltoztam (kötegelő) ott ugyan saras a drótkerítés, azaz próbálkozni elvétve lehet hogy próbálkozik de átmenni nem tud. Nyertem!!! :))

Most 6éves Soma Úr, hát nem tudom h ivartalanítsuk-e. Mi is kattogunk rajta.
Ugyan nem nyüszít mikor a szomszéd berni tüzel, de fel alá járkál, nem eszik, a fején látszik h totál nincs képben, másik dimenzióban van. Na akkor lehet hogy jobban megcibálja majd a kerítést.
Úgy vagyok vele hogy vagy most ebben az évben vagy soha mert idősebb korban nem teszem ki műtétnek.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#21049) r3dsnake válasza bb0t (#21034) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez Szeged, Tisza part? :)

(#21050) Daffni2 válasza Steady74 (#21045) üzenetére


Daffni2
addikt

Több komolyabb tanulmányt is végigböngésztem, több orvossal is beszéltem mielőtt az ivartalanítást elvégeztettem volna.

A hormon hiánya miatti következményt szinte a legtöbb nem látja igazoltnak.
Műtéti technikai "probléma" a leggyakoribb vélemény.Mostanság pont ez miatt a méhet nem távolítják el teljesen.

Sőt ivarérettség utáni beavatkozás esetén sokkal nagyobb valószínűséget tulajdonítanak a vizelet visszatartási problémának.

Egyébként pedig ha esetleg mégis létrejönne a vizelet visszatartási probléma,homeopátiás szerekkel tökéletesen kezelni lehet.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.