Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) szalai56 válasza rlazol (#550) üzenetére


szalai56
senior tag

Ez az utolsó mondatod jól esett olvasni.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#552) ladybug válasza lorcsi (#539) üzenetére


ladybug
őstag

Nem támadott rájuk macska. Ők viszont folyton kikergették őket a kertből. És annyit elég volt nekik mondani, hogy cica. Máris keresték, és ha megvolt, jól megfuttaták. ;]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#553) Tangerine válasza Tangerine (#145) üzenetére


Tangerine
senior tag

Most már kutyátlan lettem. :(
Hétfőn meghalt szegény. :O :(
Élt ~ 8 évet.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#554) ladybug válasza Tangerine (#553) üzenetére


ladybug
őstag

Részvétem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#555) lorcsi


lorcsi
veterán

Mackó:
[link]

(#556) Tangerine válasza ladybug (#554) üzenetére


Tangerine
senior tag

köszi

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#557) rlazol válasza szalai56 (#551) üzenetére


rlazol
addikt

te látatlanba is a maradék 1%-ba tartozol. ;]

Tangerine : részvétem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#558) Tangerine válasza rlazol (#557) üzenetére


Tangerine
senior tag

Neked is köszi!

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#559) szalai56 válasza lorcsi (#555) üzenetére


szalai56
senior tag

Jópofi kutyi. :))

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#560) Frakk válasza szalai56 (#559) üzenetére


Frakk
tag

Inkább csak kutyika :DDD Sztem még a macskánk is nagyobb nála :))

(#561) rlazol válasza Algieba (#536) üzenetére


rlazol
addikt

Algieba, mi a helyzet a zsebkutyival?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#562) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Pár napra net nélkül maradtam.

Feltettem 3 képet Babszemről a képtáramba.
[link] Értelemszerűen a ''Babszem, a kicsi kutya'' galériában láthatóak.

A kutyi eszébe vette, hogy neki csak az ágyon fekve a jó. Ez még éjszaka rendben is van, hiszen én is az ágyban fekszem, de nappal is az ágyon akar feküdni, én meg nem merem egyedül hagyni a szobában kb. 40 centi magasságban, mert jó, egy ideig alszik, de mi van ha le akar jönni és leesik??
Ordított vagy fél óráig az ágy mellett, mire felfogta, hogy nem fogom feltenni rá. :)
Most szép csendben alszik a padlón, egy puha párnán az egyik pólómon, és egy puha pléddel van betakarva.

A tenyésztő jól bánt vele, makkegészséges, de pénteken viszem az állatkórházba, hogy megkapja a 2. parvó elleni oltást és a féregűzést.

Elmondom, hogy miért akartam kutyát.
Viszem őt a karomon tartva, és a legtöbb ember arcán mosoly jelenik meg. :)
A kicsi kutya ideális kapcsolatteremtő.

Mindenhova viszem, mert nem merem egyedül hagyni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#563) Dufresne


Dufresne
addikt

Mivel sajnálatos módon a tél folyamán el kellett altatnunk a 13éves németjuhész kutyusunkat, mert szinte teljesen lebénult a hátsó 2 lába, így kutyanélkül maradtunk :O és tavaszra terveztük egy kis poronty hozzánkszoktatását és az eredmény [kép] bővebben: [link] sztem magáért beszél a kis tündér.
Neten találtuk Fehérvárról hoztuk ideiglenes befogadótól, itthon gyors állatorvosi vizit, féreghajtás és mivel nagyon vakaródzott, ezért kapott valami bőrápolót is, mivel bolhák nem voltak benne és makk egészséges amúgy:)
Remélem most ismét hosszú időre hűséges társra leltünk:)

(#564) rlazol válasza Algieba (#562) üzenetére


rlazol
addikt

helyes kuty! Meg nem mondanám, mi van benne, bár a pofija picit csivavás.
Amúgy egy nagy :R a gazdinak! Látszik, h nem az első kutyád.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#565) ladybug válasza Algieba (#562) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon aranyos a kis Babszem. Sok, kellemes szeretgetést kívánok hozzá.

Dufresne: Nagyon édes a te kiskutyád is. Olyan kis gombócok még ilyenkor. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#566) lorcsi válasza szalai56 (#559) üzenetére


lorcsi
veterán

THX! :R

Frakk: ha megnövesztjük a szőrét akkor már majdnem nagyobb egy perzsa macsnál :DDD

(#567) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a jó kívánságokat!

Mit lehet tenni a kutyi szájszaga ellen? Az előbb az ölemben volt, de letettem, mert sokat herákol (rágta a kis bolond a szöszös ágytakaró plédet, biztos tele szösszel a torka) és a szájszagától hányinger fogott el.
A széklete meg átment félig hígba, majdnem hogy fosik szegényke. A kaja váltás lenne az ok, vagy az, hogy a karomon cipeltem ide-oda a városban. Megnyomtam volna a hasát?
Reggel még evett, de délután óta nem falja a kaját.
Remélem, holnapra változik a helyzet.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#568) rlazol válasza Algieba (#567) üzenetére


rlazol
addikt

Szájszag ellen? :F az okot kell megkeresni, idősebb korban fogkő szokott ilyet okozni, de 6 hetesen - szólj a dokinak, ha zavar.

Székletét figyeld, okozhatja a tápváltás, de szvsz mindenképp 24 óra diéta (nem koplalás).
Ha nagyon megnyomod a pociját, azt jelzi, és nnak nem hasmenés az eredménye. ;)

Oltatlanul nagyon veszélyes kivinni a városba! Bármit elkaphat, a parvó ellen sincs még védettsége!

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#569) Algieba válasza rlazol (#568) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Reggel már normálisan evett, kaki is normál lett.
Most itt fekszik mellettem, és nagyon elégedett. :) A fejét a karomra hajtotta.

A betegségek miatt aggódok, de ha itthon hagyom, biztosan boldogtalan lenne és sírna. Vagy ez a kisebbik baj?

A fôbérlôm tegnap megtudta, hogy kutya van a lakásban. Egybôl kiakadt, és azt mondta, hogy tüntessem el Babszemet, mert már a tengerimalac is határeset, de a kutya az már sok. Lakásban nem szabad állatot tartani, mert piszkot, kárt csinálnak.

Úgy döntöttem, magamat is eltüntetem. Hazamegyek, amint találtam valakit, aki hazavisz Békéscsabára Debrecenbôl.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#570) rlazol válasza Algieba (#569) üzenetére


rlazol
addikt

azt a pár hetet bírjátok ki. Ebben a korban nagyon érzékeny, jobb félni...
ostoba főbérlő... :(((

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#571) Algieba válasza rlazol (#570) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Akkor ma a lakásban hagyom. Megpróbálom álomba szenderíteni. Most a netezés közben az ölemben fekszik, és meg se moccan úgy alszik. :)

A főbérlőm ridegsége engem is meglepett, és rosszul esett. Egy éve vagyok a lakásban, soha semmi kár nem történt benne, rendben van tartva, és a kutyi után is minden fintor nélkül eltakarítom a ''nyomokat''.
Eh, mindegy. Úgy is költözködöm haza. :D Itt a kertészkedés szezonja. Szinte mindegy, hogy pénteken a debreceni vagy a békéscsabai állatkórházba viszem a picikét.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#572) Algieba válasza rlazol (#564) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Babszem testalkata és feje egyszerre yorki és csivava, igazi keveréke a két fajtának.
Pech, hogy a tenyésztô baba korában csonkolta a farkát (a tesóinak is) mert nem tudta, hogy most melyik fajtára fog jobban hasonlítani, és ugye a yorkinak kurtítják. Sajnálom a farkát, csak egy kis csutora.
Esztétikailag csak egyet hiányolok, a yorki acélkék színét, a nyakán és hónalja mellett van egy-egy szürke sáv. A tesói között volt yorkisabb színezet is, de a két fivért már elvitték, nekem csak ez a kis barna maradt. Ez a kis hisztis bohóc, igazi akarnok, aki ordít, ha nem engedem fel az ágyra.

Nagyon aranyos, amikor hirtelen utánam ered, mert játszani akar.
Olvadok tôle.
Itt fekszik a hasamon és alszik. Éppen álmodik.
Nehéz elhinni, hogy ô egy kicsi ''farkas''. :)
Remélem, igazi kutya lesz belôle, és sikerül megnevelnem.

Ami a külsô megjelenését nagyban fogja megváltoztatni, a fülek felállása, miután megporcosodtak. Kíváncsi vagyok, hogy milyen felnôtt kutya lesz belôle.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#573) rlazol válasza Algieba (#572) üzenetére


rlazol
addikt

én is... küldj majd fotó, pls! :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#574) Algieba válasza rlazol (#573) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Holnap a húgom viszi dokihoz Babszemet. Bánom, hogy nem tudom magam vinni, tuti a legjobb állatorvost kutatnám fel neki. Betegen, a húgomra kell bíznom ôt.

Kicsi Babszem fenék izmán ma egy ''koszfoltot'' vettem észre, megdörzsöltem, hogy leszedjem, mire lejött a szôr is, és láthatóvá vált egy kb. 1,5 cm átmérôj fura sebhely, ami enyhén gennyedzik.
(A bôre alól szivárgó genny tette piszkossá a szôrét.)
A seb egy kör alakú szôrmentes árok a bôrében, kb. 3mm széles, 1mm mély, és fura fémes szaga volt.
Azonnal felhívtam a tenyésztôt, hogy ez mi?!
Azt mondta, hogy baba kutyaként hasmenés ellen oltást kapott, amit a doki az izom helyett a bôrbe adhatott be, és az oltóanyag a bôrben allergiás reakciót váltott ki. Ilyen már elôfurdult a kutyáinál.

Valaki látott már ilyen sebet? Engem megijesztett, de holnap a doki biztosan kezeli.
Egyébként jó étvágya van Babszemnek. Élénk, és hisztis, ha nem dédelgeti valaki a családból. Aranyos kutyi, a legjobbat akarom neki.

Ismer valaki jó állatorvost Békéscsabán?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#575) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Két elég ellentmondásos kép a kutyámról:

[link]
[link]

:D Ráférne már egy kozmetika, csak amíg hideg volt, nem akartam elvinni...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#576) rlazol válasza Algieba (#574) üzenetére


rlazol
addikt

majd a doki megmondja a frankót, de ha valóban a seb gennyedzik, akkor az nem allargiás gyulladás, mert az soha nem gennyes. Illetve szép lassan azzá alakulhat, de annyi idő még nem telt el. Arról nem is beszélve, hogy allergiás reakció első találkozás után nem alakulhat ki, mert akkor még csak áthangolódik a szervezet, reakció legkorábban a második találkozásnál lehetséges. Ez igaz allergiára, nem csak oltásra.
Az oltástól kialakuló allergiás reakció, ha helyi, akkor legfeljebb egy kis csalánkiütés, de ez nagyon ritka, inkább az egész szervezetre kiterjedő reakció szokott lenni, akkor remegés, a fej beödémásodásodik (megduzzad), gyors légzés, rosszullét, elég ilyesztően kinéző tünbetek.
Annak alalpján amit leírtál két dologra gondolok: 1, az oltás helye begyulladt, betályogosodott, ez sajnos előfordul. Illetve az is lehet, hogy sokat nyalogatta és befülledt a bőre, ehhez úgy gondolom nincs elég meleg.
És persze, lehet, h az oltáshoz semmi köze, pl megszúrta valami.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#577) Kidus válasza rlazol (#576) üzenetére


Kidus
őstag

Egyetertek, allergias reakcio altalaban nagyon hamar es hevesen jon, erzekenyseg meg nem produkal gennyes tuneteket.
Az jutott meg eszembe hogy talan buzmirigy-gyulladas lehet, de ilyen idos kiskutyanal ilyet meg nem lattam ( persze ez nem jelent semmit ) :)
Viszont a doki egyertelmuen megallapitja, mi a gond, meg akkor is, ha nem o a legjobb doki a varosban ;)

Assuming Control

(#578) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

2 napja történt, hogy barátnőmet vittem haza autóval. Kicsit ledöbbentünk, mikor az előttünk kb. 100 méterre haladó kocsiból egyszerűen kidobtak egy fekete kiskutyát. Először fel sem fogtuk mi történik.
A kutya az oldalára puffant, de egyből fel is pattant, és ahogy erejéből telt, szaladt a gazdi után...szegény nem tudhatta mi történik.

Mivel a kedves ''állatbarát'' belelépett a gázba, felvettük a kutyát és elszállítmányoztuk barátnőmékhez, ma sikerült is gazdára találni Juan-nak (nálunk is van már kutya, barátnőméknél is 3, így egyikőnknél sem maradhatott. Azért lett Juan, mert az utóbbi két napban lenyűgöző intenzitással hajkurászta az utcabeli és a környéki szukaegyedeket :D).

Egy kis fekete, enyhén robosztus, terrierszerű keverékkutya, látszólag rendben volt tartva, szőre fésülve, lenyírva. Nagyon aranyos, és már az első pillanatban látszik, hogy ragaszkodó, kedves állat. Figyeltem, hogy egyszer-kétszer reménykedve odafut a kerítéshez, mintha csak a régi gazdáját várná...Biztos még mindig reménykedik szegény :(

Most jön az oltások ideje. Ilyenkor sajnos sok kutya kerül utcára, mert ugye őrült dolog kicsengetni azt az évi 2500 forintot. Az ilyen emberekről - akik csak úgy kidobják a kutyájukat, mint egy rongyot - meg is van a véleményem... :(((

Annak viszont örülök, hogy jó helyen voltunk jó időben, és sikerült gazdát keríteni ennek az aranyos kis állatnak :)

(#579) szalai56 válasza BLiNk3r (#578) üzenetére


szalai56
senior tag

Esetleg a rendszámát leadni az állatvédőknek. Én kötelezően bevezetném a chip rendszert így megfogható lenne az ilyen ''gazdi''

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#580) szalai56


szalai56
senior tag

Én most vittem le az enyémet ölbe (15 éves és lefelé már nehezen megy) az 5.-ik emeletről dolgát végezni, de eszembe nem jutna lenthagyni a Buksit. :DDD

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#581) Algieba válasza rlazol (#576) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mivel egy lyuk van a bôrében, így egy tályog lehetett. Most már tisztább a seb. Jól tettem, hogy lecsipkedtem a gennyes szôrt, így Babszem könnyebben tudja tisztára nyalni, és gyorsabban fog begyógyulni.
Azért ilyen lyukra nem számítottam. Volt már egy két ebem, de egyik sem lett lyukas oltás miatt.

Azok nem állatszeretôk, akik szemétként kidobják a megunt állatot.
Az a minimum, ha ekkora bunkó valaki, hogy keres másik, sokkal jobb, gazdát a jószágának.

A chipen magam is gondolkoztam. Mennyibe kerül, mikor lehet beültetni? 10 hetes kutyiba már lehet?
Attól tartok, hogy Babszem igazi kis Napóleon kutyi lesz, és forrongó vére miatt egyszer még nekiszalad a világnak. Jó lenne megkönnyíteni a megtalálását.
Jobb mindenre felkészülni. Ugyan a szobacirkáló szerepét adtam neki, igazi luxuskutya lesz keverék volta ellenére, de attól még elszökhet, ha nem tartom rajta a kezemet. :)
Annyira akaratos, ugyan akkor játékos kis apróság. Most a húgom mellett fekszik, mert én már felkeltem.
Szeretem a kutyákat, mert értelmes a tekintetük, és a legjobb társállatok.
Egyedül a rosszul nevelt nagy test örzô-védô kutyáktól tartok, vagy a falkában járó kóbor ebektôl.
A kaukázusitól infarktus kerülget. Ritka egy bizalmatlan és erôszakos eb.
Volt nagy test kutyám, egy új-funlandi, Jámbó volt a neve, de tôle sosem féltem, holott szép nagyra nôtt. Annyira békés és barátságos volt, éjszakai mély ugatása inkább csak a többi kutyának szólt, emberre sosem acsarkodott. Nagy test kutya fajták közül csak a szelíd óriásokat érdemes társként tartani.
Láncra sosem vernék kutyát, ahogy szk helyre sem zárnám be. A kutya szabad akár a farkas ôse, kegyetlenség leláncolni. Aki csak így tudja tartani, az ne vegyen magához kutyát!
Babszemnek olyan jogai lesznek, mint a család, (a falka) többi tagjának. Vadóc, Pamacs, Ravasz, Jámbó, Morzsa és Lökött is a családhoz tartozott.i

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#582) ladybug válasza BLiNk3r (#578) üzenetére


ladybug
őstag

Szomorú, hogy milyen emberek vannak. :( És örömteli tudni, hogy sokan segítenek ezeken a kitett állatkákon.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#583) Algieba válasza Algieba (#581) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A húgom meghozta Babszemet. Egy hét múlva vissza kell vinni, mert most sem a parvó oltást, sem a féregüzést nem kapta meg a fenékizmán lévô lyuk miatt.
A húgom elmondta, hogy a doki csak attól tart, nehogy gáz sérv legyen belôle. Adott Betadine oldatot, és Synulox nev gyógyszert. 6 napon át kell kezelni, és hétfôn meglátjuk, hogy gyógyult-e a lyuk.
A doki lemérte a kutyit, és 70 dekás. Remélem, a felnôtt súlya 2-3 kiló közt lesz.
Inkább az apja természete ütközik ki rajta, és a testalkata is a yorkshire terrierre hasonlít. A szôre az anyjáé, de a többi... Úgy támad az orra elôtt elhúzott játékra, mint a macska. Ha megkaparintja, rázza, mint a foxi a patkányt. Rámenôs, akaratos kiskutya, aki most a játéktól és utazástól fáradtan alszik mellettem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#584) Viktor0610 válasza ladybug (#582) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kolléganőmék -a férj és a fiúgyerek unszolására- tavaly vettek egy kölyök németjuhászt. M.társnőm ellenezte a dolgot, mert már volt egy kutyájuk, aki nem volt máluk sokáig -felnőtt, nem kellett. :((
A kutya (természetesen) már nem kölyök, és mivel mozgásigényes, nem igazán képes nyugton megmaradni -mindent összedíbol a kertben. Mostmár a férj és a kissrác is azt mondják, nem kell a kutya... :(((
Kollegina erre azt mondta nekik, h. mostmár nincs visszaút, nem ajándékozzák el a blökit, mert korábban épp' ők akarták.

Egy. Utálom az olyan embereket, akiknek egy kutya (vagy bármilyen állat) csak kicsiként aranyos.
Kettő. Örvendem m.társnőm kiállását a kutya mellett, csak sajnos, rengeteg család van, ahol nincs a kutyáért kiálló személy. Ilyenkor lökik ki az autóból a megunt kedvenceket...

Kiskoromban elhatároztam, ha nagy leszek, összeszedem az összes kóborkutyát.
Aztán felnőttem és rájöttem, h. ehhez (nem kevés) pénz is kell...

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#585) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én csak azt nem tudom felfogni, hogy egy kutya hogyan juthat el odáig, hogy emberre támadjon vagy embert öljön.
A kutya az ember legjobb barátja, mégis miként lesz belôle dühöngô vadállat?
Én mindig, és a családom is, igyekezett a kutyákkal megértetni, hogy egyenrangú felek vagyunk, de mi emberek egy picikét felettük állunk, de csak azért, hogy ne tartsanak minket gyenge falka társnak, vagy a még rosszabb esetben, fura zsákmányállatnak.
Volt olyan idôszak, hogy a szomszéd pitbulljai nálunk vakációztak, mivel a gazdájuk nem foglalkozott velük. Nem féltünk tôlük, az elôbb említett módon, barátsággal fogadtuk ôket, és még a kan kutya is megmutatta a hasát, hogy nyugodtan simogassuk meg. A kutya nem hülye, tökéletesen érzékeli az ember hangulatát, pontosan tudja, ki a ''fônök'' és meddig mehet el. Amíg barátként bánunk vele, és nem játékszernek vagy egy funkciós házôrzônek tekintjük, addig nem lehet baj.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#586) ladybug válasza Viktor0610 (#584) üzenetére


ladybug
őstag

Ha vki vesz, vagy szerez egy kutyát magának, akkor nem ártana előbb tanulmyánozni egy könyvet, hogy annak a fajtának mik is a tulajdonságai, sajátosságai. A történetedet olvasva eszembe jutott, hogy hányan vannak még, akik hasonló okokból akarnak megszabadulni egy kutyától. Mert megunják... :( :((( Felháborítónak tartom ezt. Ha az ember magához vesz egy jószágot, akkot kutya kötelessége (jó szójáték) törődni vele, etetni, oltatni és szeretni. A kutya egy nagyon okos, remek, hűséges, ragaszkodó állat. Én minden kutyát családtagnak tekintek. Sokan néznek rám ostobán, hogy miért? Erre csak azt szoktam válaszolni, hogy ha volt már kutyád és szeretted, akkor tudod, miért mondom. Ha meg még nem, akkor vagy megtudod majd, ha lesz, vagy soha nem fogod megtudni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#587) rlazol válasza ladybug (#586) üzenetére


rlazol
addikt

és a legrosszabb az, amikor nem áll ki senki az eb mellett, és elhozzák az állatorvoshoz, hogy altassa el, mert megunták. Bár, ez még jobb, mint amikor a tizenéves kutyát viszik a menhelyre, hogy nem akarnak a beteségeivel bajlódni de elaltatni nincs szivük... Vagy amikor kidobkák az autópályán és kész...

Algieba: Synulox: széles spektrumú antibiotikum, Betadine - fertőtlenítő. Jobbulást az ebnek!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#588) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Babszemet nem zavarja, hogy lyuk van a hátsó részén, amelyen semmi bôr sincs, és szabadon van a húsa. Ide-oda ugrál, rágcsál engem, most éppen a takaró alatt a nadrágom szárát tépdesi, és jó étvággyal eszik. Nagyon rákattant a royal caninra, ízlik neki. :) Figyelnem kell, nehogy kikerekedjen.
Imádni való, pici farkas.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#589) ladybug


ladybug
őstag

Mopszról ki tud vmit? Nagyon tetszik a kutyafajta, és egy ismerősömék tenyésztők. Elég ritkán találkozunk, és gondoltam, talán van itt vkinek tapasztalata vele.
Mert van kiskutyájuk. Olyan jó lenne egyet szerezni. :U :)

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#590) rlazol válasza ladybug (#589) üzenetére


rlazol
addikt

van egy asszisztens aki mopsz tenyésztő. Ő imádja őket. Én nem. Picik, hörögnek, horkolnak, makacsok és nem tanulékonyak, sokszor büdösek és rengeteg baj lehet velük. szerintem. amúgy nagyon ragaszkódóak, nehéz fajta, csak tapasztalt, türelmes gazdiknak, aki sokat tud velük lenni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#591) ladybug válasza rlazol (#590) üzenetére


ladybug
őstag

Köszönöm az információt. Végülis azt hiszem, hogy nem ilyen fajtánk lesz, mert baráti áron is 45 ezret kérnének érte. :( Azt meg elég borsosnak tartom egy kutyáért. Hátha még vmi baja is esik, akkor meg különösen.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#592) alien8 válasza Algieba (#585) üzenetére


alien8
csendes tag

A kutya végül is ragadozó állat, azonkívül az agresszió az benne van genetikailag. Némelyikben erősen, másokban gyengébben. Nem kell romantikázni az ember legjobb barátját az ember már évezredekkel ezelőtt is használta arra, hogy az embertársai ellen védekezzen, vagy rájuk támadjon vele. :) Szerintem nem ilyen egyszerű, és nem ajánlanám senkinek hogy idegen pitbullokat simogasson. Amúgy van egy kutyasulis oldal, amit tudok ajánlani mindenkinek: www.kutyasuli.hu.

(#593) Algieba válasza alien8 (#592) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyszer egy téli éjszakán, a csöndes falusi utcán siettem haza, amikor az egyik ház udvaráról kijött egy nagy termet keverék kutya. Csak ô és én voltam az utcán. Felmértük egymást, meg sem moccantam, de ô közel jött, annyira közel, hogy végül a vállamra rakta a mancsát és az arcomba nézett. Barátságosan megkérdeztem tôle: mit akarsz, kutyi?
Erre ô visszaállt négy lábra és csendben elsétált, ahogyan én is.

Nem félek a kutyáktól, magányos ebbel szemben könnyedén megtalálom a megfelelô viselkedést, így azon a téli estén sem lett semmi bajom.

Csak attól tartok, hogy megfontolt taktikám az elvadult kóbor kutyák, és a rosszul nevelt ôrzô-védô ebek ellen semmit sem érne. Valószínleg, ha lesbôl megtámadna egy kutya, semmi esélyem nem lenne.
Nem látom rózsaszínben a kutyát, egyszeren ideális társa a föld legmohóbb ragadozójának, az embernek.

Ui.: Babszem már 88 deka. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#594) pweisz válasza Algieba (#593) üzenetére


pweisz
senior tag

Biztos hogy kutya volt? Nem valami maszív alkoholista? :DDD
Én azért tartók a kutyáktól, mégha ártatlannak is néznek ki meg minden, ez azóta van mióta valami palota pincsi méretű kutya megharapott.

(#595) szalai56 válasza pweisz (#594) üzenetére


szalai56
senior tag

Valamikor régen engem is megharapott egy tacsi, de mégse félek tőlük. Persze azért egy harci kutyát nem símogatnák meg.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#596) WillChi válasza pweisz (#594) üzenetére


WillChi
senior tag

Sok esetben a kisméretű kutyák agresszívabbak tudnak lenni, mint a nagyok. Az már más kérdés, hogy ha egy nagy támad meg, akkor attól jobban kell tartani... :D Valahol olvastam korábban, hogy arányaiban a legtöbb harapás a pincsiktől származik.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#597) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Babszem csak 3 hete van nálam, és ily rövid idô alatt sokat nôtt. Most 3 hónapos, és csak szeretni lehet. Pedig most is a lábfejemet rágcsálja. A pici termete és a nagy szeme megtéveszti gyöngéd szívemet, és mindent megengedek a zsebfarkasomnak. Hogyan is nevelhetnék egy ilyen kicsike és ideges jószágot? Úgy sír, amikor nem vagyok a közelében, hiába tartózkodom a házban, velem akar lenni. Annyira aranyos, amikor játszik velem, körbe-körbe szaladgál, én meg csak ôt lesem, nehogy rálépjek. Hiába 90 deka, még mindig túl kicsi.
Babszem el lesz kényeztetve.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#598) szalai56 válasza Algieba (#597) üzenetére


szalai56
senior tag

Rossz :DDD fogalmazvány ---> már el van kényeztetve. :DD Ez szerintem ilyen kiskutyáknál természetes is.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#599) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hogyan tudnám Babszemet leszoktatni a lábfejem, ujjaim rágcsálásáról? Nagyon hegyes fogai vannak.
Most rászóltam, erre 1 méterre tôlem ugat engem, reklamál. Lökött kis jószág.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#600) ladybug válasza Algieba (#599) üzenetére


ladybug
őstag

Adjál neki vmi olyan gumirágcsát, ami hasonló keménységű, mint a lábfejed. Lehet kapni különböző formájút.
Nem kell ám mindent megengedi neki, mert olyan kis édi-bédi. :U :U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.