Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) rlazol válasza ToBeY (#799) üzenetére


rlazol
addikt

ne adj neki konzervet. a 80%-a víz. Szárazkaja, drágábbnak tűnik, de általában gazdaságosabb és jobban szeretik.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#802) ToBeY válasza rlazol (#801) üzenetére


ToBeY
nagyúr

1 fajta szárazkaját eszik meg ilyen aprószemű bárnyhúsos vagy milyen,mindesetre jó drága tudja mi kell neki :D

(#803) chop válasza ToBeY (#779) üzenetére


chop
őstag

Anyameknak spaniele volt par evig, vartak, hogy hatha lenyugszik, de nem, allandoan kiszokott a kennelbol, rohangalni kellett utana, szoval maceras volt, igy vegul kivittuk egy ilyen ''farm''-felesegere, ahol szabadon van es rohangalhat:)

(#804) ToBeY válasza chop (#803) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én beagle vadászkutyám szerencsére nyugodt sokat alszik(pl most is :D ).Mondjuk egy nap 5x visszük le sétálni így kirohangálhatja magát.

(#805) ToBeY válasza ToBeY (#804) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez lemaradt az előző hozzászólásból [link] 470kb-os kép

[Szerkesztve]

(#806) emitter válasza rlazol (#801) üzenetére


emitter
őstag

drágábbnak tűnik a szárazkaja? Én pont a fordítottját szoktam tapasztalni, persze attól is függ, hol vásárol az ember.. mi csak a tescorauchanban szoktunk ilyet, legalább 10 kilós kiszerelésben, és mindig a legolcsóbb, de még márkás cuccot
sztem akárhogyan nézzük is, a száraz sokkal olcsóbb mint bármilyen konzerv..

(#807) rlazol válasza emitter (#806) üzenetére


rlazol
addikt

márkás cuccot a Tescoban nem lehet kapni. Csak pedigree Pal-t meg hasonló tömegárút. Márkás cucc: Royal canin, Eukanuba, Hills, esetleg még a Bento. Ezeket szakboltokban többnyire csak állatorvosi rendelőben lehet kapni. Olyan 15 k körül a 15-20 kilós kiszerelések. Tény, nem tusom, ezek milye árak a Tescos árakhoz képest, mert azokat nem ismerem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#808) Dr.Burn válasza ToBeY (#805) üzenetére


Dr.Burn
őstag

De aranyos. :DDD :C

"Later Nerd!"

(#809) emitter válasza rlazol (#807) üzenetére


emitter
őstag

ja, jól van, én ''márkás áru'' alatt Pedigree, Darling, stb. -re gondoltam :B tudom, hogy vannak még ezeknél is sokkal drágább kaják, de nem értem, miért kell olyat adni egy kutyának, ha megeszi a kevésbé márkásat is.. ezek tényleg tele vannak mindenféle vitaminnal, azért ennyire drágák?
Van aki megengedheti magának, van aki nem.. szerencsére a mi kutyánk a száraz mellett sok ebédmaradékot is kap tőlünk, meg 1-2 szomszédtól :D úgyhogy változatos az étrendje

(#810) rlazol válasza emitter (#809) üzenetére


rlazol
addikt

egyrészt sokkal precízebbek: külön a kicsinek a nagynak az óriásnak, nem csak csomaglásában, hanem valóban is. Horribilis kutatóintézetek állnak mögöttük, mert csak akkor maradhatnak a piacon ha tényleg mindent tudnak a takarmányozásról. pl macskák esetében ezeknek köszönhető h 15 éve felfedezték, h a macskatápba a taurin-t is megfelelő mennyiségben bele kell rakni, mert az összes többi húsevővel szemben a macska nem tudja szintetizálni azt - emiatt sok-sok ezer macska halt meg korábban. Ma már természetes dolog. Ilyen különbségek miatt nem lehet macskának kutyatápot adni hosszútávon.
másrészt az alapagyag: az általam említett tápok húsalapja emberi fogyasztásra is alkalmas, az olcsóbbaké általában nem. Ez minőségi különbség.

érdekes difi, h a tömegtápok sóösszetétele sokkal magasabb: 4-5% a csúcstápok 1,5-2%-ával szemben. Ez a különbség többnyire a legdrágább összetevő, a fehérje rovására történik, tehát ezen tápok alacsonyabb tápértékűek - viszont a kutyák mindig a magasabb sótartalmú tápot választják (még 10-12%nál is), vagyis olybá tűnhet, h az a jobb nekik, pedig nem. Ilyen magas koncentációjú só nagyon megterheli a bél és a veseműködést utóbbin keresztül pedig a szivet.

Kb ugyanaz a különbség mint egy Enermax Liberty és egy Codegen között... :DDD

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#811) chop válasza ToBeY (#804) üzenetére


chop
őstag

Vadaszkutya es lakasban tartod? Ez kicsit fura nekem. Egyebkent hetente hanyszor kell (kellene) furdetni egy kutyat, hogy normalis szaga legyen? Mert nalam leginkabb emiatt elveznek elsobbseget a macskak. Nem budosek:)

(#812) emitter válasza chop (#811) üzenetére


emitter
őstag

úúú, fürdetni? az én kutyám tavaly nyáron fürdött utoljára :DD nem szagolnád meg, mi?

(#813) Kidus válasza chop (#811) üzenetére


Kidus
őstag

Hetente hanyszor?
Szigoruan csak akkor szabad furdetni, ha meghempereg valami budosben, illetve ha nagyon koszos.
Normal esetben kb fel evente kell max.
Erzekeny a bore a vegyianyagokra, az sem mindegy, mivel furdeted, de ha mar mindenkepp akarod, lehetoleg minosegi kutyasampont hasznalj, es azt sem kozvetlen, hanem eloszor vizzel higitva, modjaval.
A normalis kutyaszag pedig szerintem nem zavaro, de ha valaki utalja, az ne tartson inkabb kutyat, foleg ne lakasban ( ha a kutya elazik, jo kis kutyaszag tud lenni pl. ).

Assuming Control

(#814) chop válasza Kidus (#813) üzenetére


chop
őstag

Naigen, elegge laikus kerdes volt...:)
A normal kutyaszaggal nincs gondom, csak volt egy spanielunk, es igaz, hogy a kertben ''lakott'', de komoly illatanyagokat eregetett magabol. Gondolom ez fajtatol is fugg. Tudtok ajanlani valami kevesbe ''szagosodo'', lakasban is tarhato ebet? Ilyen beagle-nagysagura gondoltam maximum.

(#815) chop válasza emitter (#812) üzenetére


chop
őstag

Hat, ha nem muszaj, akkor nem:)
De a tied kertben van, nem? Mert ugy mar teljesen mas a leanyzo fekvese..:)

(#816) emitter válasza chop (#815) üzenetére


emitter
őstag

fiú :D

igen, kertben van, de főleg eső után irtó ellenállhatatlan tud lenni :C (tesóm szerint ''májkrémszagú'', neki cuki :D )
mi kb évente 1-2x szoktuk fürdetni, nagy melegben, nehogy megfázzon véletlenül

(#817) chop válasza emitter (#816) üzenetére


chop
őstag

Izlések es pofonok..:)

(#818) Kidus válasza chop (#814) üzenetére


Kidus
őstag

Lakasban tartott kutyaknal erdemes buzmirigy tisztitasra jarni, attol is tudnak nagyon budosek lenni. Ez inkabb olyan kutyaknal fontos, amik nem akkor vegzik a dolgukat, mikor nekik tetszik, tehat kertben ritkabb, hogy felgyulik, de naluk is elofordul.

Lakasban tarthato nem budos es viszonylag kis mozgasigennyel rendelkezo kutyara uszkart mondanek. Szore is mas jellegu, nem nagyon hullik.
Vagy oleb kategoria.

Assuming Control

(#819) chop válasza Kidus (#818) üzenetére


chop
őstag

Az uszkart utalom.:) No, akkor meg gondolkodom. Koszi.

(#820) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Van egy 3 éves kan angol cocker spánielem (sárga, vagy zsemle, ahogyan tetszik). Nagy az udvar és úgy gondoltam (gondolta bele a fejembe az asszony :D), hogy menhelyről hozzunk mellé egy másik kutyust, ne legyen olyan magányos :)

Szerintetek megtűrne egy másik kölyökkutyát? Vagy majd később, amikor ''öregebb'' lezs :F (nagyon szelíd, jámbor kutya, de idegenekkel szemben nagyon agresszív!)

Mindenképpen max. közepes termetű, kan kutya jöhet szóba. Ha esetleg valakinek van Fejér megyében fölös kiskutya, írjon! :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#821) Kidus válasza Motion_Blur (#820) üzenetére


Kidus
őstag

Esetleg lecsekkolhatnatok egy ismeros kutyajaval. Mindegyik kutya mashogy reagal.
Ha ot jol fogadja, jo esellyel meg lehet kockaztatni egy uj kutyust.
Amugy minel fiatalabb, annal jobb, kesobb mar lehet bajos lenne melle masik.

Assuming Control

(#822) rlazol válasza Motion_Blur (#820) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem egy teszttel nem sokra mentek, kivéve ha alapból elutasító. Egészen másképp reagál ha ott lakik az illető kutya.
Az fix hogy eleinte féltékeny lesz a kölyökre, mint a gyerekek. De pár hét/hónap és megszokja és összebarátkoznak, nem hiszem h gond lenne.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#823) Motion_Blur válasza rlazol (#822) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ok, majd megírom a tapasztalatokat, remélem megszeretik egymást :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#824) rlazol válasza Motion_Blur (#823) üzenetére


rlazol
addikt

türelmesen... és az új kutya mellett ne érezze a régi elhanyagolva magát. Akkor nem lesz gond.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#825) Motion_Blur válasza rlazol (#824) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak attól félek, hogy az új kutya majd a mostani házában akar aludni, a táljából enni, ilyesmi :F

Megpróbálok a lehetőségekhez képest valami életerős kutyust választani :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#826) rlazol válasza Motion_Blur (#825) üzenetére


rlazol
addikt

ez rajtad múlik - legyen külön tálja és külön háza, vagyis legyen alternatívmegoldás. Elképzelhető h az első perctől sülve főve együtt lesznek és nem lesz gond egy szál se, de legyen mindenből kettő h a másik ne érezze magát helyettesítve.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#827) Pinya007


Pinya007
tag

Van a kutyámnak egy rossz szokása. Séta közben szabadon engedve ha érez vmi megfelelően büdöset, pl: vad(őz/szarvas) ürülék, akkor ha nem vagyok elég közel, belehempereg. Volt hasonló ''élménye'' valakinek?
Egyébként olvastam hogy ez szokás némely kutyánál.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#828) blueMerle válasza Pinya007 (#827) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem mindkét kutyám szokta ezt néha csinálni, az egyik egy hatalmas juhászkutya, a másik egy kis lábtörlő :) . Szerintem ez nem fajtafüggő, lásd az én példámat.

(#829) Motion_Blur válasza Pinya007 (#827) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az én spánielem még nem csinált ilyet, legalábbis nem tudok róla :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#830) Hörpi válasza Pinya007 (#827) üzenetére


Hörpi
tag

az én 6 hónapos német juhászom ha talál valami erős vagy furcsa szagot, akkor természetesen jól körülszaglássza, és ha nem tetszik neki akkor megugatja :)

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#831) csibor válasza Pinya007 (#827) üzenetére


csibor
őstag

A westim is ezt csinálja :))

(#832) rlazol válasza Pinya007 (#827) üzenetére


rlazol
addikt

teljesen normális, ha nagyon akarod előbányászom, h miért is csinálja, de a lényeg h ősi szokás, csak úgy mint a vizelet/ürülék elkaparása vagy a felemelt lábú öntözés. És persze le lehet szoktatni róla. A te ebed vsz már tudja h nem szabad ezért csinálja csak akkor ha messze van tőled.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#833) Pinya007 válasza rlazol (#832) üzenetére


Pinya007
tag

Köszi nem fontos előbányászni. Én is olvastam róla valahol, de pontosan nem emlékszem. Ma ott voltunk egy kis tetem mellett amibe múltkor belefeküdt. ELőtte már lábhoz hívtam és úgy mentünk szépen, mikor odaértem rászoltam és meg se szagolta! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#834) Kidus


Kidus
őstag

Nekem ugy remlik, alcazas ( sajat szaganak az elfedese ) a cel.

Assuming Control

(#835) rlazol válasza Kidus (#834) üzenetére


rlazol
addikt

igazad lehet... :R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#836) Certee válasza Kidus (#834) üzenetére


Certee
senior tag

Jól tudod! Azért csinálják, hogy ne érezze meg őket más állat. Ez ösztönös cselekvés a kutyáknál csak nem minden kutya csinálja. Nekem egy törpeschnauzerem van és ő is szokta néha csinálni. Nem örülök neki de hát ez van.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#837) Kidus válasza Certee (#836) üzenetére


Kidus
őstag

Az en kutyam a doglott halat favorizalta ilyen szempontbol ( sokat jartunk vele a parton, majd minden ilyen kiruccanas utan fel oras furdes kovetkezett, azt mar kevesbe elvezte ) :)

Assuming Control

(#838) WillChi válasza Pinya007 (#827) üzenetére


WillChi
senior tag

Nekem anno egy tacskóm volt, az fürdetés után rendszerint a szomszéd trágyadombját szokta meglátogatni... :Y Volt is öröm mindig...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#839) Pinya007


Pinya007
tag

Szerencsére nekem nem talált döglött halat eddig kutyám! :))
Meg ha összekoszolja magát kicsit nem nagy gáz mert nem szobakutya, kiszellőzik. :DD

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#840) Jared


Jared
aktív tag

Sziasztok!
Arra, lennék kiváncsi, hogy mely az ideális kor egy kutya örökbefogadásához?
pl. a 2. hónap az még megfelelő?

Üdv
Matt



Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#841) WillChi válasza Jared (#840) üzenetére


WillChi
senior tag

2 hónapos kutyát nyugodtan magadhoz vehetsz. Gyakorlatilag 6-8 hetesen szokták elválasztani őket az anyjuktól.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#842) rlazol válasza Jared (#840) üzenetére


rlazol
addikt

Sajnos a tenyésztők általában 6 hetesen válastják, az ideális 2-3 hónap volna, a szocializáció miatt. de örökbefogadni sokkal később is nyugodtan lehet, akár 3-4 évesen is.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#843) Jared


Jared
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Az előző kutyám egy angol szetter volt, Őt 3 hónaposan vettük.
Lehet, hogy a szetterek sajátossága, de mindig elszökdösött, igazi mutyi volt.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#844) deadguy


deadguy
aktív tag

Itt egy kép a kisebbik kutyusomról (meg rólam): [link]
A nagyobbikat még nem sikerült lencsevégre kapnom :D

(#845) ToBeY válasza chop (#811) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Persze panelba,nincs nagy gond vele szerencsére szeret aludni :DDD
Egyébként naponta 5-6x van lent,min fél órára akkor kiszaladgálja magát jól

(#846) Pinya007


Pinya007
tag

Hogy bírják a meleget kutyusaitok? :)
Én felfutok enyémmel egy hosszú meredek dombon aztán vége a dalnak! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#847) Jared


Jared
aktív tag

Üdv!
Szerintetek össze lehet szoktatni egy kutyát és egy macsekot, ha még mindketten kicsik?
Van másik opció is? Tartok tőle, hogy a kutyus esetleg kárt tehet benne (rágcsálási ösztön).
Nem bulldogot fogok macsekkal. :D

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#848) Kidus válasza Jared (#847) üzenetére


Kidus
őstag

Kicsiket siman :)
Az enyeim imadtak egymast, allandoan egymason ( meg rajtam ) fekudtek, sot, a macska meg kajat is lopott a kutyanak.
Serulesektol meg kiskorban nem kell felni, hamar megtanuljak, hol a hatar a masiknal. :)

mod: mennyi idosek?

Assuming Control

(#849) Vukocska válasza Jared (#847) üzenetére


Vukocska
tag

Simán összelehet szoktatni őket, még a nagyobbakat is.
Nálam két kutya egy nyúl és egy őz alkot egy ''bandát'' tök jól elvannak négyen.

(#850) Vukocska válasza Pinya007 (#846) üzenetére


Vukocska
tag

Egésznap hűvösölnek.
1.Az udvaron vagy en hatalmas diófa és annak az árnyékában pihennek.
Van még az udvaron egy felfújható kicsi medence, megmártóznak néha benne.
2. bejönnek hozzánk a lakásban (légkondi)
3. a kutyaólakban is van légkondi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.