Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Jared


Jared
aktív tag

-Nincs kutyatulajdonos a PH!-n?

[Szerkesztve]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#202) ipgirl válasza Jared (#201) üzenetére


ipgirl
tag

de van :) A mi kutyánkat Macinak hívják. Ilyen volt kiskorában:
Bővebben: link
majd pedig ilyen lett:
Bővebben: link

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#203) Musztáng válasza ipgirl (#202) üzenetére


Musztáng
tag

Jaj, de aranyos!:) Egy német juhászt! Nagyon szép és cuki a kutyid!:C

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#204) kypre válasza ipgirl (#202) üzenetére


kypre
tag

hát nagyon kis édes volt kicsinek!
Nagynak, meg gyönyörű :DD

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#205) Jared válasza ipgirl (#202) üzenetére


Jared
aktív tag

Vlaki tudna nekem segíteni a labradorokkal kapcsolatban ill tapasztalat.
Persze persze utánakerestem,valami örökletes csípőízületi problémájuk van.
Ezt ,hogy lehet felismerni egy alomban?[kép]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#206) Tina17 válasza Jared (#205) üzenetére


Tina17
csendes tag

Szia Jared!
A labradorok örökletes betegsége a csípő-és könyök ízületi diszplázia. Ezt egy almon belül nem lehet eldönteni ilyen pici kölyköknél. 2 éves kor után szokták szűrni a kutyákat, ekkor már biztosan kimutatható, ha van-ha nincs.
Viszont labiknál különösen fontos, hogy olyan tenyészetből válasszunk, ahol mindkét szülő szűrve van. De ez még nem elég, mert különböző fokozatok vannak az eredményeknél. Azokat a kutyákat engedik továbbtenyészteni, melyek mentesek(0) (vagy esetleg gyanús(01) a DP fennálása)
Ez nagyon lényeges dolog, mert ha nem igazolható, hogy a kölyök szülei mentesek, előfordulhat, hogy leendő kutyusod boldog napjai meg vannak számlálva - súlyos esetben 1 éves kora előtt is kijöhet rajta a betegség, és ha nagyon szenved, esetleg el kell altatni.
Ezért olyan alomból válogass a kölykök között, ahol 100% h a szüleik egészségesek!!!
Sok sikert a választáshoz!:)

(#207) Jared válasza Tina17 (#206) üzenetére


Jared
aktív tag

Thanksz!
Akkor majd rákérdezek ezekre a tenyésztőknél!:U

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#208) Musztáng


Musztáng
tag

Raktam fel képeket a Kutyimról!:)

Az első három kép régebben készült (1996, 1999):
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Ez viszont frissebb (2004. október), csak sajnos telefonos!:DDD
Bővebben: link

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#209) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Romani ite domum.

(#210) ipgirl válasza Musztáng (#208) üzenetére


ipgirl
tag

gyünyörű kutyus!!! :) nagyon szeretem a németjuhászokat! A ''régi képeidből'' az utolós /a fenyős/ a legjobb!!!

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#211) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Bővebben: link

Ismét a kicsikém:)

Romani ite domum.

(#212) kypre válasza ZCoyote (#211) üzenetére


kypre
tag

hát, ez a kutyus valami tündéri. :))

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#213) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ő az én kutyám. Bővebben: link

(#214) WillChi


WillChi
senior tag

Woodpaul, Kypre: Sikerült kutyust szereznem, igaz nem schnauzert, hanem egy törzskönyves német juhászt. Ez is nagyon aranyos, most 7 hetes. Nemsokára tudok feltenni képeket róla. A schnauzerről nem tettem még le, ha tudok szerezni egyet, akkor legalább lesz egy játszótársa a mostaninak. :)

Van egy kérdésem is, mégpedig az, hogy a származási lapon, az ősöknél mik ezek a rövidítések. Az egyiknél: 5xCAC - HDGY - HFGY - Fiatal GY (ezt sejtem) - KI. GY - FTSZ.GY - Hajdu Kupa (ezt is) - 5xHPJ - CACIB, a másiknál pedig: Junior CH (meg ezt is) - 2xCAC - 5xHPJ - 3xHFGY - Kiv.kit - 15xPR

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#215) kypre válasza WillChi (#214) üzenetére


kypre
tag

Szia;
Nagyon, nagyon, nagyon örülök a kutyusodnak :))
remélem, hamar összeszoktok, és sok örömötök lesz egymásban. A képeket pedig nagyon várom.

Sajnona rövidítésekben, nem tudok segíteni, de kérdezz rá tenyétőknél, vagy menhelyen, ők biztosan tudják majd.

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#216) Musztáng válasza ipgirl (#210) üzenetére


Musztáng
tag

gyünyörű kutyus!!! :)
Köszi!:)) Majd még töltök fel róla aktuálisabb képeket is!
Te is tölts fel még a tiédről!:) Olyan aranyos!:C

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#217) Tina17 válasza WillChi (#214) üzenetére


Tina17
csendes tag

Sziasztok!
WillChi:
én se nagyon értek az ilyen címekhez, de ezt találtam róla:
CAC: Certificat d'Aptitude au Championat (nemzeti győztes)
HPJ: Hungaria Prima Junior (fiatal győztes)
Junior CH: Junior Champion
A többiről sajna halvány gőzöm sincs, de a neten keresőbe beírva biztos találsz választ.:)

(#218) WillChi válasza kypre (#215) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem sikerültek túl jól a képek, de azért hármat feldobok gyorsan. :)
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Tina17: Köszönöm szépen az infot! A többinek utánanézek. :)

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#219) DigitXT válasza WillChi (#218) üzenetére


DigitXT
félisten

Imádom a németjuhászokat!:C Nagyon cuki!:R

(#220) kypre válasza WillChi (#218) üzenetére


kypre
tag

Tüneményes! :DD:)):DD
Remélem jó rossz, és így egyfolytában vele kell törődnöd ;)

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#221) Musztáng válasza WillChi (#218) üzenetére


Musztáng
tag

Nagyon cuki ez a kutyi!:)) Imádnivaló!:)
Mi a neve?

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#222) BLiNk3r válasza WillChi (#214) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Mivel dolgoztam már kutyakiállításon, tisztában kellett lennem ezekkel a rövidítésekkel, leírom, amire emlékszem:

CAC: nemzeti győztes HPJ, Junior CH
CACIB nemzetközi győztest jelent
HFGY: Hungária Fajta Győztes
HDGY: Hungária Derby Győztes
Fiatal GY: Fiatal Győztes (ofcorz ;) )

A HPJ-t és Junior CH-t leírta Tina...

Remélem tudtam segíteni!

btw. tényleg szép németjuhász, én is tudnék örülni egy ilyennek! ;)

(#223) WillChi válasza BLiNk3r (#222) üzenetére


WillChi
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :P

Mindenki: Eszméletlen rossz, nincs egy perc nyugtunk tőle. Nappal alszik, éjjel meg nem hagy aludni minket. Most éppen az edzőmet akarja szétrágni. :D Az a legfurcsább a kutyuson, hogy az égvilágon semmitől sem ijedt meg eddig (itt gondolok porszívóra (ezt pedig a 10 éves snacim is utálta) fűnyíróra, stb.).

Musztáng: A neve Bellisarius Linda.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#224) kypre válasza WillChi (#223) üzenetére


kypre
tag

az nagyon jó lehet, hogy ilyen feltétlen bizalommal fordúl felétek.
:C

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#225) WillChi válasza kypre (#224) üzenetére


WillChi
senior tag

A bizalommal nincs gond, a snaci is olyan nyugodt volt mindig, hogy a szájából ki lehetett venni a kaját, és még csúnyán sem nézett, hiszen igazából csak adtunk neki, semmit sem vettünk el tőle. Az Ő halálát nem bírtam kiheverni még mindig. Bővebben: link

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#226) Neo...


Neo...
tag

Nos Hali mindenkinek !
Mivel kutyás topic igy lenne 1 kérdésem ,
Van 1 dalmatánk aki már nálunk születet és most a napokban jött egy ujjab kutyus aki már 1,5 éves !
Nos az a gáz h mindig összeverkednek , mert irigyek egymásra főleg a dalmata
mert ugye eddig egyedul békésen elvolt
Valami ötletetek van h lehetne összeszoktatni őket ?
mert most is verekedtek ::O
Nos ?

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#227) ladybug válasza Neo... (#226) üzenetére


ladybug
őstag

Nekünk 6 éves volt a kutyánk, amikor egy újabb kutya került hozzánk. Mivel kölyök volt, így relatíve hamar ment az összeszoktatás.
Kölyök még az új kutyus?
Mert ha nem, akkor a hierarchia rendje szerint ők elintézik egymás közt. Tudom, rossz nézni, hogy verekednek, de nagy sebet nem fognak ejteni egymáson. Ez csupán a rend kedvéért van. Meg kell szokniuk egymást.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#228) Neo... válasza ladybug (#227) üzenetére


Neo...
tag

Mivel KB 1 koruak 1,5 évesek igy akkor hagyjuk hagy verekedjenek össze és majd elintézik ?

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#229) Petya25


Petya25
addikt

Sziasztok!

Íme az én kutyusom: Bővebben: link
Most 16 éves, jól tartja magát és van étvágya is rendesen...

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#230) ladybug válasza Neo... (#228) üzenetére


ladybug
őstag

Igen, nagyjából ez. Hiába a szép szó, meg fenyítés. Ezzel nem lehet mást kezdeni. Ezt ők elintézik egymás közt. V.kinek erősebbnek kell lennie. Két kan vagy két szuka?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#231) Neo... válasza ladybug (#230) üzenetére


Neo...
tag

2 KAN
Igen ezt nekik kell eldönteni nem lehet két '' falka vezér ''

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#232) achon


achon
aktív tag

Hi,

Kedvesemmel Foxi fanok vagyunk.
Meg is mutatom a ''drágaszágot''. :C
Van pár kép róla:
Bővebben: link

Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A legszebb múzsa a határidô.

(#233) RAM válasza achon (#232) üzenetére


RAM
őstag

belépls?

Csak tisztán

(#234) achon válasza RAM (#233) üzenetére


achon
aktív tag

Használd az első linket, majd jobbra fent Online Fotóelőhívás, utána balra fent Fotóalbumok Bogyó mappa.
Sajnos nem tudom másképp betenni. F@sza Fotexnet. :(((

Próbáljátok meg ezt:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

A legszebb múzsa a határidô.

(#235) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nekem is volt Maci nevű alaszkai malamutom. CSodaszép volt.
De a takszadai etnikum egykét jeles képviselője ellopta és azóta nem láttuk.

(#236) Musztáng válasza Petya25 (#229) üzenetére


Musztáng
tag

16 év az nagyon szép kor egy kutyusnál!:C
Biztos jól tartjátok őt.:)

achon #234: Amikor kicsi voltam én is ilyen foltos foxit szerettem volna, de aztán német juhászkutya fanatikus lettem!:))

[Szerkesztve]

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#237) Petya25 válasza Musztáng (#236) üzenetére


Petya25
addikt

Mozgásán, viselkedésén érezni, hogy már nem új darab, de tényleg jól van tartva. Sokat lustálkodik, de élénk ha kell (főleg vacsiidőben).

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#238) kypre válasza WillChi (#218) üzenetére


kypre
tag

Szia, na hogy vagytok?
Tegyél majd még fel képeket róla, ha lássuk mi is hogyan nő fel :))

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#239) kypre válasza achon (#234) üzenetére


kypre
tag

nagyon édesek :C

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#240) Loretto válasza zsiga667 (#113) üzenetére


Loretto
veterán

Köszi.
#115 Spirit Neked is (tudom én sem siettem el a válaszadást)

Nos a volt kutyumról tennék be pár képet, naon birtam de a panel nemigen volt neki való.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Soirée...

(#241) Natasa válasza WillChi (#218) üzenetére


Natasa
csendes tag

Nagyon édes a kutyusod! :) Nekem is németjuhászom van, csak kicsit nagyobb.
Most 6 éves a lányzó. Sajnos lehet, hogy meg kell válnom töle, pedig nagyon szeretem. Lehet, hogy ez most rosszul hangzik, de nem igazán tudom már fentartani. Vmit ugy is ki fogok találni. Nem szeretnék tőle megválni csak, ha minden kötél szakad.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#242) lorcsi válasza Loretto (#240) üzenetére


lorcsi
veterán

olyan angoll bull fejeva .jól látom?

Tegnaop egy barátommal beszélgettem a házuk előtt mikor megjött a szomszédjuk
egy pitbullal (olyan 3-4 éves ) , tudjátok aműelyiknek bazi nagy feje van -
a kity a elment a kocsitól vagy 4-5 méterre erre a ''gazdája'' oda ment & oldalbarúgta :((
kuty akicsit eszhez tért volna nem sok mindeen marad a lábából...:((

(#243) Boxer001


Boxer001
veterán

Ő az én kutyusom, csíkos boxer szuka, nemrég múlt két éves.

Bővebben: link

(#244) deadguy


deadguy
aktív tag

Volt valamelyikőtök kutyájának pajzsmirígy-hormon problémája? Csak azért kérdem, mert az egyik dögöcskémnek ez a baja, és valahogy nem akarnak elmúlni a tünetek. Amúgy ez szimmetrikus szőrritkulással jár, kialakul az un. patkányfarok (a farok tövében szőrtelen felület, csak a vége nem), és hajlamosabb a bőr a gombásodásra. A blökidoki felírt valami xyw nevű gyógyszert, ami humán, mondván az EU miatt megszünt az a kifejezetten állatoknak készített pajzsmirígy-hormon stabilizáló készítmény... szóval ha van valakinek valami ötlete (természetgyógyászat is akár) az írjon pls.

(#245) Totyi


Totyi
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni,illetve tanácsokat.Adott egy nagyon jó gazdika,és a kutyája.Legyen a bnőmék háza a kiindulópont.Szemben lakik egy embernek nem nevezhető személy.Itt lakik.Bnőmék mellett van egy másik háza,ott senki sem lakik;csupán a szaros kamionjának kell a hely,meg ugye folyamatosan építi a házat.És ezen a helyen van kikötve a szerencsétlen állat.Az még hagyján,hogy ki van kötve,mert mindegyik kutyára ez a sors vár;nagy részt.DE:enni csak akkor kap,ha én(vagy a fószernak az idős anyja)ad naki.Víz dettó.Namost,még ez is elmenne,mert szívesen adok a kutyunak(mellesleg baromi aranyos,és kedves) enni,inni.Egy ideje lánc!!! van a nyakára kötve,mert a bőr nyakörvből 1-szer 2-szer kihúzta a fejét,és szabadon volt pár órát.Olyan szorosan,hogy vérzik neki.Egyszer szólva lett(akkor nem én),akkor 1 hétre elengedte,húúú nagy szó volt.Azóta megint meg van kötveés tegnap vettem észre a sebeket a nyakán.
Mit lehetne tenni?Apósom kizárva,mert odavan az emberért.Anyós szintén;Ő kicsit fél a hapsitól.Fenyegetés nemigazán jön be,mert anyósomék nem legális dolgokkal foglalkoznak(és még ráadásul az utca is tudja ).Szóval fosnak.Igazából még csak a bnőmmel beszéltünk róla,tegnap írtunk egy levélkét,és megkértük;hogy lazítson a kutya láncán,de állítólag semmit sem csinált,eddig.
Feljelentés nem oké,a fenti okok miatt;és mert anyósomék nincsenek benne.

Vkinek vmi ésszerű ötlet?Eggyüttérző gondolatok is jöhetnek.Hja,állatvédő szervezet asszem nincs a környéken.


PéterkeT:kösz a linket!:B

(#246) Markgx10 válasza Totyi (#245) üzenetére


Markgx10
őstag

Én nagyon szeretem az állatokat, ezért számomra ez egy rendkívül szomorú történet.:( Nem tudom te milyen vérmérsékletű vagy, de én ezt percig sem tűrném. Úgy megverném a faszikámat, hogy a mentő vinné el. :((( Volt már ilyen eset, hogy az utcán láttam egy embert, állat módjára bántani egy kutyust, akkor hasonlóképpen jártam el, egyszerűen ilyenkor nálam lemegy a függöny. Sok szarházi azon éli ki a csalódásait, aki gyengébb nála: feleség, gyerek, állat. Engem ennél kevés dolog tud jobban felhergelni.
De hogy ON is legyek, nekem is volt kutyám, sajnos tavaly 13 évesen, egy daganat következtében meghalt. :( Íme róla egy kép, már öregen (szép nagy darab volt 39kg):

Bővebben: link

Valamit mindenképpen tegyél, akármit, de az ilyet ne hagyjuk. Én nem hagynám, üdv:

Márk


(#247) Totyi válasza Markgx10 (#246) üzenetére


Totyi
őstag

Több gáz is van a dologgal.Egyik,hogy nem az én szomszédom,tehát nem nekem lesz nagyobb bajom belőle;magyarán nem én lakom ott.Ebből ugye após anyós vej veszekedés lehet,ami nem jó senkinek.Feljelentés nem oké,leírtam miért.Szólni nincs értelme,mert egy bunkó f@sz a fickó.Most hírtelen egy dolog jut az eszembe.Állatorvos tehet vmit az ügyben.Magyarán,ha kimegy és megvizsgálja a kutyát;és szomorúnak látja a helyzetet,akkor tehet vmit?
Ő csak egyszerűen szarik a kutyára,DE kell neki,mert őrizni kell a szaros kaminonját.Igaz,hogy kábé3 métert tud mozogni a kutya;de azért őrizni kell.:(
A baj,hogy nem lakom ott.Gondolod,hogy nem csináltam volna vmit,ha ott lakom?


Szerk:szép blöki.:)

[Szerkesztve]

(#248) Markgx10 válasza Totyi (#247) üzenetére


Markgx10
őstag

Szerintem tehet valamit az állatorvos, mivel már van rá törvény, most már rendesen megütheti a faszi a bokáját, mert ez állatkínzásnak minősül. Kár, hogy nálunk nincs olyan állatvédő rendőrség, mint amilyet az Animal Planeten szoktak mutatni. Most jól jönne.
Hát az a helyzet, hogy nem tudok semmi okosat mondani erre, csak remélem, hogy valami lesz. Sajna így a távolból ez a max. Üdv:

Márk

(#249) Totyi válasza Markgx10 (#248) üzenetére


Totyi
őstag

Azon vagyok meglőve,hogy nem az én szomszédom.Apósom szarik az ilyenre:( anyós meg fél.Ma beszélek anyóssal,aztán meglátom mi lesz.Komolyan modom(ezért ne haragudj)ennél már az is jobb lenne ha szépen elaludna.Egy időbe volt olyan,hogy elviszem magammal;hozzánk,de anyós nem engedte.Tudod hogy bosszant ez az egész.Tegnap mikor megláttam,azt hittem hogy bebaszom a kamionja szélvédőjét.Hja...tudod,ők ilyen gazdagék,akik semmivel nem törődnek csak magukkal.Egyszer vmit csináltak a kutya óljánál,nyáron 35 fokban.Arra nem jutott idejük,hogy vizet adjanak neki.És mit gondolsz ki töltötte tele a lábost vízzel???Igen...én.

[Szerkesztve]

(#250) kypre válasza Totyi (#245) üzenetére


kypre
tag

Szia;
Szerintem próbálj meg felhívni állatvédő egyesületeket, hátha Ők kimennek, csak úgy, szerintem, nem lehetne egyértelműen bizonyítani, hogy ki szólt, ki telefonált, mert gondolom, Ők 100 és 100 ilyen esettel találkoznak, ami nagyon sajnálatos dolog, de ''rutint'' jelent. Ők, biztosan okosabbak, tudják mit lehetne tenni, hogyan lehetne, esetleg jogi útra, hathatós megoldás felé terelni az ügyet.

Okosabbat nem tudok, mert abban igazad van, hogy a személyes konfrontáció semmi jóra nem vezet. Arról nem is beszélve, hogy ha ennek nem lesz jogi háttere, akkor ez a kutyus, kínkeservesen, akár egy egyszerű elfertőzött, begyulladt sebtől elpusztul, és majd jön egy következő, mert a ''munkát, az örzést'' el kell végezni.

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.