Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) Dorian válasza fojtviki (#35994) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon sajnálom. :( Azt gondolom, hogy amíg láthatólag jól érzi magát, addig semmiképpen nem kell altatással foglalkozni, majd akkor, ha szenved. Kicsit más, de nekem tengerimalacom járt pont ugyanígy. Ott azt mondta a doki, hogy ilyen estben nem úgy kell elképzelni, hogy órákig agonizál és kapkod levegőért, meg ilyesmi, hanem a tüdőben kevés lesz az oxigén, és sok a CO2, ettől elalszik és nem ébred fel. Így is történt.

Én 1,5 éve, tavaly februárban temettem el az egyik kutyám, egyszercsak fejtől lefelé megbénult, csigolya-probléma. A nyaki csigolyánál ez nagyon kockázatos műtét, de persze, próbáljuk meg. Vittem előtte MR vizsgálatra, mentünk az állatkórházba, ott már készen állt a stáb. Aztán a doki meglátta az MR-t: ezen kívül is 5 súlyos, külön műtendő, külön rehabilitálandó gerinc probléma + légcsőszűkület + lépben daganat. Mondta, h ő szívesen megműti, hiszen az neki sok pénz, de nem ezt kell javasolnia a továbbiak miatt. Úgy döntöttünk, hogy ettől a tortúrától megkíméljük. Az eszemmel tudom, hogy jól döntöttünk, de mai napig bánt a dolog. Az akkor 3 éves fiamat is nagyon megviselte, hiszen családtag volt.
Éppen ma álmodtam vele, hogy visszajött. Játszottunk, simogattam, aztán mondta, h most már mennie kell. Erre álmomban elbőgtem magam és felébredtem.

A másik kutyánk meg múlt héten bezabált a lepotyogó ringlóból és orvoshoz kellett vinni. Röntgenen nem volt elakadt mag (csak brutál mennyiségű bélgáz), viszont megmutatott egy brutális veleszületett ékcsigolya-torlódást. Valamikor biztos, hogy le fog bénulni. :( A műtét pedig kevés eséllyel kecsegtet. Szerencsére nála ez viszonylag alsó részen van, így a legrosszabb esetben kap két hátsó kereket. Bár amennyire mozgékony kutya, nehezen viseli majd...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36002) bnorci71 válasza fojtviki (#35994) üzenetére


bnorci71
addikt

Az előző berninket 1-1,5évig gyógyszereztük a csípője kezdett szar lenni, volt, hogy alig bírt felállni, de nem láttuk hogy szenvedne, aztán karácsony előtt 2 nappal színházból jöttünk haza és kint feküdt az udvar közepén az esőn .....átöltöztem, hogy kimegyek és fedett helyre viszem. Mire kiértem valahogy csak feltápászkodott és elvonult a házikójába, akkor eldöntöttük reggel hívjuk az állatorvost. 11éves volt a szenvedést nincs értelme tovább odázni.
Neked kel döntened nem egyszerű és fájdalmas döntés.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#36003) fojtviki


fojtviki
senior tag

Koszonom mindenkinek :O Hat ez van sajnos, nem nagyon tudok mit csinalni, arra tudok csak gondolni, hogy jo elete volt. Talan szerencseje is, mert kiskoraban valahogy bejott az udvarra, es hat itt is maradt :DDD Lehet, ha mi nem vagyunk mar reg nem elne. Csak remelni tudom, hogy jo gazdija voltam. Faj, de lassan el kell engednem :(

(#36004) la_cc


la_cc
addikt

Istenkém milyen story-k... :O

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#36005) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Vidéken az egyik nénikénél van egy idős kutyus, amelyik nagyon rossz állapotban van.
Bolhás és elég soványka. Szeretném kicsit "feltuningolni" szegényt, hogy a hátralevő kevés kis életét még élvezni tudja.
Kérlek szépen ajánljatok valamilyen megoldást a bolhák eltüntetésére és eltávolítására. Fürdetés sajnos nem opció, mert utálja a vizet és harap is ha közelébe kerül.
Ezenkívül olyan tápot amivel kicsit rendbe tudom hozni.

Fontos lenne, hogy valami best budget megoldás kellene, mert sajnos nem tudok rá sokat költeni és a néninek nincsen rá pénze.

:)

köszönöm szépen előre is!

(#36006) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Adott egy 10 hetes kutyus. 1 hete van nálunk. KB 1,5-2 óránként visszük le pisilni. El is rendezi a dolgát lent, de fent is többször bepisil a lakásban. Teszi ezt úgy, hogy éjszakára szobakennelben van, ott egyszer sem piszkit be, pedig éjjel nem visszük ki. Kinek mi a tapasztalata?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36007) fojtviki válasza eihwaz (#36005) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jo ember vagy, ebben biztos vagyok :R A tapra sajnos nem tudok mondani semmit. A bolhakra nalunk a frontline combo valt be nagyon. En biztos azt probalnam ki. Csak a nyakara kell csopogtetni.

(#36008) Tigger0113 válasza fojtviki (#36003) üzenetére


Tigger0113
újonc

Őszintén sajnálom ☹️ És egyben átérzem. Az én első saját kutyám, vagyis KUTYÁM, a legjobb, leghűségesebb barátom egy éve aludt el a karomban örökre. Csontrák. 11 éves volt. Három hét alatt került a semmiből olyan állapotba, hogy úgy döntöttem,ezt nem hagyhatom, nem érdemli. Kitartás. És tudja, hogy nagyon szereted. És igen, nagyon jó élete volt melletted, ebben biztos vagyok.

(#36009) jézusom válasza beci (#36006) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem nincs lakásos tapasztalatom, de gondolom az a normális ha nem a saját helyére piszkÍt. Nyilván megvárja amig kijöhet, olyankor kellene levinni.

(#36010) beci válasza jézusom (#36009) üzenetére


beci
őstag

Szia. Egybol levisszuk mikor kiengedjuk. Az a baj,hogy lent pisil,de miutan feljottunk,akkor is fel oran belul. Ekkor nincs a kennelbe,szabadon jar a lakasban.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36011) mrmft válasza beci (#36010) üzenetére


mrmft
senior tag

10 hetes kolyoktol nem kell csodakat varni. Eszik, mozog, akkor urit. Ilyen. 3 honapos kor utan kezdj aggodni e miatt. 2 orankent biztosan nem vittem le. Ami bent jott ki azt feltakaritottuk, ami kint (azt is) akkor mindig agyon volt dicserve.

[ Szerkesztve ]

(#36012) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van egy 12 éves golden retriever kutyám.
Amikor fekvésből megindul, előfordul, hogy a hátsó lábai összecsuklanak.
Illetve már fél éve a fekvőhelyén maga alá kakil, a bundája nem tartható tisztán.
Azon kezdek gondolkodni, hogy jobb lenne elaltatni.
Szerintetek?

(#36013) Dorian válasza GEPESZ66 (#36012) üzenetére


Dorian
félisten

Mit mondanak az állatorvosok?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36014) GEPESZ66 válasza Dorian (#36013) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most szándékozok megkérdezni egy orvost.
Csak gondoltam, hogy itt Valaki-nek már volt ilyenben tapasztalata.

(#36015) syIex válasza GEPESZ66 (#36014) üzenetére


syIex
veterán

Ha látod rajta, hogy szenved akkor "segíts" rajta, ha nem és csak több törődést igényelne akkor foglalkozzatok vele többet szerintem. Én biztosan így tennék, de neked kell dönteni.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#36016) GEPESZ66 válasza syIex (#36015) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Sajnos Én reggeltől estig dolgozok, s így a kenneljébe van bezárva, ami elég nagy.
Este tudom csak kiengedni kb. 2 órára.
Vagy hétvégén, amikor otthon vagyok.
Sajnos hétközben így nem tudok igazán foglalkozni vele.
Azért kell bezárni, mivel ha hirtelen, bármikor jön egy vihar, s elkezd dörögni, képes lenne kirágni a fa ajtók tokját.
kb. 3 éve volt, amikor így elkezdett félni a dörgéstől.
Akkor bele is harapott az ajtó tokba, de szerencsére gyaluval még helyre lehetett hozni.

(#36017) Dorian válasza GEPESZ66 (#36014) üzenetére


Dorian
félisten

Fél éve ilyen állapotban van és még nem látta orvos? :(((
Ilyesmi van, legkésőbb másnap illene elvinni...
Ha ennyire leszarid, úgysem fogsz kifizetni a műtétjére 200e Ft-ot, és foglalkozni vele rehabilitáció után, úgyh tényleg job lesz neki ha elaltatod. Csak légyszi több kutyád ne legyen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36018) GEPESZ66 válasza Dorian (#36017) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Beszéltem orvossal akkor, mikor láttam, hogy mi van a hátsó részével.
Azt mondta, hogy sajnos a retrivereknél ilyen idős korban ez gyakran előjön.
Nem lehet mást csinálni, mint kúraszerűen gyógyszert adni neki.
Ezt meg is teszem időnként, de sokat ezen már nem segít!!!
Esetleg talán kevésbé fájhat neki.
A mellkasán korábban volt zsírcsomó, azt meg is műtettem.
Szó sincs róla, hogy nem törődnék vele.
De van, amikor már gyógyítani nem lehet, csak csökkenteni a tüneteket.

(#36019) j.bravo válasza GEPESZ66 (#36018) üzenetére


j.bravo
addikt

Mutattad is az orvosnak?
A fajtára ennyi idős korban jellemző dolog lehet a tünetek oka, de amíg csak a kutya távollétében volt róla szó, nem volt konkrét vizsgálat, addig gazdiként én nem lennék benne biztos.

Milyen a kutya közérzete? Életvidám, érdeklődő, örül a gazdinak, csóvál, reagál a külvilágra, ugatja a postást, vagy csak úgy létezik?

Whatever.

(#36020) GEPESZ66 válasza j.bravo (#36019) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Egész nap csak pihen.
Tesz egy-két kört a kertben,s annyi.
Ugrálni nem ugrál, csak néha fetreng egyet a fűben.
Hála isten, étvágya azért van.
Egy másik orvos viszont látta, mikor kapta a szokásos oltást.
Ez is azt mondta, hogy ezekkel a tünetekkel sajnos nincs mit tenni.
Tehát igazán az a probléma, hogy inkább maga alá csinál, mintsem arrébb menne pár métert, s ott végezné el, ahol korábban.
S így a szőre is koszosabb a kelleténél.
Majd ismét beszélek az orvossal, mi a véleménye.

(#36021) Dorian válasza GEPESZ66 (#36020) üzenetére


Dorian
félisten

Sajnos diszpláziát csak kezelni, tünetet csökkenteni lehet. Ez erre, és több nagytestű kutyafajtára jellemző betegség, a hajlamot lehet szűrni megfelelő vérvonalú tenyésztéssel, de ott 2000 eurónál kezdődik egy kutya ára. Ill. ha a hajlam korán kiderül, akkor megfelelő táplálkozással, életmóddal késleltetni, ugyanis a mozgásszegény életmód és az alacsony minőségű és/vagy túlzott táplálás jelentősen elősegíti a kialakulását. Ezt azért írom, hogyha lesz másik kutyád, ezt vedd figyelembe a kiválasztásnál, lemozgatásnál, etetésnél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36022) Yamahás


Yamahás
junior tag

Sziasztok. Van valakinél műfű otthon kutyák alatt? Teraszra lenne,melyik ami bevált.
Köszi

(#36023) bnorci71 válasza Yamahás (#36022) üzenetére


bnorci71
addikt

amikor megkaptuk a kutyát, hirtelen azt raktam alá, amit el tudtam keríteni terület nagyon sáros volt ez tűnt jó ötletnek, sima Diego-s, 4-5e/m2
Semmi gond nem volt vele, csak utána elég nehéz volt kimosni belőle a pisiszagot. Ha máshol fogja elvégezni a dolgát akkor ez nem probléma. Szőrt ki lehet porszívózni.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#36024) Yamahás válasza bnorci71 (#36023) üzenetére


Yamahás
junior tag

A fedett teraszra lenne,betonra, ahonnan ki tudnak járni az élő fűre is.Remélem majd csak ott végzik a dolgukat.
Köszi

(#36025) notika77 válasza Dorian (#36021) üzenetére


notika77
senior tag

Van működő műtét is. Hátsó lábra biztosan (combcsontfej reszekció). Az enyémnek (labrador-németjuhász? keverék) fiatal korában lett megműtve mindkét hátsó lába és idős korában más okozta a végét. Nem kellett a műtét gyógyulása után foglalkozni vele és éveket futkározott még.

(#36026) Dorian válasza notika77 (#36025) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, de itt 12 évesről van szó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36027) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Budapesten keresnék 3 napra bentlakásos panziót.
Nyűgös, senkit el nem fogadó, kis havanesse -nek kellene.
Tudtok ajanlani valamilyen helyet?
Vagy van - e olyan személy, aki reggel, este lakáshoz tudna jönni és elvinni megsétáltatni, megetetni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#36028) notika77 válasza Dorian (#36026) üzenetére


notika77
senior tag

Ma már nem kizáró ok a 12 év. Inkább kondíció, akarat es anyagi lehetőség kérdése.

Első kutyám is diszpláziás volt, csak enyhén, ezért csak 9-10 éves korában tűnt fel, hogy gond van. Onnantól évekig kapta a rimadylt (havi ~20k volt ~20 éve), mert akkoriban nem vállalták az akkor használt szerekkel az altatást. A második kutyámat még 13 éves korában is hezitálás nélkül műtötték.

Viszont, ha a kutya maga alá piszkít szerintem nem biztos, hogy csak a fájdalom miatt nem áll fel. Az első kutyám 17 éves korában (diagnózis után 7-8 év!!!) jött el az a pont, amikor már nem használtak a fájdalomcsillapítók és az addigra kb. 3-400m-re csökkent sétát 30+ perc alatt tette meg és lettek kedvetlenek a napjai. Nem volt már erősebb gyógyszer, amit szedhetett volna csak olyan, ami már pár héten belül egyéb szervi bajokat okozott volna. Kihívtam az orvost, hogy elaltassa, de csak két nap múlva tudott jönni. Ekkor már nem kellett tartani magam az orvos által megadott adagoláshoz és megkapta a maximális adag két-háromszorosát (vese/máj súlyos károsodását okozhatta pár nap alatt, szóval lényegében halálos adag). Volt 2 "szép" napunk, amikor újra játszott másik kutyával, nagyot sétáltunk, újra fel tudott ugrani az ágyra stb. De a lényeg, hogy soha nem kakilt maga alá. Persze nem vagyok orvos és lehet olyan együttállás, ami indokolja, hogy diszplázia miatt történjen ilyen.
Hogy ilyen szintre jusson a diszpláziás fájdalom az szerintem évek kérdése, hiszen az lényegében "csak" porckopás és lassan romlik az állapota. Persze lehet, hogy itt is hosszú évekre rugó elhanyagolásról van szó, de azért inkább feltételezek jobb esetet.

ui.: ocs az elírásokért, de mobilról vagyok

[ Szerkesztve ]

(#36029) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Törpe tacskó, 7 hónapos kisfiú.

A kutya púpos, illetve futásnál nem felváltva használja a lábát hanem egyszerre. Kicsit nyeglén is jár, mitnha "laza" lenne a srác :)

Most elkezdtünk adni neki Aptus rágó tablettát az ízületire.
Érdemes orvoshoz menni vagy ezt fog változni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#36030) Dorian válasza iceQ! (#36029) üzenetére


Dorian
félisten

Rövidlábú kutyáknál kifejezeten tipikus az gerinc-probléma: porckorongsérv, ékcsigolya. Ha púpos, akkor valszeg az utóbbi. Ezek előbb utóbb bénulást okoznak. Késleletetése: nincs ugrálás. A kanapéra felugrálás, lépcsőzés szigorúan tilos.
Mielőbb csináltass egy röntgent, h képbe kerülj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36031) iceQ! válasza Dorian (#36030) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi, nem jó hírek :\

Ugrálni nem ugrál, max annyira hogy felteszi a két lábát a kanapéra, hogy fel akar jönni. Lépcsőzés úgy lett megoldva hogy van egy fa rámpa amin fel-le tud menni a teraszról az udvarra. A nagy lépcső le van zárva hogy ne tudjon felmenni és ennyi.

Röntgenre el fogjuk vinni mihamarabb.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#36032) f4lcon


f4lcon
őstag

olvastam vissza pár oldalt, meg gugliztam is, de sokkal okosabb még nem vagyok :)
befogadtunk egy kutyát, ránézésre labrador és vizsla keveréke, a doki szerint nagyjából 8-10 hónapos.
nem számítottunk arra, hogy be fogjuk fogadni, az utcán kóborolt és a feleségem megsajnálta... :) szóval hirtelen kellett sok mindent csinálni, a kerítéstől a póráz vásárlásig.
kaját az Aldiban vettem, Romeo Premium, kb 550-600 forint egy kg, de az összetevők egészen normálisnak tűntek. 3kg és lassan elfogy, szóval vennék valami normálisabbat
azt olvastam, hogy nem feltétlenül jó, ha az összetevők között búza vagy kukorica van, de ezek jellemzően csak a webáruházakban "szuperprémium"-nak nevezett tápoknál fordul elő
amit találtam az a Farmina N&D Grain Free csirkés gránátalmás cucc, 12 kiló 20 ezer...
valakinek esetleg tippje, hogy ez helyett mi mást próbáljak? Taste of the Wild került itt szóba, meg Brit Care
illetve valamelyik webshopban bele futottam abba, hogy a hidegen sajtolt kutyatáp mennyivel jobb dolog, ezen a vonalon jutottam el ide: https://www.mall.hu/szaraz-kutyaeledel/primal-spirit-dog-65-oceanland-12-kg
sajnos mivel mentett kutya, és ki tudja mennyi ideje kóborolt, meg előtte is milyen élete volt, habzsol mint állat, ez a hidegen sajtolt táp hátha segítene, hogy ne legyen akkora baj a habzsolásból (már most 23kg a kutya, és ugrál, rohangál, úgy viselkedik mint egy kölyök kutya :D) emellé habzsolás gátló tálat is kaptam kölcsön, majd este kipróbáljuk azt is.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36033) jézusom válasza f4lcon (#36032) üzenetére


jézusom
addikt

Most mondhatnám a brit caret, cagy a brit fresht. Én úgy látom hogy a brit fresh kezd olyan lenni mint régen a Brit care volt. Vagyis a pozícióját átvette.

De az a helyzet hogy amit linkeltél azt még nem láttam de nagyon jónak tűnik! Szerintem én is fogok venni és ezt tudom neked is ajánlani!

(#36034) f4lcon válasza jézusom (#36033) üzenetére


f4lcon
őstag

ez a Brit Fresh nekem eddig kimaradt, köszi, hogy mondtad.
https://britshop.hu/brit-fresh/319-brit-fresh-hal-es-suetotoek.html#/34-suly-12_kg
leírás alapján hasonló a mall.hu-s linken lévő Primal Spirit-hez (40% hal, 20% csirke, nincs benne búza) az talán a különbség, hogy az utóbbi hidegen sajtolt
ezt persze nem tudom eldönteni, hogy marketing-e vagy tényleges előny

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36035) Dorian


Dorian
félisten

Említettétek korábban, hogy kifejezetten kutyának árult porcképzőt-ízületvédőt felesleges venni, mert túlárazott, hanem gyúrós boltból kell rendelni.
Gondoltam, adok neki ilyesmit, hátha hátráltatja kicsit a lenti röntgenfelvételen látható gerincprobléma eldurvulását.
De pontosan mi is amit rendeljek? Help:))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36036) jézusom válasza Dorian (#36035) üzenetére


jézusom
addikt

3 féle anyag szokott lenni az összetevő.

MSN, kondroitin-szulfát, glukozamin. Mindig ezeket kevergetik. Majd arra kell figyelni, hogy rohadt keserű cuccok, úgyhogy inkább többször keveset.

Ezek mellet különböző gyulladás csökkentők vannak, amikből viszont tényleg sok fajta van, de nem épÍtik a porcot, talán a fájdalmat csökkentik.

(#36037) Dorian válasza jézusom (#36036) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi! Kiadtam a feladatot a feleségemnek, ő gyúr, úgyh ismeri ezeket, szokott rendelni sok mindent a gyumashopokból.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36038) Ispy válasza f4lcon (#36032) üzenetére


Ispy
veterán

Én britt caret szoktam venni neki, hypoallergént, de annak is felment az ára, eddig 15k volt a 12kg, most már inkább 19...régen acana halasat kapott, az még drágább, de attól meg vakarodzott.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36039) beci válasza f4lcon (#36032) üzenetére


beci
őstag

Én ezt a tápot ajánlom, nekünk nagyon bevállt.
[Optimanova]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#36040) Manduia válasza Dorian (#36037) üzenetére


Manduia
csendes tag

Én valamilyen zöldkagyló készítményt is adnék neki, annak az ízét is szeretni szokták.

(#36041) jézusom válasza Manduia (#36040) üzenetére


jézusom
addikt

igen az is jó, de lényegében az is glukozamin forrás. Persze ha jó az Íze, akkor oké, csak ugye az ár/érték arány.

(#36042) iceQ! válasza Dorian (#36030) üzenetére


iceQ!
addikt

Voltunk dokinál, ezek a kutyák ilyenek. Mint az ember, valakinek nincs csípő protézise van akinek van, mert kell. Állat is ilyen, vagy előjön vagy nem ez a betegség. Lépcső nincs, ízület erősítő mehet neki. Ennyit mondott a doki is.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#36043) Manduia válasza jézusom (#36041) üzenetére


Manduia
csendes tag

Igen, de azt mondják a zöldkagylónak van egy kis fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatása is, ami ilyenkor jól jöhet.
Az ár/érték arány javításához itt is szoktak olyat, hogy embereknek szánt olcsóbb terméket adnak a kutyának + lehet keverni őket, és akkor nem kell olyan sok a zöldkagylóból, de a glükozamin, kondroitin, MSM hármas ízét valamennyire elnyomja.

(#36044) j.bravo válasza Manduia (#36043) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez a cucc mennyire jó / oké / nem oké?
1) beltartalomra ártől függetlenül, 2) ár-érték arányra?

Whatever.

(#36045) Manduia válasza j.bravo (#36044) üzenetére


Manduia
csendes tag

Nem ismerem a márkát, de én nem adnék malátaport a kutyának, vannak, akik az élesztőt is nagyon kerülik, de annak elég vegyes a megítélése. Az ördögcsáklya ugyan emésztésjavító, de azért, mert a savtermelést fokozza, érzékeny gyomrú kutyáknak gondot is okozhat.
Ár-érték arány attól is függ mekkora a kutya, mennyi a napi adagja.

Nekünk az állatorvos a Vetri Science GlycoFlex 3-t ajánlotta, nem olcsó, de napi fél tablettával sokáig elég, és evés után adva érzékeny gyomrú kutyáknak sem okoz kellemetlenséget + az ízét is szeretik.

(#36046) jézusom válasza Manduia (#36043) üzenetére


jézusom
addikt

Ja végülis jónak tűnik.

Viszont a kollagént teljesen kifelejtettem. Igaz a kutya könnyen hozzá jut, ha olyasmit kap, de manapság por alakban is egész olcsó. Nem a porcokat épÍti, de a kocsonyás részt igen, és az is kell. Embernek meg kifejezetten finom italokat is tudnak belőle csinálni.

(#36047) j.bravo válasza Manduia (#36045) üzenetére


j.bravo
addikt

Ebben is van sörélesztő :)
sokan adják azt kutyáknak külön is, de hirtelen nem tudom mire.

Amit linkeltem, az - szerintem, kb - a LupoSan saját márkás fressnapfos változata.

Whatever.

(#36048) Manduia válasza jézusom (#36046) üzenetére


Manduia
csendes tag

Igen, a jobb tápokból szerintem hozzájutnak kollagénhez.
Erről jut eszembe, hogy több tápban is, különösen idősebb kutyáknak valóban, is van pl. glükózamin, az is jó ár-érték arány lehet, ha olyan tápot kap a kutya, ami mellé nem kell külön táplálékkiegészítő.

(#36049) Manduia válasza j.bravo (#36047) üzenetére


Manduia
csendes tag

Tudom, ezért írtam, hogy vegyes a megítélése.
A szőrnövekedésre, fényességre szokták általában adni, azt mondják embereknél étvágyjavító hatása van, lehet kutyáknál is használják erre is.

(#36050) Dorian válasza Manduia (#36049) üzenetére


Dorian
félisten

B vitaminok vannak benne nagy mennyiségben, ezért étvágynövelő.
A feleségem szokott a kajájára tenni, kicsit parmezánra emlékeztet az állag-íz. Szerencsére senem hízik, senem szőrösödik tőle :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.