Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) nyávogi válasza Algieba (#599) üzenetére


nyávogi
tag

nekem a mindenkori kutyáimnál a fakanál jött be, mint rágcsa-pótlék :) imádták és elég tartós is volt, bár kivétel ez alól a rotim :D

ladybug gyerekek mellé remek társ egy boxer :)

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#602) ladybug válasza nyávogi (#601) üzenetére


ladybug
őstag

Tudod, szeretem a boxert, de mi kiskutyásak vagyunk. Mindenképpen kisméretű kutyánk lesz majd a saját lakásban.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#603) Vukocska válasza Algieba (#599) üzenetére


Vukocska
tag

A megoldás(ok):
1. Szerez be valami gumi játékot, és szoktasd rá arra, légy erélyes, legyél te a falka vezér
2. Húzd ki a fogait :P

(#604) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Pórul jártam, egy nyüves anya macska és Babszem konfliktusának következtében. Egy pillanatra nem figyeltem oda és ez a kis buta Bab odament a szekrényhez csak úgy körbeszimatolni, mire a hülye, gusztustalan, féreg macska kirontott és megtámadta. Arra perdültem meg, hogy Babszem ordít, hátán fekve félig be van szorulva a szekrény alá, a féreg, kölykeit védô, idióta dög meg támadja továbbra is.Azonnal röptettem a macskát (sajnos, nem a fal felé vágtam) és húztam volna ki Babot, de ô félelmében beleharapott a jobb mutatóujjamba. Vér, ordító, sebesült Babszem, a macska meg visszamászott a kölykeire. Ha bármi baja lesz Babszemnek vagy nekem, a macska, de a többi macska is, döglött lesz.
Pici Babom az ágyon fekszik, reszket. A bal szemébe kapott bele a rühes, nekem meg jódtól barna az ujjam, és gyilkos terveket szövögetek a macskák ellen.
A házi dokim jó hülye javaslatot tett, így hát figyelmen kívül hagyom.
Ma voltam Babszemmel dokinál, megkapta az elsô kombinált oltását, 1 kiló 30 deka, és legközelebb 2 hét múlva viszem a második oltásra.
Pénzem és türelmem nincs, hogy holnap megint szaladgáljak vele, én meg a házi dokihoz... meg a traumatológiára tetanuszért.
Ilyenkor rohadtul nem tudom, hol hagyom az eszemet, amikor újabb állatot veszek be az életembe. Csak a gond van velük.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#605) nyávogi válasza Algieba (#604) üzenetére


nyávogi
tag

Megértem, hogy aggódsz Babszemed miatt, de az anyamacsekot is meg lehet érteni, hogy védi a kölykeit. Fordított esetben, a kutyamama is nekimegy bárminek(még másik kutyának is) és igazán nem tudhatta, hogy nem fogja a kölkeit megtámadni a kutyád.. :(
Én is imádom a kutyákat, meg a macskákat is, mindig is volt mindkettőm. Remélem nincs komoly baja a szemének, (meg az ujjadnak se) és azért megkegyelmezel a macsekoknak :U

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#606) ragazzo válasza Algieba (#604) üzenetére


ragazzo
őstag

Annyi biztos, hogy elkülönítve kell tartani őket.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#607) Kidus válasza Algieba (#604) üzenetére


Kidus
őstag

Hat, azert felrugni egy macskat, mert a kolykeit vedi, eleg durva. Mar ne haragudj, az allatok osztonlenyek. Egy anyaallat ha veszelyben erzi a kolykeit, barminek nekimegy. Meg a kutyak is megtamadjak neha az embert, foleg ha nincsenek hozzaszokva tobb ember kozelsegehez, es sokan nezegetik a kolykoket, probaljak megtapogatni stb., akkor eselyes...
Szerintem semmi okod nincs ruhes feregnek nevezni azt a macskat.
Ennyi erovel nevezd a kutyat is annak, o is megharapott. Ja, hogy neki jo mentsege van.... csak azt felejted el, hogy ok nem ugy gondolkodnak, ahogy te.

''Ha bármi baja lesz Babszemnek vagy nekem, a macska, de a többi macska is, döglött lesz.''
Egy igazi allatbarat szavait olvashattuk itt.
Inkabb keress nekik valaki mast, aki nem rugja majd fel oket, ha nem tetszik neki valami.

Assuming Control

(#608) Algieba válasza Kidus (#607) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem rúgtam bele, felkaptam és eldobtam, ahogy a szemetet szokás.
Utálom a macskákat. Anyám hóbortja, hogy aranyos, védeni való... dögök... A mostani 4 kölyökkel 13 macska van a háznál. Csoda, hogy elfogyott a türelmem? Ez nem állatszeretet, amit anyám tesz, hanem szimpla gyengeség. Amint lesz plusz pénzem, és anyám nem lesz itthon, mindet elvitetem és kifizetem az elaltatásukat, de a hulláikkal már nem óhajtok bajlódni. Sok kisállatnak ástam már sírt, de macskának nem fogok.

Babszem végre kinyitotta bal szemét, csak könnyes, sérülést nem látok. Szerencsére.

Fura az állatszeretetem, idôhöz és pénzhez kötött: orvosi költségek, eledel stb, minden be van osztva, ha valami felrúgja az ütemtervet, akkor azon állatok, akik nincsenek benne az én keretemben, jobb ha menekülnek elôlem. Vége az ifjúságom naív állatimádatának. A macska dúvad a szememben, és nem adok neki kegyelmet, ha felbôszít. Ami bosszantó szemét, azt eltakarítom. Ennyi. És a macskák esetében nálam már szól a harang.

Ui.: Adtam fel hirdetést. Egy macskát vittek volna el, de azt meg nem adta az anyám.
Nincs más választásom, mint a gyors eltüntetésük.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#609) Kidus válasza Algieba (#608) üzenetére


Kidus
őstag

Gratulálok.
:(

Assuming Control

(#611) BLiNk3r válasza Algieba (#608) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

nekem úgy tűnik, hogy egy kicsit fanatikba nyomod....

(#612) nyávogi válasza Algieba (#608) üzenetére


nyávogi
tag

Tényleg elég fura az állatszereteted, már ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni :( Arról meg nem is szólva, hogy anyukád macskáit,(akiket mellesleg ő szeret), a háta mögött elviszed kinyíratni.. Elég tré hozzáállás. Nem tudom, te mit szólnál, ha valaki bármely okból, imádott Babszemedet vinné el, csak mert utálja a kutyákat?
Baleset, meg bármikor történhet. Ha valamelyik családtagod véletlenül rálép a kutyád lábára és az eltörik, akkor őket is eutanáziában részesíted, mert ''nem fér bele'' a keretedbe, meg az ütemtervbe?
Okés, nem komálod a macskákat, van ilyen, de te is legalább annyira hibás vagy, ha nem vigyázol a kutyádra, pláne, hogy tudod, anyamacska van a közelben, kölykökkel. :(((

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#613) Algieba válasza Kalandor (#610) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Vajszívem van. Egyszer próbáltam meg magam megölni az egyiket, és ez a dög tegnap fialt le 4 újabb macskát. Nem tudtam végezni vele, az utolsó, bizonyosan végzetes ütés elôtt rám nézett és akkor megszólalt, egyetlen, mély, rövid nyávogás tört fel a torkából, és nem tudtam még egyszer fejbe vágni a lapáttal. Gyenge voltam. Megállított egy nyüves, pimasz dög ''Elég!'' kiáltása.
Nem kínozni akartam, hanem megölni. Az ölés nem éppen szadista játszadozás szegény, védtelen döggel, hanem takarítás, de belebuktam, a könyörgés és a saját háborgó szívem megállított.
A francba a vajszívemmel és a hülye törvénnyel! A rohadt macskák persze a fejemre is szarhatnak, mi?!
Nem fogom bántani ôket, az állatorvosra bízom a hóhérmunkát.
Ölni ocsmány feladat. Érezni, tudatában lenni annak, hogy egy élôlényt bántasz, hogy kioltsd az életét, átkozottul elgyengítô érzés. Nem volt abban semmi élvezet. Saját magam alól ráncigáltam ki az anyaföldet a tettemmel, minden erô kifutott a reszketô kocsonyává váló lábaimból. Ölni rossz, nem kívánom újra.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#614) Kidus válasza Algieba (#613) üzenetére


Kidus
őstag

Az allatok nem tehetnek rola, hogy te beteg vagy.
Menj el orvoshoz ( nem sertes, teljesen komolyan mondom ), szedj gyogyszert, vagy akarmi.
Allatokat meg nem elaltatni kell, hanem keresni valakit aki gondoskodik roluk ( hirdetes ), vagy menhely.

Assuming Control

(#615) Eagl3 válasza Algieba (#613) üzenetére


Eagl3
veterán

.

(#616) Den válasza Eagl3 (#615) üzenetére


Den
veterán

én meg téged raklak ki mégegy ilyenért.

www.simson4t.hu

(#617) Eagl3 válasza Den (#616) üzenetére


Eagl3
veterán

nc.

(#618) Den válasza Kidus (#614) üzenetére


Den
veterán

próbáltál már nem fajtiszta macskát elajándékozni? :)

www.simson4t.hu

(#619) BLiNk3r válasza Den (#618) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

minden macska fajtiszta, te biztos fajtatisztára gondoltál ;)

[Szerkesztve]

(#620) nyávogi válasza Den (#618) üzenetére


nyávogi
tag

nem egyszerű, az biztos, de nem is mission impossible :) ahogy felépül a házunk, kettőt bevállalok :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#621) Den válasza Algieba (#613) üzenetére


Den
veterán

Én első körben inkább az ivartalanítást ajánlanám, meg az oltást. Sabadon tartott macskáknál utábbi nagyon fontos, az előbbi, meg 3-2 év alatt megoldja a gondod, mert elég nagy a lemorzsolódás.

www.simson4t.hu

(#622) Den válasza nyávogi (#620) üzenetére


Den
veterán

maximális tiszteletem a tiéd :R

www.simson4t.hu

(#623) Den válasza BLiNk3r (#619) üzenetére


Den
veterán

igen, de úgylátom azért érthető volt ;)

www.simson4t.hu

(#624) Kidus válasza Den (#618) üzenetére


Kidus
őstag

Probaltam, nem konnyu.
De ha valaki komolyan foglalkozik vele, es ismerosi korben is vegigkerdez par embert, esetleg itt is segitseget ker, kerdez ( van eleg sok allatbarat ), korulnez mas, allatokkal foglalkozo forumokon, kozel sem lehetetlen feladat.
Emellett szerintem az altatas a legutolso megoldas, ennel meg egy menhely is boven jobb. Ha mar penzrol van szo, odautazni a macskakkal, es beadni oket boven olcsobb, mint kifizetni az altatasukat. A lapattal fejbeveregetesrol meg inkabb nem nyilatkozok, mert biztosan megbannam.
Emellett, ha valakinek nem kicsi problemai vannak ( diagnosztizalt depresszio es tarsai ), nem biztos, hogy megfelelo gondozoja tud lenni barmilyen allatnak is anelkul, hogy megfelelo ellatasban reszesulne o maga is.

Assuming Control

(#625) Fisha válasza Den (#616) üzenetére


Fisha
őstag

Miert hagyjatok, hogy elmebetegek irogassanak a forumba?
(Nem Eagle3-ra gondoltam, mivel az o hozzaszolasat nem lattam)

(#626) ladybug válasza Algieba (#613) üzenetére


ladybug
őstag

Ne a macskát okold azért, mert megfialt, mert beteg. Az okot magadban keresd. Te vagy Ti vagytok felelősek azért, hogy az állat megkapja a szükséges oltásokat, a szükséges műtétet vagy injekciót a fialás ellen. És egy háznál nincs kivételezés semmilyen állat miatt. Te/Ti fogadtátok őket oda, és ha nem is szereted, de legalább ne gyűlöld őket.
Sokadszorra olvasom a cicák iránti ellenszenvedet, sajnos gyűlöletedet, és nagyon szomorúnak találom ezt. :( Ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy önzetlenül szeress egy állatot. Babszem pedig egy elkényeztetett kis nyámnyila vakarcs lesz, mert egy idő után megérzi, hogy kivételezett helyzetben van.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#627) Algieba válasza Kidus (#624) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A macska állomány az anyámé.
Mostanra elegem lett belôlük.
A lapát viszonylag humánus, gyors megoldásnak tnt. Nem kínozni akartam, hanem megölni, mivel ötödjére döntött úgy, hogy a macska kaja nem elég neki, és az ebéd után leborította a gázról az ételt. A konyhába lépve azt kellett látnom, hogy elégedetten falatozik. Dühbe jöttem, a pénzünkbôl tömi mindennap a fejét, és erre még sokadik alkalommal az ebédünket is felfalná.
Ezért ítéltem halálra, és nem azért mert ''mély depresszióm halálvágyát vetítettem ki rá''. (Ezt a marhaságot...)
Az állataimnak jó sora van. Holnap újra elviszem Babszemet a dokihoz, mert féltem a szeme világát, pedig csak egy keverék kutya... Akkor ezek szerint bizonyosan perverz állatkínzó vagyok.

A macskák maguk vívták ki pimasz viselkedésükkel a dühömet. Nem hobbiból utálom ôket.

Adtam fel hirdetést, egy macskát vittek volna el, de nem adta az anyám. Kinek is kellenének ilyen csuva vidéki macskák? Bolhásak, férgesek, (Mázli kandúr gennyes harci sebektôl ékes), félvadak, pimaszak, a szomszédhoz is beszökdösnek kaját lopni.
Tehát, két felnôtt nôstény macska, 3 felnôtt kandúr és 2 ôszi kölyökkandúr várja állatbolondok jelentkezését.

Van egy gyanúm, hogy altatás lesz a sorsuk.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#628) Fisha válasza ladybug (#626) üzenetére


Fisha
őstag

Az a baj, hogy majd babszem is megno, es mar nem lesz az ari kiskutya, es akkor szerintem sajna bekerul o is a macsak skatulyajaba.
Egyebkent meg kar szepiteni a dolgot: elmebajos ne tartson allatot.

(#629) ladybug válasza Algieba (#627) üzenetére


ladybug
őstag

Uramisten. Borsózik a hátam azoktól, amiket írsz. Hogy lehet ennyi gyűlölet és gonoszság Benned? Jaj azoknak az állatokank, akik a közeledben vannak.
Te beteg vagy. Kérlek hagyj fel ezekkel a hszekkel, mert kiráz a hideg tőled, és szörnyű, hogy milyen gondolataid vannak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#630) Kidus válasza Algieba (#627) üzenetére


Kidus
őstag

''Ezért ítéltem halálra, és nem azért mert ''mély depresszióm halálvágyát vetítettem ki rá''. (Ezt a marhaságot...)''
Mondd mar meg, kitol ideztel, mert tolem biztosan nem.
Egyebkent errol a ''halalra iteltem'' dologrol is megvan a velemenyem.

''Kinek is kellenének ilyen csuva vidéki macskák? Bolhásak, férgesek''
Ez a te/ti felelossegetek, bizony el kell oket vinni oltasra, es kell nekik adni fereghajtot, meg eloskodok ellen kezelni.

''Mázli kandúr gennyes harci sebektôl ékes''
Kasztralas. Nostenyeknek szinten ivartalanitas. Ez is a te felelosseged.

''félvadak, pimaszak, a szomszédhoz is beszökdösnek kaját lopni''
Ha nem foglalkoztok veluk, ilyenek is maradnak. Ezen az ivartalanitas reszben segiteni tud, masik reszben pedig az, ha valoban rendben vannak tartva, es foglalkoztok veluk.

Ilyen allapotban, igy elhanyagolva ne is csodalkozz, ha senki nem akarna oket elvinni. Persze ez a helyzet az allatoknak sem tul kenyelmes, de ha mar miattuk nem mozdulsz, legalabb sajat magad miatt vidd el oket allatorvoshoz, a fentebb leirtak figyelembe vetelevel.

Konnyen itelkezel, es akarsz eleteket elvenni. Csak mert neked nem kenyelmes. Vagy mert gyulolod oket. Nem szamit, hogy csak allatok, az sem, hogy nem a te allataid, es hogy valaki szereti oket. Te majd elviszed es majd jol elaltatjak oket, mert a lapat nem jott be. Szerinted ez a normalis hozzaallas? Komolyan?

Assuming Control

(#631) Den válasza Algieba (#627) üzenetére


Den
veterán

figyelj, az hogy első haragodban beírsz vmi keményet, és mindennek elmondod a macskákat, kiirtásukat előrevetítve,még elmegy, de amit azóta csinálsz, az a macskakedvelők, és úgy általában a jóérzésű fórumoók provokálása.

Ettől sem ők nem fogják kevésbé szeretni a macskákat sem a te problémád nem oldódikmeg. úgyhogy elsőés utolsó figyelmeztetésem, hogy hagyd abba

www.simson4t.hu

(#632) Algieba válasza Fisha (#628) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Elôzô kutyám 9 évig élt. Elveszett, nem jött haza egyik kutya lányos kalandozása után.
Sosem került egyik kutyám se a macska skatulyába. Pamacs meg 12 évig élt.
Babszem sosem lesz kivert kutya. Rákérdeztem a dokinál, hogy mennyi a chipes azonosító, és bekalkuláltam a kutyi tartási költségeibe. Ahogyan az ivartalanítást is, mert Vadóc végzetét a nemi ösztöne okozta.
Igyekszem megvédeni Babszemet. Ez a macskatámadás viszont hirtelen történt, csak pár másodpercet késtem.

Nem vagyok az állatok Mr. Hyde-ja. Vagy igen? :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#633) Eagl3 válasza Fisha (#625) üzenetére


Eagl3
veterán

remélem az olvasta, akinek címeztem.

[Szerkesztve]

(#634) Eagl3 válasza Algieba (#632) üzenetére


Eagl3
veterán

Hálisten nem kapta ki a macska a kutyád szemét... legalább tanult a dologból. Viszont szem előtt tarthatnád, hogy édesanyád nagy macska mágus, énis ismerek olyan családokat, ahol 20-30 macska van, ez jön be nekik, ugyan úgy, ahogy neked a kutyád.
Ha már kifizeted altatásra a pénzt, inkább az ivartalanításba fektesd bele, igaz ez sem a leg emberibb megoldás, de kevésbé drasztikus.

U.i.: Biztos kemény ember vagy, ha nem tudsz lapáttal egy ütésre agyoncsapni egy szerencsétlen kismacskát.

Más: Lehet kapni olyan nyakörvet, amihez jár egy kb 100-150m-es kábel, amit a földbe kell leásni. Ez rádiós kapcs.-ba van a nyakövel. Ha az álat túl közel megy a leásott kábelhez, a nyakörv egy sípoló hangal jelze ezt a kutyának. Ha még közelebb megy kap egy kisebb áramütést az eb. Nem kell sok idő, hogy megtanulja, nem szabad a sípszónál tovább menni. Ezzel a megoldással garantáltan nem fog szökni a kutyus.

(#635) Algieba válasza Kidus (#630) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Valószínleg, inkább én költözem el innen a vidéki házból, és véglegesen városlakó maradok. Babszem, Karamella, Hóbogyó velem jön. A madarakat elajándékozom, mert allergiás vagyok a tollra. Itt másik szobában vannak, de egy albérletben már túl közel lennék a tollaikhoz. Sajnos. Pedig most költenek, és annyira várom az elsô sikeres költésüket.

Nem ismeritek a körülményeket. Nincs annyi pénz, amivel itt rendet lehetne tenni. A macskák állatorvosi költségei pedig egyáltalán nem szerepelnek a család szkös költségvetésében. És a macskák csak szaporodnak, anyám meg rajong értük...
Nekem sincs h de sok pénzem, hogy két marékkal szórjam a sok macskára.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#636) Fisha


Fisha
őstag

Na, hogy ne csak offoljak, beteszek egy-egy kepet a kutyiaimrol:

Lacika (o mar 15 eves):
[link]

Pilla (o mar sajnos nem el :( ):
[link]

Fáni (o meg ifju, de dagi :) ):
[link]

Amugy mindharom befogadott kutyus.


[Szerkesztve]

(#637) BLiNk3r válasza Fisha (#636) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Helyes kutyák, határozottan tetszenek! ;)

Nekem is volt egy olyasmi kinézetű ebem, mint Pilla, nagyon egy hullámhosszon voltunk...

Lacika meg nem is néz ki 15-nek ;)

(#638) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Úristen miket olvasok :( Álllatkínzásért én kötelet adnék az biztos! Ráadásul pont olyan ír ilyeneket, akiről absz. nem gondoltam volna :(

Na mindegy, csak leírtam a véleményem.

Nekem 1 kutyám van, aki gyűlöli a macskákat, de attól én még aranyosnak tartom őket és megsimogatom mindet (mondjuk ismerek olyat, aki légpuskával írtja őket, ''hobbiból'').

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#639) zsiga667


zsiga667
addikt

Úgy érzem ki kell állnom Algieba fórumtárs mellett.
Akinek volt már kutyája, az tudja, hogy egy kutya olyan mint egy családtag, nekem olyan volt a kutyám mint a testvérem. És ha a testvéremet valaki bántja (akármit is csinált, akár ''megérdemelte'', akár nem), azt minimum véresre verem. Az említett esetben én is olyat rúgtam volna a macskába hogy nyomot hagyjon a falon. És nem azért mert gyűlölöm, vagy mert állatkínzó vagyok.

(#640) Fisha válasza BLiNk3r (#637) üzenetére


Fisha
őstag

Lacika azon a kepen meg csak 12-13, azert olyan fiatalos :).
Szegenyke mar teljesen suket, de egsz jol erti a kezjeles kommunikaciot. :)

(#641) Fisha válasza zsiga667 (#639) üzenetére


Fisha
őstag

Azert az allat nevelese, es megolese kozott van nemi kulonbseg. Allatszereto ember nem ol meg allatot, csak azert mert az pillanatnyi kicsinyes erdekei eppen azt kivanjak (pl leboritotta az ebedet), hanem megprobalja megoldani a dolgot. Pl. becsukja a konyhaajtot.
Tovabbra is azt mondom, hogy az ilyen embereknek meg egy palma tartasa is megfontolando.

(#642) nyávogi


nyávogi
tag

Én is ON-olok egy kicsit. :) A képen a volt rotim van, de akkor még nem volt digis fotógép, így csak telefonnal lett lekapva, ezért ilyen tré a kép minősége. A képen 9 éves. Ő Porthos:

[link]

És 3 macskával éldegélt együtt, akikről csak azért nem teszek fel képet, mertmivel ez kutyás topic :)

Zsiga: Minden állat védi a kölykeit és magát is. Ez nem nevelés, hanem ösztön kérdése, nem hiszem hogy ezért bárminő állatra haragudni lehetne. Amiről te beszélsz, az szerintem inkább az indulatok levezetése.. :(

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#643) Algieba válasza Fisha (#641) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A macska akkor is hulladék. Évekig trtem, hogy azt csinálják, ami nekik tetszik.
Macskát nevelni? 20x kiálthattam rá, hogy nem szabad, de attól még a tápos tál mellôl ellátogatott a konyhaasztalra, gáztzhelyre is, a mosogatótálcába meg belepisilt. Még a teás-kávés csészéket ôrzô, legmagasabban lévô szekrénybe is bemászott kaja után kutatva, és mindenütt ott hagyta nyomait. Egy idô után nem láttam benne mást, mint egy koszlott ''patkányt''.
De az elhidegülés korábban kezdôdött, amikor meguntam, hogy vadászösztönük hatására levadászák a telkemen élô apró állatokat. Nem a verebek, egerek pusztulása idegesített fel, hanem a gyíkok, siklók, cickányok, békák értelmetlen halála, mert ôket gyakran csak halálra szekálták. Számomra a telkemen élô, a magyar fauna szerves részét alkotó élôlények rendkívül értékesek. Ha látom, hogy a természetes gyepként meghagyott hátsó kertben fürge gyíkok szaladgálnak, levelibéka ül az orgonabokron, sikló mászik elô a cseréprakás alól, varangy, erdei béka rejtezik a veranda kövei alatt, denevér tanyázik a padlásunkon, elégedett vagyok, és örülök mindegyiknek. A macska viszont belerondít az édeni idillbe. Nincs feléje irgalom és szeretet bennem. És amikor szép szorgalmasan telepakolják kerti ágyásaimat bzlô kakájukkal, az aztán már bôven kiüti bennem a biztosítékot.
De persze egyszeren csak hülye vagyok és a macskák tündéri, doromboló szôrgombócok. Akadna a torkodokon, mint nekem, akkor már érthetôbb lenne ellenséges viselkedésem velük szemben.

Ui.: Babszembe visszatért az életkedv. Reggel ugrált rajtam kaját követelve.
Most meg tele pocakkal ismét alszik.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#644) Fisha válasza Algieba (#643) üzenetére


Fisha
őstag

''A macska viszont belerondít az édeni idillbe.''
''De persze egyszeren csak hülye vagyok és a macskák tündéri, doromboló szôrgombócok. Akadna a torkodokon, mint nekem, akkor már érthetôbb lenne ellenséges viselkedésem velük szemben.''

Szerintem ha valaki, akkor te ronditasz bele az edeni idillbe...:(
Reszemrol szeretnem lezarni a temat, mivel nem latom benne a lehetoseget semmifele elorelepesre.
Sajnalom, hogy vannak olyan szegeny, artatlan allatok, akiknek olyanokkal kell elnie, mint te... :( Ez van.

(#645) Den válasza Algieba (#643) üzenetére


Den
veterán

oké tudjuk már eléggé, hogy mit gondolsz a macskákról. lapozzunk...

www.simson4t.hu

(#646) Algieba válasza Den (#645) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Babszem végre ismét játszik. Elmúlt a rossz kedve a támadás miatt. Az ágyon ugrál az egyik zoknimat tépdesve.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#647) ladybug


ladybug
őstag

Ma megnyirattuk anyáék kutyáját. Egy palotapincsi kan. Nagyon dús szőre volt, és a melegeket nehezen viselte el szegény. Már régóta terveztük a nyiratását, de most meg is valósult. A westies fazont választottuk neki. Szerintem aranyos lett. (De lehet,hogy legközelebb más fazont próbálunk ki neki.)
[link]
[link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#648) rlazol válasza ladybug (#647) üzenetére


rlazol
addikt

hát melege talán nem lesz egy darabig... de elég mókásra sikerült... :DDD

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#649) ladybug válasza rlazol (#648) üzenetére


ladybug
őstag

Jéé, Te itt vagy? :)

Hát, igen. De olyan édes élőben, hogy az ember rögtön elmosolyodik, ha ránéz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#650) BLiNk3r válasza ladybug (#647) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Tényleg elég fura ezzel a westie fazonnal :)
Elsőre blikkre rá se mondtam volna, hogy ez egy palotapincsi. Nagyon megtévesztő a séró :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.