Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) Lauda


Lauda
félisten

Nalunk is elojott valami izuleti gyulladas, allitolag alig tudott menni a kutya. Kapott szurit meg napi 2 valami tablettat kell neki adni. Mar jobban van, azt mondta a doki, hogy ez hol elojon majd hol nem, de le is benulhat a kutya tole.

(#18002) madmike válasza Buster17 (#18000) üzenetére


madmike
őstag

Többnyire csirkementes tápok, mivel általában arra allergiásak a kutyák, de ezekre rá is van írva, hogy "sensitive".
Mi a Happy dog Neuseeland-ot vesszük neki.

Egyébként nálunk nem hasfájás volt, hanem bőrviszketés és pirosság. Egész testét tologatta a szőnyegen, úgy viszketett.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18003) Siriusb válasza Buster17 (#18000) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálunk allergiás a kutya, szóval a kísérletezés mindig megy. Az alap kaja a csirkenyak, azzal nincs problémája, persze nem kevés kutya pedig a csirkére allergiás. Ahogy mondták, még a bárányt érdemes kipróbálni, az általában be szokott jönni. Lehet kacsa, nyúl, stb még. Személy szerint a tápokért nem igazán rajongok, de persze van itthon, időnként azt is kap. Ismeretségi körben pont most tértek át a tápról húsra, kellett egy kis idő a kutyának, amire újra megtanult rágni... Amíg a tápot porszívóként felszippantják, addig pl. egy farháttal birkóznak egy darabig. :)

(#18004) madmike válasza Siriusb (#18003) üzenetére


madmike
őstag

Nálunk, pedig pont a táp az amit rág. Kistestű kutyánk van, de nem kis testűeknek való hanem normál tápot veszünk neki, hogy ne tudja egyben lenyelni, így minden tápszemet külön-külön elrágcsál. Míg ha a mi kajánkból kap, akkor azt nyeli mint kacsa a nokedlit.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18005) Buster17 válasza Siriusb (#18003) üzenetére


Buster17
addikt

Mi ilyen pasztát szoktunk neki adni.

(#18006) Siriusb válasza Buster17 (#18005) üzenetére


Siriusb
veterán

Kicsit konkrétabban? :)

(#18007) Buster17 válasza Siriusb (#18006) üzenetére


Buster17
addikt

(#18008) madmike válasza Buster17 (#18007) üzenetére


madmike
őstag

Ettől ne csodálkozz, hogy nem jó a hasa. Ezek szerintem csak kiegészítő táplálásra alkalmasak. A miénk a konzervtől szinte mindig fosik.
Ezek nagyrésze víz.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18009) Buster17 válasza madmike (#18008) üzenetére


Buster17
addikt

Akkor mit kell neki adni?

(#18010) madmike válasza Buster17 (#18009) üzenetére


madmike
őstag

Erre úgy is mindenki mást fog mondani. Mi tápot adunk neki, de időnként kap a mi kajánkból is, de abból sose annyit, hogy jóllakjon vele. Gyakran kap zöldséget, gyümölcsöt is, de azt is csak jutalomfalat gyanánt.
Olvass utána, nagyon sok írás foglalkozik a kérdéssel.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18011) Dr.Zoo válasza Siriusb (#18003) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A csirke a legtöbb szemetet tartalmazó kaja.. Teli van növekedési hormonnal, ez a legrosszabb, amit tehetsz egy allergiás kutyával.... Szvsz valami minőségi tápot veszel neki, pl. lazacos, birkás, egy nap egy pohár táp, meg friss víz, oszt' jóidő.... Egy 18 kilós táp a nagykerben 12-16 ezer körül van, minnél nagyobb márka, annál drágább. Márkát direkt nem írok, ha kell priviben küldök párat... Egy nagy kiszereleésű tápot több mint egy hónapig kajál egy közepes termetű kutya. Szerintem.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#18012) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hogy örül. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18013) Lauda válasza Bjørgersson (#18012) üzenetére


Lauda
félisten

Meg szep. :DDD

(#18014) TripleB válasza Buster17 (#18000) üzenetére


TripleB
senior tag

[link]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18015) Bjørgersson válasza Lauda (#18013) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legalább két jutifalit érdemelne ez a művelet. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18016) capulet75


capulet75
addikt

:D

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#18017) Lauda válasza capulet75 (#18016) üzenetére


Lauda
félisten

:DD

kovy29 gonosz vagy. :))

(#18018) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok! Újabb kérdést szegeznék hozzátok. Ma reggel mentem ki a kutyámhoz, és látom, hogy bőszen nyalogat valamit. Odamegyek, látom, hogy egy döglött kismacska, talán pár hetes lehetett. Két házzal lejjebb van egy nő, van vagy 20 macskája a kertben, gondolom onnan származott. Gyorsan eltüntettem a kutya elől. Később megint megyek ki, látom egy újabb áldozat, de csak az egyik fele volt meg szegényemnek. Elképzelhető, hogy a kutya megette a másik felét? :F Mi a teendőm? Van félnivalóm esetleges fertőzéstől, betegségtől?

(#18019) Bjørgersson válasza Lauda (#18017) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ééééééééén?! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18020) stangli válasza PRDZsolesz (#18018) üzenetére


stangli
senior tag

be van oltva? amúgy ha egyszer megízlelte a vér ízét, akkor máskor is megfogja ízlelni...

(#18021) PRDZsolesz válasza stangli (#18020) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Igen be van oltva. Nem tudom miért csinálhatta, meg azt sem értem, hogy a kismacskák minek jöttek be a kertbe.

(#18022) Winner_hun válasza PRDZsolesz (#18021) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom miért csinálhatta - vadászösztön, területvédő ösztön, más állattal barátságtalan ösztön:P
meg azt sem értem, hogy a kismacskák minek jöttek be a kertbe - nem tudja mi az a veszély, nem volt még veszélyhelyzetben, nem vette észre a kutyát, vagy ha látta nem gondolta hogy baj lesz..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18023) Dr.Zoo válasza Winner_hun (#18022) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Azért, mert egy sem tért vissza elmesélni a törpieknek, hogy ha idetévednek, akkor az utolsó ami átvillan az agyukon, az a saját seggük lesz... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#18024) capulet75 válasza PRDZsolesz (#18021) üzenetére


capulet75
addikt

Azért tájékoztasd a macskák gazdiját hogy ne engedje oda őket. :(

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#18025) Tulipanti


Tulipanti
tag

Sziasztok! Platinum kutyatáppal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#18026) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Köszi a válaszokat! A macskák gazdátlanok...a szomszéd kertjében volt az alom, de a szomszédnak nincsenek macskái. 4 kismacsek volt összesen, de ez a vérvonal már nem megy tovább...

(#18027) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Egy gyors segítségre lenne szükségem:

2 éves, végig kertes ház kertjében tartott, nem szobatiszta kutyát (cavalier spániel) lehet-e még szobatisztaságra szoktatni egy teljesen új környezetben (panellakás)? Vagy reménytelen?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#18028) Siriusb válasza sellerbuyer (#18027) üzenetére


Siriusb
veterán

Hogyne lehetne. 2 éves kutyám éjjel-nappal kint van udvaron, de 2 hete minden éjjel bent alszik, tehát kb este 7-től reggel 7-ig bent van a lakásban. Egyszer nem kellett takarítani utána.

(#18029) sellerbuyer válasza Siriusb (#18028) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Értem. De az nem úgy volt nevelve kezdetektől, hogy estére beengedtétek a házba? Ez a kutya, akiről én írtam, végig kint volt a kertben. Persze másik oldalról ott van, hogy kintre szokott, tehát lehetséges, hogy lakásban eleve nem fog tudni piszkítani, tehát még jól is elsülhet a dolog... nem tudom..., nincs még ilyen tapasztalatom.

Minden esetre köszönöm a választ! :R

(#18030) Siriusb válasza sellerbuyer (#18029) üzenetére


Siriusb
veterán

Mint ahogy azt írtam, az udvaron van, csak ideiglenesen szállásoltam el bent.

(#18031) canniball válasza sellerbuyer (#18027) üzenetére


canniball
nagyúr

A mi ebünk kiskorában 1-2 hónapig bent lakott, kölyök lévén lelkiismeretfurdalás nélkül bepiszkított. Aztán 1-2 hónapra kikerült az udvarra, majd a hideg beköszöntével kapott bent (egy újabb helyen) éjszakai szállást; sosem kellett tanítani a szobatisztaságra, mindig megvárja míg ki van engedve. Mondjuk ő az udvart sem rondítja tele, megvan az a pár hely ahol elvégzi a dolgát a többit aknamentesen hagyja. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18032) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget! :R Megnyugodtam, gyakorlatilag mindenki biztatott eddig, akivel beszéltem szóban is.

(#18033) Bjørgersson válasza sellerbuyer (#18027) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmi gond nem lesz szerintem, tavaly nyáron Bogi is bent volt a házban egy hetet műtét után, de egyszer sem pisilt, kakált bent sehova. Reggel jött szépen szólni, hogy dolga lenne, úgyhogy ideje felkelni és kimenni, napközben pedig 1-2 óránként kimentünk vele levegőzni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18034) capulet75


capulet75
addikt

egyem meg :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#18035) kenwood3 válasza sellerbuyer (#18027) üzenetére


kenwood3
őstag

Én 2-3 évvel ezelőtt télen, a hideg miatt lent altattam a 2 kinti kutyámat a pincébe néhány napig, . Egyetlen egyszer se pisiltek vagy kakiltak oda, pedig előtte soha nem voltak a 4 fal közé zárva :N

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#18036) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18037) kenwood3 válasza Bjørgersson (#18036) üzenetére


kenwood3
őstag

:DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#18038) canniball válasza Bjørgersson (#18036) üzenetére


canniball
nagyúr

Egytálkutya! :C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18039) Lauda válasza capulet75 (#18034) üzenetére


Lauda
félisten

capulet75, kovy29

:C

(#18040) Lompos48


Lompos48
nagyúr

(#18041) canniball válasza Lompos48 (#18040) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez mégis mi a fenét akart attól az ebtől?? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18042) Mikulásbá válasza canniball (#18041) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Megmosni a fogát..... :U

(#18043) Tulipanti


Tulipanti
tag

Sziasztok!

Nem jutok dűlőre a táp kérdésben. Kistestű a kutyusunk amit találtunk, a doki szerint havanese. Mi az amit figyelembe kell venni a tápnál? Ma az állateledelben azt mondták, hogy csirkéset semmilyen formában ne vegyek neki. Ez rendben is van. Ott a Trainert ajánlották, kaptam róla egy bemutató prospektust, de én nem tudom eldönteni, hogy mennyire jó ez a táp. Ha tudnátok tanácsot adni azt megköszönném. Olvasgattam a korábbi hsz-eket is, de nem tudok dönteni.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#18044) TazLeacher válasza Tulipanti (#18043) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nézd meg az összetevőit. Olyan tápot vegyél, amiben valódi hús van, és a legkevesebb "töltő" anyag.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18045) Bjørgersson válasza Lompos48 (#18040) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Beszarok komolyan. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18046) madgie válasza Bjørgersson (#18036) üzenetére


madgie
titán

Te, ez most a mi kutyánk, vagy a tiétek? :D

(#18047) Tulipanti válasza TazLeacher (#18044) üzenetére


Tulipanti
tag

Leírom az összetevőket.

Puppy&Junior mini with fish-rice-oil: rizs 32,5%, rizsfehérje, dehidratált lazachúsliszt 19%, kukoricaolaj 10,5%, rizsdara, lenmagvak, növényi származásúhidrolizált fehérje, dikálcium-foszfát, kalcium-karbonát, nátrium klorid, szárított Goji bogyó kivonat 0,05%.

Puppy&Junior mini with duck-rice-oil: rizs 36%, rizsfehérje, dehidratált kacsahús 20%, kukoricaolaj 10,5%, rizsdara, lenmagvak, növényi származásúhidrolizált fehérje, dikálcium-foszfát, kalcium-karbonát, nátrium klorid, szárított Goji bogyó kivonat 0,05%.

Nem túl sok ezekben a rizs?

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#18048) Bjørgersson válasza madgie (#18046) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A tietek, nekünk egy puli meg egy bigli van. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18049) madgie válasza Bjørgersson (#18048) üzenetére


madgie
titán

Könnyen meglehet, az asszonynak is ezt csinálja, ha nem nyakat hoz neki :))

(#18050) canniball válasza Mikulásbá (#18042) üzenetére


canniball
nagyúr

Áááá, nem volt nála fogkefe. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.