Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) smilecat válasza r6man123 (#8659) üzenetére


smilecat
aktív tag

Létezik, de ezek zárt közösségek.
A legtöbb könyv ami a neten található ezekről szivárgott ki.
Ahol még próbálkozhatsz az a canadahun.com ahol regisztrálsz, írsz 20 értelmes hozzászólást, értelemszerűen nem a letöltési topikokban mert van erre direkt létrehozott topik, majd vársz 48 órát akkor aktiválják a letöltésedet.

(#8702) Ch4r0n válasza Bandus99 (#8695) üzenetére


Ch4r0n
tag

Köszi a segítséget! Szerintem is jobb lesz ha inkább külföldről rendelem meg. Nem is halogatom tovább, megrendelem minél hamarabb, hogy még karácsonyig megérkezzen.

(#8703) bagaba1 válasza lord.lakli (#8698) üzenetére


bagaba1
tag

Amazon.de szállít Ausztriába is:)

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8704) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Hello!

Tudnatok egy linket adni a reklam mentesitesrol amazonon?

(#8705) lord.lakli válasza bagaba1 (#8703) üzenetére


lord.lakli
őstag

Na jól van :) Gondoltam, hogy kapok egy pontosítást :D, de teljesen igazad van.

(#8706) Bosco01 válasza juhiimi (#8704) üzenetére


Bosco01
tag

Ha jól tudom erre csak az amerikaiknak van lehetősége, mivel elvileg reklámosat is csak ők vehetnek.
De javítsanak ki a többiek , ha rosszul mondom.

(#8707) Bagira01


Bagira01
veterán

Jó gyors ez az amazon. Tegnap adták fel és már Kölnbe van a Kindle :C

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8708) Oldman2 válasza nagyArc (#8637) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha megjött lécci írj tapasztalatokat...

A készülékem elvileg holnap érkezik, tokot még nem rendeltem hozzá...
:-(

(#8709) Oldman2


Oldman2
veterán

A tok téma felvetése kapcsán, kérdezném, hogy ilyen világítós tok beszerzésén érdemes-e gondolkodni?

Egy új típusú Kindle (5-ös?) olvasóm lesz háttérvilágítás nélkül...

Egyébként ez méretileg teljesen kompatibilis a 4-essel? Tehát a 4-es tokok jók ahhoz is?

(#8710) hpeti2 válasza Oldman2 (#8709) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Jó ez a tok, csak a ledes világítás nem sok mindent ér.

A szürke kindle 4 és fekete kindle 5 tokok kompatibilisek.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#8711) Oldman2 válasza hpeti2 (#8710) üzenetére


Oldman2
veterán

Pedig éppen a LED miatt jött szóba ez a tok (is).

(#8712) hpeti2 válasza Oldman2 (#8711) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Állítólag sem a beépített ledes tokok, sem a csíptetős megoldások nem érnek sokat.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#8713) fil válasza hpeti2 (#8712) üzenetére


fil
őstag

Azt írod, hogy "állítólag". Ezek szerint ez nem személyes tapasztalat?

(#8714) Z86 válasza Oldman2 (#8709) üzenetére


Z86
őstag

Én is ezt a típust nézegetem. Az első ami feltűnt, hogy ennél a verziónál nem középre esik a fény.
Nem sok olyan képet videót találtam amiből kiderül milyen megvilágítást ad ez a megoldás, csak egy ilyet.
Az eredeti viszont szerintem nem rossz, legalábbis ezt végignézve.

(#8715) hpeti2 válasza fil (#8713) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Nem nincs személyes tapasztalat.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#8716) Roliiii válasza Z86 (#8714) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Vagy nagyon jó az a kamera, vagy jó kis lámpa az, mert egy ilyen minőségű videóhoz(nem zajos, nem mosódik) kell azért fény. Egyedül az a folt lehet zavaró, vakító sötétbe a tetején. Valakinek van tapasztalata engem is érdekelne.

Alternatíva led szalagot tenni az ágy főlé :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#8717) Bagira01


Bagira01
veterán

Ma jött a UPS-től valami vámkezelési eljárás papír. Most akkor még áfá-t is kell rá fizetnem?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8718) hampidampi válasza Bagira01 (#8717) üzenetére


hampidampi
senior tag

Persze, hogy kell. Minden EU-n kívüli termék után kell áfát fizetni.
Viszont erre való a deposit fee, amit az Amazon felszámolt. Az áfa értéket abból vonják le.

(#8719) Pierre75 válasza Pierre75 (#8654) üzenetére


Pierre75
senior tag

Egy-két teszt végigolvasása után megtudtam, hogy a PW-nél már nem működik a margóállítás, bár youtube videók alapján nem is fog hiányozni.
Az indexelése jóval gyorsabb a korábbi verziókhoz képest. (Majd kiderül.) Viszont csak egyes könyveknél mutat oldalszámot. (Az nem világos, hogy milyen beállításon múlik ez a Calibre esetében.) Engem inkább az oldalszám érdekel, minthogy hány %-nál tartok, dehát ez van.
Cirka 4 óra alatt tölti fel usb-n az akkut.
Fórum hsz-ok alapján minőségi szórás is van, egyes példányok foltosodnak.
Korábban a Nook STwithG-t nézegettem, de az egyenetlen megvilágítás miatt eleve kiesett. Ráadásul kiugróan sok volt ennél a tipusnál a meghibásodás. Egyetlen alternatíva lehetne a PW-nek, a Kobo Glo, de arról kevesebb infót találtam.
PW tulajok írhatnának "élménybeszámolókat", hogy átfogóbb képet kapjunk.

[ Szerkesztve ]

(#8720) vtechun válasza Pierre75 (#8719) üzenetére


vtechun
veterán

Ma delutan veszem at a PW-met :) majd kiprobalgatom :)

(#8721) #41635072 válasza Bagira01 (#8717) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezeket már befizetted megrendeléskor, semmi extra költség nincs ez után.
Azt a papírt ki kel tölteni, de lesz a futárnál is szóval nem muszáj kinyomtatni.

(#8722) Libretom válasza Pierre75 (#8719) üzenetére


Libretom
aktív tag

Azt hiszem a "foltosodás" abszolút általános, tehát mindegyik Pw-re igaz, legalábbis az Amazonos fórumból nekem ez jött le. Az is érdekes, hogy amíg nem hívták fel rá a figyelmet legtöbben észre sem vették.... Szóval nincs itt semmi gond. Ne felejtsük el, hogy ez eink kijelző, nem maga a képernyő világít, mint az LCD-nél, hanem a peremnél elhelyezett ledek. Szerintem a világító tokokkal kell összehasonlítani, és akkor rájövünk, hogy ez szuper teljesítmény. A Kobo Glo-t nem ismerem, de a Pw felbontásával és kijelző minőségével akkor sem veszi fel a versenyt, ha homogénebb a világítása.
Ha nagyon megnézem az én Pw-m kijelzőjén is van egy narancsosabb (?) árnyalatúnak tűnő rész, de ez nem élesen határolódik el. Egészében véve majdnem tökéletesen homogén az egész képernyő.
Egy dolog nem tetszik: hiányoznak a lapozó billentyűk.......
Ami a Nook STG-t illeti:
http://www.youtube.com/watch?v=uaMgpJd8mlk
A tapasztalatokat én is várom, és én is meg fogom osztani. :))

[ Szerkesztve ]

(#8723) vtechun válasza vtechun (#8720) üzenetére


vtechun
veterán

Megjött a Kindle Paperwhite. Első benyomásom, hogy milyen pici, kecses. Abszolút egyben van, egyetlen - kikapcsoló - gombbal. Magyar szótárat ráraktam, működik. először max. fényerővel kapcsol be, ez szerintem nem nagyon fog kelleni, mert tényleg erős, viszont közepestől valamivel visszább véve már teljesen kellemes minden körülmények között. Nagyon érzékeny a kijelzője, jól lehet rajta gépelni - webcímet pl..

Alapból volt rajta valami nagyobb update fájl. Ez ugye 163 megát foglal, ezen kívül jó 1,1 giga volt szabadon, 50 mega volt rajta, amit a felhőből szedett le nagy hirtelen - könyvek. Alapesetben semmi foltosodást nem látok, de nagy fényerőn azért előjön, de szerintem nem nagyon van olyan barom aki ilyen max fényerőn használja - vagy ha igen, akkor nagy napfényben, ott meg akkor sem látszik. Hasonló ez az ipad foltosodási hype-hoz, az is foltosodik max. fényerőn, de rohadtul ki is égeti az ember szemét, ha sötétben szeretné úgy használni.
Már csak valami jó kis kortárs olvasnivaló kellene rá, valami dokumentum szerű - nem regény. Esetéeg ajánlhattok valamit :) Én a Richard Branson életrajzra gondoltam :)

(#8724) Pierre75 válasza Libretom (#8722) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Azt hiszem a "foltosodás" abszolút általános"
Ahogy olvastam, készülékenként változó a mértéke, volt aki szétszedte, kitisztogatta és csökkent a "folt".

"A Kobo Glo-t nem ismerem, de a Pw felbontásával és kijelző minőségével akkor sem veszi fel a versenyt, ha homogénebb a világítása."
Mivel beszerezni úgysem tudom a Kobo-t, így akár jobb is lehetne, nem érdekel.

"majdnem tökéletesen homogén az egész képernyő"
Ez a fontos.

"Egy dolog nem tetszik: hiányoznak a lapozó billentyűk"
Nálam kizáró ok bármilyen kattogó/klattyogó bizbasz.

Szegény Nook STG a szürke alapon szürke betűivel más ligában játszik.

(#8725) Degeczi válasza Pierre75 (#8724) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha az érintéses vezérlést kedveled, legföljebb nem használnád a lapozógombokat ha volnának

sokan vagyunk azonban, akik rühellik ezt a mai divatot, és ragaszkodnánk a gombokhoz (a K3-é tökéletesek: jó helyen vannak, jó billentéssel) - de nincs választási lehetőség :W

ezért amikor megjelent a Touch, nagy csalódás volt: ilyet pont az Amazontól nem vártunk volna

(#8726) tucsok. válasza Oldman2 (#8709) üzenetére


tucsok.
senior tag

Ilyen tokom van Kindle touch-ra és tökéletes. Este elég a fénye, és eredeti.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#8727) Libretom válasza Degeczi (#8725) üzenetére


Libretom
aktív tag

Bár két napi használat után igazán csak jókat írhatok a Pw-ről, a hardveres kezelők hiánya valóban nem szolgált előnyére. Akárhogyan is vigyáz az ember, touch esetében maszatolódik a képernyő. (Jó, ez sem nagy úgy, néhány törlés és kész...) A legtöbbször a lapozásnál böködjük a kijelzőt, így ha legalább lapozó gombokat tettek volna rá, sokkal kevésbé lenne ujjlenyomatos. Ráadásul a hagyományos Kindle lapozók szuper praktikusan voltak elhelyezve. Ettől eltekintve nagyon jól megkonstruáltnak találom a Pw-t. A pdf fájloknál a nagy felbontás óriási előnyt jelent, hiszen egész kicsi betűk is tisztán olvashatók. Ez prc-nél is jól jön, mert több fér egy oldalra.
Valóban kicsi fényerő (kb. feles) elég ahhoz, hogy "fehérré" váljon a kijelző, ami ugrásszerűen megjavítja az olvasási élményt.
Én biztos nem fogom szétszedni, és az üveget belülről törölgetni, mert erre nincs semmi ok. Egyébként az a gyanúm, hogy ennek valami optikai, fénytörési oka lehet (a ledek fényét bevésett barázdák viszik végig a kijelző üvegén), nem pedig valamiféle rárakódás.

(#8728) koncsik válasza Degeczi (#8725) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8729) hampidampi válasza Pierre75 (#8719) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Viszont csak egyes könyveknél mutat oldalszámot. (Az nem világos, hogy milyen beállításon múlik ez a Calibre esetében.)"

Semmit nem kell állítani. Ha a Calibre-vel küldöd a mobit a Kindle-re, automatikusan generál mellé egy apnx file-t. Ez tartalmazza az oldalszámozást.

(Ezt akár kézzel is elkészítheted a Calibre APNX pluginjével, de egyszerűbb a küldés gomb :) )

(#8730) wayne1


wayne1
senior tag

Én most szeretnék majd Kindle-t venni. A 4-es feketét néztem ki magamnak. Itthon láttam, hogy 35 eFt körüli áron van, viszont nem tudom, hogy milyen a garanciális háttere a készüléknek. Amazon.com-ról 139$-ra jön ki mindenestül, és ismerősöm mondta, hogy nagyon jó az ügyintézés.
Úgyhogy szerintem holnap meg is rendelem. Gondolom amerikai oldal lévén ékezetes betűket ne használjak a név és cím megadásakor ugye :F

(#8731) wardemi válasza wayne1 (#8730) üzenetére


wardemi
senior tag

Per pill nem tudom, hogy idehaza szállítanak e olyan készüléket, ha igen akkor mindent pontosan adj meg. Gariztatás szempontjából a fontos az legyen, hogy nincs még regisztráltatva a készülék. Há szürke importostól veszed ami új nem beregelt ugyan azt az ügyintézést fogod kapni mint ha kintről rendeled magadba. Ha pedig bolton keresztül akkor annyiban változik, hogy a bolt bonyolítja le ezt a procedúrát helyetted jó esetben. De a legtisztább az Amazon.com ról rendelni még a héten megjön ha van szállítás :). Sok sikert. (regisztrálás = amazon acc létrehozása és ott az eszköz beregisztrálása a nevedre innentől kezdve él a garancia (1 év) a neveden lévő készülékre ). Ha valamit esetleg nem pontosan írtam volna azt majd javítják a napra kész emberek :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#8732) lord.lakli válasza wardemi (#8731) üzenetére


lord.lakli
őstag

Az Amazon.com-on a regisztrálás után meg lehet valahol nézni, hogy meddig él a garancia?

(#8733) Degeczi válasza lord.lakli (#8732) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos nem

(#8734) tepenzed


tepenzed
őstag

srácok amúgy miért rendeletik külföldről a cuccost még mindig? Tegnap mediamarktba néztem, kb a DX-en kivül az összes fajta amazon Kindlevel találkoztam és az árul is alacsonyabb mintha szállítást+áfát fizetnél.

(#8735) dReFiX válasza tepenzed (#8734) üzenetére


dReFiX
senior tag

Azért mert jobban jársz ha az amazon gariztat neked mint a media markt ha szükség van rá . :)

(#8736) Degeczi válasza tepenzed (#8734) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mi az az "alacsonyabb ár"?

utoljára még 35e-ért adták MM-ban a reklámos változatot, miközben az Amazontól közvetlenül rendelve szállítással+áfával is 31e alatt van itt a reklámmentes...

(aztán vedd még hozzá, h rengetegen laknak az országban, akiknek a legközelebbi MM vagy Edigitalhoz is utazgatni kell, míg az Amazon tipikusan 3 nap alatt házhozviszi - és valóban, a garancia is jobb)

(#8737) hampidampi válasza tepenzed (#8734) üzenetére


hampidampi
senior tag

Dx-szel meg azért nem találkozhatsz, mert azt már az Amazon sem forgalmazza.

(#8738) Pierre75 válasza hampidampi (#8729) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Semmit nem kell állítani. Ha a Calibre-vel küldöd a mobit a Kindle-re, automatikusan generál mellé egy apnx file-t. Ez tartalmazza az oldalszámozást."
Ez jó hír, mert a Hófehér és a hét apróság c. teszt írója kesergett ezen. Köszi!

(#8739) wayne1 válasza wardemi (#8731) üzenetére


wayne1
senior tag

Na megrendeltem :) Azt írja, hogy 21-27 között hozzák ki. Azért bízom benne, hogy még a héten ideérnek vele :P Esetleg lehet valahol követni azt, hogy hogy áll a rendelés, vagy majd néha-néha dob az Amazon egy e-mailt, hogy mi újság?

(#8740) wayne1 válasza tepenzed (#8734) üzenetére


wayne1
senior tag

Én pl. napokig nézegettem mindenhol, hogy mennyibe kerül. Szinte mindenhol 35, de ezek a reklámos verziók. Mondjuk nem zavarnának a reklámok, mert néztem nem feltünőek, de épp most jött az SMS 30.858 Ft-ért kapom meg, reklám mentesen. Azért nem mindegy, hogy 4 eFt nekem marad, vagy a Mediának.

[ Szerkesztve ]

(#8741) Libretom válasza Pierre75 (#8724) üzenetére


Libretom
aktív tag

Lehet, hogy mégis valami "lerakódás-féle" (?) okozhat elszíneződést a kijelzőn, mert ebben a fórum hsz-ben arról van szó, hogy néhány nap után eltűnik/lecsökken. Szóval a szétszedés, törölgetés, talán nem is annyira rossz ötlet, ha valakinek ez a jelenség túl zavaró lenne... már ha meri vállalni. :F
Az biztos, hogy pár nap után még inkább mereszteni kell a szemem, hogy lássak valami eltérést. Azt hittem megszoktam, de lehet, hogy magától "gyógyul". ;)

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=198296

(#8742) Degeczi válasza wayne1 (#8740) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pláne, h mivel a reklámos verzió még szállítással, áfával sem érhet többet 25-nél, a Médiánál min. 10 körül maradhat

(#8743) fil válasza wayne1 (#8739) üzenetére


fil
őstag

DHL-el küldi - nekem legalábbis -, és a fuvarlevélszám alapján a dhl oldalán tudod követni. A visszaigazoló mailben amit akkor küld mikor feladta a csomagot, benne lesz egy link, hogy "Track Your Package". A tracking number a fuvarlevélszám.

[ Szerkesztve ]

(#8744) wayne1 válasza fil (#8743) üzenetére


wayne1
senior tag

A saját számomat adtam meg az Amazon oldalán viszont most derült ki, hogy én dolgozni fogok és a párom lesz csak telefon közelben, mert én nem használhatok mobilt meló közben. Valahogy tudom jelezni majd a DHL-nek, hogy másik számot hívjanak? Meg a párom átveheti ha írok meghatalmazást neki?

[ Szerkesztve ]

(#8745) Bagira01 válasza fil (#8743) üzenetére


Bagira01
veterán

Fura, nekem UPS-el küldték. Hosszabb ideig tökölnek rajta itt Mo-on mint amennyi idő alatt az országba ért :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8746) dReFiX válasza Bagira01 (#8745) üzenetére


dReFiX
senior tag

Tipikus :D

(#8747) Pierre75 válasza Libretom (#8741) üzenetére


Pierre75
senior tag

Meg nem mondom neked, de ha szépen eltünedezik, az dícséretes.
A szétszedegetéssel csak óvatosan, mert a derék honfinál, aki szétszedte és kitisztogatta, félresikerülhetett vmi, mert utána a mágnestok nem ébresztette a készüléket.

"már ha meri vállalni" az bátor ember.

Meg tudod erősíteni, hogy mobi-nál mutatja az oldalszámot a PW?
Majd üzemidőről is írhatnál, hogy bírja.

(#8748) Bandus99 válasza wayne1 (#8744) üzenetére


Bandus99
őstag

hagyd otthon a telot asszonynak, ha mar ugyse hasznalhatod....

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#8749) lord.lakli válasza Degeczi (#8733) üzenetére


lord.lakli
őstag

Rossz hír. Köszi a választ.

(#8750) wayne1 válasza Bandus99 (#8748) üzenetére


wayne1
senior tag

Lehet az lesz. De mobil nélkül kibírni az utazást? :O Legalább ha megjön a Kindle akkor már nem lesz ilyen problémám :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.