Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Ebben a topicban sokan vagyunk akik élnek-halnak a könyvekért, az olvasni valóért, ezért íme egy felhívás:

E-book kiadó januárban kiírásra kerülő főleg elsőkönyves kortárs írókat megcélzó - nem megszokott -pályázatához 8-10 személyt keres előolvasónak, pályázat elbírálónak.
Az az olvasni szerető személy aki megfelelő szabadidővel rendelkezik, képesnek érzi magát, hogy pár mondatban véleményezzen egy regényt, az a diversitykft.hu/ebooklevlista/ oldalon teheti meg feliratkozását.

(#8452) ph2012


ph2012
senior tag

Ennek a MyAudio Inkbook olvasónak mekkora az akkuideje? Károli Bibliát lehet hozzá letölteni? Ha igen akkor kereső funkció van a könyvben? Jól látom, hogy DOC-ot nem tud kezelni? Szoftver frissítéssel nem lehet segíteni ezen?

(#8453) Degeczi válasza ph2012 (#8452) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerinted ezt egy Kindle céltopik látogatói fogják tudni?
mindenesetre ennyiért aprón vehetsz Kindle-t is, ahol a DOC-ot automatikusan, email-en keresztül konvertálja az Amazon - bár a formátumoknak nincs nagy jelentősége egyik készüléknél sem

(#8454) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Mivel még kezdő vagyok ebben a témában a következőkben szeretném a segítségeteket kérni.

Szeretnék karácsonyra venni egy kindle-t:

[link]

Az ára 89$. Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyibe fog kerülni, mire kézhez kapom?
Illetve, ahogy néztem az amazonon a tokok elég drágák. Hol tudnék olcsóbban tokhoz jutni?

Köszönöm válaszotokat:

Srác1980

[ Szerkesztve ]

(#8455) adodaniel válasza kopee1980 (#8454) üzenetére


adodaniel
őstag

ebay

(#8456) hampidampi válasza kopee1980 (#8454) üzenetére


hampidampi
senior tag

A fekete K4-et az Amazon nem szállítja Magyarországra, csak a szürkét, de ahogy látom most egyelőre azt sem.
Ha esetleg lenne külföldi rokon/ismerős, most akkor sem tudnál, mert Karácsonyig telítve vannak rendeléssel.

Amúgy ha elmész a rendeléssel a checkoutig, kiderül.

(#8457) excalibur36 válasza kopee1980 (#8454) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nekem sikerült kifognom egy eredeti kindle tokot fél áron.
Nem bántam meg, hogy megvettem(előtte egy utánagyártott volt).
Itt nézz körül:[link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#8458) bagaba1


bagaba1
tag

Elképzelhező hogy .de-ről most 1-3 nap a szállítás Bécsbe? Akkor rendelnék oda egy szürkét. Az megoldható valahogy, hogy reggelente bizonyos oldalak cikkei automatikusan megérkezzenek? Újságokat, magazinokat hogy/honnan lehetne rátenni reggelente?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8459) mehmet válasza kopee1980 (#8454) üzenetére


mehmet
csendes tag

és (#8456) hampidampi -nak is válasz:
Én ebben a percben rendeltem MO-i címre
fekete Kindle, 6" E Ink Display, Wi-Fi-t (NEM reklámos)
Igenis szállítják, mert már a bankkártya ellenőrzésnél járok.
A érkezés várható ideje: Dec.4-6 közt.

【ツ】

(#8460) mehmet válasza kopee1980 (#8454) üzenetére


mehmet
csendes tag

Ja és még a fő kérdésre a válasz, a pénz:
Order Total: $139.67 mindösszesen.
Kindle Wi-Fi, 6" Display

【ツ】

(#8461) kopee1980 válasza mehmet (#8460) üzenetére


kopee1980
tag

Hát ha átszámítva 31.000 Huf-ba kerül egy alap kindle akkor meg sem éri, mert 34.000 ért kapok itthon is, és nincs vele semmi gondom.....

Biztos, hogy ennyi mire megkapod?

srác1980

[ Szerkesztve ]

(#8462) hpeti2 válasza kopee1980 (#8461) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A különbség annyi, hogy 31-ért egy reklám menetes kindle-öd van, amit hiba esetén az Amazon kb. szó nélkül cserél, míg 34-ért valószínűleg reklámosat kapsz és hiba esetén ... (ismerjük az itthoni garanciális jótállásokat)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#8463) Oldman2 válasza kopee1980 (#8461) üzenetére


Oldman2
veterán

Neked lehet hogy nem éri meg, másnak viszont igen...

Gondolj bele a következőbe:

Vettél az Amazontól egy készüléket, ami elromlik... megtörtént, hogy 3-4 nap alatt megjött a csere készülék.

Ha "itthon veszed", azon általában bolti gari van. Szerinted mennyi idő amíg a bolt elintézi a cserét? És még olcsóbb is volt az Amazontól venni...

(#8464) Jabby válasza bagaba1 (#8458) üzenetére


Jabby
őstag

"Az megoldható valahogy, hogy reggelente bizonyos oldalak cikkei automatikusan megérkezzenek? Újságokat, magazinokat hogy/honnan lehetne rátenni reggelente?"

Én erre az oldalra regisztráltam és ezeket az újságokat lehet olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#8465) Degeczi válasza kopee1980 (#8461) üzenetére


Degeczi
nagyúr

alapár $89, ami szállítással és 27% áfával együtt $140: ez van 31e környékén napi árfolyamtól függően, és az a normál változat, nem a reklámokkal támogatott

mint már elhangzott, az USA-ban $69-ért forgalmazott reklámos változatot hozzák be, és azt adják 35e-ért a hazai boltok: min. 10e-et kaszálva rajta tehát

és akkor még ott a garancia, ami az Amazontól vásárlás esetén legendásan ügyfélbarát, az itthoni boltok kekeckedését pedig jól ismerjük (itt is volt róla már beszámoló)

így én sem értem, hogyan juthatsz ebből arra a megállapításra, h megérné itthon venni: többet kérnek egy kinn lényegesen olcsóbb termékért, rosszabb szolgáltatással, ha baj van

(#8466) Degeczi válasza Jabby (#8464) üzenetére


Degeczi
nagyúr

oda már rég nem lehet regisztrálni, így nincs sok értelme ajánlani :(

de pl. a Google Reader-el begyűjtött RRS anyagokat rá lehet küldeni a klip.me-vel is

(#8467) koncsik válasza Jabby (#8464) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"nincs szabad hely" megerősítve 8466 degeczi-t :(

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8468) Degeczi válasza koncsik (#8467) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(lassan 2 éve volt egy rövid regisztrációs szakasz, nagyon kevés felhasználónak)

(#8469) gigabank


gigabank
csendes tag

Amazon Kindle 4 és Kindle 5 között mi a különbség?

A neten millió helyen lehet kapni dealereknél a Kindle 4-et X pénzért és a kindle 5-öt drágábban.
De pontosan mi a különbség a kettő között?

Itt egy wikis cikk a kindle-ről, de ez alapján se derül ki:

[link]

Köszönöm

(#8470) Degeczi válasza gigabank (#8469) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amazon szerint a káva színén kívül semmi más
(ugyan van, aki mindkettőt birtokolva eltérő kijelzőminőségről számol be - de az korábban, típuson belül is előfordult: elég nagy az e-ink gyártási szórása, tehát aligha szándékos, és bármelyik irányba lehetséges)

(#8471) Jabby válasza Degeczi (#8468) üzenetére


Jabby
őstag

Híreket még most is küldi :)
Akkor jó időben regisztráltam.
A The Bat! levelezővel is meg tudom oldani az RSS hírek Kindlere küldését.

(#8472) bagaba1 válasza Jabby (#8471) üzenetére


bagaba1
tag

Én EZT az oldalt találtam. Google readerrel kell szinkronizálni, és csinálja magától. Csak az a gond, hogy GR-ben néhány oldalon csak a pár soros bevezetőket tölti be.. arra valami ötlet?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8473) otapi válasza Jabby (#8451) üzenetére


otapi
tag

Ez a felhívás vajon összefüggésben van az előzővel, vagyis hogy jön az amazon.hu? Az örvendetes lenne:)

(#8474) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Szeretném az 1. hsz-t frissíteni a mostani árakkal, viszont pw-t egyáltalán nem enged berakni a kosárba magyar címmel.

Ezeket még mindig nem lehet rendelni ide?

Másik meg, hogy kindle keyboard 3g-ből 159$ lenne a nem kso verzió, ám azt se engedi magyar címre, hanem átdob egy 189$-os international változatra, wtf?!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8475) Oldman2 válasza Zirowe (#8474) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez van, jó ideje vége a "beetetés" időszakának...

(#8476) Zirowe válasza Oldman2 (#8475) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De akkor pw-t még nem lehet rendelni ide?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8477) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Amennyiben tényleg nem lehet még pw-t rendelni, akkor ez lenne a jelenlegi 1. hsz módosítás+alulra bekerülnek a friss logout bemutatók és a másik 3 kindle topic (touch, dx, fire) linkjei+a friss módosítás dátuma.

Vélemény, óhaj, sóhaj?:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8478) Oldman2 válasza Zirowe (#8476) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, tudomásom szerint majd csak valamikor 2013 elején vagy tavasszal.

(#8479) Motny válasza Bandus99 (#8434) üzenetére


Motny
csendes tag

Szia!

Én most 11.25-én /Vasárnap/ rendeltem egy K4-et, December 3-ára lett visszaigazolva. Erre most Szerdán vagyis 11.28-án hozta a GLS. Még én is meglepődtem. MIndennel együtt 140$.
Egy dolog ami minusz, hogy a gyári doboz nincs becsomagolva így mire megjön az egész össze-vissza van matricázva ki se látszik a gyári csomagolás. Kicsit igénytelen. Tehát ha valaki ajándékba veszi az mindenféleképpen jelölje be rendeléskor, hogy masni tegyenek rá.

(#8480) Libretom válasza Zirowe (#8477) üzenetére


Libretom
aktív tag

Szerintem ez teljesen rendben van, jól eligazítja az olvasót, :R viszont kétszer említed, hogy az európai Amazon boltok csak belföldre szállítanak: a legvégén, meg két bekezdéssel feljebb, az utolsó aláhúzott rész alatt.
Hátha el is olvassák az érdeklődők, mielőtt kérdeznek a fórumon..... ;)

(#8481) Zirowe válasza Libretom (#8480) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudom, direkt van több dolog kétszer is említve, hátha egyesek így megértik végre. :D

Bár a probléma ott van, hogy sokam már a topic címét se olvassák el.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8482) curtis2 válasza Zirowe (#8477) üzenetére


curtis2
tag

Hi,

PW csak US címre. Ezzel küzdök én is éppen..

curtis

(#8483) hampidampi válasza Zirowe (#8477) üzenetére


hampidampi
senior tag

1./ Az utolsó előtti bekezdésben lemaradt egy zárójel.
2./ Én talán megemlíteném a fekete K4-et (aka K5) is.
3./ Még talán hozzá tenném, hogy az Amazonos jótállás időtartama az eredeti (Amazonos) vásárlástól számít, nem a "viszonteladóitól"; és pláne nem a regisztrálástól.

(#8484) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

PW tulajok, időközbeni tapasztalatok a készülékkel? hogy vált be?

(#8485) baani59 válasza curtis2 (#8482) üzenetére


baani59
aktív tag

Van itt a PH-án egy egy segítőkész kolléga. Nekem is ő intézte a reklámos PW amerikai címen keresztül.

Lethal Gene: Az első könyvemet olvasom rajta, sok tapasztalatom nincs. Normál könyv olvasásánál nem igazán érződik a felbontás növekedése. Keyboard-ról váltottam, még szokatlan az érintőképernyős kezelés - meglennék nélküle. A megvilágítás viszont nagyon bejön - többnyire este olvasok - és így sokkal komfortosabb.
Az akku idejére vagyok leginkább kíváncsi - 0-ra húzott fényerőnél sem kapcsol ki teljesen a világítás, ez adja a kijelző "papírfehér" színét - ill. a reklámokat kikapcsolva is váltogatja.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#8486) DeusHun válasza Zirowe (#8477) üzenetére


DeusHun
őstag

Lemaradt a könyvkészítési segédlet :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#8487) Zirowe válasza DeusHun (#8486) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Természetesen. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8488) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Módosítási kérelem leadva.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8489) curtis2 válasza baani59 (#8485) üzenetére


curtis2
tag

Köszi, ha máshogy nem megy, akkor hozzáfordulok. Kíváncsian várom addig is a további tapasztalataidat! A világítás / esti olvasás miatt akarok én is váltani..

curtis

(#8490) bagaba1


bagaba1
tag

Valami probléma lehet az Amazon konvertálószerverével? Órákkal ezelőtt küldtem pár pdf-et egy kölcsön Kindle keyboardra, és nem akarnak megérkezni. WIFI bekapcsolva, csatlakoztatva, a megfelelő címre küldtem, convert szöveggel, és nélküle is a tárgymezőben.

Probléma megoldódott:)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8491) Libretom válasza g0dl (#8450) üzenetére


Libretom
aktív tag

Itt egy újabb hír az Amazon nyitásáról. Komolynak tűnik.

http://index.hu/tech/2012/12/01/jovore_megnyilik_a_magyar_amazon/

Ha magyar nyelvű ekönyvek is lesznek, persze nem amerikai pénztárcához igazítva, akkor az ekönyv piac is lendületet vehet, mert az most itthon még elég szegényes választékot kínál, bár vitathatatlanul araszolgat előre.
Mondjuk ettől pl. Paperwhitehoz hasonló, USA piacra korlátozott cuccok megszerzése a mostanihoz hasonlóan nehéz lesz majd, de a Kindle rajongók biztos örülnek a a hírnek. :)

(#8492) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

sziasztok

leírásban olvastam: JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion

mivel és mire kell alakítani?

kösz

Kindle 5 wifi
(a könyveket tudom h kell)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#8493) Degeczi válasza Libretom (#8491) üzenetére


Degeczi
nagyúr

dehát honnan jelennének meg hirtelen a magyar könyvek náluk?
magyar szerzők vagy kiadók eddig is rámozdulhattak volna, ha érdekelné őket az Amazonos megjelenés - de kemény 15 db van fönn...
ne így legyen, de én nem vagyok optimista ezen a téren

ha viszont a Kindle nálunk is a máshol tipikus 79 EUR-ért lesz kapható (vagyis még az itteni, magasabb áfával is 25e alatt), már az hatalmas lökést adhat az e-book readerek piacának (röhej, h most a noname-ek vannak ennél drágábban, és a reklámos Kindle is csak feketén, áfa nélkül becsempészve ennyi),
attól pedig valszeg a hazai kiadók is észhez térnek végre

csak egy példa: ahol egy aktuálisan fölkapott mű kinn 2.7 GBP (nincs egy ezres!), nálunk a hírhedten kritikán aluli ferdítésben bő háromszor annyi!

[ Szerkesztve ]

(#8494) Libretom válasza Degeczi (#8493) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez egy érdekes téma lenne itt a fórumon! Én már azt is haladásnak tartom, hogy lassan, de biztosan szaporodnak az ekönyv kiadások nálunk is. Az árak viszont általában magasak, ez szentigaz, ami visszatereli az olvasót a fájlcserélő oldalakra, a sokszor vacakul, vagy sehogy sem konvertált, helyesírási hibáktól hemzsegő könyvekhez. Legfeljebb megküzd az ember a javítással....
Ha viszont az Amazon idejön, (?) akkor a keresztfinanszírozás (olcsón adok Kindle-t, hogy, hogy sok könyvet vegyél tőlem) arra ösztönzi magát az Amazont, hogy a magyar nyelvű könyvek választékát is felpörgesse. Persze a mi zsebünknek elérhető áron. Nos én ebben bízom. Azt nem tudom, hogyan csinálja, legyen ez az ő dolga. Vagy naív lennék? Persze ne felejtsük el azt sem, hogy az Amazon nemcsak ekönyvet, hanem millió más cuccot is árul.

(#8495) Zirowe válasza Degeczi (#8493) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, az nagyon jó lenne, ha a többi európai üzlet árain lehetne kapni mindent, pwt és firet is. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8496) vtechun válasza Libretom (#8494) üzenetére


vtechun
veterán

Én is nagyon örülnék, ha ez minél hamarabb megvalósulna, jó áru magyar könyvekkel. A leendő PaperWhite-omhoz nagyon jól jönne :) Kérdés, hogy mikor lesz ebből valóság, mert ugyan itt vagyunk a 2013-as év küszöbén, de lehet csak év végére lesz ebből valami. ha lesz egyáltalán jövőre bármi is... Reméljük a legjobbakat, sajnos itthon minden szerzői joggal kapcsolatos dolog elég érdekesen - külföld számára mindenképp - van kezelve. Berögzült dolgok a jellemzőek, újítás minimális...

(#8497) Lethal Gene válasza baani59 (#8485) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Köszi szépen, én is a megvilágított kijelző miatt váltok, ugyanis legtöbbször este olvasok...:) Tesóm megkapja a 3G keyboard verziót, nagyon fog neki örülni, szóval mindenki nyer... ;)

(#8498) vscotina


vscotina
aktív tag

szervusztok!

Ha ellopják a Kindlemet, van e valamiféle módja, tiltása, hogy ne használhassa más??? Én tudok e valamit tenni??? Most elsősorban nem a rendőrségre gondolok, hanem az Amazon felé....

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#8499) Efreet válasza vscotina (#8498) üzenetére


Efreet
senior tag

A supportnál jelzed, hogy ellopták és kiveszed a saját nevedhez kapcsolt készülékek közül - ők letiltják, hogy más ne regisztrálhassa be, bár amíg nem kapcsolódnak vele semmilyen hálózatra ez nem jelent semmit (utána pedig regisztrálás nélkül lehet tovább használni, az ismert korlátozásokkal).

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#8500) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék ajándéknak venni egy Kindle olvasót, a 79 eurósat.

Az amerikai Amazon-on azt olvastam, hogy az olvasók már csak 3-5 hetes szállítási idővel érkeznek meg karácsony után. Mi a helyzet a német Amazon-nal? Ha holnap megrendelem az olvasót, akkor biztosan megkapom karácsony előtt?

Vagy tudtok más alternatívát, ahol ezt vagy hasonló olvasót vásárolhatok?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.