Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) hampidampi válasza hpeti2 (#9747) üzenetére


hampidampi
senior tag

nem is itt kell változtatni, hanem a Calibre libraryban, oszt ha rádugtad a Kindle-t, küldd rá mégegyszer. Akkor kicseréli a módosított verzióval. De ha abszolút tutira akarsz menni, akkor először "eltávolítás eszközről", majd utána küldd megint az olvasóra.

Collectionöket pedig a Kindle Collections pluginnel tudsz kezelni.

"Ui.: a calibre még borítót sem talált nekem soha."
Ugye fent van a Moly és a Libri plugin?
Hálózati kapcsolat van? Mert pl. egy proxy be tud kavarni.

[ Szerkesztve ]

(#9752) hpeti2 válasza hampidampi (#9751) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Ez esetben megmarad az az infó, hogy melyik könyv meddig lett olvasva? Többen használjuk, ezért kell erre is figyelnem.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#9753) hampidampi válasza hpeti2 (#9752) üzenetére


hampidampi
senior tag

Attól függ mit változtatsz rajta. Ha pl. a címét, szerző nevét, akkor az már eleve másik könyv lesz, ugye más file névvel. Ilyenkor a készülékről törölni kell az eredetit, a módosítottat újraküldeni. Ebben az esetben tuti elvész a könyvjelző. De ha mondjuk csak a kiadót változtatod meg, vagy borítóképet raksz bele és újraforgatod, akkor nem kell törölni a készülékről, mert nem lesz file név változás. Ebben az esetben megmarad, hogy hol tartottál.

(#9754) hpeti2 válasza hampidampi (#9753) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Köszi a válaszokat. Akkor megpróbálkozom ezzel a módszerre. Arra már rájöttem, akkor járok a legjobban, ha kitöltöm a metaadatokat, mikor importálok a calibre-be és így nincs annyi szenvedés.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#9755) hampidampi válasza hpeti2 (#9754) üzenetére


hampidampi
senior tag

Úgy van :)

(#9756) kalaci71


kalaci71
csendes tag

Új Kindle 5-el kötöttem házasságot, mézesheteket kezdtem vele. Örvendek a társaságnak itt! Sok problémám lesz. Az első napokat hálózat nélkül töltöttük, a hiba ma elhárult. Az Amazon regisztráció csak félig-meddig sikerült. Nem tetszett neki OTP-s bankkártya számom.
Első problémám: a DOC fájlokat nem ismeri fel az olvasóm.
PRC fájl volt az első nativ könyv, amit a net-en találtam, Petőfi összes, egyszerűen ráhúztam a Kindle documnets mappára. Ugyancsak sikerrel olvasom így a TXT anyagokat.
Végül érdekelhet Benneteket, a készüléket a helyi TESCO-ban vettem 24900-ért. Az Amazon 69$ árával szemben hazai garancia okán döntöttem e mellett.Jól gondoltam?

(#9757) hpeti2 válasza kalaci71 (#9756) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Használj calibre-t, mert egy idő után nyűg lesz kezelni a könyveket. Igaz a .doc-ot az sem kezeli, először rtf-be vagy html-be kell konvertálni egy word-el. (nem mellékesen nincs is a támogatott formátumok között...)
Az amazonon nem 69, hanem 89 dollár az a kindle, amit mi is megtudunk venni. Nekem megért 30 ropit, hogy olyan supportot kapjak az amazontól, ahol annyit mondtam chat-en, hogy nem teljesen ok a lapozó gomb és mindenféle visszaküldés és bevizsgálás nélkül 5 nap múlva kopoktatott a futár a vatta új kindle-el. Ha te ezt megkapod az itthoni tescoban 25-ért, akkor jó boltot csináltál.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#9758) kalaci71 válasza hpeti2 (#9757) üzenetére


kalaci71
csendes tag

Első segítségem vagy, köszöntek! Magyar nyelvű,17 oldalas használati útmutatóm szerint készülékem elfogadja saját dokumentumaimat is, az alkalmas kiterjesztések között ott van a Microsoft Word DOC, DOCX, továbbá RTF, sőt JPG és PNG is. Lehet, hogy a magyar fordítás téves? Először azt gondoltam, olvasóm a regisztrálás hiányában korlátozott funkcionalitással bír. Még ma sem tudok ránézni az Amazonra az olvasómmal, mert a wifi router-em csak néhány nap múlva várható.
Egyetlen alkalommal kapcsolódtam az Amazonra, ahogy egy barátom mobil kapcsolatát nálam kölcsön vettem. Ekkor a regisztrálsban annyira jutottam, hogy az Amazon ismeri a nevem, de többet erről sajnos nem áll módomban megtudni most.

(#9759) hpeti2 válasza kalaci71 (#9758) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Nem a magyar fordítás nem téves. Jópár formátum abban az esetben támogatott, ha elküldöd az amazonos email címedre és ők átkonvertálják neked. Ezután mikor fellépsz a netre a kindle-el, akkor szinkronizál a szerverrel és az új könyveket letölti. A kezdetekben én is használtam ezt a módszert, de sajna a metaadatokkal eléggé hadilábon áll az amazon és elég hülyén néz ki a kindle-ön, hogy pl. a te email címed van a könyv szerzője helyén.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#9760) kalaci71 válasza hpeti2 (#9759) üzenetére


kalaci71
csendes tag

Kösz, ez az, amire én is gondoltam: teljes funkcionalitást csak wi-fi router birtokában kapok. Tényleg mókás, hogy az Egri csillagok szerzőjének engem fog feltüntetni. Sőt, konvertálhatom magát a Bibliát is...

(#9761) dabadab válasza kalaci71 (#9760) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol nem kell wifi router, az amazonos email cimedre elkuldott anyagok konvertalt formatumban letolthetoek az Amazonos accountodrol es azt USB-n is rarakhatod a K-re, de mondjuk szerintem a wifis kezbesites kenyelmi szempontbol uberelhetetlen (foleg akkor, ha az ember hasznal olyan szolgaltatasokat is, mint a KindleIt vagy a Kindlefeeder).

DRM is theft

(#9762) Diocles


Diocles
aktív tag

A képernyő fájdalommentes cseréjével végre én is újra csatlakozom a topikban érdekeltek köréhez :DD

(#9763) Heyman


Heyman
aktív tag

Egy hülye kérdés Pw tulajoknak, van olyan, hogy landscape mód?:)

(#9764) exacum válasza Heyman (#9763) üzenetére


exacum
tag

van :K

(#9765) Heyman válasza exacum (#9764) üzenetére


Heyman
aktív tag

király, köszi :R

(#9766) Diocles


Diocles
aktív tag

Az miért van, hogy a felső sávban az elemállapot kijelzőjén csak egy kérdőjel van?

(#9767) dvlac válasza Diocles (#9762) üzenetére


dvlac
csendes tag

"A képernyő fájdalommentes cseréjével végre én is újra csatlakozom a topikban érdekeltek köréhez"
ELmondanád a képernyő-cserével kapcsolatos élményeidet?

dvlac

(#9768) worxland


worxland
addikt

Nem láttam még itt leírva: A MediaMarkt-ban van Paperwhite - meg lehet nézni végre élőben és ki lehet próbálni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#9769) hampidampi válasza Diocles (#9766) üzenetére


hampidampi
senior tag

Összezavarodott a töltöttségmérő. Nyomj egy restartot.

(#9770) tucsok.


tucsok.
senior tag

Tud valaki olasz magyar szótárt kindle-re? Esetleg egy linkel tudna segíteni azt megköszönném. :R

"So say we all"

(#9771) tolvad


tolvad
csendes tag

Sziasztok!

Ezt találtam most:
http://www.amazon.es/gp/product/B009DG3DI8/ref=s9_pop_gw_g23_ir05?pf_rd_m=A1AT7YVPFBWXBL&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=0PNEEJ5X9H6K8M9MZYFV&pf_rd_t=101&pf_rd_p=312235067&pf_rd_i=602357031

Szerintem ennyiért ajándék, kérdésem hogy ebbe szerintetek jó a Touch?

(#9772) Diocles válasza dvlac (#9767) üzenetére


Diocles
aktív tag

$45-ért rendeltem ebayen egy képernyőt, ami 10 munkanap alatt érkezett meg Hong Kongból nagyon gondosan becsomagolva. Az egész művelethez két Phillips csavarhúzó kell és fél-egy óra. Gyakorlat és szinte útmutató nélkül is meg lehet csinálni, csak óvatosan, egyenként kiszerelni a Kindle-ből a modulokat, amíg el nem jutunk a képernyőig, majd utána mindent visszapakolni.

@hampidampi: köszönöm, ez megoldotta.

(#9773) Libretom


Libretom
aktív tag

Aki bővíteni akarja a Paperwhite betű készletét, itt a megoldás: [link]
+ [link]

(#9774) Degeczi válasza kenguru99 (#9744) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, közben én is láttam az egyik helyiben: tiszta hülyék, h nem reklámozzák, csak a Prestigót...

ugyan kb. ez lenne a normális bolti ára itthon a reklámos változatnak (és ha végre egyszer tényleg boltot nyit az Amazon, a normálnak), de mivel a többi hazai boltban még mindig 35-ért kínálják, a 25 mindenképpen dícséretes, ennyiért jó vétel

(#9775) Elemental válasza Libretom (#9773) üzenetére


Elemental
addikt

Engem az érdekelne, hogy a margót hogyan lehetne kicsit jobban kitolni a pw-n. Gyári fw mellett.

(#9776) Libretom válasza Elemental (#9775) üzenetére


Libretom
aktív tag

Az eredeti os megtartása mellett jailbreakkel, vagy Duokannal lehet ezt megoldani. Tanulmányozd át ezt az oldalt: [link] A korábbi hsz-ekben ezekről sokszor szó volt már.

[ Szerkesztve ]

(#9777) Kobudera válasza Libretom (#9776) üzenetére


Kobudera
tag

Szerintem jailbreak sem kell hozzá. Kindle 3-on és négyen müködőtt az alábbi:

"Hát elérkezett a Kindle hackelésének az ideje.
Ebben a sorozatban főleg olyan cikkek lesznek amit mindenki szigorúan csak a saját felelősségére ültessen át a gyakorlatba. A hackelés erősen a nem rendeltetésszerű használatba tartozik. Nem kívánt mellékhatásai lehetnek és a felhasználó elveszítheti a garanciát is. Magyarán ez a kalandorok birodalma.

A jobb olvashatóság kedvéért felmerülhet az igény a margók lekicsinyítésére és erre lehetőség is van.

Kapcsold be a Kindle-t és állja Home képernyőre.
Így csatlakoztasd a számítógéphez.
Innentől a számítógépen vandálunk tovább.

Nyiss egy fájlkezelőt, ízlés szerint, állítsd be, hogy lássa a rejtett fájlokat és nyisd meg a Kindle-t.

Keresd meg a System könyvtárt és abban keresd meg a com.amazon.ebook.booklet.reader nevű fájlt. Ezt nyisd meg szövegszerkesztővel.

Keresd meg benne a 40-es számot. Ez a margó alapértéke, ezt módosíthatod különböző értékekre. Általában a 10-es és a 20-as módosítás a legelterjedtebb. Mentsd el a változtatást, csukd be a fájlt.

Csatold le a Kindle-t, majd indítsd újra: Menü gomb / Settings / Menu / Restart.

Sok leírásban a Reset szerepel, ez viszont törli a feltöltött könyveket, visszaállítja a gyári beállításokat (a firmware-ek megmaradnak) és a wi-fi bejelentkezés is törlődik.
Fontos, hogy ne Reseteljünk, hanem Restartoljunk."

Forrás: [link]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#9778) Libretom válasza Kobudera (#9777) üzenetére


Libretom
aktív tag

Köszönjük! :R Ez barátságosabb, mint a jailbreak, ami okos dolgokat hozhat, de azt mondják nem teljesen veszélytelen az alkalmazása!!? Én igazából nem találom kicsinek a margo méretét, de lehet, hogy ezt én is meglépem.

(#9779) Pierre75 válasza Kobudera (#9777) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ez PW-n már nem működik sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#9780) ben11 válasza Kobudera (#9777) üzenetére


ben11
őstag

Fekete 4-esen működik, így használom én is.

Nem érdemes 0-ra állítani, minimális táv kell a faltól (nekem 5-ösön van a képen).

[ Szerkesztve ]

(#9781) wardemi


wardemi
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne a K3 tulajokhoz, hogy aki újabb fw használ az miben jobb mint a régi?
Nekem most konkrétan még a régi másfél évvel ezelőtti fw van még mindig fent. Ez a 3.2.1. Anno én ezt hackeltem ( szótár, magyarítás, képernyőkép stb stb.) és azóta nem nagyon foglalkoztam vele mert le kéne törölni előtte a hackeket stb, viszont asszony kapott egy PW ahol a könyveket úgy is meg lehet jeleníteni, hogy a borítóképeket mutatja. Főként ez kéne nekem mert ami van könyv a kindlén mind megvan szépen csinálva borítókkal meta adatokkal.

Ahogy utána olvastam a neten jelenleg a legfrissebb a 3.4 ami túl sok újat nem tud . Max a synkronizáció de az meg nem nagyon zaklat mert mindig a kindlén olvasok. A pw-hez hasonló megjelenítés gondolom nincs benne az új fw-ben :\.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9782) Degeczi válasza wardemi (#9781) üzenetére


Degeczi
nagyúr

borítós könyvlista sajnos valóban nincsen, de ettől még érdemes fölrakni a frissítést: picit szebb a betűtípus, és ismeri a KF8 könyvformátumot, ami már nem marad el az EPUB-tól (a MOBI/PRC még elég primitív)

a szótár nem hackelés, bármelyikre fölmegy, a magyarítás csak egy adott verzióra (nem néztem, van-e 3.4-re, csak zavaró lenne), de jellemzően elég a "keyb"-t leszedni frissítés előtt: a képernyővédők nálam a frissítés után is megmaradtak

(#9783) wardemi válasza Degeczi (#9782) üzenetére


wardemi
senior tag

Értem, hát szomorú vagyok miatta :\. KF8 miatt egyenlőre még hagyom a dolgot. Bár még nem hallottam róla most utána olvastam hogy, html5 - css3 támogatás ami faja lesz, ha lesz rá szükség. Bár egyenlőre még nem látom sok hasznát sima könyveknél ( mese könyvek, szakkönyvek, képregényeknél inkább látok jövőét, de aki mire arra ráhúzza normálisan és debugolja respect. Nekem ma is bőven elvett az életemből 4-5 órát mire egy pdf ből tudtam normális mobit kreálni meg debugolni).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9784) Heyman válasza wardemi (#9783) üzenetére


Heyman
aktív tag

A pdf-ből mivel csinálsz mobit? Van egy könyvem, ami pdf, de eddig semmivel sem tudtam olvasható eredményt elérni.

(#9785) wardemi válasza Heyman (#9784) üzenetére


wardemi
senior tag

Hát én úgy csinálom (lehet van egyszerűbb gyorsabb megoldás is) adott a pdf azt beolvasom abbyy-ba vagy pdftoepub-al, az nekem csinál a pdf-ből nekem egy HTML doksit ( lehet doc-ot stb. is csinálni én azért a html-t használom mer ott egyszerűen tudom kijavítani a hibákat konyítok valamennyit a webprogramozáshoz). Ez után jön az unalmas rész, a fölös sorközök eltávolítása, fölös spacek stb megformázása a szövegnek elírások kijavítása stb stb. Én általában úgy csinálom, hogy megkeresem az adott kódrészt ezek a progik mindent <div><br />-be generálnak ki szinte és ezeket eltüntetem egyszerű cserével( szövegszerkesztőnél is lehetséges a csere pl. két enterből legyen csak egy enter). Még annyi, hogy a fejezetcímeket <p> (paragrafusként) tárolom el. Ezután megnyitom a calibrit ott beolvasom a html filet megadom, hogy a könyvjelzőnek kezeljen minden <p>(paragrafust).

A lényeg, hogy pdf-ből először csináljunk egy nyers fálj amit formázunk rendesen. Ha ez megvan már simán át konvertálja szépen mobi-ba vagy bármibe.

ui.: az is lehetséges hogy calibrével ( vagy bármilyen más konverter net, abbyy, pocet stb.) pdf-ből egyből mobiba konvertál az ember. Ha az eredeti pdf tényleg jó minőségű akkor minden csicsa nélkül egy szép olvasható mobit kapunk ( sajnos ez ritka így marad a pepecselés). Neten nem egy leírás van, erről meg vannak már kint scriptek makrók amik eltávolítják a fölöslegeket. Keres rá esetleg "igényes könyvkészítés".

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9786) Heyman válasza wardemi (#9785) üzenetére


Heyman
aktív tag

pdftoepub-nál nekem valami drm-es cuccot akar aktiváltatni

(#9787) Kobudera válasza wardemi (#9783) üzenetére


Kobudera
tag

Állítólag a 2013-as duokanban lesz ilyen, de szerintem csak kindle 4, touch és paperwhites verzióban. De kitudja! De ha mindenképp újdonságokra vágysz, tedd fel a duokant. :)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#9788) wardemi válasza Heyman (#9786) üzenetére


wardemi
senior tag

Hm, hát gondolom az adott dokumentum DRM-el van ellátva. Abbyy se nyeli be? Ha nem akkor keresgélj a neten valami DRM remover ( eltávolító ) után. Sajnos én még nem találkoztam ilyen doksival ( vagyis 1x de akkor az abbyy bejelzett nem csinálta meg viszont a pdftoepub lekonvertálta ).

Kobudera
Nézegettem már a duokan-t. Eddig maga az olvasó részével nem volt gondom. Több szintű könytár kezelés sem kellet még nállam van 3 "mappa" (olvasott, olvasatlan, tanulás ) ami eddig megfelelt nekem, esetleg akkor érdekelne ez a része, hogy ha calibrén keresztül is tudnám az eszközön belül egyik mappából másikba tenni. PDF kezeléséről halottam, hogy nagyon jó eddig sikerült ezt el kerülnöm de lehet teszek majd vele egy próbát :).

Ja és ha duokan tudni fogja K3-ra is azt a felületet majd feltétlen szólj :DDD

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9789) Heyman válasza wardemi (#9788) üzenetére


Heyman
aktív tag

Volt rajt valami DRM védelem, de azt leszedtem, Calibre is megeszi, csak nem éppen a legjobb a végeredmény, most töltöm az abbyy-t, kíváncsi leszek rá. Pdftoepub saját készítésű PDF-nél is kérte a DRM-es valamit.

(#9790) wardemi válasza Kobudera (#9787) üzenetére


wardemi
senior tag

Duokan-t telepítettem ma az oldalon található legújabbat 3.2.1-re. A telepítés sikerül is és megy is a duokan viszont mikor megnyitok egy könyvet bármit alul megjelenik a csík hogy hol tart meg a százalék viszont nem látok írást se semmit. Hiába lapozok az sem segít mi lehet a probléma? Egy dologra gondolok hogy kicsomagolás során "DK_System/xKindle/res/userfonts/fzxbsjt.ttf - CRC failed
Unexpected end of archive
" fogad gondolom pont ez a font lehet a hiba oka. Hiába szedtem le újra csomagoltam mindig ez fogad :\. Ubuntu alól dolgozok ez is benne lehet de eddig nem találkoztam kicsomagolási hibával. Hogy tudom megoldani esetleg valahonnan le tudom szedni zip-ben vagy egészzben valahonnan?

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9791) Heyman válasza wardemi (#9788) üzenetére


Heyman
aktív tag

Abbyy sikeresen átalakította, köszi szépen a tippet! :R

(#9792) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

Kérdésem lenne azoktól akik nemrég rendeltek amazonról, hogy az a "Import Fees Deposit" amit a megrendelés utolsó fázisában a szállítási költségen felül hozzáad a cucc árához, az valóban fedezi a vámot+áfát, vagy várható ezen felül még valamilyen költség?

(Igen, elolvastam az 1. hsz-t, de ez az import fees deposit új számomra, korábban nem volt szerintem, nem láttam az első hsz-ben sem megemlítve, plusz fogalmam sincs hogy az mikor lettek az ott szereplő infók utoljára frissítve)

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#9793) Degeczi válasza kai_sehmet (#9792) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de, mindig így hívták (kivéve persze 2011.09 előtt, amikor még nem számították föl), és persze a vásárlás végén kifizetett összegen felül már nincsen további költség

(#9794) Kobudera válasza wardemi (#9790) üzenetére


Kobudera
tag

Szia!

Valószínűleg a tartalom megjelenítést kell átállítanod beállításokból a menüben. Úgy gondolom most a prograssbar-od minin van, és ezért van a csík oldalszámozás vagy százalék helyett.
Miért nem a duokanhun oldalon kérdezed ezt? Azt látnám emailben is, és hamarabb feleltem volna! :)
Ubuntu alatt másnak is volt problémája, de ha sikeresen telepítetted akkor no para. Viszont ha havernak van Windowsos gépe, javaslom máskor azon ügyködj.
Hivatalos oldalról is leszedheted, de akkor bukta a grafikus magyarítást, bár át lehet pakolni. De gyanítom azzal is CRC gondjaid lesznek. De mondom nem ez lehet a baj.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#9795) wardemi válasza Kobudera (#9794) üzenetére


wardemi
senior tag

Helló!

A hiba nem tudom, hogy mi volt de mikor átváltottam a font típusát előhozta a könyveket rendesen. :)
Egy nap alatt le is merült a kicsike ( bár 6órát olvastam is rajta ), ez mitől lehet a douko is indexelt és amiatt vagy esetleg éhesebb a dolog? Illetve még egy olyan gondom van, hogy minden bekezdéskor automatán berak egy üres sort és behúzást ezt ki lehet valahogy lőni? :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9796) totyak


totyak
aktív tag

Végigolvastam az első HSZ-t és néhány dolgot nem értek. Azt írja, hogy magyar honba csak a .com-ról lehet rendelni és onnan is csak a reklámmentes kiadásokat. Illetve az is le volt írva, hogy a feltüntetett ár mellett 21 dolcsi postaköltség, valamint 30 dollár vám és ÁFA is van, amiket összeadva olyan 32 ezer lesz az ár. Ez persze a legolcsóbb 89 dolláros Kindle-re vonatkozik. Nem tudom, hogy ezek a leírások és értékek még mindig igazak-e.

Azt nem értem, hogy akkor hogy lehet az, hogy reklámos változatokat lehet kapni pl. itt az aprón is 22-25 ezer forint között? Hiszen még ha lehetőség lenne arra, hogy reklámos változatot rendeljünk itthonra, az akkor is 27-28 ezer körül lenne magyar pénzben.

Valaki tudna nekem magyarázatot adni?
Köszönöm

(#9797) Diocles válasza totyak (#9796) üzenetére


Diocles
aktív tag

Megveszik külföldön ÁFA nélkül, behozzák és eladják. Ami persze illegális, ha nem saját használatra veszik, de végülis mindenki jól jár vele.

(#9798) Degeczi válasza totyak (#9796) üzenetére


Degeczi
nagyúr

rendszeresen frissítik az első hozzászólást, ezért igaz
(de magad is végiglépegethetsz az Amazon rendelésen anélkül, h a legvégén ténylegesen fizetnél, és akkor látod, h $140 a vége)

számold ki: a reklámos változat $69, ami szintén $20 szállítást feltételezve kb. 20e Ft, vagyis még áfával együtt is max. 25e
(és akkor vedd hozzá, h az ezzel seftelők nem fizetnek áfát, és valószínűleg a szállítást is meg tudják olcsóbban oldani, így éri meg nekik az említett áron adni)

(#9799) totyak válasza Diocles (#9797) üzenetére


totyak
aktív tag

Aha, értem, tehát sem vám, se áfa és még valószínűleg a postaköltség sem olyan sok, mint itthonra. Így akár 5-6 ezer forintot is lehet nyerni a legolcsóbb készüléken is.
De akkor, ha jól értem, én legolcsóbban legálisan 89+21+30 dollárért, vagyis átszámítva 32 ezer forintért juthatnék Kindle-höz?

Egyébként van valami vélemény ezekről a reklámos készülékekről? Hol jelenik meg a reklám és mennyire zavaró.

Köszönöm szépen a válaszodat

(#9800) Degeczi válasza totyak (#9799) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mivel ma 218 Ft köröl van a devizaeladási árfolyam, bő másfél ezerrel kevesebb a vége, de nemrég volt itt szó róla, h most a Tescokban is 25-ért adják a reklámosat

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.