Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) wardemi válasza lasarus1988 (#9299) üzenetére


wardemi
senior tag

Kérlek olvasd el az 1. hozzászólást ott megtalálod kb az első 15-20 sorban. Amúgy KPW még mai napig nem rendelhető Magyarországra, a sima kindlék meg valószínűleg KSO ( reklámos verzió ami olcsóbb ) amit ugyan csak nem rendelhető Mo.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9302) wayne1


wayne1
senior tag

Párom üzeni, hogy ez a tok csak a prototípus volt :) Gombot hirtelen csak ilyet talált itthon. Szeretne csinálni egy könyv szerű tokot és azt mágnessel oldaná meg. Amúgy nekem nagyon bejön ez is. Eddig nem mertem magammal hordozni, mert féltettem, de most már velem utazik az olvasóm :)

(#9303) bluyoo válasza lasarus1988 (#9299) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#9304) lord.lakli válasza bluyoo (#9303) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ha már reklám, akkor nekem P4 kolléga oldotta meg a PW kérdésem.

(#9305) bluyoo válasza lord.lakli (#9304) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Segítség lett volna :U de legalább így több helyen is érdeklődhet ....

Bazinga!

(#9306) wardemi válasza lord.lakli (#9304) üzenetére


wardemi
senior tag

Piacon sok ilyen személy van, úgyhogy jócskán lehet válogatni bontatlanokat is ahol te magad bontod ki vásárláskor. Én személy szerint magamnak a K3 annó Amazonról rendeltem, anyámnak a sima K4-et úgyszintén, barátnőmnek viszont a KPW-ét karácsonyra kéz alól vettem és semmi gond nem volt. Most lehet, hogy nem tud szerezni írni kell nekik, ők majd válaszolnak :). Amire figyelni kell, hogy bontatlan legyen a csomag ha még is bontott akkor még az is jó ha ehhez hasonló képernyő fogad legelső bekapcsoláskor, bár lehet hogy meg lehet oldani, hogy ezt ki lehet játszani. Tutibb a bontatlan doboz akkor nem érhet különösebb meglepetés gariztatásnál vagy egyébb :)

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9307) Libretom válasza bluyoo (#9303) üzenetére


Libretom
aktív tag

Fura, hogy drágábban adja a feketét, mint a grafitot, pedig a kettő ugyanaz, csak a színük más. ;)
P4-ről én is csak jót tudok írni! (lord.lakli)
Az ingyenes reklámmentesítés témához: pl. 9188 hsz, és előtte. Tehát van példa erre is, meg arra is....

(#9308) lord.lakli válasza Libretom (#9307) üzenetére


lord.lakli
őstag

Mind a három eladót néztem. P4 azért tetszett, mert nem szórakozik, hanem kiírja az árakat. A másik kettő PW-vel kapcsolatban kiírta ár helyett, hogy érdeklődés privátban. Na meg az ára sem rosszak P4-nek.

(#9309) bluyoo válasza Libretom (#9307) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"pedig a kettő ugyanaz, csak a színük más. " Akkor még sem ugyan az! ;] De a webshopokban is van eltérés köztük (legalábbis ahol én néztem). De nekem aztán mindegy kitől szerzi be én elsőnek őt találtam meg gond nélkül beszerezte és szállította a készüléket .....
Mondjuk ezeknek a reklámoknak nem sok értelmét látom .... legalább Magyar vonatkozásúak lennének.
Csak feleslegesen idegesíti az embert. :(

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#9310) wardemi válasza bluyoo (#9309) üzenetére


wardemi
senior tag

Látod, nem véletlen, hogy idehaza nem rendelhető KSO verzió pont ezért mert nem mi vagyunk a célközönség

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9311) Bodor


Bodor
veterán

Azoknak akiket zavar a reklám, jó hír, hogy az amazon oldalán chat-en keresztül 5 perc alatt megoldottam a dolgot. Annyit kellet tenni, hogy megkértek , írjam át az accountom-nál a címet egy USA címre. Miután ezt megtettem, írták, hogy rendben, és eltávolították a reklámokat. PW -nál WI-FI bekapcsolva, és már jött is egy üzenet, hogy eltávolították a reklámokat, és így is van.
Egyszerű az egész, de lehet csak a wifi-s változatoknál működik.

(#9312) dReFiX válasza Bodor (#9311) üzenetére


dReFiX
senior tag

DE kamu címet is meglehet adni vagy ellenőrzik ?

(#9313) Bodor válasza dReFiX (#9312) üzenetére


Bodor
veterán

Én egy szálloda címét adtam meg, szerintem csak a cím helyességét ellenőrzik, azt, hogy neked mennyi közöd van hozzá, azt nem. Mondom, 3 perc volt az egész, úgy hogy menet közben változtattam címet, tehát idejük sem volt a behatóbb ellenőrzésre...
Érdemesebb a chat-elés előtt megtenni a címváltoztatást, úgy még gyorsabb lesz az ügyintézés szerintem.

(#9314) wardemi válasza Bodor (#9311) üzenetére


wardemi
senior tag

Én pont ebben a pillanatban érdeklődtem meg és elküldtek, hogy fizessek pedig át volt írva a cím stb. :\

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9315) dReFiX válasza Bodor (#9313) üzenetére


dReFiX
senior tag

De megírtad, hogy nem szeretnéd a reklámokat, mondták, hogy rendeben és leszedték ? ;] Nekem Touch van nem tudom ez befolyásol-e valamit, de én is kipróbálom, bár nem mintha nagyon zavarna a reklám. Pont ha nem Amerikában élnél, lenne értelme , hogy leszedik mert úgysem tudod azokat a reklámozott dolgokat megvenni/ igénybe venni amiket hirdetnek. Vagy tévedek ?

(#9316) lord.lakli válasza wardemi (#9314) üzenetére


lord.lakli
őstag

Biztos jó magyar szokás szerint fél ország rászabadult és az amazon meg felébredt, hogy mit is csinálnak :)

(#9317) dReFiX válasza lord.lakli (#9316) üzenetére


dReFiX
senior tag

Biztosan vasárnap délután behívtak minden fejest és válságértekezletet tartanak emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#9318) Bodor válasza dReFiX (#9315) üzenetére


Bodor
veterán

De megírtad, hogy nem szeretnéd a reklámokat, mondták, hogy rendeben és leszedték ? ;]

Pontosan, ahogy mondod. :R

(#9314) wardemi : lehet csak PW-nél működik a dolog, és az lehetséges, hogy az ügyfélszolgálatos jóindulatán múlik az egész....

[ Szerkesztve ]

(#9319) ben11


ben11
őstag

Az én fekete K4-emről is leszedték,miután írtam nekik egy emailt, és mellékeltem némi magyarázatot.
Még amcsi címet sem kértek,de írták h x összeg lenne, de tekintettel a helyzetemre térítésmentesen eltávolítják az SO-t.

Le a kalappal. :R

(#9320) wardemi válasza Bodor (#9318) üzenetére


wardemi
senior tag

PW-ról volt szó nálam is :) mind1 egy próbát megért azért :)

ben11 Mi volt az a bizonyos helyzet ha megtudhatom? :)

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9321) ben11 válasza wardemi (#9320) üzenetére


ben11
őstag

Családtól kaptam még karácsonyra. Szüleim vették itthon egy elektrotechnikai boltban ahol nem tájékoztatták őket arról, hogy ez reklámos készülék, nekik meg persze fogalmuk sem volt róla, hogy kétféle típus létezik.

(#9322) Libretom válasza bluyoo (#9309) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ó Igen, a "külcsin" más, a "belbecs" ugyanaz!.. de azért látom értjük egymást. ;) Akinek a fekete jobban tetszik lehet, hogy ad is érte többet. (Vagy azt hiszi, hogy jobb is!? ;] )
A reklám pedig teljesen szubjektív dolog. Olyan is van, akinek tetszik.

(#9323) Libretom válasza wardemi (#9320) üzenetére


Libretom
aktív tag

Három konkrét esetről tudok, amikor ingyen és azonnal leszedték az SO-t, és egyről, amikor meg nem. Tőlem kértek amcsi címet (hozzátették: "bármilyen cím jó"), amikor megkapták rögtön levették. ;) Szerintem pontosan tudják, hogy mi is a helyzet kis hazánkban Pw. fronton.)

(#9324) bluyoo válasza Libretom (#9322) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én sem vágtam elsőre melyik melyik (és azt hittem az 5-ös jobb mint a 4-es) bár vásárláskor már tisztában voltam vele. Mert ugye elég félrevezető dolog hogy a 4 és az 5 ugyan az csak más színű. :W
Viszont NeoExDeath is tájékoztatott a hírderesében bár nem én kérdeztem ... "Nem, a Kindle 5 ugyanaz mint a Kindle 4 csak fekete a színe."
Nekem fekete szín kellett (ajándék lett) és a pluszt is megérte (már ha akkor is drágább volt , arra már nem emlékszem).
"A reklám pedig teljesen szubjektív dolog. Olyan is van, akinek tetszik." Hát érdekes ember lehet akinek képernyő pihentetőnek egy telefoncég vagy mifene van és tetszik neki. :N
Azért ezt a reklámmentesítést azért megpróbáljuk mi is. ;] Hátha ....

Bazinga!

(#9325) xcsaba1975 válasza Libretom (#9322) üzenetére


xcsaba1975
tag

Nekem mind a kettő van, a feketének láthatóan kontrasztosabb a képe,sötétebbek a betűk, gyorsaságban nincs különbség. Én feketét vennék.

(#9326) Libretom válasza xcsaba1975 (#9325) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez érdekes, mert ezt a kérdést itt a fórumon is többen érintették, és arra jutottak, hogy a kettő azonos. Egyébként nálunk a családban is van mindkettő, és én nem láttam eltérést, viszont arról is többször esett már szó, hogy egyedi különbségek lehetnek két teljesen azonos típusú gép kijelzője között. Talán nálad erről lehet szó.

[link] Itt kétféle szín között lehet választani és mintha ez is azt mutatná, hegy egyformák.

(#9327) lord.lakli válasza Libretom (#9326) üzenetére


lord.lakli
őstag

Megnézed a linket, akkor látszik a különbség. Az egyik jobb, a másik balkezes :DDD

(#9328) Pierre75


Pierre75
senior tag

Kedd óta használok egy reklámos PW-t, de nem értem az ezzel kapcsolatos vitát. Regisztráltam, frissítettem (ami fontos a PW-nél mert így menüben kikapcsolható a menü képernyő felét elfoglaló reklámajánló). Azóta nem volt bekapcsolva a wifi, egy nap után eltűnt a screensaver reklámajánlója és a gyári ákombákom betűk pislognak rám. Megnyomva a gombot és lapozva egyet máris ott folytatom a könyvet, ahol abbahagytam.

Mivel gyakorló zöld színtévesztő vagyok, sok szépet gondolok arról a baromról, aki a sárga-zöld váltásban látta megragadni a töltés és annak végét jelző ikonjelzés problematikáját.
Okos dolog lenne-e usb ac adapter-rel kiváltani a 4 órás pc töltést vagy ez árt(hat) az akkunak?

Az akkuidőről: az amazon fórumán is van ezzel kapcsolatosan megfogalmazott kritika. Itt egy magyar lányka panasza, hogy eleinte naponta tölthette a PW-t, míg az akku beállt. Az első nekifutásra nálam is piszok gyorsan, egy nap alatt merült 25%-ra a feltötltött PW. Most a második nekifutás már jobbnak ígérkezik, olyan 20 óra használat körül, vagyis még van mit javulni, míg elérheti az átlag 28-30 órát (no wifi), amihez ügyesen kell a fénnyel játszani. Nappal 0 fényerőn, sötétben 15-17%-on használom. Javasolta az amazon fórumán vki, hogy legalább egyszer célszerű 0-1%-ig meríteni, hogy minden cella dolgozzon.

[ Szerkesztve ]

(#9329) Efreet válasza Pierre75 (#9328) üzenetére


Efreet
senior tag

Akkor merül nagyon gyorsan az akkumulátor, amikor friss dokumentumok kerülnek rá, mert azokat pihenés közben indexeli - amikor ezekkel elkészült már visszaáll a normál élettartamra (természetesen további új dokumentumoknál ismét bekapcsol az indexelő szolgáltatás, de egy-egy file nem vágja fejbe az akkumulátort).

Nyugodtan töltheted adapterrel, itt többen évek óta úgy használják, minden probléma nélkül. Túltölteni sem tudod, tehát nem probléma, ha mondjuk egy éjszakán át rajta van, és az idő felében zölden világít.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#9330) Pierre75 válasza Efreet (#9329) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi! Legközelebb már adapterről megy nekem is.
Igen, az indexelésre gyanakodtam magam is, egyszuszra ráraktam 315 könyvet. Direkt csak olyat, amit el is akarok olvasni, ezekkel meg elleszek egy darabig.

(#9331) exacum válasza Libretom (#9326) üzenetére


exacum
tag

Ha jól megnézed a szürke KSO nem kapható az amazonnál (available from these sellers).
Nem tudom ez jelent-e valamit vagy egyszerűen elfogyott.
Valahol olvastam, hogy az újabb - fekete változatnak jobb a kijelzője, de még nem találtam meg a cikket.
Keresem..

(#9332) ben11 válasza Efreet (#9329) üzenetére


ben11
őstag

Tehát tölthetem olyan mobiltöltővel amin az szerepel, hogy:
output: 5V, 1000mA?
Nem probléma, hogy a kindle-en max 500mA szerepel?

(#9333) doc válasza ben11 (#9332) üzenetére


doc
nagyúr

mivel a tolto 1000mA-t kepes leadni, es a Kindle csak 500-at igenyel, ezert igen, toltheted

(#9334) Oldman2 válasza doc (#9333) üzenetére


Oldman2
veterán

Az 1000mA-es töltő nem "beletol" az eszközbe 1A-t, hanem ha az eszköz (aksi) ennyit kér, azt gond nélkül le tudja adni.

A másik véglet a gond, ha egy 1A-t kívánó készüléket akarsz egy 500mA-es töltővel tölteni.
Ilyenkor a töltő nagy eséllyel elfüstöl és nagy szintén eséllyel rántja magával a készüléket is.

(#9335) doc válasza Oldman2 (#9334) üzenetére


doc
nagyúr

ezt mondtam en is :D

(#9336) xcsaba1975 válasza lord.lakli (#9327) üzenetére


xcsaba1975
tag

Ez ott volt!! :DD :DD :C

(#9337) exacum


exacum
tag

A K4 és K5 különbsége - egyezősége nem hagyott nyugodni, ezt a két cikket találtam:

magyar, pár soros

angol, részletesebb

Oldman2 :R köszönöm a magyarázatot, sokat segítettél. Már épp venni akartam egy új töltőt :)

[ Szerkesztve ]

(#9338) tomek017 válasza lord.lakli (#9288) üzenetére


tomek017
tag

Most néztem egy torrentről tölthető könyvet az pdf. Valóban, tehát igazad van, azért nem álíltja be a betűméretet stb.
Az a problem vele, hogy megnyitja a könyvet, viszont hangyapucányi a betűméret, és ha nagyítja, akkor meg nem tördeli be rendesen a szöveget, oldalra kell 'mozgolódni', hogy rendesen olvasni lehessen.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#9339) lord.lakli válasza tomek017 (#9338) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kindle nem jól kezeli a pdf-et. Korábban többen írták, hogy át kell alakítani. Az oldalakat, mint képeket kezeli sajnos. Ezért van az, hogy nagyításkor kétirányú görgetés szükséges.

(#9340) tomek017 válasza lord.lakli (#9339) üzenetére


tomek017
tag

Így már teljesen világos. Köszönöm a segítséged!
Pdf to Word programmal lehet orvosolni a betűméret, sorköz.... stb beállítását?

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#9341) wayne1 válasza lord.lakli (#9296) üzenetére


wayne1
senior tag

Én most raktam fel a Duokan-t és nálam is ezt produkálta. Viszont Calibre-vel átkonvertáltam epub-ba és akkor tökéletesen lapoz előre hátra. Sőt epub esetén nem százalékban hanem oldalszámban számol :D

(#9342) Efreet válasza tomek017 (#9340) üzenetére


Efreet
senior tag

Az elmúlt sok száz hozzászólás egy jelentős része a pdf konvertálásról szól, egy kis időt tölts el a visszaolvasással.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#9343) lord.lakli válasza wayne1 (#9341) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi a jó ötletet.

(#9344) ph2012


ph2012
senior tag

Amazon Kindle 5-re telepíthető skype amin csak hanggal lehet telefonálni? Vagy használható a G-talk? Vagy más lehetőség van internetes hangátvitelre? Telefonálás kiváltására kellene.

Internet oldalakat színesen jeleníti meg?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9345) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Mostanában megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy Kindle paperwhite-ot veszek. Vannak esetleg tapasztalataitok a fent említett ebook-kal kapcsolatban?

Köszönettel:

Kopee1980

[ Szerkesztve ]

(#9347) Oldman2 válasza ph2012 (#9344) üzenetére


Oldman2
veterán

Ugye ez csak poénnak szántad? :-)

A Kindle 4 -ben nincs hang, valamint 16 színű monokróm E-Ink kijelzővel rendelkezik.

Egy telefon kiváltására emiatt szerintem szóba sem jöhet.

Hacsak nem ebook readerként használod a telefonot.

(#9349) tomek017 válasza smilecat (#9346) üzenetére


tomek017
tag

Köszi :)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#9350) exacum válasza Enszuke (#9348) üzenetére


exacum
tag

Saját világítással.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.