Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Ragnar95 válasza SoldierL (#7450) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valószínűleg vagy neked rosszak az elvárásaid vagy valami hihetetlenül rossz modellt fogtál ki, mert másnál az MC5-el sincs semmi baj multi alatt és más játékokkal sem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7452) vadászcsiga válasza legiaap (#7447) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sajnos az hogy 5 evvel az elso iPad megjelenése óta sem tudott a konkurencia egy épkézláb táblagépet összehozni, ellustította őket. Mar az sem számit hogy neha képtelenség kijelölni szöveget egy weboldalon. Kizárt hogy ezeket az apróságokat ők ne lássak es nem tesznek semmit verziók óta.

(#7453) SoldierL válasza Ragnar95 (#7451) üzenetére


SoldierL
senior tag

Nincs baj a tabbal, nagyon elégedett vagyok vele. Csupán érzem, hogy 8.3-al gyengébb főleg ha nagy hardverigényű játékkal játszom. Valószínű igazad van, nekem nagyok az elvárásaim..

(#7454) szezso15


szezso15
addikt

Most ez biztos hülye kérdés lesz, de az normális, hogy nagyon durván rezonál az Air 2 ha a hangszóróját használom? :B Kicsit ijesztő, rendben van ez így?

*Hajrá Loki!* i15+

(#7455) legiaap válasza vadászcsiga (#7452) üzenetére


legiaap
nagyúr

Dehogynem látják, csak tesznek rá. Így is megy a szekér, így is letolják a méregdrága cuccaikat az emberek torkán akkor miért erőltessék meg magukat. Egy igen nagy visszaesés kéne vagy csődszéli állapot ami arra ösztönözné őket, hogy szedjék már össze magukat.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7456) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#7452) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szövegkijelölést iOS9-ben sokat fejlesztették elvben.
A kép beszúrás meg nem tisztán az Apple hibája, valószínűleg nem véletlen,h minden nagyobb frissítés után szinte csak PH-n vannak bajok, semmilyen más weboldalon nem, a RIOS és az iOS Safari motorja nem nagyon szeretik egymást valószínűleg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7457) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#7456) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Még jó hogy hosszu ideig működött. Valoszinuleg idióták dolgoznak ott hogy nem tudjak ujra leprogramozni ami egyszer már jó volt. Nalam olyan alapvető dolog sem mukodik neha mint az "automata nagybetűk". Mintha nem is valamelyik kezdeti iOS-ben debütált volna először a mobil OS-ek közül a copy/paste funkció.

(#7458) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#7457) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a baj, hogy ha csak a RIOS motorral van a baj, akkor valószínűleg az Apple egyáltalán nem is tud a problémáról, ergo nehezen tudja javítani.
Egyáltalán nem arról van szó,h csak azt kell újra megcsinálni, ami már egyszer kész volt, lehet, hogy elég nagy változások történnek a Safari motorjában, eközben a RIOS motor is változhat, így lehet,h egy teljesen más megoldás kell valamelyik oldalról, hogy a 2 rendszer újra jól tudjon együttműködni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7459) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#7458) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szöveg kijelölésről beszéltem inkabb. Ph fogalmam sincs miért szarakszik rendszeresen, de ha mondjuk nem a Safari motor uralna mindent a rendszeren belül akkor esetleg lenne esély egy masik böngészővel kikerülni az ilyen hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#7460) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#7459) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azzal nekem mondjuk nincs különösebb bajom, vagyis nem lett rosszabb, mint volt. De remélhetőleg az iOS9-es kijelölés már megoldja mindenkinél a problémákat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7461) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#7460) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De neked 6.x van nem?

(#7462) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#7461) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

i6-on 8.3 van, iPad3-on 7.0.2

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7463) Vasinger! válasza vadászcsiga (#7457) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hidd el, hogy programozni nem olyan egyszerű mint hiszed. Attól, mert valamit megírsz egy kódban, (tegyük fel, hogy jól) és módosítod a kódnak egy látszólag attól független részét, az nem azt jelenti, hogy az jól megírt kódrészlet nem tud elromlani. Itt az elromlást nem úgy kell érteni, hogy eltűnik onnan egy karakter, de a fordító nem dob rá hibát, hanem egy olyan bonyolult kódban, mint egy operációs rendszer, annyi függőség van a különböző részei között, hogy nagyon nehéz azt átlátni és a fordító se képes minden hibát kimutatni.

Ezzel én nem az Apple-t akarom védeni, mert én is úgy látom, hogy igencsak hibásak abban, hogy egyre inkább instabilabb iOS verziókat adnak ki a régebbiekhez képest, én csak általánosságban akartam reagálni egy kicsit a hozzászólásdra, fejlesztői szemmel.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy anno, iOS 5-6 idején, alig volt néhány eszközük. Most? Had ne kelljen összeszámolnom. Az csak egy dolog, hogy már architektúrában is eltérnek egymástól a különböző iOS-t futtató eszközök, de mivel ettől függetlenül megpróbálják ezeket összehangolni és emellett beletolni az új és új funkciókat, így nem csoda, ha gyűlnek a bugok.

Nyilván felmerülhet a kérdés, hogy jó, akkor miért tűnik lassan jobb választásnak egy Driod vagy egy WP, nekik miért sikerül ez mégis? Talán ezt azzal magyaráznám, hogy Ők mindig több hardverre fejlesztettek és sokkal nagyobb fejlesztői bázissal is rendelkeznek véleményem szerint. De ezen részébe már nem mennék bele, mert így is nagyon off.

[ Szerkesztve ]

(#7464) vadászcsiga válasza Vasinger! (#7463) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez a kulisszatitok engem baromira nem erdekel. A világ egyik leggazdagabb informatikai cégéről van szó, náluk kellene hogy dolgozzon az osszes no.1 fejlesztő. Az 1 éves kifutása az egyes főverzioknak sem lenne kötelező, android pl még csak az 5-nél tart. Tény hogy az utóbbi nem lenne sehol iOS nélkül, de mára tulhaladta azt. En mint azt talan tudod telefonnak droidot, táblának iPadet használok, furcsán hangzik de neha összekeveredik a fejemben hogy eppen melyiket nyomkodom, és sokszor konstatálom megnyugvással hogy hja, ezen mukodik. Szöveg kijelölés pl

[ Szerkesztve ]

(#7465) Vasinger! válasza vadászcsiga (#7464) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Háde' azt a pénzt nem fejlesztőkre kell elkölteni, hanem meg kell alapítani az n+1-edik streaming szolgáltatást, mert az fontos.....

(#7466) vadászcsiga válasza Vasinger! (#7465) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Há' ez az :D

(#7467) randras


randras
veterán

Sziasztok,

lassan megint kezd úrrá lenni az android utálat rajtam, lehet hogy vennék egy iPad Minit immár harmadjára, 2-est vagy 3-ast. Komolyan az ujjlenyomat-érzékelő az egyetlen különbség? Az első iPad Miniben a memóra kevés volt nagyon, ezeken a csoda iOS8 hogy teljesít multitasking téren? Mert ha itt is újratöltene a böngésző ha kilépek, meg vissza, akkor biztos hogy szétverném az asztalon. :(

A másik dolog amit utáltam, a billentyűzet volt. Azóta lett ugye 3rd party bill a rendszerben swype-osak is, ilyet használ valaki? Androidon nagy Swype fan vagyok, elsősorban amiatt, mert itt a magyar ékezetes billentyűk is meg vannak jelenítve (ö, é, á, ü) a billentyűzeten, itt is így van? Általánosságban hogy működik?

:R

[ Szerkesztve ]

(#7468) univerzita válasza randras (#7467) üzenetére


univerzita
addikt

Csak a Air 2-be ( 2GB ram) nincs újratöltés böngészőbe.A Swype -on nincs külön ö,ü,é. De lehet letölteni billentyűzetet ahol van.

(#7469) NGA válasza univerzita (#7468) üzenetére


NGA
addikt

Pénzért.

(#7470) univerzita válasza NGA (#7469) üzenetére


univerzita
addikt

Ez igaz.( De kinek nagyon kell az megveszi.)

[ Szerkesztve ]

(#7471) legiaap válasza univerzita (#7468) üzenetére


legiaap
nagyúr

Dehogynem. Nálam napi szinten tölt újra. Igaz vagy 10 oldal meg van nyitva legalább. De folyamat újratölti, vagy kiírja probléma van az oldallal (főleg a phonearena vagy a the verge oldala) és ezért újratölti.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7472) SoldierL válasza randras (#7467) üzenetére


SoldierL
senior tag

A swype-ban vannak ékezetek. Ha megvetted, letöltöd a magyar nyelvet és azon belül bepipálod a magyar opciót. Én is ezt használom az ékezetek miatt. Nagyon szeretem csakis ajánlani tudom.

(#7473) focvis válasza randras (#7467) üzenetére


focvis
veterán

Droidon én is Swype-ot használok, ott hibátlan, itt szvsz csak a gyári bill. működik elfogadhatóan, töröltem is a fenébe.
Air 2 amúgy jó, ritkán tölt újra, ha lehetne Androidot telepíteni rá, akkor lenne az igazi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7474) Prien


Prien
addikt

Sziasztok! Érdemes még retinás, LTE Ipad 4-be beruházni 100k alatt? Csak netre és tartalom fogyaszrásra kellene valami nagyképernyős, gyors,stabil eszköz, nagy akkuval...

A kevés is több a semminél.

(#7476) focvis válasza #05304832 (#7475) üzenetére


focvis
veterán

Próbáld ki egyszer, de csak normális hardveren és mókolatlan (un. Vanilla) droidot ( pl. Nexus, Motorola). Mindenre jó, nem korlátoz, nem korlátolt.

(#7477) randras


randras
veterán

Köszönöm a válaszokat, akkor semmiképp sem veszek.

(#7478) Ragnar95 válasza randras (#7477) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk azért szerintem nem árt kipróbálni vétel előtt, annyira nem rossz a helyzet, mint ahogy páran lefestik, 1GB RAM-mal nem lehet csodákat várni, ha egyszer van egy fix RAM igénye a weboldalaknak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7479) atees válasza Prien (#7474) üzenetére


atees
őstag

Wifis ipad airt kapsz 100ért már az istyle-ba
Air alatt ne vegyél sztem.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7480) randras válasza Ragnar95 (#7478) üzenetére


randras
veterán

Jelenlegi Androidost hasonló okokból is váltanám, ha csak a gyanú is felmerül hogy itt is ez lesz, akkor kihagyom mindenképp.

(#7482) focvis válasza #05304832 (#7481) üzenetére


focvis
veterán

Telefonra gondoltam, tabletből én is Air2-t használok (jelenleg, jobb híján).

(#7483) Prien válasza atees (#7479) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm a választ, mondjuk a 4G kellene mindenképp. Rosszat nem olvastam az Ipad 4-ről sem, elvileg gyors az is és a 11 ezer mAh akku is biztató 9.7 collra... Nézelődök még.

A kevés is több a semminél.

(#7484) szabogabor10 válasza Prien (#7483) üzenetére


szabogabor10
veterán

Fontos, hogy az iPad 4 nem támogatja az LTE-t 800 MHz-en, így vidéken nem fogsz tudni felcsatlakozni LTE hálóra. Ha fontos az LTE, semmiképp ne vedd meg. Air és Air 2 már támogatják.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7485) atees válasza Prien (#7483) üzenetére


atees
őstag

Airnak is nagyon jó az akksija, nálam kb 16-20 órát bír tartalomfogyasztás mellett, játék nélkül.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7486) Alex91


Alex91
félisten

IPad learazasok edigital MOST!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7487) randras válasza Alex91 (#7486) üzenetére


randras
veterán

Mi a fenéért néztem meg ki írt a topikba, most elgondolkodtam, ez még karsaitomasz árnál is kedvezőbb így. :(((

(#7488) Chereiose válasza randras (#7487) üzenetére


Chereiose
addikt

karsaitomasz árnál is szokott kedvezőbb lenni hardverapron...:)

(#7490) SoldierL válasza #05304832 (#7489) üzenetére


SoldierL
senior tag

Had jöjjön erre még egy off úgy sem pörög most annyira a topic :) Nálam is teló wp(lumia)- tablet mini2 a nyerő kombináció :) Ez így nálam verhetetlen!

(#7491) #93794560 válasza SoldierL (#7490) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem is mini2 van, és mellé egy butatelefon. :D

(#7493) #93794560 válasza #05304832 (#7492) üzenetére


#93794560
törölt tag

Okostelóra olyan nagy szükségem nem is lenne, a tablet kielégíti minden tartalomfogyasztási igényemet, komolyabb munkákhoz meg ott a noti.

De hogy ON maradjak, nekem ez a kis mini2 tökéletesen bevált, mert a kötelezők mellett teljesíti a számomra talán egyik legfontosabb dolgot. Azt, hogy tökéletesen simán fut, nincs röccenés, lefagyás. Az androidos tabletemet nagyon szerettem, de egy idő után elegem lett abból, hogy egyes appokat öt-hat, néha tíz másodperc várakozás után nyitott meg, vagy naponta többször is kiírta, hogy XY alkalmazás nem válaszol, és várakozni, vagy pedig bezárni lehetett. Ez nekem lerontotta a felhasználói élményemet. Még most is megvan, de már csak filmnézésre használom, egy 32 gigás SD kártyáról, meg a belső 16 gigás tárhelyről. Tartalomfogyasztásra, és egyébre ott a Mini2.

(#7494) atees válasza Alex91 (#7486) üzenetére


atees
őstag

Istyleba is ennyibe kerülnek.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7495) SoldierL válasza #93794560 (#7491) üzenetére


SoldierL
senior tag

Viszont akinek fontos a hospot, nem mindegy milyen telefonja van..

(#7496) #93794560 válasza SoldierL (#7495) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam ilyen nincs, így marad ez a felállás.

(#7497) Alex91 válasza atees (#7494) üzenetére


Alex91
félisten

Azt este nezted, vagy mar reggel az arakat...? (55k volt ipad mini)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7498) szezso15


szezso15
addikt

Srácok!
Az a nyilacska mi ott jobb felül az akksi ikonja mellett? :F Illetve hogy tudom kikapcsolni, idegesít. :D

*Hajrá Loki!* i15+

(#7499) Syl válasza szezso15 (#7498) üzenetére


Syl
nagyúr

Az akkor jelenik meg, amikor valamelyik program/szolgáltatás a GPS adatokhoz fér hozzá.
Beállítások, Adatvédelem, Helymeghatározás

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7500) Petya25 válasza szezso15 (#7498) üzenetére


Petya25
addikt

GPS, ki tudod kapcsolni.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.